Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 1: ???Any Israeli Applicants

מוצגות 50 תגובות – 1,501 עד 1,550 (מתוך 1,781 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • yanat
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

שלום לכולם! שמי ענת.

אני לומדת כרגע משפטים ומנהל עסקים לתואר ראשון במרכז הבינתחומי הרצליה.

בצבא הייתי בחיל האוויר בתפקיד: כצלמת וכקצינה

בשלב זה אני רק מתעניינת באפשרות של MBA בחו"ל

אחת השאלות שיש לי בנושא MBA בחו"ל היא: מה הנתונים (ממוצע) שצריך כדי להתקבל ללימודי תואר שני במשפטים בארצות הברית.

אז בהצלחה לכולם,

ענת

gbiron
    חבר
    מספר הפוסטים: 213

To: msarfaty

Moshe,

Did you actually get accepted any where?

A brief reminder: the Gmat score is combined from the verbal and quantative score only. you also receive another grade (called AWA graded from 1-6) for your essays (2 essays 30 minutes each). the school receives both grades (Gmat and AWA score) and alsa gets a hardcopy of your essays (at least that is what the ETS says).

In conclusion, a guy can receive a straight 800 on the GMAT and still goof up on his AWA score (aalthough it's not likely).

BTW – if you took the GMAT 4 years ago then either the school will still have your grade and essays (that is why you send the score only to 5 schools), or you'll have to send it to them again and then they'll have them.

odrp
    חבר
    מספר הפוסטים: 293

To: yanat

היי ענת,

רוב החבר'ה פה יותר בעניין של תואר שני במנהל-עסקים; תחפשי באמצעות ה-search למעלה את המילה "משפטים" או "Law" ותוכלי לראות את התכתובות המעטות לגבי תואר שני במשפטים.

נראה לי שהגיע הזמן לפתוח גם IILAW.org או משהו כזה.

Yanivus
    חבר
    מספר הפוסטים: 36

To: All

Speaking of the application essays, which schools have published their new essays? I know Wharton did, but does anyone know about HBS, MIT, Columbia or NYU?

Yaniv.

ofek
    חבר
    מספר הפוסטים: 121

To: nate77

שלום נייט,

אני למדתי בעבר עם ספר של Kaplan, שלדעתי היה מוצלח מאוד (בסופו של דבר לא קיבלתי ציון גבוה, אבל לדעתי זה היה בגלל צורת הלימוד שלי ולא בגלל הספר, ברור שיש יתרון ברור לקורס מסודר, וזה מה שהחלטתי לעשות הפעם).

לגבי עניין ה-ESSAYS הספר של קפלן (עם CD נלווה) דווקא מוצלח מאוד לדעתי (ולראייה קיבלתי ציון 5 ב-Essays ב-GMAT שעשיתי). יש שם עקרונות מנחים די ברורים ומסודרים. אם יש לך רקע כלשהו של כתיבה באנגלית אז זה בהחלט מספק. (ברור שיש צורך בתרגול של יישום העקרונות שהם מציגים בספר עבור שני סוגי ה-Essays).

אם יש לך שאלות נוספות, אשמח לענות,

אמיר

hbs2007
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

To: Yanivus

HBS & Columbia published their essays about two weeks ago – look in the Admissions section in the schools' sites.

ofek
    חבר

To: Yanivus

Hi Yaniv,

HBS have published their Essays too. You can find them on the following link:

http://www.hbs.edu/mba/apply/applicationbasics/admissionsrequirements/essayquestions.html

However, they didn't open their online application yet.

Amir

odrp
    חבר

To: Yanivus, All

HBS and Kellogg published, MIT haven't. No clue about Columbia or NYU.

ofek
    חבר

שלום לכולם!

שמי אמיר ואני מצטרף לפורום לאחר שהחלטתי להתחיל בימים אלה את תהליך הקבלה ללימודי MBA בשנת 2005.

אני בן 28, תושב המרכז.

סיימתי בהצטיינות לפני כשנה לימודי הנדסת תעשיה וניהול (התמחות במע' מידע) בטכניון.

בשלוש וחצי השנים האחרונות אני עובד בתחום מערכות המידע בענף ההי-טק.

שרתתי כקצין בחמ"ן.

ניגשתי בעבר ל-GMAT, אולם החלטתי לגשת שוב בכדי לשפר את הציון. אני עדין בשלבי גישוש ראשוניים לגבי החלטה לאילו תוכניות אגיש את מועמדותי.

odrp
    חבר

To: msarfaty

For the best of my knowledge (Business Week and other forums), the GMAT essays are indeed sent to the schools.

ofek
    חבר

To: eyal_s

הי אייל!

