Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 1: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 34 תגובות – 1,101 עד 1,134 (מתוך 1,134 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: shoshy

Isnt that a city in Italy? it is. This is unfortunately not the right answer to the question "why did we call the company aringo?"

Another possibility would be from the word Harangue which means: to address, to lecture or as described below:

c.1450, Scottish arang (in Eng. from c.1600), from M.Fr. harangue, from It. aringo "public square, platform," from Goth. *hriggs (pronounced "hrings"), from P.Gmc. *ring "circular gathering." The first -a- inserted to ease Romance pronunciation of Gmc. hr- (cf. color=#0000ffhamper (n.)).

Wow, I like that. But again, unfortunately not… kudos on the creativity…

Gilam

aringo
    חבר

To: dekel

שלום גילעם,
    אני בן 27, בעל תואר ראשון במשפטים מאונ' ת"א (הממוצע הכללי שלי הינו 75, אבל יש לי ציונים יותר גבוהים בקורסים עם אוריינטציה מתמטית ומסחרית) וציון GMAT של 690.
    סיימתי שנת התמחות במשרד עו"ד מצליח בתחום המסחרי וייתכן כי אמשיך לעבוד כעו"ד באותו משרד.
    לאחר השירות הצבאי שלי הקמתי וניהלתי במשך ארבע שנים חברה בתחום מתן שירותי מחשב (תמיכה, הדרכה וגרפיקה ממוחשבת) אשר בשיאה העסיקה כ-10 עובדים וכן כללה רשימת לקוחות עיסקיים מכובדת. כל הכבוד! לפני כן, עסקתי תקופה קצרה (כשנה) בתפקיד ניהולי במסעדה.
    השירות הצבאי שלי היה במסגרת פרוייקט חמ"ן תלפיות במודיעין אך לא היה לו פן פיקודי.
    בהתחשב בנתונים הנ"ל (ממוצע ציונים נמוך וציון GMAT סביר לעומת נסיון תעסוקתי וניהולי) רציתי לדעת באילו תוכניות אהיה מועמד רלוונטי (גם בארה"ב וגם באירופה וספציפית האם אהיה מועמד רלוונטי לקולומביה, NYU וברקלי) בהנחה שאני מתכוון להתחיל ללמוד עוד כשנתיים והכיוון שלי הינו ניהול כללי.
    דקל, להערכתי עם חיבורים/המלצות/קו"ח חזקים תהיה מועמד תחרותי בברקלי, בדיוק, ב-NYU, במישיגן, באוקספורד, בקיימברידג' וב-LBS (בארבעת האחרונים יהיה קשה יותר). קולומביה תהיה סטרצ' וכנ"ל אינסאד, וורטון, קלוג. עם חיבורים/המלצות/קו"ח סבירים (לא בהכרח חזקים) תהיה מועמד תחרותי בקורנל, דרדן (מעולה אם אתה מתעניין בניהול כללי.), UCLA.
    כמו כן, האם כדאי לנקוט בצעדים כגון פעילות התנדבותית, שיפור GMAT (ציון ריאלי מבחינתי הינו 720) וכיוצ"ב כדי לשפר את סיכויי והאם המלצות מלקוחות יכולות להתווסף להמלצות ממעסיקים.
    מעבר לקידומת 7 ב-GMAT יעזור, בייחוד אם זה שיפור של 30 נקודות. לגבי פעילות התנדבותית – אם אתה פונה ל-2006, לא בהכרח יעזור. המלצות מלקוחות – בעקרון בד"כ הן פחות חזקות מהמלצות מעסיקים. עם זאת, התשובה הנכונה תלויה בנסיבות (מיהם הלקוחות, מיהם המעסיקים, מהם התפקידים, מהו הקשר ההיכרות, איכות ההמלצה ועוד).
    תודה מראש,
    דקל.
    בהצלחה דקל!
    גילעם

dekel
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

To: Gilam

גילעם שלום,

תודה על תשובתך העיניינית (והמהירה).

לקחתי לתשומת ליבי את המלצותיך. אני אעשה מחקר מקיף יותר לגבי התוכניות עליהן המלצת ואשקול ברצינות את שיפור ציון הGMAT שלי.

תודה,

דקל.

nate77
    חבר
    מספר הפוסטים: 52

Hi Gilam,

It seems that all Israeli candidates are cut from the same mold, either lawyers or techies (i.e. software developers, engineers etc).

My question: how the heck should (israeli) one differentiate himself/herself from his/her others peers in an already highly competitive group when we all look alike?

