Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 2: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 51 עד 100 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: m_shahar

נראה לי שהשם ארינגו זה בגלל האתר שלכם:

http://www.ARINGO.co.il

האמת שהסדר קצת הפוך – האתר aringo.co.il הוא בגלל השם ארינגו…

גילעם

m_shahar
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

To: Gilam

אם הסדר הפוך אז לא הייתם צריכים לקרוא לעצמכם

OGNIRA

???

aringo
    חבר

To: Jewl

Adi, following the phone conversation I am skipping this one…

Gilam

aringo
    חבר

To: אמיר24

גלעם שלום!

שאלתי היא: כיצד ניתן להמיר את הציון המקובל באוניברסיטאות בארה"ב מסולם של 4 לסולם של 100 כמקובל באונברסיטאות בארץ.

אמיר, שאלה טובה. אינני יודע את התשובה (ההתמחות שלנו היא התוכניות המובילות בעולם – בחו"ל) – כדאי אולי לברר מול האוניברסיטה בארץ שאתה מתעניין בה.

בהצלחה,

גילעם

lkahan
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

גלעם שלום,

ידוע לך כמה ישראלים התקבו לשלוש התוכניות המובילות הרוורד סטנפורד ורטון השנה?

תודה,

ליאור

aringo
    חבר

To: lkahan

גלעם שלום,

ידוע לך כמה ישראלים התקבו לשלוש התוכניות המובילות הרוורד סטנפורד ורטון השנה?

ליאור, התשובות של הסיבוב השני ממשיכות להגיע בימים אלה. בסיבוב השני כרגע ידוע לי על שניים בסטנפורד, אחד בהרוורד, אחד בוורטון, ארבעה בקלוג. תוכל לראות סיכום ראשוני על הסיבוב הראשון ב: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/Results.htm

תודה,

בבקשה ובהצלחה.

גילעם

m_shahar
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

To: All

היי,

אני מעוניין למכור את התנ"ך של ריצרד מונטק: "איך להתקבל לתוכניות מנע"ס המובילות בעולם".

בנוסף אני מציע למכירה את הספר של קפלן ללימודים לגימאט כולל תקליטור.

הכל חדש דנדש.

אני גם יכול להוסיף בחינם למעוניינים קלסר שמכיל מידע רלוונטי לגבי תוכניות מנע"ס (שאותו צילמתי מהספר של ביזנס וויק ומאד ספר אחד) – מאד מאד עוזר בתהליך ההרשמה.

לפרטים :

SHAHAR.M שטרודל GMAIL.COM

————————————————————————

אם קורא את ההודעה הזאת מנהל פורום:

אולי תפתח ערוץ שבו יהיה אפשר להציע חומר משומש לאמביאיי?

shaill
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

Hi Gilam,

I have been following the forum (especially reading) for a couple of months now and your job here is remarkable.

I have a question regarding a low score on the verbal part of the GMAT.

I received a 25 score on the verbal part, and I am sure it will raise concerns.

How can I strengthen this weak point ? besides the obvious, of doing the GMAT again.

In addition I got a 5 on the AWA and 283 on the TOEFL . Can these points strengthen my application ?

I am quite sure I can improve the verbal part, but I I'd do it again only as a last resort.

Any advice/ideas on the issue are appreciated

Thanks

Shai

aringo
    חבר

To: shaill

Hi Gilam,

I have been following the forum (especially reading) for a couple of months now and your job here is remarkable.

Thank you Shai.

I have a question regarding a low score on the verbal part of the GMAT.

I received a 25 score on the verbal part, and I am sure it will raise concerns.

How can I strengthen this weak point ? besides the obvious, of doing the GMAT again.

In addition I got a 5 on the AWA and 283 on the TOEFL . Can these points strengthen my application ?

Absolutely. Your TOEFL and AWA scores are relatively strong. They will alleviate the concern about your English language skills. In addition:
    1. I
    f your recommenders can attest to your level of spoken/written English it could help.
    2. The interview will probably be a good opportunity to demonstrate your oral English skills.
    3. If you can provide facts that create a feeling that the GMAT score does not accurately reflect your English language skills, it may help too. For example: I lived in London for two years; 30% of my work-related correspondence is in English; I work from our company's US office 2 months per year; etc.

I am quite sure I can improve the verbal part, but I I'd do it again only as a last resort.

Any advice/ideas on the issue are appreciated

Shai, your AWA and TOEFL indicate that the verbal score of 25 most likely does not reflect your English language level. It may be a good idea to go to that last resort and re-take the GMAT… it seems likely that you can achieve substantial imporvement, which may help you both in demonstrating your English level and in improving your overall GMAT score (and subsequently, your admission chances).

Thanks

Sure, hope this helps,

Gilam

yatskan
    חבר
    מספר הפוסטים: 18

Hi Gilam,

I am a software engineer currently in Denver USA and I am contemplating seriously on enroling (trying that is) to an MBA in 2006, perferably in one of the top 10.

Although my primary intention after gaduation is to pursue managerial positions in the wide area of IT, such positions may vary and not necessarily relate to my current position which is Sr. Software Eng & System Analyst in a blue chip company. Therefore, I am in the opinion that programs that offer a substantial internship are more suitable for that goal.

I would be most appreciative if you could elaborate a little on programs in the top 10 that offer such internship and perhaps maintain warm relationships with their local market.

Thanks a lot Gilam,

Yuval

ayelletbig
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

Hi Gilam,

I heard about mbachances a while ago, and I said that I will probably do this process alone…. But a while has passed, and I am just to busy to do this alone.

I might need some help in this whole bureaucracy maze. I wanted to ask about my chances to get accpted to schools in NY (NYU, Columbia) and London – LBS (see my profile).

In addition, what do I need to do to start moving towards starting at Sep 2006 (NY, London)? (Haven't really started yet besides GMAT (670)).

Thanks,

Ayelet

avishaish
    חבר
    מספר הפוסטים: 44

Hi Gilam,

Porata posted the following link in a different thread:

BusinessWeek article:

http://www.businessweek.com/bwdaily/dnflash/apr2005/nf2005047_8428_db016.htm

I am extremely interested to hear your opinion on what is stated in the article. Is this a known trend? How should this change ones considerations for applying to a top MBA program? What are the foreseeable ramifications of such a trend?

Thanks for the help,

Avishai

_גל_
    חבר

שלום גילעם,

שמי גל, ואני בן 25, כרגע אני באמצע לימודי התואר הראשון שלי בהנדסת חשמל באונ' בר-אילן.

שירתתי בחמ"ן, בתחילה בתפקיד מודיעיני עם 3 חיילים למשך שנה, ואח"כ קודמתי באופן מפתיע לתפקיד רמ"ד טכני עם 11 חיילים, נגד, וקצין – תפקיד שביצעתי למשך שנתיים עד לשחרור.

מאז ומעולם רציתי להגיע לתפקיד ניהולי בכיר, ולכן יצאתי לקצונה מאד מוקדם מאחר וידעתי שזאת בדיוק הטעימה הראשונה של ניהול – ולא התכזבתי.

