Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 2: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 1 עד 50 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

To: Gilam

אז לי בכלל לא שווה להתאמץ…

eddie
    חבר
    מספר הפוסטים: 22

אם אני לא טועה פירוש המילה ארינגו הוא חתול תופת

לאחר חיפש באינטרנט מצאתי שפירוש המילה ארינגו:מקום מפגש ציבורי, כיכר.

"[Middle English arang, a speech to an assembly, from Old French harangue, from Old Italian aringa, from aringare, to speak in public, probably from aringo, arringa, public square, meeting place, of Germanic origin. See koro- in Indo-European Roots.]"

התשובה נכונה?

Uri Mariash
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

To: All

הי אני עתודאי בחיל המודיעין

למדתי הנדסת חשמל באוניברסיטת תל אביב וסיימתי בבמוצע 84

כרגע אני בשרות סדיר ויש לי עוד 3 שנים של קבע סה"כ (6 שנים)

יש לי אפשרות להתקדם לתפקיד ניהולי של ראש צוות

אני מעוניין ללמוד אחרי הצבא תואר שני בחו"ל

עד כמה אהיה תחרותי בתוכניות המובילות בהנחה שהgmat שלי יהיה טוב וניסיון של 6 שנים במקצוע בחיל עם שם טוב(לפחות בארץ).?

האם תואר שני בהנדסה במהלך השירות ישפר את הנתונים שלי?

zivbaum
    חבר
    מספר הפוסטים: 41

<p align=left dir=ltr>To: All<br><hr></p>שלום גילעם!
    שמי זיו, מסיים בסימסטר הנוכחי תואר בהנדסת חשמל בטכניון, בממוצע 85.
    שירתתי בצבא כקצין חי"R.
    אני עובד כרגע כסטודנט (במשרת מהנדס) בחברת הייטק בתחום התקשורת, משרה חלקית.
    אני מעוניין להתקבל לתוכנית MBA במערב אירופה (אנגליה) או ארה"ב.
    מתכנן להרשם לקורס GMAT בימים הקרובים.
    יש לי כמצה שאלות אליך.
    ראשית, לאן כדאי לי לנסות להתקבל? נושא המלגה מאוד חשוב לי.
    שנית, לגבי החיבורים הנדרשים בבקשות הקבלה, האם אתה מכיר מישהו שעוזר "לכוון" את החיבור למה שנדרש?
    האם שירות צבאי נחשב בתחום הניסיון התעסוקתי? האם משרה חלקית עוזרת בכך?
    אני קצת חלש בתחום הפעילות החברתית, עד כמה נושא זהנ משמעותי, ואיך אפשר לייפות נקודה זו בטופס המועמדות?
    תודה, זיו.

Yanivus
    חבר
    מספר הפוסטים: 36

צוות ארינגו,

אחרי תהליך ארוך ומתיש, פשוט רציתי להודות לכם על העבודה המסורה והמקצועית. אין לי שום ספק שיש לכם חלק ענק בהצלחה שלי להתקבל לכל האוניברסיטאות אליהן הגשתי מועמדות – קולומביה, וורטון ו-HBS.

היכולת שלכם לפקס את תהליך העבודה, לתעל אותה לכיוונים יעילים ולבנות אסטרטגיה נכונה וכוללת הם שיצרו את הבסיס להצלחה שלי. אני מאמין שההצלחה נובעת מהיכולת שלכם לאתר, לגעת ולהבליט את הגוון האישי הייחודי של כל מועמד.

לא נותר לי אלא להודות לכם שוב.

יניבוס.

timegoesby
    חבר
    מספר הפוסטים: 19

To: Yanivus

Could you share some data on yourself?

Yanivus
    חבר
    מספר הפוסטים: 36

To: Wangot

האמת, שברגע שתכנס יותר לעובי הקורה בתהליך תבין שהפרטים הכללים הם לא מה שקובע בקבלה.הרבה יותר חשוב להם להבין מי אתה, מה אתה רוצה ואיך אתה רוצה לבצע את זה. אבל כדי לענות על השאלה שלך: GMAT 730, ממוצע אוניברסיטה 83.5 (הנדסת חשמל). כיום איש צבא.

timegoesby
    חבר
    מספר הפוסטים: 19

age? can you say what your doing in the army?

kassifo
    חבר
    מספר הפוסטים: 201

To: Wangot

"what your doing"???

"I cant believe you dimwits. Do you guys really consider yourselves to be top applicants for the leading schools with that grammar? Or are you just hoping that the Bschools are that desperate this year? which they must be if you guys are accepted…
    All I can do is hope that you guys have used the grammar and spelling tools on your essays, or have you not heard of MS Word… they say it works.
    So guys…. does it really worth it? Are you really worth it? Or are the Bschools that high"

For those of you who don't follow these boards – that was Mr. Wangot's response to somebody who made a grammer mistake a few months ago.
    Oh! Btw, he later claimed he goes to HBS
    So Wangot – good luck!

msarfaty
    חבר
    מספר הפוסטים: 69

To: kassifo

Well done Oren.

We didn't forget about this condescending remark…

oferva
    חבר
    מספר הפוסטים: 48
    .
    aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: eddie

אם אני לא טועה פירוש המילה ארינגו הוא חתול תופת

אדי, אני מבין שאתה שוטר. מה זה חתול תופת אם יורשה לי לשאול? אני מכיר מכונית, משאית, ופעם היה אפילו חמור. חתול?

