Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה בין אירופה לארה’’ב ומה שבניהם

מוצגות 11 תגובות – 1 עד 11 (מתוך 11 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • Ice
    חבר
    מספר הפוסטים: 30

שלום לכולם.

הגעתי לנקודה שבא אני צריך לבחור לאלו בתי ספר להגיש וככל שאני קורא על כל אחד ואחד יותר, יותר קשה לי לגבש החלטה.
    אני מגיע מרקע טכנולוגי ועולם היזמות זה משהו שמאוד מעניין אותי.
    ראיתי שיש מספר אופציות שמעניינות אותי גם בארה"ב וגם באירופה כמו למשל:

בארה"ב : Stanford, Berkley, Wharton, Columbia
    באירופה: LBS, INSEAD,IE,IMD,

כולם מקומות טובים עם דירוג גבוהה, אבל אילו שיקולים צריכים להלקח בחשבון כאשר צריכים לבחור היכן ללמוד (כלומר בין אם בארה"ב או אירופה)?

איפה יש דגש יותר חזק עלעבודה בינלאומית ?
    היכן עדיף להגיע מהיבט של networking?
    אני יודע שאני רוצה להתמקד אחרי התואר בprivate equity/VC או ב consulting, האם אלו תחומים שכדאי להגיע אליהם מתוך ארה"ב או אירופה?
    מה מבחינת וויזות עבודה ?

economics
    חבר
    מספר הפוסטים: 135

To: All

ברוך הבא

מצטרף לשאלה

OYOY
    חבר
    מספר הפוסטים: 29

To: economics

Dear Ice and economics,

Perhaps I can address a few of the points you are asking about.
    First of all consulting – in my opinion the schools don't really 'prepare' you for the work as a consultant. Instead, they provide a general education and a diploma that consultancies like. You can get to any of the top consultancies from any of the top schools. I know INSEAD has a reputation for sending a lot of grads to that field and to accepting a lot of ex-consultants (many of whom go back to their old companies) but I really don't think you can go wrong with any of the schools on the list if that is what you want.

As for the rest, I think the main thing is where you want to work and live after your MBA. The top schools all have a network around the world and you can study in NYC and then work in Paris. However, the best network is typically closer to home. If you want to work in the states, go study there. If you prefer Europe, consider a European school.

Finally, the schools you list are all very different in what they offer. I suggest you figure out the geography issue and learn more about the schools. Berkley and Wharton, or IMD and IE, offer very different experiences from each other…

Good luck,

OYOY

economics
    חבר

תודה רבה על המידע

האם הרלוונטיות של המרחק הגיאוגרפי תקפה גם לבתי ספר בתוך ארה"ב?

כלומר האם לימודים רחוק מהסיליקון ואלי גוזרים קושי או נחיתות יחסית ללימודים קרוב לסיליקון ואלי בהקשר של עבודה בסיליקון ואלי?

OYOY
    חבר

I believe that is true to a certain extent. You will have all the big companies recruit at, let's say, Wharton and Berkley. But you might have a few smaller companies coming only to Berkley.. Another factor is that if you are close to the Valley, you can much easier network and reach out to people…

I suggest you talk with people who went to these schools to get a clearer insight – I am mainly extrapolating from my experience at IMD. We had companies coming from all over the place, and students went all over the world. However, we did have companies with HQ in our area that do not actively recruit in other places, or that know a lot about IMD because it's part of the local landscape. I spoke with a few Tech Funds that don;t really recruit MBAs at all, but they knew some of my Profs so I got a chance to talk with them.

I would not make a decision strictly on Geography, but if you KNOW you want to work in the Palo Alto then I would suggest putting Berkley and Stanford at the top of the list.

