Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה התקבלת? אנא עדכן

מוצגות 50 תגובות – 701 עד 750 (מתוך 847 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • kit
    חבר
    מספר הפוסטים: 82

To: kpmg

תלוי בבי"ס.

ב- INSEAD ו- LBS צריך להשיב בין 3 שבועות לחודש מיום ההודעה על הקבלה.

הבעיה היא לא בלהשיב אלא בלשלם את המקדמה…

ariel13
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

To: All

Are there any Bocconi or IESE current students?

Please contact me in [email protected]

REL

gileyal
    חבר
    מספר הפוסטים: 279

כמה נתונים מעניינים מצ'ט עם האדמישנס של רוס
    http://media.www.themsj.com/media/storage/paper207/news/2009/01/26/News/Inside.Look.At.Ross.Mba.Admissions.2011-3597476.shtml

1.One thing Ross Admissions did differently this year was change its Round 1 Application Due Date from October 31 to October 10. Did Round 1 numbers increase or decrease with this change?

We accelerated the Round 1 application date by three weeks this year. We saw an increase in U.S. applications, and a decline in international applications.

2.Has Ross seen an influx in applications this year for Round 2? How much do you think is due to the economy?

Typically, when the economy declines, business school applications rise. That has been the case for most of the economic downturns in the past. So if you would've asked me to predict app volumes in September, 2008, I would've been bullish. But as the financial crisis unfolded, and the loan market dried up, students, particularly international students, began rethinking their plans for school. As a result, our Round 2 app volume was down relative to last year. Many other schools are seeing the same thing.

rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274

אין לי כמובן נתונים רשמיים אבל לפי הנתונים החצי רשמיים שפורסמו בפורום ההודי החביב עליי לגבי סבב 1 ומהערכה סובייקטיבית הנובעת מקריאת פורומים נוספים עולה שיש בתי ספר שבאופן מכוון מיעטו לקבל מועמדים זרים בסבב ראשון והמגמה נמשכה גם בסבב 2 כנראה שוב משיקולי דירוג עקב הבעיתיות של מימון התואר על ידי תלמידים זרים ומציאת תעסוקה לאחר מכן…
    כך שיש ויש
    omerutah
    חבר
    מספר הפוסטים: 41

Hi All,

I just got a phone call from Ross and i'm in. After 2 strikes with HBS and Columbia it felt good :)

I have to say that right now I have no idea what i'm going to do…It's something i'm thinking of doing for the past 4 years and on the other hand there's so much to lose theoretically, right?

I Will be happy to speak with any "fresh" admits who made the decision to wither accept or reject a schhol and understand why.

– Omer.

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: omerutah

Congrats Omer!

What's there to lose?! Well, except for a bit of money and your current career… But you gain so much more (debt)!

To be honest, it's a valid question, but I think that starting a 2 year MBA in about 6 months should quite probably put you in the clear in terms of the current general unpleasantness that is the global economy.

Who knows, you just might be lucky enough to graduate exactly as all the financial services and consulting firms realize that they fired too many people and will subsequently hire tons of MBAs, creating a huge demand that would translate into great salaries and benefits

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 10

Omer,

I also received an offer from Ross this thursday – contact me at [email protected] so we can exchange some info

omerutah
    חבר
    מספר הפוסטים: 41

Hi All,

Got the call from UCLA today and i'm in (+$$).

:)

Anyone else?

epony
    חבר

Congrats!!!

I know a 1st year there if you need/want to talk to someone…

Email me for details:

epony

at

hotmail

dot

com

lauriy
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

Hi All,

Got the call from Booth today – soooo excited!!!

:-)

Good luck to all.

Yoni1492
    חבר
    מספר הפוסטים: 67

To: lauriy

אח, ווייט ליסט משיקגו… עד מתי צעירים יעלוזו? :)
    gileyal
    חבר

התקבלתי לשיקגו מהוייט ליסט.

יוני – בקרוב אצלך!

danbarak
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

מזל טוב לכל המתקבלים לשיקאגו.

מזכיר לכם שיש מפגש היום בערב…

Yoni1492
    חבר

To: danbarak

בארבע ווייט ליסט משיקגו, עכשיו קבלה ל- NYU! איזה יום מטורף…
    rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274

מברוק יוני הנחישות משתלמת
    gileyal
    חבר

אח שלו! לא יכול להיות יותר שמח בשבילך!!

