Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה בני/בנות זוג של סטודנטים

מוצגות 35 תגובות – 1 עד 35 (מתוך 35 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • ariel13
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

שלום לכולם,

נושא שלא מוזכר כמעט בפורום הוא הנושא של בני/ות הזוג של הסטודנטים. האם האוניברסיטאות עוזרות בנושאי עבודה, שעות הפנאי וכד'? האם יש אפשרות לעבוד באוניברסיטאות עצמן? האם הקהילה היהודית באזור נוטלת חלק בעזרה במציאת עבודה לבני זוג?

אני מניח שישנן עוד שאלות רבות בנושא. השיחה הזו היא למטרה זו. אני מקווה שיישאלו הרבה שאלות של מועמדים, ושבעלי הנסיון שכבר עשו או עושים את התואר יוכלו לתרום מנסיונם.

Ariel

Wolfy
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

To: All

אריאל,

הרבה מהתכניות מפרסמות מידע בנושא הזה באתרים שלהם. אני לא בטוח עד כמה הם עוזרים במציאה עבודה אבל בחלק ניכר מהתכניות ישנם גם גופים של הסטודנטים שעוזרים למשפחות וגם מארגנים פעילויות לבני המשפחה של הסטודנטים. כל מקום הוא קצת שונה. הייתי מתפלא אם האוניברסיטאות היו מאפשרות לבני זוג לעבוד אצלהן. יתכן שאפשר להיעזר בקהילה היהודית ואם יש משפחה או חברים שגרים באזור שבו תלמד זה תמיד יכול לעזור.

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

Check out the London Business School Partner's Club website:

http://www.londonpartners.org.uk

ilanvag
    חבר
    מספר הפוסטים: 157

To: ariel13

אריאל – בהנחה שאתה מדבר על לימודים בארה"ב, אז כל נושא העבודה של בן-הזוג או בת-הזוג מוסדר לפי סוג הוויזה הספציפי שתקבל מהאוניברסיטה. אם תקבל ויזת F1, זה אומר שבת-הזוג תקבל ויזת F2; במקרה שכזה, גם אם האוניברסיטה תעשה שמיניות באוויר, בת הזוג לא תוכל לעבוד – זהו החוק האמריקני.

כדי שבן או בת הזוג יוכלו לעבוד, הסטודנט צריך להיות בעל ויזת J (כלומר לקבל J1), ואז בן או בת הזוג מקבלים J2. גם עם J2 אי אפשר לעבוד באופן אוטומטי, אלא צריך להגיש בקשה ספציפית לרשויות ההגירה לקבלת רישיון הגירה, ואם הבקשה מנוסחת נכון (ויש כל מיני סייגים ספציפיים לניסוח) – בדר"כ מקבלים את האישור תוך 90 יום.

מלבד רישיון עבודה, כמה תוכניות שבדקתי אכן מנהלות כל מיני מועדונים ופעילויות לבני הזוג, אבל פה זה כבר תלוי בתוכנית הספציפית, וצריך לבדוק.

לגבי הקהילה היהודית – מאוד תלוי באזור ובקהילה. לא הייתי בונה על זה יותר מדי, כי במקרים רבים הישראלים לא מתחברים היטב לקהילה היהודית; עד כמה שזה נשמע מוזר, יש הרבה קהילות עם "בטן מלאה" על ישראלים, ולא ששים לעזור לנו (כי הסטיגמה הנפוצה היא של ישראלים שמגיעים לתקופה קצרה ומנסים לנצל ככל האפשר את משאבי הקהילה – כאשר מדובר על ניצול ברמה שלילית – מבלי לתרום שום דבר בחזרה לקהילה עצמה; מצטער אם זה נשמע רע, אבל יש לנו קשר טוב לכמה וכמה קהילות יהודיות, ושמענו את זה יותר מפעם אחת).

ariel13
    חבר

To: ilanvag

Check out this BW article. The headline is: "Can your relationship survive B-school". And if that made you think, the 1st line says: There's a reason the MBA has earned a reputation as "the divorce degree." …

Very interesting article, and looks like the universities start to notice the issue.

Check this out: http://www.businessweek.com/bschools/content/feb2007/bs20070213_189035.htm

ariel13
    חבר

Check out this BW article. The headline is: "Can your relationship survive B-school". And if that made you think, the 1st line says: There's a reason the MBA has earned a reputation as "the divorce degree." …

Very interesting article, and looks like the universities start to notice the issue.

