Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ביקרת בקמפוס? אנא עדכן

מוצגות 50 תגובות – 101 עד 150 (מתוך 217 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • Rov
    חבר
    מספר הפוסטים: 40

To: All

שלום לכולם

אני מתעניין בלימודי ה MBA בתוכניות המובילות ומגיע לבוסטון בין התאריכים ה 6.10 עד 16.6 הייתי מעוניין להיפגש עם סטודנטים ישראליים משם.

אשמח אם מישהו מהאוניברסיטאות באזור (SLOAN HARVARD וכו,) יצור איתי קשר פה

או ב

mariash1@netvision.net.il

בתודה מראש

אורי

mayab
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

To: Rov, All

Hey Uri,

Shoot me an email with the exact details – I'd be happy to show you around. [email protected]

To all of you who are interested in visiting MIT Sloan, I recommend registering to the Sloan Ambassador Program. Here's the link: http://mitsloan.mit.edu/mba/admissions/ambassadors.php

Best, Maya

Rov
    חבר

To: mayab

שלום לכולם

ביקרתי ב HBS לפני כשבוע.

ההתרשמות שלי מהבית ספר היא שזה כנראה הבית ספר הכי מפואר בארה"ב מבחינה חיצונית (ביקרתי גם בסטנפורד ובMIT). כל המבנים והכיתות נראים כמו בסרטים והמדשאות ירוקות ומדוגמות. במחינת החומר האנושי אני אישית הרגשתי שהחברה שם טיפ טיפה מתנשאים (ואני יודע שהחברה הישראלים שם לא יסכימו איתי) אבל כנראה שיש משהו בבית ספר הזה שגורם לאנשים להתנהג כך.

לגבי הלימודים שם, הCASE STUDY הוא אכן משהו יחודי ולדעתי לא מתאים לכל אחד. הדבר מחייב אותך להישתתף בהרצאות ולדבר באננגלית וזכור שזה משפיע על הציון שלך. למי שמעדיף מבחן בסוף הסמסטר זה כנראה לא כל כך מתאים.

AyeletA
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

To: Rov

היי רוב,

הרבה אנשים אומרים את זה , אבל אולי תוכל לתת לנו קצת יותר מהחוויה ? מה בדיוק עשית / שמעת / ראית / חווית שגרם לך להרגיש ככה ? האם אלו האנשים שדיברת איתם ? האם האדמישן ? מה בדיוק יש שם ב – HBS שמשדר כל כך הרבה סנוביזם ? :)

Rov
    חבר

To: AyeletA

היי AyeletA

אני דיברתי בעיקר עם ישראלים (ולא הם לא המתנשאים), ביקרתי שם בהרצאה והייתי באדמישיין סשן. שוב פעם כפי שאמרתי השיטה של הבית ספר היא CASE STUDY מאוד יחודית וכנראה שלא מתאים לכל אחד. לפי דעתי זה אולי מוגזם לעשות הכל ב CASE STUDY מכוון שאולי מפספסים חלק מהדברים במיוחד הדגש האנליטי. אני אישית חושב שצריך להיות שילוב של שתי השיטות. כמו כן הכיתה נורא פעילה, לדוגמא: אנשים שורקים וצורחים קריאות התלהבות כמשמהו מעניין או מרשים מוצג בפניהם (לא התנהגות שהיית מצפה מאנשים שלומדים מנה"ס בהרוורד ולא מהגיל שלהם), החברה הישאלים אומרים שגם זה היה מוזר להם בהתחלה אבל הם התרגלו לזה. הישראלים אומרים שזה חלק מההויה ההרורדית.

לגבי הנסוביזם, שוב זאת רק התרשמות מאוד ראשונית ואני לא יכול להיות ערב לה. אבל זה מה שהרגשתי כשהייתי בתוך בית הספר. זה מה שאנשים ומקום משדר. אולי ניכור בהתחלה, אני לא יודע להצביע בדיוק על הסיבה לזה. אבל לדעתימתרגלים לזה ואולי לא שמים לב בהמשך (גם באוניברסיטת תל אביב אפשר להרגיש הרגשה דומה בהתחלה אבל אז מתרגלים).

אשמח לענות על עוד שאלות

Rov
    חבר

שלום לכולם

הפעם אעכן אותכם על ביקור שהיה לי ב SLOAN. קודם כל מבחינה חיצונית הבית ספר פחות מפואר מהרוורד (אם זה חשוב למישהו). הוא נמצא בשני מבנים בתוך הקומפלקס של MIT. שלא תבינו אותי לא נכון, הכיתות בסדר גמור והעיצוב די נאה אבל לא תבינו מהסתכלות חיצונית שזה זה כמו שתעשו בהרוורד. לגבי האנשים הרגשתי חמימות מאוד נחמדה בין הסטודנטים. כולם מכירים אחד את השני (מחזור קטן) ויש אדיבות בשפע. ביקרתי שם בהרצאה (שוב מאוד שונה מהרוורד) והרגשתי שהדגש הוא שונה מהרוורד. בSLOAN לא זורקים מושגים באוויר ודנים עליהם אלא מנתחים על סמך תיאוריות ודוגמאות שונות. הגישה היא הרבה יותר אנליטית הרבה יותר מדעית, לפי דעתי מי שבאמת אוהב להיכנס לתוך החומר ולהבין מבחינה תיאורטית מה הולך שם זה מאוד ימצא חן בעיניו (לפי דעתי זה בעיקר מהנדסים ומי שלמד מדעים מדויקים או כלכלה ושות').

אשמח לענות לשאלות

בערב אם יהיה לי כוח אספר לכם על סטנפורד

יום טוב

Laker
    חבר
    מספר הפוסטים: 60

היי Rov,

תודה על המידע המעניין!

זה בהחלט חשוב. ברור שמדובר בתחושות סובייקטיביות אישיות שלך, אבל עדיין אני סבור שזה תורם הרבה לחברים כאן.

אשמח אם תוכל להרחיב אפילו עוד יותר על ההבדלים בין הבתי ספר השונים. אין ספק שכשנמצאים שם ניתן לחוש בהבדלים שמפה קשה יותר לזהות.

מחכה לשמוע על התרשמותך מסטנפורד…

L

izaak
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

ROV,

תודה על המידע המעניין.

