Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה אחוז מסיימים

מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 10 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • mickeyme
    חבר
    מספר הפוסטים: 14
    שלום לכולם,

מבחינתי ההחלטה ללכת לתואר שני במנהל עסקים מעבר לכך שהיא מרתקת, היא גם שקולה ומניחה שכתוצאה מכך אני אוכל להרוויח שכר יותר גבוה מאשר ללא התואר. שכר שיאפשר לי גם לפצות על עלות התואר וגם שכר יותר גבוה.
    כיוון שכך חשוב לי לדעת האם יש הבדל בין מקומות הלימוד השונים לגבי אחוז מסיימים, מהי הסטטיסטיקה לגבי אחוז מסיימים.
    אל תבינו אותי לא נכון, אינני מתכוון לזלזל בתואר או בלימודים, אך מאוד חשוב לי לדעת שלא קיים איזשהו בלתם בדרך לסיום התואר.

תודה רבה,
    מיקי

djbenami
    חבר
    מספר הפוסטים: 17

To: mickeyme

היי מיקי
    הרבה בתי ספר, בייחוד בטופ-10, מפרסמים את הסטטיסטיקות שלהם. בדרך כלל אחוזי ההעסקה מאוד גבוהים וכמו כן ההעלאה בשכר. אם תרצה פירוט רב לגבי כל תוכנית, בדרך כלל ניתן למצוא באתר התוכנית. לגבי השוואה בין התוכניות, בדרך כלל באתרי הדירוגים של התוכניות ניתן לראות זאת. למשל
    http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/global-mba-rankings-2012
    בדף המקושר ניתן ללחוץ על Employement ולראות את אחוז ההעסקה לצד אחוז ההעלאה בשכר ועוד נתונים נוספים.
    קיבלתי את הרושם שיש כאלו שבוחרים לא לעבוד, אז כדאי לקחת זאת בחשבון כשמסתכלים על האחוזים…

בהצלחה
    דניאל

http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/global-mba-rankings-2012

mickeyme
    חבר

To: djbenami

היי דניאל,

תודה רבה על התשובה המהירה.
    שאלה לגבי הסטטיסטיקות. האם יש גם פירוט מפורש לגבי אחוז אלו המסיימים את התכנית בהצלחה?

תודה

djbenami
    חבר
    מספר הפוסטים: 17

למען האמת, אין לי מושג. הרושם הוא שבתי הספר המובילים עושים עבודה טובה מאוד בלבחור מראש את המועמדים שיהיו מסוגלים לסיים את התואר בהצלחה. אלו שבכל זאת פורשים, לפעמים עושים זאת מסיבות כמו "הזדמנות של פעם בחיים"…

דניאל

Gilad D
    חבר
    מספר הפוסטים: 1131

To: All, mickeyme

שלום מיקי,

לא זכור לי שראיתי בי"ס שממש מפרסם את אחוז המסיימים/נושרים בתוכנית ה-MBA שלו, אבל מבדיקה זריזה שעשיתי עולה כי אחוז הנושרים בתוכניות המובילות הוא נמוך מאוד, וברוב המקרים באמת מדובר בהזדמנות נדירה שצצה פתאום או משהו לא מתוכנן בחיי הסטודנט, ולא במשהו שקשור לתוכנית הלימודים כמו עומס או קושי אקדמי לא צפוי.

ממליץ לך לקרוא בהקשר זה את הכתבה הבאה (קצת ישנה…) בביזנסוויק:
    http://www.businessweek.com/bschools/content/oct2009/bs20091026_894860.htm

בהצלחה!

counsilliery
    חבר
    מספר הפוסטים: 35

כולם מסיימים, כולם.

בכיתה שלי בטאק, היה אחד שלא סיים – כי הוא חתם בזינגה (לפני הירידה שלהם, כשעוד חשבו שהנה הדבר הבא בתעשייה) בין השנה הראשונה לשניה, וזהו. ואפילו הוא, ככל שידוע לי, יכול לחזור לטאק לשנה שניה אם הוא רוצה.
    היה עוד אחד שמשום מה לא הופיע לטקס הסיכום, אבל אף אחד שאני מכיר לא יודע למה.
    זהו.

mickeyme
    חבר

To: counsilliery

ואתה בטוח שזה נכון לגבי כל שאר המוסדות גם כן?
    counsilliery
    חבר
    מספר הפוסטים: 35

אני לא בטוח בכלום אבל אני אהיה מאד מופתע אם זה יהיה שונה מהותית. ברגע שהתקבלת בעיקרון גם סיימת אלא אם כן תיתפס בבעיה מוסרית. כמה שנים לפניי מישהו הועף מטאק בגלל העתקה במבחן וגם זה שראה ולא הלשין הסתבך. זכור לי גם שקראתי על איזה מקרה בקלוג חמישה או יותר סטודנטים הועפו אחרי התפרעות מוגזמת כזאת או אחרת, אני לא זוכר באמת את הפרטים
    infinity4
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

To: All

בהקשר לדיון הזה קראתי איפשהו שלימודים בתוכנית בחו"ל יותר קלים מהלימודים בארץ (כשמנטרלים את נושא האנגלית…).
    yoda
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

בעניין הזה, קיימת השערה שהתחילה בארה"ב "אינפלציית ציונים" בתקופת מלחמת וייטנאם, כי בחלק מהמקרים המשמעות של סילוק מהלימודים היתה גיוס לצבא, ומרצים לא רצו את זה על המצפון שלהם. יש כאלה שאומרים שהאינפלציה הזו נשארה עד היום. יכול להיות שזה המצב בחלק מהמוסדות/תכניות, אבל בפירוש לא בכולם.

מבחינה פרקטית, נראה לי שאוניברסיטאות מציבות דרישות קבלה גבוהות יותר כך שלכמה שיותר סטודנטים שמתחילים את הלימודים יהיה את הפוטנציאל גם לסיים אותם.

מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 10 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.