Check this out: http://www.businessweek.com/bschools/content/feb2007/bs20070213_189035.htm

dalit
    חבר

who knows what "MBA" stands for?
    ilanvag
    חבר

To: dalit

נו באמת דלית, זה הרי נלמד בשיעור המבוא, ברגע שמתחילים לבדוק את כל נושא ה-MBA בחו"ל…

MBA = Making Babies in America

ilanvag
    חבר

אריאל – תודה על הלינק, אשתדל לקרוא הערב. זהו אכן נושא מאוד משמעותי, ובהחלט שווה להקדיש לו תשומת לב. אם אתה צריך עזרה או ייעוץ לגבי וויזות אתה מוזמן לפנות אליי – אני בודק את הנושא כבר יותר משנה ומכיר אותו בצורה די מקיפה.

בכל הקשור אליי, אני יכול לומר לשמחתי שאין לי את הבעיה הזו – אשתי תהיה עוד יותר עסוקה אפילו ממני, כך שלא תהיה לה בעיה של שעמום או עודף זמן (פוסט-דוקטורט בהארוורד…).

ilanvag
    חבר

דלית – קראתי את מה שכתבתי לך הרגע, וזה נראה קצת עוקצני.

אני מתנצל מראש, ומקווה שמובן שזה הכל נכתב בהומור וברוח טובה…

dalit
    חבר

אילן, לא עוקצני, ולא התשובה הנכונה… (אתה יותר מדי אופטימי יקירי…)

קדימה ילדים, מי יכול לנחש, מה הראשי תיבות של MBA?
    (ותחשבו בבקשה על משהו שיכול להתאים גם לנושאים שנידונו בת'רד הזה, וגם על פירוש שיכול להתאים גם ללומדים באירופה)

jackla
    חבר
    מספר הפוסטים: 26

I think I might have seen:

Married But Absent

somewhere on businessweek….

pogo
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

To: jackla

making babies in america
    epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

Married But Available

There are many more funny interpretations for the MBA acronym (some are definitely politically incorrect):

• Masturbate Because Alone
    • Married By Accident
    • Must Be Admitted
    • Mediocre But Arrogant
    • Master Bullshit Artist
    • Must Buy and Acquire
    • More Bad Avice
    • Meaningless Bureaucratic Aptitude
    • More Bucks Annually

And so on and so forth…

dalit
    חבר

and the winner is….. epony :-)

ariel13
    חבר

To: ilanvag

Hi Ilan,

Can I have youe e-mail?

ilanvag
    חבר

Ariel – the email is:

ilanvag <at> gmail <dot> com

ilanvag
    חבר

To: epony

Epony – you really deserve quite a few start ("firgunim") for this last message – I laughed like I didn't for a long time…

I pressed the "firgun" button a few times – hope it will accept it…

Slovo
    חבר
    מספר הפוסטים: 96

הי אריאל,

בדוק את האתר של בניבנות הזוג של וורטון – Wharton Partners .

התמיכה מתחלקת לשני נושאים עיקריים – יצירת רשת של כל בניות הזוג, וחיפוש עבודה. בנושא השני לבית הספר ולרשת החברתית יותר קשה לעזור לתלמידים זרים, אבל הם מנסים. מכיוון שכמות הישראלים שמגיעים כל שנה לוורטון די גדולה (הכי גדולה בין בתי הספר בארה"ב, יחד עם קולומביה השנה), התמיכה שמקבלים משאר המחזור ומהשנה השניה גדולה וחשובה.

מקווה שעזרתי,
    סלובו

epony
    חבר

Here's a recent Business Week article titled: "Can Your Relationship Survive B-School?"

According to the article: "There's a reason the MBA has earned a reputation as 'the divorce degree'"

http://www.businessweek.com/bschools/content/feb2007/bs20070213_189035.htm

ariel13
    חבר

epony,

In the first page of this thread you can find out the same link. Thanks anyway.

BTW, loved your MBA acronyms message…you got my 'cool' for that…

Ariel

epony
    חבר

Oops
    Oh well, great minds think alike
    JoeCool
    חבר
    מספר הפוסטים: 267

To: epony, ariel13

So do lousy ones…

(j/k)

YV
    חבר
    מספר הפוסטים: 45

הייתי רוצה לקבל את חוות דעתכם לגבי מקום הלימודים, תוך התחשבות בתעסוקה לבן זוג.