שאלה קטנה – כיצד מצאת את הישראלים משתלבים בכיתות

האם, בעיקר בהארוורד, מצאת שיותר קשה להשתלב

צחי

Rov
    חבר

To: Laker

הבטחתי ולכן אקיים

ביקור בסטנפורד

ביקרתי בסטנפורד והייתי בהרצאה, להפתעתי המרצה היה בחור ישראלי שהרצה על מיקרו כלכה (או אולי מקרו :)). זה לא היה דומה להרוארד ולסלואן, זה מאד הזכיר תרגול (מבחינת הגודל). בכיתה היו כ 40 תלמידים והמרצה העביר מצגת ואז העלה תלמידים ללוח לפתור דוגמאות די פשוטות (להפתעתי היו כמה שסירבו). לא היה CASE STUDY אבל שמעתי שלפעמים יש. משום מה הכיתה לא הישתתפה יותר מידי בניגוד להרווארד ששם נראה לי שאין דבר כזה שפונים אליך ואתה לא מרביץ איזה נאום קטן. בסך הכל האוניברסיטה מאוד מפוארת אבל הפקולטה למנה"ס לא מפוארת בכלל, מאוד מזכירה את SLOAN (אם כי הכיתות קטננות יותר). הרגשה די נחדמה אם דגש על חברות הייטק ויזמות (כמו ב SLOAN) כי זה המצא בסיליקון וואלי.

אולי עוד פרט חשוב סטנפורד נמצאת בעיירה שנקראת פולו אלטו ממש בעמק הסיליקון.

חשבו להבין שהסיליקון ואלי זה פשוט אזור עם מטות של חברות כמו סיסקו ומלא מלא ביתים צמודי קרקע, כמו פרבר אינסופי. כך שמי שמחפש חיים עירוניים יצטרך ליסוע לסן פרנסיסקו (כשעה ברכבת).

אם יש עוד אשמח לענות תשאלו ותכווינו אותי

לילה טוב

Rov
    חבר

To: izaak

היי צחי

הישראלים לא פריאריים בכלל והם משתלבים לא רע. בהרוורד יש לציין שייתכן וקצת קשה יותר להישתלב כי ממש צריך להיתתף בדיונים על ה CASES ואתה צריך לדעת לדבר באנגלית ברמה טובה.

אשמח לענות על עוד שאלות

ROV

JoeCool
    חבר
    מספר הפוסטים: 267

To: izaak

Tzahi,

Baruch Shuvcha.

Stick around and i hope you are ready to apply soon…

Good luck to us all,

AZ

izaak
    חבר

To: JoeCool

good to know that you are here. make me feel more comfortable.

by the way, give me a call when you have time.

IS

odedgri
    חבר
    מספר הפוסטים: 17

To: boazcn

Hi Boaz

I have just read your Stanford story. Chapeau !!!

I would like to tals with you, since I am about to apply to several schools and I do not have enough time – so I have to choose carefully.

How can I contact you?

Oded

[email protected]

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 124

To: boazcn

היי בועז,

הסקירה על סטנפורד מאוד מרשימה.

אני מתכנן סדרה די דומה של ביקורים בקמפוסים בארה"ב, ורציתי לשאול אם יש לך טיפים על איך לנהל אותם בצורה יעילה (ראשון-אחרון, מגורים, כמה זמן, דגשים מיוחדים וכו').

אם אפשר ליצור איתך קשר במייל – זה יהיה נהדר.

תודה, Psycho

amitk
    חבר

שלום לכולם,
    אני מתכנן לטוס לארה"ב לסיבוב אוניברסיטאות, ולבקר ב-MIT,WHARTON,COLUMBIA,KELLOG ו- STANFORD .
    אני יוכל לטוס בתחילת יוני או בספטמבר-אוקובר (קרוב למועד הגשת האפליקיישן).
    האם יש טעם לנסוע ביוני, למרות שבחלק מבתי הספר כבר יסתיים הסמסטר?
    האפשרות השניה היא לטוס קרוב מאוד למועד הגשת האפליקיישן (סיבוב 1), דבר שאינו מיטבי.

תודה,
    עמית

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

אני ביקרתי בזמנו בספטמבר. הבעיה העיקרית שמצאתי היא לאו דווקא הקרבה לדדליין אלא העובדה שזו ממש תחילת השנה (בחלק בכלל מתחילים באוקטובר), כך שהסטודנטים בשנה ראשונה עדיין לא היו ממש מאופסים וקשה היה לקבל רושם אמיתי.

greenfeld
    חבר
    מספר הפוסטים: 282

To: amitk

הי עמית.

אין שום טעם להגיע ביוני לבתי הספר!

מומלץ להגיע בתחילת ספטמבר ומאד מומלץ לוודא שסטודנטים ישראלים "יארחו" אותך לשיעור או שניים.

בהצלחה

amitkarp
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: greenfeld

תודה על התשובה,

אם אני לא טועה, בקולומביה יש את ה-Accelerated MBA, כך שאולי יש כיתות שמלמדות גם ביוני (ואז בתקווה יצא לי לראות שיעור).

ולגבי מפגש עם סטודנטים ישראלים, אני מתאר לעצמי שזה יהיה יותר קשה ביוני, אבל בתקווה יצא לי לפגוש סטודנטים מקולומביה או בוגרים שעובדים באזור.

בחלק מהאוניברסיטאות האחרות, תחילת יוני היא תקופת המבחנים, כך שאני לא יודע כמה זמן יהיה לאנשים אלי.. אבל גם לעשות סיבוב באוניברסיטה עם ה- Addmisions ולהתרשם מהערים עצמן, עדיף על כלום..

לגבי ספטמבר-אוקטובר, אני חושש שזה יהיה קרוב מדי לאפליקיישן, והסיבוב יהיה לחוץ מאוד וחסר טעם (כי אני אצטרך לבחור לפני כן לאיזה אוניברסיטאות להגיש).

אשמח לשמוע את דעתך,

עמית

nettak
    חבר

הי עמית,
    אני ביקרתי במספר אוניברסיטאות בחוף המזרחי בתחילת ספטמבר, והיה מאוד אפקטיבי. ביקור בשיעורים הוא לדעתי אחד הדברים שהכי מלמדים אותך על בית הספר, אופי האנשים, האינטראקציה עם המרצים וכו'. במיוחד אם מדובר בפורמט שפחות מוכר לנו בארץ כמו case study.
    בנוגע לקרבה ל-deadlines של הסיבוב הראשון – אני עבדתי על החיבורים תוך כדי, ואחרי כל ביקור ממש היתה לי 'השראה' לכתוב, לפחות את החיבור של "why XXX".
    בקיצור, לדעתי זה מומלץ.
    בהצלחה,
    נטע

odedgri
    חבר

Hi everybody.

