Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 2: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 1,151 עד 1,200 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • Itair
    חבר
    מספר הפוסטים: 193

To: shimonh

מישהו יודע האם יש הבדל בין הגשת האפליקיישן יום לפני הדדליין או כמה שבועות לפני?

איתי.

noamson
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

To: Gilam

גילעם שלום,

שמי נעם ואני מעוניין לעשות תואר שני באחת האוניברסיטאות המובילות.

אני מהנדס אלקטרוניקה עם ממוצע 85.

אני עובד כמנהל מוצר בחברת אלקטרוניקה.

כרגע אני עושה קורס

GMAT.

יש לי מס' שאלות ברשותך:

מה הסיכויים להתקבל לאחת האוניבסיטאות המובילות בתחום הטכנולוגיה כגון

MIT ברקלי ו

האם התוכניות בקנדה טובות כמו הדירוג (יורק, טורונטו וכו..) ל

סיכויים למלגות

תודה מראש.

נעם

rocksrabbit
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

Tuck early action round.

I have just noticed that if I will submit by October 12th I will receive answer by December 15th and I will be required to decide and deposit 3500$ by January 5th.

Now what about other universities results, I will not have them by that date. Therefore I have two questions:

1. If I am not depositing the money by Jan 5th do I loose my place and I will not be considered on their next round results?

2. In that case should I apply on their first round (November 30 round)?

Thanks

Itzik

Rov
    חבר
    מספר הפוסטים: 40

Hey Gilam

Can you please asses my chances to the leading MBA programs in the U.S

23.5 years old (skipped a class that's why I am so young)

Bsc in Electrical Engineering (avg. 84.1 top 40%) form Tel Aviv University. A player in the university's soccer team and its captain.

Currently Msc. student in biomedical engineering (avg. 95, probably will finish with honors and make it to the dean's list) also in Tel Aviv University.

Lieutenant in the the intelligence corps in charge of 4 practical ingeneers (2.5 years till now, it will be 3 years soon).I lead a big project with other units from the negotiations through deploying and maintenance,

GMAT 730 (Q49 V40, if it makes any difference)

A very rich community work experience that I continue till this day

During the undergraduate studies I worked as a high school teacher and even substituted the math teacher for half a year and was in charge of math studies of two highchool classes ( I don't know of this is relevant but I can bring recommendations from the school's principal)

Cheers,

Rov

hadas24
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

גלעם שלום, אחרי חיפוש באינטרנט עליי לציין שהתרשמתי מהמקצועיות של האתר והשירות בו.

אני מסיימת תואר משולב במשפטים וכלכלה באונ' העברית (ממוצע במשפטים:89, כלכלה:84.5, ממוצע כולל: 87.5). אני מסיימת את הלימודים במרץ 2007, כלומר נותר לי סמסטר אחרון ללימודים, 10 נ"זים סה"כ.

את השירות הצבאי שלי עשיתי בחיל הים כטכנאית מחשבים כאשר במהלכו קודמתי לטכנאית בכירה ופיקדתי על 9 חיילים, יש לי תעודת הצטיינות מהצבא. כמו"כ במהלך התואר עבדתי בטרום התמחות במשרד עו"ד (חצי שנה), וכטכנאית מחשבים במקום נוסף (שנתיים). ההמלצות הן טובות.

אני מתעניינת לגבי לימודי MBA באיזור טקסס.

לצערי, עדיין לא ניגשתי ל GMAT.

יש לי כמה שאלות וממש אודה לך אם תסייע לי בהן:

1. מתי המועד הקרוב אליו ניתן לגשת לGMAT בהנחה שאני רוצה להתחיל ללמוד כבר באוקטובר שנה הבאה? האם זה בכלל אפשרי או שפספסתי את הרכבת?

2. האם הנתונים שלי (אני יודעת שהם חלקיים) עשויים להספיק לתכניות באונ' בטקסס דאלאס ליתר דיוק? איזה אונ' "נחשבות" יש באיזור?

3. האם עליי לעשות מבחנים נוספים?

4. מהי העלות הממוצעת ללימודי MBA בארה"ב? יש מלגות?

תודה רבה !!

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: n.yanus

גילעם שלום,

ברצוני לדעת, האם ידועים לך הפרטים לגבי בתי הספר לעסקים בקנדה?

העניין הוא, שלפי המידע שברשותי, רוב הישראלים (קהל היעד שלך) לא מגישים לבתי ספר קנדיים למרות שלפי הדירוגים של BUSINESS WEEK וFT הם לעיתים "טובים" יותר מבתי ספר אירופאיים ואמריקאים. ולכן, רציתי לדעת האם יש לך את האנפורמציה לגבי מה מחפשים בתי ספר אלה, כמה ישראלים מגיעים לשם וכו'…

אני מעריך ש-10-20 תושבי ישראל יוצאים בשנה לתוכניות המובילות בקנדה. ההתמחות שלנו היא ב-30 התוכניות המובילות בעולם ולכן הנסיון שלנו בקנדה הוא עם 4 תוכניות בלבד (קווינס, רוטמן, Ivey ו-Schulich). מבין ה-4, רוטמן ו-Schulich הן החזקות יותר להערכתי ואכן הגשנו מועמדים ישראלים אשר התקבלו לתוכניות אלה.

לפי הבירור שלי, מחיר הTUITION זהה או זול יותר בקנדה לעומת ארה"ב, השכר לאחר שלוש שנים מסיום ה MBA זהה לזה בארה"ב (מינוס פלוס). רק מה שמוזר הוא ש99% מהבוגרים שעובדים בצפון אמריקה וסיימו בקנדה, עובדים בקנדה, למרות שההזדמנוית בארה"ב רחבות ורבות יותר. האם ישנה בעיה לבוגר MBA מקנדה לעבוד בארה"ב? ואם כן, מדוע? הרי QUEENS מדורג ראשון בבתי ספר מחוץ לארה"ב (מעל INSEAD)?
    אשמח לדעת אם הנתונים שבידי שגוייםמדויקים….

הדירוגים משתנים אחת לשנה-שנתיים. ישנם עשרות דירוגים אולם רק באחד (ביזנסוויק) מדורגת קווינס במקום הראשון (לפי ה-Financial Times, אולי הדירוג העולמי החזק ביותר, קווינס נמצאת במקום 87) וסביר כי הדבר ישתנה כאשר יתפרסם הדירוג החדש של הביזנסוויק.
    מרבית המעסיקים והבוגרים בארה"ב ובאירופה לא שמעו על תוכנית ה-MBA של קווינס. להבדיל מהדירוגים הכתובים, בד"כ לוקח עשרות שנים של נוכחות בעשירייה הראשונה על מנת לבסס דירוג בתודעה של הקהילייה העיסקית. מכאן נובע ההבדל בין הדירוג שראית לבין העובדה שציינת לגבי איזורי התעסוקה.
    אכן, התוכניות הקנדיות ידועות בעיקר בקנדה ומשמשות "מנוף" משמעותי בקנדה. הצירוף של נושאי ויזה ושל חוזק המותג מביא לכך שאכן רוב הבוגרים עובדים בקנדה וחלקם "ממנפים" אח"כ עבודות אלה להמשך עבודה בחברות מובילות מחוץ לקנדה.