קודם כל, טוב לפגוש אותך כאן…

מהמידע שאני הצלחתי לאסוף (מאנשים שהתקבלו ומהאינטרנט) הגוף המקצועי ועם אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר בארץ הוא aringo.

אתר: http://www.aringo.co.il

אישית, ניסיתי להעזר גם במרצים בטכניון, אבל אני חייב להודות שהם לא תרמו לי יותר מדי.

בהצלחה,

אמיר

mayab
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

To: odrp, All

To the best of my knowledge MIT & Stanford have published:

http://mitsloan.mit.edu/mba/admissions/checklist.php#essays

http://www-gsb.stanford.edu/mba/apply/how/essays.html

Columbia is supposed to post their topics during August.

Good Luck!

Maya

mayab
    חבר

To: hbs2007

Can you send the link of the essays for Columbia – I'm afraid I couldn't find it for some reason…!

Maya

hbs2007
    חבר

To: mayab

These Stanford & MIT essays are from the 2004 application but we're aiming for 2005.

Stanford clearly state that these are 2004 essays and they say that each year the essays slightly change. The new application should be out in August.

MIT – maybe they keep their essays the same every year. I don't know.

Columbia – have you tried openning an online account? They might have the new questions there though I'm not certain.

odrp
    חבר

To: hbs2007, mayab

Maya – Wassup?? Sorry I didn't get back to you, work's crazy and I'm moving to TA…

As hbs2007 said, these are '04 questions, not '05. I guess Sloan will change their questions, I hope Stanford won't. Let's wait till mid August or so.

czeev
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: gbiron

gur, I got a 3.0 on the GMAT essays. I don't think they cared too much cuz seams like I got in…

I actually had feedback sessions with Kellogg and Wharton, and both told me not to take the GMAT again and that they didn't really care about the low AWA

mayab
    חבר

oops – that's true… thanks for the "heads up" notice…I guess I should check out these sites when I'm more fresh… :-)

hbs2007
    חבר

Do they have the new Columbia essays?

Can you please post them here.

Thanks!

odrp
    חבר

To: czeev

Hi czeeb, to which schools were you admitted?

mayab
    חבר

The Coumbia essay topics for new applicants for 2005:

1. What are your short-term and long-term post-MBA goals? How will Columbia Business School help you achieve these goals? (Recommended 1000 word limit)

2. In discussing Columbia Business School, Dean R. Glenn Hubbard remarked, "We have established the mind-set that entrepreneurship is about everything you do." Please discuss a time in your own life when you have identified and captured an opportunity. (Recommended 500 word limit)

3. What personal value means the most to you and why? (Recommended 250 word limit)

4. Please select and answer one of the following essay questions. (Recommended 250 word limit)
    a. Please tell us what you feel most passionate about in life.
    b. If you were given a free day and could spend it anywhere, in any way you choose, what would you do?

5. (Optional) Is there any further information that you wish to provide to the Admissions Committee?
    (Please use this space to provide an explanation of any areas of concern in your academic record or your personal history.)

Are you thinking of applying to Columbia?

hbs2007
    חבר

Yes. Columbia is in my list but I have to see how I can squeeze all these essays together with everything else in life: family+friends, work and hobbies.

czeev
    חבר

To: odrp

Chicago GSB

ofirr
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

hi ,

congradulations

could you contact me at [email protected], i would realy like to discuss a few things about GSB.

thanks

gbiron
    חבר

Well Chen, we all know you are a special person (even the american embassy thinks so…)

IchiBan
    חבר
    מספר הפוסטים: 216

To: odrp

Said & maybe IMD

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 48

To: dalit

Hey You!

Nice grand tour you're planning!

Is it part of your honeymoon?

I'm actually planning almost the same trip mid Sep (I hope my job grants me the vacation days to do that)… I"ll let you know if that's going to happen.

Congratulations again on your marriage and enjoy the trip!

Addi.

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

To: Addi

Thanks!!!