Maybe scoring 200 in GMAT will do the job?. After all, all top10 b/schools aspire to diversify their classes.

many thanks for your help.

porata
    חבר
    מספר הפוסטים: 50

To: nate77

I think scoring 200 on the GMAT is almost as difficult as getting 800 since you probably must not get any question correct! so….. maybe you are right!

אמנון
    חבר
    מספר הפוסטים: 18

To: porata

nahhh

because there's 75%-85% of getting an answer wrong – therfore – it is easier…

timegoesby
    חבר
    מספר הפוסטים: 19

Gilam,

I am currently a student at TAU graduating in a few months with a degree in economics.

I have secured a job with a leading international firm (a real blue chip) and a small dynamic israeli start up. I am planning to commence an MBA in two years time but dont know which job would advance me to my goals.

The global firm is a brand name on the cv with exciting oppertunities but surely will have less oppertunities to lead change vs. a small dynamic company where i will have a stronger impact.

I know that the BW guru Sandy would recommend to choose the blue chip, but in an Israeli context wouldn't a start give me the chance to write my own story? How important is this blue chip thing?

BTW: Is it true the strong global economy is making this year realtively easier than in the past?

Thanks!

W

aringo
    חבר

To: nate77

Hi Gilam,

It seems that all Israeli candidates are cut from the same mold, either lawyers or techies (i.e. software developers, engineers etc).

My question: how the heck should (israeli) one differentiate himself/herself from his/her others peers in an already highly competitive group when we all look alike?

Maybe scoring 200 in GMAT will do the job?. After all, all top10 b/schools aspire to diversify their classes.

Unfortunately I will have to provide a pretty shallow answer here. This is something I find hard to explain in words, especially in just a few words.

Differentiating yourself, by definition, means being unique. Being the kind of applicant that the admissions committee doesn't see that often. If there is one rule for differentiating yourself, I would say it's being you in the application. Being authentic, because each of us really is different from the others.

What I just said is easy to say and very hard to do. Partly becuase some of the applicants (including myself when I was an applicant) are not sure exactly what differentiates them as people and partly because some of the applicants want to tell the admission committee what they think the committee wants to hear (and sometimes, as a result, lose their opportunity to differentiate themselves).

All in all, I guess my answer to your question is: differentiation is done on a per-person basis, usually along one or more of these 4 dimensions: personality, relative statistics (grades, distinctions), career plan and personal history. HOW to achieve good differentiation is, to my understanding, more of an art than a science, and it sometimes involves a self-exploration process.

Gilam

aringo
    חבר

To: Wangot

Gilam,

I am currently a student at TAU graduating in a few months with a degree in economics.

I have secured a job with a leading international firm (a real blue chip) and a small dynamic israeli start up. I am planning to commence an MBA in two years time but dont know which job would advance me to my goals.

The global firm is a brand name on the cv with exciting oppertunities but surely will have less oppertunities to lead change vs. a small dynamic company where i will have a stronger impact.

I know that the BW guru Sandy would recommend to choose the blue chip, but in an Israeli context wouldn't a start give me the chance to write my own story? How important is this blue chip thing?

Wangot, my off the cuff answer is that the blue-chip position is likely to be stronger. Meaning, if you take a 100 Israelis, for maybe 70-80 of them the blue chip will be a better choice in terms of MBA admissions. The other 20-30 are cases where:
    1. The person's backround is a strong fit with the startup and a weak fit with the blue-chip job.
    or,
    2. The specific startup opportunity (position, responsibilities, promotion prospects, company, recommender) looks much better, career-wise and achievement-wise, than the blue-chip opportunity (position, responsibilities, promotion prospects, company, recommender).

BTW: Is it true the strong global economy is making this year realtively easier than in the past?

So far this year seems to me about the same as last year in terms of competitiveness, and both of these years are significantly easier than the situation two years ago.

Thanks!

You're welcome. Good luck!

Gilam

yoel 1
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

גילם שלום רב.

יש לי כמה שאלות אך התחיל תחילה בקצת אינפורמציה כללית ותעסוקתית לגביי.

שמי יואל ואני בן 34.

סיימתי תואר ראשון במשפטים במכללת שערי משפט בציון 80.

אני בדיוק לפני התחל סטאז.

אני מתחיל להתכונן למבחני GMAT – ו – TUFAL.

נסיון תעסוקתי:

מגיל 22-25:

תפקיד ניהולי בחברת נדל"ן שקונה ומוכרת נכסים שניקנו דרך בית משפט במיאמי, פלורידה, ארה"ב.

