Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ביטוח אובדן כושר עבודה

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • falxori
    חבר
    מספר הפוסטים: 18

שאלה לכל העוזבים והעוזבות (ואלה שעזבו בעבר…)

מה עשיתם עם ביטוח האובדן כושר עבודה?

את המרכיבים של ביטוח המנהלים (פנסיה, חיים וכושר עבודה) אני יכול לשמר על חשבוני למשך 3 שנים (כדאי כי התנאים לפנסיה יותר טובים מהפוליסות שיש היום) אבל אני לא בטוח לגבי האובדן כושר שהוא די יקר (200-400 לחודש, תלוי בגובה הכיסוי)
    השיקולים:
    – יקר
    – גם ככה יהיה רלוונטי ללא יותר מ 3 שנים
    – כנראה מחייב לחזור לארץ כדי לקבל משהו (ביקורות רפואיות וכו')
    – לא ברור לי איך זה מחושב אם אין לי הכנסה בחו"ל
    תודה

אורי

nyaniv
    חבר
    מספר הפוסטים: 76

To: All

ככלל, אתה לא יכול לבטח מה שאין לך (או יותר נכון לקבל מהביטוח משהו אם אתה תובע אותו). אתה לא עובד אז אין מה לבטח.
    אל תבלבל את זה אם ביטוח רפואיחיים, א.כ.ע זה רק אם אתה עובד.
    אייל
    חבר
    מספר הפוסטים: 210
    לא מדוייק יניב. אתה יכול להמשיך את אובדן כושר העבודה לפי המשכורת האחרונה שלך בארץ (לזמן של עד שנתיים באותו גובה). אני עשית את זה במשך שנתיים כדי לגשר עד שאתחיל לעבוד בארה"ב.זה באמת יקר ולא בטוח שזה כדאי במיוחד אם אין לך ילדים.

אייל

yaniv_h
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

To: falxori

הי,

אני אומר מראש שאני לא מבין גדול בדברים האלו אני רק יכול לספר לך מה אני עשיתי ולמה, תחליט בעצמך.

אני כן המשכתי את ביטוח אובדן כושר העבודה מתוך חשש שאם אכן יקרה לי משהו אז אוכל להבטיח הכנסה מסוימת. זה קשור לכמה אתה שונא סיכון.

אם באמת אין לך משפחה יש אפשרות להוזיל טיפה את הביטוח (זה מה שאני עשיתי) תדבר עם מי שאתה מבוטח אצלו והוא יסביר לך. אגב, אצלי ב-5 חודשים הראשונים אני מבוטח גם ללא תשלום, זה יכול לחסוך לך קצת ובהמשך אולי תוכל להחליט אם לבטל או לא.

בקשר לסיבה לחזור לארץ, אני חושב שאין לך ממה לחשוש בקשר לזה. לדעתי, אם קורה לך משהו שלא יאפשר לך לעבוד יותר, אז כנראה שיהיה מדובר במצב רפואי חמור וכנראה שבמצב כזה תרצה להיות קרוב למשפחה שלך בארץ ולא בחו"ל. (זאת גם הסיבה שהמשכתי את הביטוח הרפואי שלי בארץ)

בקשר לאיך זה מחושב, לדעתי זה בסביבות ה-70% מההכנסה אבל את זה אתה יכול לשאול את החברה המנהלת את הביטוח שלך. אגב, אני התיעצתי איתם על הכל והם היו די עוזרים. כדאי לנסות.

בהצלחה,

יניב

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.