Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 2: ???Any Israeli Applicants

מוצגות 50 תגובות – 1 עד 50 (מתוך 1,883 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • boazcn
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

To: boazcn

ביקור ב-HBS:
    יש כמה דברים שעולים לי בראש כשאני חושב על הביקור ב-HBS:
    1. הטירה שבה לומד הארי פוטר – גם HBS הוא מבוך שלם של מדרגות
    2. אולם אופרה – חדר האוכל המרכזי נראה כמו חדר הכניסה להיכל אופרה, כל כך מפואר שמפחיד לגעת במשהו כדי ששום דבר לא ישבר.
    3. מגרש המסדרים של בה"ד 1 – כך גם הדשא של HBS , לא דורכים עליו.

אז אם יש לך יכולת להתמודד עם שנתיים קשות, מאומצות , מאתגרות ועם חוקים (הרבה חוקים…), ועם מנהלה קצת פחות ידידותית (אפילו המלצר במנזה נתן לי מבט של אל תצפה להתייחסות עד שלא תסיים את HBS , לעומת החוויה המוזרה שהייתה לי היום בChicago – כשהמלצר ב-CHICAGO שמע שאני באתי לבדוק את בית הספר הוא התחיל להרצות לי כמה שבית הספר מדהים , הקמפוס חדש וכמה שהם משתדלים בקפטריה לשפר את האיכות לטובת הסטודנטים) אז אתה צפוי לשנתיים מדהימות בבית הספר מספר אחד ל-CEO-ים בארה"ב.

נתחיל מזה שאני מסכים עם הגישה של HBS – אין שיטה טובה יותר מללמוד עסקים מאשר שיטת ה-CASE. הבעיה עם השיטה הזאת היא שצריך להיות מאומנים (גם המרצה וגם הסטודנטים) כדי להשיג תוצאות טובות ממנה, לכן אין ספק שהגישה של HBS לאמן אותך לעשות Case-ים היא שיטה מעולה.

חששתי שההרצאות יהיו Case-ים טהורים או שהתלמידים הבולטים ישתלטו על הדיון. זה לא קרה, בהרצאה הראשונה המרצה נתן הרצאה של 10 דקות ורק אחר כך התחיל הניתוח בכיתה. בהרצאה השניה (וזה מקרה נדיר) היתה רק הרצאה. אף אחד מהתלמידים לא השתלט על ההרצאה , כולם היו חברותיים,סבלנים לזרים (שקצת יותר קשה להם להתבטא באנגלית) ובכל מקרה המרצה ניצח על המקהלה ביד רמה ובצורה מדהימה . העובדה ש-50% מהציון מבוסס על השתתפות היא כנראה הסיבה שב-HBS ראיתי את ההשתתפות הפעילה ביותר מבין כל הכיתות שראיתי (Chicago לא רחוק אחריהם, בשאר ההרצאות שראיתי היה אחוז השתתפות נמוך יותר).
    עוד משהו מרשים ב-HBS , שכבר ציינתי, הוא שבסוף ניתוח ה-CASE עולה לתת הרצאה מישהו מהחברה שעליה נכתב ה-CASE. זה קורה ב-90% מהמקרים, וזה נותן לך הזדמנות לדבר עם האיש שעליו כתוב ה-CASE, להבין לעומק מה באמת קרה. אותו אחד גם שומע בכיתה את כל מה שאמרו עליו בניתוח ה-CASE ויכול להגיב אח"כ על מה שנאמר.
    כאמור, בהרצאה הראשונה שהייתי היה ניתוח של CASE ב-HR (דרך אגב, המלצה למי שהולך לבקר בבתי ספר – ללכת לכיתות Soft skills זה הרבה יותר מעניין מלשמוע הרצאה בחשבונאות. אלא אם כן זה מרצה נהדר לחשבונאות ואז לטעמי אם מישהו מסוגל לתת הרצאה מרתקת בחשבונאות זה סממן חיובי ביותר על בית הספר (Chicago, Stanford)). המרצה היה מדהים והוא גם יודע שהוא מדהים, כשאחת התלמידות נתנה הערה טובה הוא אמר לה בצחוק- "Well I will have to stop you since you are way cooler than me, and you are stealing the spotlight from me" . זה היתה הרצאה על תוכנית עידוד מיוחדת שנתנו בחברה מסויימת והתלמידים היו צריכים לנתח האם כדאי להמשיך עם התוכנית הזו או לא. בסוף עלה לבמה מנכ"ל החברה והוא הסביר למה הוא החליט להשאיר את התוכנית. כמו כן הוא נתן דגש על סביבה בינלאומית ועל כך שהוא מעביר חלק מהעבודה להודו מארה"ב.