תפקידי בחברה היה ניהול כל עבודות השיפוץ (שכלל: מו"מ מול קבלנים לגבי זמנים והצעות מחיר, ניהול צוות עובדים של החברה כולל משכרות וכ"ו, השתפות פעילה בהליכי מכרזים בביהמ"ש לגבי נכסים פוטנציאלים לקניה ע"י החברה, עמידה מול ברוקרים מתווכי דירות בשוק המקומי) בנוגע להעמדת ומכירת הנכסים בשוק הפרטי)

וכמובן, דיווח שוטף ועינייני למנכ"ל החברה על עמידה ביעדים, הוצאות וכ"ו.

מגיל 25ועד היום, אני עוסק בייזום פרויקטים למגורים באזור השרון (רעננה,הוד השרון, כפ"ס)שזה כולל, הכל, החל ממציאת עסקה כדאית, מו"מ מול בעלי הקרקע, שיווק ,חוזים מול קבלנים לעניין ביצוע הפרויקט,ליווי הלקוח עד קבל הדירה,עזרה במציאת משכנתאות זולות מול הבנקים וכ"ו.

מבחינת התפקיד, התפקיד דורש אופי יזמי ,אקטיבי ולא פאסיבי, שניחנתי בו במלוא המילה.

אני בעל דרכון ואזרחות צרפתית, ובעל משפחה גדולה באזור פאריז.

אני מכוון את עצמי לכיוון MBA – ב – INSEAD.

השאלות:

1. מבחינת הנתונים הכללים שהצגתי, האם אתה חושה שיש לי סיכוי להתקבל ל- INSEAD ?

2. אם לא ל – INSEAD, לאן לפי דעתך כן ?

3. אני מעדיף תוכנית של שנה אחת. מה דעתך בנושא?

4. אני מעוניין להרחיב את השכלתי בעניין מימון וניהול. מה דעתך ?

5. את הההתמחות בתואר הראשון עשיתי בתחום האזרחי מסחרי (חברות,קניין רוחני ואינטרנט

תודה מראש,

יואל

aringo
    חבר

To: yoel 1

גילם שלום רב.

יש לי כמה שאלות אך התחיל תחילה בקצת אינפורמציה כללית ותעסוקתית לגביי.

שמי יואל ואני בן 34.

סיימתי תואר ראשון במשפטים במכללת שערי משפט בציון 80.

אני בדיוק לפני התחל סטאז.

אני מתחיל להתכונן למבחני GMAT – ו – TUFAL.

נסיון תעסוקתי:

מגיל 22-25:

תפקיד ניהולי בחברת נדל"ן שקונה ומוכרת נכסים שניקנו דרך בית משפט במיאמי, פלורידה, ארה"ב.

תפקידי בחברה היה ניהול כל עבודות השיפוץ (שכלל: מו"מ מול קבלנים לגבי זמנים והצעות מחיר, ניהול צוות עובדים של החברה כולל משכרות וכ"ו, השתפות פעילה בהליכי מכרזים בביהמ"ש לגבי נכסים פוטנציאלים לקניה ע"י החברה, עמידה מול ברוקרים מתווכי דירות בשוק המקומי) בנוגע להעמדת ומכירת הנכסים בשוק הפרטי)

וכמובן, דיווח שוטף ועינייני למנכ"ל החברה על עמידה ביעדים, הוצאות וכ"ו.

מגיל 25ועד היום, אני עוסק בייזום פרויקטים למגורים באזור השרון (רעננה,הוד השרון, כפ"ס)שזה כולל, הכל, החל ממציאת עסקה כדאית, מו"מ מול בעלי הקרקע, שיווק ,חוזים מול קבלנים לעניין ביצוע הפרויקט,ליווי הלקוח עד קבל הדירה,עזרה במציאת משכנתאות זולות מול הבנקים וכ"ו.

מבחינת התפקיד, התפקיד דורש אופי יזמי ,אקטיבי ולא פאסיבי, שניחנתי בו במלוא המילה.

אני בעל דרכון ואזרחות צרפתית, ובעל משפחה גדולה באזור פאריז.

אני מכוון את עצמי לכיוון MBA – ב – INSEAD.

השאלות:

1. מבחינת הנתונים הכללים שהצגתי, האם אתה חושה שיש לי סיכוי להתקבל ל- INSEAD ?

