Home פורומים Admissions Chat system forum גיבוי 2

מוצגות 50 תגובות – 151 עד 200 (מתוך 562 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • ydolev
    חבר
    מספר הפוסטים: 31

To: fransis

Dovi,

Feel free to email me at [email protected]. You can also contact Tal Yaacobi [email protected], a current student, who is the new moderator of this thread.

I encourage you to present any generic (non-private) questions here so the information can be shared with other candidates.

Yinnon

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

To: ast

Hi Amit,

The GMAT range is 600-800, with an average of 680. In my study group there are ppl with 650 and 620.

I am not considering myself an expert regarding acceptance (this is Gilam's area), but I can tell you what to put the emphasis on:

International experience (VERY important – if you didn't work abroad, than talk about travelling, languages you speak, and any international exposure you had). You talked about international sales & marketing – I don't know what it means but I guess if you put it in the right way in your essays it can help.

except for that stress leadership and team work.

3rd round chances are the same as earlier rounds.

Let me know if you have other questions,

Good luck!

Dalit

dtalmor.mba2007@london.edu

TJ123
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לאחרונה והבנתי שצריך לספר קצת על עצמי, אז קודם כל כמה דברים כלליים:
    חומוס חומוס

היום אני עובד בפיתה

למדתי………

ציון ה- GMAT שלי: לא עשיתי עדיין

בצבא הייתי ב… חיל סודי תפקיד סודי

אני מתכונן לפנות לתוכניות ה-MBA של…

אין לי שאלה

אני מקווה לתרום לקהילת הפורום לפחות 20 הודעות בשנה הקרובה

אז בהצלחה לכולם,

TJ123

LPOW
    חבר
    מספר הפוסטים: 200

To: All

Well – HBS has changes its grade non disclosure policy – I think its a horrible move….

14 December 2005

Dear Students,
    I am writing to let you know that, beginning with the Class of 2008, Harvard Business
    School will no longer prohibit students from disclosing the grades they earn in the MBA
    program. I recognize that this decision will not be welcome news, for I understand most of you
    would prefer to continue with our current policy.

In making this decision, I have listened carefully to concerns voiced by current students,
    and sought the views of faculty, staff, former students, recruiters, and other key constituencies
    who also care deeply about this issue and its effect upon HBS. I have consulted extensively with
    Rick Ruback, the MBA Program Chair, and sought advice from the Senior Associate Deans who
    comprise the faculty leadership. After carefully weighing the arguments on both sides of the
    issue, and in light of our long-standing mission and reputation, I believe this is the right decision
    for the School.

Fundamentally, I believe it is inappropriate for HBS to dictate to students what they can
    and cannot say about their grades during the recruiting process. I believe you and your
    classmates earn your grades and should be accountable for them, as you will be accountable for
    your performance in the organizations you will lead in the future. You each should be at liberty
    to provide recruiters with the fullest possible picture of your accomplishments — including your
    academic performance while here at the School. In addition, Harvard Business School's
    reputation is deeply rooted in the transformational experience we provide in our classrooms, an
    experience that is vitally dependent upon maintaining high academic standards. The relatively
    recent policy of prohibiting disclosure is inconsistent with our commitment to these standards.

In individual emails and conversations as well as other larger forums for discussion and
    the recent Student Association poll, current students have raised a range of concerns related to
    disclosure, including decreased cooperation and collaboration in the classroom, less willingness
    to take risks (including course selection during the second year), grading practices, and a
    potentially less diverse mix of incoming students. I have talked at length with faculty, with staff,
    and with former students, particularly those who were here before we had prohibitions on
    disclosure. Based on their extensive experience at the School (including faculty who themselves
    were students at HBS), most believe the transition back to our original policy can be managed —
    with careful consideration of the implementation issues many of you have raised — to minimize
    any such effects. Based on our own experience over many years, Rick and I agree with this
    view.

I would hope we can use the coming year, working together, to plan the implementation
    of the change, and to make detailed recommendations on ways to monitor and mitigate any
    detrimental outcomes. I have asked Rick and the MBA program group to engage student
    leadership on this implementation, forming student-faculty working groups to develop guidelines
    we can apply for the Class of 2008. We all want to ensure that HBS remains an outstanding
    learning environment on every dimension.

I am grateful for the time and energy many of you have taken to share your thoughts and
    opinions over the last several weeks. Your passion is a clear measure of how much you value
    your experience here, and how much you wish to strengthen and improve the MBA program.
    We share that deep commitment to the School and to the very special educational experience that
    it provides.