ההרצאה השנייה היתה הרצאה בלבד של מנהל של קרן השקעות. הוא מנהל בצורה קצת שונה מקרנות אחרות וזה היה מרתק לשמוע אותו (גישה של אי לקיחת סיכון). בשבוע לפני כן הכיתה עשתה Case על אותה קרן.

אחרי הצהרים היה Session שהעביר אחד התלמידים למעומדים:
    HBS מחפשים מנהיגים, אבל מנהיגים זה הגדרה רחבה – הם מחשיבים גם מאמן קבוצת כדורגל או מורה בבית ספר למנהיג (דוגמאות של תלמידים שהתקבלו לפני שנתיים).
    אין מכיסה לכל סוג של ניסיון עבודה , אין חלוקה לארץ מגורים – כל תהליך קריאת האפליקציות רנדומלי לחלוטין.

כל בקשה נקראית על ידי 2 אנשים, אם התקבלתה הבקשה שלך צריכה לעבור 5 אנשים (בניהם דיקאן הקבלה).
    מסתכלים על יכולות אקדמאיות – מה רמת בית הספר, ציונים, קורסים, GMAT (אין מינימום – יש כאלה עם 500)
    ניסיון מנהיגותי – גם על ידי פעילות חברתית.
    אישיות
    ממליצים מהעבודה – לפחות אחד בוס ישיר שלך (או לשעבר), השני יכול להיות עמית/לקוח. רק הממלית השלישי חופשי לחלוטין (זה יכול להיות אפילו החבר הכי טוב שלך).

שנה שעברה היו 7500 מועמדים, השנה מצפים למספר קרוב יותר ל-10,000

חייבים לעשות ראיון כדי להתקבל, אנשים מקבלים זימון לראיון גם בימים האחרונים לפני הdeadline.
    תחילת ראיונות – באיזור אמצע דצמבר. ראיונות : בקמפוס, בעיר שיש בה כנס, בטלפון או על ידי בוגר. המראיינים מכירים את המועמדות שלך (זה לא blind-interview כמו בבתי ספר אחרים).

10 מתוך 900 התלמידים יצאו ישירות מתואר ראשון. מספר דומה של אנשים בעלי ניסיון של יותר מ-15 שנה בעבודה.

אין Feedback על האפליקציה , אבל אם יהיה להם משהו חשוב להגיד לך בקשר אליה אז הם ישלחו EMAIL.

Field study – נתן דוגמא לזה שהוא נותן ייעוץ למקלט למחוסרי בית. הקבוצה שתעשה את ה-Field study הבא תיישם את ההמלצות.

Career track – הזדמנות לנסוע למקומות שונים בארה"ב ובעולם.

70% גרים במעונות של HBS או בדירות של HBS.

danteleman2002
    חבר
    מספר הפוסטים: 152

Boaz,

I don't think you clearly understand what each school offers in terms of concentration and post graduation work placement. You pretty much went down the list in the rankings.

The school you have on your list are not known for the marketing placement. I would recommend considering additional schools or other career prospects.

Danny

boazcn
    חבר

To: danteleman2002

Danny,

While I'll admit that I went only to the best schools,

I've talked with at least one student from each school and everyone agreed with me.

Furthermore , this is from BW:

The Top Marketing Programs

color=#800080Part 5: Chicago
    color=#0000ffPart 6: Columbia
    color=#0000ffPart 7: Duke
    color=#0000ffPart 8: MIT
    color=#0000ffPart 9: Northwestern
    color=#0000ffPart 10: UC Berkeley
    color=#0000ffPart 11: UCLA
    color=#0000ffPart 12: Pennsylvania

4 out of my 7 – pretty good.

Additionally – Kellogg is considered the best for marketing.

I really disagree with what you wrote.

Boaz.

alonw
    חבר
    מספר הפוסטים: 18

other usefull links anyone can provide for applicationforums, school Q&A etc.

A.

thanks – any

danteleman2002
    חבר

You're entiltled to your own opinion, but trust me that what I wrote came from my own experience going through the job hunt process and seeing what other schools where the other candidates coming from.

boazcn
    חבר

To: alonw

http://www.businessweek.com/bschools/

http://www.businessschooladmissions.com/

http://www.mbaapplicant.com/index.htm

ואין כמו Wharton , מציגים בצורה הכי הוגנת את תהליך הקבלה וגם את שאר בתי הספר :

http://adcomblog.wharton.upenn.edu/

boazcn
    חבר

I'd be happy to hear about your experience ,

can you email me [email protected] ?

danteleman2002
    חבר

Boaz,

I'm going to be in Israel starting next week and would host a reception for Duke on the 27th at the Carlton hotel.

You're more than welcome do drop by and we could chat more about the job search process.

