Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 2: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 1,101 עד 1,150 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

To: noa16

Hi Noa, I think you will be a competitive applicant in Chicago with a good chance for a full scholarship

Assaf

noa16
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

To: Assaf Wand

הי אסף,

שמעתי עליך רבות… (עבדתי בתמ-פיש)

לגבי שיקגו – יש משהו ספציפי שנראה לך שבגללו יש לי סיכוי?

שיקגו היא האופציה המועדפת עליי.

תודה,

נועה

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

wow – I hope good things, I was young and needed the money

As for the scholarship – I think the school is looking for more Israeli women, and especially someone who have some leadership military experience

hope it helps,

you can reach my on my personal email for more info [email protected]

Assaf

noa16
    חבר

To: Assaf Wand

כנ"ל. זה היה מזמן.

אני אשמור את המייל שלך למקרה שיהיו לי שאלות…

תודה,

נועה

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: All

שלום לגלעם ובעצם לכולם,

שאלה קצרה: בסדנת GMAT בה השתתפתי לא מזמן הדגיש אחד המרצים (מהמובילים בתחום ההכנה ל-GMAT בישראל) שמאז 2006 חל שינוי אדיר ברמת ותכני ה-GMAT, ושפחות או יותר כל הקורסים וחומרי העזר (ספרים, דיסקים וכיו"ב…) אינם רלוונטיים יותר!!

אני מעט סקפטי לגבי המסר האפוקליפטי, אבל רציתי להיות בטוח – האם חוויתם בעצמכם או שמעתם מאחרים שנבחנו בעת האחרונה תלונות שכאלה (שהרמה הייתה יותר קשה מחומרי העזר ו/או ששאלות רבות שהופיעו בבחינה לא היו דומות לשאלות שתירגלתם)?

תודה מראש לכל המגיבים (וסליחה לאלה שחושבים שהנושא לא רלוונטי לפורום הנ"ל…)!

shaysp
    חבר
    מספר הפוסטים: 86

To: epony

עוד באירופה הוא היה סקפטי

ובצדק.

אני עשיתי את ה GMAT באפריל והשתמשתי בחומר לימוד שחלקו היה משנת 2002.

ה OG כמעט ולא השתנה מאז, מה גם שהעקרונות שהמבחן בודק הם אותם עקרונות.

השוני המרכזי מבחינתי היה שהתנאים לבחינה הרבה יותר טובים מאשר באתר של ה ETS ושאסור לכתוב על דפים אלא על לוח מחיק מעצבן והטושים נמרחים על היד.

שאל את עצמך האם אתה זקוק לקורס מבחינת משמעת למידה ועד כמה אתה קולט טכניקות פתרון גם ללא עזרה. ציון הפסיכומטרי יכול להוות אמדן כלשהו לגבי היכולת שלך ב GMAT אבל ההתאמה אינה מושלמת.

אני מניח שאותו מרצה ניסה לערוך הרצאת מכירה וקצת נסחף….

בהצלחה

שי

אלמוני
    לא פעיל

To: epony

גם אני לא הרגשתי שהחומר לא רלוונטי (ועברתי על לא מעט חומר :))

itayle7
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

To: Gilam

גילעם שלום!

הרשה לי שוב לשבח אותך על העבודה הנפלאה שאתה עושה כאן בפורום.

התכנית שלי היא להתחיל את ה -MBA בספטמבר 09 כלומר להגיש את הטפסים בספטמבר 08.

במסגרת עבודתי אני אהיה בארה"ב בעוד כחצי שנה (סוף פברואר תחילת מרץ) והשאלה שלי היא האם ביקור בקמפוסים השונים יהיה מועיל למרות העובדה שיש עוד זמן רב עד שאני אגיש את הטפסים?

אם הוא לא יהיה מועיל מתי נראה לך שיהיה הזמן הנכון לעשות ביקור שכזה?

בתודה מראש

איתי

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

גילעם שלום,

קראתי כאן את כל התשובות (כמעט) ורציתי לומר שהן מאד עוזרות. תודה. תודה! שמח לשמוע.

מעבר לכך הייתי מעונינת לדעת מה הם בערך סיכויי הקבלה שלי לאחת התוכניות

המובילות בארה"ב. יש לציין שיש לי MBA מאונ' ת"א (אני מבינה שזה פועל לרעתי) אבל

אני אסביר את זה בחיבורים. בעבר עשיתי GMAT אבל רק את החלק הכמותי (קיבלתי 48) ועכשיו אני מתכוננת למבחן נוסף. טופל אני עושה בסוף החודש אבל האנגלית שלי ברמה טובה.

ממוצע התואר הראשון + השני שלי הנו 84 . את התואר הראשון עשיתי במקביל למשרה מלאה.

נסיון תעסוקתי – מסיום התואר הראשון 4 שנים, כפי שציינתי גם במהלך התואר עבדתי במשרה מלאה כך שכולל זה יש לי 5.5 שנות ניסיון בתחום הפיננסי(כולל משרה אחת כמנהלת צוות של 7 עובדים).

מעבר לזה – קצינה בצבא, התנדבות בבי"ס לילדים מעוטי יכולת במסגרת העבודה הנוכחית, ניהול בעבר מסעדה וצוות של 22 עובדים (לא יודעת כמה רלוונטי) ועוד.

מה לדעתך סיכויי הכניסה שלי לדוגמא ל- הרוורד, שיקגו, קולומביה, NYU, וורטון או כל אחת אחרת שתעלה בדעתך.

נועה, בהסתמך על הנתונים שבידי ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, של GMAT, נניח, 670, ושל הסבר טוב לגבי הצורך ב-MBA נוסף, תהיי להערכתי מועמדת תחרותית בתוכניות כגון NYU, Tuck, Michigan. בשיקגו, קלוג, וורטון וקולומביה תהיי להערכתי בין תחרותית לסטרצ' (לכיוון התחרותית בשיקגו, לכיוון הסטרצ' בוורטון). הרוורד וסטנפורד יהיו סטרצ' להערכתי.

תודה רבה מראש,

נועה

בבקשה ובהצלחה נועה.

גילעם

aringo
    חבר

To: avroas

שלום גלעם,רציתי להפנות לך שאלה

תחילה קצת רקע על עצמי – בעל תואר ראשון (88) ותואר שני (84) בהנדסת חשמל מאונ' ת"א.לימודי התואר השני היו במקביל לעבודה במשרה מלאה ותוך כדי התמודדות עם ארוע יוצא דופן.ציון 650 GMAT שאני מתכוון לשפר.

עובד כ – 4 שנים בחברת הייטק בינלאומית כמהדס פיתוח, במסגרת התפקיד הובלתי אנשים לתקופות קצרות (3-4 מהנדסים לתקופות של מספר חודשים) , לאחרונה הוצע לי לקבל תפקיד ניהולי אולם בשל סיבות אישיות החלטתי לקחת פסק זמן ולצאת לחופשה ארוכה. ברצוני להגיש אפליקשיין לאנסאד במרץ 07 ולאו' מובילות בארה"ב בשנה הבאה, שאלתי היא עד כמה העובדה שהחלטתי לקחת חופשה ארוכה מאד ולעזוב את עבודתי תפגע בסיכויי הקבלה ? האם אתה חושב שניתן להתגבר על כך ?

