Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 2: ???Any Israeli Applicants

מוצגות 50 תגובות – 1,701 עד 1,750 (מתוך 1,883 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • אייל
    חבר
    מספר הפוסטים: 210

To: Limch

Got the message
    Limch
    חבר
    מספר הפוסטים: 323

To: itayle7

היי איתי

קודם כל זה מאוד מרשים שאתה מתכונן שנתיים מראש. לגבי ביקורים אני אמנם לא ביקרתי בשום מקום אבל משיחות שהיו לי עם אנשים שביקרו בשנים שונות אין הרבה הבדלים משנה לשנה, כלומר מה שתראה שם השנה זה גם מה שתראה שם בשנה הבאה.

אני חושבת שמה שבאמת חשוב כשבוחרים בתי ספר להגיש אליהם אפליקיישן זה המכלול הגדול יותר, כלומר למצוא בכלל את ה-5-8 שאתה באמת היית רוצה ואז הביקור זה מן טסט כזה לראות את ההתאמה הסופית ולהתמקד על כמה ספציפיים יותר אבל צריך להתחיל מדברים בסיסיים יותר כמו מה התוכנית מציעה, מה אתה מחפש, האם יש התאמה בין הראשון לשני…(רבות דובר לאחרונה על סוגיית ה-fit בין המועמד לתוכנית) לדעתי ביקור באוניברסיטה בלי לעשות שיעורי בית זה כמו… לבוא לאוניברסיטה בלי לעשות שיעורי בית (Surprisingly enough)

אז אם אתה חושב שעד הנסיעה שלך כבר יהיה לך מספיק מושג לגבי מה אתה מחפש ולאיזה כיוון אתה הולך ושתספיק לעשות את המחקר הדרוש לגבי כל תוכנית זה לא משנה מתי תבקר, אבל בלי זה הביקור יהיה פחות אפקטיבי (וזה ממה שאמרו אנשים אחרים שעשו את זה, קרי באו לבקר בלי לחקור לפני).

הסתייגות אחת שיש לי דווקא נגד ביקור מוקדם מדי הוא לגבי אוניברסיטאות בהן יש אפשרות להתראיין לפני הגשת האפליקיישן עצמו ואז לבקר בהן יותר משנה לפני הגשת האפליקיישן יכול להיות קצת בזבוז כי היה עדיף לבוא כשאתה יכול לנצל את זה כבר לראיון לשנה שאליה אתה מגיש. אני מציעה לך לבדוק את העניין הזה נקודתית עם סטודנטים/בוגרים של האוניברסיטאות בהן אתה מעוניין לבקר ולקבל מהם את ה-insights לעניין הזה.

שיהיה בהצלחה!

Limch
    חבר

To: אייל

Hey Eyal

No offense, eh?

This is just me after a long "application weekend" (see, I already have a name for it!)

Best,

Limch.

Itair
    חבר
    מספר הפוסטים: 193

Lim, I dont want to intervene, but I think you are taking this application process to hard…
    Limch
    חבר

To: Itair

Did you mean too hard?

Whatever.

Let's talk again in January, k?

אגב הייתי חייבת לפרגן לך על הקטע של – "לא רוצה להתערב, אבל…" – בתור פולניה אני מתה על המשפטים שמתחילים ככה

Itair
    חבר

בתור פולניה טובה, קבלי פירגון חזרה…

Laker
    חבר
    מספר הפוסטים: 60

ואוו,

להתעסק עם פולניה זה מסוכן…

בכל מקרה, בקשר לשאלה שלך, לימור, אני מניח שהרוב פשוט עסוקים כרגע, מעבר לעניינים היומיומיים הרגילים גם בטפסים, ככה שהפורום פחות פעיל.

אני מניח שבקרוב מאוד תהיה פה שוב התעוררות.

בהצלחה!

Limch
    חבר

To: Laker

פשששש כמה פעילות יש פה הלילה…. נראה מבטיח יאללה לילה טוב!

m_shahar
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

לדעתי התועלת העיקרית מביקור בבתי ספר היא ההבנה לאילו בתי ספר להגיש אפליקיישן (ראה הסבר למטה). לכן אני ממליץ לך בחום לנצל את נסיעת העבודה לביקור בבתי ספר (תוכל גם להזכיר את הנושא במידה ויהיו חיבור או שאלה בראיון על דילמה אתית "האם להשתמש בכספי העבודה על מנת לבקר בבתי הספר").

ההשפעה של הביקור על סיכויי הקבלה שלך יחסית זניחה: זכור שאתה מתעסק עם מכונה משומנת לעיבוד מבקרים, סטונדטים פוטנציאלים ובקשות קבלה. בחלק ניכר מבתי הספר מקפידים שלמבקרים לא יהיה שום מגע עם מישהו שיכולה להיות לו השפעה על החלטת הקבלה.

