Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה עברת 700? תרום טיפ!

מוצגות 50 תגובות – 251 עד 300 (מתוך 332 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • LBS_hopeful
    חבר
    מספר הפוסטים: 142

To: rash733

בשיעור האחרון בקורס קצת דיברו איתנו על העניין…

אני לא רוצה להקדים את המאוחר (ובטח שלא לחשוף IP של קידום) אז אני לא אספר בדיוק את השיטה (לא שזה כזה משהו מתוחכם), אבל מספיק לומר שיש Milestones במהלך כל פרק שאליהם צריך להגיע בזמן – במידה ואתה באיחור, תאיץ במעט את הקצב, ובדוק את עצמך שוב בMS הבא…

בעקרון – הדרך שלא לפשל עם הזמנים היא פשוט לא לעבור את הגבול. מכיר את השאלות שאלו שאתה פשוט לא תפתור בלי לחפור בהן 5 דק'? אז אלו בדיוק השאלות שצריך לעזוב אחרי 2. אם שאלה לוקחת לך יותר מדי זמן – היא פשוט קשה מדי… נחש ותתקדם. כמובן שבשיטה של הMS אתה יודע איך אתה באופן כללי מבחינת הזמנים, ואם יש לך עוד זמן להתעקש או שלא… צריך פשוט להיות עירניים בזמן העבודה לכך שאתה הרבה זמן על שאלה אחת.

מבחינת הכנה – אני תרגלתי את הנושא במהלך הסימולציות שעשיתי בשבועיים האחרונים של ההכנה למבחן.

מקווה שעזרתי,
    אלעד.

ykalish
    חבר
    מספר הפוסטים: 5
    שלום לכולם,

אני מגיש בקרוב בקשה לתוספת זמן במבחן ה-GMAT.

אם מישהו עשה זאת גם או יש לו איזה טיפ בנושא אני אשמח לשמוע.

תודה,

יניב

mba_hopeful
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: All

Dear All,

I would like to know if there is someone who can recommend a good teacher for the verbal part of the GMAT?
    you can also send a private email.

dantonov
    חבר
    מספר הפוסטים: 36

To: mba_hopeful

Hi All,

I decided to self study for the Gmat, just hope that i will have enough time and self discipline. After reading the comments in this forum i summarized the best books to start with:

1. The Official Guide for GMAT Review – OG 11

2. The Official Guide for GMAT Review – Quantitative

3. The Official Guide for GMAT Review – Verbal

4. For SC – Irene's Book from Meitav + Manhattan

5. AWAMaybe GMAT Write 1 & 2 but open to suggestions.

Exams – PowerPREP, GMATPrep, Kaplan, Manhattan (to start with PowerPREP and finish with Kaplan/Manhatan). Can i download them or i need to buy them?

I'm still wondering how to start. Which Diagnostic test to start with in order to assess my baseline and strengths and weaknesses?

I will be more than happy to recieve your comments and other suggestions from those who learned from these books and especially from those who learned by themselfs, before i will buy the books on Amazon.

Thanks in advance and gook luck to those applying for 2009 :)

rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274

לך על כל סידרת מנהטן כל מדריך שלהם נותן בנק של 25 שאלות תרגול באינטרנט
    וגישה חינם ל 6 מבחנים ברשת
    המדריכים שלהם נותנים בסיס מסודר ומפורט לחומר ועכשיו הם הוציאו מהדורה חדשה שמתיחסת גם לאלמנטים חדשים בבחינה
    AssafMBATour
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

יש לי מספר טיפים לגבי המבחן:

1. כדאי מאד להתאמן על קיצורי המקלדת שבמבחן, כלומר לפי הסדר הבא: סימון התשובה עם העכבר, שילוב המקשים Alt+N שיפתח את חלון האישור, ומיד Alt +Y לאישור סופי של התשובה. בדרך זו אפשר לחסוך מספר דקות רק ע"י אימון של דרך עבודה טכנית, (כלומר עבודה בשתי ידיים בזמן הבחינה!!)

בדרך עבודה רגילה, עם העכבר, יש עיכוב במתן התשובה ע"י סימון התשובה עם העכבר–> הגעה לפינה ימנית תחתונה –> הגעה לאמצע המסך לבחירה באישור.

תכפילו את המהלך הטכני הזה ב- 78 שאלות וקיבלתם רווח של מספר דקות כתוספת זמן, רק בגלל שהתאמנתם על הקיצורים.

אני שמאלי, וחסכתי מספר דקות, אבל נראה לי שהרווח בזמנים לימניים שבינינו יהיה גדול אף יותר, פשוט בגלל האפשרות להעזר ביד שמאל בזמן הבחינה!

* אפשר לתרגל את הקיצורים הללו בתכנת GmatPrep שממחישה במדוייק את מבנה הבחינה האמיתית כולל קיצורי המקלדת.

2. בחרתי להיבחן ב- 12:30 בצהריים, ואכלתי ספגטי (פחמימה מורכבת) בשעה 10:00 בבוקר, כדי לאפשר כשעתיים של עיכול עד לבחינה וכך מגיעים עם אנרגיה מקסימלית הזמינה לגוף, מבלי להרגיש את העייפות שלאחר הארוחה. בהפסקות, אכלתי בננה ושוקלד, כמקורות נוספים לאנרגיה.

