Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ויזות עבודה בארה’’ב – H1B

מוצגות 23 תגובות – 1 עד 23 (מתוך 23 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • ilanvag
    חבר
    מספר הפוסטים: 157

לנוכח הפאניקה שהייתה בהרבה אתרים, אני חושב שהמידע הבא מאוד יעניין את המשתתפים בפורום הזה – נכון לתאריך 10 באפריל 2007 (יום שלישי האחרון), הוגשו בסך הכל 12,989 בקשות לוויזות H1B עבור סטודנטים לתארים מתקדמים, מתוך מכסה שנתית של 20,000 ויזות שקיימת בתחום הזה.

להלן ההודעה הרשמית של USCIS:

http://www.uscis.gov/files/pressrelease/H1Bfy08CapUpdate041007.pdf

(ראו פסקה שלישית).

בסיכומו של דבר, מסתבר שכל הסיפורים ששמעתי בכל מיני מקומות ופורומים, על ארגונים שחזרו בהם מהצעות לסטודנטים (נדמה לי שהוזכרו סטנפורד ואוניברסיטאות מובילות נוספות), כמו גם סיפורים על כך שחלק מהאוניברסיטאות שוכרות עורכי דין מומחים לענייני הגירה, כדי לטפל בסטודנטים עקב המחסור בוויזות – כל אלה היו פשוט פאניקה מוקדמת ולא מבוססת (כי כל הבקשות לוויזת עבודה מוגשות ביחד, ועד שלא עשו מיון, לא ידעו מה שייך לאיזו קטגוריה).

אז לכל מי שהתחילו לחשוב "מה עושים אם אי אפשר לקבל ויזת עבודה" – אפשר קצת להירגע, מסתבר שיש מספיק ויזות לתארים מתקדמים…

אילן

Slovo
    חבר
    מספר הפוסטים: 96

To: All

הי אילן,

הנתונים לא רלוונטים מכיוון שלבוגרי MBA אין עדיין את התואר המתקדם (בנקודה זאת בזמן עדיין לא קיבלו את התואר), ולכן לא נחשבים במסגרת הסטודנטים עם התארים המתקדים.

בקיצור, אפשר לשמור על הפאניקה.

סלובו.

ilanvag
    חבר

To: Slovo

רגע, זה מעניין. למה אתה מתכוון "בנקודה זאת בזמן" ?

אני מבין שמי שקיבל הצעה לאחר ה-Internship, החברות מגישות עבורו את ה-H1B במהלך השנה השנייה, במקצה שנפתח ב-1 באפריל; אבל למעשה, עד 1 באוקטובר, בה הוויזה נכנסת לתוקף, כבר יש לו תואר שני. אתה מתכוון שבגלל הפרשי הזמנים הללו, אי אפשר להגיש סטודנטים בשנה שנייה על המכסה הזו, של תארים מתקדמים?

Slovo
    חבר

אכן. במועד הגשת הטפסים, שהוא המועד הרלוונטי, למרבית בוגרי ה MBA (אלו שאין להם תואר מתקדם מעברם) אין עדיין תואר שני, ולכן לא זכאים להיכנס למכסת התארים המתקדמים.

רוב הסטודנטים בבתי הספר הללו עובדים כיום חזק על לשכנע את בית הספר להעניק להם את התואר מוקדם יותר כדי שיוכלו להיכנס להקצאה זאת. כרגע זה עדיין לא קיים.

סלובו

Beethoven
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

To: Slovo, ilanvag

מישהו מוכן להסביר לי מדוע אני צריך להיות בפאניקה?

למיטב הבנתי, ברגע שיש לך ויזת J או F, זה מאפשר לך לעבוד שנה אחרי התואר. את הויזה H צריך רק כדי להאריך את העבודה מעבר לשנה זו. בנקודת זמן זו כבר נהיה עם MBA.

אז מה הבעיה?

ilanvag
    חבר

To: Beethoven

די פשוט. אכן ויזת הלימודים מאפשרת לך לעבוד שנה לאחר התואר. בהנחה שהתואר מסתיים במאי/יוני (נניח 2007), זה אומר שאתה יכול לעבוד עד מאי/יוני בשנה שלאחר מכן (2008, בדוגמה שלנו).

אבל, ויזת H1B שהבקשה עבורה הוגשה ב-1 באפריל 2008 (כי אי אפשר להגיש ב-2007, שכן עדיין אין לך תואר שני), מאפשרת להתחיל לעבוד רק ב-1 באוקטובר 2008. כלומר, נוצר לך פער של כמה חודשים טובים, בין סיום העבודה על ויזת הלימודים (מאי/יוני) ועד ל-1 באוקטובר, שבו למעשה אתה לא יכול לעבוד. זוהי מגרעה רצינית, הן לסטודנט, אבל גם למעסיק (שמעתי שיש גם דרכים יצירתיות לעקוף אותה, כמו שימוש במעין "ויזת ביניים" כמו J1, אבל זו לא דרך המלך, ולא בטוח כמה המעסיקים ירצו להשתמש בדרכים יצירתיות…).