בכל מקרה, אני עצלן (ובכלל נכנסתי עכשיו לפורום רק כדי להתחמק מעשיית שיעורים) ולכן העתקתי תגובה מוקדמת שכתבתי לגבי ביקורים בבתי ספר:
    מניסיוני האישי הביקור בבתי הספר מאד חשוב לפני תחילת תהליך האפליקיישן כאשר מתלבטים בין בתי הספר השונים.
    עצם העובדה שביקרת בבית ספר מסוים לא תוסיף לך שום נקודות בחיבורים. יכול להיות שבמהלך הביקור תקבל איזו תובנה מיוחדת לגבי בית הספר וההשתקפות של אותה תובנה בחיבורים תבדיל אותך מאחרים, אבל לא הייתי בונה על זה.
    למרות זאת לדעתי הביקור בבתי הספר חשוב!
    מעבר לסיבות הברורות מאליהן (לראות את המקום והעיר שבה תבלה שנתיים לפחות, לחוות על קצה המזלג שיעור, לדבר עם האנשים וכו וכו) הסיבה המרכזית שלדעתי בגללה שווה מאד לבקר היא לראות אם יש לך קליק עם הח'ברה שלומדים שם, או במילים אחרות להרגיש את האוירה של "גוף הסטודנטים" (student body).
    כשועדות הקבלה מרכיבות את "גוף הסטודנטים" יש להן בראש תמונה מאד ברורה של איזה "טיפוס" הם מחפשים והדבר משתקף היטב בניסוח השאלות בחיבורים. לדוגמא השוני הרב בין השאלות בהרווארד לשאלות בMIT Sloan- נובע מכך שוועדות הקבלה מחפשות סוגי אנשים שונים (סטנפורד קצת שונה בקטע הזה אבל זה סיפור אחר).
    נכון, אדם מסוים יכול להיות להתאים להמון סוגי "טיפוסים", ויש אנשים שמתקבלים בלי להיות בדיוק ה"טיפוס" שהועדה חיפשה אבל בממוצע "גוף הסטודנטים" יהיה מורכב מאנשים שהם הטיפוס שבית הספר רוצה ולדבר יהיה השפעה **עצומה** על האווירה וההתנהלות של הסטודנטים . לכן יהיו בתי ספר שבהם מיד תרגיש בבית, ויהיו בתי ספר שבהם לא "תתחבר" לאנשים (בדיוק כמו שצבא / אוניברסיטה / עבודה יש אנשים שאתה מתחברים אליהם מיד ויש כאלו שלעולם לא יהיו בקליקה שלך).
    לכן חשוב מאד לבקר בבתי הספר מראש ולנסות "להרגיש" אם זה בית הספר בשבילך.
    מעבר להרגשה ול"חיבור" עם האנשים במשך השנתיים של הלימודים, אם תגישו לבתי ספר שמתאימים יותר לאופי שלכם יהיה לכם יותר קל לכתוב את החיבורים ויחסית יותר קל להתקבל (אלו מכם שהתחילו לכתוב את החיבורים בודאי מכירים את ההרגשה שלפעמים לפשוט זורמים עם לכתוב חיבורים של בתי ספר מסוימים פשוט זורמים ובבתי ספר אחרים ממש נתקעים ונאבקים כל חיבור – חלק מזה לדעתי נובע מכך שקשה יותר ל"התאים" את האישיות שלך לסגנון שבית הספר מחפש).
    לדוגמא, בשיחות עם חברה מועדת הקבלה ב-MIT Sloan הם ממש מחפשים לראות דוגמאות ל-"עבודת צוות" והרבה פעמים יש אפילו שאלה ספציפית בחיבורים לגבי ההתנהלות בצוות (חשוב להבין, זה לא שבבתי ספר אחרים עבודת צוות לא חשובה, זה שבMIT ספציפית יקבלו אותך/לא יקבלו את הסטודנט על סמך יכולת לעבוד בצוות ובבתי ספר אחרים זה לא יהיה שיקול מרכזי בקבלה – ובאמת בשנה הראשונה שלי מאד התפלאתי לראות איך (כמעט) כל הצוותים של הסטודנטים מתפקדים בצורה חלקה ומדהימה מיד מההתחלה – זה באמת היה יוצא דופן יחסית לניסיון העבר שלי)
    אנקדוטות נוספות:
    – כשאני ואשתי ביקרנו בבתי הספר הרגשנו את ההבדלים ובפרוש היו מקומות שיצאנו מהם ואמרנו "לכאן אני לא מתאים", אז לא ידענו לשים בדיוק את האצבע למה לא, אבל בפירוש הרגשנו את זה.
    – כשהתלבטתי לאיזה בתי ספר להגיש חיבורים התקשרתי לסנדי (זה מהפורום של ביזנס וויק עם ניסיון של עשרות שנים) אחרי שיחה של פחות מחמש דקות הוא אמר לי "אתה טיפוס של אמאייטי, עזוב את הבתי ספר האחרים ותתמקד רק שם" (כמובן שלא הקשבתי לו בזמנו)
    – במהלך ההתמחות במקינזי פוגשים המון סטודנטים מהמון בתי ספר שונים, ההבדל בין הסגנונות (בגדול כמובן ולא פר מישהו ספציפי) מאד בולט.

בהצלחה

s2004
    חבר
    מספר הפוסטים: 25

To: All

I strongly agree with Shahar.