בכל מקרה, אני מעוניין לדעת מה הסיכויים שלי ב- QUEENS, IVY, HEC-MONTREAL,YORK או כל בית ספר "נחשב" אחר בקנדה לעומת ארה"ב. אני מהנדס אלקטרוניקה צעיר ,סיימתי בטכניון הנדסת אלקטרוניקה, SUMMA CUM LAUDE ב-3% העליונים.

GMAT מלא 710

בן 25

עבדתי במהלך התואר כשנה וחצי באינטל חיפה (יש לי המלצות משם)כיום אני עובד כבר שנה משרה מלאה בחברה אחרת

עם חיבורים והמלצות סבירים תהייה להערכתי מועמד חזק בארבעת התוכניות שציינת וכן ברוטמן (טורונטו). חיבורים והמלצות חזקים עשויים להגדיל את הסבירות למילגה משמעותית בתוכניות האלה.

תודה מראש….

בבקשה, מקווה שעזרתי.

aringo
    חבר

To: Roee k

גילעם שלום !!

תודה רבה על התשובה המלאה

אך האם התואר השני (כולל תיזה) לא מזים את החשש מאי יכולת אנליטית?
    התואר השני, אם יהיה בציונים גבוהים משמעותית (ועוד יותר, אם יהיה באחוזון בכיתה הגבוה משמעותית) מציוני התואר הראשון יהווה אינדיקציה חיובית לגבי היכולת האנליטית ובכך הוא ייתן קונטרה מסויימת לציוני התואר הראשון. עם זאת, למיטב נסיוני לציוני התואר הראשון בד"כ משקל גדול יותר מאשר לציוני התואר השני. לפיכך, ה-concern לגבי היכולת האנליטית "יוחלש" ע"י ציוני התואר השני אך לא ייעלם כליל להערכתי.

והאם תוכל מנסיונך הרב להגיד לי באופן כללי מהם סיכויי הקבלה שלי
    רועי, להערכתי עם חיבורים והמלצות חזקים תהיה מועמד תחרותי בקורנל, בקרנגי מלון, ב-דיוק. תהיה מועמד תחרותי עד חזק ב-USC, UNC, אמורי, גורג'טאון. תהיה מועמד חזק באינדיאנה וב-בבסון. ב-NYU תהיה בין תחרותי לסטרצ'. קולומביה, וורטון ו-MIT יהיו סטרצ' להערכתי.
    תוכל לראות פרטים על תוכניות אלה ב:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-schools.htm

תודה רועי

בבקשה. בהצלחה רועי.

גילעם

aringo
    חבר

To: brpk

שלום.

סליחה על הבורות, אך מכיוון שאני חדש פה ואני רק מתחיל להתעניין בכיוון של תואר שני במנהל עסקים בחו"ל, אשמח אם תוכלו לתת הסבר על דרגות המועמדות הקיימות מהנמוכה לגבוהה: "חזק", "תחרותי", "סטרץ'" וכ"ו.

בהחלט. ראה הודעתי הבאה.

aringo
    חבר

Stretch
    To the best of our experience, candidates with similar profiles rarely get accepted to this program.

Competitive
    To the best of our experience, the admission committee will hesitate before making a decision. The result will be greatly influenced by:
    a. Profiles of other applicants in the same round, and
    b. The identity (and mood!) of the admission committee members reviewing the application.

Strong
    To the best of our experience, there's a good chance that you will get in, possibly with a significant scholarship.

aringo
    חבר

יקירי שואלי השאלות,

יום קשה עובר על כוחותינו… אז עוד לא סייימתי לענות על כל השאלות כמו שהייתי רוצה לעשות בכל יום שני… אענה על שאר השאלות מחר בבוקר. עם ההמתינים הסליחה…

גילעם

aringo
    חבר

To: n.yanus

שלום גילעם,

רציתי לשאול שאלה נוספת.

האם יש איזשהו משקל לשפות בהן שולט המועמד?

בחברות CONSULTING אני יודע שמועמד הדובר מספר שפות, זוכה ל"ניקוד" גבוה יותר, האם המודל נכון גם ל-MBA?

אני שואל כיוון שאנגלית ועברית יש לי, רוסית ברמה בינונית ומעלה וספרדית ברמה בסיסית. את הרמה בספרדית ניתן לשפר תוך שנה בעזרת קורס או אפילו טלויזיה (יש מספר רב של תוכניות בספרדית המשודרות בארץ), השאלה היא אם זה שווה את המאמץ?
    למיטב נסיוני המשקל של שליטה בשפות נמוך ביחס למכלול השיקולים של קבלת מועמד לתוכנית מובילה. שליטה בשפה נוספת תיתן לך כמה נקודות על ה-admission driver של international orientation ואולי קצת גם על הדרייבר של analytical skills. ביחס למכלול שיקולי הקבלה מדובר בתרומה קטנה למדי (ולעיתים, זניחה). עם זאת, כמו עם מרבית הנתונים הקשורים ב-admission drivers, כאשר נתון מסויים רחוק מהממוצע, חשיבותו עולה באופן דרמטי. למשל, אם אתה שולט היטב ב-8 שפות יהיה לכך משקל די משמעותי להערכתי בשיקולי הקבלה. סביר כי גם ה-analytical skills שלך וגם ה-international orientation יקבלו דחיפה חזקה.
    לסיכום, היות וגם עכשיו תוכל להזכיר ספרדית כאחת השפות שאתה מכיר (ברמה בסיסית) התועלת של המאמץ לשיפור הספרדית מרמה בסיסית לרמה בינונית תהיה זניחה להערכתי מבחינת סיכויי הקבלה.

כתבתי לך קודם שיש לי 710 ב-GMAT, האם שווה לנסות שוב (אני חושב שאני יכול לתת עוד ~20 נקודות) בהתאם לנתונים שכתבתי פה ובהודעה הקודמת?
    עם GMAT 710 ותואר ראשון בהצטיינות יתרה, ה-analytical skills שלך נמצאים במצב מצויין. התרומה של שיפור של 20 נקודות תהיה קטנה להערכתי. ייתכן שהשינוי הזה יעשה הבדל בתוצאת הקבלה, אולם סביר יותר כי הוא לא יעשה הבדל בתוצאת הקבלה שלך.
    התרומה של 40-50 נקודות נוספות תהיה בינונית להערכתי.

aringo
    חבר

To: ErezB

גילעם שלום,

רציתי לשאול – אפשר להעזר בארינגו לצורך הכנה לראיון בלבד? (לגבי חיבורים פניתי אליכם מאוחר מדי…) אם כן, בכמה זמן עבודה מדובר?

