Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 1: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 1 עד 50 (מתוך 1,134 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • rkmba2002
    חבר
    מספר הפוסטים: 54

חברים,

בואו נרכז את כל השאלות עבור גילעם לגבי בחירת תוכניות MBA במקום אחד.

למשל: "הנתונים שלי הם… לאילו תוכניות MBA בארה"ב כדאי שאפנה?".

בנתונים שלך נא ציין:

נסיון עבודה
    נסיון ניהולי
    רקע צבאי
    רקע אקדמי וציונים
    רקע התנדבותי/קהילתי/ציבורי
    ציונים ב-GMAT, ב-TOEFL (אם יש)
    תחום ההתעניינות שלך (שיווק, כח אדם, מימון וכו')/מטרות לעתיד (אם יש)
    פונה לאירופה או לארה"ב?

על השאלות יענה גילעם לוי, מנהל aringo, חברה העוזרת לישראלים להתקבל לתוכניות MBA מובילות בעולם.
    גילעם הוא בוגר וורטון, חבר לשעבר בוועדת הקבלה, והתקבל גם להרוורד ולאינסאד.

מקווה שתפיקו תועלת מהשירות הזה.

בהצלחה!

רועי, מנהל הפורום (Kellogg 2005)
    IIMBA

mbabin
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

מה הסיכויים שלי להתקבל לבי"ס טוב באירופה (ולאן) עם GMAT 630 ותואר ראשון במשפטים (81.5). קצין לשעבר (פיקדתי על מחלקה), אין פעילות ציבורית, כרגע מסיים סטאז' במשרד קטן.

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

Places like IESE, Rotterdam, Carnfield, HEC, Oxford (Said) and Cambridge (Judge) should be within your reach. London Business School will be a stretch, I would recommend passing over it in order to focus on your more realistic options. INSEAD is probably out of your ballpark.

Gilam Levi

aringo.co.il

http://www.aringo.co.il

mbabin
    חבר

מה דעתך על LBS? ועל רוטרדם? – בהשוואה לאמריקאים?

aringo
    חבר

To mbabin:

LBS – excellent school, considered #2 in Europe by most rankings, strong in finance. If you plan to seek a finance position in London, LBS is up to par with the leading American schools, if not stronger. There is a large – 10K pounds – scholarship there for one Israeli each year. From what I hear, the Israeli guys there are happy and feel very connected to the school.

Rotterdam – funny that you're asking. Someone just aked me this question a few days ago. Top 10 program in Europe. Beyond the leading three, the picture is (still) pretty blurry in Europe. A relatively new school (which means a relatively small alumni network), grew pretty rapidly, especially over the past few years (now mid size in Europe). Good facilities, fully English-language based (now), relatively long program in European terms – fifteen months – due to the internship period, which I see as an advantage of RSM relative to other European programs. Very international (well, The Netherlands is a small country) – they appreciate this element in applications. They are graudally doing better on the teaching side and need to do better on the career development and placement side. Friendly, colegial, laid back evnironment. In my opinion, they could have used more focused professional differentiation. If I were to craft their positioning statement, I would put more focus on IT as their differentiator.

Good luck!

Gilam Levi

aringo.co.il

aringo
    חבר

gilam

Im applying for an MBA at IMD

do you know of any Alumni Israeli that studied at IMD?

An IMD student recently posted a message in the forum and suggested to help anyone who may be interested in IMD. His e-mail is [email protected]

can you recommend any professional essay editor

I hope I can recommend – I am part of aringo.co.il, an essay editing service. You are invited to contact us through the site.

Thanks

Good luck!

Gilam Levi

aringo.co.il

Amit
    חבר
    מספר הפוסטים: 36

All

I will be happy o answer any questions following my experience as he chair of the Johnson Admissions Group (JAG) and an interviewer for the Johnson School.

Good luck with the application process,

Amit

sivbi
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

אני פונה במועד הקרוב לאוניברסיטאות בארה"ב. GMAT 690, TOEFL 280, תואר ראשון בהנדסת מכונות בהצטיינות מאוניברסיטה מובילה בארץ. כעת מנהל תפעול (3 אנשים תחתי) בחברה תעשייתית ישראלית גדולה שעיקר תוצרתה לייצוא. קצין במיל' (מ"מ בחי"ר).