APROPO Sandy from BW, he once suggested that it is important to visit CBS b/c they take attendance and factor it in the admissions decision. According to Sandy, almost everyone applies to CBS, so ED and visits are their way to figure out who is serious about the school. I don't know how true this is, but Sandy usually knows his stuff.

As a former member of the admissions committee I know that there is absolutely no record of your visit at the GSB. However, I would strongly encourage applicants to visit, as there are lot of misconceptions in Israel about the GSB and the city of Chicago.

It would be best to plan a two days visit: Thursday morning/afternoon in downtown Chicago, including the Magnificent Mile, the Gleacher Center (our down town facility), the Millennium Park, dinner with one (or more) of the Israeli students (or Alumni) and off to TNDC (our weekly party). On Friday morning do the school-tour, attend two classes and end with our afternoon LPF (weekly get together of students, faculty, staff and alumni in the presence of lot’s of food and drinks).

Best time to visit the GSB (or any other school) would be from now until the end of October. US winter is much less fun than the beautiful autumn.

ly-cbs
    חבר
    מספר הפוסטים: 39

To: s2004

Through visits to the different schools prospective students may gain insights into the school life and personal fit with geographic location, get to know current students, and get a sense of the student body spirit. All these, and possibly the increased motivation to attend certain programs, are, in my opinion, reflected in better crafted essays.

As a second-year student, and an admissions ambassador at Columbia Business School, I know that visits to the school are not cross referenced with applications, and I doubt that other institutions do that.

Lior

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

Shana Tova everyone!!!

I would like to remind you that you are invited to join me for an info session about London Business School.

The event will be held on Thursday, 28.9.06, 6pm, in Bank Hapoalim, Hanegev 11 st, Tel Aviv.

To reserve your place, either click on the link below or copy the URL into your browser –
    http://interact.london.edu/link.asp?menu=events&coursesysid=52&advertcode=emailedinvite

We look forward to seeing you there!

danteleman2002
    חבר
    מספר הפוסטים: 152

Duke University – Fuqua School of Business information session

You're invited to an information session on Duke University Fuqua School of Business MBA program.

Date: October 16th 2006

Time: 7 pm

To register please go to: https://www.fuquaworld.duke.edu/www/public/d_infosess.jsp and select the Tel Aviv event

Looking forward to seeing you,

Dan Teleman

itayle7
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

שנה טובה לכולם!

בהמשך לשאלה שלי לגבי הביקורים בבתי הספר השונים,

רציתי לדעת האם סוף פברואר תחילת מרץ הוא זמן טוב לביקור? האם יש מבחנים

או חופשות בזמן הזה?

כמו כן כמה ימים כדאי להקציב לכל ביקור?

איתי

ly-cbs
    חבר
    מספר הפוסטים: 39

Itai,

I believe that most schools have a break sometime in March. At Columbia, for instance, we're on break from March 2nd till the 10th.

Lior

mharmolin
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

To: ly-cbs

פורסם הדירוג של הוול סטריט ג'ורנל…

מתוך TheMarker –

אוניברסיטת מישיגן נבחרה לבית הספר למינהל עסקים הטוב ביותר בארה"ב, לפי הדירוג השנתי של ה"וול סטריט ג'ורנל" וחברת המחקר האריס אינטרקטיב, והדיחה מהמקום הראשון את דארמות קולג'. גם בדירוג הבינלאומי נרשמה הפתעה: ESADE מברצלונה, ספרד, שאינה נמנית עם האוניברסיטאות הבולטות ביותר, הגיעה למקום הראשון.

הדירוג בודק את מידת האטרקטיוויות של בתי הספר למינהל עסקים עבור החברות המגייסות את הבוגרים שלהם. בדירוג האמריקאי, מדובר בחברות המגייסות למשרות בתוך ארה"ב, ואילו בדירוג הבינלאומי, מדובר בחברות המגייסות בעיקר למשרות מחוץ לארה"ב.

הדירוג מתבצע באופן הבא: 4,125 החברות המגייסות שהשתתפו בסקר מדרגות את הבוגרים על פי 21 מאפיינים, כגון יכולות בינאישיות, ויכולת לעבוד בצוות. כמו כן, משתקללים בדירוג כוונת המגייסים לשוב ולהעסיק את בוגרי בית הספר במהלך השנתיים הבאות, ומספר המגייסים שבית הספר מושך.

הסיבה ששמות כמו הארוורד וסטנפורד נעדרים מן הרשימה היא שהחברות המגייסות אינן שמות בראש סדר העדיפות את המוניטין האקדמי של המוסד. רשימת המאפיינים המדורגים כוללת אמנם התייחסות לתוכנית הלימודים והצוות האקדמי, אך המשקל הרב ביותר ניתן ליכולות הבינאישיות, יכולת לעבוד בצוות, מידת היושר האישי ויכולות אנליטיות.

למעשה, המעסיקים טוענים כי לעתים קרובות, בוגרי האוניברסיטאות היוקרתיות ביותר הם יהירים יותר ומסתדרים פחות טוב עם עמיתיהם לעבודה.