אכן, אפשר להעזר בארינגו לצורך הכנה לראיון בלבד.

עם מועמדים שעושים איתנו רק הכנה לראיון אנחנו בד"כ מגדירים מראש זמן הכנה של שעה אחת.

השעה הזו תוקדש בעיקר לראיון דמה אשר מבוסס על מה שידוע לנו משנים קודמות לגבי שיטת ותוכן הראיון של אותה אוניברסיטה.

תודה,

ארז

בבקשה ובהצלחה ארז.

גילעם

aringo
    חבר

To: kushnir

גילעם שלום,

הייתי שמח לקבל את הערכתך לגבי מועמדותי לתוכניות כמו וורטון,שיקגו ועוד המתמחות במימון – ניהול תיקי השקעות בפרט.

צבא – מסלול קצונה מהיר – תפקיד ראשון מ"מ, תפקדיש שני סגן מפקד פלוגה – שני תפקידים קרביים, תפקיד הדרכתי בסוף השירות.

לימודים אקדמיים – אוניברסיטה,כלכלה ומינהל עסקים ציון סופי 85.

לימודים נוספים – קורסים פרטיים בנושא השקעות.

קריירה

בזמן הלימודים – כשנה וחצי (120 שעות בחודש) עבדתי כמנהל תכנון ובקרה – תכנון תקציבים,תוכניות עבודה, העברת סדנאות ובקרה על הנ"ל.

עכשו – מחזיק תעודה של מנהל תיקים ועובד במקצוע.

תכנים נוספים –

חבר נבחרת האוניברסיטה שלוש שנים ברציפות

בצעירותי (מדרך קהילתי וחבר קבוצת ספורט במקום מגוריי) גיל 15 – 18 פחות או יותר.

GMAT – כרגע מתכונן, הערכה פסימית ציון 650 +- , כמותי 48, מילולי 30

חיבורים – בין 3 ל 4.

המלצות – המלצה מדרגת אלוף משנה בצבא , שהיה מפקד ישיר שלי

ממונה ישיר עלי בעבודה קודמת

מקווה שלא שכחתי שום פרט חיוני.

אשמח לקבל רעיונות כיצד ניתן לחזק את המועמדות

אורן

אורן,

אתמקד בתוכניות שנחשבות לחזקות בתחום המימון. על סמך הנתונים שלמעלה ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד חזק בסיימון (רוצ'סטר) ובאינדיאנה (קלי) ומועמד תחרותי בקורנל. ב-NYU וב-UCLA תהיה בין תחרותי לסטרצ' להערכתי. בשיקגו תהיה בין תחרותי לסטרצ', קצת יותר לכיוון הסטרצ'. וורטון וקולומביה יהיו סטרצ' להערכתי.

גילעם

aringo
    חבר

To: gil24

היי גילעם,

מלבד החיבורים, ההמלצות וה-GMAT יש את הטפסים בהם אנו ממלאים את הפרטים האישיים ועונים על מספר רב של שאלות.
    האם ישנן תובנות כלשהן בנוגע למילוי הטופס הזה או שהוא טריוויאלי ?

בין השאר: להתמקד בהישגים (achievements) ככל שניתן, גם אם האוניברסיטה בעיקר מכוונת ל-responsibilities. להשתמש ככל שניתן בכל תיבה/שטח טקסט כדי לקדם את מועמדותך, גם אם אומרים שזה אופציונלי בלבד. אם אין הגבלת מילים בשדה מסויים, להשתמש בכמה שיותר מילים כל עוד הן קשורות לנושא השדה ומקדמות את מועמדותך. לא להשתמש במילים/משפטים שלא מקדמים (או: כנראה לא מקדמים) את מועמדותך גם אם אין מגבלת מילים. אם יש לך company description מרשים תנסה להכניס אותו גם אם לא הוקצה לכך מקום נפרד. אם יש ציון נמוך על ה-transcript שלך (60 ומטה) ויש לך הסבר עובדתי טוב לציון הזה, כדאי לציין אותו. גם אם אין הנחייה כזו, שים את העבודה החדשה ביותר ראשונה ואת הישנה ביותר אחרונה. אם יש לך ברירה בין upload לבין הכנסת טקסט, בד"כ כדאי ללכת עם ה-upload בגלל בעיות פורמטינג שונות שיש במערכות האלה לעיתים קרובות.

לכל אוניברסיטה טפסים וניואנסים שלה, אלה כמה מהיותר נפוצים…

גילעם

aringo
    חבר

To: noamson

גילעם שלום,

שמי נעם ואני מעוניין לעשות תואר שני באחת האוניברסיטאות המובילות.

אני מהנדס אלקטרוניקה עם ממוצע 85.

אני עובד כמנהל מוצר בחברת אלקטרוניקה.

כרגע אני עושה קורס

GMAT.

יש לי מס' שאלות ברשותך:

מה הסיכויים להתקבל לאחת האוניבסיטאות המובילות בתחום הטכנולוגיה כגון

MIT ברקלי ו

האם התוכניות בקנדה טובות כמו הדירוג (יורק, טורונטו וכו..) ל

סיכויים למלגות

תודה מראש.

נעם

נועם, ראה תשובתי בהודעה הבאה…

aringo
    חבר

נעם, עפ"י הנתונים שבידי ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל GMAT סביב 680, תהיה להערכתי מועמד חזק בטקסס (אוסטין, יותר לכיוון החזק) ובאריזונה (אלר) עם פוטנציאל למילגה משמעותית בשתיהן. תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק בקרנגי מלון. בברקלי תהיה בין תחרותי לסטרצ' להערכתי. MIT וסטנפורד יהיו סטרצ' להערכתי (ב-MIT יהיה קצת קל יותר). תוכל לראות עוד לגבי מילגות כאן:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-finaid.htm

לגבי הדירוגים של התוכניות בקנדה, שאלה טובה. ראה תשובתי לשאלה זו בעמוד הקודם.

בהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: rocksrabbit

Tuck early action round.

I have just noticed that if I will submit by October 12th I will receive answer by December 15th and I will be required to decide and deposit 3500$ by January 5th.