Don't get me wrong – you're applying to great schools, but not all are perceived as the best marketing schools and what matters is the recruiters perception and not BW ranking.

boazcn
    חבר

Sorry,

I can't make it – I'll be at the US on the 27th

boazcn
    חבר

To: All

לכל אלה שלומדים ל-GMAT:

שני אתרים מצויינים:

http://www.gmatclub.com/phpbb/index.php

http://www.64168.com/soop/default.asp

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

This might sound like a girlish question, but I think it is important…

What should I wear to a campus visit?

odrp
    חבר
    מספר הפוסטים: 293

To: dalit

Sport/elegant (or whatever you call it in English) dress will do. Most girls I saw on campus tours had some nice blouse and skirt/pants. There's no need to overdress or wear something you'd wear for an interview.

I wouldn't go for the dress code of Legally Blond (although she did get admitted to HLS).

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

To: odrp

and what about an on campus interview?

danteleman2002
    חבר

Wear a suit.

m_shahar
    חבר

To: galanos

לגבי תוכניות לימודים של שנה אחת:

למיטב ידיעתי יש שלושה בתי ספר שיש להם תוכניות מקוצרות שאורכות שנה (מתחילות ומסתיימות במאי).

התוכניות אורכות 3 סמסטרים (כולל סמסטר קיץ כך שאין אפשרות לעבוד בקיץ) ומסתמכות על זה שלמועמד ידע וניסיון מוקדם בנושאים מסויימים ולכן אפשר להעביר בנושאים הללו CRASH COURSES קצרים

בגלל שהתוכניות לוקחות רק 3 סמסטרים הם גם זולות יותר בשלושת רבע מתוכניות מקבילות של שנתיים.

בתי הספר שאני מכיר שיש להם תוכניות מקוצרות לבעלי תואר ראשון במנע"ס או כלכלה הם: KELLOG ו גויזטה

לקורנל יש תוכנית מקוצרת למהנדסים בעלי ניסיון עבודה והיא היחידה שנותנת תואר מקוצר לאנשים ממקצועות ראליים.

אם אתה רוצה לדעת עוד פרטים לגבי התוכנית של קורנל אתה מוזמן לפנות אלי

שחר

odrp
    חבר

To: danteleman2002, dalit

I think a suit is too Tucky. Just Kidding, let us know how it went.

odrp
    חבר

For an interview I would definately wear a suit. But then again, you could always try the Legally Blond attire.

manuzur
    חבר
    מספר הפוסטים: 36

To: m_shahar

also babson inboston have a one year mba and it is a good school

ofek
    חבר
    מספר הפוסטים: 121

To: m_shahar

שחר וגלנוס,

רק תיקון קטן: שתי התוכניות (תוכנית השנה של קלוג וגם זו של גויזטה) מקבלות גם מועמדים בעלי תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול
    (הרעיון הוא שדוחסים את גל השנה הראשונה לקיץ, ולכן זה מתאים לכל מי שהוא כבר בעל רקע בסטטיסטיקה, כלכלה וכו').

גלנוס, אתה לא מתעניין גם באפשרות של לימודים באירופה?

ruth
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לפני כמה ימים והבנתי שאני צריכה לספר קצת על עצמי, אז קודם כל כמה דברים כלליים:

אני בת 29, "בחניית ביניים" אצל ההורים, בין בית במושב גינתון ודירות שכורות בת"א. תחביבים: יוגה, טיולים, קולנוע

התפטרתי מתפקידי כסמנכ"ל ביצוע בחברת טללים.
    לפני כן עבדתי כמנהלת פרויקטים בחברת ייעוץ.

אני בוגרת תואר ראשון בניהול וסוציולוגיה,בהצטיינות, באוניברסיטת ת"א

קצינת חינוך בביה"ס לפיתוח מנהיגות

עובדת על ה-GMAT

איזה אוניברסיטה מתמחה בהתנהגות ארגונית (management and organizationa(

אני מקווה לחלוק, לעזור ולהיעזר בחכמים בעלי נסיון…

אז בהצלחה לכולם,

ruth

caspid
    חבר

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לפני כמה ימים והבנתי שאני צריך לספר קצת על עצמי, אז קודם כל כמה דברים כלליים:

היום אני עובד קבע בצהל בתפקיד סגן מפק"ץ בסיירת "שלדג"
    אני בן 24 מגורים בת"א ברצוני ללמוד בחו"ל אולי רפואה .יש לי אזרחות
    גרמנית .האם אפשר לקבל אינפומציה?

למדתי ברוטברג רמת השרון .. סיימתי בממוצע 95

בצבא הייתי ב סיירת "שלדג".בתפקיד מפקד צוות בדרגת סגן.

בשלב זה אני רק מתעניין באפשרות של MBA בחו"ל או לרפואה.
    אחת השאלות שיש לי בנושא MBA בחו"ל היא: מה שכר הלימוד אם אני אזרח
    גרמני.ובאיזה מדינות ניתן לילמוד.