Just came back from a 3-week tour in the major schools in the US.

Would be happy to share my thoughts, feelings and pictures with anyone who is interested.

The list is :Michigan, Kellogg, Duke, Stanford, NYU, Columbia, Wharton, Harvard, MIT. In each place I got to spend at least one day, participate in class, attend admissions' info session and talk with students, so I got a relatively good picture of most schools.

contact me at [email protected]

Oded

ofer_harduf
    חבר

הי חברה,

אני מתכנן ביקור בקמפוסים של האוניברסיטאות הבאות: NYU, קולומביה Wharton, Chicago, Kellogg,HBS בתחילת-אמצע מרץ 2007.

אשמח לצרף/להצטרף למבקרים נוספים בתקופת הזמן הזאת, ולחסוך בעלויות…

עופר- 0524616700

ביי

רועי_30
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: odedgri

הי עודד,

אשמח לשמוע את ההתרשמות שלך בעיקר מביה"ס בניו-יורק: NYU וקולומביה. האם נפגשת שם עם ישראלים? מה הרושם שקיבלת על בי"ס. אני בתחילת התהליך ומתעתד להגיש בקשה לשני בתי הספר הנ"ל.

תודה!

רועי

ofer_harduf
    חבר

To: greenfeld

Hi,

are you still a student in Columbia?

I'm planing to visit the campus sometime around mid March '07, is there a chance you can meet me on campus?

Thanks

Ofer

ofer_harduf
    חבר

To: oferk

Hi Ofer,

have you visited campuses already?

I'm planing to visit the US on March '07, can you share some info?

Thx,

Ofer

ofer_harduf
    חבר

To: Ron Tamir

Hi Ron,

I'm planing to visit Kellogg in March '07, is there a way we can meet on campus?

Thx,

Ofer

odedp
    חבר
    מספר הפוסטים: 61

To: ofer_harduf

היי עופר,

כדאי לך להוריד את ה-tag: "בדרך ל Michigan" אשר מראה כי התקבלת לאוניברסיטה והחלטת לקבל את הצעתה. זה עלול לבלבל אחרים שיכולים לעזור לך בהמשך.

אם אתה בתחילת התהליך אתה לא אמור להוסיף tag לשם שלך, לזה יש עוד קצת זמן

עודד

ofer_harduf
    חבר

To: odedp

תודה

greenfeld
    חבר
    מספר הפוסטים: 282

To: ofer_harduf

הי עופר.

אני מסיים את הלימודים רק במאי השנה. נשמח מאד לארח אותך ולקחת אותך עימנו לשיעורים מעניינים.

שים לב כי מתחילת מרץ ועד השנים עשר במרץ אנחנו בחופש…נסה להגיע מיד לאחר מכן.

אגב – כדי לקבל תגובות יותר מהירות ממני, פרסם את ההודעות בצ'אט המיוחד של קולומביה.

המון בהצלחה

odedgri
    חבר

To: רועי_30

צור אתי קשר

0505-440660

אשמח לעזור

Limch
    חבר
    מספר הפוסטים: 323

שלום לכולם מבוסטון המושלגת :)
    אני כאן כבר כמה ימים, העיר מדהימה, הקמפוס של הרווארד בכלל ושל HBS בפרט פשוט מהמם! הייתי ביום שלם בשיעורים ובכל מה שמסביב, ולשמחתי כל הסטיגמות, סיפורי הזוועה והאגדות האורבניות התנפצו להם ככל שהיום התקדם. מכיוון שאני כותבת פה ממחשב לא מאוד ידידותי לעברית אני אפרט לגבי הכל כשאני אחזור לארץ ולמחשב שלי :)

לימור.

Limch
    חבר

חזרתי.

אז ככה:

כמיטב המסורת (אם אפשר לקרוא לזה ככה) בקרוב תהיה מצגת (אחרי שנטע תחזור לקראת שלושת-רבעי מרץ ותשלים לי כמה תמונות מהמצלמה שלה) אבל כמובטח אני אשתף בחוויות מהשבוע וחצי בבוסטון:

HBS – מדהים. ממש חוויה להסתובב בין הבניינים, להיכנס לכיתות, לראות את הלאונג'ים המפנקים, באמת יצרו שם סביבה שעושה חשק לבוא. הסופ"ש מתקבלים היה מתוכנן בקפידה, כמצופה מהמכונה המשומנת היטב הזאת, היה מאוד מקיף ומאוד ממצה, בעיקר בתור מישהי שזו הייתה הפעם הראשונה שלה בהרווארד. מכיוון שנתתי לעצמי שבוע הקדמה, הגעתי לקמפוס בפעם הראשונה כבר שבוע לפני הסופ"ש מתקבלים וקיבלתי אירוח מצוין ע"י טל (תודה!) ישבתי בשלושה שיעורים + פרזנטציה של שני סטודנטים על גרמניה בצהריים + הסקיי-דק המפורסם של יום שישי :) היה משעשע מאוד. כל שיעור הפתיע יותר מקודמו באיכות המרצים, רמת הטכנולוגיה והאנשים המעולים שישבו סביב. לא הייתה צביעות, לא תככנות, לא נבזיות, לא התנשאות ולא כל אחת ממילות התואר שהתרגלתם לשמוע מ-80%~ מהמועמדים שלא מתקבלים ומוציאים למקום המקסים הזה שם רע. באמת שהשיעור היה כיף! בסופ"ש מתקבלים איכשהו שובצתי לאותה הכיתה שבה הייתי בשבוע הקודם (קארמה? כנראה) שאגב באופן שאינו סטטיסטי כלל יושבים בה שני ישראלים זה לצד זה! כן, גם המכונה המשומנת טועה ואפשר לנצח את הסטטיסטיקה. אז בסופ"ש מתקבלים הישראלי השני של סקשן G (מחיאות כפיים סוערות) אהרון ארגן לנו פגישה עם עוד חבר'ה ישראלים שלומדים שם (תודה לאהרון ולכל מי שבא!) והיה תענוג גדול להתרווח בלאונג' של ספנגלר :)

בוסטון וקיימברידג' – אני ממש אהבתי את האזור, הכל מאוד cozy וקל להשתלט על העניינים ולהרגיש שהכל בסדר. אני שהיתי רוב הזמן אצל משפחה בניוטון שזה פרבר של בוסטון, ובמהלך הסופ"ש מתקבלים הייתי ב-One Western אצל הילה ויאיר (תודה!). כל הסיפורים ששמעתי על העיר נכונים – חלקה אמריקאי, חלקה אירופאי, יש רחובות שממש יש בהם אווירה לונדונית משהו, יצא לי להיות בתקופה של שלג והיה פשוט מהמם!!! לא נתקלתי במזג אוויר קיצוני (מינוס עשרים מעלות נגיד) אבל היה אפס ומטה רוב הזמן ומדי פעם קצת מעל וסה"כ לא היה נורא כמו שצפיתי. חוץ מזה שכל מקום מחומם עד מאוד ככה שבאמת צריך מעיל טוב למתי שנמצאים בחוץ ושאר הזמן אפשר ללבוש מה שרוצים (היו כמה "מטורפים" שהסתובבו עם טי-שרט ברחבי בנייני HBS, כנראה חבר'ה של המעונות שחיים ב-tunnels :) ).