אלמוני
    לא פעיל

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לפני כמה ימים והבנתי שאני צריך לספר קצת על עצמי, אז קודם כל כמה דברים כלליים:

היום אני עובד בJEMTEX בתפקיד מהנדס תוכנה בכיר

למדתי תואר ראשון בMERCY COLLEGE NEW YORK סיימתי בממוצע 3.84

מתכנת

אני מתכונן לפנות לתוכניות ה-MBA של UNIVERSITY OF WASHINGTON WHARTON HARVARD

אז בהצלחה לכולם,

adamferman

gilad
    חבר

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לפני כמה ימים והבנתי שאני צריך לספר קצת על עצמי, אז קודם כל כמה דברים כלליים:

סטטוס משפחתי: נשוי; גיל: 30; מקום מגורים: ת"א

היום אני עובד בראב"ד, מגריזו, בנקל ושות', עורכי דין בתפקיד עו"ד שכיר

למדתי משפטים באוניברסיטת בר-אילן      סיימתי בממוצע 82

בצבא הייתי ועודני קצין בחיל שריון       בתפקיד סמ"פ

בשלב זה אני מתעניין באפשרות של MBA בחו"ל והנני, כרגע, עובד על ה-GMAT

אחת השאלות שיש לי בנושא MBA בחו"ל היא:
    איך לבחור אוניברסיטה איכותית מהשורה הראשונה אשר גם תתאים ליכולות שלי ולצרכיי?
    האם לעובדה שהנני אזרח ארה"ב צריכה להיות השפעה על מקום הלימודים (אירופה/ארה"ב) שאבחר?
    האם יש הבדל כספי משמעותי בין לימודים באירופה (שנה) לבין לימודים בארה"ב (שנתיים)?
    איזה טווחים של ציון GMAT יש להשיג על מנת להתקבל לאוניברסיטה יוקרתית ונחשבת.

אני מקווה לתרום לקהילת הפורום .

אז בהצלחה לכולם,

gilad

m_shahar
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

שלום לכולם,

רציתי לשאול לידע כללי, עד כמה באמת עוזר תואר MBA בארץ?

בהנחה שלא נשארים בארה"ב יותר מידי (נניח שנתיים לכסות את ההלוואה) וחוזרים אח"כ לארץ, איזה ארגונים מחפשים בוגרי מנהל עסקים ולאיזה סוגי משרות?

ברור שהדבר תלוי בתחום (מימון הייטק וכו') ובשנות הניסיון, אבל רק רציתי לקבל רושם לגבי סוגי משרות הפתוחות בפני בוגרים….

תודה

שחר

dudy
    חבר
    מספר הפוסטים: 88

To: gilad

היי גלעד,

ברוך הבא. אני אנסה להתייחס לשאלות שלך, למרות שיש כאן הרבה חבר'ה שמבינים כנראה יותר ממני. כמו כן, כדאי שתכיר שיש עוד פורום באתר בו אתה יכול לפנות לגילעם, שיוכל לתת לך עצות יותר ממוקדות ובטח יותר מקצועיות.

בכל מקרה:

1. כדי למפות את האונ' הרלבנטיות, אחד המקומות הטובים להתחיל הוא באתרי אינטרנט של עיתונים עסקים מובילים (ובראשם כנראה Business Week). שם תוכל לראות דירוגים של אונ', התמחויות עיקריות, מאפיינים כלליים (דגשים, גודל כיתה, שכר לימוד, אחוז תלמידים בינ"ל וכו'). אח"כ מומלץ לבחור את האונ' שנראות לך בכיוון, ולהתעמק באתרי האינטרנט שלהם או לקרוא עליהם בפורומים שונים (גם באתר הזה יש כמה פורומים ממוקדים לאונ' ספציפיות – שווה להכנס ולשאול). משם אני מניח שכבר תסתדר.

2. אזרחות אמריקאית צריכה לרמז לך, לדעתי, שאתה צריך ללמוד בארה"ב. הסיבה היא בעיקר הסיכויים המשופרים להשיג עבודה – פותר לך המון בעיות של ישראלים בארה"ב, בעוד שבאירופה אתה כמו כולם.

3. מבחינת שכר לימוד – הנתון מצוי באתרים של העיתונים ושל האונ'. יש הבדל מסוים בשכר לימוד בין תוכניות של שנה לעומת שנתיים, אם כי לא מדובר ב-50% כמובן.

4. GMAT – סוגיה מורכבת ומרובת אסכולות. האסכולה הרווחת טוענת שהציון הזה בד"כ לא ישפר משמעותית את סיכויך, אבל כדאי שתקבל ציון טוב כדי שלא יחששו לקבל אותך (במיוחד אם אתה מרגיש חלש בציוני תואר ראשון וכדומה). לאו' הטובות ביותר, נראה לי שציון מעל 650 מכניס אותך לדיונים, כאשר 690-720 הוא הציון הממוצע, תלוי באונ' – גם הנתון הזה מופיע באתרים שציינתי.

בקיצור – שיהיה בהצלחה, מקווה שעזרתי קצת.