3. טיפ שכבר נאמר, אבל חשוב לרענן אותו, כדאי לפתור מספר תרגילים מסוף פרקי התרגול של הספרים הרשמיים, לבצע חימום למח לפני ולא בבחינת האמת.

4. לא לשתות יותר מדי מים בהפסקה, לי זה גרם להפסקה לא מתוכננת… והפסקה לא מתוכננת היא כמעט 4 דקות! לא מספיק להרים את היד ולבקש לרוץ לשירותים, הבוחנת ניגשת, וצריכה להזין יוזר וסיסמא במערכת, לאחר מכן צריך לעשות אימות במערכת השליטה ובקרה ע"י מתן טביעת אצבע, וזיהוי באמצעות דרכון, ורק אז ללכת לשירותים, והתהליך חוזר על עצמו בעת החזרה, לכן מומלץ בחום להימנע מהפסקות לא מתוכננות, או ממה שיכול להוביל לכך כמו שתייה!!.

אסף

מתן81
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

לאחרונה נתקלתי בכל מיני גרסאות לסקאלת הציונים האפשרית במבחן.האם למישהו יש ידע מבוסס לגבי הסקאלה האפשרית בכמותי, מילולי וציון כולל במבחן?

תודה,

מתן

gileyal
    חבר
    מספר הפוסטים: 279

To: מתן81

הי.

מילולי – הציון המקסימלי שניתן לקבל הוא 49 (נדיר מאד).

כמותי – הציון המקסימלי שניתן לקבל הוא 51.

AWA – עד 6. לא משתכלל בציון.

ציון כולל – 200 עד 800.

לא מכיר גרסאות נוספות – אך אלו הם הנתונים הנכונים.

eyan
    חבר
    מספר הפוסטים: 19

To: gileyal

תיקון קטן, גיל – 51 זה המקסימום במילולי … לצערי …
    מתן81
    חבר

תודה רבה על התשובות אבל נראה כי שוב אין תשובה חד משמעית.
    gileyal
    חבר

To: eyan

מצ"ב לינק עם התשובה הרשמית של GMAC

http://www.gmac.com/gmac/thegmat/gmatscores/

אייל – האם קיבלת 51? מעולם לא מצאתי מישהו שקיבל מעל 49 במילולי.

eyan
    חבר
    מספר הפוסטים: 19

To: gileyal

גיל, נפגשנו בעבר איזה פעם-פעמיים, לא ? אני באמת נראה לך כמו מישהו שיכול להוציא 51 במילולי ?!?!

ראיתי ב BW לפני איזה חודש פוסט של סיני חביב שטען שקיבל את הציון העגול בזכות 51/51 …

gileyal
    חבר

To: eyan

את נראה לי טיפוס של גג 50:)

rash733
    חבר

איך קראו לסיני הזה
    SCORETOP ?
    sima
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

היי לכולם

2 ספרי הכנה מעולים ל-GMAT למכירה (ברוך שפטרנו…) המהדורה האחרונה

The Official Guide for GMAT Review – מתמטיקה

The Official Guide for GMAT Review – ורבל

כל הקודם זוכה…

סימה

sima1985a שטרודל gmail.com

nomiz
    חבר

שלום!

האם ידוע לך משהו על קורסי הכנה של מכון בשם gmax?

מה עם ידע פלוס או היי קיו? שמעת משהו טוב עליהם? תודה רבה!

נעמי

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: nomiz

gmax נחשב לאחד מבתיה"ס הספר המובילים ל-GMAT מהדרגה השניה, בהינתן שהדרגה הראשונה מורכבת מקידום ומיטב.

הם מבדלים את עצמם מהשאר בכך שכל הלימודים הם באנגלית. יש אומרים שזה עוזר להם להיכנס לראש של המבחן, ויש כאלה שטוענים שזה שהמבחן הוא באנגלית לא אומר שאנשים שמדברים עברית כשפת-אם יפיקו תועלת גבוהה יותר מלימודים בשפה אחרת. בקיצור, הדעות חלוקות.

למיטב ידיעתי, היי קיו מלמדים GMAT בחו"ל (סינגפור וכאלה) כבר כמה שנים טובות, אבל לא יצא לי לשמוע עליהם כבי"ס ל-GMAT בארץ (רק פסיכומטרי…) גם את ידע פלוס אני לא ממש מכיר, אבל ממה שאני מבין הם יחסית חדשים בקטע של ה-GMAT, ורוב הנסיון שלהם הוא ב-TOEFL, SAT ו-GRE (לצרכי לימודים אקדמיים כלליים בארה"ב ולא ספציפית MBA).

בהצלחה!

Zahi
    חבר
    מספר הפוסטים: 38

שלום,

מעבר לבתי הספר, אני ממליץ בחום על מי שכונתה (כבר פעמים רבות בפורום הזה) הגברת הראשונה של תיקון משפטים – איירין אורלנסקי. מי שהיוותה סיבת קיומם של מיטב, במשך שנים רבות, ביחד עם העזר כנגדה- צחי, לתחום הכמותי. בתור מי, שעשה קורס אצל אחד מבתי הספר שהזכרת, רמת המילולי לאחר שיעורים פרטיים אצל איירין- בלתי ניתנת להשוואה, באמת בשום קנה מידה.