אז בהצלחה לכולם,

caspid

galanos
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

To: m_shahar, manuzur, ofek

תודה על המידע

אני מהנדס מערכות מידע כך שיש לי קצת ידע במקצועות הנ"ל

בכל מקרה אני מתעניין רק בלימודים בארה"ב אבל עדיין לא בטוח לגבי פספוס החוויה של השנתיים לעומת היתרונות של שנה אחת

שוב תודה

G.

GoingToHBS
    חבר

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לפני כמה ימים והבנתי שאני צריך לספר קצת על עצמי, אז קודם כל כמה דברים כלליים:

סיימתי לאחרונה תואר ראשון במדעי המחשב, ואני מרחרח בכיוון תואר שני או דוקטורט. אני לא בטוח אם במדעי המחשב שוב, או במנהל עסקים.

היום אני עובד בחברת startup צעירה מאוד בתפקיד פיתוחי.

למדתי באונ' ת"א, מדעי המחשב, וסיימתי בממוצע 85.

בצבא הייתי במודיעין.

בשלב זה אני רק מתעניין באפשרות של MBA בחו"ל

אחת השאלות שיש לי בנושא MBA בחו"ל היא:
    למשל, האם מישהו מכיר תוכניות שישלבו נושאים כמו מדעי המחשב וטכנולוגיה (ולא רק מערכות מידע).

מבחינת השתתפות בפורום – אני בד"כ מאלה שרק מסתכלים על הודעות של אחרים.

אז בהצלחה לכולם,

josh

ofek
    חבר

To: josh

הי ג'וש,

מה"מחקר" האישי שאני עשיתי בבחינת התוכניות השונות אני חושב שהתוכנית של Sloanיכולה לענות על ההתעניינות שלך בתחום מדעי המחשב וטכנולוגיות מתקדמות בתחום ההיי-טק (אם כי לא ברור לי מהי הגדרתך המדוייקת ל"טכנולוגיה"). הסיבה היא שהתוכנית גמישה למדי, ובמסגרת 75% מהתוכנית תוכל לקחת קורסי בחירה שמשותפים ל-MIT (לפקולטה למדעי המחשב למשל, שהיא מהמובילות בעולם). כמו כן, יש לתלמדי Sloan גישה מלאה למעבדות ב-MIT ולפרוייקטים שמתבצעים שם.

אני דווקא בא מעולם מערכות המידע, אך נראה לי בהחלט שהתוכנית של MIT תוכל לתת מענה לדרישותך.

תוכנית נוספת מובילה בתחום של Operational Management היא התוכנית של קרנגי-מלון (אם כוונתך ל"טכנולוגיה" היא יותר במובן התעשייתי).

אני משוכנע שיש תוכניות נוספות שיכולות לענות להתעניינותך (אולי סטנטפורד?), אבל אישית לא מכיר.

מקווה שעזרתי,

ofek
    חבר

הי ג'וש,

מה"מחקר" האישי שאני עשיתי בבחינת התוכניות השונות אני חושב שהתוכנית של Sloanיכולה לענות על ההתעניינות שלך בתחום מדעי המחשב וטכנולוגיות מתקדמות בתחום ההיי-טק (אם כי לא ברור לי מהי הגדרתך המדוייקת ל"טכנולוגיה"). הסיבה היא שהתוכנית גמישה למדי, ובמסגרת 75% מהתוכנית תוכל לקחת קורסי בחירה שמשותפים ל-MIT (לפקולטה למדעי המחשב למשל, שהיא מהמובילות בעולם). כמו כן, יש לתלמדי Sloan גישה מלאה למעבדות ב-MIT ולפרוייקטים שמתבצעים שם.

אני דווקא בא מעולם מערכות המידע, אך נראה לי בהחלט שהתוכנית של MIT תוכל לתת מענה לדרישותך.

תוכנית נוספת מובילה בתחום של Operational Management היא התוכנית של קרנגי-מלון (אם כוונתך ל"טכנולוגיה" היא יותר במובן התעשייתי).

אני משוכנע שיש תוכניות נוספות שיכולות לענות להתעניינותך (אולי סטנטפורד?), אבל אישית לא מכיר.

מקווה שעזרתי,

ofersr
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

אני בן 32 נשוי באושר עם ילד בן שנה וקצת אני גר בתל אביב ומתכנן לעשות MBA באחת הפקולטות המובילות בארה"ב

היום אני עובד בתחום הפרמצבטי בתפקיד מנהל רפואי

למדתי רפואה באוניברסיטת תל אביב סיימתי בהצטיינות

בצבא הייתי ביחידה קרבית בתפקיד פיקודי

אני מתכונן לפנות לתוכניות ה-MBA של קלוג, הרוורד ואינסאד …

..

האם ניתן לקחת הלוואה שתכסה את מלוא עלות המחייה למשך תקופת הלימודים?

