Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה זומנת לראיון? אנא עדכן

מוצגות 50 תגובות – 551 עד 600 (מתוך 625 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • idanva
    חבר
    מספר הפוסטים: 119

To: rash733

אתה יכול להרגיע אותה שזה בגללי.

נרשמתי ללימודי מדעי המחשב ב2000- תעשיית ההייטק קרסה.

התחתנתי ב 11 לספטמבר 2001 – מגדלי התאומים קרסו.

התחלתי ללמוד מנע"ס בחו"ל ב 2008 – הכלכלה האמריקאית קרסה.

נראה לי שזה מספיק כדי להסיק שאני המנחוס

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: idanva

עידן,

לאור האינפורמציה הקריטית שנחשפה כאן, אשמח אם תוכל בבקשה לעדכן אותנו:
    א. מתי אתה מתכנן להביא ילדים לעולם
    ב. כל פעם שאתה מזמין טיסות, כולל תאריכים ויעדים
    ג. ניירות ערך שאתה מתכנן להשקיע בהם (עדיף קצת לפני, כדי שנוכל לקחת אופציה נגדם…)

בתודה ובברכה,

קרן הגידור idanva agressive shorting ltd

gileyal
    חבר
    מספר הפוסטים: 279

To: All

לפחות היה לך אליבי טוב ב-11 בספטמבר (כולנו נעשינו אוטומטית חשודים). יש מצב שבא לך להתגייס לטובת פרוייקט הגרעין האיראני? זה יסיר הרבה דאגות מהלב של כולנו:)
    kit
    חבר
    מספר הפוסטים: 82

To: idanva

ואני חשבתי שהסטטיסטיקה שלי מרשימה:

2 חברות שעבדתי בהן פשטו את הרגל, מיותר לציין שכשאני הצטרפתי מצבן היה מצוין.

חברה שלישית נכנסה לקשיים רציניים והתאוששה רק 4 שנים אחרי שעזבתי.

המניה של החברה הנוכחית ירדה בשנתיים שאני בה ב- 80%. אם גם היא תפשוט את הרגל אז מצב כולנו יהיה רע. מאוד.

gileyal
    חבר

אני כבר רואה את הכותרות – לראשונה מזה 100 שנה, LBS יורד למקום ה-100 הדירוג העולמי…
    idanva
    חבר

To: epony

עכשיו כנראה הבנתי למה הכוונה שאשתי אומרת שאני גבר הורס…

epony
    חבר

הגיע הזמן לסגור את הפורום, העתיד כבר כאן: http://www.davosacademy.co.il

כמות המידע באתר הנ"ל עלולה לבלבל אפילו אנשים שפותרים תוך שניות את שאלות ה-Critical Reasoning הקשות ביותר, ולכן בחרתי להביא בפניכם את אחת מהפיסקאות האהובות עלי: "למרות שהאקדמיה פועלת כמוסד להשכלה אקדמית ברמה הגבוהה ביותר, היא בוחרת להימנע מבקשת הכרה או היתר להענקת תארים מטעם המועצה להשכלה גבוהה. הסיבה לכך היא שעמידה בדרישות המועצה להשכלה גבוהה לצורך קבלת ההכרה, היתה מונעת מהאקדמיה להעסיק את המרצים הטובים והמתאימים ביותר לסטודנטים: מרצים בעלי ניסיון עסקי מוכח וידע רב ערך המסוגלים גם ללמד באופן מרתק ולהכשיר סטודנטים באפקטיביות."