יואל, ועדת הקבלה של אינסאד הכריזה לפני כשנה וחצי שאינה מקבלת מועמדים מעל לגיל 35 לתוכנית ה-MBA. ככל הידוע לי (אם מישהו שמע על שינוי במדיניות אשמח לעדכון), המדיניות הזו עדיין בתוקף. היות ואתה קרוב לגיל הזה, להערכתי INSEAD יהיה stretch עבורך. אם היית בן 28 הייתי אומר שבאינסאד אתה בין תחרותי לסטרצ' ושהרבה תלוי בחיבורים, בהמלצות וב-GMAT שלך.

2. אם לא ל – INSEAD, לאן לפי דעתך כן ?

לגבי אירופה – אתה עשוי להיות מועמד תחרותי ב-IMD (שם הנסיון והגיל עשויים להיות יתרון) וב-LBS, שניהם בין 3 התוכניות המובילות באירופה.

3. אני מעדיף תוכנית של שנה אחת. מה דעתך בנושא?

לדעתי התשובה אם עדיפה תוכנית של שנה או של שנתיים תלויה בתוכניות המועמד לעתיד וברקע של המועמד. למשל, אם אתה חושב לחזור מיידית לארץ, ייתכן שעדיפה תוכנית שנה. אם אתה רוצה לעשות שינוי קיצוני במסלול הקריירה שלך, סביר שעדיפה תוכנית שנתיים הכוללת התמחות קייץ, וכן הלאה.

4. אני מעוניין להרחיב את השכלתי בעניין מימון וניהול. מה דעתך ?

זה בהחלט משהו שתוכל לקבל ברמה טובה בתוכנית ה-MBA המובילות. IMD ואינסאד חזקות יותר בתחום הניהול. LBS חזקה בתחום המימון, אם כי גם בניהול תמצא שם חינוך טוב. ייתכן שכדאי שתלמד יותר גם על תוכניות ה-MBA של אוקספורד, קיימברידג', RSM, קרנפילד, HEC, IESE – כולן מהתוכניות המובילות באירופה.

5. את הההתמחות בתואר הראשון עשיתי בתחום האזרחי מסחרי (חברות,קניין רוחני ואינטרנט

תודה מראש,

בבקשה, מקווה שעזרתי.

גילעם

aringo
    חבר

חברים,

במהלך החודשים הקרובים אענה על שאלות בפורום בימי חמישי בשעות הבוקר או אחה"צ המוקדמים.

תודה ובהצלחה לכל השואלים,

גילעם

yoel 1
    חבר

גילם שלום רב

תודה על תשובותייך לעניין שאלותיי.

הבקש הבהרות לעניין מושגים:

1. stretch = ?

מה הכוונה במדוייק ?

2. תחרותי = ?

האם תחרותי ביחס למועמדים פוטנציאלים כמוני (כלומר, מועמדים שמבקשים להחרשם לאוניברסיטה ?),

או תחרותי ביחס לדרישות הסף של כל אוניברסיטה ?

3. IMD = ?

(סליחה על הבורות, אני רק בתחילת הדרך).

4. LBS = ?

5. לעניין תוכנית של שנה או שנתיים: כתבת בתשובתך שבמידה ואני רוצה לשנות כיוון בקריירה שלי עדיף תוכנית של שנתיים, ובמידה ואני לחוץ לחזור לארץ, עדיפה התוכנית של שנה אחת.

למה?

תוכנית של שנתיים , מבחינה כספית עולה יותר, לא ? (שנתיים בחו"ל כולל שכה"ל, מגורים, כלכלה וכ"ו)

מה השוני במהות ?

האם תוכנית בת שנתיים היא יותר רצינית ומעמיקה?

מה לגבי התמחות קיץ? למה זה חשוב לשאלותי? בתוכנית של שנה אין התמחות קיץ?

תודה על סבלנותך,

סלח לי על הבורות..

תודה מראש,

יואל

ariel13
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

שלום מר גילעם,

ברצוני לקבל מידע על תכנית ה-LFM של MIT,
    האם דרישות הקבלה גבוהות בצורה ניכרת?
    האם יש ישראלים בתכנית זו ?
    ואם כן, האם ישנה אפשרות להיוועץ עימם?
    מעבר לכך, כל מידע נוסף יעזור.

תודה על העבודה הנהדרת שאתה עושה, כן יירבו שכמותך!!!

אריק

shoshy
    חבר
    מספר הפוסטים: 141

הי גלעם,

רציתי לדעת מתי לדעתך יתפרסמו הנושאים של החיבורים של 2006 והאם בד"כ האוניברסיטאות חוזרות על נושאים משנים קודמות או שהן מגוונות קצת?

