Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 1: ???Any Israeli Applicants

מוצגות 50 תגובות – 1,201 עד 1,250 (מתוך 1,781 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • Ron188
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לפני כמה ימים והבנתי שאני צריך לספר קצת על עצמי, אז ככה:

עובד כמנכ"ל של סטארט אפ קטן בתחום התוכנה.

למדתי מדעי המחשב וביולוגיה בת"א, חצי נקודה מתחת למצטיין…

ביליתי 6.5 שנים בצבא כטייס.

בשלב זה אני רק מתעניין באפשרות של MBA בחו"ל ועובד על ה-GMAT.

אחד מסימני השאלה הנותרים שיש לי בנושא של MBA בחו"ל הוא למה כולם אומרים שצריך לחזור לארץ דווקא אחרי 2-3 שנים. אז לסיכום, אני מקווה להיות חבר מועיל בפורום הזה, וללמוד קצת מהוותיקים.

בהצלחה לכולם,

Ron188

odrp
    חבר
    מספר הפוסטים: 293

To: Ron188

היי רון!

קודם כל שיהיה לך בהצלחה ב-GMAT ובהרשמה!

לגבי השאלה של ה-2-3 שנים, האם אתה מתכוון להערכות של נרשמים תוך כמה זמן יוכלו לחזור לארץ, אחרי שהחזירו את ההשקעה של הלימודים? אם התכוונת לנושא הזה, אז החישוב הוא לפי המשכורת השנתית ממוצעת של בוגר MBA, שע"פ דו"חות של בתי הספר נעות בערך בין 80-110K$, בהתאם לתחום העיסוק והניסיון הקודם. בהנחה שהעלות של הלימודים עבור רווק, כולל מחייה היא כ-100-120k$ לשנתיים, בוגרים מחזירים את ההשקעה תוך 2-3 שנים.

Ron188
    חבר

To: odrp

תודה רבה! אכן התכוונתי לנושא הזה, ומה שאתה אומר מסביר את העניין. תודה.

odrp
    חבר

To: Ron188

אין בעיה.

אם אתה מחפש מידע נוסף לגבי הנושא הזה, תוכל להיכנס לאתרי האינטרנט של בתי הספר השונים ולחפש מידע בדפים של ה-Career Management Centers או ה-Placements. רוב בתי הספר מפרסמים את הנתונים הללו, לרבות משכורת ממוצעת לפני התואר ואחריו.

George
    חבר
    מספר הפוסטים: 19

Nobody pays it back in 2-3 years. $ 100k is 65$ net, you will probably be living from $40k… so a 5 years payback is more realistic. (dont forget interest)

But yes its not worth returning before you worked for 2 years, especially that one does an MBA for the international exposure & potential blue chip w/e…otherwise TAU is as good.

IchiBan
    חבר
    מספר הפוסטים: 216

To: George

אם אתה מסתכל רק על ערך כספי זה נכון שלא משתלם לחזור מהר. אבל לתואר בחו"ל יכול להיות ערך מוסף גבוה מעבר לכסף, והוא עשוי אפילו להיות מועיל במעט חברות ישראליות. בפני עצמו זה כמובן לא שיקול.

לגבי תקופת ההחזר – יש לזכור שרוב הבוגרים מתגוררים באזורים יקרים וחיים חיים יקרים (לחץ חברתי). כך שההחזר עלול להיות אפילו יותר ארוך.

odrp
    חבר

Hi George,

Your calculation sounds right, however alums I talked to said they covered their MBA in about 3 years. If I get admitted in Fall 2005 I promise to update this forum by 2008 :-)

Ron188
    חבר

To: odrp, George, IchiBan

Wow… thank you guys for all this excellent info!

Ron

oring
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לפני כמה ימים והבנתי שגם אני צריכה לספר קצת על עצמי, אז ככה:
    אני בת 27, מתל אביב, לאחר קריירה קצרה בפרסום ולימודי תואר ראשון באוניברסיטה העברית (תקשורת+אנגלית). חולמת על תואר שני באירופה (לשנה הבאה, כשיהיה לי כסף…) יותר בכיוון של מנהל עסקים, אבל לא סגור. הגעתי לפורום הזה מתוך תקווה שאולי אמצא כאן מענה לשאלותיי הבוערות ביותר בקידום לימודיי בניכר.