אני מעוניין, כמו כולנו, לעשות תואר שני בחו"ל, ואני מתלבט היכן לעשותו – כאשר חלק ניכר מההתלבטות נובעת משיקולי תעסוקה לבת זוג.

אני יודע שבאנגליה אשתו של סטודנט מקבלת ויזת עבודה אוטומטית- דבר שיכול מאוד לעזור במציאת עבודה, ובארה"ב (עד כמה שהבנתי) אם יש לסטודנט ויזה מסוג J בת הזוג שלו מקבלת גם אישור עבודה.

אני יודע גם שמרבית האוניברסיטאות עוזרות במציאת עבודה לבן/בת הזוג -דבר שעשוי לעזור במציאת עבודה וקבלת האישור המיוחל.

השאלה הנשאלת היא עד כמה להערכתכם סוגיה זו צריכה להוות שיקול משמעותי? או שאולי תמיד תמצא תעסוקה בסופו של דבר, והכל רק עניין של סבלנות?

ilanvag
    חבר

To: YV

אני חושב שתעסוקת בן-הזוג היא אחד השיקולים הכי חשובים בבחירת מקום הלימודים. אתה הולך לבלות שנתיים בלימודים, וקיימת אפשרות סבירה ביותר (לפחות בארה"ב) שבת הזוג שלך לא תוכל לעשות כמעט כלום – לא לעבוד ולא ללמוד לתואר – אם אתה מקבל ויזת F (שזו הוויזה הסטנדרטית, ויזת J היא פחות מקובלת, ודורשת עבודה ומאמצים לקבלה).

מישהו הביא פה לאחרונה לינק לכתבה (נדמה לי שמביזנס וויק), על כך ש-MBA ידוע בתור "תואר הגירושין". אם חיי הזוגיות והמשפחה שלך חשובים לך, אני ממליץ לך להקדיש הרבה זמן ומחשבה לכך שגם בת-הזוג שלך תהיה מרוצה, ולא תחוש תסכול והחמצה בזמן שאתה לומד.

ariel13
    חבר

To: YV

YV,
    אני נמצא פחות או יותר באותן התלבטויות כמוך. ממה שאני הבנתי, לסמוך על האוניברסיטאות שימצאו עבור בן/בת הזוג עבודה, זה יותר wishful thinking . אל תבנה על זה כדבר בטוח. יחד עם זאת, יש התעוררות בנושא לאחרונה, ותכניות מובילות מפרסמות את כל הפעילויות ל significant other, כנראה כדי לא להפסיד את המועמדים בעלי המשפחות. בד"כ מדובר על פעילויות חברתיות אבל למיטב ידיעתי אף תכנית לא עוסקת באופן קונקרטי בנושאי מציאת עבודה. רצוי להיות פרואקטיבי עד כמה שתוכל.

בנוגע לויזות, אם תקבל ויזת F , בת זוגך לא תוכל לעבוד או ללמוד (מלבד קורסים שחלק מהאוניברסיטאות מאפשרות ל- spouse ללמוד בהן). ויזת J תאפשר לעבוד וללמוד (בתנאים מסוימים). בכל מקרה, יש באתר thread בנושא ויזות שכדאי להיכנס אליו.

אני יכול לומר לך שמהמידע שהצלחתי לאסוף עולה כי דווקא התכניות הפחות גדולות כביכול ב- TOP 20 הן בעלות מעורבות יותר גדולה בחיי המשפחה של הסטודנט. כדאי לך לשוטט באתרים של התכניות כדי ללמוד על מה שמציעה כל תכנית בנושא.

בהצלחה,
    אריאל

Slovo
    חבר
    מספר הפוסטים: 96

הי YV,

אכן שאלות טובות, אוכל לתת לך את הגרסה האמריקאית של התשובה. רוב האוניבסיטאות מאוד קשובות לנושא בנות הזוג, אבל קשה יהיה לומר שהן משמשות כלשכת תעסוקה ועוזרות מספיק בחיפוש העבודה.

