Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 2: ???Any Israeli Applicants

מוצגות 50 תגובות – 1,801 עד 1,850 (מתוך 1,883 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • kerenz
    חבר
    מספר הפוסטים: 74

To: Limch

Limor, Hello!!!!

I'm here as well. However, I haven't submitted the applications yet like you did

Limch
    חבר
    מספר הפוסטים: 323

To: AyeletA

איילת, אני סולחת לך רק כי מוחך שקוע ב-GMAT עד לכדי דמעות… שאלתי איפה אלו שמגישות השנה, לא שנה הבאה (אלא אם משהו השתנה ב-48 השעות האחרונות ואת לא מספרת…)

Limch
    חבר

To: kerenz

בקרוב אצלך קרן

AyeletA
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

טוב כשאת צודקת את צודקת ……

n.yanus
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

To: All

שלום,

יש לי שאלה קצת יוצאת דופן לפורום זה…

התחלתי ללמוד אודות MBA בחו"ל ונסחפתי גם אני אחרי הבטחות למשכורות גבוהות, קשרים עסקיים ומשחקי גולף רבים על מדשאות ארה"ב…

אבל, ההגיון הבריא שלי אומר לי שאף אחד לא יקח לINVESTMENT BANKING מהנדס אלקטרוניקה שסיים MBA . השניים פשוט לא קשורים. או לחילופין, פרט לפעילות חברתית, ניסיון בניהול של מספר רב של אנשים אין לי, ולו מהסיבה שכמהנדס אלקטרוניקה הקידום איטי יותר והאחריות (על מספר אנשים, לא האחריות המקצועית שלעיתים היא אדירה) גדלה לאט מאוד. לדוגמא, ראש צוות של 3 אנשים תוך 5-7 שנים ולא 2-3 שנים כמו בתוכנה. אי לכך, אני לא אחכה לקידום נוסף ואז אלך ל-MBA אלא אעדיף ללמוד MBA בהקדם האפשרי (time efficient). כלומר, אני לא אזכה בניסיון ניהולי נוסף לפני הAPPLICATION

האם תחת נתוני הצטיינות בGMAT , ידע של שפות והצטיינות בלימודים, מנהל כלשהו אכן יקח מישהו ירוק לגמרי לעבוד בבנק עם השקעות של מיליונים? לחברות CONSULTING עם תיקים של מיליוני דולרים?

בבקשה, אשמח לאינפורמציה שתזים חששותי…..

תודה

אייל
    חבר
    מספר הפוסטים: 210

To: n.yanus

n.yanus,

זה מאד אפשרי לעבור לi-banking או consulting אחרי MBA במיוחד אם למדת באחד מה-top 10 . יש הרבה מהנדסים שעושים את ההסבה הזאת – זה לא משהו נדיר. זה נכון שיהיה לך יותר קשה אם לא באת מהתחום אבל זה לא נדיר בכלל. יש המון ישראלים שעשו את המהלך הזה – חלק משתתפים בפורום הנ"ל. האופציה לעשות התמחות בקיץ (בין השנתיים) נותנת אפשרות לדריסת רגל בתחום החדש – יתרון עצום. גם אני מהנדס אלק' (לא ר"צ) ואני שואף לעבור לconsulting ויש עוד הרבה כמוני כך שאתה לא לבד.

אייל

n.yanus
    חבר

To: אייל

אייל,

אני מבין מה אתה אומר, אך, כדי שאני לא אוציא 80,000$ סתם (עם או בלי מלגה),

עליי לעשות כל פעולה כדי למקסם (MAX) סיכויי. שלא תבין לא נכון, אני יודע, (לא חושב, יודע) שאני יכול להשתלב בתחום הפיננסי ואו ייעוץ ניהולי, אבל כדי שהמעסיק הפוטנציאלי ידע זאת עלי להתכונן מראש.

דוגמא לזה היא מה שאמרת, לעשות התמחות בין השנתיים. זה פיתרון אחד, אך מעניין גם מה עוד אפשר לעשות. יש לי נכון לעכשיו התרעה של שנתיים ל-MBA ושנה או שנתיים אחרי זה (במהלכן אני לומד MBA) להתחיל לעסוק במקצוע חדש. זמן זה אמור להספיק לבצע אי אילו פעולות שיסייעו לי להתקבל. השאלה היא, מה אפשר לעשות עכשיו…

שפות אני משחיז ומשתפר (יעזור ב-CONSULTING), התמחות קיץ נופלת אם אני עושה תוכנית MBA של שנה, אז מה עוד יש לעשות עכשיו ועד התואר? אני פשוט ממש רוצה הסבת מקצוע מטכנולוגיה למקצועות לעיל, וכיוון שMBA כ"כ יקר, זה לא מסוג הדברים שאומרים עליהם "יהיה בסדר", אי לכך, יש להתחיל עכשיו.אשמח לשמוע רעיונות, או מה אחרים עשו, איפה הם היום וכו'…

Itair
    חבר
    מספר הפוסטים: 193

שאלה מצויינת. אותי באופן אישי היא הטרידה רבות כשהייתי בתחילת התהליך.