Now what about other universities results, I will not have them by that date. Therefore I have two questions:

1. If I am not depositing the money by Jan 5th do I loose my place and I will not be considered on their next round results?
    True. This is their policy.

2. In that case should I apply on their first round (November 30 round)?
    This makes sense. If you know you will not want to pay this amount until Jan. 5, applying in the Early Action Round is probably not the right move even though the chances of admission in this round are likely to be somewhat higher.

Thanks

Itzik

You're welcome. Good luck Itzik!

Gilam

aringo
    חבר

To: Rov

Hey Gilam

Can you please asses my chances to the leading MBA programs in the U.S

23.5 years old (skipped a class that's why I am so young)

Bsc in Electrical Engineering (avg. 84.1 top 40%) form Tel Aviv University. A player in the university's soccer team and its captain.

Currently Msc. student in biomedical engineering (avg. 95, probably will finish with honors and make it to the dean's list) also in Tel Aviv University.

Lieutenant in the the intelligence corps in charge of 4 practical ingeneers (2.5 years till now, it will be 3 years soon).I lead a big project with other units from the negotiations through deploying and maintenance,

GMAT 730 (Q49 V40, if it makes any difference)

A very rich community work experience that I continue till this day

During the undergraduate studies I worked as a high school teacher and even substituted the math teacher for half a year and was in charge of math studies of two highchool classes ( I don't know of this is relevant but I can bring recommendations from the school's principal)

Rov, my impression is that with strong essays and recommendations you will be a strong candidate with potential for a significant scholarship at programs such as Emory, UNC, Carnegie Mellon, USC. You will be competitive to strong (closer to strong) at Duke and Cornell and competitive to strong at Michigan, UCLA and Darden. You will be competitive at Berkeley and NYU. At Wharton, Chicago, Columbia, Kellogg and Stanford you'll be between competitive and stretch (Chicago, Columbia and Kellogg will be a bit easier, Stnaford will be a bit harder). Harvard will be a stretch.

Cheers,

Rov

You're welcome. Good luck!

Gilam

aringo
    חבר

To: hadas24

גלעם שלום, אחרי חיפוש באינטרנט עליי לציין שהתרשמתי מהמקצועיות של האתר והשירות בו.

אני מסיימת תואר משולב במשפטים וכלכלה באונ' העברית (ממוצע במשפטים:89, כלכלה:84.5, ממוצע כולל: 87.5 אני אניח שתסיימי את שני התארים בציון טוב אך לא בהצטיינות). אני מסיימת את הלימודים במרץ 2007, כלומר נותר לי סמסטר אחרון ללימודים, 10 נ"זים סה"כ.

את השירות הצבאי שלי עשיתי בחיל הים כטכנאית מחשבים כאשר במהלכו קודמתי לטכנאית בכירה ופיקדתי על 9 חיילים, יש לי תעודת הצטיינות מהצבא. כמו"כ במהלך התואר עבדתי בטרום התמחות במשרד עו"ד (חצי שנה), וכטכנאית מחשבים במקום נוסף (שנתיים). ההמלצות הן טובות.

אני מתעניינת לגבי לימודי MBA באיזור טקסס.

לצערי, עדיין לא ניגשתי ל GMAT.

יש לי כמה שאלות וממש אודה לך אם תסייע לי בהן:

1. מתי המועד הקרוב אליו ניתן לגשת לGMAT בהנחה שאני רוצה להתחיל ללמוד כבר באוקטובר שנה הבאה? האם זה בכלל אפשרי או שפספסתי את הרכבת?
    כדי להתחיל לימודים בספטמבר 2007 עלייך להגיש בקשה למרבית התוכניות עד תחילת/אמצע מרץ. עלייך לעשות את ה-GMAT לפני הגשת הבקשה. טכנית תוכלי לעשות את ה-GMAT בשבועות הקרובים אולם בד"כ אנשים מקדישים כמה שבועות/חודשים להכנה ל-GMAT. בנוסף, בד"כ סיכויי הקבלה גבוהים יותר למגישים את הבקשות במה שנקרא "סיבוב שני" (עד תחילת ינואר בד"כ).

2. האם הנתונים שלי (אני יודעת שהם חלקיים) עשויים להספיק לתכניות באונ' בטקסס דאלאס ליתר דיוק? איזה אונ' "נחשבות" יש באיזור?
    ההתמחות שלנו היא ב-30 התוכניות המובילות בעולם. התוכנית של אוניברסיטת טקסס באוסטין (מק'קומבס) היא אחת מהתוכניות האלה. להערכתי עם חיבורים והמלצות חזקים ו-GMAT סביב 650 תהיי מועמדת תחרותית עד חזקה בתוכנית זו, עם פוטנציאל למילגה משמעותית.

3. האם עליי לעשות מבחנים נוספים?
    כן, לצורך מק'קומבס יהיה עלייך לעשות את מבחן ה-TOEFL.

4. מהי העלות הממוצעת ללימודי MBA בארה"ב? יש מלגות?
    יש כ-3,000 תוכניות MBA בארה"ב. העלות הממוצעת באחוזון העליון (30 התוכניות המובילות) גבוהה משמעותית מהעלות הממוצעת של תוכניות ה-MBA. באחוזון העליון שכר הלימוד הוא בטווח של 70-85אלף דולר לשנתיים. ראי בנושא מילגות גם:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-finaid.htm

תודה רבה !!

בבקשה. בהצלחה הדס!

גילעם

AyeletA
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

שלום גילעם

ראשית תודה על כל המידע המצוין שאתה תורם לנו כאן , קראתי והשכלתי רבות .

חברה שלי עובדת עמכם כעת לקראת לימודים בסוף 2007 , הרקע שלנו דומה ואני מתכננת להתחיל בסוף 2008 או 2009 , עוד לא החלטתי , ורציתי לדעת מה הערכתך לסיכויי .

למדתי כלכלה ולוגיסטיקה, סיימתי בממוצע 90 . שירות צבאי בחיל המודיעין , בין היתר תפקיד פיקודי על 8 חיילים . מבחינת ניסיון עבודה עבדתי תוך כדי התואר ועד היום בחברת תקשורת בתחום הסלולר, בין היתר בתפקיד אחמ"שית והיום ר"צ , המקסימום שניהלתי זה 24 איש .

אני לומדת בימים אלו ל-GMAT , הערכה לציון בסביבות ה – 700 אבל לא הרבה מעל זה. מבחינת המלצות אני מעריכה שיוכלו להיות לי המלצות חזקות מאוד ממנהלים ישירים מהתפקידים האחרונים שלי ( יודעים בעבודה שאני מתכננת על MBA בחו"ל אז זו לא תהיה בעיה )

אני מחפשת תוכניות באזור החוף המזרחי וגם באירופה . אשמח לדעת אילו תוכניות מתאימות לי להערכתך וגם לקבל את חוות דעתך לגבי הרווארד , וורטון , אינסאד , לונדון ביזנס סקול , טאק , דרדן.

