Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 9 תגובות – 1,701 עד 1,709 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

שלום,
    רציתי לנסות לקבל הערכה לגבי סיכויי הקבלה שלי לאחת מהאוניברסיטאות הבאות – IMD, Insead, IE.

אני בן 33, מנהל פרויקטים בחברת ייעוץ אסטרטגי בינונית עם ניסיון של 5-6 שנים. ממוצע תואר כלכלה ומנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית 85.

אני חושב שאוכל לקבל המלצות חזקות. GMAT עשיתי אך אינו בתוקף עמד על 660, מאמין שאוכל להגיע לכיוון ה-700. יש ניסיון התנדבותי מקצועי

תודה רבה…

שלום רב!

הפרופיל אותו תיארת נשמע מדהים עבור שלושת המוסדות אותם הזכרת.

הגיל שלך, שאולי מעט גבוהה עבור מוסדות אמריקאים- הוא מתאים מאוד
    למועמדות לבתי הספר האירופאים בהם ממוצעי הגיל גבוהים יותר.

ציון של 700 הוא סביב הממוצע של INSEAD ואף נמצא מעל הממוצע של IE ו-IMD משמעותית.

ממוצע סביר, ממוסד מוביל בתואר הראשון זה נהדר.

נשמע שצברת ניסיון איכותי בעולם ה-Consulting שבהחלט מראה ניסיון תעסוקתי איכותי- במיוחד אם תוכל להראות קידום
    בניהול אנשים ופרוייקטים.

לסיכום- הייתי מעריך על בסיס הנתונים אותם סיפקת כי יש לך מועמדות
    תחרותית ביותר ל
    INSEAD וחזקה לIE ולIMD.

אשמח לשמוע דברים נוספים על הרקע שלך, כולל נתונים על רקע צבאי,
    התנדבויות וניסיון מקצועי נוסף.

רק במהלך השנה האחרונה הייתה לנו ישיבה עם נציגים של וועדת הקבלה
    של
    IE– אשמח לפרט לך יותר
    בשיחה שננהל.

אני מציע שתרים צלצול בזמנך החופשי ונשוחח/נקבע פגישה.

מקווה שעזרתי J.

בברכה,

שלום רייך

מנכ"ל ארינגו
    054-2802322
    [email protected]

Guests
    חבר
    מספר הפוסטים: 59

שלום רב,

בימים אלו אני נמצא בצומת דרכים, בה עליי להחליט האם להישאר לעוד תפקיד בצבא או להשתחרר. התפקיד בו אני עוסק הוא ניהול טכנולוגיה ביחידת עיליצ טכנולוגית.
    הוצע לי על ידי מפקדיי, שבמידה ואחתום לעוד קדנציה – הם יעמידו אותי כמועמד להצטיינות משמעותית כלשהי.
    האופציות העומדות על הפרק – מצטיין נשיא, מצטיין שר הביטחון, מצטיין רמטכ"ל ומצטיין ראש אמ"ן.
    אני לא מצליח להכריע איזה מהפרסים יעניק לי את השורה החזקה ביותר באפליקיישן העתידי שאני מעוניין להגיש (שיקגו, בטווח של עוד כשלוש שנים).

מה דעתכם? מה ההיררכיה?

lmnop
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

היי ארינגו

עשיתי את הסימולציה שלכם ונראה שיש מה לדבר על אמ בי איי בחו"ל. רציתי לשאול האם ידוע לכם על בתי ספר שנותנים הקלות בתנאי הקבלה בדומה לתכנית "ראויים לקידום" בארץ? כלומר, גדלתי בפריפריה, לא סיימתי בית ספר, הורים לא אקדמאים… אחרי השלמת בגרויות ופסיכומטרי התקבלתי לתכנית מצטיינים באוניברסיטה, עבדתי בעבודות נחשבות וכו'… אשמח לכל פיסת מידע.
    תודה.
    aringo
    חבר
    שלום רב,
    בימים אלו אני נמצא בצומת דרכים, בה עליי להחליט האם להישאר לעוד תפקיד בצבא או להשתחרר. התפקיד בו אני עוסק הוא ניהול טכנולוגיה ביחידת עיליצ טכנולוגית.
    הוצע לי על ידי מפקדיי, שבמידה ואחתום לעוד קדנציה – הם יעמידו אותי כמועמד להצטיינות משמעותית כלשהי.
    האופציות העומדות על הפרק – מצטיין נשיא, מצטיין שר הביטחון, מצטיין רמטכ"ל ומצטיין ראש אמ"ן.
    אני לא מצליח להכריע איזה מהפרסים יעניק לי את השורה החזקה ביותר באפליקיישן העתידי שאני מעוניין להגיש (שיקגו, בטווח של עוד כשלוש שנים).
    מה דעתכם? מה ההיררכיה?
    איש צבא יקר,