Yoni1492
    חבר

To: rash733

תודה רן, מקווה לשמוע חדשות טובות גם מגזרתך בקרוב!
    falxori
    חבר
    מספר הפוסטים: 18

ok, so right before the game is over, here is the score for me…

negative from

MIT- really wanted to there…

Stanford – suddenly I feel old…

Positive

Tuck – Awsome school and people, should be a once in a life time experience to live up there with the polar bears

Kellogg – Probably the most prestigious of my options, brand and opportunities play a role

Berkeley – came off the WL. Tech orientation and location add to its appeal

Duke – great location (brother lived there). declined their offer yesterday (hopefully someone here who is WLed will get in)

still WL at Chicago, so I won't consider it as an option yet.

now i'm left with the good (but very hard) problem of picking one (why won't they allow polygamy of schools?) and figure out how to pay for it all…

Ori

dakar
    חבר
    מספר הפוסטים: 22

שלום רב,

אשמח לקבל התייחסות ל"מאזן הכוחות" בין מישיגן ולונדון ביזנס סקול באשר ליתרונות היחסיים מבחינה מקצועית, כמותג בארץ ובחו"ל ובאשר לאפשרויות טובות יותר להעסקה בסיום התואר. ברקע מצוייה גם הסוגייה של אירופה מול ארה"ב בכלל וובעיקר בימים אלה. תודה מראש

Jeff
    חבר
    מספר הפוסטים: 40

To: falxori, All

Hi,

Following Ori's lead, here's my score for this season.

Round 1

MIT – Dinged without interview.

Wharton – Still on the WL…

Kellogg – Admitted to MMM!

Round 2

Ross – Dinged without an interview

Tepper – Admitted with $$, but not seriously considering it.

Booth – Admitted!

I'm leaning strongly towards Kellogg, but don't really want to turn down Chicago; I second Ori's call for polygamy…

Good luck to all of those still waiting!

Jeff

epony
    חבר

To: dakar

כמה נקודות לשיקולך:

1. אחרי LBS אתה זכאי פחות או יותר אוטומטית (לא כולל בירוקטיה) לוויזת עבודה באנגליה.
    2. המיקום המרכזי של LBS בלב לונדון שם אותך קרוב פיזית למעסיקים רבים. המיקום של רוס מבטיח לך חוויה חברתית יוצאת דופן.
    3. זה תלוי לא מעט באיפה אתה רוצה לעבוד אחרי הלימודים: LBS = אנגליה (ובמידה מסויימת שאר אירופה), רוס = ארה"ב.
    4. ברוס כשליש מהסטודנטים מגיעים מחו"ל. ב-LBS כמעט 90% אינם מאנגליה (ורבע מאלה באים מצפון אמריקה).
    5. ממוצע ה-GMAT ברוס הוא 706 וה-"מינימום" הלא כתוב הוא 650 , ב-LBS הוא "רק" 690 והמינימום הוא 600.
    6. ברוס יותר משליש מהתלמידים הן נשים. ב-LBS הנתון הזה יותר קרוב לרבע מלשליש.
    7. ברוס יש כמעט 450 תלמידים במחזור. ב-LBS יש קצת יותר מ-300.
    8. נכון לשנה שעברה, השמת תלמידים בשוק העבודה יותר מאוזנת ברוס מאשר ב-LBS – כמעט מחצית מהתלמידים בלונדון נכנסו לפיננסים (מעניין מה יהיה השנה…)
    9. נכון לשנה שעברה, בוגרי LBS מרוויחים קצת יותר בממוצע (משהו כמו 90 אלף דולר מול 85 אלף דולר).
    10. נכון לשנה שעברה, שיעור האנשים שקיבלו הצעת עבודה תוך 3 חודשים מתום הלימודים עמד על כ-90% בשני בתיה"ס.

חשוב לציין שבהינתן המצב הכלכלי הנוכחי, סביר להניח שיהיו שינויים לא קטנים בנתוני ההשמה העדכניים…

בהצלחה!

danmano
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

המותג לונדון ביזנס סקול חזק יותר בארץ ובאירופה ממישיגן, בארה,ב מישיגן יותר חזק, כי בגדול אמריקאים מתעניינים רק במה שבאמריקה. מצד שני, אמריקאים מסתכלים על דירוגים… אז אולי יהיה קצת יותר קל להסביר להם שלונדון יותר טוב.