כמותי, נשאר והיה משהו שישראליים חזקים בו ואצל מרבית בתי הספר, נעשה בצורה טובה.

בקיצור ממליץ על הצמד בחום !!!

אם את רוצה עוד פרטים…אל תהססי..

צחי (אין קירבה לצחי כמותי שאוזכר לעיל)

londonit
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

Hi,

About half a year ago when I was researching GMAT courses I went to see GMAX.

I came on a hot Firday noon to their class which is inside a school in Tel-Aviv, parking is an issue if you don't live close by, and you study inside a school (not amazing classes). The teachers seemed nice (but not as nice as the ones at Kidum) and from talking to a few students there they didn't seem enthusiastic.

Advantages: It's nice if you live next by, It's cheaper, it's in english – if you prefer it this way & you get the books as a loan (important for the green people :)).

Hope that helps.

rash733
    חבר

רגע זה לא כל כך פשוט יש מבחנים חיבורים וראיונות לפני קבלה לקבוצה
    Neta
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

To: rash733

על איזה קורס אתה ממליץ לבחינות לקבלה לקבוצה?

itayle7
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

שלום לכולם,

לפני כחודש ניגשתי לבחינה וקיבלתי ציון שאני ממש לא מרוצה ממנו בעיקר בחלק המילולי.

את קורס ההכנה עשיתי במיטב והייתי ממש לא מרוצה.

התחלתי לבדוק אלטרנטיבות נוספות בעיקר עם הדרכה של אחד על אחד.

אשמח לקבל את המלצותיכם על מורים.

דרך אגב, מישהו שמע על MASTER GMAT? לפי האתר שלהם זה נראה ממש טוב אבל לא שמעתי על אף אחד שעשה את זה..

Neta
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

To: itayle7

הי איתי,

ממצאי בנושא הדרכת אחד על אחד בתחום המילולי – גם אני בסרט הזה… (לאו דוקא לפי סדר עדיפויות):

* איירין – מעבירה שיעורים פרטיים בתחום המילולי באופן עצמאי.
    אני לא מכירה אישית אף אחד שלמד איתה, אבל משמועות ומחיטוט באתר הזה – נראה שהיא מצוינת. בעיקר בתחום תיקון המשפטים כנראה…

* קידום – יש להם קורס "אחד על אחד" בכמותי או משולב מילולי וכמותי. לעיתים, כשיש להם מדריכים – הם עושים קורס "אחד על אחד" מילולי.
    אני לא יודעת אם אפשר לבקש מדריך – אם כן, חגית פשוט מ-ד-ה-י-מ-ה-!!!! (אני מכירה אותה מכיתת ש.ב כשעשיתי את הקורס הקבוצתי בקידום).

* Master Gmat – אפשר לעשות רק את המילולי / רק את הכמותי / משולב.
    יש להם תוכנית פיילוט שאם הם עדיין מריצים – הם עושים הנחות.
    אני כבר נרשמתי אליהם אבל עדיין לא התחלתי. מניחה שאחרי הסופ"ש שאני מתכננת להתחיל יהיה לי טיפה יותר מושג איך הם…

אולי כדאי לך לדבר עם כל אחד מהגורמים כדי להבין נקודות שמעניינות אותך אישית (שיטות – איך אתה מעדיף ללמוד, תחומים במילולי שיותר חשובים לך, מחיר – כמה משמעותי עבורך וכו')

המון בהצלחה!

LBS_hopeful
    חבר
    מספר הפוסטים: 142

To: Neta

בתור מי שלמד אצל חגית בקידום אני יכול לגבות ב100% את הדברים לגביה…

מדריכה מצויינת! אחראית בלעדית (כמעט – בכ"ז בכמותי הייתי כמעט PERFECT לפני) לעלייה של 80 נק' בציון הסופי ולזה שבכלל עברתי את החיבורים!!

מקווה שעזרתי,
    אלעד.

gileyal
    חבר

אני ממליץ על חגית המדהימה מכל הלב. היא מדריכה מוכשרת ובחורה מקסימה.

Zahi
    חבר
    מספר הפוסטים: 38

אני ממליץ על איירין….

כמי שעשה קורס מילולי. . .

