Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה חוויות מה TOEFL

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • guybenja
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

שלום

לפני כשלושה שבועות עשיתי TOEFL בתל אביב. להלן מספר התרשמויות, הכל כמובן זו דעתי האישית:

1. איך מתכוננים:

קריאה: אני הרגשתי ששלושה שבועות של הכנה, כשעתיים במהלך השבוע ועוד כ 5 שעות בסופשבוע היו מספקים. בעיקר התעסקתי בלקרוא המון המון קטעים ולענות עליהם שאלות. השתדלתי גם תוך כדי לקרוא ספר באנגלית (SUNSET PARK/PAUL AUSTER) ולרשום לעצמי בדף בכל פעם שנתקלתי במילה שאני לא מכיר, זה אגב מאוד עזר לי ונתקלתי בלא מעט מהמילים האלה במבחן עצמו. אני חושב שבסופו של דבר קראתי כ 30 קטעים ועניתי על כ 400 שאלות. אני חושב שזו הדרך הטובה ביותר להתכונן – זה פשוט "אימון שרירים" מעולה למוח שמתרגל לאט לאט לאנגלית.

דיבור והקשבה: ניסיתי כמה שיותר לשמוע אנגלית ובעיקר, וזה ישמע מצחיק, לחשוב באנגלית לעצמי וממש לענות לכל מיני שאלות בקול רם באנגלית. יש את כל סוגי השאלות שבדרך כלל שואלים (ספר לי על העיר בה אתה גר, דמות שאתה אוהב וכד') באינטרנט ועניתי על המון שאלות. בנוסף, הורדתי PODCAST לאייפוד שנקרא ONLY VOCABULARY, בכל קטע לומדים שתי מילים חדשות, מאוד נחמד ועזר לי לא מעט. אני חושב שהכי חשוב זה ללמוד איך מתכוננים לשאלות הקשבה ודיבור, חלק חשוב מהעניין זה לתרגל את כתיבת ההערות תוך כדי הקשבה וגם לדעת למה לצפות שישאלו. בדרך כלל אם יש שיחה בין שני אנשים אז תמיד לאחד מהם תהיה בעיה והשני יציע שתי פתרונות, בקיצור, יש פטרן מאוד ברור לשיחות הקשבה האלה וצריך להכיר אותו.

כתיבה: לא כתבתי הרבה ESSAYS, אני חושב שבאיזור ה 6 וזה באמת השתקף בציון, בדיעבד הייתי צריך לכתוב יותר ובעיקר לקרוא ESSAYS טובים כדי לקבל מושג. יש קובץ שאפשר להוריד עם 500 חיבורים מה TOEFL וכדאי להשתמש בו.

הבחינה עצמה: לבוא מוכנים לעובדה שזה לא יהיה בתנאים אופטימליים, מסביבכם ידברו ויציקו וחשוב לא להישאב לבאסה. צריך להגיע מוכנים ולא לחוצים ולהבין שהתנאים לא כאלה משפיעים, רק צריך לדעת להתנתק ולעשות הכי טוב שאפשר. אני נעזרתי באטמים שחילקו וזה היה מעולה, גם כשמדברים לעשות את זה בקול רם ולא ללחוש כי לא נעים.

בסוף קיבלתי 112 שזה פחות או יותר מה שרציתי , ירדו לי הכי הרבה נקודות על החיבור שזה חבל אבל מובן כי לא התכוננתי אליו מספיק.

שורות תחתונות:

1. אימון שרירים – לקרוא כמה שיותר קטעים באנגלית וללמוד מילים חדשות

2. לתרגל את עניין הרישום הערות תוך כדי הקשבה

3. לא לזלזל בחיבורים – לכתוב הרבה חיבורים לפני ולקרוא חיבורים כתובים.

מוזמנים לכתוב את החוויות שלכם מהמבחן לטובת אחרים שעדיין לא נבחנו.

בהצלחה

גיא

economics
    חבר
    מספר הפוסטים: 135

To: All

היי גיא

הציונים ניתנו באותו יום ? כמה זמן אחרי הבחינה הם מגיעים במייל?

guybenja
    חבר

To: All, economics

היי

הציונים הגיעו באי מייל אחרי כ 10 ימים.

בהצלחה

גיא

economics
    חבר

To: guybenja

היי..

עשרה ימי עבודה או עשרה ימים..?

אני עדיין מחכה לציונים:)

תודה

guybenja
    חבר

To: economics

האמת שזה לקח 10 ימים בסך הכל…

הייתי מחכה עוד שבוע אחד ואז כבר שולח להם מייל.

גיא

economics
    חבר

To: All

האמת שכבר קיבלתי את הציונים..

103 ובדיבור 22

זה עשוי לפגוע במועמדות שלי לטופטן?

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

לא הבנתי לאיזה בי"ס אתה מתכוון, אבל כעיקרון הציון שלך מספק למרבית בתיה"ס. כמו כן, בתיה"ס פחות מתמקדים בציון הדיבור ויותר בציון הכתיבה…

הנה קישור לרשימה די מקיפה של ציוני המינימום ב-TOEFL שהתכניות המובילות דורשות (או ציונים ממוצעים של מתקבלים, תלוי במידע הזמין): http://gmatclub.com/forum/toefl-score-requirements-for-most-popular-schools-80110.html

guybenja
    חבר

אני לא יודע לאן אתה מנסה להגיע, לכל אוניברסיטה יש את הרף שלה, אתה צריך לבדוק מה רלוונטי אליך.

אגב, זו ממש לא בושה לעשות את המבחן שוב אם אתה מרגיש שיכולת לקבל יותר.

גיא

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.