לאחר חיפש באינטרנט מצאתי שפירוש המילה ארינגו:מקום מפגש ציבורי, כיכר.

"[Middle English arang, a speech to an assembly, from Old French harangue, from Old Italian aringa, from aringare, to speak in public, probably from aringo, arringa, public square, meeting place, of Germanic origin. See koro- in Indo-European Roots.]"

התשובה נכונה?

לצערי לא, כנראה שמאמץ מחקרי אינו מספיק… שים לב לרמז שנתתי כאן לפני שבוע…

בהצלחה אדי,

גילעם

aringo
    חבר

To: Uri Mariash

עד כמה אהיה תחרותי בתוכניות המובילות בהנחה שהgmat שלי יהיה טוב וניסיון של 6 שנים במקצוע בחיל עם שם טוב(לפחות בארץ).?

שלום אורי

אורי, על-סמך הנתונים הללו ותחת ההנחות של GMAT חזק, קידום לראש צוות ואפליקיישן חזק, להערכתי תהיה מועמד רלוונטי ל-15 תוכניות המובילות בעולם. אני מעריך שתהיה תחרותי בתוכניות כגון מישיגן, לונדון ביזנס סקול, NYU, Tuck, דיוק, ברקלי. לגבי תוכניות כגון הרוורד, סטנפורד, וורטון – אני מעריך שזה יהיה סטרצ' אם כי הרבה תלוי במידע שחסר לנו כאן ושיתגבש בשנים הקרובות.
    להערכתי ניסיון ניהולי אכן ישפר את סיכוייך, ייתכן אף שבאופן משמעותי. התואר השני יתרום למועמדות שלך במידת מה.

בהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: oferva

Hi Gilam,

My name is Ofer, i am 27 years old.

i would like to go to INSEAD for an MBA degree, and i am not sure if i have the necessary qualifications.

i would like to get your opinion:

i will be graduating this year as communication systems engineer in ben gurion university. My degree avarage is 86, (90 in the last two tears).

i have also been working for the last two years in "Applied Materials" in rehovot, in a part time job as a student in the software quality assurance .

i volunteer in teaching wretched children math and english for "bugruth" exams.

In the Army, i was an intelligence officer, head of recess department for two and a half years, with 3-5 soldiers under my command. during my service i have finished officers course as "mitztayen", and got a few other awards for my work.

my "psichometry" grade is 717.

i have excellent performance and expression abilities, both orally and in writting.

i have great recomendations from anywhere i have been working.

Do you think i can make it to INSEAD?

Ofer,

Assuming strong application materials and a GMAT score around 700 (I assume your psychometric somewhat reflects on that) I believe that you are competitive at INSEAD. In other words, they will not reject you without serious sonsideration.
    The military and extracurricular experience will help. The post-graduate work experience and the undergraduate grades might be somewhat of a concern. Other than that – it looks like you've got all the angles covered relatively well.

Regards,

Good luck!

Gilam

aringo
    חבר

To: zivbaum

שלום גילעם!
    שמי זיו, מסיים בסימסטר הנוכחי תואר בהנדסת חשמל בטכניון, בממוצע 85.
    שירתתי בצבא כקצין חי"R.
    אני עובד כרגע כסטודנט (במשרת מהנדס) בחברת הייטק בתחום התקשורת, משרה חלקית.
    אני מעוניין להתקבל לתוכנית MBA במערב אירופה (אנגליה) או ארה"ב.
    מתכנן להרשם לקורס GMAT בימים הקרובים.
    יש לי כמצה שאלות אליך.
    ראשית, לאן כדאי לי לנסות להתקבל? נושא המלגה מאוד חשוב לי.

זיו, ככל שתלך נמוך יותר בדירוגים תוכל בד"כ לקבל מילגות בקלות רבה יותר. המילגות בד"כ ניתנות מתוך התלהבות מהמועמד (על סמך מכלול נתוני האפליקיישן) ורצון להבטיח שהמועמד יבחר בתוכנית הזו דווקא.
    בקרב החבר'ה שעבדנו איתם השנה (זה מה שהכרתי מקרוב) המילגות בד"כ נעו בין 15 ל-70 אלף דולר, ורובן היו סביב ה-20. בוושינגון-אולין (מקום 23 בארה"ב) יש מלגה מיוחדת לבוגרי הטכניון, שעשוייה לעניין אותך. אוכל להעריך בצורה חלקית את סיכוייך במקומות ספציפיים אם תוכל לפרט את המידע שרשום בהודעה הראשונה בשיחה זו.

שנית, לגבי החיבורים הנדרשים בבקשות הקבלה, האם אתה מכיר מישהו שעוזר "לכוון" את החיבור למה שנדרש?
    אכן. כפי שאתה רואה מחתימתי למטה, אני חלק מ – aringo.co.il. אנחנו עוזרים בהכנת החיבורים, קורות החיים וכו'.

האם שירות צבאי נחשב בתחום הניסיון התעסוקתי?
    אכן, כך מתייחסים אליו ברוב האוניברסיטאות – כעבודה במשרה מלאה.