מבחינת השתתפות בפורום – אני בד"כ מאלה שרק מסתכלים על הודעות של אחרים
    אז בהצלחה לכולם,

ofersr

Dan2004
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

To: mbaq

בין איזה אוניברסיטאות התלבטת, לאחר שהתקבלת, ומה היו השיקולים?

Caesar
    חבר
    מספר הפוסטים: 16

גו'ש,

גם אני באתי מתחום מדעי המחשב/מערכות מידע (בתפקיד אחרון מנהל טכני של חברת היי טק) וכרגע לומד MBA ב- University of California, Berkeley.

בברקלי בדומה ל- MIT קיימת פקולטה למדעי המחשב מן המפוארות בעולם. לברקלי יש תוכנית של Management of Technology המדורגת בין שלושת תוכניות MBA הטובות ביותר המשלבות טכנולוגיה ועסקים.

תוכניות MBA נוספות הנחשבות חזקות בתחום הטכנולוגי הינם תוכניות של Carnegie Mellon University ו- University of Texas at Austin.

התקבלתי גם לבקרלי וגם ל- Texas לכן במידה ואתה צריך מידע, הכוונה או יעוץ אתה מוזמן לפנות אליי.

בהצלחה!!

ברק

saifann100
    חבר

אני בן 32, מת"א

היום אני עובד בהיי טק בתפקיד מנהל מכירות

למדתי הנדסת תעשיה וניהול בטכניון סיימתי בממוצע 81

אני כרגע עובד על ה-GMAT…

האם התוכנית של HAAS מיועדת ב 90% לתחום ההיי טק או גם לתחומים כלליים יותר

מוקדם לדעת

אז בהצלחה לכולם,

saifann100

itaik
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

הי,

הגעתי אל הפורום במסגרת שיטוט ברשת ונסיון להבין האם כדאי לי לעזוב את לימודי ה-MBA הבלתי מועילים באוניברסיטת ת"א לטובת לימודים בתוכנית שגם תועיל לי בעתיד.

כיום אני מנהל מוצר בחברת היי-טק קטנה וזה אחרי מספר משרות כמהנדס מוצר ואיש פיתוח בתעשייה הבטחונית המהוללת שלנו.

את ה-B.Sc עשיתי במדעי המחשב באוניברסיטת חיפה וכאמור כרגע אני סטודנט ל-MBA באוניברסיטת ת"א.

3 שנים כמו כולם, ועוד שנתיים בשביל התרומה לבטחון המדינה (ולחשבון הבנק). כיום סרן במיל' כאיש עזר צוות אוויר.

כאמור, אני כרגע סטודנט בת"א ושוקל בכובד ראש נסיון להתקבל ל-INSEAD. רק ששאיפותיי ושאיפות מנהל הבנק שלי מתנגשות!

השאלות מרובות:
    האם אתקבל? זו בעיה שלי!
    האם זה שווה את זה? זו שאלתי לפורום!
    כמישהו שנולד להורים שציידו אותו לדרך בחיים בהרבה חום ואהבה וגם סט מצעים, קשה לי לחשוב על 100K$ שנמצאים בנקודה אחת. ושהנקודה הזו היא חשבון הבנק שלי זה בהחלט בלתי נתפס! במדינה כמו שלנו שבשביל דירת 3 חדרים מעופשת באור עקיבה (מבלי להעליב…) אני צריך לשלם משכנתאת רצח במשך 25 שנה, נשאלת השאלה הם אני בכלל יוכל להחזיר את הסכום הזה שיילקח כהלוואה והאם ההשתעבדות הזו לבנק מצדיקה את עצמה?!

מה אני עושה כאן? שאלה באמת טובה! אני יכול לפתח את זה לדיון פילוסופי מעמיק אבל מבלי להלאות אף אחד, אני פשוט מחפש תשובות ומנסה לבסס את ההחלטה שלי כך שתגיע ממספר רב של מקורות ותעמוד על בסיס איתן.

שתהיה לכולנו שנה טובה, שנת שלום שלווה והצלחה בכל!

boazcn
    חבר

לאחר לילה של חוסר וודאות בנוגע לסיום השביתה, שיחרר פרץ את המצור על המדינה ואיפשר לי להגיע סוף סוף לארה"ב. איחור בשעת הטיסה גרם לי לאחר את טיסת ה-connection לסן-פרנסיסקו וחייב אותי להעביר לילה בנמל התעופה JFK. אבל אני מניח שאחרי מקלחת וכמה שעות שינה טובות אני אתאושש. ביום שישי אני נמצא במפגש בסטנפורד בו יציגו את האוניברסיטה, אני אעדכן לאחר מכן.
    בסופו של דבר היה לי שבוע די מוצלח בו הצלחתי בניסיון השני להוציא את ה-720 ב-GMAT ולטוס לחו"ל למרות המצור.
    נ.ב. : מעניין כמה הוציא נתניהו בקורס "ניהול משא ומתן מול ועדי עובדים" ב-MIT J , הוא בטח לא דמיין לעצמו כשהוא היה בקמפוס בבוסטון שיום אחד הוא יצטרך ב-2 בלילה לחפש פיתרון יצירתי לשביתה שכזו. בטח אפשר להכין מזה איזה Case-study…

savi1
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

אני בן 28 , גר ברמת גן ונשוי כשנה.

