Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ויזה בארה’’ב (ויזת F, ויזת J ועוד)

מוצגות 50 תגובות – 101 עד 150 (מתוך 182 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • idanva
    חבר
    מספר הפוסטים: 119

To: dvasht

indeed the credit history is very important. but those are the situations we encountered here until now that gave an advantage to a SSN holder:

1. cell phones – with a SSN you can get a contract in some networks and by that chiper devices (you still need to pay a deposit until you build a credit history).

2. bank – if you have ssn you can get a credit card instead of debit and therefore you can start building your credit history as you land (and you do spend a lot of money when you get here).

3. supercenters (target, walmart, sears…) – you can be a member of their club and recieve meaningful discounts on every purchase only if you have a SSN.

anyway if you have a partner which considers too work here you have no other option. if you are single you should make your own decision – i don't think there is a clear answer for what's best.

good luck

idan

Nona
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

שלום,

קודם כל תודה על המידע המועיל.

יש לי שאלה בקשר לבני זוג: האם יש ויזה שמאפשרת לבני הזוג לעבוד?

תודה

dvasht
    חבר
    מספר הפוסטים: 138

To: idanva, All

Everything thing I write below is based on the experiences of F visas’ holders (and mine before the SSN):

1. cell phones – with a SSN you can get a contract in some networks and by that chipper devices (you still need to pay a deposit until you build a credit history).

You can have the same contracts, same deposit. Your SSN worth nothing at the beginning. I have J with SSN. A friend of mine has F without SSN. We have the same program with the same deposit.

2. bank – if you have ssn you can get a credit card instead of debit and therefore you can start building your credit history as you land (and you do spend a lot of money when you get here).

First of all, why do you need credit card at the first year of your school? You already have all the funds available so what is the big deal? Second, the credit card that you will get is a "secured" credit card; i.e. you will put a deposit and you can only spend the amount of the deposit. Third, after a month or two in the bank, F visas can also apply for secured credit- And the bank gives them the card (Because he bares no risk) and therfore you can start building the same credit history (when you actually get the SSN, you just add it to the bank account).

3. supercenters (target, walmart, sears…) – you can be a member of their club and recieve meaningful discounts on every purchase only if you have a SSN.

I did all this memberships before I got SSN.

Idan, I just wanted to clear an important issue. I realy hope people will think carefully about the points I mentioned in my previous post. I am posting them again because I think those are very very important.

Tomer

שלום לכולם,

לאחר כנס בנוגע לויזות וגרין קארד שנערך ב- KFBS , הייתי מעוניין לחדד נקודה מסויימת בנוגע להבדל בין ויזת F לויזת J. לכאורה, בויזת F מקבלים 12 חודשי עבודה (OPT) ובויזת J מקבלים 18 חודשי עבודה (Academic Training). אבל בסופו של דבר, אם התהליך עובד כמו שצריך, בפועל בויזת F מקבלים יותר חודשי עבודה מבויזת J. למה?

1. קודם כל בויזת F יש מה שנקרא CPT. מה זה אומר? בקיץ עובדים 2-3 חודשים בחברה כלשהי (התמחות). בויזת J מספר חודשי ההתמחות יורדים מה-18 שצויינו לעיל. בויזת F הם יורדים מדבר שנקרא CPT, וזה לא "אוכל" כלום מה-12 של ה-OPT שצויינו לעיל.

2. לפעמים אפשר לעבוד באופן חלקי באוניברסיטה, לעבוד בשנה השנייה חצי משרה בחברה כלשהי, או לעשות מסלול של התמחות של שנה למשל שיש ב- KFBS (מסלול לאנשים שרוצים ללכת לתחום קרנות הון סיכון/PE. מי שרוצה לשמוע עוד פרטים מוזמן לשאול). שוב, בויזת J עבודות מסוג זה ירדו מה-18. בויזת F הם ירדו ממ-CPT ולא מה-12 חודשים של ה- OPT!!!

3. לאחר קבלת העבודה הקבועה, רוב הסטודנטים הזרים עוברים לויזה שנקראית H1B (אם מישהו רוצה לשמוע עוד פרטים על התהליך הוא מוזמן לשאול). מאוד בקיצור, קיים פער בין קבלת הH1B לסיום מספר חודשי העבודה המותרים מויזות ה-J וה-F. בויזת F, מקבלים הארכה אוטומטית אם זוכים בהגרלה לויזת H1B. בויזת J לא! מה שאומר שנוצר פער של 3 חודשים שבהם אתה פשוט לא יכול לעבוד (אתה למעשה צריך לקבל מהמעסיק שלך חופשה של 3 חודשים!!!)