האם משרה חלקית עוזרת בכך?
    כן. גם נסיון עבודה במשרה חלקית יתרום למועמדותך, אם כי בד"כ במידה פחותה לעומת נסיון של משרה מלאה. כמובן שהדבר תלוי גם באופי הנסיון (להערכתי בהקשר של קבלה ל-MBA בתוכניות המובילות בעולם, אם ניהלת 20 איש במשרה חלקית, זהו נסיון "חזק" יותר מאשר אם עבדת כמתכנת במשרה מלאה).

אני קצת חלש בתחום הפעילות החברתית, עד כמה נושא זהנ משמעותי, ואיך אפשר לייפות נקודה זו בטופס המועמדות?

זהו אחד משיקולי הקבלה, ומשקלו שונה מבי"ס לבי"ס. במקומות כמו וורטון, סטנפורד, ייל – משקלו גבוה יותר. באופן כללי, ניתן להתקבל בלעדיו, אם כי קל יותר להתקבל איתו.
    כיצד להציג את הנסיון הזה בצורה האפקטיבית ביותר? עולם ומלואו… זה יותר art מאשר science, שעיקרו בחירה של המילים האפקטיביות ביותר. כלל אחד לדוגמא – צריך לחפור ולברור בקפדנות את העובדות המרשימות ביותר ולהציג רק אותן. אני מצטער אם זה נשמע תיאורטי, הייתי אומר שקל יותר לעשות את זה מאשר להסביר את זה…

תודה, זיו.

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

יניב, כל הכבוד!!! ותודה רבה על הפירגון.
    רק בינינו (-:, זה הכל אתה, לא אף אחד אחר… הכל היה שם עוד לפנינו.

גילעם

צוות ארינגו,

אחרי תהליך ארוך ומתיש, פשוט רציתי להודות לכם על העבודה המסורה והמקצועית. אין לי שום ספק שיש לכם חלק ענק בהצלחה שלי להתקבל לכל האוניברסיטאות אליהן הגשתי מועמדות – קולומביה, וורטון ו-HBS.

היכולת שלכם לפקס את תהליך העבודה, לתעל אותה לכיוונים יעילים ולבנות אסטרטגיה נכונה וכוללת הם שיצרו את הבסיס להצלחה שלי. אני מאמין שההצלחה נובעת מהיכולת שלכם לאתר, לגעת ולהבליט את הגוון האישי הייחודי של כל מועמד.

לא נותר לי אלא להודות לכם שוב.

יניבוס.

shoshy
    חבר
    מספר הפוסטים: 141

גלעם,

האם יש לך נתונים על כמה נשים התקבלו בשנים האחרונות לטופ 10? מה בד"כ אחוז הגברים והנשים? מה לגבי ישראליות?כמה התקבלו השנה?

תודה!

dalit
    חבר

To: shoshy

שושי, התשובה פשוטה:

מעט מאד.

shoshy
    חבר

To: dalit

אבל אלו שכן הן משהו מיוחד :-)

למה, בעצם?

dalit
    חבר

למה יש מעט נשים במשרות בכירות במשק?

כי החברה קובעת סדר עדיפויות שונה. את יודעת איזה תגובות אני מקבלת כשאנשים שומעים שאני כבר נשואה אבל אין לי כוונה לעשות ילד בשנתיים הקרובות (לפחות)…

אחותי… המהפכה הפמיניסטית נכשלה. העמסנו על עצמנו עוד ועוד בנוסף למשרה המלאה שיש לנו בבית.

כנראה שהרוב הבינו שזה טו מאץ'. אנחנו כנראה הפסיכיות.

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 48

To: dalit, shoshy

Motek,

If they can't undersatnd us it's their F&$##% problem!

I believe we can do as well (if not better) in our professional life, and they can share the burden at home!

Good luck to us all (~2 weeks to the big moment for me…),

Addi.

shoshy
    חבר

איזה משרה מלאה? את יודעת כמה זמן לא שטפתי כלים?

תפקידי בבית מסתכם בלזרוק את הזבל

gbiron
    חבר
    מספר הפוסטים: 213

אל תשכחי לציין את זה בקורות חיים.. המראיינים תמיד מחפשים additional's מעניינים.

אגב, שיהיה בהצלחה בראיון שנותר, עוקבים אחריכן מרחוק.

dalit
    חבר

בסדר… גם אצלנו – אני אחראית על הכביסה וזהו… אבל את יודעת, זה לא כך אצל כולן…

dalit
    חבר

To: gbiron

תודה!!

roie
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

To: gilam

שלום גילעם, קוראים לי רועי ושלחתי לכם לא מזמן את הנתונים שלי. אני אומד כרגע את סיכויי להתקבל לאחת מהתוכניות בספטמבר 2006 (אם זה לא מאוחר מדי). רציתי לדעת מתי , אם בכלל, אתם מתחילים לתמוך במועמדים לקראת ספטמבר 2006 ?

בנוסף, אם מראש אני חושב לנסות להתקבל לאחת מה- top 50 ולא מעשירייה הפותחת – האם יש באמת הבדל משמעותי מבחינת יוקרתו של התואר מאשר בתוכנית טובה בארץ? (אני מקווה שהשאלה ברורה)

Uri Mariash
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

שלום אורי

אורי, על-סמך הנתונים הללו ותחת ההנחות של GMAT חזק, קידום לראש צוות ואפליקיישן חזק, להערכתי תהיה מועמד רלוונטי ל-15 תוכניות המובילות בעולם. אני מעריך שתהיה תחרותי בתוכניות כגון מישיגן, לונדון ביזנס סקול, NYU, Tuck, דיוק, ברקלי. לגבי תוכניות כגון הרוורד, סטנפורד, וורטון – אני מעריך שזה יהיה סטרצ' אם כי הרבה תלוי במידע שחסר לנו כאן ושיתגבש בשנים הקרובות.
    להערכתי ניסיון ניהולי אכן ישפר את סיכוייך, ייתכן אף שבאופן משמעותי. התואר השני יתרום למועמדות שלך במידת מה.