זה פשוט שמיים וארץ עם איירין ושווה כל רגע וכל שקל

צחי

gagula22
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום רב לכולם
    ברצוני לשאול כמה שאלות ולקבל חומר עזר עד כמה שאפשר
    אני מעוניין להתחיל ללמוד לידי תואר שני במנהל עסקים באונירסיטה עברית, הדרישה היא מבחן GMAT ואם ננסח את זה בלשון שלהם :
    דרישות קבלה:
    – בעלי תואר B.A שציון הגמר שלהם הוא 80 לפחות
    – ציון בחלק הכמותי של בחינת ה-G.M.A.T. על סמך השנה שעברה סיכויי קבלה טובים יש למועמדים שסכום ציון הבוגר שלהם וציון החלק הכמותי ב-G.M.A.T עולה על 132
    – "פטור" מלימודי אנגלית ברמה אוניברסיטאית
    זה נכון שאפשר להגיע לזכירות ולקל מקצת המידע אבל בכל זאת אשמח להיעזר מכם בעלי הניסיון. ;-)
    היות ואני לא כל כך מבין מה זה המבחן הזה אשמח לקבל ממכם תשובות
    האם נכון להבין שצריך לעשות רק כמותי או זה מה שהכי קובע ?
    על איזה נושאים בכמותי יש מבחן?
    זה פרופר לפטור או לפטור לפי אינטויציה בעזרת שיטות שלומדים כמו בפסיכומטרי?
    איך מתכוננים לדבר הזה?
    האם יש למישהו חומר לשלוח אלי שבעזרתו ניתן ללמוד ולהתכונן?
    האם יש מישהו שלומד באוניברסיטה העברית במגמת מנהל עסקים תואר שני שעבר את המסלול הזה בזמן אחרון שיכול לתת טיפים?

תודה מראש
    epony
    חבר

To: gagula22

gagula22,

עפ"י אתר האונ' העברית (http://bschool.huji.ac.il/new/bschool_menu_mba.php), מספיק לעשות רק את החלק הכמותי של ה-GMAT. חשוב לציין שבפועל תצטרך לגשת לבחינה כולה, אבל אתה יכול "לדלג" על החלקים האחרים שלה (חיבורים ומילולי).

באשר לשאר שאלותייך:

• החלק הכמותי של ה-GMAT בוחן בהרבה תחומים: תכונות מספרים (שברים, חיובי/שלילי, מספרים ראשוניים וכיו"ב…), חוקי חזקות ושורשים, בעיות מילוליות (הספק, תנועה, ריכוז וכד'…) וכן הלאה. בחלק מהשאלות תתבקש למצוא את התשובה הסופית, ובחלק (בערך שליש) תתבקש רק להכריע האם יש מספיק נתונים בגוף השאלה על מנת לפתור אותה.
    • לעניות דעתי, גם בפסיכומטרי צריך "פרופר לפתור", אבל יש כמה טריקים וקיצורי דרך על מנת להקל על תהליך הפתרון. ה-GMAT דומה במידה מסויימת לפסיכומטרי מבחינה זו, אבל סביר להניח שתצטרך להקדיש זמן גם ללימוד החומר ולא רק ללימוד קיצורי הדרך, היות וסביר להניח שתצטרך להסיר לא מעט חלודה ואפילו ללמוד כמה נושאים מההתחלה עדי להתמודד עם השאלות ב-GMAT.
    • יש כמה מכוני הכנה ל-GMAT בארץ – המובילים שבהם הם קידום (http://gmat.kidum.com/www/) ומיטב (http://www.e-dologic.co.il/college_meitav/1008_GMAT/page/fixed/). אפשר גם ללמוד לבד באמצעות ספרים ותוכנות סימולציה המדמות מבחן אמיתי על המחשב – הספר הכי מומלץ הוא המדריך הרשמי ל-GMAT, מאת החברה שכותבת את הבחינה (http://www.amazon.com/Official-Guide-GMAT-Review-11th/dp/0976570904).
    • נקודת פתיחה טובה ללמידה ל-GMAT היא האתר הרשמי של הבחינה (http://www.mba.com/mba/thegmat) ו/או פגישת יעוץ באחד (או יותר) ממכוני ההכנה…

בהצלחה!

dantonov
    חבר

Hi Guys,

Currently I’m studying for the GMAT by myself from Manhattan and OG books. I plan to take the exam in March 8-11. Due to work I can’t really study as much as I want, therefore I’m taking 2.5 weeks vacation before the exam. I didn’t do any exam till now (didn’t see the point taking one before I finished all the material) so I can’t really estimate my grade, but I’m aiming to 700+ (anything less I will take the exam one more time). I still didn’t start yet with CR and AWA.
    I wanted to ask you how long do you think is enough time to do a marathon of exams before taking the test?

Thanks,

Dan
    epony
    חבר

To: dantonov

Dan,

I would argue that you should take an GMATPrep exam ASAP, even if that means you still haven't covered all the material.

For one, it would give you a rough estimate of where you are in terms of score, on both the Quantitative and the Verbal sections.

Moreover, it would probably give you a good idea of what you need to work on the most in the coming weeks before you start your "marathon".

Finally, doing one of the GMATPrep exams gives you a tangible feel for the actual exam, which is a great insight that's worth gaining sooner rather than later.

As for your "marathon", I wouldn't do more than 1 exam per day, as it's a 3.5 hour ordeal, and quite taxing at that… You can probably do each of the 2 GMATPrep exams 2-3 times before you really start to see questions that you've already seen before. On top of that, you may have the Manhattan exams as well, and you can probably find a link to the old POWERPrep exams. All in all, I would do 5-10 exams altogether, and also have a 24 hour buffer between the last simulation and the actual test. In other words, a week should do it…

Hope this helps.

Best of luck!

dantonov
    חבר

To: epony

Hi Epony,

Thanks for your reply.

Wanted to ask if you know how long before i submit my application should i take the exam? I read that INSEAD don't wait for the officail score (including AWA) to review your application, but the final decion will be made only upon receiving the offical score. Basically it means that i can take the exam on the day of deadline (after i already sent grade transcripts and have my application on stand by)?