אני עובד כשנה בחברת הייטק, בתפקיד סטודנט, ומקווה לשמור על התפקיד עד לסיום הלימודים ב2007.

אני מתלבט אם לנסות לגשת לGMAT ראשון (ובתקווה אחרון) בחופשת הקיץ הנוכחית או לחכות שנה, השאיפה לציון 700 ומעלה, כשהכוונה היא להתקבל ל-Top 20, ורצוי עם מלגה.

אני מקווה למצא עבודה בתפקיד ניהולי זוטר לאחר התואר, אבל אם לא – אנסה להתקבל לתואר שני מייד לאחר סיום הראשון.

האם כדאי לשקול השתלבות בפעילות התנדבותית בקהילה, גם בשביל ההרגשה הטובה, וגם כדי להגדיל את הסיכויים לקבלה?

האם הסיכויים ריאיליים, או ששווה לחכות כשנה – שנה וחצי מסוף התואר הראשון ורק אז להגיש מועמדות?

אהה, ועוד דבר – נראה שאוכל להוציא המלצה חמה ממקום העבודה הנוכחי, וגם מהמפקדים מהצבא.

תודה רבה.

גל

zefko
    חבר
    מספר הפוסטים: 44

To: _גל_

שלום גל,

אשאיר לגילעם את הדעה המקצועית, אבל כמה מילות ניסיון (לא שיש לי הרבה)

אני עשיתי את ה-GMAT בקיץ לפני השנה האחרונה של הלימודים.

מצד אחד הרגשתי שאני הרבה יותר קרוב לחומר מאנשים שסיימו ללמוד לפני כמה שנים, אבל מצד שני צריך קצת חופש בחיים – בכל מקרה זה אפשרי.

בקשר לשאלה אם אפשר להתקבל ישר בסוף התואר: אז כן, אני התקבלתי לפני שסיימתי תואר ראשון.

בשנים האחרונות יש מגמה של בתי הספר לא לפסול מועמדים בלי ניסיון, כמובן שבמקרה זה עליך להיות טוב מאוד בכל שאר הפרמטרים. אבל אתה תוכל לשחק על הצבא ועל הניסיון בתור סטודנט.

מקווה שעזרתי במשהו.

זפקו

aringo
    חבר

To: ayelletbig

Hi Gilam,

I heard about mbachances a while ago, and I said that I will probably do this process alone…. But a while has passed, and I am just to busy to do this alone.

I might need some help in this whole bureaucracy maze. I wanted to ask about my chances to get accpted to schools in NY (NYU, Columbia) and London – LBS (see my profile Ayelet, can you please post your profile here so I will answer the question?).

In addition, what do I need to do to start moving towards starting at Sep 2006 (NY, London)? (Haven't really started yet besides GMAT (670)).

Ayelet, you can some info on the application schedule at http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm

Good that you are done with the GMAT already. Now may be a good time to resarch the schools, finalize your school list, talk to students and alumni, start thinking about your career plan and how it fits in with your candidacy. It might be a good time to take the TOEFL and to choose recommenders. In short – do everything you can before the applications are published, because afterwards the schedule gets tight if you are trying to submit everything in the first round.

Thanks,

Ayelet

You're welcome,

Good luck!

Gilam

aringo
    חבר

To: yatskan

Hi Gilam,

I am a software engineer currently in Denver USA and I am contemplating seriously on enroling (trying that is) to an MBA in 2006, perferably in one of the top 10.

Although my primary intention after gaduation is to pursue managerial positions in the wide area of IT, such positions may vary and not necessarily relate to my current position which is Sr. Software Eng & System Analyst in a blue chip company. Therefore, I am in the opinion that programs that offer a substantial internship are more suitable for that goal.

I would be most appreciative if you could elaborate a little on programs in the top 10 that offer such internship and perhaps maintain warm relationships with their local market.

Yuval, in most cases you can only do an internship if you attend a two-year program (most of the US programs are 2-year programs). I believe that the importance you relate to the internship is justified in the case of a career shift or orientation shift (technical to managerial) as the one you are trying to achieve. The internship can smooth your way into the new area by giving the company a chance to "take a look at you" for a few months, and giving you a chance to add a few more relevant bullet points to your resume.

The programs usually do not offer internships. In order to get the internship, you need to contact and interview with relevant companies (this process is usually facilitated by the school, interviews are often conducted on-campus) and to get an internship offer.

In general, all top-20 programs could help you get an IT internship. Some programs are particularly known as a fertile recruiting ground for IT companies: Tepper (Carnegie-Mellon), McCombs (Texas), Sloan (MIT), Haas (Berkeley), Stanford. The location of the last two (Silicon Valley area) in particularly attractive in that regard.

Thanks a lot Gilam,

Hope this helps… good luck!

Gilam

aringo
    חבר

To: avishaish

Hi Gilam,

Porata posted the following link in a different thread:

BusinessWeek article:

http://www.businessweek.com/bwdaily/dnflash/apr2005/nf2005047_8428_db016.htm

I am extremely interested to hear your opinion on what is stated in the article. Is this a known trend? How should this change ones considerations for applying to a top MBA program? What are the foreseeable ramifications of such a trend?

Avishai, our expertise is application preparation, I am a pretty little expert on such issues… In general, yes, this is a trend of the past few years. If you believe that this trend will continue, maybe this should reduce your interest in top MBA programs. If you believe this trend will reverse, then probably now is a great time to apply to top MBA programs (better chances).

Over the past 100 years, the overall trend in the MBA market has been an positive one (upward slope), with temporary declines in-between. Salaries went up, selectivity of top programs went up, demand went up. In some periods it went down, and then re-bounded to a new record. Are we now seeing a temporary slump or a the end of a 100-year trend? Hard for me to tell. What I can tell you is that, to me, the value of the US MBA was less in the salary potential and more in what it gave me as a person: knowledge (language, business), skills (people), understanding (culture), exposure (US), expereince (life). Only now, 6 years later, I feel I am beginning to understand the value.

Thanks for the help,

Hope I helped a little…

Gilam

aringo
    חבר

To: _גל_

שלום גילעם,

שמי גל, ואני בן 25, כרגע אני באמצע לימודי התואר הראשון שלי בהנדסת חשמל באונ' בר-אילן.

שירתתי בחמ"ן, בתחילה בתפקיד מודיעיני עם 3 חיילים למשך שנה, ואח"כ קודמתי באופן מפתיע לתפקיד רמ"ד טכני עם 11 חיילים, נגד, וקצין – תפקיד שביצעתי למשך שנתיים עד לשחרור.

כל הכבוד! ניסיון ניהולי שיועיל לך בתהליך הקבלה.

מאז ומעולם רציתי להגיע לתפקיד ניהולי בכיר, ולכן יצאתי לקצונה מאד מוקדם מאחר וידעתי שזאת בדיוק הטעימה הראשונה של ניהול – ולא התכזבתי.