תודה רבה , איילת.

igor
    חבר

שלום גילעם,

התקבלתי ללימודי GMAT בטכניון, אך אני מתעניין באפשרות של לימודי MBA באחת מהאוניברסיטאות המובילות בחו"ל.

אני בן 26, בעל תואר ראשון בהנדסת חשמל מהטכניון, מצטיין דיקן.

יש לי 6 שנות ניסיון עבודה כמהנדס (כולל שירות בצבא כעתודאי).

אין לי ניסיון ניהולי / פיקודי.

קיבלתי 740 ב GMAT, ואני מניח שאני יכול לקבל ציון גבוה יותר כי למדתי למבחן רק יום אחד.

מה לפי הערכתך הסיכוי שלי להתקבל לאחת מתוכניות GMAT המובילות (TOP 10)?

תודה רבה!

איגור.

ronnie11
    חבר
    מספר הפוסטים: 25

To: All

גילעם שלום,
    אני רס"ן בצבא עתיד לצאת ללימודי תואר שני ב 2008.
    אני בוגר תואר ראשון למדעי הרוח בעברית ממוצע 89.
    אני בצבא בתפקיד קרבי (בוגר תפקיד מפקד פלוגה) ועתה מלווה פרוייקט פיתוח טכנולוגי גדול שכולל עבודה רבה מול גורמים מחו"ל.
    אהיה בן 29 ביציאה ללימודים
    אני מעוניין באחת מהאונברסיטאות הבאות:
    הרוורד, קולומביה, LBS, ייל, סטנפורד, MIT.

בהינתן המלצות חזקות, איזה ציון GMAT עלי לשאוף?
    יש באפשרותי ללמוד שנה אחת בארץ ע"ח הצבא. האם לנצל אותה לתואר מואץ במנה"עס טרם ההתמודדות בחו"ל?
    מרבית אם לא כל ממליצי יהיו מהצבא, האם זו בעיה?
    כיצד יתייחסו בחו"ל לכך שניסיוני הפיקודי/ניהולי נובע מתפקידים בצבא

תודה מראש,
    רוני

minotauro
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: igor

אם למדת יום אחד ל GMAT

וקיבלת 740, אז מבחינתי התקבלת :-) :-)

aringo
    חבר

To: AyeletA

שלום גילעם

ראשית תודה על כל המידע המצוין שאתה תורם לנו כאן , קראתי והשכלתי רבות .
    בבקשה. שמח לשמוע.

חברה שלי עובדת עמכם כעת לקראת לימודים בסוף 2007 , הרקע שלנו דומה ואני מתכננת להתחיל בסוף 2008 או 2009 , עוד לא החלטתי , ורציתי לדעת מה הערכתך לסיכויי .

למדתי כלכלה ולוגיסטיקה, סיימתי בממוצע 90 . שירות צבאי בחיל המודיעין , בין היתר תפקיד פיקודי על 8 חיילים . מבחינת ניסיון עבודה עבדתי תוך כדי התואר ועד היום בחברת תקשורת בתחום הסלולר, בין היתר בתפקיד אחמ"שית והיום ר"צ , המקסימום שניהלתי זה 24 איש .

אני לומדת בימים אלו ל-GMAT , הערכה לציון בסביבות ה – 700 אבל לא הרבה מעל זה. מבחינת המלצות אני מעריכה שיוכלו להיות לי המלצות חזקות מאוד ממנהלים ישירים מהתפקידים האחרונים שלי ( יודעים בעבודה שאני מתכננת על MBA בחו"ל אז זו לא תהיה בעיה )

אני מחפשת תוכניות באזור החוף המזרחי וגם באירופה . אשמח לדעת אילו תוכניות מתאימות לי להערכתך וגם לקבל את חוות דעתך לגבי הרווארד , וורטון , אינסאד , לונדון ביזנס סקול , טאק , דרדן.

איילת, אצטרך נתונים נוספים (ובעיקר: תחום חוזק ואווירה שאת מחפשת בתוכנית MBA, תחום בו תרצי לעבוד בעתיד, רמת סיכון מבחינת סיכויי קבלה) כדי לחוות דעה לגבי התאמה.

לגבי סיכויי קבלה: על סמך המידע שבידי ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיי להערכתי מועמדת חזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית בדרדן, תחרותית עד חזקה בטאק ובלונדון ביזנס סקול ותחרותית באינסאד. הרוורד יהיה סטרצ'. בוורטון תהיי בין סטרצ' לתחרותית להערכתי.

תודה רבה , איילת.

בהצלחה איילת!

גילעם

aringo
    חבר

To: igor

שלום גילעם,

התקבלתי ללימודי GMAT בטכניון, אך אני מתעניין באפשרות של לימודי MBA באחת מהאוניברסיטאות המובילות בחו"ל.

אני בן 26, בעל תואר ראשון בהנדסת חשמל מהטכניון, מצטיין דיקן. אניח שהכוונה להצטיינות בתואר כולו (להבדיל מהצטיינות דקאן בשנה מסויימת או בסמסטר מסויים).

יש לי 6 שנות ניסיון עבודה כמהנדס (כולל שירות בצבא כעתודאי).

אין לי ניסיון ניהולי / פיקודי.

קיבלתי 740 ב GMAT, ואני מניח שאני יכול לקבל ציון גבוה יותר כי למדתי למבחן רק יום אחד.

מה לפי הערכתך הסיכוי שלי להתקבל לאחת מתוכניות GMAT המובילות (TOP 10)?

אני מניח שהכוונה לתוכניות ה-MBA המובילות…
    להערכתי עם חיבורים והמלצות חזקים תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית בדיוק, בדרדן, במישיגן, ב-LBS ובקורנל ותחרותי עד חזק בטאק ו-NYU. תהיה להערכתי תחרותי בקולומביה, באינסאד, ב-MIT ובשיקגו. בוורטון, בקלוג ובסטנפורד תהיה בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ' בסטנפורד, קרוב יותר לתחרותי בקלוג). הרוורד יהיה סטרצ' להערכתי.

תודה רבה!

איגור.

בבקשה. מקווה שעזרתי.

גילעם

aringo
    חבר

To: ronnie11

גילעם שלום,
    אני רס"ן בצבא עתיד לצאת ללימודי תואר שני ב 2008.
    אני בוגר תואר ראשון למדעי הרוח בעברית ממוצע 89.
    אני בצבא בתפקיד קרבי (בוגר תפקיד מפקד פלוגה) ועתה מלווה פרוייקט פיתוח טכנולוגי גדול שכולל עבודה רבה מול גורמים מחו"ל.
    אהיה בן 29 ביציאה ללימודים
    אני מעוניין באחת מהאונברסיטאות הבאות:
    הרוורד, קולומביה, LBS, ייל, סטנפורד, MIT.

