Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 1: ???Any Israeli Applicants

מוצגות 31 תגובות – 1,751 עד 1,781 (מתוך 1,781 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • assaf_shalvi
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לפני כמה ימים והבנתי שאני צריך לספר קצת על עצמי, אז קודם כל כמה דברים כלליים:

שמי אסף, בן 28. מירושלים

היום אני עובד בחברה לייעוץ כלכלי בתפקיד יועץ ,וגם סטודנט לכלכלה תואר ראשון באוני' העברית

בשלב זה אני רק מתעניין באפשרות של MBA בחו"ל

אחת השאלות שיש לי בנושא MBA בחו"ל היא:
    אפשרויות לקבלה לתואר MBA ללא השלמת תואר ראשון על בסיס ניסיון קודם (צבאי ואזרחי – הייתי קצין בקבע בחיל הים ואני עוסק בניהול פרוייקטים כלכליים תקופה לא קצרה)

אני מקווה שתעזרו לי להבין אם זה אפשרי, ואם כן אז אני מבטיח לעזור לכל מי שעוד ירצה לבחור בדרך זו….

אז בהצלחה לכולם,

assaf_shalvi

pilpelet
    חבר
    מספר הפוסטים: 50

To: assaf_shalvi

Hi Assaf,

I think that US business schools (at least top 20 or so) require the completion of a B.A. Some programs admit people straight from undergraduate or with little post-B.A. work experience but this would require very compelling reasons and past achievements.

I know that INSEAD has admitted people without a B.A. but I guess that you have to be an outstanding candidate with some interesting experiences in order for you to get that.

I'm no expert and certainly don't know your entire story but I think that in general it's better to complete the B.A. and gain at least a year or two of post-B.A. experience and only then apply. This would increase your chances of being admitted but more than that it is said to increase the value of your learning period.

I hope I helped a little

omri
    חבר
    מספר הפוסטים: 66

To: mbaq

Hi there,

thanks for your comment here. I imagine it is a hard decision to give up a more well known school in Israel for a school that just as good but not as well known here but probably well known in the US. I known that many Israelis still opt for the W and H over other schools where they got money.

How did you go about getting the scholarship, did you specifically iterate to them you need help, btw- did you visit the school beforehand?

Thanks

Omer

veryulia
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לפני כמה ימים והבנתי שאני צריך לספר קצת על עצמי, אז קודם כל כמה דברים כלליים:

שמי יוליה, ואני סיימתי לימודי תואר ראשון במינהל עסקים בהתמחות חשבונאות במכללה למינהל לפני זמן קצר.

היום אני עובדת כמתמחה במשרד רואה חשבון

בצבא הייתי בחיל חינוך בתפקיד מורה חיילת

אחת השאלות שיש לי בנושא MBA בחו"ל היא:
    על אלו אוניברסיטאות ומכללות באירופה ובקנדה אתם יכולים להמליץ ללימודי תואר שני במינהל עסקים? איפה ניתן לקבל סיוע כספי, מלגות והלוואות לשם כך?

אז בהצלחה לכולם,

veryulia

ofek
    חבר
    מספר הפוסטים: 121

To: Yanivus

הי יניב,

באמת לגבי עניין חתימה על טפסים של אוניברסיטאות אחרות גם לי נאמר שהטכניון לא עושה זאת. אבל דווקא כן ניתן לקבל טופס באנגלית של דירוג במחזור (לצד כמובן גליון ציונים באנגלית חתום).

כל שעליך לעשות הוא לפנות טלפונית למזכירות באולמן (אתה יכול למצוא את הטלפון הרלבנטי לפקולטה שלך ב-ug.technion.ac.il) ולבקש לדבר עם האחראית לנושא המידע לאוניברסיטאות בחו"ל (כן, יש שם פונקציה כזאת, ולמיטב זכרוני שמה אורית והיא דווקא היתה אדיבה וקואופרטיבית מאוד).

פשוט צריך לבקש ממנה לשלוח לך טופס, שבו אתה ממלא את כל סוגי הטפסים שאתה זקוק להם (גליונות ציונים באים בסט של 3 שעולה 64 ש"ח וכל סט נוסף עולה 10 ש"ח, טופס דירוג מחזור באנגלית עולה 33 ש"ח). צריך לבצע את התשלום מראש בבנק לאומי בלבד (לך תבין את הבירוקרטיה הטכניונית…) ולשלוח בחזרה לטכניון את ספח התשלום עם פירוט רשימת הטפסים המבוקשת. הטפסים ישלחו אליך לאחר כשבועיים.

מקווה שעזרתי.