עד כה לא עשיתי פעילות ציבורית ככל שידוע לי… מעניין אותי להמשיך בתפקידי ניהול בחברות תעשייתיות בחו"ל. לאן לפנות מבחינת תחום עניין וסיכויים?

aringo
    חבר

Your stats are impressive!

Given your focus on general management, and your interest in working abroad after school, you may want to choose four of the following six based on location/acquaintance preference: Cornell, Virginia, Michigan, Duke, Dartmouth, MIT (will be harder for you to differentiate yourself there). Kellogg will be a stretch, but may worth trying.

Good luck!

Gilam Levi

aringo.co.il

עומר
    חבר
    מספר הפוסטים: 49

גילם, לפי דעתך מספר הישראלים שניגשים השנה יהיה נמוך או גבוהה מהשנה הקודמת?

awand
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

Hi Gilam,

I was just wondering why didn't you reccomended Sivbi to try and apply to other top general managment schools such as: HBS and Stanford- I knot that it would be more difficult but still why shouldn't he aim for them?

Certainly his stats are enough and it's just a matter of marketing it well.

Assaf

PatsFan
    חבר
    מספר הפוסטים: 27

שלום גילאם. סיימתי זה עתה תואר ראשון בהנדסת מחשבים מאונ' תא עם ממוצע ~84. עבדתי במשך כשנה וחצי כסוטדנט בחברת היי טק גדולה ולאחר מכן (ומאז) כמהנדס בחברת מוליכים למחצה מובילה. אני שוקל להגיש מועמדות לתוכניות המובילות בארה"ב לספטמבר 2004.

1) האם יש לי מספיק נסיון תעסוקתי (עד אז תתווסף לי עוד כשנה כמהנדס) על מנת לעמוד בדרישות? האם כדאי להחשיב גם את הצבא כנסיון (שירתתי 4 שנים בח"א חלקן כפרח טייס והיתר במודיעין ח"א)?

2) האם התחלת התהליך עכשיו (כולל ביצוע GMAT ו TOEFL) נחשבת כמאוחרת ביחס לספטמבר 2004?

3) האם ישנם מקומות/גופים/אנשים אשר נותנים שירות ייעוץ מועיל לתהליך הגשת הבקשה?

תודה מראש.

Dror
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

Hi Gilam,

Any thoughts on Darden (UVA) ?

thanks

Dror

uziz
    חבר

ציטוט: הכותב המקורי danny ב- 20 יוני 03

התקבלתי השנה ל IMD ול LBS ואולי אני אוכל לעזור לכם בתהליך? עדין לא החלטתי לאן ללכת

Im applying for an MBA at IMD

do you know of any Alumni Israeli that studied at IMD?

can you recommend any professional essay editor

Thanks

Ron

omri
    חבר
    מספר הפוסטים: 66

HI Gilam,

Why did you recommend these schools specifically?

WHy not Columbia, Chicago or Wharton? are they less geared towards General Management?

THanks

aringo
    חבר

גילם, לפי דעתך מספר הישראלים שניגשים השנה יהיה נמוך או גבוהה מהשנה הקודמת?

עומר,

כל תחזית תהיה בגדר ניחוש. אני שומע מועדות קבלה שונות (מעודכן עד לפני כשלושה שבועות) שבכל שנה פונים אליהם יותר ישראלים ושהם מצפים לגידול גם השנה. מנגד, המיתון גורם לכך שאנשים מפחדים מההשקעה בתואר ומהאפשרויות אחריו.

ההערכה שלי (והיא בגדר ניחוש) היא שאחרי שנת השיא שעברה יפנו השנה פחות ישראלים בגלל הסיבה השניה, מה שאומר שזאת אולי שנה טובה לפנות – מבחינת הסיכויים.

גילעם לוי

aringo.co.il

aringo
    חבר

Omri and awand,

My answer to sivbi was based on a few factors:

a. Chances – after seeing who gets into which schools over the past six years.

b. The general management focus of sivbi.

c. An assumption that a laser beam approach is more effective than a shotgun approach, and that applying to places like Harvard and Stanford may reduce his chances of getting into the other schools I have mentioned due to spreading his energy/focus too thin. Again, this is based on my experience over these past six years. There is no "right" answer to this – I definitely may be wrong. In any case, if a person has a lifedream of applying to certain schools, this is definitely a good reason to apply to these schools!