נ.ב בנוגע למקור השם ארינגו – האם זה קשור במקרה לעובדה שאתה אוהב תפוחים?

Slavik
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום, שמי סלבה ורציתי לשאול אותך לגבי סיכויי ההצלחה שלי בתוכניות המובילות בארה"ב.

אני בן 24 ובדיוק (לפני שבוע) סיימתי את לימודי הכלכלה באוניברסיטת ת"א. סיימתי את המסלול החד-חוגי בממוצע 88. עשיתי GMAT לפני חצי שנה בציון 680. עשיתי גם TOEFL בציון 280.

רקע לא אקדמי: בצבא הייתי קצין בחיל הקשר בצריפין (למרות שפיקדתי רק על שני חיילים), סה"כ שירתי ארבע שנים. במקביל ללימודים עבדתי בחברת סטארט-אפ כמתכנת. עכשיו התקבלתי לעבודה כיועץ במשרד ראש הממשלה. אני דובר ארבע שפות (עברית, אנגלית, רוסית, ואיטלקית) והתנסיתי בעבר בלימודים אקדמיים בחו"ל (באיטליה) למשך סימסטר אחד.

רציתי לדעת לאילו תוכניות מובילות (בעיקר בתחום של ניהול כללי ופיננסים) בארה"ב (עם העדפה לצפון מזרח) יש לי סיכוי סביר להתקבל. האם תוך שנה של פעילות מסויימת אני אוכל לשפר דרמטית את סיכויי הקבלה שלי (ואז אולי שווה לחכות שנה)?

האם ישנם פרטים נוספים שחשוב לך לדעת כדי לתת הערך טובה יותר לסיכויי?

תודה מראש,

סלביק

aringo
    חבר

To: yoel 1

גילם שלום רב

תודה על תשובותייך לעניין שאלותיי.

הבקש הבהרות לעניין מושגים:

1. stretch = ?

מה הכוונה במדוייק ?

הכוונה היא שאם תתקבל זו תהיה הפתעה, הפתעה טובה. כלומר, יש מועמדים עם פרופיל כזה שמתקבלים, אבל רוב המועמדים עם פרופיל כזה נדחים. בתקווה שתהיה בקטגוריה הראשונה.

2. תחרותי = ?

האם תחרותי ביחס למועמדים פוטנציאלים כמוני (כלומר, מועמדים שמבקשים להחרשם לאוניברסיטה ?),

או תחרותי ביחס לדרישות הסף של כל אוניברסיטה ?

הכוונה היא שוועדת הקבלה תתלבט. סביר להניח שאחוז ניכר (נניח, 30%-50%) מהמועמדים עם פרופיל "תחרותי" יתקבלו.

3. IMD = ?

(סליחה על הבורות, אני רק בתחילת הדרך).

אחד מ-3 התוכניות המובילות באירופה. ממוקמת בשוויץ. פרטים נוספים ב: http://www.aringo.co.il/Schools/h-schools-imd.htm

4. LBS = ?

London Business School. גם כן אחת מ-3 התוכניות המובילות באירופה. תוכל לקרוא גם עליה דרך הלינק הנ"ל.

5. לעניין תוכנית של שנה או שנתיים: כתבת בתשובתך שבמידה ואני רוצה לשנות כיוון בקריירה שלי עדיף תוכנית של שנתיים, ובמידה ואני לחוץ לחזור לארץ, עדיפה התוכנית של שנה אחת.

למה?

תוכנית של שנתיים , מבחינה כספית עולה יותר, לא ? (שנתיים בחו"ל כולל שכה"ל, מגורים, כלכלה וכ"ו)

מה השוני במהות ?

האם תוכנית בת שנתיים היא יותר רצינית ומעמיקה?

מה לגבי התמחות קיץ? למה זה חשוב לשאלותי? בתוכנית של שנה אין התמחות קיץ?

אכן, בתוכנית של שנה אין התמחות קייץ בד"כ. התמחות הקייץ היא הזדמנות מצויינת שלך לבחון תחום חדש, ושל המעסיק לבחון אותך, ללא התחייבות ארוכת טווח מצידך או מצד המעסיק. אם הצלחת בהתמחות, סביר שתהיה לך הצעה מהמעסיק לעבודה קבועה לאחר הלימודים. בנוסף, חלק מהמעסיקים יותר סקפטיים לגבי היכולת לשנות כיוון כל כך מהר – "לפני 10 חודשים הוא היה עו"ד, ועכשיו הוא מתראיין אצלנו לתפקיד מנהל שיווק").