אמיר

Yanivus
    חבר
    מספר הפוסטים: 36

To: ofek

בהחלט עזרת, אני אנסה.

מחידוד הנקודה הזאת היום בערב עם אחראית ה-admissions של MIT, מסתבר שהם בהחלט יסתפקו רק בגליון הציונים המקורי בתוך מעטפה חתומה. כששאלתי לגבי הדירוג באוניברסיטה, היא אמרה שפשוט יש בתי ספר שזה כל מה שיש להם לתת, ולכן הם מבקשים את הכל.

בקיצור – MIT מסתפקים בגליון הציונים.

kassifo
    חבר
    מספר הפוסטים: 201

To: All

היי כולם,

איך היתה קבלת הפנים עם הנציגה של MIT ? אנחנו מנסים לקדם את ישראל כנקודה קבועה לביקורים של הצוות ואני אשמח לשמוע על כל עצה או הערה.

boazcn
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

היי,

ההרצאה של נציגת TIM היתה הטובה ביותר , די ברור בהתחשב בכך שכל השאר היו בוגרים והיא מקצוענית בתחום שיווק בית הספר. בכל מקרה, די מרשים ש-TIM היחידים ששולחו נציג רישמי ולא סטודנט/בוגר (בטח בהתחשב בכך שחלק מבתי הספר המובילים בארה"ב מבצעים כנסים רשמיים במצרים ולא טורחים להגיע לארץ).

בקשר לכל החברה שמנסים להביא גיליון ציונים מהטכניון במעטפה חתומה – בכל האוניברסיטאות המובילות , בפרט TIM, אין צורך להגיש גיליון ציונים עד שמתקבלים. כל מה שצריך לעשות זה למלא קובץ LECXE שמופיע במערכת ההרשמה. את הגיליון הרישמי צריך להביא במידה ומתקבלים/מוזמנים לראיון.

ofek
    חבר

To: kassifo

הי אורן,

ללא ספק Mrs. Andrews היתה בהחלט הנציגה הרצינית ביותר, וגם אותי הרשים ש-MIT בחרו לשלוח נציג מקצועי, אני חושב שזה בלט מאוד לאור העדר נציגים רשמיים בשאר האוניברסיטאות. אני מקווה רק שהרושם שהיא קיבלה היה גם חיובי ושהיא תשתכנע להפוך את ישראל לנקודה קבועה (היכן דרך אגב יש נקודות קבועות של MIT בשאר העולם?).

אני אנסה גם להתקשר אליך.

Yanivus
    חבר

To: kassifo

אני אצטרף לקבוצת המהללים, אבל שתי נקודות הפריעו לי. קודם כל, בוגר MIT שהגיע ביום חמישי היה בחור מאד (מאד) נחמד, אבל יחסית מנותק ממה שקורה בארץ, ומפאת גילו, גם ממה שקורה ב-MIT. מכיוון שאחד האספקטים החשובים ביותר הוא להבין עד כמה פעילה קבוצת הבוגרים בארץ, ולשאול שאלות על צורת הלימודים בעשור הנוכחי, המידע הזה בלט מאד כחסר.

נקודה שניה, לא היתה חציצה בין כל קהל הגוהרים על שולחן MIT ובין הגברת הנכבדת. כלומר, במקום באמת לנצל את העובדה שהיא נמצאת כדי להבין יותר לעומק סוגיות של אפליקיישן, רוב הדו-שיח היה ברמת מידע שקיים באינטרנט.במקום ליצור מצב שבו יש בוגרים שעונים על השאלות הבסיסיות ומעבירים אליה שאלות מעניינות יותר אחרי שהיא עשתה את כל הדרך הארוכה לפה, במקום לנהל דיאלוג קצת יותר עמוק היא בילתה את רוב זמנה בהסברים אלמנטריים. אולי ככה סשנים כאלה אמורים להיות, אבל בכל מקרה – לדעתי זה קצת פוספס.

ofek
    חבר

מצחיק, גם אני שאלתי אותה בדיוק את זה וכמובן שקיבלתי תשובה זהה לחלוטין.

היא אמנם היתה נחמדה מאוד, אבל נראה לי שדי נמאס לה מכל השאלות האלה שחזרו על עצמן …

בכל אופן נראה לי שהיא באמת היתה הנציגה הרצינית ביותר שם בכנס.

boazcn
    חבר

To: ofek

הבעיה המרכזית היתה שרוב האנשים רק בשלבי ההתעניינות בתהליך וטרם טרחו לבדוק את האתרים באינטרנט (מישהו אפילו שאל אותה מה זה R1 ו-R2).