אנסה לענות מנסיוני המועט ביותר עד כה.

ראשית כל, חשוב שתדע מה המטרות שלך ולאן אתה חותר לפני שאתה נכנס לזה, כי אחרת ממש חבל על המאמץ. אם אתה רוצה להיות מנהל R&D למשל (תפקיד שהוא יותר טכני), MBA לא ייתן לך יותר מידי לדעתי (מלבד ידע תיאורטי – ואז אוניברסיטה בארץ היא שוות ערך). קשה לי להאמין שאם תבוא לחברת היי טק בארץ ותגיד שלמדת MBA ב- TOP10 יחטפו אותך לתפקיד כזה.

כמו כן, ישנם הרבה אנשים (מהנדסים, עו"ד, וכו…) שהחליטו לעשות שינוי קרירה, ואז MBA הוא למעשה האפשרות היחדה עבורם להכנס לעולם כמו I-BANK למשל, טזה לגיטימי לחלוטין.

לגבי Consulting, למיטב ידיעתי, היותך מהנדס מהווה אף יתרון וחברות ייעוץ רבות בארה"ב דווקא מאוד מחפשות אנשים עם ידע ספציפי וטכני, מאחר שהן בעצמן עובדות עם המון חברות היי-טק. אני לא כל כך בטוח שמישהו עם רקע כללי וכמה שנות ניסיון בייעוץ בהכרח יהיה בעל יתרון עליך.

מקווה שהזמתי את חששותיך.

בהצלחה.

Itair
    חבר

לשאלתך השניה, אני ממש לא חושב שאתה צריך לעשות משהו בנדון.

ממבט חטוף נראה לי שבאופן יבש יש לנו נתונים די דומים. האמן לי מניסיון, שיהיה לך מאוד קשה לכתוב את האפליקיישן כי יש טונות של אנשים כמונו שמגישים. אני דווקא הייתי חושב איך לנצל את השנתיים האלו בצורה הכי טובה על מנת למקסם את האפליקיישן. ברגע שתתקבל – תאמין לי אף אחד לא יעצור אותך מלהתעסק במה שבא לך….

אייל
    חבר
    מספר הפוסטים: 210

תשמע,

לדעתי מה שיעזור לך הכי הרבה למצוא עבודה זה להתקבל לMBA הכי טוב שאתה יכול. בוא נאמר שיש לך סיכוי טוב למצוא עבודה אם תתקבל לHarvard/Stanford/Wharton … אני ממליץ שעד אז תעבוד על לשפר את המועמדות שלך לביה"ס הטובים ביותר (זה לא ממש פשוט להתקבל לביה"ס האלו… :-) ). לדעתי MBA מHarvard ,למשל, יעלה את הסיכויים שלך לעבוד בconsulting יותר מכל דבר שאתה יכול לעשות עד אז. תפנה את האנרגיות שלך לעבוד על המועמדות (GMAT, התנדבויות ….).

אייל

Limch
    חבר

n.yanus,

לדעתי כדי להבין במה מדובר כדאי שתתחיל להתעניין קצת יותר בתוכניות ספציפיות ותראה בנתונים שהם מפרסמים מאילו רקעים מגיעים הבוגרים ולאילו תחומים הם יצאו אחרי ה-MBA. זה יעשה לך קצת סדר לגבי "מי מגיע לאן ומאיפה"

אני מכירה כמה ישראלים שהגיעו ל-MBA מרקע טכני / הנדסי / היי-טקי ומצאו עצמם תוך שנה בהתמחות מדהימה באחת מחברות היעוץ המובילות (מקינזי, בוסטון וגם באלו המתמחות יותר בצד הטכנולוגי) וגם השתלבו בהצלחה בסוף הלימודים בתפקידי יעוץ בחברות הללו. לצערי את הפן של הבנקאות אני פחות מכירה כי הוא פחות מושך אותי אז לא ממש התעניינתי אבל ברגע שתחליט שאתה מתחיל לחקור לעומק את העניין צעד חשוב הוא לדבר עם כאלו שהיו לפני כמה שנים במצב שלך והיום הם כבר במצב שבו אתה רוצה להיות וללמוד מהם מה הם עשו. זה מה שאני עשיתי בשנה האחרונה.

ואני מסכימה מאוד אם מה שנאמר לגבי היתרון של מהנדסים בתחום הייעוץ. רואים את זה גם סתם ככה בארץ (בלי קשר ל-MBA ב-TOP10), אנשים שבאים מהשטח הופכים להיות יועצים מבוקשים מאוד, כמובן בהינתן הכשרה מתאימה.