נגעת בנקודה נכונה – סביר שהחופשה הארוכה אכן "תרים דגל" בוועדת הקבלה. כלומר, סביר שהיא תעורר concerns מסויימים – האם יש לו מספיק מוטיבציה להצליח? האם הוא חרוץ? אולי יש איתו איזושהי בעיה שבגללה הוא לא מצליח למצוא עבודה?
    מידת הפגיעה של החופשה תלויה במידה רבה בהסבר שתספק לחופשה הזו: מדוע אתה בחופשה? מה אתה עושה בתקופה הזו? הסבר חזק, מבוסס-עובדות אשר נותן תחושה חזקה כי החששות שציינתי אינם הסיבה לחופשה, יכול להפיג או אף להעלים את ה-concerns הנ"ל. בנוסף, כדאי יהיה להדגיש באפליקיישן שלך עובדות אחרות מהקריירה והחיים שלך אשר מעידות על מוטיבציה, ביצוע וחריצות.

כמו כן האם יש אפשרות לקבל ייעוץ מחברתך לפני הגשת אפליקשיין מבחינת הערכת סיכויים?
    בהחלט. כחלק מתהליך העבודה אנחנו נותנים לכל המבקש הערכת סיכויים שמבוססת על האסטרטגיה שלך ועל ההסטוריה האישית שלך (שני אלה נבנים בתחילת התהליך).

תודה מראש ושנה טובה :-)

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: itayle7

גילעם שלום!

הרשה לי שוב לשבח אותך על העבודה הנפלאה שאתה עושה כאן בפורום. תודה רבה איתי!

התכנית שלי היא להתחיל את ה -MBA בספטמבר 09 כלומר להגיש את הטפסים בספטמבר 08.

במסגרת עבודתי אני אהיה בארה"ב בעוד כחצי שנה (סוף פברואר תחילת מרץ) והשאלה שלי היא האם ביקור בקמפוסים השונים יהיה מועיל למרות העובדה שיש עוד זמן רב עד שאני אגיש את הטפסים?

אם הוא לא יהיה מועיל מתי נראה לך שיהיה הזמן הנכון לעשות ביקור שכזה?

איתי, להערכתי התועלת מביקור בקמפוסים זמן רב מראש עולה בד"כ על התועלת מביקור שהוא קרוב למועד ההגשה.

יתרונות שאני יכול לחשוב עליהם של ביקור זמן רב מראש:

1. תוכל לבנות קשרים ארוכי-טווח עם סטודנטים (ואולי גם עם סגל). הקשרים האלה יכולים להתבטא אח"כ ב-support email שישלחו אלה אל ועדת הקבלה (לאחר שתגיש). העובדה שיהיה בידך זמן ארוך יחסית לבסס ולפתח את ההיכרויות האלה יכולה לסייע לתוכן של אותם support emails.

2. תכיר מוקדם יותר את בתיה"ס השונים, את האפשרויות השונות, את העולם הזה של MBA בתוכניות המובילות ושל תהליך הקבלה. סביר שזה יסייע לך לקבל החלטות נכונות יותר בשנים הקרובות (קריירה, ממליצים, נטוורק) ולהיות ממוקד יותר בבתי"ס מסויימים שאתה יודע שמעניינים אותך.

3. כאשר תכין את החיבורים, תוכל לציין שביקרת כבר לפני X שנים, ואת רשמיך מהביקור. סביר כי העובדה שביקרת כל כך מוקדם ושהתמדת לאורך שנים בפוקוס שלך על ביה"ס תוסיף כמה "נקודות".

4. חסכון בכסף ובזמן – היות והדבר משולב עם נסיעת עבודה.

5. יכולת להתמקד בהכנת האפליקיישן. מועמדים אשר מקדישים זמן לסיור אוניברסיטאות כמה שבועות או חודשים לפני הגשת הבקשות לפעמים מצטערים שלא ביקרו קודם, בד"כ משתי סיבות: א. "הייתי יכול להקדיש יותר זמן להכנת האפליקיישן אם הייתי מבקר מוקדם יותר". ב. "הביקור גרם לכך הייתי צריך לשנות דברים באפליקיישן שכבר הכנתי" / "הביקור גרם לכך שמאוחר מדי הבנתי שבי"ס X הוא בדיוק בשבילי / לא בשבילי".

לגבי חסרונות של ביקור זמן רב מראש:

1. אם לא תשמר/תחזק/תפתח את ההיכרויות מהביקור, אכן סביר כי תועלתו של הביקור המוקדם פוחתת.

2. ייתכן כי תגיע לבתיה"ס בשלב בו הידע שלך על עולם ה-MBA במובילות מינימלי. במקרה כזה יש סכנה (קטנה להערכתי) שתגיד דברים שיישמעו "טפשיים" או "לא במקום". סביר שעם קצת מחקר (במטוס…) ושיחה מקדימה אחת או שתיים עם בוגר/סטודנט הפער הזה ייסגר.

3. ייתכן שתבקר במקומות אשר אח"כ היית מגלה שהם לא רלוונטיים לך (מה שהיה חוסך את הביקור). מנגד, ייתכן שהביקור הוא שיסייע לך להחליט אילו בתי"ס רלוונטיים לך…

4. ייתכן שידע שתצבור במהלך הביקור יהיה פחות עדכני לאחר שנה או שנתיים.

בתודה מראש

איתי

בבקשה, מקווה שעזרתי.

גילעם

tamarco
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום גלעם!

אני פונה בשם בן זוגי שעסוק מדי כרגע בהכנות לג'ימאט בכדי להכנס לפורום:) . אז קודם כל תרשה לי להביע הערכה עמוקה לרצינות שבה אתה מתייחס לכל פניה ופניה.

לגבי הנתונים- נדב נשוי,בן 28 ובעל תואר ראשון בכלכלה בציון ממוצע של 82.לא ידוע כרגע מיקומו היחסי בשכבה. במהלך לימודי התואר הראשון עבד תמיד במשרה מלאה- בחדר העסקאות בסיטי-בנק בחצי השנה האחרונה, ולפני כן כקב"ט שגרירויות ממלא מתגבר במקומות שונים בעולם. לפני תפקיד זה מילא תפקיד של סגן קב"ט בשגרירות ישראל בפיליפינים כאשר מתחתיו כעשרה עובדים מקומיים וישראלים כאחד. גם נסיונו הצבאי כסמל מחלקה מהווה נסיון ניהולי, אני מניחה.סה"כ 6 שנות עבודה עם נסיון בניהול, כאשר התפקיד האחרון הוא לא תפקיד ניהולי.

רוב הסיכויים שיביא המלצות ממנהל חדר עסקאות של סיטי בנק ישראל, וכן משגרירת ישראל בפיליפינים דאז. גם השרה ציפי ליבני הכירה את נדב באופן אישי במסגרת תפקידו וסיכוי גדול שתסכים להמליץ עליו- האם המלצה כזו תוכל לעזור או דווקא תהיה בעוכריו (שהרי לא היתה ממונה ישירה שלו)?

ועכשיו לשאלה המרכזית- נדב מתכוון להגיש מועמדותו לקולומביה,סטרן,אינסאד והארוורד. בהנחה שלא יתקבל לאחת התוכניות הקונבנציונאליות שלהן, מה דעתך על התכניות של ינואר ותכנית המשרה החלקית של סטרן? שמענו שסיכויי הקבלה אליהן גבוהים בהרבה.