אני טס לארה"ב ואשתתף ב-Mit on the road מאורגן בניו-יורק,
    אני מניח שבכנס עם מלא אמריקאים לחוצי MBA אוכל ללמוד דברים חדשים.
    מבטיח לעדכן אחרי הכנס.

kassifo
    חבר
    מספר הפוסטים: 201

שמחתי מאד לשמוע שהכנס היה מהנה ואינפורמטיבי, אני אעביר את המסר (ואת ההערות) למרגרט.

תרגישו חופשיים לפנות אליי למידע נוסף, בועז – דבר איתי אם אתה מגיע לכאן.

galanos
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

אני כמובן שמח על ההשקעה של MIT ורציתי רק לציין שהיו עוד אוניברסיטאות כגון TUCK ששלחה נציגה ישראלית (דנה שבאה מארה"ב). מעבר לזה הצלחתי לתפוס מספר שיחות "אישיות" עם חלק מהנציגים ואני מניח שזה יעזור לי לגבש את ה short list שלי.

תודה למי שתרם…

mbaq
    חבר
    מספר הפוסטים: 45

שלום לכל מי שהשתתף ב MBA FAIR ולכל משתתפי הפורום….

שמחתי מאוד לראות שיש התעניינות רבה ב GOIZUETA. אז לכל מי שהשתתף בשיחת הוידאו, ולכל מי שרוצה קצת פרטים אז :

אתר האינטרנט של הביה"ס הוא: http://goizueta.emory.edu/index.asp

המייל שלי אם יש לכם שאלות לגבי הביה"ס ובכלל:

[email protected]

mbaq
    חבר

To: omri

הי עומר,

ההיכרות שלי עם הביה"ס היתה דרך אחי שהוא תלמיד MBA 05. אבל כמו שאתה מתאר בהתחלה היו לי התלבטויות בגלל המיקום של הביה"ס בטבלה והמודעות אליו בארץ. הGMAT שלי גבוה ולכן כיוונתי גם לביה"ס הראשונים בדירוג אבל הגשתי גם ל GOIZUETA, לא ביקשתי מילגה אבל כאמור הנתונים שלי היו טובים. תוך כדי התהליך שכמו שאתה בטח יודע אורך מספר חודשים, למדתי להכיר יותר את הביה"ס, את התכניות האחרות, והתחלתי לנתח את היתרונות והחסרונות בכל בית ספר ותכנית. אחד מהחששות הכבדים שהיו לי (כמו שאני מניח להרבה) היה ההוצאה הגדולה על הלימודים. לא רק שהלימודים עולים הרבה, אלא מפסידים הכנסה באותה תקופה ומפסידים נסיון בעבודה. לכן רציתי להיות בטוח שהתכנית שאני נכנס אליה תיתן לי משהו כנגד ההשקעה האדירה. כאשר הציעו לי את המילגה זה היווה פיתוי גדול אבל וזה אבל חשוב מאוד, לא לא הייתי הולך לביה"ס רק בגלל המילגה. תוך כדי התהליך הבנתי (גם מאחי אבל גם מקריאה באינטרנט (לפעמים בין השורות), ושיחות עם אנשים בביה"ס)שהביה"ס הולך לעלות בדירוג . הבנתי גם שהביה"ס שם לו בעדיפות עליונה לתת לתלמידים את ה- ROI הגבוה ביותר שאפשר (ורק כשהתחלתי את הלימודים הבנתי כמה זה נכון וכמה זה חשוב). בנוסף הכרתי את נתוני מציאת עבודה ו INTERNSHIP של הביה"ס (91% ממחזור 04 מצאו עבודה לאחר 3 חודשים ובשנתיים האחרונות 100% מהתלמידים שרצו INTERNSHIP מצאו).

בשורה התחתונה הבנתי שאני נכנס לביה"ס שבעתיד הקרוב הולך להיות מדורג בין הבתי ספר הטובים ביותר בעולם, ועדיין אני יכול להנות ממילגה .

שיקולים נוספים היו המיקום של הבית ספר (אטלנטה היא אחת מהערים העסקיות המובילות בארה"ב), גודל הכיתה, הדגשים של הביה"ס ועוד הרבה.

מקוה שעניתי לך על השאלות, תרגיש חופשי אם אתה רוצה לשאול עוד שאלות.

אוהד

omri
    חבר
    מספר הפוסטים: 66

To: mbaq

Hi Ohad

Thanks for your reply. big help. I saw the presentation at the MBA fair and it was very impressive and I learned a lot from all of you. I am defenitely COnsidering Applying.