ערך ודירוג התעודות השונות אינו נקבע על ידי לצערי.
    אני מציע לברר מול סמכויות הצבא- איזה מבין תעודות ההצטיינות אותם ציינת הוא המרשים ביותר.
    כמובן שעל תעודה זו ללכת .
    יש אופציה לקבל 2 במקביל?
    שווה לברר…

צר לי שאין לי מידע נוסף בנושא.
    בכל מקרה- כלל התעודות אותם ציינת בהחלט נראים מרשימים ביותר בקו"ח ומסייעים במועמדות לתכניות השונות.

בברכה,
    צוות ארינגו

שלום רייך
    0542802322
    aringo
    חבר

היי ארינגו

עשיתי את הסימולציה שלכם ונראה שיש מה לדבר על אמ בי איי בחו"ל. רציתי לשאול האם ידוע לכם על בתי ספר שנותנים הקלות בתנאי הקבלה בדומה לתכנית "ראויים לקידום" בארץ? כלומר, גדלתי בפריפריה, לא סיימתי בית ספר, הורים לא אקדמאים… אחרי השלמת בגרויות ופסיכומטרי התקבלתי לתכנית מצטיינים באוניברסיטה, עבדתי בעבודות נחשבות וכו'… אשמח לכל פיסת מידע.
    תודה.
    שלום לשואל/ת המסתורי/ת,
    ראשית- סליחה על האיחור במענה. יש לנו עונה עמוסה מאוד .
    בתי הספר כולם מתחשבים בנתונים אלו ואף מתחשבים בהם כאשר בוחנים מועמדים. בכלל, כל נושא ה-Diversity מאוד חשוב להם ועל כן מועמדים מרקעים שונים מתקבלים בזרועות פתוחות.
    עם זאת- צריך להבין שגם מועמדים שיתקבלו על רקע זה יצטרכו לעמוד בסטנדרטים גבוהים מאוד.
    התחרות קשה, ולא חסרים מועמדים בעלי רקע דומה שגם יש להם נתונים חזקים.
    אשמח לתת ייעוץ פרטני בטלפון.
    בברכה,

צוות ארינגו
    שלום רייך
    0542802322
    Guests
    חבר

שלום,

קודם כל רציתי לומר תודה על העזרה הפורום ממש עוזר,

.

סיימתי תואר ראשון בפכ"מ (פילוסופיה כלכלה ומדעי המדינה) מהאוניברסיטה העברית עם ממוצע 90 ואני כרגע לומד תואר שני מחקרי במדיניות ציבורית.

במקביל ללימודים אני עובד כבר שנתיים במשרה מלאה באגף תקציבים של אחד המשרדים הממשלתיים הגדולים וכחלק מהתפקיד אני מוביל המון תהליכים (מכרזים, רגולציה, בקרות, וועדות ממשלתיות/משרדיות וכו'). במסגרת העבודה כבר התקדמתי פעם אחת ב"מעלה הסולם".

בנוסף לכך אני מתנדב כבר כמה שנים בעמותה- ומאוד נהנה שם.

אני מעורב פוליטית- ובמשך 6 שנים הייתי חבר מרכז של אחת המפלגות בכנסת והייתי גם חבר בשני וועדות עירוניות במשך 7 שנים.

