Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ביקרת בקמפוס? אנא עדכן

מוצגות 17 תגובות – 201 עד 217 (מתוך 217 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • aletzu
    חבר
    מספר הפוסטים: 105

To: All

שלום לכולם,

רצינו לנצל את הזמן שרבים מהסטודנטים נמצאים בארץ לחופשת מולדת כדי להפגש עם מועמדים ו/או אנשים ששוקלים להגיש ל-LBS. חשבנו שיהיה הכי נחמד להפגש איפשהו בת"א במקום לא רועש מדי לשיחה לא פורמלית ביום ראשון ב-6 בערב. מי שמעוניין/ת להגיע, מוזמן/ת לשלוח אלי מייל, עם כמה פרטים על עצמו/ה כדי שנוכל להתכונן בהתאם ולנסות להביא אנשים עם רקע דומה. המייל שלי הוא: [email protected]

אלכס

leerone
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

שלום,

אני רוצה לנסוע לארה"ב לבקר בקמפוסים (אני מתכננת להגיש מועמדות ל-2011)

כרגע יש לי נסיעה מתוכננת בספטמבר אבל הבנתי שזה לא זמן אידיאלי כיוון שהלימודים רק מתחילים.

מתי כדאי לנסוע מבחינת הפעילויות הנערכות בקמפוסים ושנת הלימודים?
    האם עדיף לנסוע לפני ההגשות או שכדאי אחרי?

tomstav
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

To: leerone

היי לירון

למיטב זכרוני הפעילויות למבקרים הנערכות ברוב האוניברסיטאות מתחילות לקראת אמצע ספטמבר אז ככה שספטמבר זה דווקא זמן טוב למדי לביקורים

אני הייתי ממליץ שתבדקי את האתרים של כל האוניברסיטאות שאת מגישה אליהן ותוודאי שניתן לבקר בכולן בספטמבר, בכל מקרה, אם את רוצה להשתתף בפעילויות אז צריך ברוב המקומות לתאם את העניין דרך האתרים הללו.

לדעתי, כדאי לבקר לפני ההגשות וזה בעיקר בגלל כמה סיבות:

1. את יכולה לדעת לאן לא להגיש – לי למשל זה עזר למחוק אוניברסיטה אחת מרשימת ההגשות

2. אם תסעי לפני, החיבורים שלך יוכלו להיות הרבה יותר מרשימים, כי תוכלי לרשום את החוויות שתחווי במהלך הביקור.

אשמח לעזור בשאלות נוספות…

תומר

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: leerone

leerone,

הלימודים אולי מתחילים בספטמבר ברוב התכניות, אבל ברוב התכניות יש גם תלמידי שנה שנייה שיהיו קצת יותר מיודעים וקצת פחות לחוצים מתלמידי השנה הראשונה…

אני אישית חושב שעדיף לנסוע לפני ההגשות, כדי לראות בעצמך למה את נכנסת ואיזה בי"ס מתאים לך יותר, וגם כדי שתוכלי לדבר על כך בחיבורים (זה אף פעם לא מזיק ;-)

בהצלחה!