ישנם יתרונות מסויימים לויזת J, בעיקר בנוגע לבנות הזוג של ויזת J (גם לגבי זה אם מישהו רוצה עוד אינפורמציה הוא מוזמן לשאול), אבל הנתונים שלעיל הם קריטים. אני מציע לכם לשקול אותם בכובד ראש לפני שאתם שוקלים (אם בכלל) לקבל ויזת J.

תומר
    MBA class of 2010 UNC's Kenan-Flagler Business School
    Shaping Leaders | Driving Results

dvasht
    חבר

To: Nona

Nona,

בן הזוג מקבל ויזה בהתבסס על הויזה של הסטודנט. דהיינו, אם הסטודנט הוא F-1 אזי בן הזוג יהיה F-2 ואם הסטדונט הוא J-1 אזי בן הזוג יהיה J-2.

F-2 זו "ויזת תייר לשלוש שנים". בן הזוג לא יכול כמעט לעשות כלום חוץ מלשהות בארה"ב- בודאי ובודאי שלא לעבוד.

J-2 נותנת לבן הזוג אפשרות לעבוד לאחר תהליך שאורך בממוצע 3 חודשים.

מקווה שעזרתי,

תומר

idanva
    חבר

i agree tomer, this is only a discussion.

as i mentioned i don't have a clear and final decision.

i got an unsecured visa because my ssn, but all the stuff i mentioned van vary from country to country so maybe its different from you.

good luck,

idan

wolman
    חבר

To: All

תודה על העזרה,
    מצאתי קטע בשגרירות ארה"ב לגבי ויזה J-1, לצערי עדיין לא רשום ברירור כל חברה וזה טיפה מרתיע אותי הפשטות של התהליך כביכול…. הבנתי שיש לך J-1 מקווה שזה לא חוצפה מצידי אך האם אתה השגת או מכיר מישהו שהשיג J-1 מחברה ישראלית – לא אמריקנית?

"J-1

מבקשי הויזה חייבים להגיע לראיון האישי כשהם מצוידים בטופס הבקשה לויזה, תצלום, דרכון נוכחי בתוקף וקבלה המעידה על תשלום דמי טיפול מטעם חברת הדואר הישראלית הישראלית. בנוסף לכך, עליכם להביא איתכם לראיון קבלה המעידה על תשלום אגרת SEVIS . עליכם גם להביא דרכונים קודמים במידה וישנם כאלו.

זיכרו שגם מגישי בקשה לויזת סטודנט חייבים להוכיח את כוונתם לשוב לישראל. על-מנת להציג את קיומם של קשרים מספקים בישראל, רצוי להביא כמה מהמסמכים הבאים:

אנו ממליצים למבקשי ויזה שכירים להביא:

* מכתב מקורי מהמעסיק הנוכחי, מודפס על נייר החברה, ובו כתוב משך הזמן שאתם עובדים עבור חברה זו, פרק הזמן שהוקצב לכם מטעמה לצורך נסיעתכם, ופרטים לגבי המשך העסקתכם בחברה.
    * שלושה תלושי משכורת אחרונים ממקום עבודתכם הנוכחי. תדפיסי בנק לא מהווים תחליף לתלושי משכורת או תשלומי שכר קבועים ממעסיקכם הנוכחי.

אנו ממליצים למבקשי ויזה עצמאים להביא:

* העתקים של מסמך הקמת ההתאגדות העיסקית ורישיון העסק.
    * מכתב מודפס וחתום על ידי רואה חשבון של עסקכם המתאר את סוג העסק, שנות קיומו ורמת הרווחים החודשיים שלו. "

אודה לך אם מישהו יוכל לחזור אלי ולאשר זאת, זה פשוט נשמע קל מדי …. כביכול…

dvasht
    חבר

To: wolman

Wolman,

אני קיבלתי מילגה ולכן הייתי זכאי ל- J-1. אני מכיר אנשים שהביאו מכתב מחברה (לעיתים אפילו עסק משפחתי) שמצהירה שהיא מממנת להם את התואר….