אני עובד כשנה בחברת הייטק, בתפקיד סטודנט, ומקווה לשמור על התפקיד עד לסיום הלימודים ב2007.

אני מתלבט אם לנסות לגשת לGMAT ראשון (ובתקווה אחרון) בחופשת הקיץ הנוכחית או לחכות שנה, השאיפה לציון 700 ומעלה, כשהכוונה היא להתקבל ל-Top 20, ורצוי עם מלגה.

אני מקווה למצא עבודה בתפקיד ניהולי זוטר לאחר התואר, אבל אם לא – אנסה להתקבל לתואר שני מייד לאחר סיום הראשון.

האם כדאי לשקול השתלבות בפעילות התנדבותית בקהילה, גם בשביל ההרגשה הטובה, וגם כדי להגדיל את הסיכויים לקבלה?

פעילות קהילתית, בייחוד אם היא בהקשר מנהיגותי או פוליטי (הבחרות), מועילה לסיכויי הקבלה בד"כ. ככל שתצטרף לפעילות כזו יותר מוקדם, כך תיהיה לועדת הקבלה תחושה חזקה יותר שלא עשית זאת ורק בשביל לחזק את מועמדותך. בנוסף, פעילות מסוג זה יכולה להוות בסיס טוב לצבירת ניסיון מנהיגותי, יזמותי, ניהולי, שיווקי וכו'.

האם הסיכויים ריאיליים, או ששווה לחכות כשנה – שנה וחצי מסוף התואר הראשון ורק אז להגיש מועמדות?

בד"כ הישראלים מגישים מועמדות שנה-שנתיים לאחר סיום התואר. בד"כ קל יותר להתקבל לאחר שצברת נסיון עבודה "אזרחי, במשרה מלאה. עם זאץ, נסיון צבאי ונסיון במהלך הלימודים יכולים להקל על העניין. לפי הנתונים שציינת, אני מעריך שתוכל להיות מועמד רלוונטי בתוכניות טופ-20, ואולי אף טופ-10, גם אם תפנה במהלך הלימודים. ציוני הגמאט והטופל, איכות מסמכי ההרשמה (חיבורים, המלצות, קו"ח) ומצבך האקדמי בסוף התואר (ממוצע תואר, הצטיינות, דירוג בכיתה) ישפיעו משמעותית על סיכוייך.

אהה, ועוד דבר – נראה שאוכל להוציא המלצה חמה ממקום העבודה הנוכחי, וגם מהמפקדים מהצבא.

נהדר! זה יעזור.

תודה רבה.

מקווה שעזרתי,

בבקשה ובהצלחה,

גילעם

haims
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

יום טוב לחברי הפורום,

שמי חיים, אני בן 26, ואני בוחן כעת אופציות ללימודי MBA בחו"ל ויש לי כמה שאלות להתחלה.

ראשית אציין שאני מתעניין בעיקר בבתי ספר שמתמחים ביזמות וניהול מלכ"רים (עד כמה שזה נשמע מנוגד). רציתי האם יש בתי ספר שטובים בשני התחומים גם יחד או שאצטרך לתעדף?

כמו כן, האם לבתי הספר מהדרג השני (מקומות 15-30 בדירוגים) יש יתרון על פני לימודים בארץ מבחינה תדמיתית (כי ברור לי שיש יתרון מבחינת תוכנית הלימודים עצמה וצבירת ניסיון רב יותר).

דבר נוסף מוזר לי הוא אוניבריטת ייל, שממה שהבנתי מתמחה במסלול ניהול מלכ"רים. איך יתכן שאוניברסיטה שבכל שאר התחומים נמצאת תמיד בין שלושת הראשונים יחד עם הרווארד ופרינסטון משתרכת בסביבות המקום ה-20??? האם יש איזושהי סיבה ספציפית שפוגעת בתוכנית? האם השם של ייל כאוניברסיטה בכלל מכפר על הדירוג החלש יחסית בסיכויים למצוא עבודה אחרי סיום הלימודים?

לסיום, רציתי להבין את נושא ההלוואות של האוניברסיטאות לסטודנטים. האם ההלוואות הם על גודל סכום שכר הלימוד או חלק ממנו, או שאפשר לקבל הלוואות גם על סכום המחייה?

תודה מראש,

חיים

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

OK this is my 2 cents regarding the Buis week article,

All I can say is that the timing to apply now is great, applications in the US are really on a down slope and applications from Israel are up. Israelis think they are competing against themselves, but just take a look at last year's numbers in Chicago 13 Israelis, this year's Wharton ~ 17 Israelis and H ~ 8-9 Israelis that were admitted.

Now for the "fear factor" this year's recruiting has seen a significant up surge, McKinsey gave ~ 70 NEW offers in Chicago GSB (not including previous BA's) way more than the year before and same goes for most of the other MC and IB. In addition, a lot more "traditional" companies are coming to campus and in the Investment Management space (Hedge funds, Equity research and Buy and Sell side mutual funds) there were aprox 10X more offers on campus.

So I would think the timing is great now to apply, bare in mind that there is always risk because the people that apply now are aiming at a job market, which is 2 + years forward.

This is my 2 cents

Assaf

sharona
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

גילעם שלום,

אני לומדת הנדסת תעשיה וניהול בטכניון – התמחות בכלכלה.
    ממוצע הציונים 91 – מצטיינת נשיא.
    ציון פסיכומטרי – 717.
    סיימתי קורס קצינות בהצטיינות ושירתי כקצינת ניהול בחה"י.
    בשנה זו התחלתי לעבוד במשרת סטודנט בתחום הכלכלה בחברה גדולה.
    אני מעוניינת להשתלב באחת מתכניות MBA הטובות בעולם.
    מהם לדעתך סיכויי להשתלב בתכנית כזו?

תודה מראש-

מיכל

bilgrai
    חבר
    מספר הפוסטים: 45

שלום גילעם, שמי איל וברצוני לדעת את סיכויי הקבלה שלי לאחת מ-10 האוניברסיטות המובילות בארה"ב. סיימתי תואר ראשון במשפטים בממוצע 80 ותואר שני במשפטים בהצטיינות יתרה (94). אני משרת בצבא בפרקליטות הצבאית בדרגת רס"ן. הניסיון הצבאי כולל ניסיון פיקודי וניהולי.

הציון שלי ב-GMAT הוא 660.

מה דעתך ?

levy_sharon
    חבר

שלום גילעם (ושאר החברים).

שמי שרון. אודה לך באם תוכל ליעץ לי בענין הבא.

אני בן 35, סיימתי לימודי במדעי המחשב לפני 7 שנים באוניברסיטה העברית (ממוצע 83) ומאז אני עובד כמהנדס תוכנה. בצבא שירתתי במודיעין כאחראי משמרת בחמ"ל (לא קצין).

החברה שאני מועסק בה קטנה יחסית (15 איש) ולכן כל אחד הוא למעשה אחראי על "עצמו", ולכן אין לי נסיון ניהולי משמעותי.