אור

itayle7
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

שלום לכולם,
    שמי איתי, בן 28, מתל אביב.
    אני אתחיל ללמוד ב – KFBS באוגוסט הקרוב ורציתי לשתף אתכם בסיפור האישי שלי בקבלה לבית הספר ובביקור שלי בקמפוס.
    באוגוסט סיימתי את כל תהליך ה–GMAT וה- TOEFL, והתחלתי לערוך מחקר על בתי הספר. ערכתי מחקר די מעמיק (בין היתר גם בפורום הזה). לכל תכנית מצאתי את היתרון שלה אבל בסופו של דבר שהיה הכי משמעותי עבורי היה השיחות שערכתי עם בוגרים ו/או סטודנטים. סטטיסטיקה זה דבר טוב אבל לשמוע מאנשים על החוויות שהם עברו תמיד שכנע אותי יותר..
    התחלתי את תהליך ה applications באוגוסט ואחרי כמה חודשים עמוסים בטירוף הגשתי לארבעה בתי ספר בסיבוב הראשון. הייתי שמח ללכת ללמוד בכל אחד מבתי הספר הללו אבל בית ספר אחד (Kenan Flagler) היה ללא ספק המועדף עלי.
    אחרי כחודשיים קיבלתי את התוצאות – waitlisted. הייתי ממש מבואס!! אמרתי לעצמי שזה אבוד.. מה כבר הסיכוי להתקבל מה waitlist?
    מי שנתן לי את התחושה שיש עדיין סיכוי ואפילו סיכוי טוב היו רזי, תומר (בוגרים) ועודד (סטודנט שנה ראשונה) שהיו איתי בקשר לאורך כל התהליך. קיבלתי את עצתם לבוא ולבקר בקמפוס בכדי לערוך ראיון נוסף וכך מצאתי את עצמי נוסע עם חברה שלי (כיום אשתי) לצ'פל היל בסוף ינואר.
    קודם כל צפון קרוליינה היא מדינה מדהימה ביופייה. למרות שהיינו בשיא החורף, ניתן היה לראות כבר מהמטוס עד כמה היא ירוקה. פשוט מדהים!! אני כבר לא יכול לחכות לראות עד כמה יפה זה בקיץ. בהתחשב בעונה מזג האוויר היה לא נורא בכלל. אשתי שסובלת מאוד מקור והיה אצלה חשש מאוד גדול ממזג האויר, הסתדרה די טוב עם מזג האויר. בכלל, אם זה היה שיא הקור אני לא מאמין למישהו תהיה בעיה עם מזג האויר.
    נחתנו בבוקר, אספנו את הרכב, ואחרי כ-20 דקות נסיעה הגענו למלון. אחרי מנוחה קצרה עשינו סיבוב עם רזי באוניברסיטה וסביב לה. העיר היא די קטנה שרובה סובב סביב האוניברסיטה. הקמפוס הוא כל כך גדול שלא ברור בדיוק היכן הוא מתחיל והיכן הוא נגמר. ממש לא דומה למה שאנחנו מכירים מהארץ. למרות שיש מגורים במרחק הליכה מהקמפוס, נראה שמאוד מאוד קשה להסתדר בצ'פל היל בלי רכב (גם אם רק באים לביקור..).
    אנחנו ראינו את המגורים של המשפחות והם נראו ממש טוב. בגדול יש חמש סוגים של דירות גדולות יותר ופחות. רק כדי לסבר את האוזן, אני הולך להשכיר בשנה הקרובה דירה של כ-90 מ"ר עם שני חדרי שינה ובמחיר מאוד זול יחסית (950$). המחיר כבר כולל חשבונות חשמל ומים.
    למחרת התחלנו את היום ב- Tour Building וארוחת צהריים עם סטודנטים. בית הספר תמיד מדבר על ה-diversity שלו. באותו יום באמת הבנתי על מה הם מדברים. ישבנו לארוחת צהריים כ-10 אנשים. מתוכם היו שש ממדינות שונות ושמונה שבאים מרקעים מאוד שונים ומגוונים. לדוגמא, אחד הסטודנטים שישב לאכול איתנו היה שחקן פוקר מקצועי בשלוש השנים לפני KFBS, אחר היה שדר חדשות טלוויזיה וכן הלאה.. הם נראו ברמה מאוד גבוהה. לכל אחד מהם יש סיפור מאוד מעניין בעברו והמדהים הוא שכולם ממש נחמדים וידידותיים. הם תמיד מוכנים לשתף ולעזור. ברגע שאמרתי להם שבאותו יום יש לי ראיון הם ישר זרקו עלי מיליון טיפים והציעו שאני אתאמן איתם על השאלות. הייתה חוויה ממש כיפית!!
    יותר מאוחר התקיים הראיון/השיחה שלי עם ה – head of admissions . מכיוון שכבר ערכתי ראיון טלפוני, זה היה יותר כמו שיחת הכרות. היא הייתה סופר נחמדה. איך שנכנסתי למשרד שלה היא הציעה לי שוקולדים וסתם התחלנו לדבר על העבר שלי ועל בית הספר. ממש לא ראיון טיפוסי (בלי שאלות כמו .. tell me about a time).
    בסוף היום יצאתי בהרגשה מצוינת לא רק בגלל שהיה לי ראיון טוב אלא גם בגלל שהרגשתי שמצאתי את בית הספר הכי מתאים לי. מכל הבחינות.
    ביום למחרת עזבנו את צפון קרוליינה בכדי לראות בית ספר אחר אבל זה לא שינה הרבה. כבר ידענו (אשתי ואני) איפה אנחנו רוצים להיות בשנתיים הקרובות.
    כמה ימים אחרי שחזרנו לארץ, קיבלתי את ההודעה שכל כך חיכיתי לה.
    We are delighted to offer you admission to the UNC Kenan-Flagler…
    באותו רגע (והאמת שעד היום ) לא היה מאושר ממני.. ממש happy end אמריקאי טיפוסי..