התהליך הוא כזה: אתה שולח לאוניברסיטה מכתב מחברה/עסק המצהיר שמממנים לך את התואר. האוניברסיטה שולחת לך בחזרה טופס DS-2019 שאיתו אתה הולך לשגרירות ומקבל J-1 (כלומר זה טופס לויזת J ולא לויזת F!). עקרונית, אתה אמור להגיע לשגרירות עם כל שאר הטפסים ששלחת לאוניברסיטה שמעידים על הדרך שבה תממן את לימודיך (כגון: הלוואה, מילגה, סבא/סבתא, חברה/עסק וכו), אבל אני יכול להגיד לך שממני ומעוד מספר אנשים שאני מכיר לא ביקשו לראות את הטפסים. ואם יבקשו אז פשוט תראה את המכתב (זה לא משנה כי גם ככה זה כבר יהיה כתוב ב -DS-2019 שאתה ממומן על ידי מישהו)- אף אחד לא בודק אחריזה מאיפה אתה מביא את הכסף.

תומר

idanva
    חבר

totaly agree.

i didn't get a scholarship and sent the letter to the school.

the only question i was asked in the emvassy was what my purpose of the trip.

once i told them i'm going to do an MBA they approved it and let me go.

you can email me if you have any other questions

idan

idan
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

היי,

הלכתי לאיבוד בתוך ים המידע פה על ויזות – ואני אודה לכם אם תוכלו לענות לי על כמה שאלות שמאוד רלוונטיות לגביי:

1. מהי ההגדרה של "בת זוג" האם אישור "ידועים בציבור" מעורך דין יעשה את העבודה? אני מתעד לנסוע עם חברתי מזה 6 שנים (לא אישתי…..הדודות וסבתא מספיק מציקיות בנושא – אז אנא מכם!!!)

2. האם ישנו קושי מיוחד בהוצאת ויזה J? ישנם מקרים שסטודנט שהתקבל לתכנית יוקרתית וביקש ויזת J – נדחה? האם זה הפיך (ניתן לעבור מF לJ לאחר מכן…?) ?

3. יש למישהו מידע רלוונטי לגבי מצב אישורי העבודה לבת זוגי באירופה (בעיקר – צרפת וספרד…)?

תודה לכל מי שתורם לי מהידע שלו,

עידן

idanva
    חבר

To: idan

1. A dependant visa (J2 or F2) will be given onlt to your wife. you must be married before you come to the embbasy to request the visa.

2. it is very easy to get a J, all the married Israelis done it before without any problem. you just need to send your school a letter from a sponsor. there is a way to move from F to J but it is not so simple.

3. don't know anything about europe, sorry.

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: idan

למיטב ידיעתי, המדינה היחידה באירופה שמעניקה אישור עבודה לבן/בת-זוג של סטודנט (ולסטודנט עצמו!) היא אנגליה.

אני יכול לאשר שבצרפת לא מקבלים אישור עבודה אוטומטי (לא לסטודנטים ולא לבני זוג), ולמיטב ידיעתי הדבר נכון גם לגבי ספרד, אבל אולי כדאי שתפנה את השאלה הזאת לאנשים הטובים בדיון שנקרא: "IESE Business School"…

yair cass
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

To: All, ilanvag

Hi,

I 'm scheduled to start my MBA studies at Wharton on September 2009.My girlfriend will join me there with a diplomatic visa. I wanted to know what would be the process to join her to my visa if and when we get married? what would be the duration of time?and if there is a differance in the process if my visa is J or F?

Thanks

Yair

morgen
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

שאלה קצרה בשל מצב קצת חריג שלי:
    אני בעלים של עסק בעצמי ולכן אין לי שום בעיה לקבל ספונסרשיפ ללימודים, מצד שני, אם אני שולח לאוניברסיטה מכתב המעיד על ספונסרשיפ זה מיד מוריד את הזכאות שלי למלגה (בסטנפורד המלגות הן רק need based) זה קצת הפוך מהמצב שאתם מתארים שבו אם מקבלים מלגה אז אין בעיה להשיג J כאן זה נראה כאילו דווקא אין שום דרך להשיג J וגם את המלגה.