91% sounds very high!

what do you think is a sizable shcolarship – anything above 30% or is that rather common, I heard people at Cornel get often 10000. OR is a sizable scholarship means almost full, something like 80%?

thanks.

Omer

boazcn
    חבר

לכל אלה שמגישים מועמדות ל-HARVARD ולמדו באוניברסיטת ת"א, לתשומת ליבכם תשובה לשאלה ששאלתי את האדמיניסטרציה:

While using the on line application system and trying to insert school information:
    under "look up" school code : Tel-Aviv university in Israel has two different codes: 5932-8126 and 6985-10937 .
    Which code should I use?

להלן התשובה:

Please be advised that you may use either code

אני רק מקווה שאין להם מערכת שנותנת ציון גבוה יותר לCODE אחד על פני אחר

Yanivus
    חבר

To: boazcn

בהמשך למידע על האפליקיישן של HBS, תהיתי אם מישהו בירר אם קיימת בכלל אפשרות לשלוח חלק ממכתבי ההמלצה בגירסא קשיחה. חלק מהממליצים שלי מעדיפים גרסא קשיחה. כפי שכתבתי, בתי ספר אחרים כן מוכנים לקבל חריגות, אבל על פניו לא נראה ש- HBS מוכנים להתקפל. מישהו נתקל בבעיה הזאת?

boazcn
    חבר

ב-HBS לא מוכנים (ואל תתחכם איתם – הם ממש קשוחים – ככה זה HBS לטוב ולרע)

ב-Wharton, MIT, Stanford יש אפשרות להגיש מכתב, כאשר ב-WHARTON צריך לענות על כל השאלות בצורה של מכתב ובשנים האחרים לענות על כל שאלה בנפרד.

כל המידע הזה מופיע ב-on-line application של כל בית ספר תחת התפריט של ממליצים.

alonw
    חבר
    מספר הפוסטים: 18

To: gilad, gbiron, omri, danteleman2002, odrp, mbaq, kassifo, boazcn

hi all

thanks for all the great info provided.

I have a few genral Q's:

can you please outline the pros and cons of the Kellogg 1Y/2Y programs? compare them? please note that I come from a strong professional backround, IT and consulting, and aspire to continue in IT/marketing/operations.

a tough one – considering I have a strong application ready, which schools do u recommend applying to in round 1? 2? and why… please address competing with IT/consulting and international applicants.

appreciate it.

A.

boazcn
    חבר

To: alonw

בקשר לקלוג – אני יכול לענות לך משיחות עם אנשים בקלוג :

התוכנית החד שנתית הרבה יותר לחוצה, מפסידים את חווית ה-MBA ואת השלב של ההתמחות בין השנה הראשונה לשניה. גם לי יש רקע חזק (האמת שיש לי כבר MBA אחד מאוניברסיטת ת"א ואני מנסה להתקבל לאוניברסיטה בארה"ב) ועל סמך המידע ששמעתי נראה לי שבכל זאת עדיף ללכת על התוכנית של השנתיים. אם שיקולי הזמן מאד חשובים לך – לא עדיף תואר באירופה (שנה אחת ברובם) ?

בקשר לסוגית ה-R1 / R2 המפורסמת , שוב אני יכול לענות לך ממה ששמעתי בשיחות עם אנשים (למרות שבד"כ מי שהתקבל בסיבוב שני טוען שזה לא משנה):

Stanford – נראה לי שהסיכויים שווים, במכתב האחרון של אחראי הקבלה שלהם הוא המליץ להגיש מתי שמוכנים ולא על פי שיקולי סיכויים.

HBS – סיכויים גבוהים יותר בסיבוב הראשון

Wharton – בשיחה ב-BW בשבוע שעבר הם רמזו שהסיכויים גבוהים יותר ב-R1.

הנה חומר לקריאה לסוף השבוע הארוך:

http://adcomblog.wharton.upenn.edu/admissions/2004/09/how_many_applic.html

http://www.businessweek.com/bschools/content/sep2004/bs20040913_8554_bs037.htm

כדי לקרוא את השיחה המלאה צריך לשלם , אבל הנה הקטע על סיכויי הקבלה:

Q: Is it advisable to apply in the first admissions round vs. the second?
    Martinelli:
    Focus on readiness rather than trying to game the system. We receive fewer applications in Round One, so we have more time to evaluate the application, and you get a decision before the holidays. We also have the wait-list in Round One that we use actively to gauge the pool. In Round Two, the class begins to fill, and if a candidate is placed on the wait-list, the chances to being admitted from the list decline.

pilpelet
    חבר

why are you doing an MBA again? is it something common?

boazcn
    חבר

To: pilpelet

לא נראה לי שזה משהו נפוץ , אבל משיחות שהיו לי עם ועדות הקבלה באוניברסיטאות בארה"ב , אני לא אהיה הראשון.