מה שכן, חייב להיות דיסקליימר קטן… (אני חייבת להיגמל מהדיסקליימרים האלו…) – הרבה פעמים נכנסים לסטטיסטיקות של כמה גייסו איפה ונגיד רואים שבאינסאד המון בוגרים "נחטפו" למקינזי. מה שהם לא מספרים זה שאחוז גדול מאוד מאלו היו גם קודם לכן במקינזי (ודומותיה) ופשוט חזרו לחממה שלהם… זה משהו שחייבים לדעת ולקחת בחשבון כדי לא להסתנוור מהנתונים…

מקווה שעזרתי, שיהיה בהצלחה

Limch
    חבר

והנה ישר לכבודך מישהו בפורומים של BW פירסם את הדירוגים של המגייסים (תקח את זה בערבון מוגבל כמובן…) :

Consulting

http://forums.businessweek.com/n/pfx/forum.aspx?nav=messages&tsn=1&tid=70396&webtag=bw-bschools

IB

http://forums.businessweek.com/n/pfx/forum.aspx?nav=messages&tsn=1&tid=70397&webtag=bw-bschools

treves1
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

שאלה קטנה… מה נחשב לציון טוב במילולי של ה-GMAT לישראלי שחושב על חו"ל?

תודה…

Laker
    חבר
    מספר הפוסטים: 60

To: treves1

בדר"כ 37-38 כבר נחשב ציון די טוב לזר.

מעל 38 נחשב לציון בהחלט טוב.

אם יהיה לך ציון גבוה בכמותי, נניח באיזור 49-50, אזי עם מילולי של 37-38 אתה כבר אמור להגיע לאיזור ה-700.

L

Laker
    חבר

שאלה נוספת בקשר לטפסים עצמם.

אם אני אמור לקבל את התעודה של הצטיינות דיקן רק בשנה הבאה, על הישגים שלי בשנה האחרונה (שכבר נגמרה) האם אפשר לכתוב זאת בטפסים? ואם כן, אז כיצד? האם ניתן לרשום, למשל, בתאריך מרץ 2007 כתאריך שבו אקבל את התעודה?

Laker
    חבר

שאלה נוספת בקשר לטפסים עצמם.

אם אני אמור לקבל את התעודה של הצטיינות דיקן רק בשנה הבאה, על הישגים שלי בשנה האחרונה (שכבר נגמרה) האם אפשר לכתוב זאת בטפסים? ואם כן, אז כיצד? האם ניתן לרשום, למשל, בתאריך מרץ 2007 כתאריך שבו אקבל את התעודה?

Limch
    חבר

טוב זה ישמע קצת מוזר אבל מישהו מוכן לבדוק למה האתר של HBS לא עולה? זה רק אצלי? פשוט לא הצלחתי היום גם מהעבודה ועכשיו גם מהבית אז רציתי לדעת אם זו הקארמה מנסה לרמוז לי משהו… אני פשוט חושבת שרק האנשים בפורום כאן יוכלו להבין למה זה כל כך נוראי…

http://www.hbs.edu/mba/

treves1
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

To: Laker

תודה. אז אני אפתח דיון לגבי זה, אני צריך פוינטרים, לא עושה קורס…

shimonh
    חבר
    מספר הפוסטים: 159

Limor, see following email from HBS sent earlier today…

———————————————

Due to a problem on the Harvard Business School campus the MBA website is not available. We are also unable to respond to any email messages that have been sent to us in the last few days.

This does not affect your ability to complete or submit your online application as the application is not hosted from the HBS campus. You can access the application directly at https://app.applyyourself.com/?id=hbs. This also does not impact your ability to send technical support requests using the "Tech Support" link located at the top of each page within the application.

We will be sending another email message within the next few hours regarding a possible deadline extension.

We apologize for any inconvenience.

Sincerely,
    MBA Admissions
    Harvard Business School
    Soldiers Field Road
    Dillon House
    Boston, MA 02163

Limch
    חבר

To: shimonh

מרגש.

אז למה אני לא קיבלתי מייל כזה?

אולי בגלל שכבר היגשתי?

shimonh
    חבר

תרגעי לא כדאי שתתחילי עם הפרנואידיות…

מישהו עוד יכול לעשות מחקר על נפשו של המועמד בימים כאלו…

shimonh
    חבר

For those struggling to finalize their HBS's app, HBS extended the deadline:

On the morning of Tuesday, October 10, 2006, HBS experienced a network outage that rendered our website inaccessible for a period of several hours. We apologize for any inconvenience caused by this unforeseen technical problem.

In order to best serve our applicants, the Admissions Board has extended the Round 1 submission deadline to Thursday, October 12, 2006 at 5:00pm (EST). The will not reflect this deadline extension until Wednesday morning.

Please do not hesitate to contact our office at admissio[email protected] or (617) 495-6128 with questions.

Thank you for your interest in Harvard Business School

asaf_sagy
    חבר
    מספר הפוסטים: 68

גם אני לא קיבלתי שום דבר באי מייל. זה די מוזר. אולי מי שכבר הגיש הועבר לרשימת תפוצה אחרת.

asaf_sagy
    חבר

הרבה חברה היו. נמצאים במצב שלך. מספיק שתסתכל על כמות המהנדסים בפורום כדי להבין שכנראה התואר הזה מצדיק את עצמו.