כמו כן- מה הערכותיך לגבי כל אחת מהתכניות, בהנחה שחיבורים טובים, וההמלצות טובות מהגורמים שציינתי? ובהנחה שציונים מתחת לממוצע המתקבלים

ותודה מראש על ההתייחסות, ועל הפורום הנהדר!

תמר

aringo
    חבר

To: tamarco

שלום גלעם!

אני פונה בשם בן זוגי שעסוק מדי כרגע בהכנות לג'ימאט בכדי להכנס לפורום:) . אז קודם כל תרשה לי להביע הערכה עמוקה לרצינות שבה אתה מתייחס לכל פניה ופניה. תודה תמר!

לגבי הנתונים- נדב נשוי,בן 28 ובעל תואר ראשון בכלכלה בציון ממוצע של 82.לא ידוע כרגע מיקומו היחסי בשכבה. במהלך לימודי התואר הראשון עבד תמיד במשרה מלאה- בחדר העסקאות בסיטי-בנק בחצי השנה האחרונה, ולפני כן כקב"ט שגרירויות ממלא מתגבר במקומות שונים בעולם. לפני תפקיד זה מילא תפקיד של סגן קב"ט בשגרירות ישראל בפיליפינים כאשר מתחתיו כעשרה עובדים מקומיים וישראלים כאחד. גם נסיונו הצבאי כסמל מחלקה מהווה נסיון ניהולי, אני מניחה.סה"כ 6 שנות עבודה עם נסיון בניהול, כאשר התפקיד האחרון הוא לא תפקיד ניהולי.

רוב הסיכויים שיביא המלצות ממנהל חדר עסקאות של סיטי בנק ישראל, וכן משגרירת ישראל בפיליפינים דאז. גם השרה ציפי ליבני הכירה את נדב באופן אישי במסגרת תפקידו וסיכוי גדול שתסכים להמליץ עליו- האם המלצה כזו תוכל לעזור או דווקא תהיה בעוכריו (שהרי לא היתה ממונה ישירה שלו)?
    המלצה של ממונה עקיף (בוס של הבוס וכדומה) לעיתים יעילה יותר מהמלצה של ממונה ישיר ולעיתים יעילה פחות מהמלצה של ממונה ישיר – תלוי הרבה בנוסח… ככלל, אם עולה מההמלצה שהממונה העקיף מכיר היטב את עבודתו של המועמד ופיקח עליה, המלצת הממונה העקיף עשויה להיות עדיפה.

ועכשיו לשאלה המרכזית- נדב מתכוון להגיש מועמדותו לקולומביה,סטרן,אינסאד והארוורד. בהנחה שלא יתקבל לאחת התוכניות הקונבנציונאליות שלהן, מה דעתך על התכניות של ינואר ותכנית המשרה החלקית של סטרן? שמענו שסיכויי הקבלה אליהן גבוהים בהרבה.

לגבי תוכנית המשרה החלקית של סטרן – יכולה להיות פתרון טוב אך (אם אני זוכר נכון) היא דורשת יכולת לעבוד בארה"ב תוך כדי הלימודים – כלומר, הוא יצטרך רשיון עבודה בארה"ב. לגבי תוכנית ינואר באינסאד – ככל הידוע לי סיכויי הקבלה דומים לאלה של תוכניות ספטמבר באינסאד. לגבי תוכנית ינואר בקולומביה – לעיתים קל יותר להתקבל אליה מאשר לתוכנית ספטמבר אם המועמד חוזר לחברה משפחתית (או לחברה בה הוא עובד כעת) לאחר הלימודים. אחרת, ככל הידוע לי סיכויי הקבלה דומים או נמוכים יותר מאלה של תוכנית ספטמבר.

כמו כן- מה הערכותיך לגבי כל אחת מהתכניות, בהנחה שחיבורים טובים, וההמלצות טובות מהגורמים שציינתי? ובהנחה שציונים מתחת לממוצע המתקבלים

עם חיבורים והמלצות חזקים ו-GMAT של, נניח, 680, הוא יהיה להערכתי תחרותי בסטרן (קצת לכיוון הסטרצ'). בקולומביה ובאינסאד הוא יהיה להערכתי בין תחרותי לסטרצ' (יותר לכיוון הסטרצ' בקולומביה). הרוורד יהיה סטרצ' להערכתי.

ותודה מראש על ההתייחסות, ועל הפורום הנהדר!

תמר

בבקשה, ובהצלחה לשניכם!

גילעם

aringo
    חבר

שלום גלעם,

לאחר שהייתי בהרצאתך בתחילת השבוע במרכז הבינתחומי, החלטתי להתניע את נושא התואר השני.
    אך לפני זה, התייעצות קלה ברשותך…
    אני סטודנט שנה רביעית, למשפטים ועסקים, כך שבשנת 2007 (מספטמבר) אני מתחיל את הסטאז' באחד המשרדים הבכירים בישראל.
    אני כרגע עובד בחברת השקעות, אשר בראשה עומד אחד מהמובילים במשק, והמלצה ממנו אני מאמין שיכולה לעזור.
    לאחר הרקע, 2 שאלות:
    1) האם מבחינה טכנית יתאפשר לי להתחיל את הלימודים בספטמבר 2008 בארה"ב?
    עפ"י הנתונים שציינת, בהחלט כן. כמובן שתצטרך לעמוד בדרישות – GMAT, TOEFL, הגשת ציוני תואר ראשון וכדומה. נשמע שטכנית (זמן, סיום תואר) אתה יכול בהחלט לעמוד בהן.
    2) אני מפחד כי היחסים הקרובים המאפשרים אני מאמין המלצה יתקררו לאחר שנת הסטאז' וכך אאבד את המלצתו של אותו בכיר?
    (כמובן שאפשרות נוספת מבחינתי היא תחילת לימודים בשנת 2009, אבל אז כמו שכבר ציינתי ייתכן ולא אקבל את המלצתו של אותו אדם)
    יש המנסים לקחת המלצה הרבה זמן מראש כדי לא "לאבד" את היחסים. היעילות של השיטה הזו בד"כ נמוכה – רבים מוצאים את עצמם חוזרים אל אותו ממליץ ומבקשים ממנו להכין שוב את ההמלצה. בין הסיבות לכך – השאלות ששואלות האוניברסיטאות משתנות בין אחת לשניה (ולעיתים משנה לשנה). בנוסף, האסטרטגיה שלך לגבי האפליקיישן (מיצוב עצמי, תוכנית קריירה) עשויה להשתנות בשנה הקרובה. בנוסף, מרבית האוניברסיטאות מעדיפות כי הממליץ יגיש את ההמלצה online במערכת שלהן.

בהקשר של אפליקיישן ל-MBA, סביר כי הדרך היעילה ביותר לקבל המלצה מאותו אדם היא לשמור על קשר טוב איתו ולקוות שישתף פעולה בבוא היום. אם אתה מרגיש בנוח, אתה יכול לקחת ממנו עם סיום התפקיד המלצה של "לכל מאן דבעי" ואולי להשתמש בה (למשל כ-extra recommendation) אם ב"יום הפקודה", כפי שאתה חושש, הוא לא יהיה זמין/קואופרטיבי.