זהו, היה כיף, היו ים אנשים מהמון מקומות, האמריקאים מאוד אמריקאים וזה בהחלט משהו שצריך להתרגל אליו כשמגיעים לבתי ספר בארה"ב :) טוב שהיו כמה ישראלים בסביבה… וסה"כ הייתה חוויה מאוד טובה. עוד 4 חודשים ו…

למי שמתכוון לנסוע לבקר שם ורוצה טיפים אני אשמח לעזור, שיהיה לכולם בהצלחה בהמשך!

לימור.

AyeletA
    חבר

To: Limch

הי לימור ,

נשמע ממש טוב , אפשר ליצור איתך קשר באי-מייל לשאול כמה שאלות ?

תודה ,

איילת

oferva
    חבר
    מספר הפוסטים: 48

To: Limch

הי לימור,

שמחתי לקרוא את רשמייך, נשמע שנהנית מאד…

רציתי לשאול אותך דווקא לגבי החלק בו כתבת "האמריקאים מאד אמריקאים…". כאחד שלא היה בארה"ב (פרט לביקור חפוז בניו יורק), מה זה אומר בדיוק? למה צריך להתרגל?

תודה וברוכה השבה,

עופר.

Limch
    חבר

To: AyeletA

בטח, אני אפילו חושבת שדיברנו כבר פעם די ממזמן… אם זכרוני אינו מטעני… בכל מקרה אני ב-

limch at netvision dot net dot il

Limch
    חבר

To: oferva

היי עופר, מה שלומך? איך הולך?

קצת קשה לי להסביר את זה במילים, אני אנסה בכל זאת:

בדומה אליך, גם הניסיון האמריקאי שלי לפני בוסטון היה קצרצר, שבועיים במנהטן לפני 8 שנים ומאז הייתי רק באירופה. כל הסנריו הזה של הסופ"ש מתקבלים היה משהו מאוד שונה עבורי, בעוד שהאמריקאים נראו כאילו הם התכוננו לזה כל החיים שלהם. הם מאוד ממוקדים ומיומנים במינגלינג הזה, אני אישית יצאתי מהערב הראשון של הטרום סופ"ש מתקבלים עם כאב ראש לא קטן (ולא, לא שתיתי הרבה, באמת). שלא תבין אותי לא נכון, מאוד נהנתי והכרתי אחלה אנשים, גם אמריקאים וגם לא אמריקאים, פשוט בערב של הטרום סופ"ש היו בעיקר אמריקאים כי חלק מהבינלאומיים הגיעו רק למחרת אז איתי בשולחן בארוחת ערב שארגנו ה-Women Students' Association היו 8 אמריקאיות, אחת ממקסיקו ואני, ומתוך האמריקאיות 3 מבוסטון ושתיים מניו יורק. אח"כ המשכנו לג'ון הרווארד'ס פאב ושם היו בעיקר אמריקאים.

אני חושבת שהכי חשוב זה להיות מודע לזה שהם הרבה יותר חזקים בקטעים האלו מאיתנו ולזרום איתם. קשה מאוד לקלוט אותם בהתחלה, אני הייתי צריכה מאוד להתאמץ כדי להבין מתי השיחה כן עוברת לרמה קצת יותר אישית ומתי צריך להישאר ברמה השיטחית. יצא לי לדבר על זה עם כמה ישראלים בזמן שהייתי שם, ולכל אחד יש גישה קצת שונה לזה. תבוא עם ראש פתוח ותראה מה מתאים לך :)

lt
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

שלום לכולם,

ביקרתי לפני כשבועיים בקמפוסים בקלוג, MIT, ברקלי וקרנגי מלון בפיטסבורג.

הסיבה מספר אחת מבחינתי לערוך ביקור היא כדי לראות את הקמפוסים השונים, להרגיש את הדופק, ולדעת שלא אקבל החלטה כל כך חשובה בלי שפעם אחת ראיתי והרגשתי. זאת המלצה שקיבלתי מהרבה סטודנטים ואני חושב שהיא מאוד חשובה.
    בעקרון חשוב לשים לב שבכל המקומות למעט קרנגי מלון באופן עקרוני הביקור אפילו לא נרשם. אם הולכים לפי הנוהל הרגיל, מבחינת האדמישנס, תבוא, תכנס לשיעור וכו' אבל הם משתדלים לא לתת יחס מיוחד למי שבא עד לקמפוס.

אם אתם עושים את הביקור לפני הגשת הבקשה זה יכול לעזור בחיבורים ובראיונות ברמת הידע (גם ספציפית MIT וברקלי שואלים אם ביקרת בקמפוס). אם אתם מבקרים אחרי האפליקישן ולפני קבלת התשובה צריך כבר יותר להתאמץ. להשתדל לקבוע פגישה קצרה עם מי שמקבל החלטות כדי להציג את עצמכם, או לפי המקומיים, לשים פנים מאחורי הבקשה… כמובן להכין שאלות אינטליגנטיות.
    אם לא תקבעו פגישה מראש, יכולה להיות לכם הרגשה שסתם באתם.
    אם התקבלתם לכמה מקומות, נראה לי ממש כיף לבוא לאדמישנס וויקנד כי אז מתחנפים אליך ומארגנים לך ביקור מסודר קומפלט עד רמת מתווכים לדירות פוטנציאליות.
    אני ממליץ לבקר בכל אוניברסיטה לפחות יום וחצי. לקבוע סיור כללי של האוניברסיטה (לאו דווקא קשור ל MBA ) לקבוע כניסה ליותר משיעור אחד (רצוי קורס חובה וקורס בחירה), לקבוע כאמור עם מישהו מאדמישנס, ללכת לאינפו סשן. אם זה רלוונטי כדאי לבקר גם במעונות.