על כל מקרה, אני ממליץ לך להתחיל לפנות לבוגרים שהיו בעברם מהנדסים ופשוט לנהל איתם שיחה קצרה כדי להבין איפה אתה עומד.

איך עושים את זה? שולחים בקשות לסטודנטים/בוגרים מהפורום הזה ומבקשים שיקשרו אותך לאדם הרלוונטי.

עוד דבר חשוב- MBA זה לא רק יקר, זה גם צורך הרבה זמן. אתה תשקיע לפחות חצי שנה על הכנות לתואר ועוד שנתיים בתואר עצמו. תבין טוב למה אתה צריך את התואר הזה ולאן הוא לוקח אותך. האם אתה יכול להגיע לשם ללא MBA?

שווה לך לפנות לגורם מקצועי שיעזור לך לבנות אסטרטגיה. זה לא רק בשביל האפליקיישן, אלא גם כדי לכוון את הצעדים הבאים שלך והבחירות בקריירה.

מנסיוני, זה עוזר.

בהצלחה,

אסף.

ד.א – אל תבנה יותר מדי על מלגות…

אייל,

אני מבין מה אתה אומר, אך, כדי שאני לא אוציא 80,000$ סתם (עם או בלי מלגה),

עליי לעשות כל פעולה כדי למקסם (MAX) סיכויי. שלא תבין לא נכון, אני יודע, (לא חושב, יודע) שאני יכול להשתלב בתחום הפיננסי ואו ייעוץ ניהולי, אבל כדי שהמעסיק הפוטנציאלי ידע זאת עלי להתכונן מראש.

דוגמא לזה היא מה שאמרת, לעשות התמחות בין השנתיים. זה פיתרון אחד, אך מעניין גם מה עוד אפשר לעשות. יש לי נכון לעכשיו התרעה של שנתיים ל-MBA ושנה או שנתיים אחרי זה (במהלכן אני לומד MBA) להתחיל לעסוק במקצוע חדש. זמן זה אמור להספיק לבצע אי אילו פעולות שיסייעו לי להתקבל. השאלה היא, מה אפשר לעשות עכשיו…

שפות אני משחיז ומשתפר (יעזור ב-CONSULTING), התמחות קיץ נופלת אם אני עושה תוכנית MBA של שנה, אז מה עוד יש לעשות עכשיו ועד התואר? אני פשוט ממש רוצה הסבת מקצוע מטכנולוגיה למקצועות לעיל, וכיוון שMBA כ"כ יקר, זה לא מסוג הדברים שאומרים עליהם "יהיה בסדר", אי לכך, יש להתחיל עכשיו.אשמח לשמוע רעיונות, או מה אחרים עשו, איפה הם היום וכו'…

m_shahar
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

To: asaf_sagy

להערכתי הרקע הכי נפוץ בין הישראלים שעושים MBA בחו"ל הוא רקע הנדסי (מספר 2 עורכי דין).

מעסיקים רבים מעריכים מאד רקע זה משום שהוא מעיד על חשיבה לוגית, יכולת אנליטית, יכולת פירוק בעיות גדולות לתתי בעיות, יכולת טכנית (למשל עבודה עם מודלים באקסל), יכולת למידה מהירה, נכונות לעבוד שעות רבות וכו'…

לגבי אפשרויות התעסוקה לאחר ה-MBA:
    החברות שמגייסות הכי הרבה בוגרי MBA (חברת ייעוץ ובנקי-השקעות) הן חברות שבהן התחלופה של כוח-אדם מאד מאד גדולה (ברובן יש מדיניות של "UP OR OUT " ) ולכן בכל שנה הן מגייסות אלפי אנשים. החברות הללו משתמשות בבוגרי ה-MBA של התוכניות הטובות בעולם כמכרה זהב של אנשים מוכשרים שעברו סינון בדיוק בפרמטרים שמעניינים אותן (יכולת אנליטית, עבודה בקבוצות וכו').

את החברות האלו לא מעניין כל כך הרקע הספציפי של המועמדים – הם פשוט מחפשות את האנשים המוכשרים בתוכניות ה-MBA, אנשים חכמים עם כישורי מנהיגות, תשוקה ו"דרייב". אמנם רקע מסויים יכול לעזור (למשל רקע פיננסי יוסיף לך נקודות במקצוע פיננסי) אבל ההשפעה שלו יחסית זניחה.

דרך אגב, החברות הללו כל כך צמאות לכוח אדם, שכמות האנשים ב-MBA לא מספיקה להן והן מחפשות אנשים איכותיים במקומות רבים אחרים, למשל בתי ספר למשפטים, בעלי תארים מתקדמים בפיסיקה וכו'.

החברות שמגייסות כמויות קטנות יותר של אנשים (למשל: תפקידים כמו ניהול השקעות, ניהול מוצרים בחברות הייטק, קרנות גידור, מכירות וכו') בדרך כלל מחפשות אנשים עם רקע יותר ספציפי ויהיה קשה יותר להתקבל לעבוד בלי הרקע הזה (קשה אך לא בלתי אפשרי).