IchiBan
    חבר

To: m_shahar

שחר,

היתרון הגדול של התואר, ברוב מקומות העבודה, הוא בנסיון העבודה המשמעותי שתצבור בשנתיים הללו, שיקפיץ אותך מעל המקבילים אליך בארץ.

התואר עצמו משנה פחות, פרט למקומות כמו VC ואחרים שמתחילים לשים דגש על זה גם משום שהם עובדים מול חו"ל וגם כי יש להם מסה קריטית של בוגרים. שיוצרת מומנטום.

איצ'יבאן

m_shahar
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

איצ'יבאן,

תודה רבה על התשובה… לצערי היא לא חידשה לי הרבה אך עשתה זאת בחן רב

הבעיה היא כמובן בשאלה הראשונה שלי, שלא היתה מנוסחת טוב, מה שהייתי מעוניין לשמוע עליו זה יותר על דוגמאות למקומות עבודה בארץ או אנשים שבהם התואר ב MBAעשה את ההבדל.

לדוגמא י. שלמד לMBA בסטנפורד עבד שנתיים במ. בארה"ב והלך לעבוד בארץ בבנק לאומי כמנהל סניף וכו'

אם יש כאן אנשים שיודעים לספר על חברות כאלו או ממש דוגמאות חיות

אני אשמח לשמוע מהם/עליהם (לשון זכר אך מופנה גם לנקבות)

תודה שחר

greenfeld
    חבר
    מספר הפוסטים: 282

To: gilad

שלום גלעד,

אנחנו בעלי רקע דומה (אני עו"ד עם 3 שנות וותק באחד מהמשרדים הגדולים), ואני עובד בימים אלה על האפליקיישן ל-MBA.

בחירת ביה"ס היא הליך חשוב מאד לטעמי, ואמור להיות מושפע ממטרותיך בעתיד.

אתר טוב שבו תוכל ללמוד על דירוגי בתי-הספר בחלוקה להתמחויות הוא USNEWS. לבתי-ספר באירופה דוגמאת INSEAD יש יתרון גדול בכך שלומדים רק במשך שנה. כתוצאה מכך עלות המחייה היא כ-70% מזו שבבתי-הספר האמריקניים.

בניגוד לתשובה האחרת שקיבלת, אני סבור שאזרחותך האמריקנית דווקא מאפשרת לך ללמוד באירופה בקלות יתירה, כיוון שלך יהיה יותר קל אח"כ לעבוד בארה"ב אם תחליט ששוק העבודה האירופאי (לונדון ושוויץ בעיקר) פחות לרוחך. בעוד שהחשש של רוב האנשים מלימודים באירופה נובע מכך שהם סבורים שייקשה עליהם למצוא עבודה בארה"ב.

בהצלחה ב-GMAT ואני לרשותך אם יש לך שאלות יותר קונקרטיות

GREENFELD

gbiron
    חבר

שחר,

לטעמי בכל אחת מהחברות הגדולות (ובעיקר בראשן) תמצא אנשים שלמדו בחו"ל. לא אפרט פה רשימה של 100 איש (מה גם שאני מניח שאותך יותר מענינים אלו שנמצאים כרגע בתפקידם הראשון בארץ והם פחות מוכרים), אבל בכל זאת על מנת לא להשאיר את הנייר חסר:

ביבי נתניהו – שר האוצר (בוגר MIT).

סמי פרידלנדר – נשיא שלדור חברה לייעוץ (בוגר הרוורד).

בועז שוורץ – מנכ"ל דיוטשה בנק ישראל (בוגר שיקאגו).

עופר נמרודי – הבעלים של מעריב (בוגר הרוורד ?).

נוני מוזס – הבעלים של ידיעות (בוגר הרוורד ?).

רונן מלניק – שותף במקינזי ישראל (בוגר וורטון).

להמשיך ?

yanat
    חבר

To: greenfeld

שלום לכולם,

שמי ענת. אני כרגע מסיימת שנה שנייה במשפטים ובמנהל עסקים. (לפני עוד שנתייים) הייתי מעוניינת ללמוד בעתיד לתואר שני במוסד מוביל בארה"ב. אני מתעניינת בעיקר בלימודי תואר שני במשפטים אבל מעניין אותי לדעת גם באופן כללי לגבי תהליך הקבלה.

שאלותיי הם:

ראשית, אם מישהו יודע ויכול לתת פרטים על לימודי תואר שני במשפטים, מהם הנתונים שרלבנטים לקבלה? צריך GMAT? איזה ממוצע נדרש בערך כדי להתקבל ולקבל אולי מילגה. ואם לא, אז איפה אפשר לברר את הפרטים הללו. חשוב לי לדעת פחות או יותר כדי שאשפר ציונים במקרה הצורך. מאיפה מתחילים לברר?