Best regards,
    Jay Light

avroas
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לאחרונה והבנתי שצריך לספר קצת על עצמי, אז קודם כל כמה דברים כלליים:
    כאן אפשר לדבר על גילך, מקום מגורים, תוכניות, תחביבים, רקע שלך

היום אני עובד ב…       בתפקיד מהנדס
    וגם מתעסק ב

למדתי…  EE     סיימתי בממוצע 88

ציון ה- GMAT שלי:    / עוד לא עשיתי GMAT, עושה בחודש… / עושה כרגע קורס GMAT ב… / לומד לבד…

בצבא הייתי ב…       בתפקיד

בשלב זה אני רק מתעניין באפשרות של MBA בחו"ל
    או: אני מתכונן לפנות לתוכניות ה-MBA של…
    או: כבר הגשתי בקשות לתוכניות ה-MBA של…
    או: אני בוגר של…
    או: אני כרגע עובד על ה-GMAT…

אודה למי מהחברים הותיקים שיוכל ללחוץ reply ולענות לי:

או: מבחינת השתתפות בפורום – אני בד"כ מאלה שרק מסתכלים על הודעות של אחרים.

אז בהצלחה לכולם,

avroas

ofirr
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

<p align=left dir=ltr>To: All<br><hr></p>עודד,

אשמח לענות על שאלותך לגבי LBS, מחייה, מלגות (B.C) ולימודים.

orosenzweig.mba2007@london.edu

אופיר

dalit
    חבר

To: kerenz

בואי בשמחה !

יש Info session ב-6 לחודש בבי"ס. נסי לשלב את זה.

תשלחי לי מייל עם הפרטים (תאריכים) ונתאם.

dtalmor.mba2007@london.edu

dalit
    חבר

To: kerenleizer

תשלחי לי אי מייל dtalmor.mba2007@london.edu

ly-cbs
    חבר
    מספר הפוסטים: 39

To: itai77

Itai,

I am a first year student here so just email me at [email protected]

Lior

kless1974
    חבר

My name is Doron and I got 740 no before I got 570,

I have got many tips to give but I believe, beyond studying very hard, that the first tip I can give is do a membership to:

http://www.scoretop.com

The resources there are amazing.

Will be glad to answer any question

Doron

sefi
    חבר

To: shahargor

There is a very good website (http://www.accepted.com) where you can find a lot of interview questions divided by school. It helped in my preparations.

I suggest you start from there….

YFEFFER
    חבר
    מספר הפוסטים: 35

To: kassifo

קודם כל תודה אורן,

נראה לי שכנראה לא הבהרתי עצמי לגמרי.

הקריטריונים שמנית ברורים לי אבל ישנם מס' דברים שעדיין לא ברורים והייתי מעונין ללמוד מהניסיון שלך –

איך ידעת כיצד להעריך את תחומי החוזק של כל תוכנית? יש פירוט באתרים שונים כמו באתר של ארינגו אבל אין לי מושג על מה זה מבוסס באמת.

מהם אותם ההבדלים שעלי לאתר בין דפי אתר הבית של האונ' השונות ? אני מבין שיש הבדל בשיטות הלימוד, באינטנסיביות, בכמות הקורסים לבחירה וכו' אבל הייתי רוצה לדעת גם כאן מה היו הקריטריונים שלך ולאיזו רזולוציה נכנסת (למשל, קריאה והבנה של התוכן של הקורסים המוצעים או רק בדיקת מגוון התחומים שבהם ניתנים קורסים)

משיחות עם סטודנטים אני בעיקר מבין אילו סוגי אנשים לומדים שם כעת והאם אני מתחבר אליהם בקלות אבל מדבריהם קשה להבין מהם ההבדלים היות והם לומדים/למדו רק בתוכנית אחת ולכן רק אותה הם מכירים והיכולת שלהם להשוות מול תוכנית אחרת מוגבלת.

בקיצור, חשוב לי בעיקר ללמוד מהניסיון שלך (ושל אחרים) ולכן הייתי מלא תודה אם היית אתה (ושאר הקוראים) יכול ממש להזכר מה היו הקריטריונים והשיקולים הספיציפיים (לא דברים במאקרו – מיקום, תחומי חוזק וכיוצ"ב, אלא במיקרו יותר – "חיפשתי הבדלים בחלוקת העומס לאורך השנתיים ובכמות הפגישות עם מעסיקים פוטנציאליים" למשל) והכי חשוב מה הם מקורות המידע שהשתמשת ואתה ממליץ עליהם.