בתעשיית המימון, בנקאות בחוף המזרחי יותר יעריכו את לונדון לדעתי, חוץ מזה בכל דבר אחר בארהב יעריכו יותר את מישיגן.

קשה לחשוב על מה שקורה בעולם ולנסות להקיש על בתי הספר כי כולם במשבר. צריך להסתכל לטווח ארוך לחשוב איפה הקריירה שלך נבנית: פה באירופה או בארהב..

בכל מקרה בהצלחה

dakar
    חבר

To: danmano

תודה על התשובה. לעניין הדירוגים- אני ראיתי שבביזנס וויק לפחות מישיגן דורגה חמישי אז למה אתה חושב שהדירוג של לונדון נחשב גבוה יותר בארה"ב או בכלל? תודה

gileyal
    חבר

הדירוג של ביזנסויק הוא אחד מבין מספר דירוגים ובמסגרתו אכן קיבלה אוניברסיטת מישיגן את הדירוג הכי גבוה שקיבלה עד היום. מה שכן, זו אוניברסיטה מצוינת שתמיד מדורגת בטופ 15 ולרוב גם בטופ 10.

קשה מאד להשוות בין בתי ספר בארה"ב לבתי ספר מחוץ לארה"ב בצורה מדעית – ולכן רוב הדירוגים מפרידים בין דירוג אמריקאי לדירוג שאר העולם. (אגב, אם אני לא טועה, רוב המדרגים הם אמריקאים).

ריאלית, אני חושב שניתן לומר ששני בתי הספר הם בין בתי הספר הטובים בעולם וברמת המותג שניהם חזקים מאד. עדיף להכריע על בסיס תכנון הקריירה שלך ולא על בסיס הדירוגים.

mbawanaabe2010
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

These schools essentially have a different value propersition. If you want to work in Europe go to LBS and vice versa.

Interesting why you chose to apply to both schools on the first hand.

epony
    חבר

To: dakar, gileyal, danmano

עקרונית, שני הדירוגים הכי "נחשבים" הם אלה של Business Week (צריך ללחוץ על החוצץ "Full-Time MBA" בשביל הטבלה הרלוונטית) ושל Financial Times.

LBS מדורג באופן עקבי במקומות הראשונים ב-FT, והשנה אף העפיל למקום הראשון (יחד עם Wharton). בדירוג זה מישיגן נמצא רק במקום ה-23 (כאשר לפניו 11 בתי"ס אמריקאים ו-11 בתי"ס לא-אמריקאיים…)

מישיגן מדורג כיום חמישי בארה"ב ו-LBS מדורג חמישי מחוץ לארה"ב ע"י BW, אבל ראוי לציין ש-BW "סובל" בשנים האחרונות ממה שנדמה כנטיה חזקה להעדיף תכניות קנדיות מחוץ לארה"ב (Queen's ו-Ivey הקנדיות מקדימות את LBS בדירוג של BW).

gileyal
    חבר

אז איפה נופל הדירוג של USNEWS? עד היום הייתי משוכנע שהוא הדירוג הכי נחשב.

האמת שהדירוג של פיננשל טיימס מאד שונה מהתפיסה הרווחת לפעמים. כך למשל ייל מדורגת מעל קלוג, NYU מעל שיקגו וכיו"ב.