אם אתם חושבים על להגיש ל- KFBS ויש לכם שאלות על תהליך הקבלה או על כל דבר אחר אני מאוד אשמח לעזור.
    זו הזדמנות נוספת להודות לרזי, דבי,תומר,רוני, ועודד על כל העזרה בזמן התהליך ועל האירוח המדהים!!
    תודה רבה חברים, נתראה בקרוב..

IdoSh
    חבר
    מספר הפוסטים: 15

To: itayle7

שלום לכולם,
    אני עידו – מתכוון להתחיל ללמוד ב-2013. באוקטובר הקרוב יש לי זמן פנוי (חגים…) ומתכוון לנצל אותו כדי לבקר במספר אוניברסיטאות. נכון לעכשיו מתכנן לבקר ב – Columbia, Chicago, Penn, MIT, Harvard & Kellogg ואולי ב- Tuck & Duke.
    קראתי את הדיון, כדי להבין טוב יותר איך מתכוננים לביקור כזה. אשמח לקבל את עצתכם בנוגע לנקודות הבאות (רשימה לא סגורה, אני בטוח ששאלות נוספות יגיעו בהמשך):
    1. איפה נהוג לישון בביקור שכזה? ניו-יורק לא בעייתית, אבל מה עושים במקומות כמו אוונסטון?
    2. כמה זמן מומלץ להקדיש לכל ביקור? ראיתי ככלל אצבע שאנשים נוהגים להקדיש יום למוסד – בבוקר נרשמים ב-admission office, הולכים ל-2 שיעורים, אח"כ צהריים עם סטודנטים ובסוף היום עוד פגישה עם ב- admission office.
    האם כדאי לעבור את כל הרוטינה הזו, או שגם ביקור פחות פורמלי עושה את העבודה?
    3. האם כדאי/ניתן לשלב במהלך הביקור פגישה גם אנשי ה-Financial aid וה-Career Development Service? מה עושים מרבית המבקרים? האם נפגשים איתם? האם ניתן לתאם פגישה שכזו בשלב כ"כ מוקדם? עוד לא הגשתי ולו מסמך אחד.
    4. מהו חשיבות ה- Information Session?
    5. איך מתכוננים לביקור שכזה? כלומר, איך אני צריך להתכונן לפגישה עם הנציגים של ועדות הקבלה השונות? האם כדאי להיפגש עם חברות יעוץ בתחום (קיסוס/ארינגו) טרם הנסיעה כדי להתכונן לשאלות ספציפיות?
    6. במידה ומישהו מכיר – הייתי שמח להגיע לאותם מוסדות בימים 'מיוחדים' (דוגמת שישי GT ב-Kellogg או ימי רביעי (או שלישי?) בוורטון וכ'ו) – אשמח אם מישהו יוכל להכווין אותי.
    7. איך כדאי להתנייד באזור בוסטון ושיקאגו – האם כדאי לשכור רכב (כך אפשר אולי לתפור גם את מישיגן ו/או את טאק על הדרך)?
    8. האם יש הבדל בין תחילת/סוף אוקטובר מבחינת לחץ מבחנים (סוף תקופה או משהו כזה)? כי אני די גמיש בין ה-9 ל-23, האם בתי-הספר עובדים כרגיל בתקופה הזו?
    9. הבנתי שניתן להירשם למרצה ספציפי. אשמח אם תוכלו להמליץ על מרצים טובים באותם מוסדות (למשל, נתקלתי באחת ההודעות בשם של Ann Mcgil כמומלצת בשיקאגו).
    10. האם ברשימה שצירפתי לעיל יש מוסדות שביקור בהם חשוב יותר מבחינת ועדת הקבלה (ברור שלכולם כדאי להגיע, אולם במידה ואצטרך לתעדף ביניהם – באיזה מהמוסדות ביקור שכזה מעלה את סיכויי הקבלה יותר מבאחרים)?
    11. כשאהיה יותר סגור על תאריכים אנסה ליצור קשר עם סטודנטים באותם תוכניות, בינתיים אשמח אם יש אנשים שמוכנים לעזור לי בתאריכים שנוחים להם, כדי שאוכל לבנות את הלו"ז שלי סביב אילוציהם.
    תודה על העזרה.
    gileyal
    חבר
    מספר הפוסטים: 279