Dan

epony
    חבר

To: dantonov

Dan,

According to INSEAD, a copy of your unofficial score report is sufficient to begin evaluating your applicaiton, and the original test score report (sent directly to INSEAD by the GMAT people if you so indicate on the exam day) will only be required later on during the evaluation process.

In fact, I took the GMAT 1 day before the application deadline and just faxed them the unofficial score report.

Best of luck!

ynet27
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

שלום לכולם,

הייתי רוצה לדעת אם יש מישהו שבאמת התנסה בקורס של mastergmat?

תודה

feigin
    חבר
    מספר הפוסטים: 27

הי לכולם,
    הרגע חזרתי ממבחן ה-GMAT ורציתי לעדכן קצת.
    קודם כל שורה תחתונה V37 Q49 – 710
    ורציתי קצת להרגיע (אני אומר פה הרבה דברים שהלחיצו אותי, אז לא לצחוק מרמת הפירוט :)) יש לי קשיי ריכוז, אבל במבחן עצמו, אף אחד לא הפריע לי אפילו לשניה, נוסף לזה העמדה עצמה שבה נבחנים היא מאד מאד נוחה. יותר נוחה מהמקום שאירגנתי לי בבית. המחברת הרבה פחות נוראית ממה שחשבתי. סתם מחברת רגילה – הטוש לא גדול מדי – הכל בסדר.

הדודה בכניסה ממש קשוחה. אני לא יודע אם היא חייבת להיות ככה, או שהיא עושה את זה בשביל הכיף. לדוגמא, לקחתי Redbull כדי לשתות לפני ה- Verbal. לא רק שהיא לא נתנה לי לשתות את זה בחדר המנתה (כי היא פחדה שאני אלכלך), היא אפילו לא נתנה לי לקחת את הרד-בול שלי לתא בשירותים ולשתות אותו שם (כי זה מפריע לאנשים). זה היה טיפונת קיצוני. עוד משהו שניסיתי לעשות ומיד עצרו אותי זה לשים את הרגל מתחת לכסה (בלי הנעל כמובן).

באופן כללי הרגשתי קשיחות מיותרת ואופיינית לאמריקאים.

מבחינת הבחינה עצמה. בד"כ קשה לי במתמתיקה, אבל בבחינה הרגשתי שהיה ממש קל – עד כדי כך שהתחלתי לחשוב שאני כנראה כל הזמן מפשל אם יש לי שאלות כאלה קלות.

באנגלית היה לי הרבה יותר קשה מב- GMATPrep, בעיקר הרגשתי שקטעי הקריאה ארוכים בצורה מפתיעה וקשים בצורה מפתיעה. עם זאת, ניסיתי לקרוא את קטעי הקריאה לא יותר מדי לעומק וכנראה שזה עלה לי בכמה נקודות בציון Verbal.

ציוני GMATPrep:
    הראשון, לפני שבוע וקצת V46, Q50 – 760
    השני, לפני 3 ימים V40, Q48 – 710

אני חייב לציין לגבי הראשון שיש מצב שזיהיתי כמה שאלות שם, וזה מסביר את הציון הזה.
    בכל מקרה ציפיתי לפחות לממוצע של שני ה- GMATPrep-ים כמו שהרבה כאן מקבלים. במקום זה קיבלתי ציון זהה לנמוך מבין שני ה- GMATPrep-ים.

עוד לא קיבלתי את החיבורים, כך שיש מצב שאני בכל זאת אצטרך לעשות את המבחן עוד פעם. (ויש מצב שאני אשקול ברצינות התאבדות אם זה יקרה).

בכל מקרה מקווה שהרגעתיעזרתי למי שהולך לעשות את המבחן פעם ראשונה.
    נ.ב למדתי עם איירין וצחי התותחים. ממליץ על שניהם בחום!
    בהצלחה לכולם!

tzurohad
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

שלום לכולם,

אחרי ארבעה חודשים של עבודה קשה, סיימתי עם זה!!!
    710 – 49Q, 39V.

חומר מומלץ:
    – OG11
    – ספר הקורס של קפלן
    – Manhattan SC guide
    – ששת המבחנים של מנהטן באינטרנט (עלות של כמאה וחמישים שקל)

אני למדתי למבחן הזה בלי קורס, ולטעמי לא צריך להוציא על זה סכומים מטורפים. מצד שני, לאלה שקשה להם בלי מסגרת אולי קורס דווקא יעזור משמעותית.
    בכלליות אני חושב שהלימוד צריך להתבצע באופן הבא:
    שלב ראשון – לימוד הכללים הבסיסיים של כל נושא + תרגול קצר.
    שלב שני – קבוצות תרגילים מרוכזות.
    שלב שלישי – לימוד קדחתני עד "לא נורמלי" של כל חוקי הפרק המילולי.
    שלב רביעי – תרגול מבחנים באינטרנט מכל מיני סוגים (כמה? כמה שכל החברים אומרים לכם כפול שתיים). שימו לב! יש הבדלים מהותיים בין המבחנים של קפלן לאל של מנהטן ושל וריטס. לטעמי, מנהטן הם הטובים ביותר אך החלק הכמותי שלהם קשה מהג'ימאט (וזה טוב!)
    שלב חמישי – תרגול הג'ימאט פרפ כמה ימים לפני המבחן.