בהצלחה!

גילעם

היי,

מה כדאי לעשות ע"מ להקטין/לבטל את הסטרצ?

הנני בעל ניסיון רב בהדרכה, הכוללת לימוד בבתי ספר.

באילו תנאים התואר השני יכול לעזור ?

אורי

tomerc
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

To: IchiBan

גלעם, שלום

שמי תומר , אני בן 25 ,אני מסיים השנה תואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת באוניברסיטת בן גוריון, ואני מתעניין מאוד בMBA בחו"ל .

אני מעוניין מאוד לשמוע תשובה כנה על סיכויי לפי הנתונים ההתחלתיים שלי:

• ציון פסיכומטרי 716 . ממוצע תואר ראשון 92.5 , קבלת פרס דיקאן על הצטיינות יתירה.
    • כמו כן התנדבתי בתור מדריך במסגרת ארגון "מעורבות חברתית" במהלך השנתיים האחרונות , ובו הוענקה לי תעודת הצטיינות מטעם הארגון ואוניברסיטת בן גוריון.
    • כיום אני עובד במשרת פיתוח בחברת פריסקייל (מוטורולה) סמיקונדקטור ,התחלתי לעבוד בחברה ביולי 2004 .
    • בשירותי הצבאי שירתתי ביחידה הטכנולוגית של חיל מודיעין.

עדיין לא עשיתי GMAT אבל אני שואף לציון גבוה.

במקרה שלי , הנושא הכספי משחק תפקיד רב.הינני מעוניין בדעתך מה הסיכויים לקבל מלגה משמעותית , או לכסות את העלות הכספית כמעט במלואה.

האוניברסיטאות שעליהן חשבתי הן : INSEAD, HBS,MIT,וורטון,קולומביה.

תודה מראש על העזרה

תומר

shoshy
    חבר

גלעם, עוד שאלה לי אליך

האם כל חבר בועדת הקבלה שקורא חיבור של מועמד מסויים קורא את כל החיבורים שלו או שיתכן שהם מחלקים ביניהם את העבודה (אתה תקרא את למה MBA, למה למה עכשיו ולמה אצלינו ואני אקרא את האפליקיישן)…

האם ניתן להניח כי מי שיקרא את החיבורים יקבל תמונה כוללת על סמך כולם יחד עם האפליקיישן או שכדאי להדגיש דברים מסוימים בכל החיבורים (גם אם זה חוזר על עצמו)

תודה!

ariel6
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

שלום גילעם,

ברצוני להתקבל לאחת מתוכניות ה-MBA המובילות בעולם, ארה"ב או אירופה.

שמי אריאל , סיימתי תואר ראשון בכלכלה וניהול באוניברסיטת ת"א,ממוצע .85.5 . ניהול -86.5 כלכלה-84.5

אני בן 21, הצטרפתי למסלול העתודה בצה"ל לאחר התיכון .

בסופו של דבר השתחררתי עקב בעיות רפואיות (כלומר שירותי הצבאי הסתכם בחודש טירונות) הייתי רוצה לתכנן את המהלך של הקבלה לתוכנית MBA בחו"ל כבר מעכשיו על מנת לחזק את מועמדותי.

ניסיון תעסוקתי: מאמן כדורסל מזה 4 שנים המפעיל 80 ילדים בגילאי 5-12 ושחקן כדורסל חצי מקצועני (ברמה של ליגה שנייה, שלישית בארץ ,האם זה יכול לתרום למילגה? )

לאחר שיטוט נרחב באתר, רציתי להגיד תודה על שלל האינפורמציה שרכשתי באמצעותך, ובאותה נימה אודה לך מאוד אם תוכל לענות לי על מספר שאלות יותר אישיות :

1.האם העובדה שלא שירתי בצבא יפגע במועמדותי?

2. חשבתי לעשות מקצה שיפורים בכלכלה ולהעלות את ממוצעי בכלכלה ל-86-7, (מאקרו ב' ומאקרו א' ), האם ההבדל מהותי ויתרום לקבלת מועמדותי?

3. כמו כן, הניסיון התעסוקתי אליו אני שואף כעת הוא כיועץ השקעות/מנהל תיקים. כיוון שבשנתיים-שלוש הראשונות אני מעריך שלא אוכל להתקדם לתפקיד ניהולי במקצוע זה, שאלתי היא האם זהו ניסיון תעסוקתי רצוי או כדאי לשנות כיוון למשהו יותר ניהולי?

4. האם לימודים לתואר שני בכלכלה או במשפטים ישפרו את האפליקיישיין שלי? שני התארים מושכים אותי, בהינתן הרקע ממנו אני מגיע, איזה מהם עדיף?

5. כיצד אתה מעריך את סיכויי להתקבל לתוכניות המובילות?