Hope this helps,

OYOY

LiorB
    חבר

בהקשר של בחירת תוכנית לפי התמחות, ראיתי שחלק מהאתרים/מגזינים שמדרגים תוכניות MBA נותנים גם דירוג של תוכניות לפי תחומים מסוימים, בנוסף לדירוג הכללי.
    אני חושב של-USNEWS ו- FT יש דירוגים כאלה.
    ספציפית יש דירוגים בקטגוריות של טכנולוגיה ויזמות, אז שווה לבדוק גם את הדירוגים האלה כשבאים לגבש החלטה.
    Ice
    חבר
    מספר הפוסטים: 30

To: All, LiorB, Ice, economics, OYOY

hey OYOY,
    thank you for the thorough answer.

in regards to school programs i've marked the schools that are on the list due to their known entrepreneurial programs.
    i also had Babson on my list, but i decided not to apply there for few reasons after talking with several students and graduates from Babson. even-though they have an entrepreneurial program that ranked no.1 for 17
    consecutive years.

can you please elaborate about the working visa in Europe as a graduate from IMD, are there any constraints for getting the visa ?

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

econonmics,

אני נוטה להסכים עם OYOY בכל הנוגע להשפעה הגיאוגרפית על נושא העבודה לאחר ה-MBA.

כלל האצבע הוא כאמור ללמוד איפה שאתה רוצה לעבוד, ואין שום סיבה שזה לא יהיה רלוונטי גם ברמת המיקרו – כלומר בתוך ארה"ב – ולא רק ברמת המאקרו, דהיינו כמבחן לבחירה בין תכניות MBA מובילות באירופה מול מקבילותיהן בארה"ב. גם הדוגמה לגבי עמק הסיליקון היא מצויינת: חברות ההיי-טק הגדולות יגיעו לקמפוסים של התכניות המובילות בכל מקום בארה"ב (ולצורך העניין גם באירופה כאשר מדובר בחברות בינ"ל כמו מיקרוסופט, גוגל וכיו"ב). יחד עם זאת, קרבה פיזית לעמק הסיליקון בהחלט יכולה להקל עליך למצוא עבודה בעמק.

מצד שלישי, בתי"ס רבים (גם באירופה) מנהיגים כיום סיורים (הידועים לרוב בשם "טרקים" או "Treks") לימודיים/מקצועיים לעמק הסיליקון כדי למזער את ההשפעה השלילית של המרחק הפיזי שלהם מהעמק… באופן דומה, יש סיורים שכאלה עם דגש על פיננסים לניו-יורק ולונדון, ויש לי חברים מאינסאד ומ-IESE שאירגנו טרקים דומים בדגש על היי-טק, מדיה ואפילו אנרגיה חלופית. למותר לציין שמארגני הטרקים הם סטודנטים (למרות שלאינסאד יש כמה תכניות מובנות שמונחות ע"י מרצים וכוללות גם קרדיט אקדמי), ושהם מרוויחים הכי הרבה מהטרקים שהם מארגנים בזכות החשיפה והנטוורקינג שהם עושים ישירות מול החברות שאותן מבקרים במהלך הטרק.

בקיצור, קרבה למקום העבודה העתידי היא חשובה, אך לא בהכרח קריטית, ורצוי להתייחס אליה כעוד נדבך בתהליך סינון בתיה"ס הפוטנציאליים ומציאת אותו ה-Fit החמקמק והידוע לשימצה בינך לביה"ס (ולהיפך). במילים אחרות, יש מספיק בוגרים מבתי"ס שאינם סטנפורד וברקלי שעובדים בעמק הסיליקון, כמו שיש מספיק בוגרים מאותם בתי"ס שמוצאים את עצמם בניו-יורק אחרי הלימודים…

economics
    חבר

תודה לכל העונים!

אני באופן עקרוני מעוניין לעבוד בחברה כמו ג'נרל אלקטריק. האם היא נוטה לגייס באזורים מסוימים.

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

למיטב ידיעתי GE מפוזרים באופן די אחיד על כל ארה"ב, ולמעשה בכל העולם. הם מגייסים בכל התכניות המובילות, הן בארה"ב והן באירופה.

talbar
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: epony

רוצים לדעת איך תוכלו להשתתף בהגרלה של קורס GMAT של חברת ידע פלוס (בשווי 4500 ש"ח) בחינם? כל מה שאתם צריכים לעשות זה להרשם מראש ולהגיע לכנס השביעי של לימודי מנהל עסקים בארה"ב. לפרטים והרשמה מוקדמת http://on.fb.me/mbafairfb
מוצגות 11 תגובות – 1 עד 11 (מתוך 11 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.