To: IdoSh

הי עידו:

כמה מחשבות:

1. יש באבנסטון שלושה מלונות ברמה גבוהה מאד ובעלות נמוכה משמעותית מניו יורק:)
    2. אם אפשר יומיים – אחד למוסד ואחד לעיר/אנשים. אם לא, אז יום ולחלק באמצע. כדאי לעבור הכל. בתי הספר שונים באופי ובאווירה וחשוב לדעת לאן אתה מגיע.
    3. לא מקובל כל כך. לא סביר שהם יסכימו להפגש בשלב כזה מוקדם – הרי לא בטוח בכלל שתתקבל.
    4. הזדמנות לשמוע את הגרסא הרשמית של בית הספר. מאד עוזרת בכתיבת החיבורים לדעתי – בית הספר רוצה לספר לך מה הוא מחפש בסטונדטנים, אז לא תקשיב ואז תכתוב על זה בחיבורים?:)
    5. אני חושב ששיחה קצרה עם סטודנט/יועץ תספיק כדי להכין אותך. צריך לבוא מנומס ונחמד, בלבוש סביר (לא צריך חליפה אבל לדעתי גם לא מכנסיים קצרים וגופיה), ובעיקר לבוא מוכן לשמוע ולדעת שלא תגרום לאף אחד לקבל אותך באותו היום.
    6. לקלוג הייתי מגיע דווקא ביום שלישי. יום רביעי הוא יום מנוחה ורוב הסטודנטים יוצאים ומבלים ביום שלישי.

counsilliery
    חבר
    מספר הפוסטים: 35

הי עידו, נשמח כמובן לראות אותך בטאק. כמה תשובות.

1. בדרך כלל במלונות, כמעט ליד כל עיר או עיירה יש איזה Days Inn או משהו כזה. למרות שלטאק, אם תבוא, אז יש לנו חדר פנוי בבית.

2. יום שלם זה טוב ומומלץ. אז כן, להגיע בבוקר, לעשות את זה רשמי ומסודר, עם חליפה ועניינים. עדיף ככה.

4. חשוב ולו בשביל להראות רצינות. את המידע אתה יכול להשיג גם בדרכים אחרות.