עם המגמות הבולטות בדירוג השנה נמנות שיפור כללי בשביעות הרצון של המעסיקים. חשוב מכך, יש שיאמרו, עלייה במספר הבוגרים המגויסים ובשכר שהם מקבלים ביחס למצב לפני כמה שנים, אז נרשמה ירידה דרמטית בביקוש.

עבור מישיגן זוהי הזכייה השנייה בשש השנים בהן ה"וול סטריט ג'ורנל" עורך את הדירוג. בית הספר למינהל עסקים וורטון של אוניברסיטת פנסילווניה עמד בראש הדירוג מספר הפעמים הרב ביותר. מישיגן זכתה במקום הראשון הודות לדגש שהיא שמה על התנסות מעשית. החברות המגייסות מעריכות את בוגרי מישיגן משום שהם מצליחים לחבר בין התיאוריה לפרקטיקה.

המשותף לשתי הזוכות, מישיגן ו-ESADE, הוא המחויבות לנושאים של אתיקה ואחריות חברתית. במישיגן, למשל, יוזמים הסטודנטים פרויקטים במדינות מתפתחות.

odedgri
    חבר
    מספר הפוסטים: 17

Does somebody know where the LBS session is held on oct 28th?
    Laker
    חבר

To: odedgri

Sure thing!

From Dalit's message:

"Shana Tova everyone!!!

I would like to remind you that you are invited to join me for an info session about London Business School.

The event will be held on Thursday, 28.9.06, 6pm, in Bank Hapoalim, Hanegev 11 st, Tel Aviv.

To reserve your place, either click on the link below or copy the URL into your browser –
    http://interact.london.edu/link.asp?menu=events&coursesysid=52&advertcode=emailedinvite

We look forward to seeing you there!"

Laker
    חבר

To: mharmolin

הדירוג הזה הוא מאוד מוזר, בלשון המעטה.

אני חושב שמעטים האנשים שיסכימו שמישיגן הינה האוניברסיטה מספר 1 בארה"ב. אמנם מדובר באוניברסיטה מצויינת, אך רבים סבורים שישנן טובות ממנה.

בכלל כל שיטת השקלול של הדירוג חריגה ולא מספקת מענה לצרכי הסטודנטים הפוטנציאליים בבואם לשקול באיזו אוניברסיטה ללמוד.

זו דעתי, בכל אופן.

yaniv1975
    חבר
    מספר הפוסטים: 46

מדוע לבחור ב MIT SlOan ?

מייל שכתבתי בתשובה לשאלה שנשאלתי באימייל.

הרושם שקיבלתי במהלך החיפושים והלבטים אחר הבית ספר הנכון הוא שרוב בתי הספר בטופ טן ייתנו לך בגדול את אותם התכנים.הלכתי להמון כנסים ומפגשים, ולא פגשתי בוגר MBA אחד שלא אמר שהבי"ס שלו הוא הכי טוב. המסקנה שלי מזה היא שאו שכולם משקרים… או שפשוט כולם טובים, ואני צריך לבחור את הבי"ס בו האווירה והמסגרת תתאים לי בצורה הטובה ביותר
    בכל ארגון יש את "רוח הארגון". למרות שזה נשמע כמו דבר לא מוחשי – זה מורגש וקיים. כאן בבי"ס הרוח היא יצירתיות וחדשנות באמצעות טכנולוגיה. זו לא סיסמה – מעבר לכביש יש מעבדה של מדיה, לידה יש מעבדה של חומרים מרוכבים, ליד יש מעבדה של מכונות ולידה יש מעבדת מחשבים מטורפת שלכולם אתה יכול פשוט להכנס, לראות, לגעת ולדבר עם המהנדסים שמאחורי הטכנולוגיה.
    בעוד שעה אני הולך לכנס התנעה של תחרות המאה אלף דולר השנתית של האוניברסיטה – של כל MIT, לא רק של sloan, ובה נפגשים כ-ו-ל-ם ומעלים רעיונות מטורפים כאלה ואחרים. זו פשוט רוח הבית ספר. שנה שעברה במקומות הראשונים היה רכב-מטוס, ותוכנת חיפוש סטייל גוגל לתכנים של ילדים

השנה נפתחה תת-תוכנית בתוך ה MBA שנקראת
    I&E – Innovation and Entrepreneurship
    לשמחתי התקבלתי אליה. אתמול הייתה לנו הרצאה מפי המארגן של תחרות העשר-מיליון דולר לראשון שייבנה מטוס/חללית שתטוס לחלל פעמיים בתוך שבועיים, ועוד שלל פעילויות חלל שונות -האיש פשוט לא ייאומן, והוא בא אלינו – הוא רוצה אותנו, את הרעיונות שלנו, את רוח הבי"ס בארגון שלו. כל שבוע יהיה לנו הרצאה מפי יזם/מופרע/גאון/מנוסה אחר – אנשים שפתחו חברות, מנוסים מאוד, שאפשר ללמוד מהם המון