בהינתן המלצות חזקות, איזה ציון GMAT עלי לשאוף?
    ציון ה-GMAT הוא אחד ממכלול של כמה קריטריוני קבלה וככזה, ככל שהוא חזק יותר כך מועמדותך חזקה יותר (בדומה לחיבורים, להמלצות, לקורות החיים, לציוני התואר ולראיון). ראה בעניין הזה:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm

יש באפשרותי ללמוד שנה אחת בארץ ע"ח הצבא. האם לנצל אותה לתואר מואץ במנה"עס טרם ההתמודדות בחו"ל?
    במרבית המקרים MBA מהארץ יקשה על קבלתך ל-MBA בתוכניות המובילות בעולם. בחלק מהמקרים (ברקלי למשל) לא ישקלו את מועמדותך.

מרבית אם לא כל ממליצי יהיו מהצבא, האם זו בעיה?
    אם יש לך שני ממליצים פוטנציאליים אשר זהים בכל הפרמטרים (למשל: משך ועומק ההיכרות איתך, בכירות, רמת התלהבותם ממך, יכולת לתת דוגמאות בהקשרים מנהיגותיים) אך אחד מהם "מכסה" תקופה/פעילות שונה מזו שמכוסה ע"י ממליצים אחרים והשני "מכסה" תקופה/פעילות דומה לזו שמכוסה ע"י ממליצים אחרים שלך, אזי המלצה מהראשון תתרום למועמדותך יותר מאשר המלצה משני.
    מהבחינה הזו, היה טוב יותר למועמדותך לו היה לך ממליץ שפיקח על עבודתך במסגרת אזרחית (עבודה/פעילות/התנדבות) והוא "תחרותי" מול ממליצים פוטנציאליים אחרים גם בשאר הפרמטרים שציינתי. בהיעדר ממליץ כזה, יהיה טוב "לגוון" את הממליצים הצבאיים ע"י כך שכל אחד מהם יעיד על תפקיד אחר שביצעת בצבא (וזאת שוב, בהנחה כי הם דומים זה לזה בפרמטרים האחרים שציינתי).

כיצד יתייחסו בחו"ל לכך שניסיוני הפיקודי/ניהולי נובע מתפקידים בצבא
    הנסיון הצבאי שלך נחשב לנסיון עבודה לכל דבר. במרבית התוכניות המובילות מעריכים את הצבא כמקום בו ניתן להוכיח ולפתח יכולות מנהיגות ועבודה בצוות לפחות כמו בשוק האזרחי ולעיתים אף יותר. תוכל לצבור "נקודות" לא מעטות לזכותך אם קוראי האפליקיישן שלך יתרשמו שתירגלת והוכחת הצלחה בניהול, בעבודת צוות ובהגעה לתוצאות/הישגים בתפקידיך הצבאיים. מבין המועמדים הישראליים, הרושם שלי הוא שאלה שכל נסיונם הוא צבאי (קבע) מצליחים (בממוצע) מעט יותר בתהליך לעומת אלה שחלק מנסיונם הוא אזרחי (בהנתן ששאר הנתונים ושכמות/אופי נסיון העבודה דומים).

תודה מראש,
    רוני

בבקשה רוני. בהצלחה!

גילעם

matanchuk
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

גלעם שלום,

אני מגלה עניין רב בלימודים באינסאד

רציתי לדעת מהם תנאי הסף לקבלה ללימודים שם והאם האפשרות לקבלת מלגות ללימודים שם הנה בת-ביצוע

matanchuk
    חבר

ועינ

odedpo
    חבר

To: All

גילעם שלום,
    אני בן 22, וכרגע עומד לפני בחירת מוסד לימודים
    לתואר ראשון.
    אני רוצה ללמוד מדעי המחשב וכלכלה/מנהל עסקים, וכרגע מתלבט בין אוניברסיטת בן גוריון לבין המרכז הבינתחומי בהרצליה, בו ככל הנראה אבחר.
    רציתי לדעת, מה ההשפעה של למידה לתואר ראשון במכללה בארץ על סיכויי הקבלה לתכניות המובילות לתואר שני במנהל עסקים בארצות הברית/אירופה.

אשמח ואודה לכם מאוד אם תוכל לענות לי על השאלה.

עודד

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: matanchuk

Matanchuk,

למיטב ידיעתי, INSEAD דורשים:

• GMAT סביב ה-700 (הממוצע שם בשנה שעברה היה 702).
    • שליטה טובה מאוד באנגלית (TOEFL מעל 260).
    • נסיון עבודה משמעותי, בדגש על ניהולי.
    • חשיפה לתרבויות ומדינות אחרות, עדיף במסגרת עסקית, ורצוי שהיה ממושכת יחסית בחו"ל.
    • שני ממליצים, רצוי מקצועיים ולא אקדמיים.

זהו פחות או יותר, מן הסתם זה הרבה יותר מורכב מרשימת בולטים כזאת או אחרת, אבל אני די בטוח שלא פיספסתי שום דבר קריטי.

עוד מידע בנוגע ל-INSEAD אפשר למצוא באתר האינטרנט שלהם:

http://www.insead.edu/mba/home/index.htm

בהצלחה!

matanchuk
    חבר

To: epony

תודה רבה

IchiBan
    חבר
    מספר הפוסטים: 216

epony צודק לחלוטין, הייתי רק מדגיש את עניין הבינלאומיות – הם מאוד מתגאים בכמות האזרחויות הכפולות והמשולשות, ובתלמידים הפולי-לינגואלים שלהם. אם יש לך רקע בשפות ותרבויות לך על זה. כמו כן אם יש לך רקע ביזמות גם בזה הם מתענינים. באופן כללי התהליך שם הוא פחות על מספרים יבשים ויותר על סוג האנשים שהם רוצים לקבל.