בקיצור, קצת מרתיעה אותי המחשבה שאשתי לא תעשה כלום במשך כל השנים שלנו בארה"ב. מצד שני, אני לא מעוניין לוותר על מלגות של 20-30K הנהוגות עבור סטודנטים בעלי צורך.
    האם מישהו מכם העדיף להישאר עם ויזת F בכ"ז? אם כן, למה?

dvasht
    חבר

To: morgen

morgen,

רוה הדיון פה נערך לגבי מילגות "יכולת" שבהן את ההצהרה הפיננסית אתה שולח לאחר שאתה מתקבל (לצורך קבלת הויזה ולא לצורך הערכת מועמודתך). כך שאם אתה זכאי למילגה אתה תקבל אותה עוד לפני שמילאת את ההצהרה (ההודעה על המילגה נשלחת בדר"כ עם מכתב על הקבלה או מספר שבועות אחרי). אגב, קשה לי להאמין שבסטנפורד המילגות היחידות הן מילגות צורך… בנוסף, אני מניח שהמשרד שיבדוק את זכאותך למילגה לא קשור למשרד שינפיק לך את הטפסים לויזה (ויכול להיות שמדובר בשתי הצהרות פיננסיות שונות?).

בכדי להוריד קצת מכאבי הראש שלך, לדעתי, אם אתה לא נשוי, ויזת F עדיפה. הסיבות להלן מהודעה קודמת:

"לאחר כנס בנוגע לויזות וגרין קארד שנערך ב- KFBS , הייתי מעוניין לחדד נקודה מסויימת בנוגע להבדל בין ויזת F לויזת J. לכאורה, בויזת F מקבלים 12 חודשי עבודה (OPT) ובויזת J מקבלים 18 חודשי עבודה (Academic Training). אבל בסופו של דבר, אם התהליך עובד כמו שצריך, בפועל בויזת F מקבלים יותר חודשי עבודה מבויזת J. למה?

1. קודם כל בויזת F יש מה שנקרא CPT. מה זה אומר? בקיץ עובדים 2-3 חודשים בחברה כלשהי (התמחות). בויזת J מספר חודשי ההתמחות יורדים מה-18 שצויינו לעיל. בויזת F הם יורדים מדבר שנקרא CPT, וזה לא "אוכל" כלום מה-12 של ה-OPT שצויינו לעיל.

2. לפעמים אפשר לעבוד באופן חלקי באוניברסיטה, לעבוד בשנה השנייה חצי משרה בחברה כלשהי, או לעשות מסלול של התמחות של שנה למשל שיש ב- KFBS (מסלול לאנשים שרוצים ללכת לתחום קרנות הון סיכון/PE. מי שרוצה לשמוע עוד פרטים מוזמן לשאול). שוב, בויזת J עבודות מסוג זה ירדו מה-18. בויזת F הם ירדו ממ-CPT ולא מה-12 חודשים של ה- OPT!!!

3. לאחר קבלת העבודה הקבועה, רוב הסטודנטים הזרים עוברים לויזה שנקראית H1B (אם מישהו רוצה לשמוע עוד פרטים על התהליך הוא מוזמן לשאול). מאוד בקיצור, קיים פער בין קבלת הH1B לסיום מספר חודשי העבודה המותרים מויזות ה-J וה-F. בויזת F, מקבלים הארכה אוטומטית אם זוכים בהגרלה לויזת H1B. בויזת J לא! מה שאומר שנוצר פער של 3 חודשים שבהם אתה פשוט לא יכול לעבוד (אתה למעשה צריך לקבל מהמעסיק שלך חופשה של 3 חודשים!!!)

ישנם יתרונות מסויימים לויזת J, בעיקר בנוגע לבנות הזוג של ויזת J (גם לגבי זה אם מישהו רוצה עוד אינפורמציה הוא מוזמן לשאול), אבל הנתונים שלעיל הם קריטים. אני מציע לכם לשקול אותם בכובד ראש לפני שאתם שוקלים (אם בכלל) לקבל ויזת J"

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

תומר

morgen
    חבר

מממ…
    1. אני דווקא כן נשוי ומכאן הדילמה
    2.קשה להאמין או לא זו האמת – המלגות היחידות המוצעות הן מלגות מבוססות יכולת

בכל מקרה, תודה על התשובה.

epony
    חבר

morgen,

בתור מישהו נשוי שעשה MBA, גם אם זו הייתה תכנית יותר קצרה וגם אם זה היה באירופה, אני ממליץ בחום לדאוג לאישה לפני שאתה דואג לכסף…

בטווח הארוך, אם אישתך מוצאת עבודה, ה-20-30 אלף לא ישרפו חור יותר מדי גדול בכיס שלך. מצד שני, אם אישתך תתחיל לטפס על הקירות מרוב שיעמום באיזשהו שלב, זה עלול לעלות לך הרבה יותר ביוקר.