תודה מראש,
    Oshrike

בבקשה, והרבה הצלחה,

גילעם

eytankab
    חבר

שלום גילעם,
    ראשית, הרשה לי לציין את העבודה המצוינת שאתה עושה בפורום. הצלחתי לשאוב ממנו אינפורמציה רבה ביותר על MBA בחו"ל ועל תהליך הקבלה אליו.
    בדעתי ללמוד לתוכנית MBA בארה"ב או באירופה ואני מחפש את התוכנית המתאימה ביותר עבורי.
    מספר שאלות ואשמח אם תוכל לענות:

1. ראשית בקצרה על עצמי – בן 30, בוגר האוניברסיטה העברית במדעי המחשב וכלכלה בציון 81. בעל 4 שנות ניסיון במחשבים (R&D מגוון מאוד) וכיום אני עובד בחברת סטארטאפ. לא ניהלתי צוות עובדים בשנים אלו אך ניהלתי פרוייקטים ותהליכים. האם העובדה שאינני מנהל תהיה בעוכריי?
    יש לציין כי בצבא הדרכתי ופיקדתי על קורסים בני חצי שנה של 15-25 חיילים. לאחר השחרור ניהלתי צוות עובדים לתקופה קצרה.
    2. לגבי MBA – אינני מעוניין לעבוד בבנקי השקעות ובתחום של finance בכלל, אלא יותר ב-Business Development וייעוץ ל- חברות הייטק (אני מעוניין להשאר בתחום הזה). האם MBA היא התוכנית המתאימה? אלו אוניברסיטאות יותר מתאימות לתחומים האלה?
    3. אני מתעתד ללמוד ב-2008 או 2009 – בספטמבר 2008 אהיה בן 32 וחצי. האם עדיפה עוד שנת עבודה (2008 לעומת 2009)? ובכלל, האם יש משמעות לגיל מבחינת האוניברסיטאות?
    אחת הסיבות שלא הצגתי מועמדות לתוכניות MBA מובילות עד כה הינה כספית.
    4. אני משוכנע שאוכל להוציא ציון גבוה ב-GMAT (בפסיכומטרי הוצאתי 745) האם זה יאזן את חוסר הנסיון הניהולי שלי? אני מתעקש על הנקודה כי חלק ניכר מהרצון שלי לעשות MBA הוא להכנס למסלול מהיר של ניהול ולהתקדם למשרות אסטרטגיות. ה-MBA מבחינתי הוא מקפצה.
    5. אני אזרח אמריקאי כך שאוכל לעבוד בארה"ב – האם ממצא זה מוסיף מבחינת תוכניות part-time בארה"ב?
    6. תוכניות הרצויות ביותר בעיני – NYU וקולומביה. אם כי אודה שאין בידי את כל האינפורמציה לגבי התוכנית עצמה והתבססתי יותר על שיקולים פרקטיים. אשמח אם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות המובילות (כולל השתיים שציינתי).
    תודה רבה לך על עזרתך!
    בברכה,
    איתן.

shaysp
    חבר
    מספר הפוסטים: 86

To: Nurit

שלום נורית,

אמנם אני לא גלעם אבל נראה לי שיש לי מספיק ידע כדי לעזור לך…

הפורום הזה מוקדש ללימודי תואר שני במנהל עסקים, (באנגלית MBA), ולא ללימודים בחו"ל באופן כללי. באף בית ספר לוטרינריה לא יבקשו ממך ציון GMAT אז את יכולה להיות רגועה לגבי זה.

אם את רוצה ללמוד וטרינריה בחו"ל כדאי שתחפשי את הפורום המתאים, בטח בתפוז יש משהו.

בהצלחה

שי

itayle7
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

גילעם,

בהמשך לשאלה שלי לגבי הביקורים בבתי הספר השונים,

רציתי לדעת האם סוף פברואר תחילת מרץ הוא זמן טוב לביקור? האם יש מבחנים

או חופשות בזמן הזה?

כמו כן כמה ימים כדאי להקציב לכל ביקור?

תודה מראש ושנה טובה,

איתי

rocksrabbit
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

שלום לכולם

רציתי לדעת אם מישהו מכם יודע לגבי ראיונות בכל ביה"ס. האם הם לפני ההגשה של האפליקיישן או אחרי בהזמנה בלבד. אני מבקש לא לענות לי לגבי שנה שעברה, רק מי שיודע בוודאות לשנה הזאת.

אני מגיש ל:

הרוורד, סטנפורד, רוס[מישיגן], טק, ברקלי ודרדיין.

תודה ובהצלחה לכולם

איציק

Itair
    חבר
    מספר הפוסטים: 193

To: rocksrabbit

למה שתקבל הזמנה לראיון אם לא הגשת אפליקיישן?

shimonh
    חבר
    מספר הפוסטים: 159

א. אמנם ישנם בתי ספר אליהם אתה צריך ליזום ראיון לפני הגשת האפליקישיין (קלוג למשל), אבל בברקלי ומישיגן הראיון הוא ע"פ הזמנה (של ביה"ס בלבד).

ב. אני חושב שהכי טוב זה שתחפש ב-APPLICATION INSTRUCTIONS של כל אחד מבתי הספר שציינת.

rocksrabbit
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

To: Itair

שלום איתי

האם אני יכול להבין מהתשובה הנחמדה שלך שלכל האוניברסיטאות שאני מגיש, הראיון מבוצע רק אחרי שאני מגיש את האפליקיישן ובהזמנה בלבד.

אם כן המון תודה

דרך אגב תסתכל על התשובה של שמעון ותראה איך עונים לשאלה גם כשלא חושבים שהיא במקום.

איציק

Itair
    חבר

לאור התשובה הנ"ל, כנראה שלא…

Limch
    חבר
    מספר הפוסטים: 323

היי איציק,

בטאק יש אפשרות להגיע לראיון לפני שליחת האפליקיישן, ובאפליקיישן עצמו הם אף שואלים אותך האם נכחת בכזה ואם לא מדוע, זה לא הכרחי ואני חושבת שהם מבינים שסטודנטים זרים לא יכולים תמיד להגיע לקמפוס עצמו.

למיטב ידיעתי הרווארד זה רק אחרי האפליקיישן.

ואם אני לא טועה בוגר דרדן שהשתתף בכנס חיבורים של פולברייט לא מזמן אמר שגם שם הראיונות הם לפני, כלומר שיש אפשרות לקבוע לפני, אבל אני ממש לא בטוחה.

dudy
    חבר
    מספר הפוסטים: 88

To: Limch

Hi Itzik,

I'm a 2nd year student at Tuck and what Limor told you is right: Tuck does allow you to interview on-campus before you've applied. It is not required, and again as Limor mentioned they understand that coming all the way from Israel is a big investment of time and money.

That said, I think there is great value in coming here to interview, and almost every Israel that was admitted to Tuck in the past few years interviewed here as well.

Hope it helps.

PE
    חבר

Maybe you should learn how to ask questions before Iyou send Itai to learn how to answer? What the hell is:

"אני מבקש לא לענות לי לגבי שנה שעברה, רק מי שיודע בוודאות לשנה הזאת"

Doesn't seem you are MBA material

shimonh
    חבר

To: PE

Sometimes schools change their application procedure from one year to another.