בתודה מראש,

אריאל

roie
    חבר

שלום גילעם,

קוראים לי רועי ושלחתי לכם לא מזמן את הנתונים שלי. אני אומד כרגע את סיכויי להתקבל לאחת מהתוכניות בספטמבר 2006 (אם זה לא מאוחר מדי). רציתי לדעת מתי , אם בכלל, אתם מתחילים לתמוך במועמדים לקראת ספטמבר 2006 ?

אני לקראת סיום התואר ה-1 ורציתי לדעת גם מתי מומלץ להירשם ל-GMAT ?

boazcn
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

צוות ארינגו,

הכל מסתכם למילה אחת – תודה.

בעז.

dalit
    חבר

תודה רבה לכם ארינגו,

שני בתי ספר מתוך שלושה נתנו תשובה חיובית.

עם בית הספר השלישי סיימתי זה עתה ראיון.

אני את שלי עשיתי, וכך גם אתם. על הצד הטוב ביותר.

דלית

eladho
    חבר
    מספר הפוסטים: 25

Hi Dalit,

First, congrats about the positive answers so far, and good luck with the coming answer from MIT.

My question is- in some previous threads I saw that one of your concerns was the JVs issue (what's gonna happen to my spouse?…). I would really like to hear how that influenced your choices as to where to apply to.

Elad.

dalit
    חבר

To: eladho

The answer is very simple: I am going to London. He will get there a working permit automatically (just because I am a student).

I already declined the offer from Duke for this reason.

I guess that if I am accepted to MIT there will be some kind of a small dilema. We will probably just have to check our options again and decide that we are going to london anyway…

We went together to visit schools, check out the locations and the employment options for him.

I must say that if I was single the whole process would have been different, and I would have chosen other schools to apply to. Well, you know how relationships are… it's all about compromising.

eladho
    חבר

I know what you mean. I feel it's soooo important to go through the process together- like visiting schools together. Like you, our first option would probably be LBS. My wife has a family in NY, so that would be our other (best) alternative, though I have some doubts if I would have chosen this as a "best" alternative otherwise. Compromises…

Dotan
    חבר

גילעם שלום,

שמי דותן אני בן 29 סיימתי תואר ראשון בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון בממוצע 80.5

במרץ 2004.

קיבלתי 730 ב GMAT ו – 759 בפסיכומטרי (לשניהם למדתי לבד).

בצבא שירתתי כלוחם בצנחנים.

במהלך התואר עבדתי בתכנות ונתתי שיעורים פרטיים במקצועות ריאליים.

בנוסף הייתי קפטן ועוזר מאמן נבחרת הכדורמים בטכניון (בעבר הייתי בנבחרת הנוער הלאומית של ישראל).

לאחר הלימודים ניהלתי פרויקט הטמעה של מערכת ERP בקיבוצי (כולל ניתוח הצרכים, ניהול מגעים עם ספקים,בחירת המערכת והטמעתה) בפרויקט היו מעורבים כ 15 איש (אך לא הייתי מנהל ישיר שלהם).

כיום אני עובד כ-9 חודשים בחברת APPLIED MATERIALS במחלקת ההנדסה כמהנדס אלקטרוניקה, ומוביל פרויקטים חוצי ארגון (אך אין תחתיי עובדים).

אני מעוניין להתקבל ל US TOP 10.

האם אני מועמד ריאלי, או שעליי לצבור עוד נסיון ניהולי?

מה הסיכויים לקבל מלגות ובאיזה סכומים מדובר?

בתודה מראש,

דותן

aringo
    חבר

To: tomerc

גלעם, שלום
    שמי תומר , אני בן 25 ,אני מסיים השנה תואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת באוניברסיטת בן גוריון, ואני מתעניין מאוד בMBA בחו"ל .
    אני מעוניין מאוד לשמוע תשובה כנה על סיכויי לפי הנתונים ההתחלתיים שלי:
    • ציון פסיכומטרי 716 . ממוצע תואר ראשון 92.5 , קבלת פרס דיקאן על הצטיינות יתירה.
    • כמו כן התנדבתי בתור מדריך במסגרת ארגון "מעורבות חברתית" במהלך השנתיים האחרונות , ובו הוענקה לי תעודת הצטיינות מטעם הארגון ואוניברסיטת בן גוריון.
    • כיום אני עובד במשרת פיתוח בחברת פריסקייל (מוטורולה) סמיקונדקטור ,התחלתי לעבוד בחברה ביולי 2004 .
    • בשירותי הצבאי שירתתי ביחידה הטכנולוגית של חיל מודיעין.
    תומר, כל הכבוד על ההצטינויות בלימודים ובהתנדבות.

עדיין לא עשיתי GMAT אבל אני שואף לציון גבוה.
    במקרה שלי , הנושא הכספי משחק תפקיד רב.הינני מעוניין בדעתך מה הסיכויים לקבל מלגה משמעותית , או לכסות את העלות הכספית כמעט במלואה.