תודה על סבלנותך,

סלח לי על הבורות..

בשמחה. כולנו התחלנו ככה.

גילעם

aringo
    חבר

To: ariel13

שלום מר גילעם,

ברצוני לקבל מידע על תכנית ה-LFM של MIT,
    האם דרישות הקבלה גבוהות בצורה ניכרת?
    ככל שידוע לי, תהליך, תנאי ודרישות הקבלה דומים לאלה של תוכנית ה-MBA הרגילה. אולם אינני בטוח.
    האם יש ישראלים בתכנית זו ?
    זכור לי שנתקלתי, לא זכורים לי שמות ספציפיים.
    ואם כן, האם ישנה אפשרות להיוועץ עימם?
    מעבר לכך, כל מידע נוסף יעזור.

תודה על העבודה הנהדרת שאתה עושה, כן יירבו שכמותך!!!

אריק, תודה רבה על העידוד. מצטער – אינני מכיר מקרוב את התוכנית. אם מישהו כאן בפורום נמצא כרגע בתוכנית נשמח לעזרה…

גילעם

aringo
    חבר

הי גלעם,

רציתי לדעת מתי לדעתך יתפרסמו הנושאים של החיבורים של 2006 והאם בד"כ האוניברסיטאות חוזרות על נושאים משנים קודמות או שהן מגוונות קצת?

שושי, נושאי החיבורים מתחילים להתפרסם אי שם ביוני. בשנים האחרונות וורטון מפרסמים בד"כ ראשונים, על האתר שלהם באופן לא רשמי, ואח"כ באים הרוורד ואחרים. אלה שמפרסמים ביוני מפרסמים תחילה רק את נושאי החיבורים, כאשר את שאר רכיבי האפליקיישן (הנוסח המלא אונליין – טפסים ועוד) הם מפרסמים ביולי-אוגוסט. השאר מפרסמים רק את הנוסח הרשמי, אי שם בין אמצע יולי לאמצע אוגוסט.

בד"כ הנוסח משתנה קצת משנה לשנה (תלוי היכן – פחות בסטנפורד שנים האחרונות, למשל) אם כי כמה שאלות בסיסיות (הישג גדול, מטרות, למה MBA, למה אנחנו) כמעט תמיד חוזרות על עצמן בנוסח זה או אחר.

נ.ב בנוגע למקור השם ארינגו – האם זה קשור במקרה לעובדה שאתה אוהב תפוחים?

בחורה יצירתית את. זה יעזור באפליקיישן… לא ידוע לי על קשר לתפוחים. בקצב הזה אולי כדאי שנעלה את סכום הפרס ל-2 שעות עבודה עם ארינגו?

להתראות ביום חמישי הבא, אענה בשעות הבוקר על השאלות שהצטברו במשך השבוע.

aringo
    חבר

To: Slavik

שלום, שמי סלבה ורציתי לשאול אותך לגבי סיכויי ההצלחה שלי בתוכניות המובילות בארה"ב.

אני בן 24 ובדיוק (לפני שבוע) סיימתי את לימודי הכלכלה באוניברסיטת ת"א. סיימתי את המסלול החד-חוגי בממוצע 88. עשיתי GMAT לפני חצי שנה בציון 680. עשיתי גם TOEFL בציון 280.

רקע לא אקדמי: בצבא הייתי קצין בחיל הקשר בצריפין (למרות שפיקדתי רק על שני חיילים), סה"כ שירתי ארבע שנים. במקביל ללימודים עבדתי בחברת סטארט-אפ כמתכנת. עכשיו התקבלתי לעבודה כיועץ במשרד ראש הממשלה. אני דובר ארבע שפות (עברית, אנגלית, רוסית, ואיטלקית) והתנסיתי בעבר בלימודים אקדמיים בחו"ל (באיטליה) למשך סימסטר אחד.

רציתי לדעת לאילו תוכניות מובילות (בעיקר בתחום של ניהול כללי ופיננסים) בארה"ב (עם העדפה לצפון מזרח) יש לי סיכוי סביר להתקבל. האם תוך שנה של פעילות מסויימת אני אוכל לשפר דרמטית את סיכויי הקבלה שלי (ואז אולי שווה לחכות שנה)?

האם ישנם פרטים נוספים שחשוב לך לדעת כדי לתת הערך טובה יותר לסיכויי? תוכל לראות רשימה מלאה בהודעה הראשונה של שיחה זו.