למרבה הזעזוע/שעשוע, הגעתי לאתר הזה בעקבות לחיצה על פרסומת באתר של גלובס…

rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274

בימים האחרונים היכתה בי ההכרה בעודי ממתין לתשובות ולהזמנות לראיונות מבתי ספר שונים שכל העניין הזה של לימודיי MBA בחו"ל הוא טירוף מערכות לא קטן (עם תופעות של אובססיה ומאניה דפרסיה) ואם לפני שנה מישהו היה אומר לי שאני אשקיע כל כך הרבה זמן מאמץ וכסף ובכלל זה כן כן נסיעה לגרמניה
    הייתי אומר לו שהוא ירד מהפסים
    ומה מקבלים בתמורה סוג של כרטיס הגרלה שאם זכית אתה נדרש לשלם כ 260,000 $
    ולמה בדיוק כרטיס הגרלה… כי אף פעם אין לדעת מסיפורים של מועמדים שהתקבלו לבית ספר X בדירוג אבל נדחו מבית ספר Y שמיקומו הוא X -10 וכד' וכן מועמדים עם נתונים אובייקטיבים משובחים שנדחים לעומת מועמדים עם נתונים אובייקטיבים פחות טובים בהרבה שמתקבלים לאותו ביה"ס
    כל העניין הוא לא ממש רציונלי או בשפה יפה הוליסטי…
    אני כמובן לא יכול לומר עדיין אם כל העניין הזה היה כדאי (דברו איתי בעוד חודש)
    אבל ללא ספק הדרך עד כה היתה מעניינת ופוגשים הרבה מאוד אנשים טובים
    epony
    חבר

החיים הם מסע, לא יעד…

דרך אגב, הרציונל למדוע אנשים שהתקבלו לבתי"ס בטופ 5 ונדחו מבתי"ס בעשירייה השניה הוא שוועדות הקבלה בעשירייה השניה השכילו להבין שניצב מולם מועמד בקליבר שהם לא יוכלו לפתות לבוא אליהם, ולכן – משיקולי Yield – הם בחרו לדחות את המועמדות במקום להציע לו מקום רק כדי להידחות בעצמם.

באשר לכדאיות, הנתיב הזה הוא אחד מיני רבים, אך הייתרון הגדול שלו לעניות דעתי הוא בכך שאחרי חוויית הקבלה, שכוללת רגעים הזויים לצד רגעים של הארה עמוקה, מי שמתקבל "מרוויח" עוד חוויה – ה-MBA עצמו, על כל המשתמע מכך.

כמה חודשים טובים אחרי, הולכת ומתחזקת אצלי התחושה שהחלק הכי טוב ב-MBA בחו"ל הוא החלק החווייתי – האישי והחברתי – ולא בהכרח החלק האקדמי והמקצועי, אבל מן הסתם זו כבר השלכה עצמית-אישית שבהחלט יכול להיות שנובעת מכך שבחרתי באופן מודע (יחסית) להשקיע יותר זמן ומרץ בחוויה מאשר באקדמיה ובקריירה, לטוב ולרע. להגנתי ייאמר שבהתחשב במצב הכלכלי הנוכחי, ההשקעה הנמוכה יחסית שלי בפיתוח קריירה לא עלתה לי יתור מדי כי כולם נדפקו. לגבי האקדמיה, מרבית המרצים שלי היו מוצלחים מספיק כדי להוציא ממני יותר ממה שתכננתי להשקיע – עוד הוכחה ליתרונות הגדולים מבחינה אקדמית של בתיה"ס בטופ של הטופ…

טוב, חדל השתפכות. בכלל שכחתי שאני כועס על כולכם שלא הגבתם לפוסט הקודם שלי על אקדמיית דאבוס…

rash733
    חבר

אה לעניין אקדמיית דאבוס זה מאוד הזכיר לי את האמירות של סר האמפרי בכן אדוני ראש הממשלה
    idanva
    חבר

תתחיל להתאמן לא להסגיר את גילך (לקראת ראיונות מעסיקים בקמפוס).

רוב המשתתפים פה טרם נולדו בזמן שידור הסדרה.

rash733
    חבר

יש שידורים חוזרים נדמה לי בערוץ ביפ בכבלים
    gileyal
    חבר

רציתי להגיב אבל בסוף החלטתי שהדבר מדבר בעד עצמו וזהו…
    rash733
    חבר

זה בהחלט נראה כמו משהו שסע' 41 לפקודת הנזיקין חל לגביו
    Yoni1492
    חבר
    מספר הפוסטים: 67