לפני הלימודים לתואר ראשון עשיתי שליחות של שנה וקצת מטעם הסוכנות.

אני מאמין שאני אוכל להוציא לכל הפחות 700 בGMAT (עשיתי GRE בלי להתכונן והתקרבתי לתוצאה הזו).

אני כבר הרבה זמן מתלבט האם לגשת לכיוון של MBA מכיוון שאני מגיע עם רקע יותר ציבורי ולא עיסקי- אבל אני מבין שבכדי לשנות דברים באמת בעולם הציבורי חשוב מאוד שיהיה לך רקע עיסקי חזק- דבר שניתן להשיג בצורה מצוינת בMBA בחו"ל.

לאור זאת,רציתי לשאול האם לפי הפרופיל הזה יש לי סיכוי להכנס לאחת מTOP10? האם יש לי סיכוי לקבל מילגה מכיוון שלמיטב הבנתי הדרך הטובה ביותר להחזיר את הלוואת שכר הלימוד היא להישאר לעבוד בתחום העיסקי לאור זמן ואילו אני מאוד רוצה לחזור דווקא לתחום הציבורי.

תודה רבה

aringo
    חבר

שלום,

קודם כל רציתי לומר תודה על העזרה הפורום ממש עוזר,
    סיימתי תואר ראשון בפכ"מ (פילוסופיה כלכלה ומדעי המדינה) מהאוניברסיטה העברית עם ממוצע 90 ואני כרגע לומד תואר שני מחקרי במדיניות ציבורית.
    במקביל ללימודים אני עובד כבר שנתיים במשרה מלאה באגף תקציבים של אחד המשרדים הממשלתיים הגדולים וכחלק מהתפקיד אני מוביל המון תהליכים (מכרזים, רגולציה, בקרות, וועדות ממשלתיות/משרדיות וכו'). במסגרת העבודה כבר התקדמתי פעם אחת ב"מעלה הסולם".
    בנוסף לכך אני מתנדב כבר כמה שנים בעמותה- ומאוד נהנה שם.
    אני מעורב פוליטית- ובמשך 6 שנים הייתי חבר מרכז של אחת המפלגות בכנסת והייתי גם חבר בשני וועדות עירוניות במשך 7 שנים.
    לפני הלימודים לתואר ראשון עשיתי שליחות של שנה וקצת מטעם הסוכנות.
    אני מאמין שאני אוכל להוציא לכל הפחות 700 בGMAT (עשיתי GRE בלי להתכונן והתקרבתי לתוצאה הזו).
    אני כבר הרבה זמן מתלבט האם לגשת לכיוון של MBA מכיוון שאני מגיע עם רקע יותר ציבורי ולא עיסקי- אבל אני מבין שבכדי לשנות דברים באמת בעולם הציבורי חשוב מאוד שיהיה לך רקע עיסקי חזק- דבר שניתן להשיג בצורה מצוינת בMBA בחו"ל.
    לאור זאת,רציתי לשאול האם לפי הפרופיל הזה יש לי סיכוי להכנס לאחת מTOP10? האם יש לי סיכוי לקבל מילגה מכיוון שלמיטב הבנתי הדרך הטובה ביותר להחזיר את הלוואת שכר הלימוד היא להישאר לעבוד בתחום העיסקי לאור זמן ואילו אני מאוד רוצה לחזור דווקא לתחום הציבורי.
    תודה רבה
    שלום רב!