בהצלחה!

morgen
    חבר

ברור!
    הייתי בטוח שאני הולך לכיוון של ויזה J לפני שהתחלתי לדבר עם חבר'ה שלומדים שם ואז גיליתי ש:
    1. רובם על ויזת F בעיקר בשל ההגבלות של חזרה לארץ אחרי התואר המוטלות על בעלי J
    2. ממילא ממש קשה למצוא עבודה כרגע כך שהיתרון הכלכלי הוא דווקא לכיוון המלגה
    3. הם טוענים שיש לנשים ולבעלים של מה לעשות שם גם בלי לעבוד פורמלית (התנדבויות, קורסים, לימודים וכו')

יצא לי גם לדבר עם האחראית על כך באוניברסיטה עצמה וגם היא טוענת שזה עדיף.
    אני עדיין מאוד סקפטי ולכן רציתי לשמוע קצת מהחברים הותיקים יותר שכבר סיימו את לימודיהם מה היתה הגישה שלהם לכל הנושא ומה עשו המשפחות נשים בעלים בזמן ש..

hkh
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: epony

epony לאיזה "20-30 אלף" אתה מתכוון? תודה

epony
    חבר

To: hkh

לאלה ש-morgen התייחס אליהן בהודעה הראשונה בעמוד זה…
    Yonish
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

אהלן מורגן,

דבר איתי (יוני שטיין) yo[email protected]

Mephisto
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

מזל טוב על סטנפורד !

במקומך לא הייתי חושב פעמים (סטנפורד בהחלט האונ').

ואני גם בדיוק מתחבט בנושאי F1 ו-J1

מה דעתך ? על מה אתה הולך בסוף. אני מפחד מכל אווירת הקומבינה שיש סביב ה-J1…

דבר איתי – [email protected]

איתמר

avidan
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

חברים,

יש למישהו תובנות עד כמה קשה לעבור מויזת F לויזת J תוך כדי הלימודים?,

Cheers,

אבידן

dvasht
    חבר

שמעתי סיפור מעניין אתמול על בחורה שנרשמה והתקבלה ללימודי תואר ראשון בארה"ב בקולג' לא כל כך מוכר. היא הלכה לשגרירות על מנת לקבל ויזה, וסירבו לתת לה ויזה בטענה שהמצב הכלכלי בארה"ב מאוד קשה ולכן הם מצמצמים את כמות הויזות לסטודנטים זרים שייתכן ויתפסו עבודה למקומיים.

אין לי ספק לגבי אמינות המקור לסיפור, אבל יש לי ספק אם זה רלוונטי לסטודנטים ל- MBA (תואר שני) באוניברסיטאות מובילות.

מעניין לשמוע מאנשים שמוציאים ויזות בימים אלו, מה הלך הרוח בשגרירות והאם מערימים יותר קשייים?

סתם חשבתי שזה יעניין פה מספר אנשים.

שבת שלום,

תומר

nyaniv
    חבר
    מספר הפוסטים: 76

לא יכול להעיד על ארה"ב אלא על שכנתה מצפון שעד היום הייתה פתוחה למהגרים. עברתי שבעה מדורי גיהנום בכדי להוציא ויזת סטודנט. אני יודע מאנשים בתהליכי הגירה (שמשפיעים בעקיפין גם על ויזות הסטודנט) שיש קיצוצים במכסות להכל (ארה"ב, בריטניה, אוסטרליה ומניסיוני קנדה). לא צריך להילחץ, רק להיות מוכנים להגיש אולי יותר מפעם אחת. אפשר גם ליידע את הבית ספר וברובם יתאפשר להתחיל ללמוד שנה אחרי זה (WORST CASE SCENARIO)
    njosephy
    חבר
    מספר הפוסטים: 16

שלום,
    האם גם על בוגרי MBA חלה החובה לחזור לארץ לתקופה של שנתיים?
    תודה.
    idanva
    חבר

To: njosephy

לא לתושבי ישראל.