אויש בן אדם, אתה כזה עורך דין…
    rash733
    חבר

לכל תקופה יש פסקול
    שלא תמיד קשור להעדפות המוזיקליות שלך למשל אצלי בטירונות מזמן מזמן הלך חזק רמי פורטיס
    גם לשנה האחרונה יש פסקול חלק הגיע איתי ממקודם חלק ממה שרץ ברדיו
    שוב לא מדובר בטעם מוזיקלי אישי בהכרח
    אבל בנתיים עד שיגיעו התשובות הסופיות מכל המקומות
    הינה משהו שהתחבר לי לכל המרוץ הזה

חלומות של אחרים עידן רייכל
    וביחוד הפיזמון

עדיף לרוץ לאש, לדרוש לא לבקש,
    ממה את מפחדת?
    אין מה לחשוב שהוא אומר, אין זמן יפה יותר,
    מביא את היום…

rash733
    חבר

כתבה שהתפרסמה בביזנסויק על סטודנטים זרים שדוחים הצעות מבתי ספר מובילים בארה"ב

ובינהם גם מועמד ישראלי אנונימי לוורטון

http://www.businessweek.com/bschools/content/mar2009/bs20090319_113428.htm?chan=bschools_bschool+index+page_top+stories

אז אנשים בויטליסט לוורטון יתכן שנפתח לכם מקום

לגופו של עניין נראה כי מה שהכתבה לא מתיחסת אליו היא תגובת הנגד של בתי הספר

כלומר זרים לא יבואו בואו לא נקבל זרים כדי לא לפגוע בסטטיסטיקות מאידך אין זרים=פגיעה בסטטיסטיקות…

omerutah
    חבר
    מספר הפוסטים: 41

משומה תמיד נראה לי שהכתבות האלה קצת אובר-דרמטיות. זה לא אומר שהתוכן לא נכון או אמיתי פשוט מרגיש לי שסגנון הכתיבה שלהם מעצים כל סיפור באיזה 20%.

לגופו של עניין, אני לא מאמין שבתי"ס יוותרו על סטודנטים בינ"ל רק כדי לשפר את הסטטיסטיקה – יש לדעתי בעולם מספיק אנשים לא זהיריםבעלי ממוןחולמיםרוצים לגור בארה"ב בכל מחירראו הרווארד בטלוויזיה והחליטו זה מה שהם יעשו בכל מחירוכו' שיסכימו לקבל את ההצעה מבתי ספר שונים, בין אם זה UCLA, וורטון או הרווארד.

גם אם הסטטיסטיקה תרד, אני לא חושב שהמספרים ייפלו מ- 50-70% yield ב- TOP 10 לאיזור ה – 30%, זו תהיה אולי סטייה קטנה מהממוצעים לאורך השנים.

אי אפשר לדעת אם זה יעשה שירות לאנשי ה- Waitlist או לא – הרי כולם יודעים שלוורטון יש רשימת המתנה של עשרות אנשים, 20 ואפילו 40 איש שיסרבו להצעה (ולא נשמע לי שזה יהיה יותר מזה) לא ישנו מאד את התמונה.

rash733
    חבר

אני מסכים איתך שאולי בטופ 10 התזוזות יהיו יחסית קטנות אבל כשיורדים למטה מזה לכיוון ה מיד 15 או הLOW 20 התזוזות יהיו רבות יותר מה שגם משפיע כמובן על הויטליסט אם אתה אחד מאותם אוהבי סיכון/בעלי אשליות/בעלי ממון וכד' שמבטיח לבוא לבית הספר בכל מחיר כשאתה בויטליסט והם קונים את הסיפור זה יכול לקדם את מיקומך.
    אין לי כמובן דוגמאות מוחשיות מעבר למה שפורסם שם אבל בא נגיד שידוע לי באופן די מבוסס שיש שבית ספר X במיד 15 שקיבל 70 תלמידים מהודו לפני שנה והשנה קיבל 10 תלמידים מהודו אז זה משמעותי כאשר הקבוצה הזו היתה רוב רובה של התלמידים הזרים ובנוסף לכך ביה"ס X התקמצן מאוד בקבלת תלמידים זרים מחשש לבעיות בהשמה
    בנוסף אם תבדוק פורומים ובבלוגים שוב של סטודנטים הודים יש מספר משמעותי של מועמדים שמתלבטים מאוד בין בתי הספר האלה אפילו עם מלגה משמעותית לבין בתי ספר מובלים בהודו או תוכניות משולבות של בתי ספר בארה"ב שלומדים בפועל בהודו
    אני מניח שכאשר יתפרסמו הסטטיסטיקות החצי רשמיות לגבי נתוני הקבלה של תלמידים מישראל ובכלל לתמידים מחו"ל יראו שינוי אבל לבתי הספר יהיה יותר נוח ליחס את זה לתלמידים שלא באו מאשר למדיניות המתגוננת שלהם
    המרוויחים הגדולים בשנה הבאה יהיו לדעתי בתי הספר המקומיים ובתי הספר באירופה המפסידים הגדולים בתי הספר ממיקום 10 בערך ועד 25- 30 בארה"ב כל המיקומים הם לפי דירוג US ניוז
    JR13
    חבר
    מספר הפוסטים: 52