סלביק, הרבה דברים הספקת עד גיל 24 – כל הכבוד! לא מעט יהיה תלוי במיצוב ובהצגה של עבודתך הנוכחית במשרד ראש הממשלה. עם חיבורים/המלצות/קו"ח אפקטיביים (בייחוד בהקשר של אותה עבודה נוכחית) אני מעריך (ראשונית) שתהיה מועמד תחרותי בתוכניות כגון duke, מישיגן, טאק, ייל, שיקגו, NYU.
    וורטון, קולומביה ו-MIT יהיו סטרצ' מסויים. הרוורד וסטנפורד יהיו כנראה סטרצ'. אני מעריך שתהיה מועמד חזק עם פוטנציאל טוב למילגה משמעותית בתוכניות כגון קורנל, דרדן, ואף יותר מכך ב-UNC, רוצ'סטר (סיימון).

לגבי המתנה של שנה – תלוי מה יקרה בשנה הזו. אם בשנה הזו תהיה לך הזדמנות לצבור נסיון leadership / ניהול משמעותי (הרמת פרוייקט גדול ו/או ניהול אנשים רבים, אם בעבודה ואם במסגרת התנדבותית) או לשפר נניח ב-50 נקודות את ה-GMAT או לשפר משמעותית את מסמכי ההרשמה – זה בהחלט ישפר משמעותית את התמונה.

תודה מראש,

בבקשה ובהצלחה סלביק.

shoshy
    חבר

תודה תודה ורק שתדע שהבטחת מראש שעתיים אז אולי כדאי להעלות את הפרס ל- 4 שעות –

לגבי התפוחים…פשוט קראתי בפורום שאתה חובב יפאנית וביפאנית רינגו= תפוח אז חשבתי… אולי…

אבל כנראה שלא…

חבל, כי דוקא בדיוק השבוע קיבלתי שני דוח"ות חניה אז הפרס הצנוע דוקא יכול היה לסדר אותי

IchiBan
    חבר
    מספר הפוסטים: 216

שושי,

איזה קשר יש לך ליפנית? לימודים? עבודה? נָן דֶס קָה??

IB

yoel 1
    חבר

שלום גילעם.

תודה על התשובות….

המחשבות בראש מתחילות להסתדר לי….ושוב, תודה רב ה על האינפורמציה שסיפקת.

בברכה, וישר כוח

יואל

shoshy
    חבר

To: IchiBan

שום קשר עדיין (לצערי) חוץ מאולי קריאת הספר המצוין " זכרונותיה של גיישה"

dwwinn
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

לגבי השם ארינגו – האם זה קשור לחקר הצמחים, במקרה?

HDRLY
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

To: All

הי גילעם,

אני זוכרת שמספר ישראלים שלומדים כעת בהרווארד פתחו פורום או מייל שלהם לשאלות על התכנית בכלל, ועל נסיונם האישי בפרט,

ידוע לך הלינק או המייל?

תודה על הפורום המעולה,

הדר

hbs06
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

To: HDRLY

הדר,

האימייל שלנו הוא:

[email protected]

דני

TheDoc
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

גילעם שלום, יש לך מספרים כמה ישראלים התקבלו במקומות טופ-10 השנה?

תודה,

אופיר

sagi
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

To: hbs06

היי דני

האם אתה יודע על ישראלים מסיבוב שני שזומנו לראיון?

אשמח לדעת האם יש עוד סיכוי

תודה מראש

aringo
    חבר

To: hbs06

דני תודה על העזרה!

גילעם

aringo
    חבר

To: TheDoc

גילעם שלום, יש לך מספרים כמה ישראלים התקבלו במקומות טופ-10 השנה?

רבים עוד מחכים לתשובות, כך שאין מספרים סופיים עדיין.

המספרים המדוייקים שיש לנו הם בעיקר על אנשי ארינגו. תוכל לראות נתונים לכמה בתי ספר המבוססים על תוצאות קבלה של הסיבוב הראשון ב:

http://www.aringo.co.il/HebrewSite/Results.htm

תודה,

בבקשה ובהצלחה אופיר.

גילעם

aringo
    חבר

To: dwwinn

לגבי השם ארינגו – האם זה קשור לחקר הצמחים, במקרה?

מצטער… אין קשר.