על מילגות בד"כ תדע אחרי שהתקבלת, והן בד"כ מבוססות על חוזק המועמדות שלך כפי שהיא עולה מהחיבורים, ההמלצות, הציונים (תואר, GMAT), קורות החיים והראיון. בד"כ המילגות המלאות/הגדולות מיועדות למס' סטודנטים בודדים שהתקבלו ושביה"ס מאוד רוצה שיבואו. נתקלנו במילגות כאלה בקורנל, קרנגי מלון, בוסטון יוניברסיטי, וורטון, MIT, דיוק, LBS (דרך הקונסוליה) ולמעשה הן קיימות במידה מצומצמת (3-15 מלגות) ברוב בתיה"ס.
    ככל שתלך נמוך יותר בדירוגים תוכל לקבל מילגות בקלות רבה יותר. המילגות בד"כ ניתנות מתוך התלהבות מהמועמד (על סמך מכלול נתוני האפליקיישן) ורצון להבטיח שהמועמד יבחר בתוכנית הזו דווקא.
    בקרב החבר'ה שעבדנו איתם (זה מה שאני מכיר מקרוב) המילגות בד"כ נעות בין 15 ל-70 אלף דולר, ורובן סביב ה-20. היו מילגות יפות בוורטון (30), בייבסון (65), קרנגי מלון (70), דרדן (34), לונדון ביזנס סקול (40) ועוד. יש מילגות נהדרות (מלאות) גם בקורנל (פארק), בוושינגטון-אולין (אם אתה בוגר טכניון), ב-MIT ועוד.

על סמך המידע שהצגת ובהנחה של חיבורים/המלצות/קו"ח/GMAT חזקים, אני מעריך שתוכל להתקבל ולקבל מילגה משמעותית (20 אלף דולר או יותר) באחת מ-20 התוכניות המובילות בעולם.

האוניברסיטאות שעליהן חשבתי הן : INSEAD, HBS,MIT,וורטון,קולומביה.

בהנחה של GMAT בסביבות ה-700, המלצות טובות וחיבורים חזקים ובהנחה שאתה פונה לספטמבר 2006 (כלומר, כאשר כל הנסיון full time שלך הוא צבאי) להערכתי קולומביה, MIT, וורטון ואינסאד יהיו בין "תחרותי" לסטרצ' והרווארד יהווה סטרצ'. מידע נוסף על ניסיון בניהול, יזמות (במיוחד ל-MIT), מנהיגות (במיוחד להרווארד) וניסיון בינלאומי (בייחוד לאינסיאד) עשוי לשנות את התמונה במידה מסוימת.

תודה מראש על העזרה

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

גלעם, עוד שאלה לי אליך

האם כל חבר בועדת הקבלה שקורא חיבור של מועמד מסויים קורא את כל החיבורים או שיתכן שהם מחלקים ביניהם את העבודה (אתה תקרא את למה MBA, למה למה עכשיו ולמה אצלינו ואני אקרא את האפליקיישן)
    האם ניתן להניח כי מי שיקרא את החיבורים יקבל תמונה כוללת על סמך כולם יחד עם האפליקיישן און שכדאי להדגיש דברים מסוימים בכל החיבורים (גם אם זה חוזר על עצמו)

שושי, בד"כ הבודק קורא את כל מסמכי האפליקיישן (ברוב בתיה"ס הם נקראים ע"י יותר מאדם אחד וכל קורא עובר על הכל, אם כי הבכירים יותר "מרפרפים" יותר). עם זאת, הבודקים עוברים במהירות על עשרות או מאות אפליקיישנס. אם חשוב לך לוודא שעובדה מסויימת תיקלט, כדאי לדאוג שהיא תכתב בצורה בולטת, או שתחזור על עצמה (בעדינות) יותר מפעם אחת.

תודה!

בבקשה ובהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: ariel6

שלום גילעם,

ברצוני להתקבל לאחת מתוכניות ה-MBA המובילות בעולם, ארה"ב או אירופה.

שמי אריאל , סיימתי תואר ראשון בכלכלה וניהול באוניברסיטת ת"א,ממוצע .85.5 . ניהול -86.5 כלכלה-84.5

אני בן 21, הצטרפתי למסלול העתודה בצה"ל לאחר התיכון .

בסופו של דבר השתחררתי עקב בעיות רפואיות (כלומר שירותי הצבאי הסתכם בחודש טירונות) הייתי רוצה לתכנן את המהלך של הקבלה לתוכנית MBA בחו"ל כבר מעכשיו על מנת לחזק את מועמדותי.

ניסיון תעסוקתי: מאמן כדורסל מזה 4 שנים המפעיל 80 ילדים בגילאי 5-12 ושחקן כדורסל חצי מקצועני (ברמה של ליגה שנייה, שלישית בארץ ,האם זה יכול לתרום למילגה? זה יכול, פחות בכיוון של מילגת ספורט ויותר בכיוון של "אנחנו אוהבים את המועמד הזה, הוא מגוון לנו את הכיתה, בואו נציע לו מילגה כדי לוודא שיבוא" )

לאחר שיטוט נרחב באתר, רציתי להגיד תודה על שלל האינפורמציה שרכשתי באמצעותך,

מאוד שמח לשמוע, תודה על הפירגון!

ובאותה נימה אודה לך מאוד אם תוכל לענות לי על מספר שאלות יותר אישיות :

1.האם העובדה שלא שירתי בצבא יפגע במועמדותי?

מבחינה תדמיתית – להערכתי סביר להניח שלא.
    מבחינת נסיון עבודה/ניהול – הצבא בד"כ נותן נקודות במישור הזה, ואת הנקודות האלה תצטרך "להשלים" בדרך אחרת.

2. חשבתי לעשות מקצה שיפורים בכלכלה ולהעלות את ממוצעי בכלכלה ל-86-7, (מאקרו ב' ומאקרו א' ), האם ההבדל מהותי ויתרום לקבלת מועמדותי?