ולגבי מלגות – הסיכוי נמוך משמעותית מאשר בבתי"ס אמריקנים לאור הרמה הנמוכה יחסית של תרומות מבוגרים – אבל הם עובדים על זה.

gbiron
    חבר
    מספר הפוסטים: 213

To: IchiBan

whats your email? I'll catch up with you offline.
    my73
    חבר

שלום גלעם,
    (Rotman,Schulich באחת האונברסיטאות המובילות בקנדה (MBA אני מתעניין בלימודי
    בקצרה על עצמי:
    אני בן 33 ,
    בוגר תואר ראשון בהנדסאת חשמל בטכניון עם ממוצע 78.
    בוגר תואר שני בהנדסה באוניברסיטת תל אביב עם ממוצע 83.
    עובד כ-8 שנים בתור מהנדס מוביל בחברת הייטק גדולה.
    GMAT טרם נגשתי למבחן

היתי רוצה לקבל הערכתך לגבי סיכויי להתקבל לביתי ספר אלו, ובהנחה שקיימים כאלו
    ?GMAT מה הציון שאליי לקבל במבחן

בתודה.
    sk

IchiBan
    חבר
    מספר הפוסטים: 216
    reloy
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

Hi Gilam,

I would appreciate if you could asses my acceptance chances to the leading MBA programs. I'm aiming mostly to technology/entrepreneurship oriented ones (as far as I currently understand), such as Sloan, Haas or Stanford, and from the less technology/entrepreneurship ones I would prefer Chicago, Northwestern or Columbia.

My background is as follow:

I'm 29 years old

Gmat:
    Did the GMAT at August and got 660 (49, 34+-, can't recall now), and at the moment I don’t have planes to do another one.

Academic degree:
    Bsc in Computer Science with an average of 80 form Tel Aviv University (working full time during studying).

Military service:
    Served as a military assistant for the Head of Induction center; managed the bureau (6 people) and the recruitment days.

Working experience:
    2 years as a software engineer in a startup company
    2 years as a Technology Project Manger in a known High-Tech company, had a direct responsibility for teams of up to four members and managed worldwide projects in Asia and Israel.

Community work:
    A rich community work experience throughout the last five years with organizations such as "Perach" and "The Jewish Agency"

Other:
    I was the captain of the handball team during three out of four years at high school.
    I was the captain of the soccer team during the second year of university.

My MBA goals are to acquire more managerial/marketing skills and not to focus on the financials ones, I don't have plans to work in the finance/consulting fields after graduation.

At the moment i'm very uncertain what programs I should attend, so I'll be happy to hear your opinion regarding the programs that would best meet my goals and background.

Thank you for your time!
    aringo
    חבר

To: rany

שלום גילעם.

ברצוני לדעת האם ריאלי לגשת למבחני ה GMAT וה TOEFL בסוף חודש דצמבר תוך כדי עבודה על שאר החלקים הנדרשים ב application, (הממליצים החיבורים וכו' ) כל זאת ע"מ להגיש את המועמדות לסיבובי ההרשמה של ינואר באוניברסיטאות בארה"ב.או שלדעתך כבר איחרתי את המועד.

רן

רן, פיזית זה אפשרי. אולם, מרבית המועמדים מולם תתמודד (מהעולם כולו) השקיעו בתהליך של 2-10 חודשים בהכנת האפליקיישן שלהם: חשיבה, מחקר, אסטרטגיה, התלבטות, עיכול, כתיבה, עריכה, תיקון, נטוורקינג… ושוב חשיבה, ושוב שיפור…
    סביר להניח שלתהליך המזורז שאתה מתאר תהיה השפעה על איכות האפליקיישן.

במקרה הטוב (וזה ייתכן), אתה מועמד חזק מספיק כדי להתקבל למרות ההשפעה על איכות האפליקיישן. במקרה הכי פחות טוב (ודי נדיר), האפליקיישן שתגיש יהיה כה בעייתי עד כי הוא "ישרוף" את השם שלך, ברמה כזאת או אחרת, באותה תוכנית. במקרה כזה, גם שנה אח"כ, כשתפנה באופן מסודר, תתחיל מנקודת מוצא קשה יחסית. מהבחינה הזו, אולי כדאי לשקול גם הגשה מסודרת בחודש מרץ.

מקווה שעזרתי…

גילעם

aringo
    חבר

גלעם שלום,

אני מגלה עניין רב בלימודים באינסאד

רציתי לדעת מהם תנאי הסף לקבלה ללימודים שם והאם האפשרות לקבלת מלגות ללימודים שם הנה בת-ביצוע

שני החברים הקודמים (אי-פוני ואיצ'יבן) סיכמו את עיקרי הדברים יפה. הדגש על הנושא של רקע/נסיון/ידע בינלאומי אכן חזק במיוחד (עם דגש משני על רקע יזמי או אוריינטציה יזמית). לגבי מילגות באינסאד,גם מנסיוננו הן מועטות יחסית (במקרה של ישראלים) ונמוכות יחסית (5-10 אלפי יורו).

גילעם

aringo
    חבר

To: odedpo

גילעם שלום,
    אני בן 22, וכרגע עומד לפני בחירת מוסד לימודים
    לתואר ראשון.
    אני רוצה ללמוד מדעי המחשב וכלכלה/מנהל עסקים, וכרגע מתלבט בין אוניברסיטת בן גוריון לבין המרכז הבינתחומי בהרצליה, בו ככל הנראה אבחר.
    רציתי לדעת, מה ההשפעה של למידה לתואר ראשון במכללה בארץ על סיכויי הקבלה לתכניות המובילות לתואר שני במנהל עסקים בארצות הברית/אירופה.

עודד, הדבר תלוי במידה רבה בזהותו של קורא האפליקיישן שלך (ובמידה מסויימת, אם כי פחותה, בזהותו של המראיין). ככל שה"בוחן" בעל רקע "ישראלי" חזק יותר או נסיון רב יותר עם מועמדים ישראלים, כך סביר יותר כי תהיה לו דעה מסויימת על המוסד הישראלי בו למדת.

במרבית המקרים (הן בארה"ב והן באירופה), קוראי האפליקיישנס של ישראלים הם ללא רקע ישראלי. לכן, במרבית המקרים החשיבות של זהות המוסד בו למדת היא נמוכה עד זניחה. במקרים בהם קורא האפליקיישן של ישראלים הוא ישראלי (קלוג למשל) או בעל נסיון רב יחסית עם מועמדים ישראלים (הרוורד למשל) סביר כי (עדיין) "אוניברסיטה" תיחשב יותר מ"מכללה" ואוניברסיטת ת"א, למשל, "תיחשב" יותר מאשר אוניברסיטת בן גוריון.

אשמח ואודה לכם מאוד אם תוכל לענות לי על השאלה.

עודד

בבקשה. מקווה שעזרתי.

גילעם

aringo
    חבר

To: mika

גילעם שלום,

אני מעוניינת להתחיל ללמוד בספט' 2008, בשאיפה באחד מבתיה"ס הבאים

קולומביה,הרווארד, סטנפורד או ברקלי , NYU , וורטון.

אני בת 28 , בוגרת תואר דו -חוגי בכלכלה וביולוגיה מאוניברסיטת ת"א בציון ממוצע 82 .