נשמע שאתה פעלתן מאוד ועסוק בתחומים רבים ומגוונים .
    נהניתי מאוד לקרוא על עיסוקיך הרבים וההישגים המרשימים.
    אתה בהחלט תואם את הפרופיל של מועמד תחרותי לתכניות TOP-10 ולדעתי אתה נותן פייט נהדר עבור תכניות אלו.
    מבחינת הצ'קליסט – אתה ממלא את המשפצות אותם התכניות המובילות מחפשות:
    הצטיינות אקדמאית, ניסיון תעסוקתי עם הובלה והישגיות, מעורבות חברתית והתנדבותית ואופי של תלמיד עם פוטנציאל נהדר לתרום למרקם האנושי בקמפוס המיועד.
    מבחינת מלגות צריך להבין שקיימים היום 2 סוגי מלגות עיקריים:
    מלגות סיוע – מלגה נפוצה יחסית שאחוז גבוהה של סטודנטים זכאי לה באוניברסיטאות רבות. סכום המלגה הינו חלקי בד"כ ויכול לנוע סביב 10%-35% בד"כ – בהתאם למוסד הלימודים והתקציב במקום ספציפי.
    במקרים חריגים ישנם סכומים יוצאי דופן. מלגות אלו ניתנות על בסיס מצב סוציו-אקונומי ומדדים אישיים עליהם לארינגו אין יכולת השפעה…
    מלגות הצטיינות – מלגות אלו ניתנות על סמך חוזק המועמדות שלך. כאן המלגות כבר מגיעות בסכומים גבוהים יותר, וניתן לזכות במלגות של 25%, 50%, 75% ואף מלגות מלאות.
    אחת המלגות הידועות ביותר והנחשקות ביותר היא מלגת הקרלטון היוקרתית שניתנת באוניברסיטת שיקגו.
    3 מלגות מלאות ניתנות כל שנה למועמדים ישראלים שהתקבלו.
    ארינגו לא מתביישת לציין ש-3 מתוך 3 מלגות הקרלטון בשנה החולפת ניתנו למועמדים שלנו .
    בתחום מלגות ההצטיינות, ארינגו בהחלט יודעת לסייע ולהעלות את הסיכויים.
    אך חשוב לי להבהיר – מלגות הצטיינות אינם דבר נפוץ – מועמדים שמקבלים הצעות למלגות שכאלה עומדים בד"כ ברף גבוהה מאוד מבחינת הנתונים האישיים שלהם.
    אשמח לשוחח עימך אישית ולפרט עוד בכל נושא שמעניין אותך.

שיהיה בהצלחה!

בברכה,
    שלום רייך
    0542802322
    Guests
    חבר
    שלום לעונים,
    ראשית, האם עליי לציין עיסוק צבאי בApplication ל Stanford?
    אם כן, היכן אני עושה זאת בApplication עצמו? תחת איזו קטגוריה?
    (שירתתי כלוחם ביחידה מובחרת, אך לא קצין)
    שנית, האם יש לי סיכויי קבלה ריאליים לסטנפורד?
    בוגר מדעי המחשב מהטכניון, ממוצע 82. לוחם ביחידה מובחרת.
    בעל 3-4 שנות נסיון בתפקידים טכנולוגיים מגוונים ומיוחדים אך לא ניהוליים.
    בהקשר החברתי: הקמתי וניהלתי לבד (וגם שיחקתי ב) קבוצת כדורסל עירונית.
    תודה
    דור
    aringo
    חבר

הי דור,

שירות צבאי הוא חלק חשוב מאפליקיישנס של ישראלים- מדובר בחוויה יחודית
    המעניקה כישורי מנהיגות, קבלת החלטות ועבדות צוות.

אתה צריך לכלול את השירות הצבאי שלך כחלק מרצף הנסיון התעסוקתי שלך-
    מבחינת סטנפורד, מדובר בנסיון מקצועי לכל דבר.

לגבי סיכויי הקבלה שלך- סטנפורד מחפשים מועמדים מיוחדים, אין להם
    שבלונה אחת לפיה הם מעריכים מועמדים. אני צריכה לדעת עוד נתונים על הפרופיל שלך
    כדי לתת לך הערכה רצינית.

אתה מוזמן לשלוח קורות חיים ל[email protected] ואשמח לתת לך את חוות דעתי.

בנוסף, אתה מוזמן להכניס את כל הנתונים שלך למחשבון הסיכויים של
    ארינגו ולראות מהם סיכויי ההצלחה שלך:

http://aringo.co.il/mba-admission-chances-calculator/

בברכה,

הילה ירושלמי

מנכ"לית ארינגו

050-8558880

מוצגות 9 תגובות – 1,701 עד 1,709 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.