חוץ מתחום הטכנולוגיה, הבי"ס קטן, אישי ואינטימי. לי זה חשוב, לאחרים פחות. הלימודים עצמם משלבים תיאוריה עם פרקטיקה, ומחנחים לגישה אנליטית המבוססת על ניתוח נתונים בקבלת החלטות עסקיות. לדוגמה, בשיעורי כלכלה מנתחים ביקוש והיצע של שווקים אמיתיים, עם נתונים אמיתיים, והתשובות מוצגות כבר מהשיעור הראשון כאילו אתה ממליץ למנכ"ל חברה איך לפעול.
    לא אכנס כאן לנושא המרצים המדהימים, כי אני מניח שבכל האוניברסיטאות הם כאלה, וזה לא היה השיקול שלי, אבל פשוט כיף לי לשבת בשיעורים ולהקשיב למרצים, אולי גם משום שנושאי ההרצאה הם מהמציאות ומהעיתון, ולא מספר תיאוריה עתיק.

לסיכום – על קצה המזלג אלו הסיבות לבחור ב Sloan – מקום קטן, שמתחכך בטכנולוגיה הכי הכי מתקדמת וחדשנית על בסיס שוטף, שניתוח אנליטי, יצירתיות, חדשנות וטכנולוגיה הם אבני היסוד שלו.

שיהיה בהצלחה
    יניב

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

please notice that it was yesterday (September 28th, not October)
    אייל
    חבר

שלום לכולם,

אשמח אם מישהו ידע לענות לי על השאלה הבאה: בApplication של ביה"ס השונים מבקשים את תאריך קבלת התואר "Date Degree(s) Conferred". האם מדובר על מתי קיבלתי זכאות לתואר או מתי שקיבלתי את התואר בפועל (הטקס)? העניין הוא שאצלי הטקס היה כמעט שנה אחרי שסיימתי (בניגוד לארה"ב שם הטקס הוא עם תום הלימודים).

תודה מראש,

אייל

shaysp
    חבר
    מספר הפוסטים: 86

עד כמה שאני יודע מדובר על התאריך בו התואר אושר (זכאות לתואר). זה גם התאריך שמופיע על גליונות הציונים בדרך כלל. אני לא רואה למה התאריך בו נערך הטקס משנה למישהו.זה התאריך שאני רושם.

שי

Limch
    חבר

אייל, מה שמעניין זה מה רשום על התעודה עצמה, וזה גם בד"כ התאריך של הטקס. אל תשכח שזה צריך להיות תואם לנתונים שמופיעים אצלך באוניברסיטה כך שאם אתה לא בטוח הכי טוב זה לבדוק מה מופיע ברישומים היכן שלמדת. אצלי גם בגיליון הציונים עצמו (המתורגם לאנגלית) מופיע שהתואר הוענק לי בתאריך בו קיבלתי בפועל את התעודה (שזה כמו אצל כולם כמעט שנה לאחר הסיום), בארץ הם בד"כ מתרגמים את זה ל: awarded… ואז התאריך.

shaysp
    חבר

בגליון הציונים של הטכניון זה התאריך בו סיימת את כל חובותיך האקדמיות ולא התאריך של הטקס. האם בקורות החיים את רושמת את תקופת הלימודים עד לתאריך קבלת התואר?

Limch
    חבר

To: shaysp

ממש לא,

למען האמת הרגע סיימתי לשלוח את כל האפליקיישנים שלי ולכן אני יכולה להגיד לך בוודאות שבחלק מהאוניברסיטאות בהן יש לשלוח דיווח עצמי של הציונים (בקובץ אקסל) שואלים בזו הלשון:

Date Degree(s) Conferred => שזה מתי באופן רשמי העניקו לך את התואר (אני למשל קיבלתי בחודש יולי, שזה כמעט שנה לאחר סיום הלימודים. ביררתי עם האוניברסיטה שלי, בר אילן, ויולי זה גם התאריך שהם מחזיקים אצלם למרות שהם יודעים שאת "חובותי הסטודנטיאליות" סיימתי באוקטובר של השנה שלפני כן…)

ברור שבקורות החיים אני רושמת שלמדתי שלוש שנים… העניין הוא שצריך פשוט לשים לב בכל סעיף באפליקיישן עצמו מה בדיוק שואלים.

Roy Ben-Ami
    חבר
    מספר הפוסטים: 82

הי לימור, מה קורה?
    אני לא בטוח שאת לגמרי צודקת במקרה הזה. אני למשל סיימתי רק עכשיו את הלימודים שלי ואני לא יכול לרשום לפי תאריך הטקס (כי הוא רק שנה הבאה).
    בכלל, שימי לב שרוב הטפסים הללו מוכוונים לפי ארצות-הברית שם מקבלים את התעודה בסיום הלימודים ישר ולא שנה אחרי. הם מתכוונים לסיום הרשמי של הלימודים כי אין להם מושג שכאן זה מתבצע אחרת.
    בכל מקרה אני רשמתי להארווארד את התאריך של השנה (למרות שלא היה לי טקס).
    ושאלה לא קשורה… איך אנשים מכניסים את חודשי "העבודה" בצבא לטפסים צלפי הפורמט שלהם?
    Limch
    חבר