Gilam Levi

aringo.co.il

aringo
    חבר

שלום גילאם. סיימתי זה עתה תואר ראשון בהנדסת מחשבים מאונ' תא עם ממוצע ~84. עבדתי במשך כשנה וחצי כסוטדנט בחברת היי טק גדולה ולאחר מכן (ומאז) כמהנדס בחברת מוליכים למחצה מובילה. אני שוקל להגיש מועמדות לתוכניות המובילות בארה"ב לספטמבר 2004.

1) האם יש לי מספיק נסיון תעסוקתי (עד אז תתווסף לי עוד כשנה כמהנדס) על מנת לעמוד בדרישות? האם כדאי להחשיב גם את הצבא כנסיון (שירתתי 4 שנים בח"א חלקן כפרח טייס והיתר במודיעין ח"א)?

כדאי וראוי להחשיב את הצבא כנסיון עבודה, וכך גם מתייחסים אליו ברוב האוניברסיטאות. לפיכך, יש לך מספיק נסיון עבודה. התחושה שלי היא שהיות ואתה מדבר על אוניברסיטאות מובילות תצטרך לחזק את הרקע המנהיגותי/ניהולי שלך, ומבחינה זו אולי כדאי שתצבור עוד נסיון תעסוקתי בהקשר של ניהול / מנהיגות עיסקית, ציבורית או קהילתית.

2) האם התחלת התהליך עכשיו (כולל ביצוע GMAT ו TOEFL) נחשבת כמאוחרת ביחס לספטמבר 2004?

לא. אבל – מומלץ שתתחיל מיידית להתקדם בתהליך. למשל, אם אתה פונה לוורטון, החיבורים שלהם כבר פורסמו ומומלץ שתתחיל לעבוד עליהם.חיבורים טובים "מתבשלים" לאורך זמן.

3) האם ישנם מקומות/גופים/אנשים אשר נותנים שירות ייעוץ מועיל לתהליך הגשת הבקשה?

כן. כפי שאתה רואה מחתימתי למטה, אני חלק מ – aringo.co.il. אנחנו עוזרים בהכנת החיבורים, קורות החיים וכו'. קרא עלינו באתר.

תודה מראש.

בהצלחה!

גילעם לוי

aringo.co.il

aringo
    חבר

Hi Gilam,

Any thoughts on Darden (UVA) ?

thanks

Dror

Excellent school, well established, strong in general management, historically – top 15 in the US. Fewer Israelis apply to UVA due to the location. Therefore, a good opportunity for Israelis who are happy about living in Charoltteseville, VA.

Gilam Levi

aringo.co.il

Dror
    חבר

Hi Gilam.

Thanks!

You know of any recent Israeli graduates?

Can you tell me anything about the rep. UVA got in Israel?( חייבים לחזור מתישהוא )

Dror

PatsFan
    חבר
    מספר הפוסטים: 27

היי גילעם,

שלום שוב. הרשה לי להודות לך על התשובה המפורטת והעניינית, אולם יש לי "שאלת המשך" בנוגע לחלק הבא של תשובתך:

כדאי וראוי להחשיב את הצבא כנסיון עבודה, וכך גם מתייחסים אליו ברוב האוניברסיטאות. לפיכך, יש לך מספיק נסיון עבודה. התחושה שלי היא שהיות ואתה מדבר על אוניברסיטאות מובילות תצטרך לחזק את הרקע המנהיגותי/ניהולי שלך, ומבחינה זו אולי כדאי שתצבור עוד נסיון תעסוקתי בהקשר של ניהול / מנהיגות עיסקית, ציבורית או קהילתית.

לאור העובדה שאני עובד במשרה מלאה כמהנדס, איני רואה דרך כלשהי לממש צבירת נסיון בהקשר של ניהול / מנהיגות עיסקית, ציבורית או קהילתית כהגדרתך, בוודאי שלא בשנה הקרובה, זאת מאחר ואני עוסק בתפקיד מקצועי גרידא.

1) האם עצם היותי בוגר תואר ראשון טרי לא מאפשרת לי להסתמך על נסיוני המקצועי והרקע הניהולי/פיקודי הצבאי בלבד?

2) במידה ויש לך הצעות כיצד בכל זאת לחזק את התכונות הנ"ל (בלי להחליף עבודה כמובן…) אשמח (ואודה לך מקרב לב) אם תוכל לחלוק אותן עימי.

תודה רבה מראש על הזמן והשקעה.

aringo
    חבר

Hi Gilam.

Thanks!

You know of any recent Israeli graduates?