בכדי לקדם את הקרירה שלי (ולפני שיהיה מאוחר) אני מעונין ללמוד MBA באחת התוכניות המובילות בעולם. הסיבות העיקריות לרצוני ללמוד הם רכישת כלים ניהוליים בכדי להקים חברה משלי (בתחום ההייטק) ובמקביל שיפור הרזומה שלי בכדי לקבל תפקידים אטרקטיביים ובכירים יותר. השיקולים המנחים אותי בבחירת מקום הלימודים הם אלו: זמן, (עדיפות לתכנית של שנה – אני נשוי+1 ואשתי לא תוכל להצטרף אלי), קרבה (עדיפות לאירופה – אני בעל דרכון אירופי), ודרוג גבוה של מקום הלימודים. עדיין לא נבחנתי ב-GMAT אך אני מעריך שאוכל לקבל ציון גבוה (ציוני בפסיכומטרי היה 730).

כמו כן הקמתי עסק בתחום יבוא תכשיטים המגלגל כחצי מליון ש"ח בשנה, באמצעות כ-10 סוכנים עצמאיים. (רלוונטי?…)

הבעיה העיקרית היא כמובן גילי המבוגר (יחסית…). ולכן רציתי לשאול את דעתך: האם כדאי בכלל להתניע את המהלך? האם יש סיכוי סביר שאוכל להתקבל לאחד המקומות המובילים באירופה (נניח אינסאד או LBS)?

(באינסאד למשל אין אומנם הגבלת גיל, אך ראיתי באתר שהגיל של הסטודנטים לא עולה על 36).

תודה על כל עזרה.

שרון.

aringo
    חבר

To: haims

יום טוב לחברי הפורום,

שמי חיים, אני בן 26, ואני בוחן כעת אופציות ללימודי MBA בחו"ל ויש לי כמה שאלות להתחלה.

ראשית אציין שאני מתעניין בעיקר בבתי ספר שמתמחים ביזמות וניהול מלכ"רים (עד כמה שזה נשמע מנוגד). רציתי האם יש בתי ספר שטובים בשני התחומים גם יחד או שאצטרך לתעדף?

חיים, שני בתי ספר בטופ-20 שנחשבים חזקים בשני התחומים האלה הם הם סטנפורד והאאס (אוניברסיטת ברקלי בקליפורניה).

כמו כן, האם לבתי הספר מהדרג השני (מקומות 15-30 בדירוגים) יש יתרון על פני לימודים בארץ מבחינה תדמיתית (כי ברור לי שיש יתרון מבחינת תוכנית הלימודים עצמה וצבירת ניסיון רב יותר).

חיים, להערכתי היתרון המרכזי של הנסיעה, הן בטופ 30 והן בטופ 10, יהיה בתחום של life experience, שיפור האנגלית, חשיפה לעולם העסקים, היכרות עם אנשים צעירים ומוכשרים מהעולם וידע עיסקי. בתחומים האלה להערכתי התרומה דומה (אם כי לא זהה) בטופ-10 ובטופ-30.
    לגבי התדמית ואפשרויות התעסוקה,
    השאלה היא מיהו קהל היעד לתדמית. אם אתה מתכנן לחפש עבודה בארה"ב (קהל יעד של מעסיקים אמריקאים), אז לתוכניות האמריקאיות (גם בטופ 30 ואף בטופ 50 להערכתי) יהיה להערכתי יתרון תדמיתי משמעותי מול הישראליות. לגבי אירופה – להערכתי אפשר להגיד שלתוכניות אמריקאיות מהדרג השני יהיה יתרון מסוים על התוכניות בארץ, ולתוכניות אירופאיות מהדרג השני יהיה יתרון משמעותי, בייחוד באותה ארץ בה ממוקם ביה"ס.
    היוצא מן הכלל יהיה בית ספר מדרג שני שנמצא באוניברסיטה בעלת שם עולמי, כמו ייל, אוקספורד וקיימברידג'. במקרה כזה להערכתי היתרון התדמיתי יהיה משמעותי גם מחוץ לארץ בה למדת.

דבר נוסף מוזר לי הוא אוניבריטת ייל, שממה שהבנתי מתמחה במסלול ניהול מלכ"רים. איך יתכן שאוניברסיטה שבכל שאר התחומים נמצאת תמיד בין שלושת הראשונים יחד עם הרווארד ופרינסטון משתרכת בסביבות המקום ה-20??? האם יש איזושהי סיבה ספציפית שפוגעת בתוכנית?

להערכתי הסיבה העיקרית נעוצה בגילה הצעיר יחסית של התוכנית – היא נוסדה ב-1976, שנים רבות אחרי רוב התוכניות המובילות. יחסית ל"צעירותה", התוכנית השתלבה יפה בדרוגי ה-MBA. לבד מהדירוג האחרון של ביזנס וויק, שהחזיר אותה למקום העשרים ושתיים, הסטורית היא עלתה יפה בדירוגים (אף בביזנס וויק עצמו).

האם השם של ייל כאוניברסיטה בכלל מכפר על הדירוג החלש יחסית בסיכויים למצוא עבודה אחרי סיום הלימודים?

תלוי בקהל היעד. באופן כללי הייתי אומר שכן. אם המעסיק אינו מאוד בקיא בעולם התוכניות המובילות, אז השם של ייל בהחלט יכול לחפות משמעותית על הדירוג שלה. בייחוד אם אותו מעסיק "פחות בקיא" נמצא באירופה או בישראל. עם זאת, הדירוג שלה לפי ביזנס ויק אינו מייצג את העוצמה שלה במרבית הדירוגים האחרים – היא מדורגת חמישית ע"י פורבס ושישית ע"י וול סטריט ג'ורנל. רק ביזנס וויק מדרג אותה מחוץ לעשרים התוכניות המובילות.

לסיום, רציתי להבין את נושא ההלוואות של האוניברסיטאות לסטודנטים. האם ההלוואות הם על גודל סכום שכר הלימוד או חלק ממנו, או שאפשר לקבל הלוואות גם על סכום המחייה?

חיים, תנאי ההלוואות משתנים בין אוניברסיטה אחת לשניה. ככל שידוע לי, במרבית המקרים ההלוואות מכסות את כל שכר הלימוד. תוכל עוד קצת מידע בנושא הזה כאן:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-finaid.htm

תודה מראש,

בבקשה ובהצלחה, מקווה שעזרתי,

גילעם

aringo
    חבר

To: sharona

גילעם שלום,

ממוצע הציונים 91 – מצטיינת נשיא. כל הכבוד!
    ציון פסיכומטרי – 717.
    סיימתי קורס קצינות בהצטיינות ושירתי כקצינת ניהול בחה"י. כל הכבוד2!

התשובה תושפע חלקית מהעיתוי בו תגישי את האפליקיישן, ומכמות הנסיון המנהיגותי שתצברי עד אז.
    בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ו- GMAT בסביבות הפסיכומטרי שלך, אני מעריך שתהיי מועמדת חזקה בתוכניות Top-10 ומועמדת תחרותית בתוכניות Top-5 כגון וורטון, סטנפורד, קלוג, אינסאד. לגבי הרוורד – נשמע שזה יהיה stretch מסויים, כאן הנסיון והרקע המנהיגותי ישחק תפקיד משמעותי במיוחד.