dakar
    חבר

To: mbawanaabe2010

הגשתי לשני בתי הספר – לונדון ומישיגן מסיבות שונות. ניתן לראות הרבה אנשים שמגישים במקביל לבית ספר שידוע באוריינטציה המימונית שלו ובמקביל לביה"ס שנהנה יותר מאוריינטציה כללית או של ניהול. בסופו של דבר ברמת בתי הספר הטובים לא קיימת דיפרנציאצייה אמיתית בין היכולות בתחומים השונים וזה יותר עניין של תפיסה שהשתרשה. גם המגייסים לא נעולים על קונספט אחד של סוג בית ספר. לכן, האמנתי שנכון להגיש יותר על בסיס המיקום, המותג והתחושה הכללית. כמובן שהגשתי לעוד כמה בתי ספר ואין לי את כל התשובות הסופיות עדיין. אירופה מול ארה"ב זו שאלה לא פשוטה בעיקר לנוכח זה שהובהר לי שהיכולת של ישראלי לעבוד באירופה אם למד בארה"ב ובעיקר בבתי הספר המובילים שם היא כמעט זהה ליכולת שלו להתקבל לאירופה אם למד בבית ספר מוביל אירופאי. לעומת זאת, ישראלי שלמד באירופה לא ממש יכול להתקבל לעבודה בארה"ב, לפחות לא דרך התואר עצמו. האמריקאים רוצים בוגר מאוניברסיטה אמריקאית ובעיקר אם הוא זר והאירופאים פתוחים יותר בהיבט זה. אם מוסיפים לנימוק זה את העובדה שהאירופאים פחות פתוחים באופן כללי לזרים בעוד המשרות הפתוחות לזרים בשוק נורמלי בארה"ב רבות יותר אז למעשה היתרון העיקרי של ללמוד באירופה זה האווירה או איך המותג נתפס בארץ מול האלטרנטיבה הספציפית בארה"ב. אגב, בלונדון אמרו לי זה לא ממש אווירה אירופאית כמו למשל בצרפת או בספרד אז בהיבט זה אין שם יתרון גדול כנראה. היתרון הוא בעיקר בתפיסת המותג אחר כך בארץ ביחס למישיגן כיום וכן בכל זאת האוריינטציה החזקה המימונית למי שזה התחום שמעניין אותו

gets
    חבר

Ori,
    Congrats! Great achievement and tough choice. The good thing though – you cannot really go wrong.

Please let me know if you would like to talk about Tuck

Best.

falxori
    חבר
    מספר הפוסטים: 18

To: gets

will do,

I'm still trying to make it to ASW (if I can arrange a work trip around it…)

Ori

dakar
    חבר

To: epony

תודה על ההתייחסות המעמיקה. מרשים. אציין רק שהתקבלתי כבר לשני בתי הספר. איפה אתה מדרג את ההשתכרות הממוצעת בלונדון מול אינסיאד? איך אתה משווה בין 2 בתי הספר בתור בוגר אינסיאד? מעניין
    dakar
    חבר

To: Jeff

ג'ף, אהלן, בהמשך למייל שלך על סיכום ביניים בתוצאות ההגשות שלך- איך אתה מסביר שהתקבלת חלק לקלוג ולא קיבלת אפילו זימון למישיגן? ברור שכל ההגשות האלה נתפסות בערבון מוגבל, רב הנסתר על הגלוי, אין כללים וגם אין הבדל כזה מהותי בין בתי הספר מבחינת סיכויי קבלה אם בכלל אבל בכל זאת, קלוג נתפסת טופ 5 ומישיגן טופ 10, באחת התקבלת חלק ובאחת לא קיבלת ראיון. מעניין איך אתה מסביר את זה. האם הכרות בקלוג עם מישהו עזרה לך למכור את עצמך בצורה מדוייקת יותר?

epony
    חבר

כשמדברים על קלות יחסית של מציאת עבודה באירופה אחרי לימודים בארה"ב, מתכוונים פחות יותר ל-3 המותגים המובילים היסטורית בארה"ב, דהיינו הרווארד, סטנפורד ווורטון. מעבר לכך, החשיפה היחידה ל-MBA אמריקאי היא בתחום הפיננסים, שם מפרגנים גם לשיקגו וקולומביה (ובמידה מסויימת מכירים גם את קלוג) מעבר לשלושת הקודמים. אני בספק רב אם יהיה לך קל באותה מידה להתקבל לעבודה באירופה עם MBA ממישיגן לעומת MBA מ-INSEAD או LBS.