היום אני עובד ב.HP בחטיבת אינדיגו  בתפקיד data analyst
    וגם מתעסק בפיתוח כלים לניתוח ואחריות על מערכת המידע של מחלקת הבדיקות.

למדתי..B.Sc בהנדסת מערכות מידע בטכניון.סיימתי בממוצע 84

בצבא הייתי במפקדת התיאום והקישור עם הרש"פ ביריחו בתפקיד סגן קצין קישור עם הרש"פ.

מה האפשרויות לעבוד בחו"ל לאחר סיום התואר?
    (אין לי אזרחות נוספת אבל יש לי קרובי משפחה רחוקים בעלי אזרחות אמריקאית)

אני מקווה לתרום לקהילת הפורום לפחות 20 הודעות בשנה הקרובה

אז בהצלחה לכולם,

savi1

gbiron
    חבר
    מספר הפוסטים: 213

To: savi1

ויזת F שהיא הויזה השכיחה ביותר מאפשרת לך לעבוד שנה אחרי סיום התואר. לאחר התקופה הזו נהוג שהחברה עושה תהליך של חסות על העובד ודואגת לו לויזת H1 שאיתה הוא יכול לעבוד לתקופה לא מוגבלת (תוך כדי חידושה כמובן).

ofek
    חבר

To: savi1

הי אבי,

מדהים לראות עד כמה הרקע שלנו דומה (למעט העובדה שאני עוד לא נשוי ועשיתי משהו קצת אחר בצבא…), אפילו הממוצע בטכניון כמעט זהה עד כדי כמה נק' עשרוניות…

לגבי העניין של עבודה בארה"ב, ממש אין צורך באזרחות אמריקאית. בדר"כ יגיעו מעסיקים כבר לאוני' עצמה בניסיון לגייס מועמדים ראויים (המעסיק ידאג לסידורי אשרת העבודה וכו'). במרבית האוניב' מפרסמות באתרים שלהן נתונים לגבי % הבוגרים שגוייסו לעבודה בסיום התואר כולל נתונים על משכורות התחלתיות וחלוקה ומגזרי תעשייה.

במרבית האוניברסיטאות שב-TOP 10 אחוז הבוגרים שהועסקו מיד עם סיום הלימודים גבוהה ביותר (נע סביב 90%). יש לך כיוון מסויים מוגדר שבו תרצה לעסוק לאחר התואר? למשל להמשיך ב-IT או להמשיך לכיוון ייעוץ פיננסי וכו'? אם כן, כדאי לך להסתכל בנתונים ספציפיים בתחום העיסוק שמעניין אותך כי הם בהחלט משתנים מתוכנית לתוכנית (לכל תוכנית יש דגש שונה, ובהתאם גם חלוקת הבוגרים בתחומים שונים).

אני לא מתיימר בכלל להיות "מומחה", אבל אם יש לך שאלות נוספות (לאור הרקע הדומה שלנו) אשמח מאוד לענות.

galanos
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

קודם כל תודה רבה על הסיקור הנרחב והמושקע – שאבתי ממנו הרבה מידע חשוב ואני בטוח שגם רבים אחרים.

אשמח להתרשם גם ממקומות אחרים בהם תבקר ובמיוחד מ kellogg

דבר נוסף שמעניין אותי ועליו תוכל לענות רק כשתחזור הוא עלות הסיור באוניברסיטאות, כיוון שבאיזשהו שלב אני מניח שגם ארצה לעשות אחד דומה

שוב תודה

asafp
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

אהלן כולם,
    אומר תחילה, כי אילו הייתי יודע על הפורום הזה היו נחסכות לי שעות רבות של ישיבה מול המסך.
    התשובות של גילעם מדהימות בעומקן ובהשקעה הנידפת מהן.
    ועכשיו אתחיל:
    אני אסף ואני חדש כאן,
    אני מתגורר בת"א, נשוי.
    כרגע אני סטודנט שנה ד' להנדסת חשמל בת"א.
    אני עובד בחברת הי-טק כ-שנתיים בתור סטודנט.
    אני רוצה ללמוד ב-NYU או ב- Columbia בניו יורק.
    ממוצע הציונים שלי 84 וטרם עשיתי gmat.
    בצבא הייתי ק.קשר בנח"ל ובצנחנים.
    בשלב זה אני מתעניין רק באפשרות של MBA בחו"ל.
    1. האם קיימת קורלציה בין ציוני הפסיכומטרי לציוני ה-gmat ומה נחשב יותר קשה?
    2.איך מומרים ציוני התואר לסקאלת האוניברסיטה בא אני מעוניין ללמוד? למשל 3.1-3.4
    3. האם כדאי לחכות עד שאצבור נסיון בתור עובד במשרה מלאה?