הששדגההשהשדג
    תודה מראש-

בבקשה ובהצלחה,
    גילעם

aringo
    חבר

To: bilgrai

שלום גילעם, שמי איל וברצוני לדעת את סיכויי הקבלה שלי לאחת מ-10 האוניברסיטות המובילות בארה"ב. סיימתי תואר ראשון במשפטים בממוצע 80 ותואר שני במשפטים בהצטיינות יתרה (94). אני משרת בצבא בפרקליטות הצבאית בדרגת רס"ן. הניסיון הצבאי כולל ניסיון פיקודי וניהולי.

הציון שלי ב-GMAT הוא 660.

מה דעתך ?

אייל, בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ובהנחה שאין שינוי ב-GMAT, להערכתי תהיה מועמד חזק בתוכניות כגון רוס (מישיגן), ג'והנסון (קורנל), דרדן, פוקואה (דיוק). תהיה מועמד תחרותי (לכוון ה-stretch) בתוכניות כגון קולומביה, MIT, וורטון, קלוג והרוורד. סטנפורד יהיה stretch להערכתי.

בהצלחה,

גילעם

greenfeld
    חבר
    מספר הפוסטים: 282

To: Gilam, haims

לחיים שלום רב,

דבריו של גלעם פוגעים בול. אני עם אוריינטציה דומה לשלך ולכן פניתי ל-Yale ,Berkeley ו – Columbia.

YALE מאד מצאה חן בעיני אך לבסוף בחרתי ב-COLUMBIA שלה יש תכנית התמחות ב-MBA שנקראת Social Entrepreneurship.

הייתי מציע לך לבדוק זאת באתר שלהם. חוץ מזה שלושת בתי-הספר מצויינים. הבחירה בינהם הייתה לי לא קלה אם כי בסוף בחרתי בבית-הספר שנחשב טוב יותר בעולם המגייסים האמריקניים.

את מוזמן לפנות אלי גם בדוא"ל [email protected]

aringo
    חבר

To: levy_sharon

שלום גילעם (ושאר החברים).

שמי שרון. אודה לך באם תוכל ליעץ לי בענין הבא.

אני בן 35, סיימתי לימודי במדעי המחשב לפני 7 שנים באוניברסיטה העברית (ממוצע 83) ומאז אני עובד כמהנדס תוכנה. בצבא שירתתי במודיעין כאחראי משמרת בחמ"ל (לא קצין).

החברה שאני מועסק בה קטנה יחסית (15 איש) ולכן כל אחד הוא למעשה אחראי על "עצמו", ולכן אין לי נסיון ניהולי משמעותי.

בכדי לקדם את הקרירה שלי (ולפני שיהיה מאוחר) אני מעונין ללמוד MBA באחת התוכניות המובילות בעולם. הסיבות העיקריות לרצוני ללמוד הם רכישת כלים ניהוליים בכדי להקים חברה משלי (בתחום ההייטק) ובמקביל שיפור הרזומה שלי בכדי לקבל תפקידים אטרקטיביים ובכירים יותר. השיקולים המנחים אותי בבחירת מקום הלימודים הם אלו: זמן, (עדיפות לתכנית של שנה – אני נשוי+1 ואשתי לא תוכל להצטרף אלי), קרבה (עדיפות לאירופה – אני בעל דרכון אירופי), ודרוג גבוה של מקום הלימודים. עדיין לא נבחנתי ב-GMAT אך אני מעריך שאוכל לקבל ציון גבוה (ציוני בפסיכומטרי היה 730).

כמו כן הקמתי עסק בתחום יבוא תכשיטים המגלגל כחצי מליון ש"ח בשנה, באמצעות כ-10 סוכנים עצמאיים. (רלוונטי?…) רלוונטי בהחלט! זה יוסיף לך "נקודות" בפרמטרים של יוזמה, business skills, מנהיגות ועוד.

הבעיה העיקרית היא כמובן גילי המבוגר (יחסית…). ולכן רציתי לשאול את דעתך: האם כדאי בכלל להתניע את המהלך? האם יש סיכוי סביר שאוכל להתקבל לאחד המקומות המובילים באירופה (נניח אינסאד או LBS)?

(באינסאד למשל אין אומנם הגבלת גיל, אך ראיתי באתר שהגיל של הסטודנטים לא עולה על 36).

אתה צודק, אינסאד יהיה סטרץ' בגלל נושא הגיל. בלונדון נושא הגיל הוא פחות קריטי, אולם זה עדיין עשוי להוות concern.

לגבי השאלה האם כדאי להתניע את המהלך – בתוכניות ה-MBA המובילות באירופה ניתן לפגוש גם סטודנטים בני 40. ברוב בתי הספר הגיל אינו בעיה פורמלית, וזה רק אומר שתצטרך להיות מועמד קצת חזק יותר בשאר הפרמטרים מול מועמדים צעירים יותר.

הדרכון האירופאי אכן יקל על הקבלה לתוכניות באירופה. כדאי שתבדוק את IMD שבשוויץ, אחת משלוש התוכניות המובילות באירופה, והמובילה בין שלושתן בנטייה לקבל סטודנטים מבוגרים יותר (הגיל הממוצע שם הוא 30). אבקר שם ביוני ואוכל לדווח לך רשמים כאן ביולי אם תרצה. אולי כדאי גם שתבחן את אוניברסיטת קווינס בקנדה – למרות המרחק הרב. זוהי תוכנית של שנה, ובקווינס הגיל שלך לא אמור להוות concern. היא מדורגת בדרך כלל בחמישייה הראשונה מחוץ לארה"ב ואירופה (כרגע מקום ראשון מחוץ לארה"ב עפ"י ביזנס וויק).

תודה על כל עזרה.

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

bilgrai
    חבר

תודה על התשובה. שקלתי לעשות GMAT פעם נוספת. ברצוני לשאול האם אני יכול לעשות רק המבחן בלי החיבורים ? זאת אומרת האם הציון של החיבורים מהמבחן הראשון נשמר?

HDRLY
    חבר

גילעם שלום,

אני רוצה לשפר את הרקע המניהיגותי שלי לקראת האפליקשיין. אני מעריכה שאני אגיש מועמדות רק לשנת 2008 (אני מסיימת בקרוב את לימודי התואר הראשון במשפטים וניהול באוניברסיטת ת"א). במהלך שנות לימודי השתתפתי בהרבה פעילויות מעבר לחובות הלימוד הכוללות פעילות התנדבותית, מעורבות בקהילה, משלחות לחו"ל, התמחות עסקית בחברת שטראוס עלית, עוזרת מחקר בתחום דיני התאגידים, חברה בצוות חונכים בפקולטה (כל הסטודנטים בשנה א עוברים קורס בן שעה סמסטריאלית. תפקידי היה להעביר ל-25 סטודנטים שלי שיעור שבועי הכולל תכנים מקצועיים ואישיים – מעמד החונך הוא כחבר סגל הפקולטה למשפטים). בנוסף, אני חברה בקליניקה של הפקולטה למשפטים ליזמות עסקית וצדק כלכלי בה אני מסייעת לנשים חרדיות להקים עסק עצמאי משלהן מגיבוש הרעיון העסקי ועד הניהול השוטף של העסק.