מדובר על מדינות ספציפיות כמו הודו, פקיסטן וכו,

dvasht
    חבר

Usually it is not relevant for Israelis who are going to do their MBA at the U.S, but J visa holders can be subject to INA 212 (e) which requires you to return to your home country for two years.

Two-Year Foreign Residency Requirement

An exchange visitor is subject to INA 212(e) requirement, if the following conditions exist:

• The program in which the exchange visitor was participating was financed in whole or in part directly or indirectly by the United States government or the government of the exchange visitor's nationality or last residence;
    • The exchange visitor is a national or resident of a country designated as requiring the services of persons engaged in the field of specialized knowledge or skills in which the exchange visitor was engaged for the duration of their program (Exchange Visitor Skills List 9 FAM 41.62, Exhibit II);
    • The exchange visitor entered the United States to receive graduate medical education or training.

If the exchange visitor is subject to INA 212(e) requirement, he or she cannot change his or status to that of H, L, K, or immigrant lawful permanent resident (LPR) until he or she has returned to his/her home country for at least two-years or received a waiver of that requirement. Such waivers can be obtained under five separate bases: No Objection Statement, Exceptional Hardship or Persecution, Conrad Program, or Interested Government Agency. For information, see color=#0066ccWaiver of the J Visa Two-Year Foreign Residence Requirement 212e.

njosephy
    חבר

תודה רבה!

avidan
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

מומחי ויזות יקרים,

ידוע לכם מהן הזכויות של בת הזוג של מחזיק בויזת H1B? מותר לה לעבוד? איזה ויזה היא מקבלת?

תודה!

dvasht
    חבר

To: avidan

אם אתה בעל H1B אסור לבת הזוג לעבוד…

lookingformba
    חבר

To: nyaniv

יניב,

תוכל בבקשה לפרט על התהליך והאפשרויות של הוצאת ויזה לקנדה?

תודה,

לוקינג פור

nyaniv
    חבר

ויזת סטודנט לקנדה באופן כללי די קל להוציא.
    כל שצריך הוא מכתב קבלה מבית הספר, זה כבר יכלול מסמך עבור השגרירות בת"א המפרט עלויות של שכר לימוד, FEES ומחייה.
    אתה תצטרך להוכיח יכולת מימון בעזרת פירוט של חשבון בנק ונכסים נזילים אחרים.
    תצטרך לשכנע שאתה מתכוון לצאת מקנדה בסוף הלימודים (שזה די פיקציה, ראה המשך).

עכשיו לקטע הכיפי:
    לאחר תואר בקנדה (שנה או יותר) אתה זכאי לעבוד בקנדה במשרה קשורה לתואר (הגדרה מאוד רחבה) למשך הזמן של התואר, דהיינו תואר של שנה אפשר לעבוד שנה, תואר של שנתיים, לעבוד שנתיים.
    זה משתפר,
    לאחר תואר בקנדה, ולפחות שנת עבודה אחת אתה זכאי להגיש ל-PR כלומר גרין קארד קנדי. זה מקבלים בתהליך החדש (לא אפרט מה היה הישן בו אני הגשתי) תוך שנה. כלומר, אתה תושב קבע בקנדה במקרה הגרוע שנתיים אחרי התואר (אם תחפור בלינקים למטה תראה שאתה יכול להגיש כמוני לPR לפני היציאה מהארץ וכך אולי לקבל אותו תוך כדי לימודים). PR קנדי = אזרחות אחרי שלוש שנים.
    נחמד לא? והרי לאזרחי קנדה אין מכסות עבודה בארה"ב, יש ויזת NAFTA לקנדים, כך תוכל לעבוד גם בארה"ב אם חפצה נפשך

http://www.cic.gc.ca/english/study/index.asp
    http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.asp

עוד משהו קטן, טורונטו היא המרכז הכלכלי השלישי בגודלו בצפון אמריקה, אחרי ניו יורק ושיקגו… המבין יבין

njosephy
    חבר

האם יש למישהו שם של עו"ד טוב וזמין המתמחה בויזות לארה"ב?
    sneed1
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