To: Roy Ben-Ami

אני מניחה שכל דבר שקורה בישראל ששונה ממה שקורה בארה"ב צריך לבוא לידי ביטוי בהסבר כלשהו. אני מעדיפה לא להסתבך עם הקפדניות של הבדיקה של הרווארד למשל. עדיף שכל דבר יופיע בדיוק כפי שהוא במקור, כמובן שאם זה לא ניתן אז צריך להסביר את זה איכשהו (זאת כמובן רק לעניות דעתי, כל אחד שיעשה מה שהוא מבין…)

לגבי הצבא – אני התייחסתי לזה כ-full time לכל דבר, לא בדיוק ברור לי לאיזה טופס או פורמט אתה מתכוון, אתה מוזמן להיות ספציפי יותר ואני אשמח לעזור, אפשר גם במייל limch@netvision.net.il

חתימה טובה לכולם!!!

Rov
    חבר
    מספר הפוסטים: 40

שלום לכולם

אני מתעניין בלימודי ה MBA בתוכניות המובילות ומגיע לבוסטון בין התאריכים ה 6.10 עד 16.6 הייתי מעוניין להיפגש עם סטודנטים ישראליים משם.

אשמח אם מישהו מהאוניברסיטאות באזור (SLOAN HARVARD וכו,) יצור איתי קשר פה

או ב

mariash1@netvision.net.il

בתודה מראש

אורי

Roy Ben-Ami
    חבר

יכול להיות שאת צודקת, אבל אין לי כל כך אופציות כי הטקס רק שנה הבאה.
    בכל מקרה, התכוונתי לקטע שהם כותבים שם:
    Full time work in months since college
    עכשיו, יש שם בנוסף בזמן קולג' אבל לא לפני…
    אז השאלה היא אם מכניסים את חודשי העבודה בצבא לחלק הזה או לא…
    מצד אחד זה לא אחרי קולג, אבל מצד שני אין לפני קולג וזה חלק מההוואי הישראלי ולכן שוב אין להם מושג שזו הבעייה אצלנו.
    מבירורים שערכתי, מסתבר שיש לא מעט אנשים שכן רושמים את החודשים האלו פה. אם אני לא ארשום אז אולי בהשוואה למועמדים אחרים זה נראה פחות טוב, אבל זה לא בדיוק אחרי קולג… יש לך איזושהי עצה?
    shaysp
    חבר

היי רועי,

בקטע הזה צריך להיות זהירים… אם מבקשים בפירוש post graduation W/E אז תרשום רק את הנסיון לאחר האוניברסיטה. הנסיון הצבאי שלך יבוא לידי ביטוי מן הסתם במקום אחר בחיבורים או לפחות בקורות החיים. זה גם המקום לדעתי להשתמש בחיבור האופציונלי שנותנים בחלק מבתי הספר.

בהצלחה,

שי

אייל
    חבר

To: shaysp

שי,

אני מסכים עם רועי. למרות שמדובר על לפני תואר ראשון, את הנסיון הצבאי יש לציין בניסיון post graduation W/E, מפני שמדובר ב-military experience . את זה האוניברסיטאות מחשיבות בתור משרה מלאה למרות שלפני הלימודים. בחלק מהאוניברסיטאות ( Stanford למשל) אומרים במפורש להכליל military experience.

אייל

Limch
    חבר

היי רועי, עכשיו הבנתי על מה מדובר, זאת הטבלה הזאת שיש בה מקום ל-4 ערכים של חודשי עבודה, אחרי הלימודים תוך כדי הלימודים וכו'… נכון? אז אני רשמתי את כל מה שתוך כדי הלימודים ב-during college (אפילו שזה היה רוב הזמן במשרה מלאה, כלומר יצא לי שם 35 חודשים אם זכרוני אינו מטעני) ואת כל השאר שזה גם לפני הלימודים = צבא, וגם אחרי הלימודים בשורה הראשונה שזה ה-since college.

כלומר: בשורה הראשונה הכנסתי את כל הצבא + את כל החודשים מאז שסיימתי את התואר, בשורה הרביעית הכנסתי את כל התואר.

מקווה שעזרתי :)

Roy Ben-Ami
    חבר

תודה על התשובה לימור!
    זה בדיוק המקום שהתכוונתי.
    ותגידי, זה לא בעייה שהכנסת את החודשים לפני הקולג (כלומר צבא) במקום שכתוב ספיציפית אחרי קולג?
    ציינת את זה איפשהו? בחיבור השישי?
    כמו כן תודה רבה לשי ואייל על האינפורמציה, אני כנראה באמת אכניס את החודשים בצבא פנימה.
    שיהיה צום קל לכל מי שצם!
    Limch
    חבר

בעיה זה עניין יחסי. במקרה שלי הצבא מופיע גם בחלק נכבד מהחיבורים שלי, אחד מתוך שלושת הממליצים שלי הוא מישהו שהיה קצין שלי, כלומר אני חושבת שמי שיקרא את האפליקיישן שלי יבין מאוד מהר שהשירות הצבאי שלי הוא חלק בלתי נפרד מהקריירה שלי ויותר חשוב מזה – ממסלול הקריירה שלי.