היום אני עובדת בקרן הון סיכון בתפקיד מנהלת משרד, וגם מתעסקת בלימוד שפות, תיאטרון וקולנוע.

למדתי תקשורת ואנגלית, סיימתי בממוצע 91.

בצבא הייתי במפקדת פיקוד העורף בתפקיד מאבחנת מחקר.

כרגע אני בשלב הבירורים. יש המון מידע שאני מקווה להשיג בזמן הקרוב.

אני מקווה לתרום לקהילת הפורום לפחות 20 הודעות בשנה הקרובה!

אז בהצלחה לכולם,

oring

stamguy
    חבר
    מספר הפוסטים: 32

$100K for total comp is really below the average. even for 1st yeat out of bschool.

consultants make ~150K
    IB are making ~$150K+
    tech can make ~$120K

most israelis fall between these three in the US

tamy
    חבר

To: All

הי יש לי ואר ראשון במשפטים ואני מתעניינת בתואר שני או לימושים כלשהם הקשורים במשפטים בחו"ל, אבל אין לי כסף והלוואה אני לא רוצה לקחת

מישהו יודע על מלגות או על אתרים קשורים?

תודה

aladen
    חבר

שלום לכולם! גם אני הצטרפתי לפורום לפני כמה ימים.

היום אני עובד במרכז היהודי ערבי לפיתוח כלכלי בתפקיד מנהל קרנות הלוואות לסיוע לעסקים קטנים במגזר הערבי ולעסקים משותפים בין יהודים וערבים ובנוסף לעסקים של נשים. אני גם רו"ח במשרד רו"ח בהכנת תוכניות עסקיות.

למדתי מנהל עסקים וכלכלה באונ' חיפה וראיית חשבון במכללה למנהל, סיימתי בממוצע של 76. בצבא לא הייתי מאחר ויש לי פטור משירות. בשלב זה אני רק מתעניין באפשרויות של תואר שני בחו"ל או בארץ. אחד מסימני השאלה שיש לי בנושא של MBA בחו"ל הוא רמת האנגלית שאני צריך להציג , בעבודה שלי אני משתמש באנגלית כמעט יום יום אבל בדיבור וקריאה ולא בכתיבה. אני יודע שזה מחסום אבל מנסה לעבור אותו. ומקווה שזה לא יפריע לי. אני מקווה לתרום לקהילת הפורום כמה שאוכל אבל אני צריך הרבה חומר התחלתי. תודה ובהצלחה לכולם,

aladen

IchiBan
    חבר

To: oring

נפגש ב-INSEAD בעוד שנה ורבע!

איצ'יבן

odrp
    חבר

To: aladen

היי aladen!

לגבי האנגלית – נראה לי שדרישות הסף נקבעות לפי שילוב של הציון שקיבלת בבחינת ה-TOEFL (מבחן אנגלית לדוברי שפות זרות), הציון בחלק המילולי של ה-GMAT ורמת האנגלית של החיבורים במסגרת ה-application. כמובן שבצד של החיבורים ניתן להיעזר בסיוע מקצועי בכתיבתם, כדי להציג אנגלית ברמה טובה.

אתה יכול להיכנס לאתרים של בתי הספר ולחפש מידע לגבי TOEFL. יש לא מעט בתי ספר שדורשים ציון TOEFL מינימלי שנע בין 250-270. אם הציון ב-TOEFL נמוך אז ציון גבוה ב-GMAT או חיבורים מצוינים יכולים לכסות על כך.

בהצלחה!

rl_7
    חבר
    מספר הפוסטים: 69

To: stamguy

Everybody,

I think that you are wrong. The amounts are closer to 100K (as far as I know from alumni).

Moreover, as far as I know it is realistic to count on paying the lawn back within 2-3 years. There are bonuses and summer internship that help. I even heard about students who managed to finance their second year from all kind of resources, so they had to payback only for their 1st year.

Anyway, If you be wise and calculated, you will be able to payback within 2-3 years.