Michael Makov is the "school moderator" for UVA with the Israeli International MBA Association. I do not know him. He will probably be willing to help. His email is

Can you tell me anything about the rep. UVA got in Israel?( חייבים לחזור מתישהוא )

As far as I know, the brand recognition of UVA among Israeli employers is relatively low, since UVA has not traditionally been a popular schools among Israelis. However, I do think that the school is becoming more popular among Israelis and, accordingly, it's reputation in Israel is on the rising.

Gilam Levi

aringo.co.il

aringo
    חבר

היי גילעם,

שלום שוב. הרשה לי להודות לך על התשובה המפורטת והעניינית, אולם יש לי "שאלת המשך" בנוגע לחלק הבא של תשובתך:

לאור העובדה שאני עובד במשרה מלאה כמהנדס, איני רואה דרך כלשהי לממש צבירת נסיון בהקשר של ניהול / מנהיגות עיסקית, ציבורית או קהילתית כהגדרתך, בוודאי שלא בשנה הקרובה, זאת מאחר ואני עוסק בתפקיד מקצועי גרידא.

1) האם עצם היותי בוגר תואר ראשון טרי לא מאפשרת לי להסתמך על נסיוני המקצועי והרקע הניהולי/פיקודי הצבאי בלבד?

אם ניהלת/פיקדת על אנשים בצבא זה יעזור. נסיונך המקצועי הוא בעל ערך גם כן, אולם לפי הבנתי אינו מחזק את הצד המנהיגותי.

2) במידה ויש לך הצעות כיצד בכל זאת לחזק את התכונות הנ"ל (בלי להחליף עבודה כמובן…) אשמח (ואודה לך מקרב לב) אם תוכל לחלוק אותן עימי.

בהחלט. שלח לי אימייל ([email protected]) ואנסה לעזור.

תודה רבה מראש על הזמן והשקעה.

בהצלחה!

גילעם לוי

aringo.co.il

che
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

Hi Gilam.

Any difference whatsoever when applying to europe-b-schools with a eropean-citizenship, other than with an israeli passport ?

thanx,

che.

aringo
    חבר

There are at least two differences that I can think of:

1. Diversity – most schools want to create an international, diverse environment. They want a few Israelis, a few Chinese people, a few Belgians, etc. Therefore, if you apply as a Belgian and very few Belgians apply, you have a better chance than if you apply as an Israeli and many Israelis apply (and vice versa).

2. Placement statistics – the school wants to present as strong placement statistics as possible. As an EU citizen, you have a better chance of finding work (in the EU) right after graduation. In this regard, the school may prefer an EU citizen.

Good luck!

Gilam Levi

aringo.co.il

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

הי גילעם,

ידוע לי כי ישנם הבדלים בין בתי הספר במידת העזרה הניתנת לבני הזוג של הסטודנטים. נראה שיש בתי ספר המסייעים לבני זוג במציאת עבודה, ובכלל בני הזוג נוטלים חלק פעיל בחיי החברה.

עד כמה סיוע כזה הינו נפוץ?

האם תוכל לומר לי אילו הם בתי הספר הנוטים לעזור יותר, ובאילו לא באים כלל לקראת בני הזוג?

אל איזו פונקציה בבתי הספר כדאי להפנות את השאלה (האם למרכזי הקריירה)?

תודה ושבוע טוב!

דלית

egeg
    חבר
    מספר הפוסטים: 91

ב-TUCK יש את העזרה הכי מדהימה לבני/בנות הזוג, כולל עזרה בחיפושי עבודה, פעולות במועדון לבני הזוג ואפשרות להשתמש בכל התשתית של הקמפוס. גם בדרדן יש עזרה מדהימה לבני הזוג

aringo
    חבר

הי גילעם,

ידוע לי כי ישנם הבדלים בין בתי הספר במידת העזרה הניתנת לבני הזוג של הסטודנטים. נראה שיש בתי ספר המסייעים לבני זוג במציאת עבודה, ובכלל בני הזוג נוטלים חלק פעיל בחיי החברה.

עד כמה סיוע כזה הינו נפוץ?

ככל שידוע לי, כמעט בכל בתי הספר קיימת רמה מסויימת של עזרה לבני זוג (מועדון לבני זוג, עזרה במציאת עבודה, אירועים ועוד).

האם תוכל לומר לי אילו הם בתי הספר הנוטים לעזור יותר, ובאילו לא באים כלל לקראת בני הזוג?

