Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה חיים עם בן זוג ב-INSEAD

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 21

שלום חבר'ה,

אשמח אם אחד מבוגרי אינסאד או התלמידים הנוכחיים יוכל לסייע לי להבין את נושא החיים עם בת זוג באינסאד.

מבחינת כל פרמטר אפשרי אינסאד הוא מקום אידיאלי עבורי, ועל פי הנתונים שלי נראה שגם יש לי סיכוי.

הבעיה היחידה היא שאני מגיע ללימודים עם בת זוגי, ומהבחינה הזו החיים בכפר קטן ליד פאריז נראים קצת בעייתיים: האם לבני זוג יש "חיים" בסיטואציה כזו, או שזו פשוט שנה של המתנה? האם יש אופציות להשיג עבודה סבירה באיזור? לחילופין, האם זה ריאלי לגור בפאריז בזמן הלימודים?

אם יש מישהו שעבר את החוויה, או שיכול להפנות אותי (או את אשתי) לבן/בת הזוג שלו לשמוע קצת על הניסיון, זה ממש יעזור.

תודה מראש.

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: abiel

שלום אסף,

בני ובנות הזוג של אנשים שלומדים ב-INSEAD עושים כל מיני דברים במהלך השנה, כגון עבודה במשרה מלאה, לימודים באוניברסיטה הפתוחה, כניסה להרצאות של השתתפות בפעילויות עם בני/בנות זוג אחרים (ואירגון שלהם) וכן בפעילויות חברתיות שונות… יש כאלה שמתייחסים לזה כשנה "חופש" מהחיים האמיתיים, ומתמכרים לאידיליה של חיים בכפר צרפתי ציורי, ויש כאלה שעושות רילוקיישן מהעבודה בארץ לסניף של החברה שלהן בפריז.

בכל מקרה, זה לא ממש ריאלי לגור בפריז במהלך הלימודים (יש בודדים שעושים את זה, ואלה בד"כ צרפתים שגרו בפריז עוד לפני הלימודים…)
    מה שכן, זה די סביר עבור בת הזוג לקחת רכבת של 30-40 דקות לפריז בשביל העבודה – אני לא מפלה, פשוט הלימודים ב-INSEAD יכולים להתחיל מוקדם ולהיגמר מאוחר, בעוד שעבודות רבות בצרפת מאפשרות שעות עבודה הרבה יותר נוחות (שבוע העבודה הרשמי בצרפת הוא של 7 שעות ביום בלבד!)

אופציות התעסוקה בצרפת תלויות בעיקר באפשרות להשיג אשרת עבודה. אם יש לך או לזוגתך דרכון אירופאי, מה טוב – אחרת, זה הרבה יותר מסובך…
    אם יש לה אשרת עבודה, אז אפשר לחפש עבודה ב-INSEAD (לא דברים מסעירים בד"כ, למרות שאני מכיר מישהי שהגיעה עם ארוסה ל-INSEAD בשנה שעברה ובזמן שהוא למד היא התקבלה למחלקת השיווק של תכנית ה-MBA ועובדת שם כבר יותר משנה במשרה מלאה – הרבה אחרי שהוא סיים את הלימודים!), או לנסות למצוא עבודה בפריז…
    אופציה נוספת היא לנסות למצוא עבודה בשגרירות ישראל בצרפת, כי הם יכולים עקרונית לסדר עבודה לעובדים מקומיים ישראלים (עמ"י בלשון משרד החוץ).

הנה עוד מידע על חייהם של ה-"פרטנרים" ב-INSEAD (ככה קוראים להם אצלנו ;-): http://www.insead.edu/mba/life/families.cfm

אם אתה לשמוע פרטים יותר ספציפיים על החוויה שלי ושל אישתי, אתה מוזמן ליצור קשר במייל: epony ב-hotmail נקודה com

בהצלחה!

shulapa
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

To: epony

היי

גם אנחנו שוקלים ברצינות את אנסייד

חברה שלי כרגע לומדת מנהל עסקים בתל אביב, וכנראה שישאר לה עוד סמסטר כשנעזוב.