לאורך השנה האחרונה אישתי ליוותה אותי לחלק גדול מפעילויות האוניברסיטה, החל מהרצאות, שיעורים, פגישות עם חברות וכלה כמובן במסיבות ופעילויות חברתיות. מעולם לא קיבלתי מבית הספר תשובה שלילית לגבי שיתופה בכל פעילות שהיא. בהיבט העבודה, בית הספר מפרסם משרות באוניברסיטה שבנות הזוג יכולות לאייש, מקשר בין בנות הזוג למעסיקים העתידיים ומנסה לעזור איפה שאפשר (אני מכיר לפחות סטודנט אחד שאישתו עובדת בוורטון, במחלקת הנהלת הכספים).

נוסף על כך, לוורטון יש Partners Club, שתפקידו לאגד את כל בנות ובני הזוג של הסטודנטים. המעודון נותן את התמיכה העיקרית לבנות הזוג, מההיבט החברתי (ארגון מפגשים, יציאות משותפות, ערבים עם הסטודנטים ועוד) אבל גם (וחשוב יותר) מהיבט התעסוקה. דרך המועדון אישתי הכירה הרבה מאוד חברות, והצליחה להגיע לנשות בוגרים שהיו שמחות מאוד לסייע בחיפוש העבודה. הרשת הנרחבת של בנות זוג שחלקן עובדות בפילדלפיה סייעה מאוד.

אבל, כמו התשובות של עמיתי, רוב העבודה היא על כתפיך וכתפי בת הזוג שלך. במידה ויש לכם אישור עבודה תצטרכו לעשות את המאמץ הנדרש למצוא עבודה. בעיר כמו פילדלפיה שיש קהילה יהודיות מאוד גדולה הנושא טיפה יותר קל, כי יש תמיכה מהקהילה, והרבה פעמים אתה מגלה שיש מעסיקים ישראלים יהודים ששמחים להעסיק ישראלים.

נושא חשוב נוסף הוא גודל המחזור והתמיכה מהסטודנטים האחרים. אנחנו 21 סטודנטים (9 בשנה השנייה ו 12 בשנה הראשונה), מתוכם 50-75% עם בנות זוג. מכיוון שיש כל כך הרבה בנות זוג הם מבלות הרבה ביחד, מה שנותן תמיכה נוספת מאנשים מרקע דומה. לכולנו יש הרבה מאוד חברים סטונדטים אבל בסוף זה תמיד מאוד נחמד שיש לך גם חברים ישראלים שתמיד כיף לפגוש, רובם גרים מאוד קרוב (אותו בניין או פחות מעשר דקות הליכה).

לסיכום, הנתון החשוב באמת, במחזור שלי כל בנות הזוג שיש ברשותן אישור עבודה (במסגרת ויזה J) עובדות (או עבדו ועזבו מרצונן החופשי). התהליך היה יחסית מסודר ולא נתקלו בבעיות.

בהצלחה,
    סלובו

timegoesby
    חבר
    מספר הפוסטים: 19

To: Slovo

America is tough with its reglations – European countries are much more partner friendly (read: automatic visas)
    YV
    חבר
    מספר הפוסטים: 45

שלום לכולם,

אני יודע שבאנגליה בני זוג מקבלים אישור עבודה אוטומטי במידה והם נשואים. מה לגבי ארצות אחרות באירופה, ספרד והולנד?, אני רוצה להגיש מועמדות לבתי ספר באירופה וחשוב לי שבת הזוג שלי תמצא עבודה…

אני שוקל להגיש מועמדות גם לקנדה, ככה שאם מישהו יודע אם יש שם אפשרויות תעסוקה לבני זוג של סטודנטים זה יהיה מצויין.

תודה מראש,

orrach
    חבר
    מספר הפוסטים: 18

זוגתי עורכת דין במשרה בכירה בשירות הציבורי ובקרוב עם תואר שני במשפט ציבורי ובינלאומי מתל אביב ונורת'ווסטרן.

האם יש לכך השפעה כלשהי על האפשרות שלה לעבוד במידה שאני מתקבל למ.ב.א?