כדאי להשקיע בשבוע שלפני המבחן מאמץ בלימוד השבלונות של כתיבת המאמרים. בכל מקרה אתם חייבים(!!!) להתאמן לפחות פעם אחת על כתיבת מאמרים תחת לחץ זמן לפני המבחן האמיתי (אני יודע – למי יש כוח לשטויות האלה, אבל מה לעשות).

יש לי עוד המון טיפים ואשמח לעזור למי שמעונין:
    שלחו לי מייל ל[email protected]

בהצלחה,
    אוהד

tzurohad
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

טיפ השבוע:

על פי הניסיון שלי, בכדי לקבל ציון גבוה בכמותי צריך לדעת לזהות את מה שאני מכנה "מלכודות הג'ימאט" – אלו הן שאלות שבמבט ראשון התשובה נראית ברורה מאליה. אם מתמקדים בהן עוד מספר שניות, מזהים את המלכודת ואז התשובה כבר ברורה.

דוגמא: DS

On the XY plane points A(1,0) B(2, 0) and C (m,n) .what is the Area of the triangle ABC?
    1. m=2
    2. n=2

תנסו לזהות את המלכודת ולפתור.
    שבת שלום.
    התשובה היא "בי"

DaniM
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

To: tzurohad

אויש …

שאלה יפייפיה.

הסיבה היחידה להתעכב עליה היא שהיא "קלה" מדי. אם היא לא הייתה כל כך "קלה", הייתי טועה בוודאות. עוד שאלה לרזומה שאלות נבחרות.

ehudger
    חבר
    מספר הפוסטים: 73

שלום לכולם,

עשיתי הבוקר את הבחינה בפעם הראשונה אחרי בערך חודש שלמדתי בו לבד, בשורה התחתונה קיבלתי 760 (50Q 42V)

רציתי לחלוק איתכם כמה מהרשמים שלי מהמבחן עצמו ומהתהליך בכלל, בתקווה שזה יעזור למישהו:

1. בגלל שאני מגיע מרקע מתמטי חזק וכיוון שאנגלית היא שפת אם אצלי החלטתי ללמוד לבד למבחן ועוד אחרי שעות העבודה (לא לקחתי חופש ללימודים), אני לא הייתי ממליץ למישהו שלא מגיע מרקע דומה לשלי ושאין לו משמעת עצמית להחזיק את עצמו במסגרת של לימודים, אחרת פשוט חבל על הכסף והזמן שלכם.

2. כדי ללמוד נעזרתי בספרים של Princeton Review וב Official Guide for GMAT review 11th Edition. לפרינסטון יש כל מיני תכניות לימוד שנבנות עבורך על פי הזמן אותו אתה רוצה להשקיע עד המבחן, אני בניתי תכנית ל 4 שבועות ושיניתי אותה קצת, קודם עברתי על כל החלק התאורתי ותרגלתי מהספרים, ורק בסוף ניגשתי למבחנים.

3. עשיתי כ 12 מבחנים, מתוכם 4 של פרינסטון (חלק פעמיים) ו 4 של ה GMAT PREP (אפשר לעשות כל מבחן פעמיים בערך עד שמתחילים להתקל בשאלות "מוכרות"), ועוד כמה מבחנים לדוגמא שמצאתי באינטרנט. מהנסיון שלי, המבחנים של ה GMAT PREP הכי משקפים את המבחן האמיתי הן ברמת הקושי והן בדרך בה מנוקד המבחן, לשם השוואה הממוצע שלי במבחנים ה "אחרים" היה בערך 680, בעוד ב GMAT PREP עמד הממוצע שלי על בערך 750. לדעתי יש קשר לעניין שבמחבנים לדוגמא יש לאותו בית ספר שמציע את המבחן אינטרס מובהק שתוציא ציון נמוך כדי "לדרבן" אותך לקחת את הקורס שלו וגם כדי להראות איך שיפרת את הציון לאחר הקורס. בסופו של דבר הייתי ממליץ לעשות כ 8 – 10 מבחנים, כשארבעת האחרונים הם אלה של ה GMAT PREP. בנוסף אני ממליץ לעשות את המבחן שניים האחרונים בדיוק באותה שעה של המבחן האמיתי כדי לנסות לדמות עד כמה שניתן את הדבר האמיתי (עוד סיבה שבגללה מומלץ לעשות מבחנים מלאים כולל חיבורים, כדי לדמות שמירה על ריכוז במשך 4 שעות, לפרינסטון יש גם שירות בתשלום שנותן ציון והמלצות לשיפור גם לחיבורים).

4. ביום המבחן קמתי מוקדם מאוד (המבחן תואם ל 8 בבוקר וקמתי ברבע לשש) ותרגלתי כמה שאלות מכל סוג (מגיעות 15 שאלות מכל סוג כחלק מחבילת ה GMAT PREP הן ממש עוזרות לתרגל לפני, עשיתי חמש מכל סוג) אחר כך אכלתי משהו קטן בשביל אנרגיה ונסעתי למרכז הבחינות. הבוחנות היו ממש נחמדות, אחרי הרשמה זריזה (לא לשכוח תעודה עם חתימה עליה (דרכון את תעודת זהות)) הכניסו אותי לחדר הבחינות, שם גילית שהתנאים היו הרבה יותר נוחים ממה שדמיינתי, מחברות נוחות, טושים דקים ושקט מופתי. ניצלתי את שתי ההפסקות לשתות קצת מים ולאכול איזה חטיף אנרגיה שעזר לי לשמור על הריכוז.