מעבר לעשיה במהלך הלימודים. סיימתי את בתיכון בהצטיינות וכנראה שאסיים גם את התואר הראשון בהצטיינות.ציון פסיכומטרי: 697. התנסויות נוספות שראויות לציון הן שהייתי חברה בנבחרת ישראל בכדורעף בימי התיכון. לאחר הצבא הקמתי (לבד) עסק ליבוא מעילים מבוליביה (רעיון שעלה במהלך הטיול בדרא"מ) ושווקם בארץ. העסק הצליח מבחינה כלכלית והוא שגשג כשנה עד שהפסקתי את היבוא עקב תחילת לימודיי האינטנסיביים (כלומר חיסול העסק נבע משיקולים אישיים ולא מכישלון).

בצבא שירתתי כקצינת קליעה ובין תפקידי פיקדתי על קורסי הכשרת מדריכי קליעה שמנו בממוצע כעשרה אנשי סגל וכארבעים חיילים וקצינים קרביים.

לאחר לימודי אני מתעדת להתמחות במשרד עו"ד מסחרי מהמובילים בארץ.

אני יודעת שהתכנית של הרווארד שמה דגש על ניסיון מנהיגותי. האם הניסיון הצבאי הנ"ל הוא מנהיגותי? וכיצד אני יכולה לשפר פרמטר זה בהנחה שאני מסיימת בקרוב את לימודיי ואיני יכולה להיבחר למועצות או אגודות סטודנטים?

מעבר לכך, אשמח אם תחווה את דעתך בקשר לסיכויי בתוכניות המובילות בארה"ב.

תודה על הפורום המבורך.

הדר

sharona
    חבר

גילעם שלום,

האם אתה מכיר אוניברסיטה בניו זילנד בשם university of canterbury ?
    האם אתה יודע מהי רמת הלימודים שם והאם זו נחשבת אוניברסיטה טובה?

תודה רבה.

levy_sharon
    חבר

גילעם שלום,

עוד שאלה ברשותך (ראה את תיאור המקרה שלי למעלה – שרון לוי)

האם תוכנית Sloan ב-LBS יכולה להתאים לי, בהתחשב בנסיבות שתיארתי?

תודה.

שרון.

יריב
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

שלום לגילעם/ולכל מי שיכול לסייע

הנני מחפש בדחיפות מידע ורשמים אישיים(מעבר למאגרים הרשמיים) על אוניברסיטת מישיגן, חברה שלי הינה ספורטאית וקבלה שם מלגת ספורט ללימודי תואר ראשון, מה "שמאלץ" אותי גם להתחיל לחפש משהו, הנני כבן 31 בוגר תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים במרכז הבינתחומי, סיימתי התמחות בפרקליטות תל אביב ובימים אלו אני מתעתד לגשת למבחני לשכה, בעברי הייתי קצין ביחידה מובחרת בצבא כמו כן המשכתי לעבוד במשרד הביטחון, , בתקופת לימודי עסקתי אף בפעילות חברתית כאשר הדרכתי קבוצת בני נוער בקורס מנהיגות והכנה לצבא.

מעבר לידיעתי על כך שתוכנית של מיישיגן נחשבת מובילה , אודה עם אקבל התייחסות לנק' נוספות:

מה הסיכוי לזכות שם במילגה ? ש

האם ישנם תוכניות נוספות המומלצות באוניברסיטה (תקשורת, היסטוריה)? ש

קצת על החיים במישיגן בכלל ואן הרבור בפרט? ש

אודה על כל התייחסות

יריב

nonorapa
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

to gilam,

i m interested in asking u a question on my chances but would rather not publish it on the forum. can i contact u by mail

i thank u for your help

aringo
    חבר

To: bilgrai

תודה על התשובה. בבקשה. שקלתי לעשות GMAT פעם נוספת. ברצוני לשאול האם אני יכול לעשות רק המבחן בלי החיבורים ? זאת אומרת האם הציון של החיבורים מהמבחן הראשון נשמר?

ראשית, אני מתנצל שאני עונה רק עכשיו, אני בד"כ משתדל לענות בימי חמישי בבוקר.

המומחיות שלנו היא החיבורי/המלצות/קורות חיים. לגבי ה-GMAT – למיטב ידיעתי (המוגבלת בנושא), אינך יכול לשלב בין חלקים ממועדים שונים, ומה שנחשב זה ציוני החלקים מהמועד בו קיבלת את הציון הכללי הגבוה ביותר.

מקווה שזה עוזר,

גילעם

aringo
    חבר

To: levy_sharon

גילעם שלום,

שלום שרון

עוד שאלה ברשותך (ראה את תיאור המקרה שלי למעלה – שרון לוי)

האם תוכנית Sloan ב-LBS יכולה להתאים לי, בהתחשב בנסיבות שתיארתי?

שרון, לדעתי התוכנית מתאימה לך ותהיה בה מועמד טוב. צריך לבחון ספציפית 2 נקודות בהקשר הזה: א' – יש להם דרישה של מינימום 10 שנות ניסיון עבודה, וצריך לוודא שאתה עומד בה. מבחינת הגיל, אתה בהחלט בטווח שם (ממוצע גילאים 38 לדעתי). ב. הם מחפשים אנשים עם ניסיון ניהולי מוכח. בעניין הזה, העסק שאתה מנהל יעזור ואני מקווה שהוא יספק את הזווית הזו.

תודה.

בבקשה ובהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: nonorapa

to gilam,

i m interested in asking u a question on my chances but would rather not publish it on the forum. can i contact u by mail

It's best to fill out the registration form on http://www.aringo.co.il, explain what help you need and we'll see if/how we are able to help…

i thank u for your help

You're very welcome.

Gilam

aringo
    חבר

To: יריב

שלום לגילעם/ולכל מי שיכול לסייע

הנני מחפש בדחיפות מידע ורשמים אישיים(מעבר למאגרים הרשמיים) על אוניברסיטת מישיגן, חברה שלי הינה ספורטאית וקבלה שם מלגת ספורט ללימודי תואר ראשון, מה "שמאלץ" אותי גם להתחיל לחפש משהו, הנני כבן 31 בוגר תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים במרכז הבינתחומי, סיימתי התמחות בפרקליטות תל אביב ובימים אלו אני מתעתד לגשת למבחני לשכה, בעברי הייתי קצין ביחידה מובחרת בצבא כמו כן המשכתי לעבוד במשרד הביטחון, , בתקופת לימודי עסקתי אף בפעילות חברתית כאשר הדרכתי קבוצת בני נוער בקורס מנהיגות והכנה לצבא.