אם אתה רוצה למקסם את הסיכויים באופן כללי עדיף שתחפש אפשרויות שיחזקו את הרקע ה"מנהיגותי" שלך (כי בשורה התחתונה זה מה שכולם מחפשים): התנדבות בקהילה, ייזום פרוייקטים בעבודה וכו'.

בהצלחה,
    ואל תקח את זה קשה מידי, החיים הם לא פונקציה שאפשר למקסם אותם, אם כבר הם שמיכה קצרה (ורודה כזו עם פרחים וכתמים של קפה) שאיך שלא תמשוך אותה תמיד הרגליים שלך ישארו בחוץ ותצרך לקום בלילה לשים גרביים ;)…

שחר

JoeCool
    חבר
    מספר הפוסטים: 267

HBS sent another e-mail later in the day saying there actually was a problem with the online application so they added an additional 24 hrs. to submit your application.

The new date for submition is tonight at 12 am Israel time (5pm EST).

Good Luck to us all…

JoeCool
    חבר
    מספר הפוסטים: 267

This was the message from HBS.

For all those wondering why they did not receive notification, please see the bottom section telling me why I received the notice:

——————————————————————————–

Dear Aaron:

On the morning of Tuesday, October 10, 2006, HBS experienced a network outage that rendered our website inaccessible for a period of several hours. We apologize for any inconvenience caused by this unforeseen technical problem.

In order to best serve our applicants, the Admissions Board has extended the Round 1 submission deadline to Thursday, October 12, 2006 at 5:00pm (EST). The color=#003366HBS MBA website will not reflect this deadline extension until Wednesday morning.

Please do not hesitate to contact our office at color=#003366admissio[email protected] or (617) 495-6128 with questions.

Thank you for your interest in Harvard Business School.

Sincerely,
    MBA Admissions
    Harvard Business School
    Soldiers Field Road
    Dillon House
    Boston, MA 02163

You have received this message because you are currently subscribed to receive electronic communications from our office, including information about deadlines and your application status. We do not provide this information in a non-electronic form.
    If you do not want to receive these communications, please color=#003366click here.

If you receive multiple copies of this message or if you have already submitted, please disregard this message.

———————————————-

Hope this helps,

AZ

asaf_sagy
    חבר

To: JoeCool

זה מוזר בטירוף.

כשהגשתי לפני יומיים קיבלתי מהם מייל אחר שמסביר את הסטטוס שלי אבל עם אותה סיומת בדיוק. בדקתי היום ב-junk mail ולא היה שם כלום מהרווארד (אבל היה מאוניברסיטאות אחרות שמשום מה microsoft החליטו שהן junk. פרטים אצלי למי שמעונין).

אם מישהו מבין מה הולך פה שיודיע.

shimonh
    חבר

מזל טוב לשיקאגואיסטים! וגם לרוס שהתברג לחמישיה וברקלי שטיפסו יפה.

BW 2006 Top MBA Programs:

1. Chicago
    2. Wharton
    3. Kellogg
    4. Harvard
    5. Ross Michigan
    6. Stanford
    7. MIT Sloan
    8. Haas Berkeley
    9. Duke
    10. Columbia
    11. Tuck
    12. UCLA

13. Cornell
    14. NYU
    15. Darden
    16. Carnegie Mellon
    17. North Carolina (Kenan-Flagler)
    18. Indiana (Kelley)
    19. Yale
    20. Texas-Austin

shimonh
    חבר

Might be of interest to those consider Haas:
    LouisBW: The school that moved up the most in the ranking was the Haas School at UC Berkeley…
    LouisBW: there were multiple reasons. For one thing, recruiters were seriously impressed with the quality of the grads. One told me that they're "very strong entrepreneurial innovative" students…
    LouisBW: But it didn't end there. Career Services at Haas made a lot of improvements. They work with recruiters to find them the best grads, and they treat them like royalty when they come to campus.
    shimonh
    חבר

And about ROI:

rlg196: What is the return on investment of most business schools?
    LouisBW: This is a really interesting question. This year, BusinessWeek did something we haven't done for a number of years. We determined just how long it will take grads of each school to recoup the investment they've made in their mba…
    LouisBW: We tallied up all the costs–tuition and fees, forgone salary, etc.–and looked at the salary bump that grads can expect when they graduate. What we found was really interesting…
    LouisBW: The mid-tier schools like Wisconsin, Notre Dame, and Rochester did very well in this analysis…you can recoup your investment in five years or less…
    LouisBW: The top ranked schools like MIT, Stanford, Harvard, and Wharton all did pretty poorly–you're looking at 12 to 15 years before you break even…
    LouisBW: That's not to say the top ranked schools are a bad deal…they're not. It's just that students come to those programs making a lot of money, so the salary bump is smaller, and the costs are higher, so it will take you longer to recoup your investment.

n.yanus
    חבר

To: asaf_sagy, m_shahar

או קיי,

ברור לי יותר מה הכיוון עכשיו…

אז נתחיל:

מישהו מכיר מישהו שלומדלמד בקנדה ב- QUEENS, YORK, ROTMAN-TORONTO או western ontatio ivey

?