מה שנכון, האירופאים יותר פתוחים לאמריקאים מאשר האמריקאים לאירופאים, אבל לא במידה כזו שאפשר פשוט לאמר שאין כל יתרון למותג של התכניות האירופאיות המובילות על התכניות האמריקאיות המובילות במגרש הביתי של האירופאיות… בכל אופן, אם תסתכל על נתוני השמה תראה שבתי"ס אירופאיים כמעט לא "שולחים" בוגרים לצפון אמריקה ולהיפך. היוצא דופן היחיד הוא המקרה של לונדון, שמבחינת בינ"ל בשוק העבודה ובתרבות השלטת היא פשוט בליגה משלה – ועדיין יש יתרון משמעותי ל-MBA ב-LBS אם התוכנית היא לעבוד בלונדון אחרי הלימודים כי כמו שאומרים בנדל"ן, כל העסק בנוי על 3 יסודות: location, location, location…

בכל הנוגע לזרים, זו עלולה להיות טעות קשה לחשוב שהאמריקאים יותר פתוחים לזרים מהאירופאים. ראשית, כי דברים משתנים ועל הקונספציה הזאת כבר אבד הכלח; שנית, כי בימים של משבר כלכלי חריף כמו זה שאנו מצויים בו, לאמריקאים יש נטיה מאוד חזקה לסגור שערים, לקצץ מכסות ובאופן כללי להפוך למאוד לא סימפטיים בכל מה שנוגע לזרים, על אחת כמה וכמה כאלה שהם מוכשרים; שלישית, בהתחשב במאפיינים של השוק האירופי המשותף, הסובלנות לזרים – ובפרט בעולם העסקים – גדלה משמעותית ומדיניות הסרת הגבולות של האיחוד האירופי בהחלט תרמה לכך.

epony
    חבר

To: dakar, Jeff

כמו שסיפרה לי בחורה מאוד מוכשרת, שהתקבלה ל-HBS אבל לא קיבלה אפילו WL מרוס (או טאק, אחד מהשניים), אחד שמבין הסביר לה שזה הכל עניין של Yield Management. דהיינו, אם בי"ס מהחמישייה השניה חושב שאתה מועמד מאוד חזק וחושד/חושש/יודע (כי לפעמים מציינים זאת באפליקיישן) שאתה מגיש לעוד בתי"ס, אז הוא לא יטרח אפילו להציע לך ראיון, לא כל שכן קבלה, מכיוון שהוא לא רוצה שההצכה שלו תידחה ברגע שתתקבל לבי"ס יותר נחשב…

כן, זה ציני וקצת הזוי, אבל אלה החיים בעולם העסקים…

Jeff
    חבר

זו באמת שאלה טובה.

יש את ההסבר המחמיא של "הניחו שאני מועמד חזק שיתקבל וילך לבית ספר טוב יותר," ויש לעומת זאת את ההסבר הבוגר יותר של אפליקיישן חלש.

בקלוג, שיקגו ווורטון השקעתי המון זמן (כולל ביקור בקמפוס ושיחות עם בוגרים/סטודנטים) ללימוד על התכנית, דבר שלדעתי השתקף באיכות האפליקיישן ובקייס שבניתי לגבי למה כל בית ספר מתאים לי. ברוס עשיתי את האפליקיישן בדקה התשעים ולא ביקרתי בקמפוס. לכן לדעתי הוא היה פחות מוצלח למרות עזרה אדירה של כמה סטודנטים נפלאים מרוס.

בנוסף תמיד יש את אפקט הכאוס של התהליך: יום רע של הקורא, יותר מידי ישראלים/מהנדסים באותו יום או שכבר התקבלו וכו'…

dakar
    חבר

ועובדה שאינסיאד למשל מזמנים אנשים ברמה מאד גבוהה שיוכלו להתקבל להארוורד או וורטון ואני לא בטוח שאינסיאד נתפס בחמישייה הראשונה (וכמובן שהדירוגים זה די שטויות אבל אני זורם כאן עם התיזה שלך) . אני לא חושב שמישיגן המדורגת חמישית בעולם במקום אחר לעניין זה מאינסיאד או כל אוניברסיטה אחרת שלא שייכת למותגים שהיסטורית הכי מבוקשים. יש הטיות לא קטנות בהליך גם אם במקרים מסויימים התיזה שלך מקבלת ביטוי במציאות. דיפרנצייאציה בין אנשים ברמה מסויימת על בסיס פרמטרים די בסיסיים ומוכרים היא מאד קשה. יש כאלה שמתקבלים להארוורד, עברו ראיון בוורטון או קלוג למשל ונדחים. תבדוק אמפירית ותראה שאני צודק. ולא שוורטון או קלוג נופל מהארוורד אבל שוב אני זורם עם התיזה שלך לעניין המותג והסיכוי. בכל מקרה, הנקודה שלך ברורה ויכול להיות שבמקרים מסויימים קיצוניים יש בה מן האמת. ספציפית לגבי מישיגן, אני מכיר בוגר של ביה"ס שהתקבל להארוורד ומישיגן ובחר במישיגן כי קיבל מלגה מלאה. מה שכן, עובדה שזומן לראיון והתקבל למישיגן. שוב, לא קוהרנטי לתיזה שלך במקרה זה
    dakar
    חבר