כמובן שחשוב לקבוע עם ישראלים בקמפוס. הם מאוד עוזרים ובכל הקמפוסים זה כמובן מקור המידע הטוב והאמין ביותר. אני מוכרח להגיד שבמקומות שאני ביקרתי הישראלים פשוט נהדרים. חלקם כותבים כאן בפורומים וכולם מאירי פנים למי שמבקש עצה או עזרה. לא הכרתי אף אחד לפני התהליך ובאמת עזרו לי בצורה שלא תאמן. זה באמת הזדמנות נוספת להודות לכולם. אני מאוד מקווה שכל חברי הקהילה פה יעזרו לאנשים שפונים אליהם ברגע שהם יהיו תלמידים באחד הקמפוסים.
    אפשר להגיע אליהם דרך הפורומים האלה או אפילו דרך האדמישנס.

חוץ מזה מאוד כדאי לנסות להגיע לארוע חברתי או לצאת בעיר.
    ב- MIT יצא לי להיות בקונסמפשן שזה בעקרון ערב חברתי שכל פעם גופים אחרים מארגנים. אני הייתי בארוע של הקוריאנים שהיה ממש כייפי. הם מארגנים הופעה וכמובן בירה ושתיה ואוכל וזה ממש נותן להרגיש את האווירה החברתית. במקרה שלי ממש נהניתי לראות איך כל בני הזוג מגיעים, אפילו עם ילדים לאירוע.
    בקלוג הייתי במקרה בזמן של סופ"ש מתקבלים של מחזור ראשון (שאני לא שייך אליו, נרשמתי למחזור שני), אבל גם שם יצא לי להיות בשתיה של סופ"ש או TG Thanks God its Friday ואחרי זה לצאת איתם לפאב והיה ממש כיף. האוירה של הסטודנטים שם מעולה. בברקלי ובקרנגי לא יצא לי להיות ביום של יציאת סטודנטים. אבל השתדלתי לצאת עם סטודנטים מקומיים כדי לראות את האווירה באזור ומחוץ ללימודים. אני חושב באמת שכל המקומות מעולים גם לבילויים וגם לחיים טובים. כמובן שסטודנטים מבוסטון ושיקגו יטענו שאין כמו הערים שלהם אבל מבחינתי כל הערים מעולות. פיטסבורג עיר ממש חמודה (בכל זאת איזה 400 אלף תושבים) שיש שם מקומות ממש סבבה. ברקלי מאוד קולית, וכמובן נמצאת 15 דקות נסיעה (אם אין פקקים) מסן פרנסיסקו.

בדבר אחד אין ויכוח, מזג האויר הרבה יותר טוב בברקלי. בין שלושת האחרים אפשר להתווכח מי מתקרב בחורף הכי הרבה לאפס מלמטה. למי שיש ילדים ונוסע לאחד המקומות הקרים חשוב להתייעץ עם ישראלים לגבי סוגיות הרות גורל כמו: האם בבית/דירה ששכרת יש חניה מקורה, אם כן האם יש דרך גישה (driveway) ואם יש האם אתם צריכים לפלס את השלג ממנו, ואז אולי כדאי להחנות ליד הכביש שמפולס בכל מקרה. האם לאוטו יש שלט שמתניע אותו כדי שלא תכנס לאוטו קפוא ותוכל לשים את הילד בפנים ועוד ועוד….

מבחינת מעונות זה רלוונטי רק בברקלי וMIT. התעניינתי רק בתנאים עבור משפחות כך שאני לא סגור לגבי בודדים.
    ב-MIT דובר בפורומים על שני המבנים East Gate ו west gate . אני ביקרתי רק באיסט. הדירות מאוד מרווחות גם לזוגות וגם למשפחה עם ילד, ויש את הצ'ופר של חדרי משחקים , חדר לימוד, כביסה וכו'.. וגם כמה שאני מבין המחיר ללא תחרות ביחס ללא מעונות. חוץ מזה הבניין צמוד לבית הספר. בברקלי מדובר ממש בכפר של 1000 דירות למשפחות והוא נראה ממש יפה ולפחות הדירה שאני ביקרתי בה חדשה לגמרי. הוא קצת מרוחק מהקמפוס (לא הליכה קצרה) אבל נראה שמאוד כיף שם, במיוחד למשפחות עם ילדים. בקלוג וקרנגי זה כבר סיפור אחר, צריך לשכור דירה וכמובן שכל האפשרויות פתוחות. בקרנגי אפשר להסתר יפה מאוד לזוג מתחת ל-900 דולר לחודש. בקלוג ידרשו 1100 ומעלה.

מבחינת יוקר המחיה, אני מתרשם שכולם די דומים חוץ מפיטסבורג שזולה באופן משמעותי בכל התחומים ובמיוחד בענין של גני ילדים (למי שזה מענין אותו). ואם כבר בענין של גני ילדים בבוסטון יש תור של יותר משנה לגן ילדים של האוניבריסטה. גם בברקלי יש תור לא קטן וצריך אולי לבדוק אופציות חלופיות.

לארגן כזה ביקור זה לא פשוט, צריך לראות שמגיעים לכל קמפוס בימים הנכונים, שאין חופשות או סתם יום שלא לומדים בו. צריך לבדוק עבור כל קמפוס איפה צריך לתאם ביקורים בכיתה מראש ואיפה סתם מגיעים. באף קמפוס לא התרשמתי שחייבים חליפה לביקור. אני הלכתי ביזנס קז'ואל וזה מספיק בהחלט. לא צריך אוטו לאף מקום (אם ישנים קרוב) למעט אולי ברקלי למרות שגם שם אני מניח שאפשר להסתדר באוטובוסים.

כמו שאתם מבינים פה, כל המקומות סבבה לחיות בהם ולכל אחד יש יתרונות וחסרונות, אבל ברוב הדברים הרגשתי שבאמת מדובר בבחירה בין טוב מאוד למצוין.

אתם מוזמנים לשאול אותי שאלות ספציפיות על המקומות האלו.

oferva
    חבר

To: lt

הי לימור,

תודה על התשובה. אני מניח שבסופו של דבר, אין כמו לחוות את הדבר האמיתי וכמה שאני אנסה להבין את זה מרחוק זה לא יעזור.

בכל מקרה, אני בטוח שאעזר עוד בשרותייך הטובים.