תודה רבה.

asafp

egeg
    חבר
    מספר הפוסטים: 91

To: asafp

GMAT and the Psyc. are simillar test and the level of math is the same but it is i english and it makes it harder but if you had a good Psyc test i am sure you can also get a good score in the GMAT (if your english is good)

it is a long process to convert – but 3.0 is around 80 and 4 is 90 and more.

Work exp after graduation is always a good thing and will help you get into better schools but you can also use your army service as w/e. I would have wait some time to get w/e but i don't know what your job is now etc. It will be much easier to get in to school after working but it is not possible to get also just after graduation.

manuzur
    חבר
    מספר הפוסטים: 36

you should also take a look at NYU – they have a Master's Degree Combining Computer Science at Courant and Business at Stern.

You should look at this link – http://cs.nyu.edu/web/Academic/Graduate/msis.html

MSIS graduates have excelled in the following careers.

• At software vendors:
      • Product manager
      • Requirements analyst
      • Programming team leader
    • In Information Technology (IT) departments:
      • CIO
      • VP IT operations
      • Systems architect
      • Internal requirements analyst
      • Development team leader
    • At consulting companies:
      • Strategic technology consultant

shaike
    חבר

hi here by introduce myself…

my name is Shai – and that's all that there's to it:

:-)

b_itamar
    חבר

אני בן 33. נשוי ליפעת. גר בקיבוץ מעגן מיכאל. טייס מילואים בח"א. חובב שייט וכדורסל.

היום אני עובד באי-גלו טכנולוגיות תוכנה בתפקיד סמנכ"ל מכירות ושיווק בישראל.
    אי-גלו היא חברת סטארט-אפ מבטיחה הפועלת בתחום שיפור הביצועים במוקדים טלפוניים (call centers).

למדתי במרכז הבין-תחומי לתואר ראשון במנע"ס, מערכות מידע וייזמות (כולל תוכנית ZELL) וסיימתי בהצטינות בממוצע 88

בצבא הייתי בחיל האוויר בתפקיד טייס מסוקי קרב. מילואימניק בדרגת רס"ן.

בשלב זה אני רק מתעניין באפשרות של EMBA בחו"ל

תוכניות EMBA בבתי בספר המובילים בחו"ל.
    שאלה נוספת:
    EMBA / MBA במזרח הרחוק – מי מכיר?

מבחינת השתתפות בפורום – אני בד"כ מאלה שרק מסתכלים על הודעות של אחרים. עם זאת אשמח להשתתף לעיתים באופן פעיל יותר ולעזור כמיטב יכולתי.

אז בהצלחה לכולם,

b_itamar

asafp
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

hello everyone,

since i am a newcomer in this field of interest i have a few questions probably known to most,

1. when do MBA programs begin in the year?

2. how long before the deadline of the application does the institute publish the essay questions? i.e. how much time will i have to get them ready?

thanks to all,

assaf – just a beginner.

kassifo
    חבר
    מספר הפוסטים: 201

To: b_itamar

היי איתמר, אני חושב שאתה צריך לזהות אותי, ואם לא – אז בוא נשאר עם המסתורין.

בכל מקרה, תרגיש חופשי ליצור איתי קשר:

[email protected]

(עכשיו אתה כבר יודע מי אני? )

gadishyoni
    חבר

To: veryulia

שלום לכולם! שמי יוליה, ואני סיימתי לימודי תואר ראשון במינהל עסקים בהתמחות חשבונאות במכללה למינהל לפני זמן קצר.

היום אני עובדת כמתמחה במשרד רואה חשבון

בצבא הייתי בחיל חינוך בתפקיד מורה חיילת

על אלו אוניברסיטאות ומכללות באירופה ובקנדה אתם יכולים להמליץ ללימודי תואר שני במינהל עסקים? איפה ניתן לקבל סיוע כספי, מלגות והלוואות לשם כך?

אז בהצלחה לכולם,

veryulia

Hi Yulia,

I don't about Canada, but about b-schools in Europe, the answer is that there is no question about the top 3 : INSEAD (France), IMD (Switzerland) and LBS (London) – still in the top 5 in the world (including the US).

then there is the "second tier" IESE, ESAD and IMPRESA in Spain, HEC in Paris, RSM in the Netherlands, BUCCONI in Milano which are ranked in the top 10 in Europe (top 50 in the world).

There are a few more but i found those were the important ones.

about scolraship, it depends on the school your applying to. you can find most of the information in the school's sites.