מעבר לידיעתי על כך שתוכנית של מיישיגן נחשבת מובילה , אודה עם אקבל התייחסות לנק' נוספות:

מה הסיכוי לזכות שם במילגה ? ש

בדרך כלל הסיכוי למלגה הינו פונקציה של חוזק המועמדות ויוקרת בית-הספר. תוכנית ה-MBA של רוס (מישיגן) היא תוכנית בטופ 10 האמריקאי, כלומר המועמדות צריכה להיות די חזקה על מנת שיציעו לך מילגה משמעותית. בשנתיים האחרונות ניתקלנו בקרב מועמדינו במילגות של שנים-עשר ושל עשרים אלף דולר ברוס.

האם ישנם תוכניות נוספות המומלצות באוניברסיטה (תקשורת, היסטוריה)? ש

מישיגן נחשבת לאוניברסיטה מובילה, ולכן אני בטוח שיש בה תוכניות איכותיות נוספות, אולם אנו מתמחים ב-MBA, כך שאני פחות מכיר…

קצת על החיים במישיגן בכלל ואן הרבור בפרט? ש

שאלה מצויינת… בעוד שאני יכול לעזור בתהליך הקבלה, לעניין הזה המקור הטוב ביותר הוא סטודנטים ובוגרים של רוס…

בהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: sharona

גילעם שלום,

האם אתה מכיר אוניברסיטה בניו זילנד בשם university of canterbury ?
    האם אתה יודע מהי רמת הלימודים שם והאם זו נחשבת אוניברסיטה טובה?

תודה רבה.

שלום שרונה,

אנו מתמחים ב-50 תוכניות ה-MBA המובילות בעולם. לצערי אינני מכיר את האוניברסיטה המדוברת.

גילעם

aringo
    חבר

To: HDRLY

גילעם שלום,

אני רוצה לשפר את הרקע המניהיגותי שלי לקראת האפליקשיין. אני מעריכה שאני אגיש מועמדות רק לשנת 2008 (אני מסיימת בקרוב את לימודי התואר הראשון במשפטים וניהול באוניברסיטת ת"א). במהלך שנות לימודי השתתפתי בהרבה פעילויות מעבר לחובות הלימוד הכוללות פעילות התנדבותית, מעורבות בקהילה, משלחות לחו"ל, התמחות עסקית בחברת שטראוס עלית, עוזרת מחקר בתחום דיני התאגידים, חברה בצוות חונכים בפקולטה (כל הסטודנטים בשנה א עוברים קורס בן שעה סמסטריאלית. תפקידי היה להעביר ל-25 סטודנטים שלי שיעור שבועי הכולל תכנים מקצועיים ואישיים – מעמד החונך הוא כחבר סגל הפקולטה למשפטים). בנוסף, אני חברה בקליניקה של הפקולטה למשפטים ליזמות עסקית וצדק כלכלי בה אני מסייעת לנשים חרדיות להקים עסק עצמאי משלהן מגיבוש הרעיון העסקי ועד הניהול השוטף של העסק.

מעבר לעשיה במהלך הלימודים. סיימתי את בתיכון בהצטיינות וכנראה שאסיים גם את התואר הראשון בהצטיינות.ציון פסיכומטרי: 697. התנסויות נוספות שראויות לציון הן שהייתי חברה בנבחרת ישראל בכדורעף בימי התיכון. לאחר הצבא הקמתי (לבד) עסק ליבוא מעילים מבוליביה (רעיון שעלה במהלך הטיול בדרא"מ) ושווקם בארץ. העסק הצליח מבחינה כלכלית והוא שגשג כשנה עד שהפסקתי את היבוא עקב תחילת לימודיי האינטנסיביים (כלומר חיסול העסק נבע משיקולים אישיים ולא מכישלון).

בצבא שירתתי כקצינת קליעה ובין תפקידי פיקדתי על קורסי הכשרת מדריכי קליעה שמנו בממוצע כעשרה אנשי סגל וכארבעים חיילים וקצינים קרביים.

כל הכבוד!! הרבה פעילות שתסייע באפליקיישן!

לאחר לימודי אני מתעדת להתמחות במשרד עו"ד מסחרי מהמובילים בארץ.

אני יודעת שהתכנית של הרווארד שמה דגש על ניסיון מנהיגותי. האם הניסיון הצבאי הנ"ל הוא מנהיגותי?

בהחלט. ניסיון פיקודי צבאי הינו ניסיון מנהיגותי. פיקוד על 50 איש הוא נסיון מנהיגותי מרשים ולא נפוץ, בייחוד בקרב מועמדות.

וכיצד אני יכולה לשפר פרמטר זה בהנחה שאני מסיימת בקרוב את לימודיי ואיני יכולה להיבחר למועצות או אגודות סטודנטים?

את מזהה נכון את החשיבות של נסיון מנהיגותי תוך כדי ולאחר הלימודים. ניתן למצוא פן מנהיגותי בכל מקרה בו תנהלי אנשים, תזמי פרוייקט גדול, תנאמי מול קהל גדול או בכיר (לקוחות/שותפי המשרד), תקחי על עצמך פרוייקט ותובילי אותו להצלחה, תובילי תחום (למשל: את תחום ניהול תורנויות המתמחים) וכדומה. נשמע שתוכלי למצוא הזדמנויות חלקיות לכך במהלך ההתמחות. אם תוכלי למצוא זמן ואנרגיה לצבור קרדיט מנהיגותי גם במקביל להתמחות ולסיום התואר, זה יעזור (עסק משפחתי? מועצה מקומית של היישוב? עזרה לבכיר פוליטי/עסקי?)

מעבר לכך, אשמח אם תחווה את דעתך בקשר לסיכויי בתוכניות המובילות בארה"ב.

הדר, להערכתי בהנחה של חיבורים/המלצות/קו"ח חזקים ו-GMAT סביב 670-720, תהיי מועמדת תחרותית בתוכניות כגון קלוג, וורטון, MIT, קולומביה, ברקלי, שיקגו (בסדר קושי יורד).הרוורד יהיה סטרצ' להערכתי. סטנפורד יהיה סטרצ', אם כי הרבה במיוחד תלוי בחיבורים במקרה הזה בסטנפורד. תהיי מועמדת חזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית בתוכניות כגון דיוק, מישיגן, NYU, קורנל, דרדן.

תודה על הפורום המבורך.

בבקשה והרבה הצלחה בתהליך,

גילעם

sharona
    חבר

28.4.2005
    גילעם שלום

באיזה אוניברסיטה הלימודים נמשכים שנה אחת בלבד?