5. תבוא עם חליפה ותדבר עם סטודנטים ישראלים מבתי הספר השונים לפני, בשביל הדרכה ממוקדת. לדעתי לא צריך להיפגש עם חברות ייעוץ בשביל זה (אבל כן בשביל דברים אחרים).

6. לא כל שבוע, אבל לפחות פעם בשבועיים, בדרך כלל ביום חמישי יש Tucktails שזה בסך הכל עסק די חביב, אבל אני לא יכול להבטיח כלום.

7. רכב יעזור לך מאד. במיוחד אם באמת תישאר בכל מיני מקומות כמו Days Inn (כלומר לא בדיוק בתוך העיר, אלא קצת בחוץ), שגם יתנו לך חנייה.

8. מאד תלוי בבית הספר. בטאק יש תקופת מבחנים כבר בסוף ספטמבר, HAVING SAID THAT, מבחנים ב MBA זה לא מה שאתה חושב, או במילים אחרות – מלחיץ הרבה פחות משנראה לך.

9. אם תבוא, ברור שנוכל לספק המלצות.

10. ככל שידוע לי, בטאק זה די חשוב.

בהצלחה!

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 124

Would just add to the great responses you received that Thursday is a great day to be at Wharton if you can — there is the afternoon's pub followed by a big party. Check in with admissions and you'd get a free pass. You will get a good gut feel about the school's culture. Let me know if you have more questions. Good luck, A
    PatsFan
    חבר
    מספר הפוסטים: 27

Thursdays would be best in Columbia if you want to join our happy hour, otherwise I would choose a day in which a class you specifically wish to sit in is in session. I would also highly recommend registering through our student host program (and send me an email after you register and I will arrange to be your host). If you wish to get more advise on planning a visit you are welcomed to be in touch
    mastermind
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

אהלן,

מישהו נסע לבקר בקמפוס לאחרונה ויכול לחלוק את רשמיו?

האם יש בתי ספר בהם יש יתרון משמעותי למועמדים שביקרו בקמפוס לעומת אלה שלא ביקרו? בקטע של הוכחת רצינות ומחויבות…

תודה מראש למגיבים!

shmirill
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

שלום לכולם
    שמי קיריל ואני כרגע נמצא בארה"ב וחלק מהביקור שלי אני מקדישל ביקורים בכמה אוניברסיטאות.
    ב29 לחודש אני הולך להשתתף בSUPER SATURDAY בEMORY ורציתי לשאול אם מישהו פה סטודנט שמה או יכול לקשר אותי לאחד.
    וב 1 לאוקטובר אני אהיה UNC Chapel Hill, וכמובן גם פה אני אשמח להיפגש עם מישהו, עדיפות לשנה ראשונה,כי אני כבר נפגש עם מישהו משנה שניה.
    תודה מראש.
    epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: shmirill

איך היה?
    Mati1119
    חבר

אהלן,
    רציתי לספר על ביקור בקמפוס של LBS.
    הביקור התקיים בתאריך ה-21/12/2012. ביקרתי בלונדון לצרכי עבודה ולא נסעתי במיוחד עבור הביקור. LBS מקיימים פעמיים בשבוע Drop-in Session, בו נפגשים עם סטודנט ורכז מוועדת הקבלה אשר מעבירים מצגת גנרית על ביה"ס, עונים לשאלות ומדריכים ביקור בקמפוס. מכיוון שהביקור שלי התקיים כמה ימים לפני חג המולד, לא היו סטודנטים בקמפוס כלל.