תנסה – עו"ד ליסה סגלוב
    lookingformba
    חבר

To: nyaniv

thanks!
    nyaniv
    חבר

lookingformba,
    אם את מעונינת בבתי ספר בקנדה, אשמח למסור קצת אינפורמציה.
    דבר ראשון, יש ייצוג ישראלי בבתי הספר הקנדים לעסקים למרות שרובם לא משתתפים פעילים פה בפורום. כמו כן, יש הרבה ישראלים שלומדים פה בפקולטות אחרות וזה עוזר אם את לא באה לבד (לדוגמא, יש כאן לאשתי סביבה תומכת וזה חשוב גם לMBA וגם לזוגיות).
    ארבעת בתי הספר המובילים בקנדה הם Ivey, Rotman, Schulich, Queens
    ROTMAN מכוון בעיקר לאוהבי ה-FINANCE ואילו השאר יכולים להיות די כלליים.
    היתרון של בתי הספר האלה על פני האמריקאיים מנקודת מבט ישראלית הוא קודם כל מעמד הסטודנט ובןבת זוגתו במהלך ולאחר סוף התואר, מול רשויות ההגירה.
    למי שלא נעול על ארה"ב, קנדה היא מקום מצוין לחיות בו (איכות חיים גבוהה מארה"ב, אגב). המשכורות לא נמוכות מארה"ב, רק ב-IB דנו באיזשהו הפרש, אבל המשבר די מחק את זה גם כן. בגלל ה-NAFTA והקרבה התרבותית, עובד בארה"ב יכול לעבוד בקנדה והפוך. זה אומר שניסיון בעבודה באחת מהמדינות תופס בשתיהן ללא עיקומי אף.
    מה שחשוב לי להדגיש, הוא שקנדה היא בחירה טובה מארה"ב בייחוד לאדם שחושב קצת קדימה:
    לפחות חצי מהסטודנטים הישראלים בחו"ל מדברים על לחזור לארץ כמה שנים אחרי התואר (סטטיסטיקה אמפירית לחלוטין, שאנשים מוזמנים לתקן אותי). אז מה העניין? מקנדה אחרי כמה שנים חוזרים עם אזרחות, כלומר, ילדיך עם אזרחות, בעלך, נכדיך וכו'. כלומר, גם אם לא תעלי בשכר אחרי התואר, עדיין "קנית" דרכון לכל המשפחה. אז שאותי שאלו איך אני מחשב ROI של התוארף היה לי מאוד קשה לענות, אחרי הכל, כמה עולה אזרחות?
    בנוסף, החברות הגדולות של ארה"ב פעילות בקנדה ומגייסות בבתי הספר לעיל, אז מה ההבדל לעבוד בקנדה או בארה"ב? הכי גרוע, לא נאה לך מזג האויר, סעי לארה"ב למשרד אחר של אותה חברה או לחברה אחרת (שוב, זה לא כמו להגיש מישראל, תחשבי על קנדה כמו המדינה ה-51 של ארה"ב).
    ולחולי הדירוגים למינהם: QUEENS מדורג כבר שלוש שנים כבתי הספר הטוב בעולם מחוץ לארה"ב בBUSINESS WEEK.
    IVEY מדורג רביעי (שני בשנה שעברה). SCHULICH ו ROTMAN גם נכנסים לעשירייה הפותחת מחוץ לארה"ב.
    לטעמי, חשוב יותר BRAND מקומי, דהיינו קנדה. כיוון שיש לך אפשרות תעסוקה טובות בקנדה, עם אותן חברות כמו ארה"ב, מה שחשוב הוא מי מגייס בבתי הספר האלה.

אלה לא ה-2 סנט שלי, משהו יותר כמו דולר קנדי שלם…

njosephy
    חבר

בהנחה שקיבלתי מבית הספר את הטופס לקבלת ויזת J

מה הדרישות בשגרירות לקבלת הויזה בפועל?

njosephy
    חבר

To: ilanvag

אין שלום,

אנא צור איתי קשר במייל [email protected]

הייתי רוצה לדבר להתייעץ איתך לאור הידע שאתה מפגין בנושא הויזות…

תודה.

dvasht
    חבר

הטפסים הנדרשים הם:

1. לאחר שתשלח לאוניברסיטה הצהרה פיננסית, אתה תקבל מהם טופס שנקרא DS-2019 (לויזת J) או I-20 (לויזת F). לשגרירות אתה צריך להגיע עם הטופס הזה, ועם כל האסמכתאות להצהרה הפיננסית (וזה משהו שיכולים לשאול אותך עליו אבל גם על זה לרוב מדלגים. אתה צריך להראות שיש לך מספיק מקורות לממן את התואר).