ושוב, תודה <-:

kissik
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: itai77

Hi,

I am also first year CBS student, write me to [email protected] if you want to meet

Ariel

Hoffmann
    חבר
    מספר הפוסטים: 32

To: eliran

Eliran,

Send me an email and I will connect you to a Langone student.

[email protected]

cohenilan77
    חבר

To: 700wannabe

My name is Ilan and I got 710 no before I got 570,

I have got many tips to give but I believe, beyond studying very hard, that the first tip I can give is do a membership to:

The resources there are amazing.

Another tip : the verbal section takes alot of time to "sink in" , that is why I recommand to study 3-4 months and not make a short cuts .

Will be glad to answer any question

Ilan

yaroni
    חבר

נראה שאילן, ודורון שמופיע 3 הודעות מעליו הם הודעות פרסומיות לאתר סקורטופ.

נוסח זהה לחלוטין של הודעה.

שניהם שיפרו מ-570.

מוזר קצת

kless1974
    חבר

To: yaroni

ירון שלום,

אילן ואנוכי למדנו ביחד ל GMAT ועברנו את כל התהליך הקבלה ביחד – אולי בגלל זה ההודעות דומות

לגבי ההערה "המעניינת" – אין לי שום אינטרסים מלבד לעזור לאנשים אחרים ובטח אין לי מניות/אינטרס ו/או כל רווח מההפניה לאתר scoretop.

בקיצור, הסיפור שלי (ושל אילן) הוא אמיתי לחלוטין וכל רמיזה אחרת לא רק שאינה נכונה אלא גם לא במקום.

דורון קלס

zefko
    חבר
    מספר הפוסטים: 44

To: YFEFFER

Hi,

Waiting for your questions.

Please give him my mail [email protected] and I'll be happy to assist him directly.

Zefko

yaroni
    חבר

דורון,

הנוסח שלכם זהה – לא יכול להיות שבמקרה כתובה אצל שנכם הטעות בשורה הראשונה:

i got XXX no before i got YYY

כלומר או שאותו אדם כתב את שתי ההודעות, או שאחד מכם העתיק מהשני.

בכל מקרה לי באופן אישי אין בעיה עם הפרסום -אם טעיתי אני מתנצל.

austinpowers_2
    חבר
    מספר הפוסטים: 57

Gets – I moved the thread to this place myself.

You asked me about the GMAX course.

I thought the teachers were skilled, and more importantly, the school is small and hence the attitude was very personal, so I felt I could address only my weaknesses. I had very little time to study for the GMAT, and wanted to focus only on 2 topics, and GMAX was able to do so.

If you have ample time and good discipline you can do without a course. The main reason I took a course was to make sure I have some anchor (do my homework etc).

Bottom line – I am not promoting or anything, but for someone that needed only V and only parts of V to focus on GMAX was ideal + it felt "homely" (although there was a trade-off on profesionalism – some of the organization seemed a little "amateur").

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

To: eladl

Sure

Any referral by Ronen is an important one

my contacts are [email protected]

looking forward to hearing from you

Assaf

ayeletr
    חבר

כאן אפשר לדבר על גילך, מקום מגורים, תוכניות, תחביבים, רקע שלך

היום אני עובד ב…       בתפקיד
    וגם מתעסק ב

סטונטית שנה רביעית

עוד לא עשיתי GMAT, כנראה ביולי

בשלב זה אני רק מתעניין באפשרות של MBA בחו"ל
    ועובדת על ה-GMAT

אודה למי מהחברים הותיקים שיוכל ללחוץ reply ולענות לי:

אני מקווה לתרום לקהילת הפורום הודעות בשנה הקרובה

אז בהצלחה לכולם,

ayeletr

shirichen
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

To: eyam, All

Thank you all for your advice.

Yes, I did interview with Stern before I got wautlist.

ihalpert
    חבר
    מספר הפוסטים: 93

To: LPOW

Regarding Wharton GND (Grade Non Disclosure) policy.

Although faculty have clearly withdrawn their support from the GND policy of years past, the student body has not. In fact, GND has always been a student policy, which the school accepted. Although this has now changed and the school is no longer supporting it, the school has no way of 'taking it down' either.

Earlier this year the Wharton student body had a vote on GND which overwhelmingly decided to continue forward with GND, albeit on a cooperative rather then compulsory basis (which is illegal under US law).

Thus, starting with 2008 grads, GND will be a student run policy, which would depend on student cooperation. I would argue that there would be no effective change, as this has always been a very important Wharton tradition, which the 2008 class will surely continue.

I hope this clears things up.

Israel Halpert

MBA Candidate – Class of 2007.