אני צריך לדעת מה בערך המסלול.. ברגע שאתה לא מכוון לארה"ב קצת קשה יותר להבין מה קורה עם הבוגרים (הבתי ספר עצמם דווקא מאוד נדיבים באינפורמציה, שלחו לי קצת DATA על הבוגרים)

אני מכוון לi-banking אזי זה מה שהכי מעניין אותי לדעת (אגב, מי שמאמין בעצמו בתחום consulting יכול פשוט להגיש לMCKINSEY בארץ וזהו במקום MBA)…

תודה

רצוי מישהו עם רקע כמו שלי (מהנדס אלקטרוניקה, -2-3 שנים ניסיון)

shaysp
    חבר
    מספר הפוסטים: 86

שים לב שעבור בתי הספר שמצויינים השכר pre-MBA של המועמדים מאוד גבוה, מגרד את ה 100K. אני מניח שהדבר שונה לגבי המועמד הישראלי הממוצע. גם מהנדס מוכשר מאוד בארץ לא מרוויח אחרי 3 שנות נסיון סכומים כאלו. לגבי עו"ד בארץ אין לי מושג אבל אני מתאר לעצמי שזה נכון כפליים.

לא כל מה שנכון לגבי אמריקאים נכון לגבי ישראלים, ולא לשכוח המטרה של BW היא לא לדרג את בתי הספר למינהל עסקים אלא למכור את העיתון.

shimonh
    חבר

To: shaysp

א. ברור! המידע הובא כמו שהוא רק בשביל חומר למחשבה. לא חשבתי להביא את זה כטענה או כסימוכין לטענה.אני מודה אמנם שזה קצת הפתיע אותי כי חשבתי שלמרות שהאנשים מוכשרים וכבר הגיעו עם משכורות גבוהות, עדיין הלימודים יהוו מקפצה למשרות אפילו גבוהות יותר והם יחזירו את הכסף מקסימום 5 שנים אחרי הלימודים.

ב. אני מכיר כמה ישראלים שהלכו לעבוד בארה"ב ומרוויחים כמעט כמו בוגרים של MBA אז לישראלי ששוקל MBA בחו"ל ולעבוד שם אח"כ זה קצת רלוונטי כי הוא יכול להגיד למה MBA? אלך לעבוד שם וארוויח כמעט כמו בוגר (לפעמים אפילו יותר…). זה כמובן במידה שהוא יכול לעשות את זה בלי ה-MBA (וישנם תפקידים/חברות/אנשים שיכולים).

.

Limch
    חבר

אסף גם כשאני הגשתי קיבלתי מיד מייל מ-HBS על זה שהאפליקיישן הוגש וכו'… כנראה שהם הודיעו רק לאנשים שהאפליקיישן שלהם היה בסטטוס של not submitted, זה ההסבר היחידי שנשמע הגיוני…

asaf_sagy
    חבר

נשמע לי הגיוני. אין לי כוח אפילו לשאול אותם למה זה.

בואי נעשה עסק, מעכשיו אם את או אני מקבל/ת מייל שנראה שהוא בתפוצה רחבה שישלח לשני/ה תשלחי לי את המייל שלך ל- [email protected].

אגב, קלטת שיש לך יותר מעריצים מלנינט? כדאי לך לחשוב על פסטיגל…

Limch
    חבר

סבבה, שלחתי לך מייל

ברור, אני כבר מתכננת סיבוב הופעות, אני אומרת – אם תוכניות ה-MBA עושות חלטורות on the road אולי כדאי לנסות גם

shaysp
    חבר

שאלה לבוגרי הטכניון.

מה אתם עושים עם החלק שמיועד למילוי על ידי המזכירות בטפסים לשליחת ציונים?

מדיניות הטכניון היא לא לחתום על טפסים שלא של המוסד. אבל זה אומר שתהיה חסרה אינפורמציה לועדת הקבלה (סקלת ציונים, תנאים למצטיין דיקן/נשיא וכו').

האם למלא את הטופס בעצמי ולציין את מדיניות הטכניון (הם נותנים מכתב חתום שזו המדיניות)? להשאיר ריק?

כן, אני יודע שעדיף ליצור קשר עם בתי הספר, אבל אתמול לא ענו לי לטלפונים והמייל ששלחתי ייענה במקרה הטוב ביום שני בערב…

תודה

שי

Itair
    חבר

דבר ראשון תמיד אפשר להתקשר לבי"ס שאליו אתה מגיש – לא חייבים תמיד דרך אימייל. תנסה שוב ביום אחר.

דבר שני, אתה יכול לציין את הנקודה הזאת בחלק האופציונלי ולהסביר את מה שכתבת כאן.

asaf_sagy
    חבר

שי-

ברוב בתי הספר בכלל לא מבקשים שום דבר מהמוסד שלמדת בו עד לרגע שבו באמת התקבלת.הדבר נובע מחוסר שיתוף הפעולה של מוסדות כמו הטכניון. לכן כרגע לדעתי אתה לא אמור לקבל מהטכניון שום דבר.