שאלה- וורטון וקלוג היסטורית נתפסים טופ 5. קלוג הרבה שנים היתה במקום הראשון לפחות בדירוגים בארה"ב ובשנים האחרונות וורטון עברה אותה ותפסה את המקום הראשון. יש כאלה שמדברים על טופ 3 ואז קלוג כביכול לא נמצאת שם בעוד שפעם היא היתה שם בגדול. האם נכון להגיד שהיום וורטון מותג חזק יותר מקלוג? האם יש למעשה את הארוורד וסטנפורד למעלה בראש (למרות שמבחינת דירוג זה לא כך ואני מדבר על מותג) אחר כך וורטון, אחר כך קלוג במקום שלישי לבד ואחר כך באים אםאיטי, שיקאגו, קולומביה, מישיגן וכל יתר הטופ 10?

האם גם בארה"ב קלוג נתפס כמותג קצת יותר חלש מוורטון? האם במימון ספציפית הוא נתפס חלש יותר?

תודנ

dakar
    חבר

שאלה- וורטון וקלוג היסטורית נתפסים טופ 5. קלוג הרבה שנים היתה במקום הראשון לפחות בדירוגים בארה"ב ובשנים האחרונות וורטון עברה אותה ותפסה את המקום הראשון. יש כאלה שמדברים על טופ 3 ואז קלוג כביכול לא נמצאת שם בעוד שפעם היא היתה שם בגדול. האם נכון להגיד שהיום וורטון מותג חזק יותר מקלוג? האם יש למעשה את הארוורד וסטנפורד למעלה בראש (למרות שמבחינת דירוג זה לא כך ואני מדבר על מותג) אחר כך וורטון, אחר כך קלוג במקום שלישי לבד ואחר כך באים אםאיטי, שיקאגו, קולומביה, מישיגן וכל יתר הטופ 10?

האם גם בארה"ב קלוג נתפס כמותג קצת יותר חלש מוורטון? האם במימון ספציפית הוא נתפס חלש יותר?

תודנ

dakar
    חבר

תודנ

Jeff
    חבר

היי,

לדעתי לשונות בין שנה לשנה בדירוגים אין בכלל חשיבות. מה שבאמת חשוב יותר הוא כוחו של המותג. הדירוג של יו אס ניוז מתבסס במידה רבה על חוות דעת של "מומחים" רבים שעונים לסקר, ופחות על נתונים מספריים של השמות ומשכורות. לכן לדעתי הוא מודד טוב יותר את עצמת המותג. אם מסתכלים שם על השביעייה הראשונה, אז באמת אין (שוב, לדעתי) הפתעות. ואני מתנצל בפני כל אלה שלא יסכימו איתי פה

epony
    חבר

dakar,

לנושא ההשתכרות, הנתונים היבשים מראים על יתרון קל ל-INSEAD. ניתן לאמר שזה בגלל שכמעט חצי מבוגרי LBS הולכים לפיננסים, שם משכורות הבסיס (הנתון הרלוונטי והזמין ביותר להשוואת שכר של בוגרי MBA) נמוכות יותר מייעוץ אסטרטגי למשל (נקודת החוזק ההיסטורית של INSEAD). עוד גורם משמעותי ליתרון של INSEAD הוא השינוי הדרמטי בשערי המטבע, ובעיקר הפיחות המסיבי שעבר על הליש"ט בשנה האחרונה. ב-2007, בוגר INSEAD שהרוויח בממוצע שכר בסיס שנתי של 80 אלף יורו היה מקנא בעמיתו מ-LBS שקיבל בממוצע 65 אלף פאונד. היום הנתונים האלה משקפים יתרון דווקא לבוגר INSEAD.