Ross, for example, indeed changed their policy – they used to let the applicant interview beforehand as Kellogg does today.

Laker
    חבר
    מספר הפוסטים: 60

To: shimonh

מעניין מהם השיקולים של ביה"ס בפרוצדורה כזאת…

ברור שזה דורש מהביה"ס הרבה יותר משאבים וזמן, אבל כנראה שהם מעוניינים באמת להכיר לעומק את כל אחד מהמועמדים.

בכל מקרה, הרוב הגדול של בתיה"ס אינם נוקטים בשיטה זו, אלא מזמינים לראיונות רק לאחר ההגשה (אם ישנה התאמה).

Itair
    חבר

איציק,

לא חשבתי לרגע שהשאלה שלך לא במקום. כנראה שאתה לא מבין את שפת הסימנים ()

איתי.

yaniv1975
    חבר
    מספר הפוסטים: 46

הי גילעם
    להלן מייל שכתבתי בתשובה לשאלה שנשאלתי לפני כשבוע ע"י אחד מקוראי הפורום:

מדוע לבחור ב MIT Sloan ??

הרושם שקיבלתי במהלך החיפושים והלבטים אחר הבית ספר הנכון הוא שרוב בתי הספר בטופ 10 ייתנו לך בגדול את אותם התכנים. הלכתי להמון כנסים ומפגשים, ולא פגשתי בוגר MBA אחד שלא אמר שהבי"ס שלו הוא הכי טוב. המסקנה שלי מזה היא שאו שכולם משקרים… או שפשוט כולם טובים, ואני צריך לבחור את הבי"ס בו האווירה והמסגרת תתאים לי בצורה הטובה ביותר.

בכל ארגון יש את "רוח הארגון". למרות שזה נשמע כמו דבר לא מוחשי – זה מורגש וקיים. כאן בבי"ס הרוח היא יצירתיות וחדשנות באמצעות טכנולוגיה. זו לא סיסמה – מעבר לכביש יש מעבדה של מדיה, לידה יש מעבדה של חומרים מרוכבים, ליד יש מעבדה של מכונות ולידה יש מעבדת מחשבים מטורפת שלכולם אתה יכול פשוט להכנס, לראות, לגעת ולדבר עם המהנדסים שמאחורי הטכנולוגיה.
    בעוד שעה אני הולך לכנס התנעה של תחרות המאה אלף דולר השנתית של האוניברסיטה – של כל MIT, לא רק של sloan, ובה נפגשים כ-ו-ל-ם ומעלים רעיונות מטורפים כאלה ואחרים. זו פשוט רוח הבית ספר. שנה שעברה במקומות הראשונים היה רכב-מטוס, ותוכנת חיפוש סטייל גוגל לתכנים של ילדים

השנה נפתחה תת-תוכנית בתוך ה MBA שנקראת E&I
    Entrepreneurship and Innovation
    לשמחתי התקבלתי אליה. אתמול הייתה לנו הרצאה מפי המארגן של תחרות העשר-מיליון דולר לראשון שייבנה מטוס/חללית שתטוס לחלל פעמיים בתוך שבועיים, ועוד שלל פעילויות חלל שונות -האיש פשוט לא ייאומן, והוא בא אלינו – הוא רוצה אותנו, את הרעיונות שלנו, את רוח הבי"ס בארגון שלו. כל שבוע יהיה לנו הרצאה מפי יזם/מופרע/גאון/מנוסה אחר – אנשים שפתחו חברות, מנוסים מאוד, שאפשר ללמוד מהם המון

חוץ מתחום הטכנולוגיה, הבי"ס קטן, אישי ואינטימי. לי זה חשוב, לאחרים פחות. הלימודים עצמם משלבים תיאוריה עם פרקטיקה, ומחנכים לגישה אנליטית המבוססת על ניתוח נתונים בקבלת החלטות עסקיות. לדוגמה, בשיעורי כלכלה מנתחים ביקוש והיצע של שווקים אמיתיים, עם נתונים אמיתיים, והתשובות מוצגות כבר מהשיעור הראשון כאילו אתה ממליץ למנכ"ל חברה איך לפעול.
    לא אכנס כאן לנושא המרצים המדהימים, כי אני מניח שבכל האוניברסיטאות הם כאלה, וזה לא היה השיקול שלי, אבל פשוט כיף לי לשבת בשיעורים ולהקשיב למרצים, אולי גם משום שנושאי ההרצאה הם מהמציאות ומהעיתון, ולא מספר תיאוריה עתיק.

לסיכום – על קצה המזלג אלו הסיבות לבחור ב Sloan – מקום קטן, שמתחכך בטכנולוגיה הכי הכי מתקדמת וחדשנית על בסיס שוטף, שניתוח אנליטי, יצירתיות, חדשנות וטכנולוגיה הם אבני היסוד שלו.

שיהיה בהצלחה לכולם,
    מוזמנים להגיב בפורום MIT
    יניב

Laker
    חבר
    מספר הפוסטים: 60

היי גילעם,

יש לי שאלה בקשר לציון שלי ה-AWA ב-GMAT. קיבלתי 4.5, האם זה נחשב ציון טוב מספיק עבור האוניבסיטאות המובילות או שזה עשוי להוות concern כלשהו?

עד כמה חשוב בכלל הציון ב-AWA? ומה נחשב ציון טוב עבור סטודנט לא אמריקאי?

חשוב לציין שיקבלתי 40 בחלק המילולי של הבחינה ו-278 בטופל.

תודה מראש!

אוריאל
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: Laker

Hi

Did anybody hear about Fisher Monterey MBA program (California)?

I heard good things about their entrepreneur program, and althogh the school isn't famous, it was rated amoung the top ten in the U.S for entrepreneur programs by the prinston review.

Can i rely on this information sent to me by the school itself?

Oriel

asaf_sagy
    חבר
    מספר הפוסטים: 68

To: Itair

איציק ואיתי –

הפכתם את הפורום לזירת התגוששות!!!

אני ממליץ לפרוק מתחים על המסילה בחדר כושר במקום אחד על השני.

בתור אחד שכבר אוכל את המקלדת מרוב עצבים וחוסר שינה – תנו אחד לשני אינפורמציה ולא מכות.

גמר חתימה טובה, וסליחה אם פגעתי במישהו השנה.

Roee k
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

שלום גילעם !!
    אני בוגר תואר ראשון בהנדסה מאונ' ת"א בממוצע 76

בנוסף אני לקראת סיום תואר שני בהנדסה מאותה אוניברסיטה

ב- GMAT קיבלתי 690 .

אספר קצת על עצמי : אני בן 28 עם 6 שנים ניסיון בהובלת וניהול פרוייקטים

ופיתוח מתודות עבודה, (בנוסף אני סרן במיל' )

אני שוקל להגיש ממועמדות לאחת המוסדות הבאים: NYU,WHARTON,MIT,CULONBIA

אשמח אם תוכל להגיד לי מה עליי לשפר (אולי GMAT) על מנת לשפר את מועמדותי

האם ציונו התואר הראשון יפריעו לי מאוד בקבלה ???