בסופו של דבר החוויה הקשה עברה בשלום.

אני אשמח לענות לכל שאלה שתהיה למישהו, בהצלחה לכולם,

אהוד

danbarak
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

כתבה מעניינת (וקצת מפחידה).

http://online.wsj.com/article/SB122109733923122015.html?mod=

epony
    חבר

To: danbarak

הכתבה מלפני חצי שנה והנושא דוסקס בהרחבה גם מעל דפי פורום זה….
    danbarak
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

To: epony

אחלה.

יש הרבה מצטרפים חדשים לפורום (ורבים מהם עושים את המבחן בחודשים הקרובים).

זו כתבה חשובה, והיא שווה, לדעתי, את התזכורת.

epony
    חבר

To: danbarak

איזה תזכורת? אל תרמו ב-GMAT כי מי שמרמה עלול למצוא את עצמו בלי ציון?

אין לי בעיה עם הכתבה עצמה כשירות לציבור הגולשים, רק רציתי לציין שזה לא נושא חדש ושמי שרוצה ללמוד עוד על הנושא יכול לבצע חיפוש בפורום כדי למצוא דיונים רלוונטיים לעניין.

Fogel
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

היי לכולם,

אני לאחר מבחן ה- ג'ימאט הראשון (690), כאשר לאחר התלבטויות קשות ונטייה מזוכיסטית קלה החלטתי לגשת פעם נוספת..

למבחן הראשון ניגשתי אחרי קורס 700 של קידום (חייבים לי שם 10 נקודות) , אשר נתן לי מסגרת טובה ולא יותר מזה.

להערכתי השיפור צריך לבוא בחלק המילולי (34/49), ולכן בעקבות ההמלצות המפוארות בפורום, אני אשמח ליצור קשר עם איירין אורלנסקי – למישהו יש טלפון או מייל שלה? בתקווה שהיא עוד מלמדת פרטי…

שאלה נוספת היא לכל אלו שמצאו עצמם במצב דומה – ג'ימאט פעם שנייה (עם דגש על מילולי) , יש המלצות???

בהצלחה לכולם!!!

guywt82
    חבר
    מספר הפוסטים: 24

Hey Everybody,

I am planing to apply for MBA in INSEAD- hopefully i will be ready to apply by october 31th.

I will be happy if i can email with you in order to learn more about the nature of the program and the social life there.

Appreciate you assitance,

[email protected]

Guy

Yair1
    חבר

To: Fogel

הי פוגל,

אני חושב שעברתי תהליך דומה לשלך. במבחן הראשון שלי קיבלתי 700 (49/36) וגם מאוד התלבטתי האם לעשות את המבחן שוב.

הציון במילולי מאוד אכזב אותי לנוכח ציונים גבוהים בהרבה בתרגולים. בסופו של דבר החלטתי כן להיבחן שנית וקיבלתי 720 (49/40).

אני יכול להסביר מה עשיתי באופן שונה לקראת המבחן השני ואני מקווה שזה יעזור לך. בגדול מדובר על ניהול זמן.

בעזרת תחקור המבחנים זיהיתי את סוג השאלות שלוקח לי יותר זמן לפתור (בעיקר הבנת הנקרא ושאלות ההגיון) והבנתי שהרבה זמן מתבזבז כאשר אני מתלבט בין שתי תשובות לאחר שפסלתי את שלושת האחרות. החלטתי שכאשר אני מגיע למצב של שתי תשובות ואני לא יודע מה ההסבר לאשש או לפסול אחת מהן אני לא אבזבז זמן בהתלבטות אלא מיד אנחש בין השתיים (בתקווה ניחוש מושכל- אם ממש לא מבין את ההבדל אז ניחוש מוחלט). בסופו של דבר אם אבזבז עוד דקה על השאלה במרבית המקרים התשובה לא תתגלה לי פתאום. גיליתי שכאשר אני פועל כך אני חוסך המון זמן על שאלות שבסופו של דבר אני ממילא מנחש.

מעבר לכך אני ממליץ על הרבה מאוד תרגול. אני תרגלתי הרבה פעמים את המבחנים הרשמיים וגם קניתי את המבחנים של מנהטן.

בהצלחה.

epony
    חבר

To: guywt82

Hi Guy,

I suggest going over the INSEAD website and the INSEAD thread in this forum for starters.

If you have any specific/personal questions, feel free to contact me by email…

epony

at

hotmail

dot

com

Yair1
    חבר

כמה מילים על התנאים בבחינה.

אני נבחנתי פעמיים ושמתי לב למאפיינים הבאים לגבי חדר הבחינה:

1. מאוד מאוד שקט שם. חלק מהכותבים באתר המליצו להתכונן לכך שנבחנים נכנסים ויוצאים מהחדר במהלך הבחינה – זאת עצה מצויינת אבל חשוב להבין שגם כך זה מתנהל כמעט בדממה.