The Wharton School.

alonka
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

<p align=left dir=ltr>To: All<br><hr></p>יש באמת ישראלים רבים שמתקבלים. לישראלים יש שם טוב בבתי הספר. גם אני התקבלתי למספר בתי הספר ב – TOP 10. למי שבאמת רוצה להתקבל: תמיד תגישן למספר בתי הספר הטובים ביותר – גם אם נראה לכם כי אין לכם סוכוי (לא מדבר על מקרים קיצוניים) – לומדים שם אנשים כמוכם ולא רק גאונים ומצטיינים ביותר. העיקר זה לתפור חבילה כוללת מעניינת. תקנו ספר של MONTAUK – חובה לכל מי שרציני. בהמלצות: תקחו המלצות מפורטות -שלי היו בין 2 ל – 4 עמודים. תדאגו שיהיו בהן דוגמאות ספציפיות מאוד לנקודות החוזק שלכם. תראו שהבוס מוכן להשקיע בכתיבה כי הוא באמת מעריך ותומך בכם. התפקיד ממש לא חשוב -מה שחשוב שיכתבו עליכם דברים טובים מאוד (מנהיגות, עבודה בצוות, יוזמה, חוכמה ובגרות….). עדיף כי המלצה אחת תענה ממש לשאלות של בית הספר באופן ספציפי ולא תהיה מכתב כללי. בחיבורים: תהיו מקוריים מאוד בחיבורים, תראו מודעות עצמית גבוהה ומה ניסיון חייכם לימד אותכם. תסבירו איך נסיון העבודבה שלכם מהווה רקע טוב למה שאתם רוצים ללמוד. תמצאו דרכים כיצד אתם תוכלו לתרום לבית הספר ולקהילה (אולי מועדון חדש, אולי פעילות מעניינת שתעשיר את החוויה). תיעזרו בחיבורים ב – BENNET KRAVITZ באמצעות FULLBRIGHT. שווה את כסף. זה פשוט חובה. אם יש לכם ציונים לא גבוהים – תסבירו שנאלצתם לעבוד במשך התאור (אם אכן כך). אל תשכחו לציין ניסיון צבאי. תדאו להסביר טוב מאוד למה בית הספר מסוים מתאים לכם. ברעיונות: תהיו קצרים וספציפיים. תדעו להסביר למה MBA, למה ארה"ב (למשל חשובה לכם חשיפה בינלאומית), ולמה בית הספר מסוים. כולם שואלים את זה. תראו ביטחון עצמי ובגרות, אך תהיו נחמדים מאוד. באתר של BUSINESSWEEK יש דוגמאות לרעיונות טובים ורעים בוידאו. עוזר מאוד. תקיימו דיאלוג שלמרעיין יהיה מעניין ולא סיפורים ארוכים על עצמם. תהיו ספציפיים בכך דבר ותראו התלהבות מבית הספר. תשאלו שאלות חכמות. תתעניינו גם במרעיין עצמו. אם מדברים עם ארה"ב – תכתבו גלויית תודה. בהצלחה, ואם יש שאלות אשמח לענות

jcrew
    חבר

שלום לכולכם-

אשמח לעזור לכולכם באתר הבית שלי או בפורום זה -כמובן ללא תשלום .

אייל הר-טוב

http://www.river.co.il

austinpowers_2
    חבר
    מספר הפוסטים: 57

To: spiderman

Hi Spiderman,

I suggest u have a look at the " עברת 700 " thread. It discusses the exact question that troubles you (where/how to learn to the GMAT etc'). For example I recommeneded my school in that thread (GMAX).

Good luck

ofri
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

To: kerenleizer

Keren Hi,

I am a first year MBA student here at Cornell.

Please e-mail me and we will set something up.

[email protected]

-Ofri.

shulmag
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

31 Y/O, live in Tel Aviv

Founder

Political

N/R

Officer

yuvalnitsan
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

אני מתחתן עוד פחות מ 3 שבועות ואני ואשתי רוצים לסוע ללמוד בארהב.

היום אני עובד ככלכלן

למדתי כלכלה באונ' חיפה

ציון ה- GMAT שלי:   710 ו 50 בכמותי

אני מתכוון לפנות למספר אוניברסיטאות בהן chicago, kellog, nyu, columbia

אודה למי מהחברים הותיקים שיוכל ללחוץ reply ולענות לי: גם אשתי רוצה ללמוד בארהב – דוקטורט בתחום מדעי החיים (היא מסיימת תואר 2) אם יש למישהו נסיון בנושא ו/או פתרון לאיך נתקבל שנינו לאותה עיר?