תודה רועי
    aringo
    חבר

To: eytankab

שלום גילעם,

ראשית, מתנצל על העיכוב בתשובה. בד"כ אני עונה בימי שני אך בגלל יום כיפור אני עונה בשלישי…

ראשית, הרשה לי לציין את העבודה המצוינת שאתה עושה בפורום. הצלחתי לשאוב ממנו אינפורמציה רבה ביותר על MBA בחו"ל ועל תהליך הקבלה אליו. תודה רבה איתן.
    בדעתי ללמוד לתוכנית MBA בארה"ב או באירופה ואני מחפש את התוכנית המתאימה ביותר עבורי.
    מספר שאלות ואשמח אם תוכל לענות:

1. ראשית בקצרה על עצמי – בן 30, בוגר האוניברסיטה העברית במדעי המחשב וכלכלה בציון 81. בעל 4 שנות ניסיון במחשבים (R&D מגוון מאוד) וכיום אני עובד בחברת סטארטאפ. לא ניהלתי צוות עובדים בשנים אלו אך ניהלתי פרוייקטים ותהליכים. האם העובדה שאינני מנהל תהיה בעוכריי?
    יש לציין כי בצבא הדרכתי ופיקדתי על קורסים בני חצי שנה של 15-25 חיילים. לאחר השחרור ניהלתי צוות עובדים לתקופה קצרה.
    רבים מהישראלים פונים ומתקבלים ללא נסיון ניהולי "אזרחי", ויש הפונים ללא כל ניסיון ניהולי. נסיון ניהולי עוזר אך אינו הכרחי. הוא מגדיל בד"כ את סיכויי הקבלה.

2. לגבי MBA – אינני מעוניין לעבוד בבנקי השקעות ובתחום של finance בכלל, אלא יותר ב-Business Development וייעוץ ל- חברות הייטק (אני מעוניין להשאר בתחום הזה). האם MBA היא התוכנית המתאימה? אלו אוניברסיטאות יותר מתאימות לתחומים האלה?
    רבים (סדר גודל של 30-40% להערכתי) מבוגרי ה-MBA בתוכניות המובילות מועסקים בתחומים של פיתוח עסקי וייעוץ (ניהולי, אסטרטגי, עיסקי) לאחר הלימודים.
    תוכניות ה-MBA של קרנגי-מלון, MIT וטקסס-אוסטין נחשבות לחזקות במיוחד בנושא של ניהול בסביבה טכנולוגית. וורטון, סטנפורד וברקלי נחשבות גם הן לחזקות יחסית בתחום הזה.

3. אני מתעתד ללמוד ב-2008 או 2009 – בספטמבר 2008 אהיה בן 32 וחצי. האם עדיפה עוד שנת עבודה (2008 לעומת 2009)? ובכלל, האם יש משמעות לגיל מבחינת האוניברסיטאות?
    אחת הסיבות שלא הצגתי מועמדות לתוכניות MBA מובילות עד כה הינה כספית.
    מבחינת סיכויי קבלה, המלצתי היא שתפנה בספטמבר 2008. סביר כי התועלת של שנה נוספת של עבודה קטנה מה"עלות" של שנה נוספת בגיל מבחינת סיכויי הקבלה. במרבית התוכניות המובילות, ככל שתלך ותעלה מעל גיל 32 יירדו סיכויי הקבלה. וורטון, טאק ו-IMD נחשבות ל"ידידותיות יותר" כלפי מועמדים מבוגרים יחסית (בייחוד IMD). ככלל, ככל שתתרחק מממוצע הגיל של המתקבלים כך יהיה קשה יותר להתקבל. כאשר מדובר בהבדל של שנתיים-שלוש מהממוצע, ההשפעה על הסיכויים קטנה עד זניחה.

4. אני משוכנע שאוכל להוציא ציון גבוה ב-GMAT (בפסיכומטרי הוצאתי 745) האם זה יאזן את חוסר הנסיון הניהולי שלי? אני מתעקש על הנקודה כי חלק ניכר מהרצון שלי לעשות MBA הוא להכנס למסלול מהיר של ניהול ולהתקדם למשרות אסטרטגיות. ה-MBA מבחינתי הוא מקפצה.
    GMAT גבוה (בדומה לכל נתון חזק אחר – ציוני תואר, חיבורים, המלצות וכדומה) אכן יגדיל את סיכוייך להתקבל גם ללא נסיון ניהולי. עם זאת, להערכתי לכחצי מהישראלים המתקבלים ל-MBA ב-20 התוכניות המובילות יש נסיון ניהולי דומה לשלך או פחות ממנו.

5. אני אזרח אמריקאי כך שאוכל לעבוד בארה"ב – האם ממצא זה מוסיף מבחינת תוכניות part-time בארה"ב?
    בהחלט. רשיון עבודה בארה"ב הוא, ככל הידוע לי (הבנתי בתוכניות part-time מוגבלת), דרישת חובה בחלק גדול מתוכניות ה-part time.

6. תוכניות הרצויות ביותר בעיני – NYU וקולומביה. אם כי אודה שאין בידי את כל האינפורמציה לגבי התוכנית עצמה והתבססתי יותר על שיקולים פרקטיים. אשמח אם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות המובילות (כולל השתיים שציינתי).
    איתן, עם חיבורים והמלצות חזקים ו-GMAT סביב 720 (אני מניח זאת על סמך מה שציינת למעלה) תהיה להערכתי מועמד תחרותי ב-NYU. בקולומביה, בברקלי וב-MIT תהיה בין תחרותי לסטרצ' (בקולומביה וב-MIT יותר לכיוון הסטרצ') להערכתי. הרוורד, סטרפורד, וורטון וקלוג יהיו סטרצ' להערכתי. תהיה תחרותי בטאק ובקורנל ותחרותי עד חזק, עם פוטנציאל למילגה משמעותי, בקרנגי-מלון ובאוסטין.

תודה רבה לך על עזרתך!
    בברכה,
    איתן.

בבקשה. מקווה שעזרתי.

גילעם

aringo
    חבר

To: itayle7

גילעם,

בהמשך לשאלה שלי לגבי הביקורים בבתי הספר השונים,

רציתי לדעת האם סוף פברואר תחילת מרץ הוא זמן טוב לביקור? האם יש מבחנים

או חופשות בזמן הזה?

ראשית, מתנצל על העיכוב בתשובה. בד"כ אני עונה בימי שני אך בגלל יום כיפור אני עונה בשלישי…

ככלל, כן, נשמע לי כמו זמן טוב לביקור – במהלך ה-spring semester. סטודנטים קיימים – נא תקנו אותי אם אני טועה לגבי בי"ס כלשהו…

כמו כן כמה ימים כדאי להקציב לכל ביקור?
    יומיים פר אוניברסיטה מאזנים יפה בין מהירות/עלות לתועלת להערכתי. אם אתה ממהר, גם יום יכול להספיק. אם לא ממהר, שלושה ימים יכולים להועיל יותר מיומיים (למרות שהתפוקה השולית פוחתת בד"כ…).

תודה מראש ושנה טובה,

איתי

בבקשה. בהצלחה איתי.

גילעם

aringo
    חבר

To: Laker

היי גילעם,

יש לי שאלה בקשר לציון שלי ה-AWA ב-GMAT. קיבלתי 4.5, האם זה נחשב ציון טוב מספיק עבור האוניבסיטאות המובילות או שזה עשוי להוות concern כלשהו?