ההמלצה שלי עומדת בעינה – כל דבר חשוב צריך לבוא לידי ביטוי ואם הוא בא לידי ביטוי בצורה לא שגרתית אז שיהיה מגוּבה במשהו, נתונים או הסבר מילולי. אם בקורות חיים שלך זה מופיע, בחיבורים שלך זה מופיע ואולי אפילו בחלק מהתפקידים שאתה מתאר בפרק של ה-Full Time Employment (איפה שמכניסים תיאור ומשך זמן של התפקידים האחרונים שעשית) אז אני מניחה שזה מספיק ברור.

אל תשכח – אנחנו לא הישראלים הראשונים ובטח שלא האחרונים שמגישים מועמדות להרווארד (או לכל תוכנית MBA אחרת…) שום דבר שקשור לשירות הצבאי שלנו כבר לא יוכל לזעזע אותם :)

Itair
    חבר

סליחה על ההתערבות, אבל בעניין הנ"ל אני קצת חולק עלייך…..

"שום דבר שקשור לשירות הצבאי שלנו כבר לא יוכל לזעזע אותם :)"

דרך אגב, אפשר לשאול לאיזה תוכניות הגשת?

איתי.

Limch
    חבר

איתי, במקרה שלי יש לך היסטוריה מכובדת של התערבויות אז אני כבר רגילה, זה בסדר (פולניה טובה לא שוכחת)

בכל מקרה תהיה הוגן ותקרא את כל מה שכתבתי לפני שאתה חולק עלי, המלצתי בחום להסביר כל דבר שחורג ממה ששיגרתי ומקובל באפליקיישנים, אני יודעת שקשה לקרוא את הפסקאות הגדולות וקל לקרוא את השורות ה"חופשיות" (אפרופו מה ואיפה לכתוב בטקטיקת חיבורים, הנה לכם טיפ לשנה החדשה…) אבל בכל זאת

וכן, כמובן שאפשר לשאול: הגשתי ל- HBS, INSEAD, LBS, Tuck, כל הכפתורים נלחצו אתמול, מאות דולרי ההרשמה כבר נשלחו לדרכם…

אני מאחלת לך ולכולם צום מועיל וחתימה טובה!

Itair
    חבר

בהחלט המון כסף….שיהיה לך המון בהצלחה וצום קל לכולם!!

דרך אגב, רשמת באפליקיישן שאת פולניה?

asaf_sagy
    חבר
    מספר הפוסטים: 68

איזו תותחית! ארבעה בתי ספר ועוד לפני הזמן.

הלוואי שאני הייתי במצב כזה.

איתי – גם אתה עושה submit לפני סוכות?

Itair
    חבר

To: asaf_sagy

אם אני אחיה אחרי הצום אני אחשוב על זה בחויב…. :)

Limch
    חבר

שיט! ידעתי ששכחתי משהו! אתה חושב שכדאי לשלוח מייל ל-AdCom?

sergeysl
    חבר
    מספר הפוסטים: 14

שלום לכולם!

רציתי לשאול לגבי מילוי ה-transcript: לאיזה שנה צריך ליחס קורסים שנלקחו בסמסטר ב' של שנה"ל 2002/03?

כמו כן, האם מישהו יודע למה הכוונה בחלק של: "Advanced Placement Credit Information" בטופס transcript?

תודה,

סרגיי

Limch
    חבר

To: sergeysl

היי סרגיי

אני לא יודעת לאן אתה מגיש אבל ממה שאני ראיתי לא מייחסים קורסים לשנים אלא לסמסטרים לכן צריך להכניס כל פעם את התאריך התחלה וסיום של כל סמסטר. למשל בהרווארד: מבקשים Term Dates ובדוגמא שהם נותנים רשום 09/2002 – 12/2002, אז למשל סמסטר ב' במקרה כזה הוא משהו כמו 02/2003-06/2003 וכן הלאה… אבל שוב, לא יודעת לאן אתה מגיש ואיך זה שם.

לשאלתך השניה, אני מניחה שיש את אותה השאלה גם לגבי האוניברסיטה הרגילה שלך. פשוט ברוב הטפסים שואלים האם למדת גם מחוץ לקמפוס, בתוכניות חילופי סטודנטים או תוכניות מיוחדות אחרות וכדומה, לכן אני רק יכולה לנחש שכאן הם שואלים כמה נקודות קרדיט יש לך מסוג כזה של לימודים… אולי אם תגיד לאן אתה נרשם אני אוכל לעזור יותר.

בהצלחה :)

לימור.

Itair
    חבר

To: sergeysl

אתה מגיש לקולומביה?

שנת הלימודים 2002-2003: סמסטר א':2002, סמסטר ב': 2003

איתי.

Laker
    חבר

היי לימור,

לא הצלחתי להבין מתשובתך הקודמת האם סיפקת להם הסבר מיוחד למדוע רשמת את הצבא לאחר התואר. האם יש צורך בהסבר כזה, או כפי שמשתמע מתשובתך, הם כבר יכולים להבין את החשיבות של זה לנו הישראלים, כתוצאה מהחיבורים וכו'?