המון תודה.

ענת.

greenfeld
    חבר

ל-LLM לא צריך צריך GMAT.

התמחות היא חשובה לקידומך. בית המשפט העליון זה המקום המועדף.

חלק מעשרת המשרדים המובילים הם בחירה מוצלחת.

אך שימי לב שמניסיוני הקצר, בתי הספר האמריקניים אוהבים את שירות המדינה: בית המשפט המחוזי, הרשות להגבלים עסקיים ודומיהם הם מקומות מוצלחים מבחינה זו

greenfeld
    חבר

לא צריך GMAT ל-LLM.

התמחות בעליון עוזרת מאד והיא המומלצת ביותר.

בתי הספר בארה"ב אוהבים את שירות המדינה. זה יותר מושך בעיניהם לעתים.

המחוזי אצל השופט המתאים, הרשות להגבלים עסקיים ודומיהם אילו הן בחירות טובות

greenfeld
    חבר

To: gbiron, All

נדמה לי שבעז שוורץ הוא בוגר וורטון…

הלא כן?!

yanat
    חבר

והממוצע?

תודה..

greenfeld
    חבר

לבתי ספר שונים יש התמחויות שונות. מיסוי ומיסוי בינלאומי הם פייבוריטים ידועים של ישראלים (וושינגטון וNYU).

ביזנסוויק מדרגים את בתי הספר למשפטים בחלוקה נפרדת ל-JD ול-LLM שמעניין אותך. תקראי שם את החומר ותיכנסי לפורומים.

ככל שבית-הספר יותר נחשק יש פחות סיכוי למלגה.

אגב, בוגרת של הבינתחומי סיימה לא מזמן התמחות בעליון ונוסעת בימים אלה לטורונטו כיוון ששם היא קיבלה מילגה, אף שבמקומות יותר "נחשבים" היא התקבלה אך ללא מלגה.

בתי-הספר האמריקניים (בניגוד לשוק הישראלי) פחות מתעניינים אם למדת באונ' ת"א, המרכז הבינתחומי או מכללה אחרת.

greenfeld
    חבר

The higher the better…

זה הכל שכלול של קו"ח, המלצות וכן הלאה. אין סף כניסה מבחינת ציונים…

gbiron
    חבר

טעות שלי אתה צודק.

בועז שוורץ עשה את ה- MBA בוורטון ואת ה- PHD בשיקאגו.

IchiBan
    חבר

גם אם תסתכל על הרשימה שגור סיפק, יכול להיות שהם התחילו בסניפי המעסיקים בחו"ל, ולכן לתואר לא היתה עבורם משמעות ישירה בארץ. לגבי נמרודי, כמו ג'ורג' W, התואר אולי עזר לו לקבל יותר דמי כיס מאבא ולא מעבר לזה…

בכל מקרה אם תתחרה מול בוגר ת"א, כשכל התנאים האחרים שווים, יהיה לך יתרון, אבל לכשעצמו זה לא מהווה יתרון, אלא אם אתה מגיע לחלק מה-VC, ולחברות היעוץ הגדולות כפי שציינתי.

עצה שלי- אם המטרה העיקרית היא לחזור מיד לארץ לחברה שבה לא יהיה לך יתרון התחלתי, עדיף לסוע לטייל. אני למשל מעוניין לעבוד שנתיים-שלוש בחו"ל בתפקיד משמעותי וגם לחוות את שנת הלימודים כחויה אינטלקטיאלית וחברתית – ובכך אני בטוח שיהיה לי יתרון על עמיתיי כשאחזור.

יאיר
    חבר

GREENFELD

אני חושב שלמדנו ביחד בתל אביב – אתה לא נסעת לקולומביה השנה? הייתי בטוח שאתה מתחיל ללמוד השנה מנהל עסקים בקולומביה

greenfeld
    חבר

To: יאיר

יאיר קצין המודיעין המומחה למסים?

יאיר
    חבר

לא – יאיר שהיית החונך שלו לפני כמה שנים במשפטים

greenfeld
    חבר

To: יאיר

נשארתי בארץ עד לשנה הבאה…

תרים טלפון 7109191

gbiron
    חבר

חביבי,

אם לא תתחיל לכתוב את החיבורים יש סיכוי שתאלץ להתעכב אפילו יותר…!!!

greenfeld
    חבר

To: gbiron

או גרוע מכך… אני אמצא עצמי מתקבל לשיקגו

מוצגות 50 תגובות – 1,501 עד 1,550 (מתוך 1,781 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.