או: מבחינת השתתפות בפורום – אני בד"כ מאלה שרק מסתכלים על הודעות של אחרים.

אז בהצלחה לכולם,

yuvalnitsan

JoeCool
    חבר
    מספר הפוסטים: 267

To: Infowell

Hi Info,

i can't find your e-mail address or phone number.

Please e-mail me at: aazucker@ netvision.net.il

or call me

Thanks JC

m_shahar
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

To: dudy, Top3

שלום לכולם,
    האמת שפתחנו דיון מעניין.. הייתי שמח לשמוע תגובות של סטודנטים/בוגרים נוספים – למרות שאני לא יודע אם הערוץ של גילעם הוא המקום…

דבר ראשון, אני מתנצל אם משהו נפגע מהאידיוטיזם והוולגריזם של תגובתי הקודמת (הושפעתי מהמאמר המצויין של דורון רוזנבלום color=#800080http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?contrassID=1&subContrassID=5&sbSubContrassID=0&itemNo=717114/SPAN
    )

דבר שני, דודי, מה נשמע?
    תקשיב לי – אני כבר עשיתי בעבר את הטעות של לזרוק מספרים ואחוזים בלי ביסוס ואכלתי הרבה חרא בגלל זה :) . הלקח שלי: כל פעם שמזכירים מספרים ואחוזים – לבדוק טוב טוב את המקורות.
    מקינזי: על פי BW בשנת 2004 הם גייסו מטאק (~250 סטודנטים) 4 אנשים ובשנת 2004 הם גיסו מ-MIT (~360 אנשים) 26 אנשים ! על פי החישוב שלי 4 מתוך 250 לעומת 26 מתוך 360 זה אומר שיש יותר אחוזים מ-MIT.
    (

http://www.businessweek.com/@@Q1LsbIQQojiTtBsA/bschools/04/full_time_profiles/sloan3.htm

face=Times New Roman color=#800080 http://www.businessweek.com/@@G2UwZYQQoTiTtBsA/bschools/04/full_time_profiles/tuck3.htm/SPAN
    )

האם יש לך נתונים יותר עדכניים? (חיפשתי אבל לא מצאתי נתונים עדכניים של טאק).

דבר שלישי, אני חושב שאנחנו מתמקדים בטפל לגבי ההבדלים בין בתי הספר…

אין חולק על כך שמבחינת Brand במקום הראשון עומדים בכבוד H/S/W (והייתי אומר אפילו שהרווארד מעל כולם …?!?).
    אבל כל בתי ספר המובילים הם בתי ספר מדהימים, בכל זאת מדובר על בתי הספר המובילים בעולם – תקציבים, איכות הפקולטה, הלימודים, הסטודנטים, החוויה, האפשרויות שנפתחות בפניך … חבל על הזמן.

אמנם, צריך לקחת כל השוואה בין בתי ספר שסטודנטים עושים פה בע"מ – אחרי הכל רוב המידע שיש לנו על בתי הספר שאנחנו לא לומדים בהם הוא מעדות שמיעה. אבל, יש לי כמה חברים קרובים בהרווארד ולכן אני חושב שאני כן יכול להשוות בין הרווארד לMIT Sloan.

ההרגשה האישית שלי היא שרוב ההבדלים בין בתי הספר שהם " TOP 10" (ויש בערך 15 בתי ספר כאלו) הם בשוליים:

איכות הפקולטה – בשני בתי הספר יש מרצים מעולים. מומחים מספר אחת בתחומם. גם אצלנו יש מרצים אלוהיים (למשל: קריסטין פורבס, לשעבר יועץ בכירה לנשיא בוש, color=#800080 http://web.mit.edu/kjforbes/www/SPAN/SPAN/SPAN/SPAN/SPAN//SPAN או ג'ק וולש שבא ללמד פה סמסטר הבא) וגם בהרווארד יש מרצים חבל"זים (למשל: קריסטנן, כותב הספר Innovator’s Dilemma).

איכות הלימודים – מלבד דגשים שונים על החומר, שיטות לימוד שנות וקורסים שיש בבתי ספר מסויימים ואין באחרים (למשל אצלנו יש קורס שנקרא G-Lab שבו הסטודנטים טסים לחו"ל, ניו זילנד, ברזיל מקסיקו, נפאל וכו' לעשות פרוייקט יעוץ לחברה בין לאומית גדול), בגדול לומדים את אותם דברים. אף אחד לא יודע באמת האם יותר טוב ללמוד 100% קייס או 50% קייס ובאיזה מקצועות זה יותר טוב.