המומחיות שלי היא בענייני חיבורים, קורות חיים, המלצות, תהליך הקבלה… אין לי כאן תשובה מבוססת. מישהו אחר יכול לעזור לדלית? (תודה egeg)

אל איזו פונקציה בבתי הספר כדאי להפנות את השאלה (האם למרכזי הקריירה)?

נראה לי שאל ה- admissions office, באימייל. הם בד"כ גם אחראים על ה"שיווק" של בית הספר ויידעו לטפל בך או להפנות אותך למקום הנכון.

תודה ושבוע טוב!

בבקשה, ובהצלחה!

גילעם לוי

aringo.co.il

dalit
    חבר

תודה לכם EGEG וגילעם!!

EGEG – על סמך מה המידע?

egeg
    חבר
    מספר הפוסטים: 91

ציטוט: הכותב המקורי dalit ב- 06 יולי 03

תודה לכם EGEG וגילעם!!

EGEG – על סמך מה המידע?

ב-TUCK יש לי חבר שסיים לפני שנה ואני יודע ממנו ובעיקרון בררתי כי אני מתכנן לטוס עם אישה (ותינוק) ואני לא רוצה שאישתי תהיה ממש אומללה בשנתיים שאני תקוע בלימודים

dalit
    חבר

EGEG

זהו בדיוק גם השיקול שלי, והוא מהווה מרכיב חשוב בבחירת בית הספר. אשמח אם תוכל להעביר לי (במייל) אינפורמציה שיש לך בנושא.

לאן אתה מנסה להתקבל (או שכבר התקבלת)?

תודה, ובהצלחה!

rkmba2002
    חבר
    מספר הפוסטים: 54

דלית, שאלה מצוינת ואני מקווה שאוכל לעזור.

ככלל, לכל בית ספר שמכבד את עצמו יש עזרה כזו או אחרת לבני זוג. אני יכול להעיד על Kellogg: ב Kellogg קיים מועדון לבני/בנות זוג הנקרא " Joint Ventures" . ככלל בני זוג ב Kellogg מכונים "JV" (לדוגמא: "Mia is my JV", "activities for JVs" וכו'). (זה בד"כ יותר פשוט מ "significant others, spouses, partners, etc."…

המועדון מרכז פעילויות רבות ל JVs : חוגי העשרה, הרצאות, בילויים וכו'.

אחד הדברים המייחדים את Kellogg הוא שמשאבי ה Career Center נרתמים גם לעזרת ה JVs. סטודנטים רבים סיפרו לנו שה JVs שלהם מצאו עבודה בעזרת ה Career Center. ככלל, ככל הידוע לי, כל ה JVs שהיו מעוניינים בכך – מצאו עבודה. (בתנאי כמובן שקיים רשיון עבודה).

JVs רשאים להשתתף בכל הקורסים המוצעים ב Kellogg בחינם (כשומעים ולא כסטודנטים מהמניין) וכן הם רשאים להירשם במחיר מופחת לקורסי העשרה (שפות למשל).

ילדים – ב Kellogg קיים מועדון המרכז פעילויות לילדים (Kellogg Kids). המועדון מארגן ימי משחק, חוגים ופעילויות שונות. כמו כן מאורגנים ערבים בהם המועדון "מסדר" בייביסיטרים לכל הילדים (בד"כ סטודנטים ללא ילדים) – וכל ההורים יוצאים לבילוי משותף.

באופן עקרוני המוטו הוא שחווית הלימודים היא חוויה משפחתית ולא רק אישית.

אני מצרף את כתובת האתר של ה Joint Ventures: http://www.kellogg.northwestern.edu/student/club/joint/aboutjv.htm

ניתן למצוא אתרים מקבילים בבתי ספר אחרים.

מקווה שזה עוזר, את יכולה לשלוח לי email אם יש לך שאלות יותר ספציפיות.