עופר.

ariel13
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

הי בועז,
    קודם כל תודה רבה על התיאור המפורט של הביקור.
    האם תוכל לתת קצת יותר נתונים על ההרצאות בהן ביקרת? מספר סטודנטים בכיתה, השתתפות הסטודנטים (מקשיבים בלבד או נוטלים חלק פעיל), איכות המרצים וכו'. ובנוסף, האם הרגשת בכל אוניברסיטה את ה- school spirit לה ציפית? האם דיברת עם זוגות נשואים לגבי אפשרויות תעסוקה ל- spouse?

שוב תודה על התיאור המפורט ובהצלחה,
    אריאל

alkabir
    חבר

Hello "It" (someone called you Boaz, I don't know why but o.k). Great post buddy, that took alot of effort and it was great.

I will be in the San Fransisco in about a month and would really like to visit Berkley. Could you please tell me some more details about that visit: how did you contact them, the phone no' you called, how did you appoint entering the classes, etc…

Thanks ahead.

Amir.

lt
    חבר

שלום שוב,

אז באמת אני אדבר קצת על הצד האקדמי. קודם כל זה שונה מכל מה שהכרתי בארץ. כולם באים לשיעור ורב האנשים באים מוכנים. זה נכון בכל השיעורים. בכל המקומות שאני ביקרתי הישיבה באודיטוריומים בחצי מעגל. כ-60 איש בכיתה. כולם עם שמות. והמרצים מתקילים תלמידים חופשי. הבנתי שזה יותר תלוי במרצה ופחות מדיניות כלל אוניברסיטאית. בכל מקרה האווירה מחויכת ולא לחוצה בכלל ורצים צחוקים על הרבה נושאים.

בברקלי יצא לי להיות בשיעור מיקרו למשל שזה משהו שלמדתי בעבר באוניברסיטה. אז באמת החלק הראשון של השיעור די הזכיר לי את מה שלמדתי, אבל אז כל החלק השני היה על מה קורה בעולם ואיך זה קשור לחומר. מה קורה בסין עם שערי המטבע.

בקרנגי מלון הייתי בשיעור על על אסטרטגית שיווק ששם עשו ביזנס קייס (של הרוורד כמובן) על מישהו שמקים עסק לשיווק ציוד חקלאי. כמה אנשים הוא צריך לקחת, לפי איזה סדר, מה צריכים להיות היעדים הראשונים שלו. מאוד מענין.

בקלוג, גם בשיווק הייתי בשיעור שעסק באיך משווקים מוצר ללקוחות שכרגע לא צורכים אותו. הדוגמא שנלקחה היתה מתעשיית הקרוזים. השיעור כלל הרבה פרסומות ותמונות.

האוניברסיטאות שאני הייתי בהן משלבות בין ביזנס קייס ללימוד פרונטלי לשיטות נוספות.

לגבי רמת המרצים ההתרשמות הכללית מאוד טובה אבל הסטודנטים מדברים על יותר ופחות טובים. אם כי נראה שגם הפחות טובים הרבה יותר טובים ממה שאני רגיל מפה.
    עוד דבר שכדאי לדעת שב-MIT ובקלוג יש שיטת מכרזים (וזה נכון גם לגבי ראיונות עבודה). אף אחד שם לא לוקח את זה קשה, וההרגשה הכללית היא שבסוף אנשים משיגים את הקורסים שהם רוצים.

לגבי תעסוקה לspouse כמעט כל מי שאני דיברתי איתו המליץ בצורה חד משמעית שאם זה אפשרי להגיע עם ויזת J. אבל זה באמת לא המומחיות שלי.

זהו בינתיים. נמשיך אולי בהזדמנות אחרת.

lt
    חבר

Hey Amir,

What is your status?
    When you plan a visit, any visit, look at the visit the school page.
    Haas's page is here:
    http://mba.haas.berkeley.edu/visitation.html
    What you should do is everything possible:
    Lunch, class visit and infosession.
    If I remember corectly you only need to register to the class visit (on line). other than that you don't need to call anyone.
    Also make sure that you are not visiting on holiday (dates on the same page).
    Last, I also reccomend to do a general campus tour, you can find a link in the same page.
    I also recommend trying to meet Israeli students of course.

tomerco
    חבר
    מספר הפוסטים: 44

שלום לכולם,

חזרתי לפני שבוע מטיול בארה"ב שבו בין השאר ביקרתי בכמה אוניברסיטאות מובילות. את הטיול עשיתי עם חבר טוב שמן הסתם גם ישתף מחוויותיו. אני אחלק את הרשמים לכמה חלקים מפאת קוצר זמן.

ביקרנו בקולומביה, וורטון, הרווארד, MIT , קלוג ושיקאגו לפי הסדר הזה. היה מאוד מוצלח ומרשים, אני חייב להודות שבתחילה הביקורים נראו לי כבזבוז כסף, אבל אתה לומד הרבה על ההבדלים בין הבתי ספר. שווה להתכונן מראש לנסיעה הזו, וזה אומר: למצוא אנשי קשר בכל ב"ס , סטודנטים (ישראלים ולא ישראלים), משרד קבלה, מרצים , כל מי שאפשר. לדבר כמה שיותר עם מגוון רחב של אנשים. אתה חוזר מותש מן הביקורים האלו אבל זה שווה כל דקה. לחפש אירועים מיוחדים: יציאות, חגים , מפגשים, הרצאות אורח. יצא לנו להיות בהרצאת אורח של ג'ק וולץ ב MIT והיה מאוד מרשים ומעניין. רוב המפגשים שלכם יהיו מן הסתם עם ישראלים, ויש בזה יתרון רב. כמות האינפורמציה, עזרה , התחברות היא מדהימה ותתן לכם להרגיש בבית. מבחינת הכנות לנסיעה: הביגוד אמור להיות מה שנקרא ק'זואל, מכנסי בד+חולצה מכופתרת. תתכוננו להציג את עצמכם בצורה קצרה וברורה ותרשמו פרטים חשובים מהטיול כגון: שמות של מרצים והרצאות שהשתתפתם בהם, שמות אנשים שפגשתם וכו'. חשוב מאוד גם לשלוח מכתבי תודה לאנשים שפגשתם ובגלל לשמור על קשר בהודעה הבאה אני אפרט על כל ב"ס בנפרד.

oferva
    חבר

שלום לכולם,

בהמשך להודעתו של תומר, גם אני חושב שטיול כזה יכול לעשות רק טוב. אני רוצה להודות לכל הישראלים המדהימים שעזרו לנו לאורך הטיול בקולומביה, וורטון, MIT, שיקאגו, קלוג והארוורד. בלעדיהם הטיול לא היה ממצה את עצמו כלל.