קריירה (מאחר ומדובר בנושא הקרוב לליבי, כאן יש לי קצת יותר מידע) – לא ראיתי שום הבדל מבחינת האופציות הפתוחות בין סטודנטים אצלנו וסטודנטים בהרווארד. היו בדיוק אותן חברות שגייסו בקמפוס אצלנו ואצלם ובשני בתי ספר תהליך הקבלה לחברות זהה (אולי אולי יש הבדלים בשוליים כמו חברה קטנה X שמגייסת בהרווארד או חברה קטנה Y שמגייסת רק בMIT – אבל אני לא נתקלתי בכאלו). בכל השיחות שלי עם מגייסים מהחברות, מעולם לא נתקלתי בשמץ של התייחסות שונה בין סטודנטים בהרווארד לסטונדטים בסלואן – כולם התייחסו אליהם באותה הרמה.
    חשוב לדעת! כאן כן יש הבדלים בין בתי ספר TOP 10 לבין בתי ספר TOP 20 – בהחלט שמעתי שבחלק מבתי הספר לא מגייסות כל החברות הגדולות. לא כי בית הספר פחות טוב, אלא כי לפעמים לא שווה לחברות האלו להשקיע מאמץ גיוס בבית ספר שבו הם גייסו באופן היסטורי מספר נמוך של אנשים. אני ממליץ למועמדים לבדוק האם בבית הספר שאליו הם מתכוונים להגיש מגייסות כל החברות הגדולות בתעשייה שאליה הם מכוונים (שוב לא מדובר כאן על הבדל של שמיים וארץ, אבל הרבה יותר נוח כשהחברה מגייסת אצלך בקמפוס ולא כשאתה צריך לרדוף אחריה).

איכות הסטודנטים – אני לא מרגיש שיש שום הבדל באיכות הסטודנטים (כן יש הבדל ב"סוג הסטודנטים" – אתייחס לזה מאוחר יותר). האם עורך דין שהתעסק במיזוגים והולך ללמוד בהרווארד יותר איכותי מיזם הייטק שהקים סטארט אפ והלך ללמוד ב-MIT? בשני בתי הספר יש סטודנטים "כוכבים" (סטודטים שאומרים וואוו אחרי שקוראים את הרזומה שלהם) – אולי בהרווארד יש מעט יותר סטודנטים כאלו שהתקבלו גם להרווארד וגם לאמאייטי ובחרו בהרווארד – אבל מספרם באמת מועט מאד.
    חשוב להבין שמרבית הסטודנטים בבתי הספר האלו (בערך שני שליש) הם אמריקאיים שלהם שיקולים קצת שונים לגבי איזה בית ספר ללכת ללמוד בו (למשל – מיקום הרבה פעמים יותר חשוב להם מדירוג). האמריקאיים (אני מכליל כמובן) לא מגישים כמו כל הישראלים לכמה שיותר בתי ספר והולכים לזה עם הדרוג הגבוה ביותר שאליו התקבלו (שיטת השוטגאן) אלא יותר מתמקדים מראש ב"אופי" של בית הספר ומגישים לשניים שלושה בתי ספר עם סגנון דומה.

אז איפה כן יש הבדלים?
    מיקום! עיר גדולה לעומת עיר קטנה/פרוור, חוף מערבי לעומת חוף מזרחי לעומת חור במיד-אמריקה ;) וכו'.

אווירה בקמפוס, "גוף הסטודנטים" / סוג הסטודנטים שהולכים למקום – חשוב להבין שבתי הספר מחפשים סגנון קצת שונה של סטודנטים ולכן יש הרבה סטודנטים מעולים שלא יתקבלו להרווארד כי הרקע והסגנון שלהם שונה ממה שבית הספר מחפש ויש גם הרבה סטודנטים מעולים שלא יתקבלו לאמאיטי כי הרקע והסגנון שלהם שונה. גודל הכיתה מאד מאד משפיע על האווירה ועל הסגנון בקמפוס. גם היחס של הפקולטה והמנהלה לסטודנטים מאד מושפע מסגנון הסטודנטים (אחרי הכל הם מחפשים סטודנטים שיתאימו למקום) – למשל ב-MIT SLOAN היחסים הם מאד מאד פתוחים ומאד לא בירוקטיים.

דברים יחודיים לבית הספר – למשל ב-MIT SLOAN יש דגש מאד מאד גדול על יזמות ועל איך לבצע את הדברים בתכלס, כגון פרוייקטים שבהם הסטודנט מעורב (מה שהם קוראים לו Getting Things Done).