רועי

terro
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

גילעם,

אני עומד להתחיל בתהליך, מתלבט לאן לפנות. GMAT 690, תואר ראשון במדעי המחשב (85), כרגע מנהל צוות מו"פ בסטארט אפ (שלוש שנות נסיון עבודה), 9 עובדים במחלקה שלי. מ"מ חי"ר בצבא. הייתי פעיל במפלגת העבודה במס' תפקידי מטה בבחירות הארציות. רוצה להמשיך לכיוונים של ניהול בטכנולוגיה. איזשהם המלצות?

aringo
    חבר

גילעם,

אני עומד להתחיל בתהליך, מתלבט לאן לפנות. GMAT 690, תואר ראשון במדעי המחשב (85), כרגע מנהל צוות מו"פ בסטארט אפ (שלוש שנות נסיון עבודה), 9 עובדים במחלקה שלי. מ"מ חי"ר בצבא. הייתי פעיל במפלגת העבודה במס' תפקידי מטה בבחירות הארציות. רוצה להמשיך לכיוונים של ניהול בטכנולוגיה. איזשהם המלצות?

הרקע הניהולי שלך מרשים ויעזור, וכך גם הפעילות הציבורית. יש שתי אסטרטגיות שתוכל לשקול, ולישם אחת מהן או את שתיהן יחד. אחת – לפנות לבתי ספר שנחשבים חזקים בניהול טכנולוגי, כגון MIT, קרנגי מלון וברקלי. בתי ספר אלה מקבלים פניות רבות ממהנדסים ורוצים לגוון את קהילת הסטודנטים ולכן זה לעיתים מקשה על המהנדסים שפונים. נראה לי שאתה תחרותי בקרנגי וברקלי, MIT אפשרי אך יהיה לא קל.

אסטרטגיה שניה – ללכת למקומות שחזקים בניהול ו"רוצים" מהנדסים כדי לגוון את הכיתה. במקרה שלך דיוק, וירגיניה, מישיגן, טאק וקורנל נראים כבחירה טובה, וורטון כאתגר.

בהצלחה!

גילעם לוי

aringo.co.il

omri
    חבר

Hi Gilam,

I was wondering if you can give me a quick assessment of my situation.

GMAT 760 GPA: 3.8 (from a us school) and 82 from tau. age: 34

work exp: about 6 years, including ceo of a ssmall software company for four years. Currently manageing a small biz unit in one of the large software houses in Israel.

changed careers about 6 ys. ago from law. (LLB from tau)

Is it worth shooting or Stanford or HBS, or should I go for more conservative choices, considering my age – such as Tuck Wharton and Michigan?

What other top10-15 schools should I consider? How about Columbia (like every other Israeli…)

Are schools more forgiving of older israelis due to the army/ other factors?

Thanks,

Omri

gpa: 3.8 from a us school

aringo
    חבר

Hi Gilam,

I was wondering if you can give me a quick assessment of my situation.

GMAT 760 GPA: 3.8 (from a us school) and 82 from tau. age: 34

work exp: about 6 years, including ceo of a ssmall software company for four years. Currently manageing a small biz unit in one of the large software houses in Israel.

changed careers about 6 ys. ago from law. (LLB from tau)

Is it worth shooting or Stanford or HBS, or should I go for more conservative choices, considering my age – such as Tuck Wharton and Michigan?

Omri, your background is very impressive, and your GMAT is outstanding for an Israeli candidate. Officially, both HBS and Stanford consider and may admit any candidate. However, accumulated experience of many suggests that it gets very difficult to get into these schools when you are older than 30 when applying. In fact, HBS admission officers unoficially mentioned, a few times, that they seek to lower the average age of their students. With that said, a strong application that effectively explains why you need an MBA now could do the job for you, especially at Stanford, where your GMAT will carry a lot of weight. All in all, it will be very difficult, but not impossible for you to get into these schools, with a somewhat higher probability at Stanford.

What other top10-15 schools should I consider? How about Columbia (like every other Israeli…)

Columbia, Tuck and Wharton are considered more "friendly" towards older applicants. In fact, a friend of mine did his MBA at Tuck when he was 40 and a few of my classmates at Wharton were over 35. Cornell's and Kellogg's 1-year programs may also be an excellent choice in your case. IMD (in Switzerland) also sounds like a good program in your case.

Are schools more forgiving of older israelis due to the army/ other factors?

Our military experience is considered work experience, and most schools look at our military experience in that perspective. They also understand that this is mandatory service, and therefore accept that your business experience may be shorter when applying and/or that you will be older. However, at the end of the day your competition is, to a large extent, with other Israelis – with what they have to offer and the quality of their application.

Thanks,

You're welcome. Good luck!