קיבלתי זימון לראיון מ Tepper!!

מחזיק אצבעות ליתר הממתינים.

JR

lily
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

Got an interview in LBS!!!

Good luck everybody :) :) :)

Would be glad to get tips for the interview.

Fogel
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

Congratulations and good luck to all interview invitations receivers …
    I just got an interview in IESE, which I would probably going to have by videoconference.

Does anyone has any tips and recommendations regarding a good place to use (rent)and any tips about such an interview?

tzurohad
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

אהלן,

קיבלתי זימון לראיון של וורטון ממש לפני שיצאתי בשבוע שעבר למילואים – עשה לי את השבוע!

בהצלחה לכולם!

Esther
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

To: JR13

שלום,

האם קיבלת כבר זימון לראיון ב Sloan?

הגשת בסס ראשון?

תודה…

JR13
    חבר

אכן הגשתי ל Sloan בסיבוב הראשון, אבל הם אמורים להתחיל להוציא זימונים לראיונות / תשובות בתחילת דצמבר
    JR13
    חבר

היי חברים,
    האם מישהו קיבל כבר הזמנה לראיון ב MIT ?
    אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 17

To: JR13, All

Hi,

I got an interview invitation from MIT this morning (Eastern time). I'd like to use the opportunity to thank all the forum members from Sloan that showed me around and offered sound advice AND MORE – you know who you are!

Wish me luck,

Yotam.

JR13
    חבר

Hi Guys,
    Just received the email – got an interview invitation from Berkeley !!

JR

Yair
    חבר
    מספר הפוסטים: 59

יותם, מזל טוב!

למתי ואיפה נקבע לך הראיון? ראיון רגיל או טלפוני? ועם מי – נציג AdCom או בוגר ישראלי?

תודה.

tzurohad
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

שבת שלום לכולם,

קיבלתי אתמול זימון לראיון של MIT עם נציג של וועדת הקבלה, מסתמן כי סבב הראיונות בישראל יתקיים בין ה-29 ל-31 בדצמבר.

Mephisto
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

To: tzurohad

That might be because their head of admission is coming to Israel for the MBA conference on the 30th.

That's exacty what happened last year.

אלמוני
    לא פעיל

To: Yair

היי,

החבר'ה מעליי כאן ענו על זה כבר. עם ה-Adcom בארץ. מגיע נציג שלהם לכאן בתאריכים 29-31 לדצמבר.

הם בשנים האחרונות עושים את זה שם בלובי של איזה מלון שיש להם סידור איתו בטח… :)

תודה על הפירגונים… באמת נשמתי לרווחה (חלקית כמובן) כשראיתי את הזימון,

יותם

MichalJ
    חבר
    תום
    חבר
    מספר הפוסטים: 35

שלום.

הזמינו אותי לראיון ב NYU. איזה כיף לי!

אני תוהה אם יש השפעה למתי אני קובע את הראיון. האם ראיון יותר מוקדם או יותר מאוחר משפיע על סיכויי הקבלה? אני מאמין שהתשובה היא לא, אבל אני מוודא בכל זאת.