בהנחה שהיא לא מקבלת אישור (גרין קארד או הזמנה מחברה רלוונטית) האם כאשר אני מתחיל לעבוד לאחר סיום הלימודים, היא יכולה להתחיל לעבוד גם כן?

ilanvag
    חבר

To: orrach

היכולת של זוגתך לעבוד תלויה אך ורק בסוג הוויזה שתונפק לך, או בוויזת עבודה נפרדת שהיא תסדר לעצמה. מלבד זה, שום דבר לא רלבנטי, ולרבות לא כישורים – היא יכולה להיות בעלת דוקטורט בהצטיינות במשפטים, אבל אם אין לה ויזה המאפשרת לה עבודה חוקית בארה"ב – אסור לה לעבוד (ושים לב שאני מדבר פה אך ורק על האספקט החוקי של עבודה – עוד לא נכנסתי בכלל לדרישות הרישוי של עריכת דין, שזה דבר נפרד לחלוטין).

אגב, כאשר אתה כותב "זוגתך", אז אני מניח ומקווה שאתה מתכוון "אשתי", כלומר שאתם נשואים. החוק האמריקני (הפדרלי, במקרה הזה) לא מכיר בשום סטטוס אחר של זוגיות – מלבד נישואין – ולכן בת-זוג שאינה נשואה לך לא תוכל לקבל שום סטטוס חוקי בארה"ב (כלומר סטטוס הנובע מכך שהיא זוגתך).

מקווה שעזרתי בקצת. אם יש לך שאלות נוספות, אתה יכול לפנות אליי גם באימייל.

orrach
    חבר

אם הייתי מוצא את האימייל…

בכל אופן, האם אחרי קבלת ויזה H1B בת הזוג יכולה לעבוד (להבנתי, משהו כמו שלוש שנים אחרי תחילת הלימודים)?

אין ספק שזה אחד השיקולים המשמעותיים כשבאים לבחון את שאלת הMBA מבחינה כלכלית, בעיקר כשבת הזוג מרוויחה משכורת יפה בישראל. השאלה אם היא יכולה להתחיל לעבוד מיד, אחרי שלוש שנים, או בכלל לא, היא קריטית לקביעת ההיתכנות הכלכלית.

ilanvag
    חבר

האימייל שלי הוא ilanvag בג'ימייל קום.

לא הבנתי לגבי H1B. אם בת הזוג קיבלה את זה, אז היא מסודרת. לעומת זאת, אם אתה מקבל את זה (לאחר הלימודים), אז זה לא יעזור לה בכלום – בן-זוג של H1B מקבל ויזת H4, והוויזה הזו לא זכאית לעבוד.

הדרך שנראית לי הכי הגיונית היא שתוציא לעצמך J ללימודים, ואז היא תקבל J2. אז יהיו לה שנתיים לעבוד ולהוכיח את עצמה, כך שלאחר מכן המעסיק שלה ירצה שהיא תמשיך אצלו, ויהיה לו אינטרס להוציא לה ויזה עצמאית. לאורך זמן, אם היא תלויה בך ובוויזה שלך, אז הסטטוס שלה הוא לא משהו…

orrach
    חבר

שאלת ביטוח בריאות:

מאיזה שלב מתחיל ביטוח הבריאות לכסות הריון? או במלים אחרות, האם אפשר להגיע לארצות הברית כבר בהריון, או לחלופין להיכנס להריון מיד כשמגיעים? האם צריך לחכות כמות זמן מסוימת?

ilanvag
    חבר

שאלה מצוינת, והתשובה היא שזה תלוי בסוג הביטוח, ומשתנה מאוד מסוג ביטוח אחד למשנהו.

כאשר מדובר על ביטוח רפואי של אוניברסיטאות, כזה שנמכר לסטודנט ולבני משפחתו דרך האוניברסיטה – הרי מדובר בסוג ביטוח "קבוצתי" בתנאים מאוד טובים, אשר ברוב המקרים יכסה גם היריון קיים.

לעומת זאת, אם צריך לרכוש ביטוח בנפרד, אז אין שום סיכוי שבעולם שחברת הביטוח תכסה היריון קיים – ולו מתוך העובדה הפשוטה שאין פה שום אלמנט של "ביטוח".

הדרך היחידה לדעת בוודאות מה מכוסה ומה לא היא לבדוק את תנאי הפוליסה הספציפית המוצעת לכם (או, אם מדובר ברכישת ביטוח דרך האוניברסיטה – לפנות למחלקה המתאימה באוניברסיטה, אשר מטפלת בנושא של ביטוחי בריאות).

בהצלחה ומזל טוב.

מוצגות 35 תגובות – 1 עד 35 (מתוך 35 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.