אין באפשרותי לממן את הלימודים,
    באיזה אוניברסיטה יש לי סיכויים לקבל מלגה שתכסה את כל שכר הלימוד?
    האם יש אוניברסיטאות שיש לי בהם עדיפות לקבלת מלגה, כבוגרת טכניון?
    הנתונים שלי מצורפים למטה

תודה
    מיכל

גילעם שלום,

ממוצע הציונים 91 – מצטיינת נשיא. כל הכבוד!
    ציון פסיכומטרי – 717.
    סיימתי קורס קצינות בהצטיינות ושירתי כקצינת ניהול בחה"י. כל הכבוד2!

התשובה תושפע חלקית מהעיתוי בו תגישי את האפליקיישן, ומכמות הנסיון המנהיגותי שתצברי עד אז. בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ו– GMAT בסביבות הפסיכומטרי שלך, אני מעריך שתהיי מועמדת חזקה בתוכניות Top-10 ומועמדת תחרותית בתוכניות Top-5 כגון וורטון, סטנפורד, קלוג, אינסאד. לגבי הרוורד – נשמע שזה יהיה stretch מסויים, כאן הנסיון והרקע המנהיגותי ישחק תפקיד משמעותי במיוחד.

bilgrai
    חבר

שוב תודה על התשובה. ועכשיו לעניין אחר: אני וחברתי מנסים להתקבל ביחד ללימודים בחו"ל. הנתונים שלה דומים לנתונים שלי. האם כדי לרשום באפליקשיין שאנחנו מנסים להתקבל ביחד כזוג ? או שעדיף להצניע עניין זה ?

mishra
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

גלעם שבוע טוב,

לאחרונה התעוררו אצלי כמה שאלות:

ראשית, אני רוצה להבין עד כמה הציון של התואר הראשון קריטי. אני לומד תואר ראשון בכלכלה באוניברסיטת ת"א (במסלול החד חוגי), ותכננתי את המערכת כך שאסיים את התואר בשנתיים (במקום שלוש). בנוסף ללימודים אני עובד בחצי משרה, ופעיל בעולם השחמט הישראלי (חבר בועדות, פורום, קידום נוער, ומועדונים חדשים, בנוסף לאימונים ומשחקי ליגה), לאור העובדה שאני לא רוצה לחסל לגמרי את הזמן הפנוי שלי (המופנה בין היתר לכתיבת שירה באנגלית ) הציונים שלי נראים מעט בעייתיים – אני מעריך שאסיים את התואר בציון ממוצע סביב ה-85. רציתי לדעת האם ריבוי פעילויות וצמצום זמן התואר נלקחים בחשבון כהסבר לציונים נמוכים? האם GMAT גבוהה (מעל 700) יכול להספיק כדי להראות יכולות אנליטיות טובות?

מלבד זאת, הייתי רוצה (בהמשך לכמה דברים שנאמרו פה) לשמוע את דעתך על הכיוון של ייל כתוכנית MBA. ממה שקראתי באתרים שונים באינטרנט התוכנית עצמה מדהימה לא פחות מהרווארד (אם כי במתכונת אינטימית יותר), אבל יש לה בעיה קשה בתחום ההשמה עקב צעירותה וגודלה המצומצם של התוכנית. האם לדעתך, בטווח הזמן של שלוש-ארבע שנים התוכנית יכולה להציג שיפור משמעותי בתחום זה? היות ואני בכל מקרה מתכנן לחזור לארץ אחרי הלימודים, חשובה לי בעיקר איכות התוכנית (מבחינה חברתית, תרבותית, חוויתית, ותוכנית (בסדר הזה)), אבל הייתי רוצה להחזיר כמה שיותר מההשקעה הכספית בתוכנית בשנת העבודה אחרי סיום התואר (בארה"ב).

תודה מראש על התשובות,

מיכאל

HDRLY
    חבר

שוב שלום, תודה על המענה המפורט.

אני דיפדפתי כמעט בכל התשובות שנתת בארבעה-חמישה חודשים אחרונים (די קיצוני..), ובאף אחת מהן לא ראיתי שיכולת להצביע על מועמד פוטנציאלי כתחרותי להרוורד. למרות הטענה (הכנראה נכונה) שלא ניתן לאפיין פרופיל אחיד או אפילו דומה בין המתקבלים, מעניין אותי לדעת בכל זאת, לפי ניסיונך, מהם נתונים "אחרים" ו/או בולטים במיוחד שמצביעים על התאמה אפשרית, וזאת בהנחה ששאר הפרמטרים באפליקיישן לפחות ממוצעים לפי דרישות התכנית (למשל, 707 ב-GMAT). סיבכתי אותך?! מצטערת…

הדר

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

To: HDRLY

Hi Hadar,

I am just interested why exactly do you want Harvard?? and not other schools???

Assaf

nate77
    חבר
    מספר הפוסטים: 52

Hi Gilam,

just wonder whether you are in the final stages of compiling the list of people whom Aringo is willing to work with.

Thanks.

sharona
    חבר

גילעם שלום ,

אני מתלבטת בקשר ללימודים בחו"ל.
    התכניות שלי כוללות לימודים לתואר שני בחו"ל או בארץ ,
    ואח"כ עבודה בארץ.
    האם לדעתך יש ערך מוסף ללימודים בחו"ל?

תודה רבה ,
    מיכל.

dimdim
    חבר
    מספר הפוסטים: 16

שלום לכולם

האם החיבורים שנדרשים להליך הקבלה הם אותם חיבורים שנעשים במסגרת בחינת הגי-מאט?

תודה למשיבים

ובהצלחה לכולם

dimdim
    חבר
    מספר הפוסטים: 16

שלום גילעם

אני בעל תואר ראשון ושני במשפטים בממוצע 85

כיום אני יועץ משפטי של מס' רשויות מקומיות, אגודות שיתופיות וחברות פרטיות ועו"ד המתמחה במגוון תחומים.

ביצעתי פעילות התנדבותי ענפה בתחומי עיר מולדתי ויש לי המלצות מראש העיר הנוכחי והקודם ומבכיר במועצה להשכלה גבוהה.

אני מועמד למשרת צוער דיפלומטי ו/או למשרה במשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה

בהנחה וציון הגי-מאט שלי יהיה 670 פלוס, לאלו תוכניות לדעתך אוכל להתקבל?

אשמח אם תשיבני דבר

בברכה

משה.

HDRLY
    חבר

To: Assaf Wand

Hi Hadar,

I am just interested why exactly do you want Harvard?? and not other schools???

Assaf

הי אסף, כל כל הרבה סימני שאלה (5) במשפט אחד..

המסקנה שאני מעוניינת רק בהרוורד היא לא מדויקת. אני נמצאת בשלב מאד ראשוני של בירורים לגבי תוכניות מעניינות, ודווקא בגלל שזה מצבי אני בטוחה שהכותרת הרוורד משחקת תפקיד יותר משמעותי ומרכזי מאשר אם היה מדובר בשלב התעניינות ומחקר יותר מתקדם ורציני. אני חושבת שאפשר להבין את הרגשתי בשלב זה גם לאור המאמר המעניין שהצגת בפורום.

תודה על ההתעניינות בכל אופן, הדר

מוצגות 50 תגובות – 51 עד 100 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.