עד כמה חשוב בכלל הציון ב-AWA? ומה נחשב ציון טוב עבור סטודנט לא אמריקאי?

חשוב לציין שיקבלתי 40 בחלק המילולי של הבחינה ו-278 בטופל.

להערכתי במרבית התוכניות המובילות (ואולי בכולן) 4.5 לא יהווה concern כלשהו. חשיבות ה-AWA נמוכה יחסית. ציון של 4 ומעלה עבור מועמד שאנגלית אינה שפת האם שלו יעבור בשלום בד"כ ולא יעורר concern משמעותי.

תודה מראש!

בבקשה.

גילעם

noap
    חבר

גילעם שלום,

הייתי רוצה לדעת באילו אוניברסיטאות בארה"ב יש לי סיכוי עם הנתונים הבאים:

בוגרת כלכלה וחשבונאות באוניברסיטת ת"א עם ממוצע 92-הצטיינות.

היום אני עושה את ההתמחות שלי בראיית חשבון בפירמת PWC

נכון לעכשיו אני שם כבר שנה וחצי ומרכזת תיקים.

טרם עשיתי GMAT

אולם ציון הפסיכומטרי שלי היה 700.

בעבר התנדבתי בפעילויות שונות כגון חלוקת מזון ועזרה לילדים מעוטי יכולת.

תודה מראש ושנה טובה

נועה

aringo
    חבר

To: Roee k

שלום גילעם !!
    אני בוגר תואר ראשון בהנדסה מאונ' ת"א בממוצע 76

בנוסף אני לקראת סיום תואר שני בהנדסה מאותה אוניברסיטה

ב- GMAT קיבלתי 690 .

אספר קצת על עצמי : אני בן 28 עם 6 שנים ניסיון בהובלת וניהול פרוייקטים

ופיתוח מתודות עבודה, (בנוסף אני סרן במיל' )

אני שוקל להגיש ממועמדות לאחת המוסדות הבאים: NYU,WHARTON,MIT,CULONBIA

אשמח אם תוכל להגיד לי מה עליי לשפר (אולי GMAT) על מנת לשפר את מועמדותי

האם ציונו התואר הראשון יפריעו לי מאוד בקבלה ???

רועי, ראשית, מתנצל על העיכוב בתשובה. בד"כ אני עונה בימי שני אך בגלל יום כיפור אני עונה בשלישי…
    ציוני התואר הראשון שלך נמוכים משמעותית מהממוצע של המתקבלים למוסדות שציינת. עם זאת, בכל שנה מתקבלים למוסדות האלה מועמדים עם ממוצע תואר ראשון נמוך משלך.
    ממוצע התואר הראשון יעורר concerns לגבי ה-analytical skills (שהוא אחד מה-admission drivers החשובים ביותר).
    אם יהיו לך נתונים אשר יתנו "קונטרה" חזקה ל-concern הספציפי הזה, הדבר יסייע מאוד לקבלתך. GMAT מעל ממוצע המתקבלים יהווה "קונטרה" כזו. בהיעדרו, נתונים אחרים שיכולים לתת אינדיקציה על analytical skills חזקים (דברי ממליצים, ציון פסיכומטרי, הצטיינות בתיכון) יסייעו במידה מועטה עד בינונית (תלוי בנתונים שיוצגו).
    גם אם ה-analytical skills מצטיירים כבעייתיים, עדיין ישנם admission drivers רבים אחרים. למשל, אם תצטייר כחזק במיוחד ב-admission driver של מנהיגות, שגם הוא אחד מהחשובים ביותר, הדבר ייתן "קונטרה" לחולשה ב-admission driver של analytical skills וייתכן שיספיק כדי להביא לקבלתך.
    כלומר, שיפור ה-GMAT יעזור. חיזוק הנסיון הנסיון הניהולי והמנהיגותי שלך יעזור. חיבורים, קורות חיים והמלצות שמציגים את ה-admission drivers שלך באור החזק ביותר, יעזרו. למשל, נראה שעל הנסיון הצבאי שלך אתה שם פחות דגש. ייתכן כי דגש על הנסיון הצבאי שלך (בייחוד אם הוא כולל נסיון מנהיגותי) יסייע משמעותית. הישגים נוספים בעבודה ו/או קידום בעבודה עד להגשת הבקשה יסייעו אף הם.

בפועל שיקולי הקבלה ודרכי החשיבה על הקבלה משתנים מתוכנית לתוכנית ובד"כ גם מחבר ועדת קבלה אחד למשנהו. עם זאת, המודל שהצגתי למעלה מייצג בקירוב/בממוצע את המציאות, למיטב ידיעתי, יותר מכל מודל אחר שנתקלתי בו או שניסינו לפתח במהלך השנים. במציאות הדברים הם פחות מתמטיים, יותר qualitative ויותר, מה לעשות, אקראיים.

תודה רועי

בבקשה רועי. מקווה שעזרתי.
    גילעם

aringo
    חבר

To: noap

גילעם שלום,

הייתי רוצה לדעת באילו אוניברסיטאות בארה"ב יש לי סיכוי עם הנתונים הבאים:

בוגרת כלכלה וחשבונאות באוניברסיטת ת"א עם ממוצע 92-הצטיינות.

היום אני עושה את ההתמחות שלי בראיית חשבון בפירמת PWC

נכון לעכשיו אני שם כבר שנה וחצי ומרכזת תיקים.

טרם עשיתי GMAT

אולם ציון הפסיכומטרי שלי היה 700.

בעבר התנדבתי בפעילויות שונות כגון חלוקת מזון ועזרה לילדים מעוטי יכולת.

נועה, בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל ציון GMAT באיזור של ציון הפסיכומטרי, תהיי להערכתי מועמדת תחרותית בוורטון, קלוג, MIT, קולומביה (סביר יהיה קל יותר בקולומביה, וקצת יותר קל ב-MIT). הרוורד יהיה סטרצ' להערכתי, ובסטנפורד תהיי בין תחרותית לסטרצ'. ב- NYU וברקלי תהיי מועמדת תחרותית עד חזקה. בדרדן, דיוק, קורנל ומישיגן תהיי מועמדת חזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית להערכתי.

תודה מראש ושנה טובה

נועה

בבקשה. שנה טובה!

גילעם

n.yanus
    חבר

גילעם שלום,

ברצוני לדעת, האם ידועים לך הפרטים לגבי בתי הספר לעסקים בקנדה?

העניין הוא, שלפי המידע שברשותי, רוב הישראלים (קהל היעד שלך) לא מגישים לבתי ספר קנדיים למרות שלפי הדירוגים של BUSINESS WEEK וFT הם לעיתים "טובים" יותר מבתי ספר אירופאיים ואמריקאים. ולכן, רציתי לדעת האם יש לך את האנפורמציה לגבי מה מחפשים בתי ספר אלה, כמה ישראלים מגיעים לשם וכו'…

לפי הבירור שלי, מחיר הTUITION זהה או זול יותר בקנדה לעומת ארה"ב, השכר לאחר שלוש שנים מסיום ה MBA זהה לזה בארה"ב (מינוס פלוס). רק מה שמוזר הוא ש99% מהבוגרים שעובדים בצפון אמריקה וסיימו בקנדה, עובדים בקנדה, למרות שההזדמנוית בארה"ב רחבות ורבות יותר. האם ישנה בעיה לבוגר MBA מקנדה לעבוד בארה"ב? ואם כן, מדוע? הרי QUEENS מדורג ראשון בבתי ספר מחוץ לארה"ב (מעל INSEAD)?