2. יש מחיצות הפרדה בינכם לבין מי שיושב לידכם. המחיצה מספקת רמה מאוד נוחה של בידוד.

3. המחשבים חדשים לגמרי עם מסך שטוח 15". מקלדת סטנדרטית (מהפשוטות ביותר, בלי שוליים) ועכבר רגיל.

4. כיסאות – נוחים, מהסוג המשרדי הדי סטנדרטי עם ידיות לידיים. ניתנים לכוונון – חלקם לא הכי בקלות אז כדאי לסדר את זה לפני שמתחילים.

5. מיזוג – מאוד אינדיבידואלי – אני הייתי עם קצר והיה לי נעים. (בבחינה השניה כשהייתי עם סנדלים היה לי קר בכפות רגליים :) ).

בהצלחה.

guywt82
    חבר
    מספר הפוסטים: 24

To: Yair1

היי,

עשיתי GMAT פעם אחת ולמדתי לבד – קיבלתי 650 כאשר ההתפלגות היא Q49 וV29.

אני מאוד רוצה לשפר את המילולי אבל הרבה אנשים אמרו לי שהקורסים הם לא ברמה טובה מבחינת המילולי. איירין המפורסמת לא פנויה בתאריכים שאני רוצה- האם מישהו יודע על מישהו/י שמומלץ לכמותי מלבד איירין (ממש רציתי אותה אבל אני לחוץ קצת בזמן לקראת ההגשה)?

תודה

גיא

Yair
    חבר
    מספר הפוסטים: 59

היי,

אני מתכנן לנסות להתקבל ל-MBA שמתחיל בספטמבר 2010.

עשיתי את ה-GMAT לפני כשבועיים וקיבלתי ציון של 710. זה לא ציון רע כמובן אבל הוא בערך 30 נקודות מממוצע הציונים שקיבלתי בסימולציות. בכמותי קיבלתי במבחן האמיתי 51 ואני מאמין שאני אוכל לשחזר את זה. במילולי נפלתי במבחן האמיתי לעומת הסימולציות וקיבלתי 34 (בסימולציות קיבלתי לרוב 38-40). אני חושב שיש לי סיכוי לשפר את הציון במידה ואני אגש בשעה 12:00 ולא ב-8:00 כמו במבחן הראשון.

הסיבה שאני שוקל ברצינות לגשת שוב היא שגיליתי שכל בתי הספר שמעניינים אותי מסתכלים על הציון הגבוה ולא על הציון האחרון (למעט קולומביה שעוד לא הצלחתי לגלות מה המדיניות שלה). בהקשר הזה השאלה שלי היה מה זה בדיוק אומר שמסתכלים על הציון הטוב – האם זה אומר שלא מעניין אותם כמה פעמים ניגשתי? או שהם כן יוודאו את זה אבל לא מה הציון בפעמים האחרות? והאם יש חסרון בלגשת פעם שנייה ולהוציא ציון לא משהו או זהה לציון הקודם בהנחה שאני מגיש את הציון הגבוה?

בנוסף אם למישהו/מישהי יש המלצות מנסיון קודם מה כדאי לעשות – להישאר כבר עם הציון של 710 או לנסות בכל זאת לגשת פעם שנייה – אני אשמח לשמוע. איך שאני רואה את זה (ואולי אני טועה) החסרון היחיד הוא עלות הבחינה והחצי יום חופש שאני אצטרך לקחת. הלמידה שלי בפעם השנייה לא תהיה אינטנסיבית, אולי רק סופ"ש וכמה ערבים לפני.

epony
    חבר

To: Yair

יאיר,

כשאתה מגיש את ציון ה-GMAT שלך, אתה למעשה נותן למוסדות הלימוד גישה לכל היסטוריית ה-GMAT שלך בחמש השנים האחרונות, ולא רק לציון האחרון/הגבוה.

בתיה"ס בד"כ מציינים שהם מסתכלים על הציון הגבוה כדי להוריד את הלחץ מאנשים עם ציון נמוך המתעתדים לקחת את הבחינה שוב.
    אתה לא בדיוק נופל תחת הקטגוריה הזאת, מכיוון שציון של 710 הוא מעל הממוצע בפחות או יותר כל בתיה"ס המובילים בעולם…

אני לא חושב שיש עליך לחץ כלשהו לגשת שוב ל-GMAT, שכן 710 הוא כאמור ציון בהחלט גבוה שיספק את כל בתיה"סף למרות שעובדה שיש חוסר איזון מסויים בין הציון כמותי לזה המילולי.

הסיבה היחידה לשקול זאת היא אם יש לך חשש שבתיה"ס ימצאו חולשות הנתונים האקדמיים שלך או בשליטה שלך באנגלית. אם זהו בכל זאת המקרה, כדאי לשקול לגשת שוב ל-GMAT בשאיפה לשפר את הציון המילולי כדי להשיג ציון כולל גבוה יותר שינטרל ספקות לגבי היכולות האנליטיות שלך או לגבי יכולות התקשורת שלך בשפה האנגלית.

בהצלחה!

מוצגות 50 תגובות – 251 עד 300 (מתוך 332 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.