תודה

Yair
    חבר

To: תום

מזל טוב!

אצלי אין שינוי בסטטוס בינתיים… מתי קיבלת את הזימון? האם נתנו לך אפשרות להתראיין בארץ? (אם הבנתי נכון הראיון הוא פנים מול פנים ומצריך טיסה ליעד הכי קרוב למועמד, כאן זה בדרך כלל לונדון אני חושב).

בכל מקרה לדעתי התשובה לשאלה שלך היא שזה לא משנה, אבל אולי כדאי לקבוע יותר מוקדם כדי להגדיל את הסיכוי לקבל תשובה סופית יותר מוקדם.

בהצלחה.

תום
    חבר

To: Yair

קיבלתי הזמנה לקבוע ראיון ביום חמישי האחרון.

בכינוס של NY בתל אביב הם הזכירו משהו על ראיון בארץ, אבל הבדיקה שלי מעלה שזה לא נכון.

אני כנראה אנצל את העובדה שבניו יורק אני לא משלם על לינה ואסע להתראיין שם ובאתו זמן אבקר בקמפוס.

בינתיים שיהיה לך בהצלחה :-)

תום
    חבר

טל, מצאת איך לעשות את הראיון הטלפוני של IESE?
    אני אשמח אם תיצור איתי קשר או אם מישהו אחר שיודע איפה אני יכול למצוא מערכת וידאו של polycom יענה לי.
    Yair
    חבר

היו לך כמה סלוטים לקביעת הראיון (שעות שונות וכו')? אם כן, אתה יודע להגיד כמה היו שם סה"כ? ואם נראה שהרוב כבר נתפס ע"י מרואיינים אחרים או שהיו עדיין סלוטים פנויים?

תודה.

תום
    חבר

היו עוד די הרבה תאריכים וסלוטים פנויים.

שים לב ש NYU עכשיו ב finals ואחרי זה בחופש עד ה 22 לינואר. אם אתה נוסע לשם להתראיין ולבקר בקמפוס, עדיף שתקבע את זה לסוף ינואר כדי שלא תבוא לקמפוס ריק.

Yair
    חבר

תודה תום.

האמת שהשאלה הייתה לגבי MIT אבל התשובה שלך גם עוזרת לי.

aletzu
    חבר
    מספר הפוסטים: 105

שלום לכולם,

רצינו לנצל את הזמן שרבים מהסטודנטים נמצאים בארץ לחופשת מולדת כדי להפגש עם מועמדים ו/או אנשים ששוקלים להגיש ל-LBS. חשבנו שיהיה הכי נחמד להפגש איפשהו בת"א במקום לא רועש מדי לשיחה לא פורמלית ביום ראשון ב-6 בערב. מי שמעוניין/ת להגיע, מוזמן/ת לשלוח אלי מייל, עם כמה פרטים על עצמו/ה כדי שנוכל להתכונן בהתאם ולנסות להביא אנשים עם רקע דומה. המייל שלי הוא: [email protected]

אלכס

MichalJ
    חבר

College Interviews: Do's and Don'ts:

http://businessmajors.about.com/od/interviewtips/a/interviewdds.htm

Good Luck!

JR13
    חבר

קיבלתי, בשעה טובה, זימון לראיון מ Ross.
    JR13
    חבר

האם מישהו כבר קיבל זימון לראיון סיבוב שני מברקלי ?
    Ella
    חבר
    מספר הפוסטים: 26

קיבלתי הזמנה לראיון מוורטון (הגשתי סיבוב שני)- עכשיו ההתלבטות אם לטוס להתראיין שם או להתראיין כאן בארץ….
    אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 124

Ella,

Congrats on the interview! You might want to relate to the Wharton thread, where my friend Ofer comprehensively compared the two options for R1 interviewees.

Best of luck,
    Aaron

Ella
    חבר
    מספר הפוסטים: 26

Thanks Aaron! Hope to update with good news:)

marcs
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

I did
    JR13
    חבר

To: marcs

מתי קיבלת את הזימון ?
    marcs
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

yesterday
מוצגות 50 תגובות – 551 עד 600 (מתוך 625 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.