חברים, אתם מפתיעים אותי… עברו כבר כמה שבועות… מזל שזו לא שאלה באפליקיישן!
    אחרי כל הניחושים המתוחכמים האלה על למה קוראים לארינגו ארינגו, התשובה האמיתית תהיה כנראה מאוד מאכזבת…
    רמז קטן:
    נראה שהניחושים שהוצגו עד כה הם תוצאה של מחקר. עם זאת צריך לזכור שהצלחה בתהליך הקבלה דורשת לא רק מחקר (החשוב לכשעצמו) אלא גם עבודת נטוורקינג.
    מסתובבים בתוכניות ה-MBA המובילות ומבין המועמדים השנה לפחות 2-3 חבר'ה שיודעים את התשובה…

ועם הרמז הזה, נשאיר את הפרס בינתיים על שעתיים עבודה…

גילעם

gato78
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

To: aringo

גילעם שלום ,

אני מהנדס תעשייה וניהול בן 29 בעל ניסיון של כ 3 שנים בניהול פרוייקטי תוכנה, ציון הGmat שלי הוא 630.

אני חושב על MBA באירופה בשנה הקרובה, מה לדעתך סיכויי הקבלה שלי לכל אחת מהאוניברסיטאות הבאות:

1) IMD

2) Cambridge

3) Rotterdam

4) Oxford

לאילו מהתוכניות לדעתך יש לי סיכויי קבלה טובים יותר?

תודה רבה על העזרה.

תומר

Ori_no5
    חבר
    מספר הפוסטים: 49

To: Gilam Levi

גילעם שלום

לפני פסח הודיעו לי שהתקבלתי ל-Bocconi.

ראשית, תודה על תשובותיך בעבר.

שאלתי היום היא בנוגע למילגה. האוניברסיטה מציעה מס' (מצומצם לצערי) של מלגות, לחלקן אני יכול להתאים. במהלך מילוי אינספור טפסי ה-application כבר נתבקשתי למלא את הפרטים הנוגעים למצבי הסוציו-אקונומי. ציינתי הכנסה שנתית, מצב חשבון (די מאופס) וכו' וכו'… וכמובן שאני מקווה מאד לקבל מילגה, ושבכל מקרה את עלות הלימודים ואת הרב הגדול של עלות המחיה אני מתעתד לממן בעיקר מהלוואות (במידה ולא תהיה מילגה). אלה העובדות, והן נותרו כך, למרות השורות הבאות.

במהלך החודשים שחלפו מאז הגשת המועמדות ועד ההודעה שהתקבלתי, חל שינוי "קטנטן" – התחתנתי.

חתונה מאהבה – מצב העו"ש לא השתנה…

כעת, על מנת להגיש את הבקשה למילגה, כל שהתבקשתי הוא לצרף CV מעודכנים. את שאר הפרטים הם כבר מכירים מאותם טפסים שהגשתי בעבר.

ציינתי שם את השינוי בסטטוס המשפחתי, אולם מן הסתם לא חזרתי על אותם טפסים שהיוו חלק מה-application.

אני לא כ"כ בטוח האם זה בכלל רלוונטי מבחינתם הסטטוס רווק/נשוי מאחר ואני יודע שישנם סטודנטים כאלה וכאלה. מה דעתך?

במידה וזה כן רלוונטי, כיצד זה משפיע על הסיכוי למילגה?

אני שוקל להוסיף מכתב שיהיה ממוען אל חברי ועדת המילגות ושם לציין את השינוי הנ"ל ולהדגיש את ה"תוספת" לחשיבות המילגה עבורי, מאחר ובחודשים הראשונים לשהות באיטליה, אשתי מתכוונת ללמוד איטלקית (ובעצם להיות מחוסרת עבודה עד לשליטה בשפה – עובדה ידועה באיטליה).

כמו כן, באותו מכתב אני מתכוון להדגיש את העובדה שמזה זמן מה אני המועמד היחידי מישראל, ושאני מתכוון להיות "שגריר" פעיל של האוניברסיטה כדי לקדם מועמדים ישראלים בעתיד.

מה דעתך על המכתב ועל כל אחד משני הסעיפים הנ"ל?

שני מנהלי פורומים של לימודים באיטליה כבר פנו אלי לגבי אותה "שגרירות". במידה ואתה בעד המכתב, האם לדעתך רצוי להוסיף את פרטי הפורומים הנ"ל בגוף המכתב כדי לספק "הוכחות בשטח"?

לסיום, האם לכתוב גם לאשת הקשר של האוניברסיטה (שלדעתי ציינת בעבר שאתה מכיר אישית) איזשהו מייל לגבי הגעתי כזוג ולא כיחיד?

מצטער שיצא כ"כ ארוך.

ושוב, תודה על עזרתך

אורי

מוצגות 34 תגובות – 1,101 עד 1,134 (מתוך 1,134 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.