לגבי "רשת הבוגרים" – כאן אין לי מספיק ידע וקשה לי להעריך… הניחוש שלי שלישראלים זה קצת פחות רלוונטי. מה גם שיש סולידריות רבה בין הישראלים בוגרי ה-MBA ללא קשר לבית ספר הם שממנו הם באים (בניגוד לאווירה בפוסטים האחרונים ;)). בנוסף, למרבית החברות הגדולות (למשל מקינזי) יש רשת בוגרים משל עצמן שאותה הן מטפחות בקפידה – ולכן אחרי שעובדים בחברה גדולה כמה זמן רשת הקשרים מאד מאד מתרחבת ויש חשיבות פחותה לבית הספר שממנו הגעת.

לגבי ה-Brand – יש חשיבות מסויימת כשאתה מדבר עם אנשים שלא מכירים אותך, בעיקר האמריקאיים שמאד אוהבים מותגים. לא מעט פעמים כשאמריקאיים שמעו שאני מ-MIT הם ייחסו לי יכולות אנליטיות מופלאות (מה שנכון כמובן, אבל בלי קשר ישיר לכך שאני לומד ב-MIT).
    יש גם חשיבות לכוח הבינלאומי של מותג – למשל נראה לי שבארץ MIT יותר מוכר מוורטון.

זהו בערך, אשמח לשמוע דעות נוספות!
    )אשמח גם לשמוע את דעתכם לגבי מי יהיה השגריר הבא? מלודי, אפרת או נימרוד)

אם משהו רוצה לשאול אותי דברים יותר ספציפיים על ה-MBA, Recruiting, MIT Sloan
    הוא מוזמן לשלוח לי אי מייל ל:
    Shahar AT mit.edu.

anatshi
    חבר
    מספר הפוסטים: 40

Congratulations 2006 admits!

We are trying to organize an informal event for all Israelis admitted this year (to all programs).

It will be a great chance to meet everybody and exchange information.
    In order to do that, we would like to have a contact person in each school.
    So far, we have contacts in the following schools:

Chicago GSB
    CMU
    Columbia
    HBS
    Kellogg
    Michigan
    NYU
    Rochester- NY
    Stanford
    Wharton

If you will be attending an MBA program that is not listed above (US, Europe…) and would like to participate in the event, please send me an email to [email protected] with your contact details, and we will be in touch regarding the actual date and time.

Thanks,

Anat

JoeCool
    חבר

To: JoeCool

I'll get things started.

How many reapplicants are there on the forum?

Have any of you worked with consultants, whether from Israel (is there anyone else other then Aringo?) or from the U.S.?

Any recommendations? Warnings?

I did not use a consultant last time and am seriously considering to do so this time around. Sadly it has become the standard, and it seems like you must play the game this way in order to stll have a fighting chance.

JoeCool
    חבר

To: JoeCool

I'll get things started.

I am curious as to how many reapplicants there are here in the forum? Are you reapplying to all of the schools you applied to last time round?

Also I would like to hear your opinions regarding the use of Consultants in the application process. Has anyone used American companies for this? Are there any other Israeli companies other then Aringo?

Thanks

aringoadmin
    חבר
    מספר הפוסטים: 183

הודעה נכתבה על ידי ForumSystem (הודעות: 82 ) ב- July 05 2006 ב- 15[שורה רווח]
    התותחים – עדכון דו-שבועי
    [נמרוד – שהעדכון הזה יפורסם בתור הודעה בשיחה for members – ברגע שפורסמו 20 הודעות מאז עדכון התותחים האחרון, הוא יקפוץ שוב]
    [שורה רווח]
    הנערצים
    מקום החבר מעריצים

[שכל שמות החברים שמופיעים בהודעה זו יהיו לינק שמוביל אל פרופיל החבר]

[להציג את 30המובילים, לא להציג מישהו שיש לו אפס מעריצים גם אם זה אומר שיוצגו פחות מ-30. שהנתונים שמופיעים בטורים יהיו מיושרים בקו אנכי אחד כמה שניתן ]

המפרגנים
    מקום החבר פירגונים

[להציג את 30 המובילים, לא להציג מישהו שיש לו אפס פירגונים גם אם זה אומר שיוצגו פחות מ-30 ]

המפורסמים
    מקום החבר מס' הודעות

[להציג את 30 המובילים]

[שכל שמות החברים שמופיעים בהודעה זו יהיו לינק שמוביל אל פרופיל החבר]

aringoadmin
    חבר
    מספר הפוסטים: 183

To: Administrator

הודעה נכתבה על ידי ForumSystem ( הודעות: 82 ) ב- July 05 2006 ב- 15

הבלתי נשכחות – עדכון דו-שבועי
    [נמרוד – שהעדכון הזה יפורסם בתור הודעה בשיחה members – ברגע שפורסמו 20 הודעות מאז עדכון הבלתי נשכחות האחרון, הוא יקפוץ שוב (כך שזה ייצא שאחרי כל 10 הודעות יש עדכון – התותחים והבלתי נשכחות לסירוגין]