אגב, ברגע שאתה לא בסטטוס, כלומר באותם חודשים שבין מאי/יוני לבין ה-1 באוקטובר, אז לא רק שאתה לא יכול לעבוד בארה"ב, אלא ספק אם אתה בכלל יכול לשהות בארה"ב… אלא אם אתה מבצע שינוי סטטוס לתייר… אבל זו סוגיה אחרת.

m_shahar
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

הי סלובו,

מה נשמע?

כאמור, גם אני ניסתי להשיג מכתב דומה מסלואן ללא הצלחה…

תעדכנו אותי אם אתם מצליחים…

שחר

Slovo
    חבר

אין בעיה. יש לך את האימייל שלי, עדכן אותי עם יש משהו חדש – וכנ"ל להיפך.

סלובו.

shimonh
    חבר
    מספר הפוסטים: 159
    orrach
    חבר
    מספר הפוסטים: 18

To: shimonh

כתבה מעניינת בביזנס-ויק בעניין. נראה שמחצית מהבקשות לרשיון עבודה נדחות. מצד שני האמריקנים מודאגים מהעניין ופועלים להגדיל את מספר הוויזות

http://www.businessweek.com/bschools/content/may2007/bs20070514_587413.htm

yaron1
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

To: ilanvag

לפי מה שקראתי (http://www.nvo.com/beaulier/workinginamerica/ וגם לפי האתר של USCIS) נראה שהמעביד יכול לבקש H1B גם על בסיס מקצועי, אם למועמד יש לפחות תואר ראשון או יכולות מיוחדות. המשמעות מבחינת המעביד היא היצמדות לסיבה המקצועית. לא ברור לי אם מעסיקים מנצלים את האופציה הזו, האם זה בכלל מאפשר למועמד לעסוק בניהול בתעשיה של המקצוע שלו, והאם ניתן לשנות את סיבת הבקשה כאשר המועמד מקבל את התואר במנ"ע. מישהו יודע?

ירון.

ilanvag
    חבר

To: yaron1

אני חושב שזוהי המכסה "הרגילה" של H1B, זו שעבורה הייתה הצפה…

gili4u
    חבר
    מספר הפוסטים: 78

היי ירון,
    בכל מקרה, על המעביד להראות כי היכולות שלך קרובות מאוד לעבודה המוצעת.
    בגלל שגם בארה"ב כבר ברור לכולם שזה משחק טיפשי ויותר קל לחצות את הגבול ממקסיקו מאשר לעבוד באופן חוקי, המעביד בדרך כלל מוציא דרישות עבודה מאוד קרובות למועמד (במקום להיפך). כך, אם ניקח דוגמא קיצונית, עוברים על קו"ח של איש ההייטק, לוקחים את כל השפות שהמועמד עבד איתן, בכל הפלטפורמות, ואז בונים פרופיל שבאמת רק האדם הזה באופן מדהים עונה לדרישות ….

אני מנסה לומר שיהיה בסדר, רק צריך למצוא מעסיק שכבר עסק בענין בעבר.

גילי.

Roy Ben-Ami
    חבר
    מספר הפוסטים: 82

חברה,

אני די בנישה של רואה השחורות כאן בפורום, אבל רציתי להביא לעיונכם דיון שהולך בביזנס וויק פורום על נושא העבודה בארצות הברית לאחר התואר:
    לחץ כאן

בכללי, כתוב שם שחברות רבות לא הולכות להעסיק הקיץ סטודנטים בינלאומיים ומפרסמות שהן לא מעונינות שאפילו יבואו לראיון (הן מראינות רק אזרחים אמריקאיים). הדבר נכון לגבי בתי ספר מהטופ 10 (לפחות על פי שלושה מהמשתתפים שם בבתי ספר שונים).

לגבי מי שמתעניין בהיי טק, כתוב שגם גוגל וגם מיקרוסופט פירסמו שהם לא מעוניינות בסטונדטים בינלאומיים השנה לתפקיד MBA.

לא יודע מה איתכם, אבל הרעיון להשקיע כל כך הרבה כסף ולא למצוא עבודה די מבאס…

מישהו מהישראלים בבתי הספר יכול לאמת את הנתונים? האם גוגל ומיקרוסופט יראיינו סטודנטים בינלאומיים למשרות לקיץ הזה?

Slovo
    חבר

הי Roy,

לפחות לגבי וורטון הנתונים אינם נכונים – יש זוג ישראלים שעובדים הקיץ במיקרוסופט (שניהם אזרחי ישראל בלבד).

בנוסף, יש מספר מכובד של זרים שעובדים גם במיקרוסופט וגם בגוגל.

סלובו.

shimonh
    חבר
    מספר הפוסטים: 159

אני חושב שמדברים על עונת הגיוסים הבאה ולא על זו שגיוסיה באים לידי ביטוי בקיץ הזה.

בכל אופן, מעניין לדעת האם מדובר בשמועות או בדברים מבוססים שה-CAREER OFFICES כבר מיודעים לגבם.

idanva
    חבר
    מספר הפוסטים: 119

To: shimonh

עד כמה שאני יודע הבעייה אכן קיימת אך בארה"ב מודעים אליה והנושא בטיפול.