באשר להשוואה בין שני בתיה"ס, כתבתי על כך ארוכות לפני כשנתיים כשקיבלתי את החדשות הטובות משני בתיה"ס בהפרש של שבוע בערך. הנה השוואה מ-2006 שנערכה בפורום BW ע"י כמה אנשים שהתקבלו לשני בתיה"ס: http://forums.businessweek.com/n/pfx/forum.aspx?tsn=1&nav=messages&webtag=bw-bschools&tid=71754.

שני הסנט שלי (ושל עוד כמה חבר'ה) הופיעו בפורום זה תחת הדיון על LBS.

בשורה התחתונה, הייתי הולך שוב על INSEAD אם הייתי צריך להחליט היום מה עדיף, מכמה סיבות:
    1. INSEAD יותר זול מ-LBS, בעיקר מבחינת עלויות בלתי-ישירות ועלויות אלטרנטיביות.
    2. החיים ביער הצרפתי/באי הסינגפורי תורמים לעניות דעתי לחווייה סטונדטיאלית יותר עשירה מהחיים בכרך הלונדוני הסואן.
    3. בטווח הארוך, המותג של INSEAD יותר חזק בארץ (למיטב ידיעתי), ויש הטוענים גם בשאר העולם.
    4. היסטורית, LBS מזוהה עם תחום הפיננסים – במצב הכלכלה העולמית, זה עלול להיות חיסרון יותר מייתרון.

הסיבה העיקרית ללכת עכשיו דווקא על LBS ולא על INSEAD היא אופק כלכלי – סביר להניח שמצב הכלכלה העולמית יהיה טוב יותר עוד שנתיים וחצי מאשר עוד שנה וחצי, כך שתכנית הלימודים הארוכה יותר של LBS עדיפה על זו האינטנסיבית של INSEAD (למרות שמאוד קשה להעריך מה באמת יהיה המצב עוד שנה-שנתיים).

עוד סיבה להעדיף את LBS על INSEAD, שיכולה להישמע אזוטרית משהו, אבל כדאי לקחת אותה בחשבון – עדיף לקחת שנתיים חופש מאשר רק שנה אחת…

בהצלחה!

dakar
    חבר

תודה, אגב, אם אלך על לונדון, אני מכוון דווקא למסלול של ה-15 חודשים המהיר יותר
    epony
    חבר

חשוב להסתכל על הדירוגים בעין מאוד ביקורתית, ולקחת בחשבון שלכל דירוג המתודולוגיה (והאג'נדה) שלו (שלא לדבר על המניפולציות שבתיה"ס עצמם עושים על מנת לשפר את הדירוג שלהם).

יותר מעניין לדעתי יהיה להסתכל על מגמות בדירוגים, כי גם אני זוכר איך קלוג היה מקום ראשון בדירוג של BW כמה שנים רצוף והיום המצב די שונה…

היסטורית, וזה תופס באותה מידה היום כמו שזה תפס בשנים האחרונות (שלא לאמר בעשורים האחרונים), השילוש הקדוש של האמריקאים מורכב מהרווארד, סטנפורד ווורטון, וידוע בכינוי: "HSW". קלוג, שיקגו, קולומביה ו-MIT מרכיבים את השביעייה הראשונה, הידועה בכינויה "M7" (ולא בכדי, הדיקאנים של בתי"ס אלו נפגשים מעת לעת כדי לדון בנושאים אקדמיים וכיו"ב). רוס וטאק מוזכרים כמעט תמיד בתוך העשיריה הראשונה, והמקום העשירי משתנה בהתאם למי שאתה מדבר איתו, ובד"כ הוא הולך לברקלי,NYU, UCLA או דארדן. אחרי אלה מגיעים עוד כמה שמות מוכרים, שמרכיבים פחות או יותר באופן קבוע את העשיריה השניה: דיוק, קורנל, UNC, CMU, ייל, אוסטין ואינדיאנה.