מקום 1:
    ההודעה של ShimonH שקיבלה 12 !Cool [נמרוד – שהלינק ייפתח בחלון חדש שמציג את ההודעה]
    "בעקבות הביקור שלי בקמפוס להלן מספר עדכונים חשובים ממש מהשטח…"
    [נמרוד – כאן יוצגו 60 ה-characters הראשונים של ההודעה ואחריהם 3 נקודות… הכל בתוך גרשיים]

מקום 2
    :
    [להציג את 50 ההודעות המובילות, אבל לא להציג הודעות שקיבלו פחות מ-2 קול, גם אם זה אומר שיוצגו פחות מ-50]

dalit
    חבר

To: אייל

Actually I have a VERY good idea!!!

contact me offlline: dtalmor.mba2007@london.edu

asaf_sagy
    חבר
    מספר הפוסטים: 68

To: JSJS

Hi JSJS

Let me help you with the Math part. Instead of studying math from the basics, use the following web site:

You pay 20$, get a VIP account and have access to real GMAT math questions from the last month. When I did my test, I recognized 10/37 questions before even reading.

Good luck!

Asaf

Itair
    חבר
    מספר הפוסטים: 193

To: m_shahar

היי שחר,

האם תוכל לפרסם את המייל שלך?

תודה,

איתי.

m_shahar
    חבר

To: Itair

לפי כמות הספאם שאני מקבל נראה לי שהאימייל שלי כבר די מפורסם

shahar

@

sloan.mit.edu

dannyweb
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

האם אתם יכולים לפרט בתור מהם התחומים שנחשבים כמובילים ב- MIT.

החיבור לתעשיה והדגש על יזמות ברורים, אבל רציתי לדעת אם יש משהו מעבר.

תודה,

דני

kassifo
    חבר
    מספר הפוסטים: 201

To: m_shahar

לא היה לי ספק שמישהו יקפוץ על הבדיחה הזאת. לא ידעתי אם זה יהיה שחר או מישהו אחר, למרות שמהכרותי איתו – הייתי צריך להניח שזה יהיה הוא.

אייל
    חבר
    מספר הפוסטים: 210

To: gets

סנדי קריסברג מBW- הוא יועץ אמריקאי בעל Cambridge Essay Service .

האתר שלו – http://world.std.com/~edit/

אגב, לדעתי הוא לא כ"כ שימושי עבור ישראלים, הוא מתמחה יותר בקהל האמריקאי. פעם שאלתי אותו איזו שאלה והוא אמר שהוא לא כ"כ מחובר לסקטור הישראלי. יש יתרון ליועצים בארץ כי יש להם נסיון בלייעץ לישראלים איך לשווק את עצמם, למשל – איך לתאר את השירות הצבאי…

מקווה שעזרתי

אייל

gets
    חבר
    מספר הפוסטים: 67

To: אייל

Thank you.
    GETS
    m_shahar
    חבר

To: Roy Ben-Ami

BTW:

If you can't make it to the meeting feel free to send me an email

shahar

@

sloan.mit.edu

LK
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

Hi Guys

just joined….

I am an MBA student in Wharton. So I am here only to help….

780 in the GMAT…frankly, probably a lot of luck. I took the course at GMAX and used a web-site called toptopscore.com

post questions about anything….(admission, GMAT,Wharton…)

ilan
    חבר

To: treves1

50 בכמותי, הטיפ שלי הוא האתר http://www.scoretop.com . תשלם דמי חבר ושב עליו חודש וגם אתה תוציא 50 כמותי!!!!!

ilan
    חבר

To: Limch

38 במילולי! טיפ אחד – http://www.scoretop.com , שלם דמי חבר ושב עליו חודשים בחלק המילולי וגם אתה תוציא 38!!

asaf_sagy
    חבר
    מספר הפוסטים: 68

To: ilan, treves1

מסכים עם אילן ב- 100%.

התועלת בקורס GMAT קצת שונה. זה עוזר גם למבחן עצמו וגם בעת כתיבת החיבורים, משום שהשליטה ב grammar טובה יותר.

אם אתה רוצה זבנג וגמרנו – רק סקור-טופ.

מוצגות 50 תגובות – 151 עד 200 (מתוך 562 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.