אשמח לדעת אם הנתונים שבידי שגוייםמדויקים….

בכל מקרה, אני מעוניין לדעת מה הסיכויים שלי ב- QUEENS, IVY, HEC-MONTREAL,YORK או כל בית ספר "נחשב" אחר בקנדה לעומת ארה"ב. אני מהנדס אלקטרוניקה צעיר ,סיימתי בטכניון הנדסת אלקטרוניקה, SUMMA CUM LAUDE ב-3% העליונים.

GMAT מלא 710

בן 25

עבדתי במהלך התואר כשנה וחצי באינטל חיפה (יש לי המלצות משם)כיום אני עובד כבר שנה משרה מלאה בחברה אחרת

תודה מראש….

Roee k
    חבר

גילעם שלום !!

תודה רבה על התשובה המלאה

אך האם התואר השני (כולל תיזה) לא מזים את החשש מאי יכולת אנליטית?

והאם תוכל מנסיונך הרב להגיד לי באופן כללי מהם סיכויי הקבלה שלי

תודה רועי

brpk
    חבר

שלום.

סליחה על הבורות, אך מכיוון שאני חדש פה ואני רק מתחיל להתעניין בכיוון של תואר שני במנהל עסקים בחו"ל, אשמח אם תוכלו לתת הסבר על דרגות המועמדות הקיימות מהנמוכה לגבוהה: "חזק", "תחרותי", "סטרץ'" וכ"ו.

n.yanus
    חבר

שלום גילעם,

רציתי לשאול שאלה נוספת.

האם יש איזשהו משקל לשפות בהן שולט המועמד?

בחברות CONSULTING אני יודע שמועמד הדובר מספר שפות, זוכה ל"ניקוד" גבוה יותר, האם המודל נכון גם ל-MBA?

אני שואל כיוון שאנגלית ועברית יש לי, רוסית ברמה בינונית ומעלה וספרדית ברמה בסיסית. את הרמה בספרדית ניתן לשפר תוך שנה בעזרת קורס או אפילו טלויזיה (יש מספר רב של תוכניות בספרדית המשודרות בארץ), השאלה היא אם זה שווה את המאמץ?

כתבתי לך קודם שיש לי 710 ב-GMAT, האם שווה לנסות שוב (אני חושב שאני יכול לתת עוד ~20 נקודות) בהתאם לנתונים שכתבתי פה ובהודעה הקודמת?

shimonh
    חבר

To: brpk

זה מה שעומד מאחורי הסיווגים של גילעם ועד כמה שידוע לי הם דומים למדרגים אחרים בעולם:

סטרצ': נדיר שמועמדים עם פרופיל דומה מתקבלים (שים לב שנדיר > 0).

תחרותי: הוועדה תתלבט בינך לבין מישהו אחר ולכן זה תלוי במי אתה מתחרה ומי בודק אותך (חפש חומר בבתי ספר עצמם על התהליך שהם עושים. אני זוכר שקראתי שב-MIT המנהל מחלק את האפליקיישן בין מספר אנשים כך שלדוגמא מועמד מרקע מסויים בדרך כלל ייבדק ע"י חבר וועדה מסויים.)

חזק: סיכויים טובים. כנראה עם מלגה משמעותית.

היה חזק!

shimonh
    חבר

To: n.yanus

טוב, אני מקווה שגילעם לא יבעט אותי מפה, אבל השפות ממש מפתות.

כן, שפות זה משהו מאוד נחשב. יש לך גם מקום פורמלי לציין את זה (קורות חיים, APP FORM) וגם בחיבורים תוכל להשתמש בזה (בזכות הידע שלי בשפה X תקשרתי מעולה עם הלקוח Y ופתרתי בעיה Z).

אני מציע שתקרא מה אוהבים בתי הספר בספרים הנבחרים, שם תראה כמה הם אוהבים שפות, למה ועוד…

ErezB
    חבר

גילעם שלום,

רציתי לשאול – אפשר להעזר בארינגו לצורך הכנה לראיון בלבד? (לגבי חיבורים פניתי אליכם מאוחר מדי…) אם כן, בכמה זמן עבודה מדובר?

תודה,

ארז

kushnir
    חבר

גילעם שלום,

הייתי שמח לקבל את הערכתך לגבי מועמדותי לתוכניות כמו וורטון,שיקגו ועוד המתמחות במימון – ניהול תיקי השקעות בפרט.

צבא – מסלול קצונה מהיר – תפקיד ראשון מ"מ, תפקדיש שני סגן מפקד פלוגה – שני תפקידים קרביים, תפקיד הדרכתי בסוף השירות.

לימודים אקדמיים – אוניברסיטה,כלכלה ומינהל עסקים ציון סופי 85.

לימודים נוספים – קורסים פרטיים בנושא השקעות.

קריירה

בזמן הלימודים – כשנה וחצי (120 שעות בחודש) עבדתי כמנהל תכנון ובקרה – תכנון תקציבים,תוכניות עבודה, העברת סדנאות ובקרה על הנ"ל.

עכשו – מחזיק תעודה של מנהל תיקים ועובד במקצוע.

תכנים נוספים –

חבר נבחרת האוניברסיטה שלוש שנים ברציפות

בצעירותי (מדרך קהילתי וחבר קבוצת ספורט במקום מגוריי) גיל 15 – 18 פחות או יותר.

GMAT – כרגע מתכונן, הערכה פסימית ציון 650 +- , כמותי 48, מילולי 30

חיבורים – בין 3 ל 4.

המלצות – המלצה מדרגת אלוף משנה בצבא , שהיה מפקד ישיר שלי

ממונה ישיר עלי בעבודה קודמת

מקווה שלא שכחתי שום פרט חיוני.

אשמח לקבל רעיונות כיצד ניתן לחזק את המועמדות

אורן

gil24
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

היי גילעם,

מלבד החיבורים, ההמלצות וה-GMAT יש את הטפסים בהם אנו ממלאים את הפרטים האישיים ועונים על מספר רב של שאלות.
    האם ישנן תובנות כלשהן בנוגע למילוי הטופס הזה או שהוא טריוויאלי ?

n.yanus
    חבר

To: shimonh

אתה יכול לפרט בקשה מה הם אותם "ספרים נבחרים" אליהם התייחסת בתשובה על השפות?

עד כה אני מסתובב בפורומים ובאתרי האוניברסיטאות, האם יש ספרים (רצוי באנגלית לשם מהימנות) בהם אקבל פירוט רב יותר?

תודה

shimonh
    חבר

To: n.yanus

תתחיל עם זה (בשלב זה אתה לא צריך לקרוא את כולו):

Richard Mountauk – "how to get into the top MBA programs"

תשים לב שיש מהדורה חדישה.

אני אהבתי גם את זה:

בהצלחה!

Your MBA Game Plan: Proven Strategies for Getting into the Top Business Schools

מוצגות 50 תגובות – 1,101 עד 1,150 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.