Hope i answered your question.

anyway i am supposed to visit in INSEAD HEC IESE and LBS soon, and i'll try to tell my impression.

Yoni

gadishyoni
    חבר

לכל מי שמתעניין ב LBS

והחמיץ את המפגש של שבוע שעבר להלן תמצית המפגש.

ירון קנייז'ר שמתחיל עכשיו את השנה השניה הציג מצגת שמציגה את היתרונות של LBS

מול תוכניות אחרות.

המשך המפגש היה בפורמט של שאלות ותשובות.

פרט למידע שכבר ידוע ונכתב פה באתר

סיפרו על שינוי ש LBS עושים ע"מ להתמודד בתכניות החד שנתיות.

מעתה ניתן יהיה לבחור רק 9 קורסי בחירה במקום 12.

המשמעות היא שבתחילת השנה השנייה אפשר להחליט עם לסיים את התכנית ב 15-21 חודשים

אם לוקחים בחשבון את תעסוקת הקיץ אז 15 חודשים זה כבר ממש לא רחוק מהתכניות החד שנתיות האחרות.

savi1
    חבר

הי כולם,
    שמי אבי , אני מתכנן ללמוד ב-LBS ואני רק בתחילת הדרך של התהליך (עוד לא עשיתי GMAT).
    יש לי מספר שאלות ואם למישהו יש תשובה אני אשמח מאוד.
    1. ל LBS- יש תואר MIF במימון בלבד. מה ההבדל בינו לבין MBA עם התמחות במימון מבחינת אפשרויות התעסוקה, משכורת, יוקרה וכ"ו?. ( התואר הוא 10 חודשים full time ) .
    2. כיום אני לא מתעסק בתחום המימון אך אני ארצה להתעסק בעתיד. האם זה פוגע בסיכויי הקבלה?
    3. אם מישהו סיים את התואר הזה, בעיצומו או התקבל לשם (ל LBS- לכל תואר ) אני אשמח לדבר איתו.
    4. מישהו מכיר מלגות טובות ל LBS-?

תודה רבה וחג שמח.

אבי

savi1
    חבר

To: Kniajer

Hi Yaron,

First, Good luck in your studies.

I want to go to LBS and I have few questions:

1. Suppose to be another meeting like this?

2. MIF acceptance parameters are the same as MBA? is it easier to accept?

3. MIF work opportunities in finance are the same as MBA (management in this area and advice companies )?

4. I have no international or management experience. How much influence it has?

5. Is volunteer background of helping to children with cancer is good to the application or just politicalmanagement? Is it equal?

Thank you and HAG SAMEH

Avi.

Kniajer
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

<p align=left dir=ltr><Avi, the best thing is to call / email the school and ask them to contact you with an Israeli MIF student (we have this year 3 Israeli students in this program). They will be more than happy to help.

As for scholarships, good place to check in the British Council – Varda Levy, Education Officer. Visit the website at: http://www.britishcouncil.org.il. You will see that LBS MIF student received a scholarship from them this year.

You can say that the working opportunities in finance for the MIF students are similar to the MBA’s, although from your e-mail I understand that you are not coming from finance background and therefore, the MBA’s summer internship is something you should consider, when deciding which program to take.

International / management experience – the school put a lot of emphasize on internationalism. Although professional international experience in a big plus, in many cases, we have other significant international experience such as travels after the army. Managerial experience is of course also important. I must have more info. about you to relate to it.

Volunteer background such as yours is of course a very good thing and will help the school to get a broader view of you. I am not sure I understand what you mean by equal to politics / management?

Feel free to follow up with more Q’s

Yaron

</p></p></p>

veryulia
    חבר

To: gadishyoni

יוני, המון תודה. מצפה בקוצר רוח לתגובות שלך מהביקורים. חג שמח!

ofek
    חבר

To: asafp

Hi Assaf,

Some short answers to your questions:

1. Most regular 2 years MBA programs start on September each year. However 1 year programs start on May, and there are other cases (Insead for example have 2 entry dates each year on January and on September)

2. Usually applications are published during August each year. The earlier you start the better (Get into the program's websites, talk with graduates, start talking with potential recommenders, maybe even go on campus visits etc.). You don't have to wait for the actual applications, however regarding the essays you can start working on them only once they are published (they do take lots of time…).

Hope that helps, and if you have more questions, just ask…

ofek

porata
    חבר
    מספר הפוסטים: 50

To: ofek, All

Ofek,

Thanks for your reply.

Is there a way I can get a list of alumni from the schools I wish to attend?

I understand that in order to succeed both in the interview and in the essays you have to understand, comprehensively and thoroughly, the pro's of the school u are applicating to. Is getting this data from the schools website sufficient, or should I try other sources (if yes, what are they)?

thanks again,

Assaf.

מוצגות 50 תגובות – 1 עד 50 (מתוך 1,883 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.