ידוע לך אם יש אופציה שהיא תסיים את הלימודים בצרפת?

לא חשוב לה בהכרח אינסייד, כל מקום שתל אביב יכירו בו מספיק

epony
    חבר

To: shulapa

אני חושב שאת השאלה הזאת צריך להפנות לאונ' ת"א… תחושת הבטן שלי היא שזה לא יהיה אפשרי אבל הכל יכול להיות…

אתם יכולים גם לנסות לחפש תשובה בפורומים יותר כלליים (של תפוז, ynet וכיו"ב) בנושא לימודים בחו"ל או מעבר לחו"ל – יכול להיות שמישהו כבר נתקל בסוגייה הזאת שם…

בהצלחה!

razia
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

To: All

Tel Aviv University has a student exchange program with universities across the globe. Your friend might be able to do her last semester in this program
    A list of participating programs:
    http://recanati.tau.ac.il/?CategoryID=767&ArticleID=2121
    shulapa
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

To: razia

thanks for the tip…

it's definitly an option. we just hope to get accepted to the same countries :-)

if she keeps her current average (97) we may have a good chance

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 21

To: epony

תודה על התשובה המפורטת.

לי יש אמנם דרכון אירופי, אבל אני מניח שהבעיה העיקרית של אישתי תהיה השפה.

בכל מקרה, ההתלבטות העיקרית שלי כרגע היא בין INSEAD ל-LBS, שם כמובן יש יתרון גדול באספקט הזה מבחינת ההימצאות בעיר וכן השפה, כאשר היתרון הגדול שאני מכיר כרגע מבחינת INSEAD הוא השם של המוסד הזה בארץ (היות ואנחנו ככל הנראה לא נישאר יותר משנתיים בחו"ל, כולל הלימודים).

אשמח לדעת אילו עוד הבדלים מהותיים (מהיכרותך כמובן) יש בין שני המוסדות שכדאי להוסיף לשיקולים.

תודה מראש,

אסף.

epony
    חבר

To: abiel

Abiel,

If you have an EU passport then your wife would have a lot more options, both on campus and in Paris!
    It's true that language could be an issue, but you can find jobs in France that require English rather than French… There are usually several job openings on the INSEAD campus that don't require any knowledge of French!

From my experience in London, the average time it takes an Israeli to find a job here is 4-6 months… Regardless of what your wife did in Israel, it takes a long time to adjust to the differences in the job market.

Here are some resources the INSEAD vs. LBS match-up:

Add to these a general post/discussion on the critical criteria for school selection (scroll down one message): http://mbachances.co.il/forum/display_topic_threads.asp?ForumID=1&TopicID=892&PagePosition=1&threadpage=2

Finally, my personal reasons for prefering INSEAD to LBS were:

• Personal Fit – I visited both campuses and talked to students and alumni from both schools. Bottom line: I liked INSEAD more.
    • Costs – Tuition is about the same, but INSEAD is significantly cheaper than LBS if you consider living expenses and loss of income.
    • Duration – 10 months at INSEAD vs. ~18 months at LBS .
    • Employment Profile – LBS is more targeted at the Financial Services industry (almost 50% of students go into Finance after graduation), whereas INSEAD is more focused on Consulting and Industry (less than 20% of students go into Finance).
      I knew I wasn't interested in Financial Services at all, so INSEAD seemed like a more natural choice in this respect.
    • Location – Like I said before, INSEAD is not that remote from Paris (about 40 minutes by train), and my wife and I went there often.
      To me, the key benefit of INSEAD's small town location was that you get much more socially involved with your classmates (there aren't many other options in the forest ;-)
      Also, considering that I will probably spend the next few years in a busy major city (case in point, London, where I now live…), I thought that living in the forest would be a lot more fun!

Best of luck!

gil7
    חבר
    מספר הפוסטים: 15

To: All

לא בטוח שזה כל כך פשוט להמשיך את הלימודים בצרפת, יכולה להיות בעיה של שפה…
מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.