בכתבה שהייתה השבוע במעריב (בעותק המודפס ולא באינטרנט וכן לא יכולתי לצרף קישור) היה רשום שהתחילו להניע חקיקה בנושא שתגדיל את גודל המכסה ל 150,000 וכן תאפשר לכל בוגר של מוסד אמריקאי לא להיכלל במכסה זו.

באמת צריך להיות עם יד על הדופק ולראות מה יקרה עם הסוטרנדטים שמתחילים בשנה הקרובה

ilanvag
    חבר

To: idanva

עידן – יוזמות חקיקה בארה"ב זה משהו שכל הזמן מדברים עליו. בעיתונים פה, בשבועות האחרונים (וגם לפני כן) כותבים כל הזמן על יוזמות שונות להגדלת המכסה ל-H1B, על "הלבנת" כל מיליוני הלא-חוקיים, ועוד ועוד.

מילת המפתח היא "מדברים" – לוקח פה הרבה זמן עד שמשהו זז, בייחוד ביוזמות חקיקה שכרוכות בהגירה ובנושאי עבודה, ולכן לא הייתי מציע לבנות על כך לשנה-שנתיים הקרובות (שלא לדבר על כך שלמיטב הבנתי, המוגבלת, יש התנגדות בבתי הנבחרים לחלק מהיוזמות הללו).

gili4u
    חבר
    מספר הפוסטים: 78

מסכים לחלוטין. אני עוקב כבר כמה שנים והנושא הזה מגרד הרבה אנשים בצורה לא טובה …
    גם אם יגיעו לחקיקה היא עשויה להשתנות מאוד בסנאט, כך שבאמת אי אפשר לבנות על זה עד שהחוק חתום ..

מצד שני, יש המון קומבינות גם בתאגידים בארה"ב. לדוגמא, יכול מאוד להיות שחברות שמגייסות כל שנה מגישות במכסה קבועה, ופשוט מעבירות בין עובדים את הויזה. כבר שכחתי באיזו קונסטלציה זה אפשרי, אבל נתקלתי בשיטה הזו לפני כשנתיים.

יהיה בסדר .. :)

Roy Ben-Ami
    חבר
    מספר הפוסטים: 82

זה בדיוק העניין….

לפי הנתונים כרגע לא יהיה בסדר בכלל, במיוחד אם חברות כמו מיקרוסופט וגוגל לא מגייסות יותר סטודנטים בינלאומיים.

אני כמו רבים מכוון לשוק ההיטק, ואם מיקרוסופט מפסיקה לראיין סטודנטים אז המצב בעייתי ביותר.

שים לב שהכוונה כאן היא לגיוסי MBA ולא מהנדסים (ששם מיקרוסופט וכו תמיד ימשיכו לגייס).

אני באמת מחכה לשמוע נתונים מסטודנטים שכבר שם, והאם הם נתקלים בתופעה שמתוארת בביזנס וויק.

ilanvag
    חבר

To: Roy Ben-Ami

רועי – יש פה עוד כמה חברות היי-טק "קטנות" חוץ ממיקרוסופט וגוגל; זה לא שאני מזלזל בהן, חס וחלילה, אבל יש מספיק חברות היי-טק בשוק האמריקני, וגם אם חלק מהחברות הללו יפסיקו לגייס סטודנטים בינלאומיים, אני בכלל לא בטוח שיהיו חסרות הצעות בתחום. וחוץ מזה, אני בכלל לא בטוח אם ההצהרות הללו הן באמת קביעת מדיניות, או שזה חלק ממסע יחסי ציבור שנועד ללחוץ על מחוקקים וקובעי מדיניות (ומיקרוסופט מאוד טובים בזה, ויש להם היסטוריה ארוכה בכל מיני תרגילים שכאלו…).

idanva
    חבר
    מספר הפוסטים: 119

אני מסכים במאת האחוזים שדיבורים לא עוזרים ורק ביום בו יתוקן החוק ניתן יהיה להיות רגועים.

השאלה היא איך אנחנו שומעים על זה רק מהעיתונות ולא מבוגר MBA ישראלי שלא הצליח למצוא עבודה.

אמנם לי יש עדיין זמן לפני שאתחיל לדאוג (עושה כרגע קורס GMAT) אבל יהיה טוב לשמוע מה אומרים החברה שסיימו השנה או מסיימים שנה הבאה.

לפי ממה ששמעתי מההרצאה של סלובו לגבי וורטון (שהייתה מעולה, אפרופו) לא קיים כל קושי במציאת עבודה בחו"ל.

דברים דומים שמעתי גם מחברים בשיקגו, קלוג וסטנפורד שסיימו שנה ראשונה.

השאלה היא אם יש כאן מישהו שאכן נתקל בקושי במציאת עבודה.

Slovo
    חבר

וקישורית קטנה מגוגל בנושאי H1 –
    Google Congress Hearing

מוצגות 23 תגובות – 1 עד 23 (מתוך 23 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.