תודה

sergeysl
    חבר
    מספר הפוסטים: 14

To: Limch, Itair

איתי ולימור, תושה רבה על התשובות!

אני מגיש לקולומביה ובטופס שלהם מופיע סעיף advanced placement credit information שאני לא בטוח לגבי הכוונה שלו.

סרגיי

Limch
    חבר

כעיקרון אני חושבת שצריך לבדוק את הסוגיה הזאת פרטנית לכל בי"ס, אין לי פה תשובת קסם אחת שמתאימה להכל.

כאמור יש בי"ס שמראש אומרים לך להכליל גם צבא, INSEAD אפילו שואלים באפליקיישן אם השלמת שירות צבאי אז זה כבר אומר משהו לגבי התובנות שלהם בעניין הזה or so I hope, או דוגמא נוספת זה Tuck שאצלם בחלק של התעסוקה רשום במפורש Include military experience, if applicable אז פה באמת אין צורך להגיד שום דבר מיוחד על זה, IMHO.

ואז יש גם בי"ס שלא אומרים כלום על זה, אז כמו שאמרתי בהודעות הקודמות, אני חושבת שכל אחד צריך לבדוק במכלול של האפליקיישן שלו עד כמה זה ניכר שהצבא זה חלק אינטגרלי מהקריירה שלו. אצלי זה מופיע בחיבורים כי זה גם קשור ל-Career path שלי כי זה אותו תחום, זה קשור למנהיגות וניהול כי שם עשיתי את התפקידים הניהוליים הראשונים שלי, אז במקרה שלי הרגשתי שזה מספק כי זה הופיע במספיק מקומות שונים לאורך כל האפליקיישן.

אם אתה מתכוון להסביר את זה בצורה מפורשת נראה לי שהכי הגיוני לכתוב על זה באופציונאלי. מצד שני זה נראה לי בזבוז של ספייס למי שיש לו דברים חשובים יותר להסביר שם, אז כל אחד והשיקול שלו. מצד שלישי, לא על זה יקום או יפול האפליקיישן שלך, אז פשוט תעשה מה שנראה לך הכי הגיוני . הייתי ממשיכה לעוד כמה צדדים אבל מספיק להפעם. אם איכשהו למרות המגילה הקטנה שכתבתי פה אתה עדיין לא בטוח מה לעשות אתה מוזמן לשאול יותר ספציפית או לגבי בי"ס ספציפי שאני מקווה שאני אוכל לעזור לגביו…

לילה טוב.

Laker
    חבר

תודה רבה! באמת עזרת.

בקשר לביה"ס ספציפי.. האם תוכלי להתייחס לנקודה זו באפקליקיישן של הארוורד? אני מבין שהגשת לשם.

שוב תודה.

Limch
    חבר

לגבי עצמי ב-HBS כבר אמרתי, אצלי זה מספיק בולט גם מבחינת המלצות (קצין שהיה המפקד שלי בתפקיד הניהולי האחרון שלי בצבא), גם מבחינת מסלול קריירה (אותו תחום מקצועי) ובחיבורים (בעיקר בזה של ההישגים אבל לא רק) גם באפליקיישן עצמו בחלק שרושמים את התפקידים האחרונים הצליח להיכנס תפקיד צבאי אחד (זה שבו יש לי גם ממליץ), אז במכלול שלי זה די ברור שהייתי בצבא ושזה היה לפני התואר אבל מהווה עיסוק פול-טיים לכל דבר. אבל זה רק המקרה שלי. ברור שזה יותר אופייני לאפליקיישן של בחורה בת 25 שהייתה בצבא 3 שנים מאשר למישהו בן 28-30 למשל שהצבא כבר נגמר אצלו ממש ממש ממזמן…

מה שאני יכולה להציע לך זה לבדוק באפליקיישן שלך כמה זה בא לידי ביטוי. ממליץ מהצבא? אזכור באחד מהחיבורים? תפקיד צבאי הצליח להיכנס לרשימת ה-4 תפקידי פול-טיים האחרונים שלך? לדעתי אם ענית על 2 מתוך 3 כן אתה יכול לוותר על הסבר נוסף. מצד שני אם יש לך 100 מילה פנויים באופציונאלי אני חושבת שזה לא יכול להזיק.

Disclaimer: זה לגמרי משהו שאני חושבת מתוך ההיגיון שלי ויכול מאוד להיות שאני טועה ו/או שיש דרכים אחרות לבחון את הנושא הזה. זה רק מה שאני עשיתי. אני גם לא חושבת שזה כזה היבט משמעותי של האפליקיישן והשקעתי הרבה יותר חשיבה בדברים אחרים ולאו דווקא בזה…

אוריאל
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

לגלעם
    אני מעוניין בMBA המתמחה ביזמות. איפה יש את התוכניות הכי טובות?
    אוריאל

מוצגות 50 תגובות – 1,701 עד 1,750 (מתוך 1,883 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.