עם זאת, תמיד אתה יכול למלא בעצמך את כל הפרטים, להגיע בשעות הקבלה ללימודי הסמכה וללחוץ עליהם שידפקו חותמת ושלום על ישראל.

אם חסרים לך פרטים ספציפיים, דבר איתי [email protected] .

Ivy
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

The High Price of Admission
    This year both the costs and benefits of attending B-school surged. For our top 30 schools, tuition and fees alone were up 15% on average, and the pricetag for a Wharton MBA now approaches $90,000, up nearly $20,000 since 2004. Good thing salaries for grads increased, too. New 2006 MBAs could expect first-year paychecks of about $95,000 on average, an increase of 47% from their pre-MBA days and a huge increase over the 29% MBA pay premium that 2004 grads received. But in narrow economic terms, it may not pay to attend one of the top-ranked schools; a midtier school is a better bet. That's because the likes of Wharton and Harvard tend to attract high earners, making it harder to get a big salary bump at graduation and recoup the investment in an MBA. How hard? For Harvard grads, the breakeven point won't come until 2020, or about 20 years shy of retirement.

Click column heading once to reorder from highest to lowest. Click twice to reorder from lowest to highest.

color=#003366SCHOOLBRIMG height=8 src= http://bwnt.businessweek.com/bwnt_images/bw_1x1.gif">/A td color=#003366TOTAL COST, $BRIMG height=8 src= http://bwnt.businessweek.com/bwnt_images/bw_1x1.gif">/A td color=#003366SALARY PREMIUM, $BRIMG height=8 src= http://bwnt.businessweek.com/bwnt_images/down_delta.gif">/A td color=#003366YEARS TO PAY BACKBRIMG height=8 src= http://bwnt.businessweek.com/bwnt_images/bw_1x1.gif">/A td
    Emory 225,737 42,471 5.32
    Wisconsin (Madison) 186,799 42,343 4.41
    Michigan State University 161,904 40,804 3.97
    Rochester 199,447 38,568 5.17
    Yale 245,708 38,151 6.44
    South Carolina (Darla Moore) 165,283 37,675 4.39
    Notre Dame 190,241 37,652 5.05
    U. of Washington 193,626 36,795 5.26
    Washington U. 205,518 36,398 5.65
    Carnegie Mellon 251,735 36,393 6.92
    Michigan 251,437 36,371 6.91
    Maryland 202,029 35,319 5.72
    Brigham Young 133,234 35,068 3.80
    NYU 267,153 33,286 8.03
    Duke 258,689 32,991 7.84
    Georgetown 236,903 32,058 7.39
    USC 240,557 32,052 7.51
    Cornell 253,543 31,940 7.94
    Rice U. 230,115 31,869 7.22
    Indiana 211,064 31,797 6.64
    Ohio State U. 195,848 31,507 6.22
    UNC 239,337 31,056 7.71
    UC Irvine 215,201 30,477 7.06
    Boston University 214,904 29,195 7.36
    Virginia 262,517 29,098 9.02
    Chicago 289,473 28,691 10.09
    Dartmouth 289,633 28,404 10.20
    Northwestern 289,054 27,182 10.63
    Vanderbilt 240,596 27,089 8.88
    UCLA 258,551 26,794 9.65
    Columbia 315,780 26,610 11.87
    Wharton 328,748 25,775 12.75
    Minnesota (Carlson) 236,680 25,321 9.35
    Texas-Austin 241,956 25,193 9.60
    Berkeley 291,805 24,239 12.04
    Harvard 345,401 23,921 14.44
    Boston College 215,587 23,804 9.06
    Babson 236,821 23,318 10.16
    Stanford 328,062 22,351 14.68
    Buffalo 109,153 21,839 5.00
    MIT 324,305 21,499 15.08
    – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
    asaf_sagy
    חבר

To: Ivy

במקרה של רוב הישראלים הטבלה משקרת.

איך קוראים את הטבלה? פשוט מאד, מספר השנים שיקח להחזיר את הכסף חושב בצורה הבאה:

Salary_Premium = POST_MBA_SALARY – PRE_MBA_SALRY

Years_to_payback = PROGRAM_COST / SALARY_PREMIUM

מה הבעיה פה? שרוב הישראלים:

1) כנראה לא מרוויחים מה שאמריקאי מרוויח לפני ה- MBA.

2) מרוויחים קצת פחות ממה שאמריקאי מרוויח אחרי ה- MBA (זאת תחושת בטן שלי ואני מזמין תגובות).

3) כנראה מוציאים יותר כאשר הם גרים בארה"ב והדלתא הזו צריכה להיות מחוסרת מ- POST_MBA_SALARY

אולי כדאי שמישהו ירים את הכפפה ויחשב את הדברים האלו רק בשבילנו…

shaysp
    חבר

הוסף לזה את העובדה שהם חישבו רק את ה post-mba ללא בונוסים וההעלאות.