אריאל, אם השינוי הזה ישנה את "הכותרת" של ההישגים האקדמיים שלך (למשל, יהפוך אותך למצטיין או יכניס אותך ל-5 או 10 האחוזים העליונים של המחזור) להערכתי התרומה תהיה משמעותית. אחרת (ובהנחה שהציונים בקורסים ששיפרת אינם מאוד נמוכים כרגע) – להערכתי תהיה תרומה מסויימת, לא אסטרטגית.

3. כמו כן, הניסיון התעסוקתי אליו אני שואף כעת הוא כיועץ השקעות/מנהל תיקים. כיוון שבשנתיים-שלוש הראשונות אני מעריך שלא אוכל להתקדם לתפקיד ניהולי במקצוע זה, שאלתי היא האם זהו ניסיון תעסוקתי רצוי או כדאי לשנות כיוון למשהו יותר ניהולי?

הנסיון התעסוקתי הזה הוא רלוונטי ומכובד. עם זאת, ברוב בתי-הספר נסיון ניהולי או התקדמות מהירה לדרגים ניהוליים ייחשבו "אטרקטיביים" יותר מעבודה קבועה כ-individual contributor. אלמנט זה הוא רק אחד מהאלמנטים שישפיעו על ההתרשמות מנסיון העבודה שלך (בנוסף להישגים, עקביות, התקדמות, התאמה למיצוב הכולל שלך ואלמנטים אחרים).

4. האם לימודים לתואר שני בכלכלה או במשפטים ישפרו את האפליקיישיין שלי?

אם תסיים במיקום במחזור הדומה למיקומך בתואר הראשון, תהיה תרומה מסויימת. אם תסיים במיקום במחזור הגבוה משמעותית ממיקומך בתואר הראשון (ובייחוד, בהצטיינות), סביר שתהיה לכך תרומה די משמעותית לסיכוייך. עם זאת, סביר גם שהלימודים יבואו על חשבון הישגים בעבודה או פעילות התנדבותית/חברתית ולכך יכול להיות גם מחיר מבחינת חוזק המועמדות.

שני התארים מושכים אותי, בהינתן הרקע ממנו אני מגיע, איזה מהם עדיף?

עפ"י הנתונים שיש בידי כרגע (תואר ראשון, תוכניות עבודה) נשמע שתואר שני בכלכלה יתאים יותר למיצוב הכולל שלך כמועמד.

5. כיצד אתה מעריך את סיכויי להתקבל לתוכניות המובילות?
    אם אתה פונה כעת, אני מעריך שעם חיבורים/המלצות/קו"ח/GMAT חזקים תהיה מועמד תחרותי בחלק מ-50 התוכניות המובילות בעולם ואולי אף בכמה מה-30. אם תפנה לאחר שתצבור נסיון עבודה מרשים, סיכוייך יעלו משמעותית להערכתי.

בתודה מראש,

בבקשה ובהצלחה אריאל.

aringo
    חבר

To: roie

שלום גילעם,

קוראים לי רועי ושלחתי לכם לא מזמן את הנתונים שלי. אני אומד כרגע את סיכויי להתקבל לאחת מהתוכניות בספטמבר 2006 (אם זה לא מאוחר מדי). רציתי לדעת מתי , אם בכלל, אתם מתחילים לתמוך במועמדים לקראת ספטמבר 2006 ?

ההרשמה כבר החלה, ונתחיל עבוד עם מועמדים בהדרגה ממאי 2005.

אני לקראת סיום התואר ה-1 ורציתי לדעת גם מתי מומלץ להירשם ל-GMAT ?

בהנחה שאתה חושב על ספטמבר 2006 ועל קורס GMAT – למיטב שיקול דעתי התהליך האידאלי הוא שתירשם לקורס בהקדם ותעשה את המבחן הראשון (ובתקווה גם האחרון) ב- 2-3 החודשים הקרובים.

תוכל לראות עוד לגבי הלו"ז של התהליך פה: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm

בהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: boazcn

בועז, פשוט תענוג לשמוע. ולעבוד איתך. קיווינו, הימרנו שזה יבוא, החזקנו אצבעות… ומאוד שמח שזה בא.

גילעם

צוות ארינגו,

הכל מסתכם למילה אחת – תודה.

בעז.

aringo
    חבר

דלית, כל הכבוד!!!!!!!!!!!!!! תודה רבה רבה על הפירגון. האמת, אחרי שנכנסת לתהליך הבנתי שיש לנו כאן עניין עם ווינרית אמיתית, ומאז זו בעיקר שאלה של זמן…

גילעם

תודה רבה לכם ארינגו,

שני בתי ספר מתוך שלושה נתנו תשובה חיובית.

עם בית הספר השלישי סיימתי זה עתה ראיון.

אני את שלי עשיתי, וכך גם אתם. על הצד הטוב ביותר.

דלית

aringo
    חבר

גלעם,

האם יש לך נתונים על כמה נשים התקבלו בשנים האחרונות לטופ 10? מה בד"כ אחוז הגברים והנשים? מה לגבי ישראליות?כמה התקבלו השנה?

שושי,

בד"כ בטופ 10 נשים מהוות רבע עד שליש מציבור הסטודנטים. בקרב מועמדים ישראלים אחוז הנשים הפונות נמוך יחסית – להערכתי 10 עד 20 אחוז. עם זאת, אחוז המתקבלות הישראליות (מבין הפונות) גבוה משמעותית מאחוז המתקבלים הישראלים (מבין הפונים). סה"כ להערכתי 4-6 ישראליות נוסעות בשנה לטופ-10 (אני מניח שאת מתייחסת לארה"ב).