Good Luck

mbawannabe
    חבר
    מספר הפוסטים: 39

To: rl_7

man, you must have a huge back yard if you need 2-3 years to pay for your lawn

and BTW, stamguy just graduated from wharton so I am pretty sure he knows what he's talking about

IchiBan
    חבר

To: rl_7

ואני מכיר גם אנשים שסוחבים את החוב זו השנה החמישית.

הכל תלוי, אין כאן מספר קסם.

הממוצע הוא כנראה 2-4 שנים למי שהולך לבנקים או ייעוץ.

rl_7
    חבר

To: IchiBan

That's what I meant, you can pay it back within 2-3 years or 5-6 years. It depends…

kassifo
    חבר
    מספר הפוסטים: 201

נושא: MBA בחו"ל – הכנס השנתי
    Israeli International MBA Organization
    מזמינים אותך לכנס בנושא:
    MBA ב- Top 5 –
    איך מתקבלים?
    ולאן זה מוביל?
    19:00-20:00: קבלת פנים עם מתקבלים חדשים לתוכניות ה-MBA המובילות בעולם, כיבוד קל
    20:20-20:30: דברי פתיחה: פרופ' עודד שריג, MBA (ברקלי), דיקן בי"ס אריסון למנהל עסקים
    20:30-20:45: מר ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל שטראוס-עלית
    התחרות על ההון האנושי
    20:30-22:00: MBA ב- Top 5איך מתקבלים? ולאן זה מוביל?
    פאנל עם בוגרי הרוורד, וורטון ועוד.
    מנחה: גב' מיכל קינן, Wharton Class of 2006
    יום ג', 6 ביולי 2004, 19:00
    בבנין לאודר, אולם L101 קומה 1- , המרכז הבין תחומי, הרצליה
    מספר המקומות מוגבל. נא אשר הגעתך, כולל שם ושם משפחה, אל:

dudy
    חבר
    מספר הפוסטים: 88

היי,
    אם צריך לספר אז נספר:
    שמי דודי, אני בן 27 מת"א. מנסה להתקבל לתוכנית מובילה בספטמבר 2005 שתשמש גם כשינוי קריירה לאור העובדה שאין לי שום ניסיון בתחום העסקים.
    כשאני לא חורש על הקבלה ל-MBA אני בעיקר מטייל כמה שיותר, וקורא הרבה. זהו בערך..

אני רס"ן בחיל האוויר, מתפקד כראש מדור בקריה. באותו תחום מקצוע כבר כ-6 שנים.

עשיתי תואר ראשון בסטטיסטיקה ומדעי המדינה בחיפה, סיימתי בממוצע 79. כרגע באמצע תואר שני בלימודי בטחון, בציון של 88 בערך.

עדיין בצבא…

אני מנסה להגיש כמה שיותר בקשות הרשמה באוקטובר הקרוב. אני אחרי ה-GMAT ונמצא בשלבים סופיים של גיבוש אסטרטגיה, בחירת ממליצים וסגירת אוניברסיטאות שאליהם אני מעוניין להרשם.

מהם נתוני מציאת עבודה בארה"ב לאחר התואר לאזרחים ישראליים?
    מהם סיכויי קבלת עבודה בתחום ה-IB ללא רקע מקדים ל-MBA?

אני מתכוון להיות די מעורב בפורום, מקווה שזה לא יהיה נורא מדי בשבילכם

אני מניח שנפגש בהמשך, שיהיה בהצלחה ובכיף לכולם,
    דודי

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

To: dudy

הי דודי,

לאן אתה נרשם?

uria
    חבר

שלום לכולם,

כולכם מדברים על החזרת ההשקעה תוך שנתיים עד 4 שנים של עבודה בארה"ב אבל מה באמת הסיכויים לקבל ויזה לתקופה של יותר משנה מסיום התואר ?

האם אנחנו בטוחים שדיבורים אלו הם אכן ריאלים ???

אוריה

msarfaty
    חבר

To: uria

אוריה,

שלוש אפשרויות:

1. המעסיק שלך "יסדר" לך אשרת עבודה בארה"ב.

2. יעשו לך relocation מטעמם למקום אחר בעולם.

3. תמצא אמריקאית ותתחתן איתה.