זה לא כל כך מסתדר לי עם העובדה שרוב הישראלים שדיברתי איתם אמרו שתוך שנתיים שלוש הם החזירו את ההלוואה. לגבי ההכנסות האבודות בזמן הלימודים, סביר להניח שאכן מדובר במשכורות נמוכות יותר. לא סתם מקימים מרכזי פיתוח בארץ, על פי רוב מהנדס ישראלי זול יותר מאשר מהנדס אמריקאי.

asaf_sagy
    חבר

לי נראה שאפילו אם יקח יותר משלוש שנים להחזיר את ההלוואה זה שווה את זה. הסיכוי לפרוץ בשוק הישראלי נמוך אם אין לך לפחות אחד מהבאים:

1) אבא(אמא) מקושר ומליין. 2) תשוקה עזה ליזום ולהתפתח. 3) מזל גדול.

מסלול ה- MBA מקל על העניין ועוזר לך לפתח את מספר (2).

אחרי כמה שנים כשחוזרים לארץ, הראייה רחבה יותר, ומצליחים להשיג יותר בזכות הכשירויות שהושגו (ובטח שלא בזכות שם של בית ספר, שבארץ פשוט לא מעניין אף אחד).

אגב, תשים לב שאף חברה לא רוצה לשלוח מהנדס ל- MBA כזה. מעניין למה?

אסף

Limch
    חבר

To: asaf_sagy, All

לגבי החישובים – יש לי להציע שני לינקים בשיטת "עשה זאת בעצמך"

תהנו :)

http://www.careerjournal.com/reports/bschool05/interactivetools/payoff/calc.asp?cjpos=help

http://www.forbes.com/static_html/bschool/2003/calcFla.html

שימו לב שכשבוחרים בי"ס הוא נותן נתונים התחלתיים בסיסיים לגבי ההוצאות אבל צריך לעשות התאמות בעיקר לאור השינויים בעלויות בשנים האחרונות וכמובן שאצל כל אחד לפי סגנון החיים שהוא מתכנן לעצמו…

Limch
    חבר

אסף / מישהו שיודע – לפי מה מחושב שם ה-total cost? בשום חישוב עלויות שאי פעם עשיתי לא יצא לי ש-HBS זה 345,401 או ש-TUCK זה 289,633

Total cost includes two years tuition and fees, student-reported living expenses, and forgone pre-MBA salary.
    זה אומר שהם הכניסו את המשכורות כפול שנתיים? אז זה באמת לא רלווטני לנו כי אצלנו אין משכורות התחלתיות כאלו… או שתתקנו אותי אם אני טועה…

asaf_sagy
    חבר

את לא טועה. חישוב ה-TOTAL_COST מכיל גם את מרכיב המשכורת המבוזבזת של השנתיים ב- MBA.

shaysp
    חבר

לפי הבנתי החישוב כולל:

1. שכר לימוד למשך שנתיים

2. הוצאות מחייה במהלך השנתיים.

3. אובדן הכנסה במשך שנתיים. (שכר אחרון 2X)

אני לא בטוח עד כמה זה רלוונטי לנו….

אני לא יודע בנוסף האם הם כללו בשכר חבילות בונוסים כמו מענק חתימה, החזר שכר לימוד, בונוס מעבר ושאר מיני ירקות.

Limch
    חבר

To: shaysp, asaf_sagy

אחלה, תודה על התשובות

אני חושבת שעדיף לנו להישאר עם החישובים הפרטיים שלנו ולא להסתמך על נתונים כלליים כאלו. כשאני מחשבת לבד באמצעות הלינקים שפירסמתי כאן העתיד נראה קצת יותר סביר מבחינה כלכלית

Laker
    חבר

חחח…

אסף, אהבתי את 3 הנקודות שציינת… בייחוד את 1…

בכל מקרה, נראה לי שלעיתים אנחנו מעט ממעיטים מהערך של מנהלים בכירים פה בישראל וההערכה שהם רוכשים לתואר MBA במוסד מוביל בארה"ב. אני, בניגוד לרבים כאן, דווקא מאמין שתואר מקולומביה, סטנפורד, קלוג, וורטון וכו' כן נתפס בישראל כיותר טוב בקרב מנהלים מסויימים ושהם אפילו יהיו מוכנים לעשות יותר על מנת למשוך בוגר של מוסד מוביל שכזה לחברתם. כמובן, שבמידה והבוגר גם עבד שנה-שנתיים לאחר התואר בחו"ל אזי האטרקטיביות שלו גדלה אף יותר בהשוואה לבוגר MBA ממוסד ישראלי.

זו דעתי בכל אופן, ומה שאני שומע מלא מעט אנשים בשוק. אני מודע לכך שרבים כאן בפורום חושבים אחרת וכנראה שנישאר חלוקים בנוגע לכך.

מוצגות 50 תגובות – 1,801 עד 1,850 (מתוך 1,883 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.