Gilam Levi

aringo.co.il

omri
    חבר

Hi GIlam,

Thanks for the prompt reply to my question. Yes, I am infact seriously considering

Tuck, Wharton and Duke, as well as Michigan,Cornell and… Stanford

Although the age factor is not the #1 criteria I do put it on my list

Do you have any thoughts on recruitment for older apps and how important a role does your preMBA exmployment is, I hear that most recruiters may prefer someon with exp at Loreal ( an intl company) in a very junoir position over a more senior position in a local company.

At any rate, your participation here really brings this whole from up a notch or two. Good for you

Omer

aringo
    חבר

Hi GIlam,

Thanks for the prompt reply to my question. Yes, I am infact seriously considering

Tuck, Wharton and Duke, as well as Michigan,Cornell and… Stanford

Although the age factor is not the #1 criteria I do put it on my list

Do you have any thoughts on recruitment for older apps and how important a role does your preMBA exmployment is, I hear that most recruiters may prefer someon with exp at Loreal ( an intl company) in a very junoir position over a more senior position in a local company.

For older applicants, there is strong emphasis on understanding WHY they want to pursue and MBA now. Why not executive MBA? or part time MBA? or not doing an MBA? In addition, there is often less emphasis on GPA and more on what you did since graduating from university. The Committee often pays close attention to your career track record and to evaluating, on the basis of this track record, your potential for future success (in post-school recruiting and in your career at large).

The emphasis on international experience and big names changes from one school to another. It also depends on the overall picutre that the candidate presents. The admission committee's work is more "art" than "science". For example, at HBS, leadership, initiative and doing things "off the beaten track" carry significant weight. This is often harder to achieve in large companies.

At any rate, your participation here really brings this whole from up a notch or two. Good for you Thanks!

Gilam Levi

aringo.co.il

gbiron
    חבר
    מספר הפוסטים: 213

Gilam,

I have been reading your posts closely and wanted to get your thoughts regarding a specific question:

I am going to try and apply to LBS, during my investigations I noticed that the school puts a lot of emphasis on international expierance (mosly work related).

I was wondering if 3 years of living abroad at my childhood and the fact that like most Israeli's I did some traveling (a long trip to south america, one to central america and a few visits to europe) is satisfactory ?

Thanks,

Gur

hadaravi
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

הי גילעם,

רוב הניסיון התעסוקתי שלי הוא כעצמאית ולכן יש לי בעיה להשיג המלצות.

מה הסיכויים להגיש בקשה עם המלצות פחות אטרקטיביות כגון צבא או לימודים.

אשמח לקבל המלצתך,

הדר.

טובה בונוביצקי
    חבר

"המרכז ללימודים בארה"ב" http://www.studyusa.co.il מסייע לסטודנטים ישראליים המעוניינים להתקבל ללימודי MBA בחו"ל. נשמח לעזור לכם בנושא: תנאי קבלה, חיבורים, כתיבת קורות חיים, המלצות וכיו"ב.

טובה בונוביצקי, מנהלת, המרכז ללימודים בארה"ב

studyusa@netvision.net.il

aringo
    חבר

Gilam,

I have been reading your posts closely and wanted to get your thoughts regarding a specific question:

I am going to try and apply to LBS, during my investigations I noticed that the school puts a lot of emphasis on international expierance (mosly work related). True.

I was wondering if 3 years of living abroad at my childhood and the fact that like most Israeli's I did some traveling (a long trip to south america, one to central america and a few visits to europe) is satisfactory ?

Both of these expriences are valuable international exposure. Would LBS like to see more? Always. The more international experience, the better. What you have presented above is definitely significant. In fact, you can get into LBS with a strong case/application even without international exposure.

Thanks,

You're welcome. Good luck.

Gilam Levi

aringo.co.il

aringo
    חבר

הי גילעם,

רוב הניסיון התעסוקתי שלי הוא כעצמאית ולכן יש לי בעיה להשיג המלצות.

מה הסיכויים להגיש בקשה עם המלצות פחות אטרקטיביות כגון צבא או לימודים.

ובכן, הסיכויים שלך תלויים במשתנים נוספים רבים (לאן את פונה, ציונים, ההצלחה של העסק שהקמת, איכות האפליקיישן, ראיון, הצלחתך בצבא ועוד). את יכולה ללמוד עוד קצת על הכנת המלצות בחיבור קצר שפירסמנו בעניין.

גילעם לוי

aringo.co.il

isar
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום גלעם,

אני מעוניין להתחיל בתוכנית MBA בשנת 2004 . אני מתעניין בתוכנית בת כשנה או לחלופין בתוכנית בת שנתיים עם סכוי טוב לקבלת מלגת שכר לימוד.