הסיבה המרכזית שאני רוצה לעשות תואר MBA נוסף בארה"ב היא שהתואר מאוניברסיטת ת"א (שלצורך העניין היא האוניברסיטה הטובה ביותר בארץ למנהל עסקים) לא שווה הרבה. חוץ מהקלות שבה ניתן להשיג את התואר, אף מעסיק בארץ לא מתייחס ברצינות ל-MBA , כי לכולם יש וברור לכל מעסיק שקל להשיג את התואר הזה.

בנוסף, MBA בארה"ב הוא תואר שעושים כדי לעשות שינוי בקריירה ואילו בארץ אף אחד לא יתן לך הזדמנות לעשות משהו חדש בגלל שעשית MBA.

לסיכום , כמו שאמר מנכ"ל שטראוס-עלית באחד מכנסי ה-MBA וכמו שאמר הדיקאן הקודם של הפקולטה לניהול באוניברסיטת ת"א – MBA עושים בחו"ל !

pilpelet
    חבר

good luck!

Which schools are you applying to? R1/R2?

What's your current position and intented one post a US-MBA?

mbaq
    חבר

To: omri

הי עומר,

המילגה שאני קיבלתי היא כמעט מלאה, אבל אני מכיר אנשים שקיבלו מלגות בכל הרמות. זה מאוד תלוי בנתונים שלך, GMAT המלצות הרושם שתעשה בראיון וכו'ץ

boazcn
    חבר

To: pilpelet

Thanks,

I'm applying R1:Wharton, Harvard, MIT, Stanford

R2: Kellogg, Chicago and possibly Columbia

I hope to go into Marketing or Consulting.

Yanivus
    חבר

אני רואה שמבין כל האנשים אני הטכנוקרט הראשי, זה עם כל הבעיות הלוגיסטיות ברישום. אז הנה עוד בעיה שניתקלתי בה, אני אשמח אם למישהו יש פתרון יעיל.

נכנסתי לאתר של http://www.mba.com כדי להזמין משם שליחה של ציון ה-GMAT שלי לבי"ס שלא שלחתי אליו במקור. עברתי את כל המסכים, מסרתי כרטיס אשראי, הזמנתי את משלוח הציון לבי"ס. וזהו. מאז לא שמעתי מהם כלום, לא חייבו לי את כרטיס האשראי (לפחות בינתיים), שלחתי דוא"ל למרכז שירות של החנות, והדואל שלי חזר אחרי שקיבל reject. בקיצור בלגאן.

יש למישהו נסיון עם שליחת ציונים לבתי הספר? מה הדרך המהירה והיעילה ביותר לעשות את זה?

manuzur
    חבר

you should call the number in Holland and send the score to the schools.. you will get a confirmation number during the phone call and a receipt in the mail ater few days. I did that last year and it work perfect and the school got the score the next day or so…

daniela
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

עמית שלום,
    הוצאתי בג'ימט 680 (50 בכמותי, 32 במילולי). מעבר לכך יש לי מועמדות מאוד חזקה.
    האם כדאי להיבחן שוב? (אני רוצה להתקבל להארוורד/סטנפורד).
    האם מסתכלים גם על מרכיבי הציון או רק על הסכום הכולל?
    תודה,
    דניאלה
    epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: daniela

דניאלה,

בתיה"ס המובילים אכן מסתכלים גם על ציוני ה-GMAT בחלקים השונים של המבחן, ולא רק על הציון הסופי. הם מציינים ככלל אצבע ציונים בסביבות האחוזון ה-75 ומעלה בכל אחד מחלקי הבחינה (דהיינו 45 ומעלה בכמותי ו-35 ומעלה במילולי).

היות והציון הכמותי שלך גבוה משמעותית מכך, והציון המילולי שלך לא מאוד רחוק מכך, ובהתחשב בעדותך כי יש לך "מועמדות מאוד חזקה", לא הייתי שש במקומך להשקיע עוד זמן, כסף ומאמץ ב-GMAT נוסף; במיוחד אם את בטוחה שמרכיבים אחרים של המועמדות שלך מוכיחים כי יש לך יכולות אנליטיות ושליטה באנגלית מעבר למה שמשתמע מהציון המילולי שלך.

בהצלחה!

מוצגות 31 תגובות – 1,751 עד 1,781 (מתוך 1,781 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.