כאן ב ARINGO היועצים שלנו מקבלים שאלות מסוג זה שוב ושוב: מה אוכל לעשות כדי לחזק את מועמדותי? מהם סיכויי הקבלה שלי? השאלה 'מהו מועמד טוב' היא סובייקטיבית ביותר. לכל אוניברסיטה תהיה השיטה המועדפת לבחור מועמדים. עבור תוכניות מסוימות, יש חשיבות עליונה לכישורי ראיון פנטסטיים, ולכן שמים דגש רב יותר על קטע הראיונות בתהליך הקבלה. חלקם ישימו דגש רב יותר על קורות חיים מרשימים.

אם אתה מודאג מציון GMAT גרוע, אל תפסול את הסיכוי שלך להתקבל לתכנית שתבחר. תוכלו לבדוק כמה מציוני הGMAT של מועמדי MBA של ארינגו ולראות שבתי ספר לעיתים מקבלים מועמדים מצטיינים עם ציונים נמוכים. אם אתה מרגיש שציון ה- GMAT שלך אינו מספק, העסקת יועץ קבלה עשוי להיות הצעד הנכון לקבלה לבית הספר החלומי שלך. במיוחד חברת יעוץ קבלה ל-MBA המתמחה במועמדים עם ציוני GMAT נמוכים כגון ארינגו.

מראיינים רוצים שתראו התלהבות כלפי בית הספר שלהם ולא תבואו רק כדי להוציא תואר. הקדישו זמן לבחינת הסיבות לבחירת תוכנית ספציפית, מכיוון שזו השאלה הפופולרית שמראיינים ישאלו אתכם. זה גם יעזור לכם להחליט אם תוכנית או התמחות מתאימים לכם ביותר.

דגש נוסף הוא השקעה בכתיבת קורות החיים שלך. אף על פי שזה יכול להיראות כמו דבר ברור מאליו לפני תהליך הגשת הבקשה שלך, זה חשוב מאוד. ודא שכל ניסיון העבודה שלך נכלל, בנוסף למיומנויות נוספות. ישנם אתרים רבים המספקים תבניות לקורות חיים, או שמציעים עצות כיצד לבנות קורות חיים מעולים. בנוסף לכל זה, בקש מאלו שאתה סומך עליהם או שיש להם ניסיון לבדוק עבורך את קורות החיים שלך. חבר או קרוב משפחה בתחום משאבי אנוש יוכלו להציע עזרה.

בנוסף, ועדות הקבלה מחפשות מיומנויות מפתח, כמו כישורי מנהיגות. היכולת להוביל צוות מתארת ​​התמדה, מחויבות ומסירות. תכונות אלה חיוניות בקרב תלמידי תואר שני במנהל עסקים. בנוסף לכישורי מנהיגות, גם כישורי עבודת צוות הם מכריעים. לדברי ועדות הקבלה, אחת התכונות המובילות שהם מחפשים היא היכולת ליצור סביבת צוות דינאמית. במהלך הלימודים יהיו הזדמנויות רבות לפרויקטים קבוצתיים ושיתופי פעולה וכישורים אלו ישחקו תפקיד מפתח.

יחד עם כישורי מנהיגות ועבודת צוות, היכולת לבצע תחת לחץ היא יתרון. בין אם במהלך הלימודים ובין אם בכוח העבודה, היכולת לשמור על מקצועיות תחת סביבות מלחיצות ומגבלות זמן היא חיובית.

כישורים חשובים נוספים הם מיומנויות תקשורת ומיומנויות רשת. ועדות הקבלה בודקות כישורים אלו מכיוון שהם ערכים בסיסיים אשר ימשיכו עמכם לאורך כל הלימודים ותוך כדי העבודה שלכם בהמשך.

אם אתה כרגע סטודנט לתואר ראשון, השתמש בזמן הזה כדי להשיג דברים שתוכל להשתמש בהן באפליקיישן ה- MBA שלך. הצטרפות למועדונים, פעילויות חוץ-לימודיות, שיעורים ו/או התנדבות יכולים לשפר את קורות החיים שלך. כל מעורבות בארגונים או מועדונים הרלוונטיים לתחום הלימוד העתידי שלך יכולה להמחיש בפני ועדות הקבלה שאתה רציני ומלא מוטיבציה.