Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ביקור בקמפוסים

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • danutz
    חבר
    מספר הפוסטים: 18
    היי לכולם,

אני יודע שזה נושא שדובר בו לא מעט, אבל הייתי מאוד רוצה להבין את הסוגיה בכללותה:
    אני מתלבט אם לבקר בקמפוסים בחודש הקרוב, אם לבקר במקום זאת באזור ספטמבר ואם בכלל לבקר.
    ההתלבטות נובעת בעיקר מהדעות השונות לגבי היתרונות והחסרונות של כל מועד – ראשית, ביקור בזמן הקרוב בטוח יתן לי עוד נימוקים רלוונטיים לבחירת בתי הספר בחיבורים ואולי חשוב מכך, יסייע בבחירת בתי הספר (אחרי שמבינים קצת יותר במה מדובר). ביקור באזור ספטמבר יכול לעזור להשאיר רושם טוב (בתקווה רבה) על ה- admissions קצת לפני שמקבלים את ה- application ואולי יזכרו אותי לטובה. ולבסוף, אולי כל זה בכלל לא שווה את ההשקעה הבלתי מבוטלת שיש ב"טיול" כזה.
    אשמח לכל תגובה.

דניאל

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: danutz

דניאל,

אני אישית ממליץ בחום על ביקור בקמפוסים, ואני גם חושב שעדיף לעשות זאת לפני שצוללים לתוך החיבורים. עד כדי כך, שאם הזמן היחיד שנוח לך הוא ספטמבר, אולי כדאי לך לשקול להגיש את האפליקיישנים שלך בסיבוב השני..!

את בחירת בתיה"ס הראשונית הייתי דווקא מנסה לעשות לפני הטיול, כדי לחסוך קצת כסף, וזאת ע"י מחקר באינטרנט ושיחה עם סטודנטים ובוגרים של תכניות שנראות לך רלוונטיות. יכול מאוד להיות שאת ההחלטה הסופית לאן להגיש תקבל רק אחרי הביקור, אבל לדעתי עדיף לצמצם את הרשימה לפחות באופן חלקי עוד לפני שנוסעים… מצד שני, אם החלטת לבקר בקולומביה, MIT, קלוג וסטנפורד למשל, אין סיבה שלא תישאר עוד יום-יומיים בניו-יורק, בוסטון, שיקגו וסן-פרנסיסקו ותבקר בבתי"ס שנמצאים גם הם בערים אלה (NYU, הרווארד, שיקגו וברקלי לצורך העניין…) מצד שלישי, לא הייתי נותן לשיקול הכלכלי בלבד לבטל ביקור בבתי"ס "מבודדים" יותר, כמו רוס וטאק.

בהצלחה!

Roy Ben-Ami
    חבר
    מספר הפוסטים: 82

To: All

הי דניאל,

לטעמי אם זה לא מסתדר לך מבחינת לו"ז או אתה סתם שואף לחסוך קצת כסף אז אין בעייה לוותר על ביקור.
    נראה לי רוב הישראלים מוותרים על ביקור בארה"ב ובקמפוסים השונים ולדעתי אין באמת כזה הבדל במועמדות עצמה.

כמו שאפוני אמר זה יכול לעזור לך אישית לבחור את הבית ספר המתאים אבל אפשר גם ללמוד על זה לבד משיחה עם סטודנטים וקריאת פורומים.
    אם אתה כבר כן מבקר אז עדיף בזמן שיש לימודים בבית ספר כדי שתוכל להיכנס לשיעורים ולהכיר את הסטודנטים – אחרת זה סתם בזבוז כסף.

נסה לסדר ליסוע על חשבון העבודה וככה די סגרת את הבעייה :)

danutz
    חבר
    מספר הפוסטים: 18

נסיעה על חשבון העבודה בהחלט יכולה הייתה לפתור את הדילמה. לצערי, אני לא צופה שזה יקרה בקרוב, אבל לך תדע.
    תודה לשניכם על העזרה!
    אגב, רועי – אשמח ללמוד ממך קצת על MIT, מאחר וזה משום מה בי"ס שפחות יצא לי לשמוע עליו והוא בהחלט מעניין אותי. איך לדעתך הכי נוח להתארגן על דבר כזה?
    Roy Ben-Ami
    חבר
    מספר הפוסטים: 82

אתה יכול לשלוח לי אימייל
    rbenami AT sloan.mit.edu

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.