אז ככה, המצגת והתשובות לשאלות נותנות הרגשה די "ממלכתית". לא תקבלו שם שום מידע חדש שלא קיים באתר, או בפגישה ש-LBS מקיימים בארץ עם בוגרים של התוכנית פעמיים בשנה (אני חושב שזו אותה מצגת). בכדי להשיג מידע איכותי תצטרכו לשוחח עם בוגרים או עם חברות יעוץ.
    הסיור היה נחמד, קמפוס מיוחד אשר משקיף על אחד הפארקים היפים בלונדון. קמפוס של אחת האוניברסיטאות הנחשבות בעולם שממוקם במרכז לונדון לא סביר שיהיה פחות ממרשים.
    עם זאת, יש סרטוני וידאו באתר שמציגים את החלקים השונים של בי"ס, עושים עבודה לא פחות טובה. מכיוון שלא היו סטונדטים אי-אפשר היה להרגיש את האווירה בבי"ס, ייתכן שזה מה שהפך את הסיור לקצת עבש.

לגבי חשיבות הסיור בשקלול סיכויי הקבלה, התשובה הרשמית היא שאין לו משמעות. מצד שני הם שואלים על זה בפירוש בטופס האפליקיישן באינטרנט, אז כנראה יש לזה חשיבות כלשהי, אפילו אם מזערית. כנ"ל לגבי הגעה לפגישת היכרות עם הבוגרים בארץ (ממש נדרש לפרט עם מי מהבוגרים נפגשת).

סה"כ חוויה חיובית, לא יותר. בטוח לא חובה, לא מבחינת המידע שמועבר ולא מבחינת מה שרואים שם (אני מעריך שזה לא המצב עם קמפוסים נידחים יותר, בהם אתה רוצה לראות את הכפר/עיירה בה תגור, קהילה וכיו"ב).

אשמח לענות על שאלות בנושא,
    מתי

Mati1119
    חבר

אהלן שוב,
    לפני כחודשיים ביקרתי בניו-יורק במסגרת העבודה ומצאתי זמן לבקר ב-NYU.
    לא הגעתי עם ציפיות גבוהות, NYU מבחינתי היה סוג של Fall Back, למקרה שלא אצליח להתקבל לאחת מהתוכניות האירופאיות.

הסיור סטנדרטי מבחינת מבנה אבל מושקע יחסית. מצגת קצרה וסיור מקיף בבי"ס. לעומת Columbia (או בי"ס שונים), אין פה "חווית קמפוס" כלל. NYU ממקום בלב הסוהו של ניו-יורק, ובגדול כל האוניברסיטה היא בלוק המורכב מכמה בניינים. בי"ס למנע"ס הוא בניין שלם מתוכם. שווה לראות, לא בטוח שזה יתאים למי שמחפש קהילה.

כאמור, הסיור היה מושקע. שני סטודנטים אשר נראה שנבחרו בקפידה (דיברו יפה ושלטו בחומר), ובאו מרקע שונה לחלוטין סיפרו על כל ספקטרום החוויות שלהם מהלימודים.
    באופן אישי פחות התחברתי למקום. ממוצע הגילאים נמוך יחסית ובראי זה מסופרות החוויות של הסטונדטים (ז"א מסיבות וברים לרוב).

אם אתם באזור בהחלט שווה את השעתיים.

מתי

Avi
    חבר
    מספר הפוסטים: 41

שלום לכולם,
    מישהו עשה השנה נסיעה לאחת האוניברסיטאות? האם זה מומלץ והאם יש צורך לתאם זאת מראש מול האוניברסיטה (כדי שיכניסו אותי או כדי שועדת הקבלה תדע שביקרתי)?
    האם מומלץ לערוך את הביקור לפני כתיבת האפליקיישן, או שעדיף לחכות לזימון לראיון ואז לקפוץ להתראיין פנים אל פנים?

Gilad D
    חבר
    מספר הפוסטים: 1131

לכל מי ששוקל ביקור בקמפוס:

הרוורד פרסמו את לו"ז הביקורים והסיורים בקמפוס בספטמבר:
    גם בשיקגו מציעים למועמדים לבקר בקמפוס ולהיפגש עם סטודנטים:
    גם בסטנפורד מציעים למועמדים לבקר ואף להיכנס לשיעורים:

aringoadmin2014-09-07 11:05:52

מוצגות 17 תגובות – 201 עד 217 (מתוך 217 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.