להוסיף על דבריו של תומר, הטיול בהחלט עוזר לראות את ההבדלים בין בתי הספר. ניתן להתרשם מהקמפוס, מרמת המרצים, האוירה הסטודנטיאלית וכו' אולם גם חשוב מאד, עבור מי שנוסע עם בן זוג, להתרשם מסביבת האוניברסיטה. אני אישית ממליץ להקדיש לכל אוניברסיטה יומיים – יום אחד לביקור בקמפוס עצמו ויום אחד לסיבוב בעיר (כמובן שאם ינם מספר קמפוסים באותה עיר מספיק להקדיש רק יום אחד נוסף…). תכנון כזה נותן גם מרווח לנשימה בין ביקור לביקור כיון שחשוב להבין שמעבר לחוויה והכיף מדובר במסע מפרך, אז קחו את זה בחשבון.

המלצות נוספות בהמשך…

jhammer
    חבר
    מספר הפוסטים: 68

ביקרתי באוקספורד (לאחר שהתקבלתי) כדי לבחון אפשרות ללמוד שם (על פני אלטרנטיבות בארה"ב). אנסה לתאר את המקום, האווירה ופרטים טכניים. זה יהיה קצת ארוך אז תיאזרו בסבלנות…

תיאמתי הביקור מראש. היו אליי מאד נחמדים לאורך כל הביקור ובהחלט נתנו לי להתרשם מבית הספר. בכלל לא לחצו עליי, ולא ניסו לשכנע אותי, אלא יותר ניסו להסביר לי את היתרונות והחסרונות.

ראשית הקדמה. אוקספורד-סעיד ממוקם בטבלאות סביב המקום ה-20 בעולם – מה שהופך אותו לדרג ב' באירופה. ממוקם שעה נסיעה ברכבת מלונדון (עלות כרטיס הלוך ושוב 18 פאונד, רכבת יוצאת כל חצי שעה עד לשעות מאוחרות). בית הספר ממוקם בעיר אוקספורד שהיא למעשה קמפוס אחד ענק. אוניברסיטת אוקספורד היא אחת העתיקות בעולם והעיירה המדהימה משלבת עתיק עם חדש באופן יוצא דופן. לצד קולג'ים עתיקי יומין נמצאים שדרות קניות עמוסות ובניינים חדשים. האוניברסיטה היא אחת מהמוסדות המכובדים בעולם (כדוגמת הארוורד, אוקספורד וקיימבריג'). באוניברסיטה ניתן ללמוד כמעט כל תואר שעולה על הדעת.

בית הספר למנהל עסקים על שם סעיד (שתרם כ-30 מליון פאונד ולכן נקרא על שמו) הוא מבנה חדש וגדול קרוב מאד לתחנת הרכבת (כדקה הליכה). בבניין הושקעו כ-60 מיליון פאונד וניתן להבחין בכך בנקל. הבניין עוצב כדי שיהיה נוח ללמוד בו. בית הספר חדש יחסית (בן כ-10 שנים) ולומדים בו 220 סטודנטים מכל העולם (כיאה לתוכנית אירופאית). התוכנית בת שנה ושכר הלימוד הוא 28000 פאונד (לתשלום מראש לפני התואר – מקדמה של 4200 פאונד). העלות המשוערת הנדרשת היא כ-50000 פאונד לשנה (כלומר מעט יותר משנת לימוד בארה"ב – בסך הכל עלות התואר כולל הכל כחצי מתואר בן שנתיים בארה"ב). קשה לישראלים לקבל מלגה. לגבי הלוואה אני עוד צריך לברר, אבל יש אפשרות. צריך אופניים ולפטופ. לבני זוג יש אישור עבודה אוטומטי (או שאפשר לעשות תואר במקביל). כנראה שלא צריכה להיות בעיה להשיג אישור עבודה אחרי התואר אבל משנים את התקנות מפעם לפעם.

במבנה יש מספר אולמות הרצאה חדישים, ספרייה יפה וממוחשבת (יש ספריה מיוחדת אם צריך שקט) ואמפיתיאטרון (שבקיץ גם נותנים שם הרצאות). המבנה מרובע ובמרכזו חצר גדולה וסימפטית. יש פינות ישיבה רבות, חדרי לימוד שצריך להזמין מראש וקפיטריה נוחה. בכל מקום יש שקעים ללפטופ.

שירותי הקריירה באוניברסיטה די מפותחים (לפחות יותר משציפיתי לאוניברסיטה בסדר גודל כזה). דיברתי עם בכירה שם והיא סיפרה לי שחברות מגייסות בקמפוס כל שנה, והם משתפרים משנה לשנה. החברות מגיעות לשם פחות מללונדון כי זה בכל זאת קצת רחוק, אבל בכל זאת תראו בוגרים בכל החברות הגדולות. הם מנצלים את הבוגרים כדי לסייע במציאת העבודה ורוב הסטודנטים המכריע (שגם מעוניין בכך) מוצא עבודה. אני ממליץ בחום לעבור על דוחות התעסוקה (עדכניים ל-2006) ולראות שהמשכורות העתידיות לא נופלות מבתי ספר דרג א', שיש סטודנטים מכל הרקעים, שהולכים לכל התחומים (שליש הולכים לחברות היי-טק, חמישית לחברות ייעוץ, ויש גם ייצוג הולם לשאר התחומים).

לגבי מגורים וחיי חברה השיטה באוקספורד היא ייחודית. בית הספר אחראי לנושא הלימודים והקריירה. לרווחה אחראים הקולג'ים (מעין אחוות סטודנטים). השתייכות לקולג' היא חובה (עלות של 3000 פאונד בשנה – לא כולל מגורים). יש 39 קולג'ים, חלקם עתיקי יומין, והם אחראים לספק מעונות (על סמך מקום פנוי). יש מסיבות ואירועים. באחד מהקולג'ים יש בריכה אולימפית וחדר כושר. קולג' טמפלטון מחזיק 65 דירות לזוגות מבית הספר למנהל עסקים ממש קרוב לבית הספר (הוא גם זול יחסית – 600 פאונד לחודש). לפי מה שמספרים חלק מהנטוורק נעשה בקולג' ולא בבית הספר. בכלל יש התערבבות עם סטודנטים מבתי ספר אחרים.