אני בעל שש שנים של ניסיון בצבא בו שרתתי באגף התקציבים במשהב"ט כרמ"ד. GMAT 760 . ממוצע תואר של 85 בכלכלה ו- 80 בחשבונאות מאוניברסיטת ת"א. ללא פעילות ציבורית.

לאיזה אוניברסיטאות מומלץ לפנות ?

בתודה מראש

יזהר

aringo
    חבר

שלום גלעם,

אני מעוניין להתחיל בתוכנית MBA בשנת 2004 . אני מתעניין בתוכנית בת כשנה או לחלופין בתוכנית בת שנתיים עם סכוי טוב לקבלת מלגת שכר לימוד.

אני בעל שש שנים של ניסיון בצבא בו שרתתי באגף התקציבים במשהב"ט כרמ"ד. GMAT 760 . ממוצע תואר של 85 בכלכלה ו- 80 בחשבונאות מאוניברסיטת ת"א. ללא פעילות ציבורית.

לאיזה אוניברסיטאות מומלץ לפנות ?

אם אניח שאתה נייטרלי מבחינת פוקוס מקצועי ושיקולי מיקום, נראה שתהיה תחרותי (אם כי יהיה קשה) באינסאד, IMD, ותוכנית השנה של קלוג. אתה יכול לפנות לאוקספורד, קיימברידג' ו- RSM כגיבוי.

מבחינת מילגות מלאות בתוכניות שנתיים, הן מעטות ובד"כ תדע עליהן אחרי שהתקבלת. בד"כ הן מיועדות למס' סטודנטים בודדים שהתקבלו ושביה"ס מאוד רוצה שיבואו. אני נתקלתי במילגות כאלה בקורנל, קרנגי מלון, בוסטון יוניברסיטי, MIT, דיוק ולמעשה הן קיימות במידה מאוד מצומצמת (3-15 מלגות) ברוב בתיה"ס.

דרך אגב, סביר שיש לך פעילות שניתן להציגה כציבורית. למעטים אין.

בתודה מראש

בהצלחה!

גילעם לוי

aringo.co.il

ירון
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

גילם. אני עובד באחת מחברות ההייטק הגדולות ועכשיו פוטרתי במסגרת קיצוצים, אבל מצאתי עבודה חדשה מצויינת. זה שפוטרתי יפגע בסיכויים להתקבל לבתי הספר היוקרתיים כמו וורטון?

aringo
    חבר

תגובה להודעה של ירון מיום 21 יולי 03

גילם. אני עובד באחת מחברות ההייטק הגדולות ועכשיו פוטרתי במסגרת קיצוצים, אבל מצאתי עבודה חדשה מצויינת. זה שפוטרתי יפגע בסיכויים להתקבל לבתי הספר היוקרתיים כמו וורטון?

זה יכול לפגוע הרבה, או מעט, ולעיתים (חריגות) אף יכול לעזור! זה תלוי כמה מרשימה עבודתך החדשה, איך תנסח את החיבור שנוגע בעניין ומה תוכן ההמלצה שתביא, אם תוכל, מהמעסיק הקודם. בעקרון פיטורים הם לא דבר מלהיב מבחינת ועדת הקבלה, אבל לעיתים ניתן לעשות על זה "ספין" יפה שמקטין או אף מבטל את הנזק (למשל, סיפור כנה על מה שלמדת ואיך התפתחת מהתהליך יכול לעזור).

בהצלחה!

גילעם לוי

aringo.co.il – MBA Essays

ירון
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

העבודה החדשה היא באותו סגנון, באותו סוג חברה ואפילו עם קידום קטן. ההמצלה מהמקום הישן תהייה מצויינת ואפילו יותר מזה. והפיטורים היו במסגרת קיצוצים נרחבים. אני מצאתי את העבודה החדשה מהר מאד כך שאני לא אהיה מובטל אפילו יום אחד. מה דעתך?

Gilam Levi
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

יפה. אם ככה נשמע שהפגיעה מהפיטורים תהיה מינימלית, אם בכלל.

גילעם לוי

aringo.co.il

aringo
    חבר

לידיעתכם – פורסמו החיבורים של הרוורד וקולומביה ל-2004.

בהצלחה!

מוצגות 50 תגובות – 1 עד 50 (מתוך 1,134 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.