מה ההבדל בין MBA ו- EMBA? והאם יש תואר שני במנהל עסקים לגילאי 30 פלוס?

אצלנו ב- ARINGO, אנו פוגשים מועמדים רבים שאינם בטוחים אם עליהם להגיש מועמדות לתואר MBA או EMBA.

EMBA הוא תואר במנהל עסקים למנהלים. לעיתים קרובות ישנה תפיסה שגויה כי תואר EMBA הוא יוקרתי יותר מתואר MBA רגיל. עם זאת, זה לא המקרה.

ההבדל המהותי בין השניים הוא שלרוב תוכניות EMBA מיועדות לאלה שנמצאים בשלב מאוחר יותר בקריירה שלהם. אלה שבוחרים בתוכניות EMBA נוטים לעבוד בענף מספר שנים, על פי מחקר 14 שנה בממוצע.

מכיוון שלאנשים האלה יש רקע נרחב בענף והם צברו נסיון ניהולי משמעותי לפני תחילת הלימודים, הן תכניות הלימודים ב-EMBA והן דרישות הקבלה שונות מאלה של תואר MBA. מבחינת תוכנית הלימודים, הסטודנטים יכולים לבחור קורסים בתחומים שבהם הם רוצים לחזק את כישוריהם. במקום תוכנית MBA בה הסטודנטים מרחיבים את מערך המיומנות והידע שלהם במגוון תחומים. השיעורים וההרצאות בתואר EMBA הם קטנים יותר בגודל והדגש הוא על ניהול ולא התמחות. באשר לדרישות הקבלה לתוכניות EMBA, הן בדרך כלל מורכבות מהמלצות, חיבורים, ציוני תואר ראשון וראיון קבלה. לפעמים האפליקיישן ל-EMBA דורש גם מכתב חסות או הצהרת תמיכה מצד הארגון או מקום העבודה הנוכחי שלך. לא כל תוכנית דורשת ציוני GMAT במהלך תהליך הקבלה, אך הדבר תלוי באוניברסיטה.

בגלל הדמוגרפיה של התלמידים, תכניות EMBA הן כמעט תמיד חלקיות והשיעורים מתקיימים בערבים או בסופי שבוע, מה שמאפשר לסטודנטים להמשיך לעבוד במשרה מלאה.

למידע נוסף, בקרו באתר שלנו בנושא EMBA לעומת MBA או צור קשר עם צוות הקבלה הייעודי שלנו ל- EMBA.