משה.

boazcn
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

To: dudy

היי דודי,

גם אני כמוך בקריה בחיל האויר ומתכנן את אותם מהלכים (MBA)

אשמח אם תיצור איתי קשר ב"שביל" – בעז כהן

בעז

odrp
    חבר

To: mbawannabe

That was a good one…

odrp
    חבר

היי אוריה,

אני לא מכיר עד הפרט האחרון את תנאי הויזה (אגב יש בשביל זה איזה thread באתר שקצת נרדם לאחרונה). בכל מקרה, לימודים בחו"ל מקנים לך אפשרות לעבוד לאחר סיום התואר לפחות שנה (או שנתיים, איני זוכר). בהנחה שאתה עובד בחברה אמריקאית הם יכולים להזמין עבורך ויזת עבודה. אגב, זה לא שונה מכל חברה ישראלית שפועלת בארה"ב ומוציאה עבור עובדיה ויזה לעבודה בחו"ל, אם הם מבצעים relocation.

בשורה התחתונה, אם יש לך מקום עבודה קבוע בארה"ב, נדמה לי שהויזה היא לא נושא שצריך להיות מודאג לגביו יותר מדי.

נ.ב. – יש שיקולים של ויזה לבני הזוג (האם אשתך תוכל לעבוד או לא); מאחר ובת הזוג הנוכחית שלי הולכת על ארבע רגלים ועושה מיאו, לא טרחתי לברר על הנושא הזה כרגע.

R2D2
    חבר
    מספר הפוסטים: 17

"מאחר ובת הזוג הנוכחית שלי הולכת על ארבע רגלים ועושה מיאו"

Where did you find a girl like that?! And trust me, I've been looking around…

egeg
    חבר
    מספר הפוסטים: 91

אחי אתה ענק

George
    חבר

A lot of people who graduated found work in the UK where the visa process is a it easier (especially now)

Check HSMP program – i am really hoping to get it (its quite automatic)

G

eshinar
    חבר
    מספר הפוסטים: 43

Post # 1000 is mine.

odrp
    חבר

To: R2D2

BTW, when I visited Stanford I asked whether she could share my room at the Schwab Residental Center and the answer was negative.

I'm not too sure, but I have reason to believe that it contributed to that ding they gave me.

[P.S., I'm #1000.]

odrp
    חבר

To: eshinar

"Post #1000 is mine".

תספור שוב, הזזתי אותך ל-999.

rl_7
    חבר

I'm looking for Richard Muntauk's book – "How to get into the top MBA programs".

Does anyone knows where can I buy it second handed or borrow it? Does anyone want to sell his copy?

Ronnie

050-8676739

eshinar
    חבר

ספרתי. 1000 עדיין שלי.תספור אם אתה לא מאמין לי. עדיף שתספור פעמיים שלא תטעה שוב בספירה.

odrp
    חבר

נו טוב, עלית לי עכשיו 10 שקל – אבל הודעה 1000 שוב שלי. אני מקווה שאף אחד לא ישמע על השטויות שלנו בחו"ל כי זה לא נראה מתאים לפרופיל של מועמד מוצלח :-)

IchiBan
    חבר

צבירת הנקודות היא אוטומטית. להגיע משם לויזה… לא פיקניק.

George
    חבר

What kind of problems do you expect? I heard its automatic, you just need to file a request.

George
    חבר

What kind of problems do you expect? I heard its automatic, you just need to file a request.

eshinar
    חבר

Don't mind selling you post # 1000 (I can just delete it), since you are so desperate. But it's going to cost you. Start the bidding.

odrp
    חבר

מיצינו, מיצינו.

uria
    חבר

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לפני כמה ימים והבנתי שאני צריך לספר קצת על עצמי, אז קודם כל כמה דברים כלליים:

היום אני עובד בתחום הבנקאות בתפקיד יועץ השקעות, בעבר התעסקתי בתחומים שוניפ כגון: משפט ונדל"ן.
    למדתי משפטים ומנהל עסקים, סיימתי בממוצע 84.

בצבא הייתי בחיל האויר בתפקיד טכנאי אלקטרוניקה.

אני מתכונן לפנות לתוכניות ה-MBA של קולומביה (בעדיפות ראשונה). אחד מסימני השאלה שיש לי בנושא של MBA בחו"ל הוא האם המחיר שווה את התועלות מלימודי MBA בחו"ל. אני מקווה לתרום לקהילת הפורום וגם ליהנוץ מתרומתם של אחרים.