בכל מקרה, אם אתה בבי"ס שמדורג בטופ 10 (ויש אומרים שאפילו בטפ 15 או טופ 20), יש לך סיכויים שווים מהרבה בחינות להגיע לאותם מקומות עבודה. הדבר נכון גם לגבי הקליבר של האנשים שתלמד איתם, לגבי החומר הנלמד ולגבי איכות המרצים. הפערים בין בתיה"ס המובילים בכל הפרמטרים לעיל הם מאוד קטנים, כך שבסופו של דבר, הגורם המכריע הוא ה-Fit הידוע לשמצה (והוא גם שמשפיע על אנשים רבים להגיד שתכנית א' טובה יותר מתכנית ב' בגלל שמונה סיבות אחרות – זו פשוט ראיה סובייקטיבית של הפערים בין בתיה"ס דרך עדשת ה-Fit הספציפית לאותו בנאדם…)

טוב, אני רואה ששוב כתבתי מגילה, אבל נראה לי שכבר רגילים לשטויות שלי פה…

נ.ב. היסטורית באירופה המותגים הכי נחשבים הם INSEAD, LBS ו-IMD השוויצרי. אחריהם אפשר לציין את הספרדים IESE ו-IE והבריטים אוקספורד וקיימברידג' (דרך אגב, לשני הבריטים יש מותג בינ"ל מאוד חזק, למרות שלא בהכרח בקשר ישיר ל-MBA שהם מציעים). עוד שמות רלוונטיים, אבל יותר מקומיים/אירופאיים מאשר בינ"ל הם ESADE הספרדי, Bocconi האיטלקי, HEC הצרפתי, RSM ההולנדי ועוד כמה בריטים (מנצ'סטר, קראנפילד…)

epony
    חבר

באשר ל-15 חודשים ב-LBS, אל יתהלל חוגר כמפתח. תגיע לבי"ס, תבין יותר טוב מה זה אומר לדחוס את התכנית ובאיזה ויתורים זה כרוך, וסביר להניח שתמצא את עצמך הולך עם הזרם ומסיים תוך 18-21 חודש. טוב, אולי "הולך עם הזרם" זו לא ההגדרה הכי מדוייקת – מה שיקרה זה שתגלה שיש איזה שני קורסי בחירה ו/או פרוייקט אחד או שניים שאתה פשוט מת לעשות, אבל לא נכנסים בלו"ז המצומצם יחסית של ה-15 חודש.

גילוי נאות: אלה שתי האגורות שלי ושלי בלבד. מי שמחזיק בידו נתונים שונים או השקפת עולם אחרת מוזמן להביע אותה כאן…

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

its not about classes you can take in the additional 3-6 months… it's abuot the beer ;-)
    epony
    חבר

To: dalit

Between you and me (and everyone else that's reading this), I'd probably go to IESE for an 18 month vacation on the Barcelona beach if I could do it all over again ;-)
    nyaniv
    חבר
    מספר הפוסטים: 76

First of all, it depends on which ranking you are looking at.

Second of all, you should read on what basis was that ranking conducted on.

After that, you should stop focusing on which school was on which place in which ranking. This is irrelevant and no one that takes the MBA issue seriously will look on it in this resolution.

The ranking are nice when you are looking for example on the schools that are top 10 or top 15 as opposed to others (and that too is defendant on the ranking in question) and that is as far as its usefulness goes.

Wharton in known for its top finance department. That does not say that a Kellog grad will have difficulty competing with a Wharton grad on Finance jobs, it only might say that more finance related recruiters will come to Wharton than to Kellog.

dakar
    חבר

Hello you all,

This time I will be happy to consult with your regarding the hereby hesitation:

Insead v. LBS v. IMD v. NYU v. Columbia

Please refer to advantages and disadvantages and how you would rank these good institutions.

Hag Sameach. The knowledge expressed in this site is quite impressive. Some of you should consider using these skills for a purpose of a side job with a salary.

dakar
    חבר

Hello you all,

This time I will be happy to consult with you regarding the hereby hesitation:

Please refer to advantages and disadvantages and how you would rank these good institutions.

Hag Sameach. The knowledge expressed in this site is quite impressive. Some of you should consider using these skills for a purpose of a side job with a salary.

dakar
    חבר

Hello you all,

This time I will be happy to consult with you regarding the hesitation hereby:

מוצגות 50 תגובות – 701 עד 750 (מתוך 847 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.