לגבי הלימודים, נראה שהתואר קשה ודורש הרבה. יש 2 פרויקטים מעשיים (אחד פרויקט ייעוץ לחודשי הקיץ בו הולכים לחברה כלשהי). יש 3 סמסטרים בני כשלושה חודשים, ובסוף כל סמסטר שבוע בחינות (6 מבחנים בארבעה ימים) – דרושה גלימה ועניבת פרפר (אוקספורד = מסורת). הציון הממוצע הוא 60-70 (כנראה שבטכניון היה קל). מחלקים בתחילת התואר לקבוצות של 75 סטודנטים, וקבוצות לימוד של 5 סטודנטים. בסמסטר השני מערבבים.

הייתי בהרצאה בנושא מרקטינג והיה ממש מעניין. המרצה הייתה מאד מתוחכמת, והעבירה את החומר בצורה מאד מרשימה. הבנתי למה חשוב שהכתה תהיה מגוונת, כי סטודנטים מהרקע הרלוונטי נתנו דוגמאות מהעולם האמיתי. הכתה מאד מגוונת. לצד ילדים של עשירי עולם, ישנם מהנדסים, כלכלנים, אנשי שיווק ומכירות, יזמים (דגש גדול באוניברסיטה), ומעט עורכי דין.

תודה רבה לסשה (הסטודנט הישראלי היחיד למחזור 2007) שסיפק לי הרבה אינפורמציה, ואף סייע לי בתהליך הקבלה.

מצטער אם הארכתי, אבל לא מצאתי הרבה חומר על בית הספר אז חשבתי לשתף. לסיכום, אוקספורד בהחלט נראה כאלטרנטיבה ראויה (בעיקר למי שמחפש תואר בן שנה, פחות יקר, ובאירופה).

gili4u
    חבר
    מספר הפוסטים: 78

תודה רבה על התיאור המפורט !

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: jhammer

בהמשך לסקירה הנהדרת על אוקספורד, חשוב לציין שבוגרי ה-MBA של בי"ס זכאים אוטמטית לאשרת עבודה באנגליה, לפי תקנה חדשה יחסית המעניקה אשרות עבודה אוטומטיות לבוגרי MBA מתכניות מובילות בעולם.

עוד פרטים אפשר למצוא באתר הויזות הרשמי של הממלכה המאוחדת, ובאתרים אחרים ע"י חיפוש של מילות המפתח HSMP ו-MBA בכל מנוע חיפוש…

crocop
    חבר

To: epony

שלום

אני מתכנן ביקור בחוף המזרחי, כנראה באיזור ספטמבר, אשמח לשמוע טיפים שקשורים לטיול כזה, לדוגמא:

1. האם השכרתם רכב? אם כן האם השתמשתם בג'י פי אס או במפות?

2. מה עלות ממוצעת של מלון זול? האם ישנתם רק במלונות או שיש פתרונות 'יצירתיים'

3. מהם סדרי גודל של זמני נסיעה? לדוגמא מבוסטון לניו המפשיר או לפנסילבניה

4. האם בעצם העובדה שאתם מבקרים השם שלכם כמועמדים 'נחקק' בזכרונו של מישהו מוועדת הקבלה כך שאתם מגישים מועמדות כבר 'מכירים' אותכם?

5. אז כמה זה יוצא בסה"כ נניח לשבועיים (אוכל לינה וכו')

תודה מראש לכל מי שעונה!

oferva
    חבר

To: crocop

הי,

אני חזרתי לא מזמן מטיול דומה. בתשובה לשאלותיך:

ברור שרכב עם ג'י פי אס יכול להיות מאד נוח. אנחנו (עשיתי את הטיול ביחד עם חבר) לא השכרנו רכב והסתדרנו עם אוטובוס (מניו יורק לפילדלפיה) ושתי טיסות (פילדלפיה בוסטון, ובוסטון שיקאגו). בהקשר הזה כדאי לדעת שככל שאתה מזמין את הטיסה מוקדם יותר, המחיר נמוך יותר באופן משמעותי (יכול להיות הבדל של מאות דולרים!) ולכן כדאי להיסגר מוקדם כמה שיותר על תאריכים מדוייקים.

עלות ממוצעת של מלון זול היא באיזור $80 – 100$. אולי יש אכסניות זולות יותר אבל לא בדקנו. אין פה פתרונות קסם, אולי תוכל להתגנב לאחת הכיתות ולישון בקמפוס… :)

זמני נסיעה: ניו יורק – פילדלפיה +- שעתיים (את השאר עשינו בטיסות כמו שאמרתי).

בכל בתי הספר מתקיימים information sessions בהם אתה נרשם כמבקר (חוץ מבקולומביה שם לא היה ולא רשמו). המידע קיים בידי האוניברסיטה ועשוי לעזור לך אם תדע להשתמש בו נכון (כמו לדוגמא להזכיר שביקרת בחיבורים וכו' ). מעבר לכך, דאג לשלוח מיילים לנציגים פורמליים שנפגשת איתם ואולי זה גם יתרום לכך שיזכרו אותך (אם כי חשוב לעשות את זה בצורה עדינה).

סה"כ תקציב לטיול כזה אמור להיות לא פחות מ $ 2000 – 2500$, תלוי איפה אתה מצליח לחסוך, כמובן שיכול להיות גם הרבה יותר (חשוב גם לקחת בחשבון קניות, אי אפשר בלי זה כשאתה בארה"ב…)

מקווה שעזרתי,

עופר.

YV
    חבר
    מספר הפוסטים: 45

To: jhammer

היי jhammer

תודה על המידע, בתור מישהו שמעוניין להגיש מועמדות לאוקספרד כבר שמתי לב שאין כמעט מידע לגבי הבית ספר.

הייתי שמח אם הייתי יכול לשאול אותך קצת שאלות ספציפיות לגבי נקודות שסייעו לך להתקבל, מידע שאספת לגבי הבית ספר והתואר ועוד. כמו כן הייתי שמח אם היית יכול להפנות אותי לסשה (לתת לי את המייל שלו) כיוון שהייתית מעוניין לשאול אותו כמה שאלות.

אודה לך אם תוכל לשלוח לי מייל עם פרטי התקשרות ל:

[email protected]

תודה מראש

jhammer
    חבר
    מספר הפוסטים: 68

To: YV

אתה מוזמן לשלוח לי מייל ל-j1hammer at hotmail dot com

מוצגות 50 תגובות – 101 עד 150 (מתוך 217 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.