תודה!

בבקשה.

aringo
    חבר

To: Dotan

גילעם שלום,

שמי דותן אני בן 29 סיימתי תואר ראשון בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון בממוצע 80.5

במרץ 2004.

קיבלתי 730 ב GMAT ו – 759 בפסיכומטרי (לשניהם למדתי לבד).

בצבא שירתתי כלוחם בצנחנים.

במהלך התואר עבדתי בתכנות ונתתי שיעורים פרטיים במקצועות ריאליים.

בנוסף הייתי קפטן ועוזר מאמן נבחרת הכדורמים בטכניון (בעבר הייתי בנבחרת הנוער הלאומית של ישראל).

לאחר הלימודים ניהלתי פרויקט הטמעה של מערכת ERP בקיבוצי (כולל ניתוח הצרכים, ניהול מגעים עם ספקים,בחירת המערכת והטמעתה) בפרויקט היו מעורבים כ 15 איש (אך לא הייתי מנהל ישיר שלהם).

כיום אני עובד כ-9 חודשים בחברת APPLIED MATERIALS במחלקת ההנדסה כמהנדס אלקטרוניקה, ומוביל פרויקטים חוצי ארגון (אך אין תחתיי עובדים).

אני מעוניין להתקבל ל US TOP 10.

האם אני מועמד ריאלי, או שעליי לצבור עוד נסיון ניהולי?
    להערכתי שנה של נסיון ניהולי תחזק את מועמדותך. עם זאת, גם "תחליף קידומת" בגיל, וזה עשוי להחליש קמעה את מועמדותך (תלוי באיזה בי"ס מדובר). מבחינת עיתוי, להערכתי ספטמבר 2006 הוא עיתוי נכון, אלא אם אתה צופה "קפיצה" ניהולית משמעותית בשנה הבאה.

מה הסיכויים לקבל מלגות ובאיזה סכומים מדובר?

כאמור, מילגות בד"כ מבוססות על חוזק המועמדות שלך כפי שהיא עולה מהחיבורים, ההמלצות, הציונים (תואר, GMAT), קורות החיים והראיון.
    ככל שתלך נמוך יותר בדירוגים סיכוייך למילגה טובים יותר. המילגות בד"כ נעות בין 15 ל-70 אלף דולר, ורובן סביב ה-20. היו לישראלים בשנתיים האחרונות מילגות יפות בוורטון (10-30), בייבסון (65), קרנגי מלון (70), דרדן (34), לונדון ביזנס סקול (40), דיוק (18), טאק (10), קורנל (20-35) ועוד. יש מילגות נהדרות (מלאות) גם בקורנל (פארק), בוושינגטון-אולין (אם אתה בוגר טכניון), ב-MIT ועוד.

בתודה מראש,

בבקשה, מקווה שעזרתי,

גילעם

m_shahar
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

To: eddie

נראה לי שהשם ארינגו זה בגלל האתר שלכם:

http://www.ARINGO.co.il

Jewl
    חבר

Hello

I am trying to apply to a part time MBA program, that starts on September 2005 (dead lines are between June 1st to July15th), in Boston/USA. I chose 2 programs that I lie one is Boston University program (rated 30th in the states) and the other is Babson College (rated 33rd).
    My GMAT score is 620.
    I got waiver for the Tofel exam due to the fact that I lived and work in English speaking countries for the last 4 years (total work experience of 6 years) .
    I am a Technion graduate Cum Laoude (av. 88), Bsc in Industrial Engineering and Management.
    The reason I chose part time program is that I want to work, and finance my self during this period.
    I tried to apply on my own, but got stuck on the essays, I have absolutely no ideas if I am even in the right direction or how to assess my essays.
    I am highly motivated to get accepted.
    Is there any way you can assist me ?
    Regards,
    Adi Moran
    eladho
    חבר

To: Jewl

Besides the professional help Gilam can offer, there's a lot of help you can get in forum like this, or http://www.businessweek.com/common/forums.htm (you would need to register first). For instance, as to the essays you wanna write- you can pick up a lot of guidelines from messages in the various forums, and sometimes even speak to some other applicants to discuss a specific question from a specific essay. Try to get a few essays of some ready applications- just to get a hang of what it looks like. I believe that if you are not sure what is the question in some essay, you can even ask the admission board of the intended school.

Also, there are some interesting threads there, of people try to make up their minds between the exact 2 choices you listed- so I advice you to step in there and read the postings (search for babson).

Money wise, I ask myself the same questions as you. Yet,
    I believe the ROI of getting a professional hand is very quick, so try to consider that. Does the same apply to the whole MBA? (i,e, finance it with loans and avoid the part time program)- I'm not sure. That's what I plan to do. Can you elaborate about the pros and cons as you see those?

odrp
    חבר
    מספר הפוסטים: 293

To: m_shahar

ענק

אמיר24
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

גלעם שלום!

שאלתי היא: כיצד ניתן להמיר את הציון המקובל באוניברסיטאות בארה"ב מסולם של 4 לסולם של 100 כמקובל באונברסיטאות בארץ.

בתודה מראש אמיר

מוצגות 50 תגובות – 1 עד 50 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.