אז בהצלחה לכולם,

uria

eshinar
    חבר

I was serious.

OD1271
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

Hi,

Can anyone who had a VISA interview at the US embassy share the experience ?

Is it a straight forward procedure? What questions did they ask?

Are there any documents that one should bring with him?

Thanks,

Ori

eshinar
    חבר

To: OD1271

It's not really an interview.

You stand in front of the window/desk. In my case (Jerusalem) he asked me "where are you going to study?" and then "what are you going to study?"

I think I got the questions right because after these two questions he told me that I got the visa.

c'est tout. It might help to dress properly, though.

kassifo
    חבר
    מספר הפוסטים: 201

To: OD1271

I was there last week and it was pretty simple. Just straight forward questions: why are you going there? Are you planning on coming back? Will your wife work there while you're in school?
    I brought some documents trying to show my relations to Israel but they didn't even want to see them (you should probably bring them anyway). I guess they don't make troubles for advanced degrees' students at well-known institutions.

egeg
    חבר
    מספר הפוסטים: 91

To: kassifo

אני הייתי לפני כמה שבועות והראיון היה שטות ומהיר – שאלו אותי בעיקר למה אני רוצה ללמוד בארה"ב (כי זה בתי הספר הכי טובים) ומה התוכניות אחרי (כמובן לחזור לארץ) אבל היתה סטודנטית לפני שממש שאלו אותה הרבה שאלות והיא הייתה קרוב לעשרים דקות והשתמשה בכל המסמכים שהיא הביאה

אז ליתר ביטחון תביא מידע על מצב הכלכלי שלךך וכיוצב

odrp
    חבר

טוב, אילצת אותי. תספור מחדש מי 1000 ותודיע לי מה גילית. ובאמת נראה לי שמיצינו…

bagins
    חבר

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לפני כמה ימים. קצת על עצמי:
    היום אני עובד בביוטכנולוגיה בתפקיד מהנדס ומנהל מעבדה, למדתי הנדסת ביוטכנולוגיה, סיימתי בממוצע 91. בצבא הייתי בשיריון בתפקיד מ"פ. בשלב זה אני רק מתעניין באפשרות של MBA בחו"ל. אחד מסימני השאלה שיש לי בנושא הוא האם אפשר ללמוד בעזרת מלגת קיום כלשהי שתחסוך ממני את הצורך לגייס סכומי כסף גדולים לקראת נסיעה שכזו. אני מקווה לתרום לקהילת הפורום לפחות 20 הודעות בשנה הקרובה!

בהצלחה לכולם,

bagins

srol
    חבר

הצטרפתי לפורום לפני כמה ימים והבנתי שאני צריך לספר קצת על עצמי, אז ככה: בן 31 מנתניה, עובד בחברת הי טק כמהנדס אלקטורינקה, למדתי הנדסת חשמל בב"ש, מסיים עכשיו תואר שני בהנדסה בב"ש. שיררתי ביחידה טכנולוגית. בשלב זה אני רק מתעניין באפשרות של MBA בחו"ל, מוטרד לגבי כדאיות ההשקעה הכספית הגדולה בתואר בחו"ל. מבחינת השתתפות בפורום – אני בד"כ מאלה שרק מסתכלים על הודעות של אחרים.

אז בהצלחה לכולם,

srol

danteleman2002
    חבר
    מספר הפוסטים: 152

To: bagins

I'd be curious to know where you studied. That was my academic background before b-school.

In terms of scholarships. There aren't any Israeli scholarships. Everey appliacnt is entitled to a merit scholarship (based on your undergard GPA + GMAT), but that is determined only after the applicant is admitted. However, I would not hold my breath for this scholarship as they are rarely given to internationals.

You can obtain a loan from the school with a low interest rate, which is the most viable option for students.

Look at this as an invetement in your future. You put in $100,000 to obtain a job with a leading pharmaceutical / biotech company (is this your interest?) and make on average $100,000 on your first year. In 3-4 years you have paid off your loan, saved some money and gained valuable experience that will serve you for your future.

מוצגות 50 תגובות – 1,201 עד 1,250 (מתוך 1,781 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.