אני עובדת כמעט 3 שנים בחברת השקעות פרטית המשקיעה בשווקי הנגזרות באירופה כטריידרית.

בצבא הייתי קצינת קשר , כאשר פיקדתי על כ- 30 חיילים גם בקו וגם בבה"ד כמפקדת קורסי יסוד , ולאחר מכם גם מפקדת קורסי פיקוד.

בנוסף , אני שחקנית בנבחרת ישראל ברוגבי נשים ( כן , יש דבר כזה בארץ ) .

ובכוונתי לעשות זאת בחודשים הקרוביםGMAT עדיין לא ניגשתי ל מבחן ה –

האם גם ללא ציון אתה יכול להעריך את סיכויי לקבלה ? ( בהנחה שאני יוציא ציון סביר+ ב

GMAT ? )

מיכל, תחת הנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל GMAT, נניח, 670, תהיי להערכתי תחרותית (קצת לכיוון הסטרצ') ב-NYU. הרוורד, סטנפורד ו-וורטון יהיו סטרצ' להערכתי. בקולומביה ובברקלי תהיי בין תחרותית לסטרצ' (יותר לכיוון התחרותית בברקלי, יותר לכיוון הסטרצ' בקולומביה).

המון תודה ,

מיכל

בבקשה. בהצלחה מיכל!

גילעם

aringo
    חבר

To: my73

שלום גלעם,
    (Rotman,Schulich באחת האונברסיטאות המובילות בקנדה (MBA אני מתעניין בלימודי

בקצרה על עצמי:
    אני בן 33 ,
    בוגר תואר ראשון בהנדסאת חשמל בטכניון עם ממוצע 78.
    בוגר תואר שני בהנדסה באוניברסיטת תל אביב עם ממוצע 83.
    עובד כ-8 שנים בתור מהנדס מוביל בחברת הייטק גדולה.
    GMAT טרם נגשתי למבחן

היתי רוצה לקבל הערכתך לגבי סיכויי להתקבל לביתי ספר אלו, ובהנחה שקיימים כאלו
    ?GMAT מה הציון שאליי לקבל במבחן

תחת הנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל GMAT סביב 650, תהיה להערכתי מועמד תחרותי הן ברוטמן והן ב-Schulich (ברוטמן יהיה קצת קל יותר) ומועמד תחרותי עד חזק (יותר לכיוון התחרותי בשניהם) ב-Ivey ובקווינס. לגבי משקלו של ציון ה-GMAT, תוכל לראות עוד כאן:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm

בתודה.
    sk

בבקשה ובהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: reloy

Hi Gilam,

I would appreciate if you could asses my acceptance chances to the leading MBA programs. I'm aiming mostly to technology/entrepreneurship oriented ones (as far as I currently understand), such as Sloan, Haas or Stanford, and from the less technology/entrepreneurship ones I would prefer Chicago, Northwestern or Columbia.

My background is as follow:

I'm 29 years old I will assume that you are male

Gmat:
    Did the GMAT at August and got 660 (49, 34+-, can't recall now), and at the moment I don’t have planes to do another one.

Academic degree:
    Bsc in Computer Science with an average of 80 form Tel Aviv University (working full time during studying).

Military service:
    Served as a military assistant for the Head of Induction center; managed the bureau (6 people) and the recruitment days.

Working experience:
    2 years as a software engineer in a startup company
    2 years as a Technology Project Manger in a known High-Tech company, had a direct responsibility for teams of up to four members and managed worldwide projects in Asia and Israel.

Community work:
    A rich community work experience throughout the last five years with organizations such as "Perach" and "The Jewish Agency"

Other:
    I was the captain of the handball team during three out of four years at high school.
    I was the captain of the soccer team during the second year of university.

My MBA goals are to acquire more managerial/marketing skills and not to focus on the financials ones, I don't have plans to work in the finance/consulting fields after graduation.

At the moment i'm very uncertain what programs I should attend, so I'll be happy to hear your opinion regarding the programs that would best meet my goals and background.
    Given your goals and background, I would take a good look, in addition to the programs mentioned above, at
    Carnegie Mellon Tepper (where I believe you will be, with strong essays and recommendations, a competitve candidate, a bit towards stretch) and Texas McCombs (where I believe you will be a competitive candidate, a bit towards strong). I believe that programs such as Kellogg, Chicago and MIT will be a stretch. I would also take a look at Kelley – Indiana – a school that's fairly strong in entrepreneurship, marketing and management where you'll probably be a strong candidate. Also, take a look at Duke Fuqua, a school that's strong in marketing and general management where I believe you will be between competitive and stretch.
    Thank you for your time!
    Sure, hope I helped.
    Gilam

aringo
    חבר

חברים, בתחילת השבוע הבא אהיה בחופש. לכן, אענה על שאלות ביום רביעי במקום ביום שני.

סליחה על העיכוב…

גילעם

s2004
    חבר
    מספר הפוסטים: 25

To: mika

Michal,

Under Gilam's assumptions and with the "right" story, you will be a strong candidate at the Chicago GSB.

There are not many female traders, especially from Israel.

epony
    חבר

גלעם,

לפחות מבחינת חברי הפורום הזה, אני די בטוח שכולם יסכימו שהרווחת את החופש ביושר!

בילוי נעים!

epony
    חבר

Gilam,

For the record, "epony" is short for "eponymous", which is an R.EM. album (those of you who are wondering what the word actually means, kindly consult: http://dictionary.reference.com/browse/eponymous).

It is in no way related to ponies, although when I was a little girl in Poland, we all had ponies (a prize will be drawn between those who get this reference…)

So, to conclude, not "e-pony", just "epony"… I've been carrying this nickname around the Internet for almost 15 years now, so I"m kind of attachd to it.

Cheers,

epony

אייל
    חבר
    מספר הפוסטים: 210

To: epony

"It is in no way related to ponies, although when I was a little girl in Poland, we all had ponies (a prize will be drawn between those who get this reference…)"

Seinfeld episode – the grandma says it after Jerry laughs at people who like ponies at her dinner party. What's my prize ?

porata
    חבר
    מספר הפוסטים: 50

To: אייל

Eyal,

Your were abroad, i didnt have time to say good bye.

Any ways, much luck (which i am quite sure you don't need).

A

אייל
    חבר
    מספר הפוסטים: 210

To: porata

Thanks!!! But don't jinx me – hamsa hamsa
    epony
    חבר

תומר,

את התשובה לגבי תוצאות טלפוניות של ה-TOEFL תוכל למצוא בדיון הרלוונטי בפורום זה (הנושא דוסקס לעומק בשבועיים האחרונים…)

בהצלחה!

מוצגות 50 תגובות – 1,151 עד 1,200 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.