2. דרכון.

3. DS-156. את ה-DS-156 ניתן למלא online לאחר קביעת הפגישה בשגרירות.

4. D-157.

5.-DS-158.

6. שתי תמונות פספורט לפי ההגדרות של האמריקאים.

7. מכתב קבלה לאוניברסיטה.

8. קבלות מהדואר על תשלום העמלה לשגרירות (131 דולר).

9. תשלום ל- SEVIS. ניתן לשלם באתר (100 דולר): color=#0066ccwww.fmjfee.com

אני מקווה שלא שכחתי כלום, אבל בכל מקרה אני ממליץ לך להיכנס לאתר של השגרירות:

http://usembassy-israel.org.il/

njosephy
    חבר

מה קורה בשגרירות לדורשי ויזת J?
    תודה.
    idanva
    חבר

אין שום הבדל, התהליך הוא זהה לחלוטין.

אני הבאתי ליתר ביטחון את כל ניירת כולל המכתב מהספפונסר אבל הם רק לקחו את הטפסים מהבי"ס וברגע שאמרתי שאני הולך ללימודי MBA במישיגן הם חתמו ולא שאלו שאלות

עידן

ilanvag
    חבר
    מספר הפוסטים: 157

מהי השאלה?

אני מעדיף לענות פה בפורום, כדי שהידע יוכל לשמש גם אנשים אחרים.

njosephy
    חבר

מה הקריטריונים מבחינת משרד ההגירה האמריקאי לקבלת ויזת J
    Guest 3
    חבר

אתה בטוח שאתה רופא?!? 8 שאלות על ויזת J + דיון ארוך בפורום הזה+ הוראות מפורטות באתר של השגרירות האמריקאית ועוד לא קלטת את העניין?!?
    njosephy
    חבר

אני מודה לך על ההארה. אכן, עזרת לי מאוד. צר לי עם הפרעתי את מנוחת הצהריים העצלה שלך בשאלותי. אני מבטיח לחזור ולשנן את החומר המוצג בשגרירות/פורום/שליפים וכמובן את הגיגיך המשכילים.
    יפה לך להסתתר מאחורי כינוי אורח. מעיד על אומץ ליבך הרב ואישיותך הנעלה.
    עשה טובה לעולם, אל תוסיף מאמרותיך פה.
    gileyal
    חבר
    מספר הפוסטים: 279

קרא פה ואל תתרגש מגסות של המגיב האלמוני מעלי.

http://www.usimmigrationsupport.org/visa_j1.html

Guest 3
    חבר

בכיף!

אתה רוצה שגם אני אשים פה את האתר של השגרירות (כמו החבר שמעלי, וזה שמעליו, וזה שמעליו…) כדי שתבין ששם תמצא את מבוקשך?

pellegam
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

אנחנו קבוצת סטודנטים שעורכים מחקר על שימוש בעזרה מקצועית במהלך תהליך הקבלה ונכונות לצרוך שירותים אלו מסטונדטים באונבסיטאות.

נודה לכם מאד אם תסכימו להקדיש דקה לענות על הסקר המצ"ב.

http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=cDBCWnNrOE5tMi1admg3Z0VpYV9EVXc6MA..

המון תודה ובהצלחה לכולם!!!

pellegam
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

שלום,

אנו קבוצה של סטודנטים בחו"ל שעושים מחקר קצר על שימוש בשירותים מקצועיים בתהליך הקבלה. מאד נודה על עזרה במילוי שאלון קצר ביותר :
    http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=cDBCWnNrOE5tMi1admg3Z0VpYV9EVXc6MA..

תודה ובהצלחה בתהליך

somebody
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: pellegam

מישהו יכול להפנות אותי למקור בעברית שמסביר מההתחלה ובצורה מסודרת את כל ההבדלים בין סוגי הויזה השונים?

מוצגות 50 תגובות – 101 עד 150 (מתוך 182 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.