Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה מי רוצה להרשם לאיפה סתו 2009 ?

מוצגות 50 תגובות – 1 עד 50 (מתוך 137 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274

נושא מקובל בפורומים בחו"ל משום מה נעדר לחלוטין כאן

משמש ליצירת קבוצות תמיכה

דיון בנושאים ספציפים של תהליך ההרשמה

מעקב אחר המתחרים וכד'

האם זה הבדל בפסיכולוגיה ?

האם הישראלים הם זאבים בודדים 

או סתם שומרים את הקלפים סמוך לחזה

האם קיים חשש מעינם הפקוחה של הסטודנטים והבוגרים

I WONDER

SB
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

To: All

שלום לכולם,

אני סטודנט שנה ראשונה בברקלי.
    אשמח לענות על שאלות..
    הדרך הכי טובה ליצור איתי קשר היא לשלוח מייל ל-
    sagy_burshtein
    ב-mba.berkeley.edu

קצת שונה מהנושא של הדיון, אבל נראה לי שזה המקום הטוב ביותר להודעה מסוג זה..

בהצלחה,
    שגיא.

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: rash733

צחוק או לא, נראה לי שתיאוריות הקונספירציה מעט מופרכות…

האתר הזה מעוצב מעט "שונה" מרוב אתרי הפורומים בחו"ל, ואפילו גילעם התייחס לכך בציניות לא מזמן ;-)

היות ולא ניתן ליצור שיחות (Threads), אלא רק לפתוח עוד ועוד "תת-פורומים" בנושאים שונים ומשונים, נהיה פה קצת בלאגן שמקשה על המעקב אחרי משתמשים בעלי מכנה משותף.

בכל אופן, אני בהחלט חושב שיש מקום לדיון שפתחת, ולא משנה הסיבה – אולי זה אפילו יחסוך לאנשים את המנהג המשעשע של להדביק את אותה ההודעה בדיוק (בשינוי שם ביה"ס) בכמה דיונים שונים ;-)

בהצלחה!

נ.ב. אם מישהו מהצוות הטכני של האתר רואה את ההודעה הזאת, הנה קישור למדריך תוכנות פורומים די מקיף (למרות שאני מניח שהסיבה העיקרית שהדבר לא נעשה עד כה הוא הצורך בשמירת המידע הקיים וכן האילוץ של תמיכה בעברית… מצד שני, יש כמה עשרות אם לא מאות פורומים בעברית, כך שאני מניח שיש תוכנות שיודעות להתמודד עם זה): http://mashable.com/2007/08/19/online-forums.

rash733
    חבר

או קיי
    לעידוד ההשתתפות
    אני אתן COOL
    לכל אחד מ 5 הראשונים שיפרסמו את היעדים שלהם
    counsilliery
    חבר
    מספר הפוסטים: 35

אני לא מבין למה לא.

סטנפורד, סטרן, ייל, דיוק, מישיגן, קלוג (ואת חמשת האחרונים, אני גם טס לבקר עוד כמה ימים לפי הסדר בו נכתבו).

LBS_hopeful
    חבר
    מספר הפוסטים: 142

הרווארד ואינסאד הוגשו.

לונדון ווורטון בדרך (יוגשו גם הם ב R1).

NYU ב R2 (אם בכלל ).

לדעתי באופן כללי עדיף שהנתונים הללו לא יגיעו לידי ועדות הקבלה… הם עלולים להניח מתוך הרשימה שהם לא במקום הראשון אצלך – ולדחות אוותך מחשש שתדפוק להם את הYIELD… בכ"א לא נראה לי שהאינפ' באתר כאן תצא החוצה… אני מקווה…

את העדיפויות שלי מבין הארבע הראשונות אני אשמור לעצמי (האמת היא שאני בעצמי עוד לא סגור על הסדר).

אלעד.

rash733
    חבר

תודה על ההענות

לדעתי אף אחד בועדות הקבלה לא מניח שהמועמדים נרשמים לביה"ס אחד ויחיד
    בנוסף לדעתי אילו הם היו יודעים שמועמד מסויים נרשם רק לביה"ס שלהם הם היו מטילים ספק בשיקול הדעת שלו
    וכן לגבי העדיפות בין בתי הספר זה עניין דינמי
    שמאוד תלוי בין היתר בפרמטרים כגון מילגות
    יתכן שמילגה נדיבה בבית ספר נמוך יותר בדירוג הכללי או האישי תטה את הכף

LBS_hopeful
    חבר

אני מניח שאתה צודק… ובכ"ז…

אם אני יושב בוועדת הקבלה, אני מסתכל אחרת על מועמד שנרשם ל-7 אוניברסיטאות (מעט קיצוני) מאשר על מועמד שנרשם לשלוש, לדוגמא…

LBS_hopeful
    חבר

שאלה נוספת לדיון בנושא דומה….

מי נמצא באיזה שלב של מוכנות באיזה אונ'…?
    לכמה אתם מתכוונים להגיש בכל סיבוב?
    בכמה כבר סיימתם את העבודה? הגשתם?

rash733
    חבר

נראה שאתה בשלב יחסית מתקדם

אני סיימתי קורס GMAT ולומד למבחן הצפוי בקרוב
    השתתפתי בכמה מפגשים עם בוגרים, חקרתי באינטרנט לגבי הליך ההרשמה וביה"ס ביקשתי וקיבלתי עלונים גיבשתי את המטרות האישיות שלי ואת סידרי העדיפויות שלי ביחס לכל ביה"ס וכן באיזה ביה"ס יתנו יותר משקל לנקודות החזקות שלי ופחות משקל לנקודות הפחות חזקות שלי
    וגיבשתי רשימה סופית כמעט באופן מוחלט
    והשלב הזה עומד להסתיים בכנס של פולברייט ואני לא מניח שהרשימה תשתנה אלא אם כן יהיו הפתעות כגון עלונים מרהיבים מצגות מתוחכמות ובנות משכנעות מה ADMISSION
    (דרך אגב פרמטר מסויים אצלי זה באיזה בי"ס פרסמו תמונות של סטודנטיות יותר יפות )
    פניתי למספר עורכי הרשמה
    ונראה לי שיש ברגע זה מועמד מוביל
    אה כן וגם במקרה נכנסתי לתהליך ההרשמה און ליין של אחד מבתי הספר ברשימה שלי
    אז אפשר לומר שהתחלתי
    בגדול אני ארשם לבי"ס אחד ב R1 בתיקווה שאני אספיק
    וליתר -4 ב R2

LBS_hopeful
    חבר

בהצלחה במבחן… מחכה לעדכונים…

המלצה קטנה – אל תמתין עם הלוגסטיקה. דברים קטנים כמו להזמין (ולשלוח) גליונות ציונים יכולים לעכב אותך מאוד בשלבים מאוחרים יותר. תשחרר את הפקק הזה כבר מעכשיו.

בנוסף, אין מה לחשוש מלהתחיל לעבוד על הonline application הרבה לפני שמגישים אותו (כמובן מרגע שפורסם). הכל נשמר עד שתחליט להגיש.

אלעד.

gileyal
    חבר
    מספר הפוסטים: 279

To: LBS_hopeful

אני אבחר את הבתי הספר על סמך ציון ה-GMAT שיוודע בשבוע הבא. התחלתי את העבודה על אפליקיישן לשיקגו כי אחי בוגר והמליץ בחום. בעיקרון אם הג'י מט יאפשר הייתי מאד שנח לבחור חמישה מהטופ שבע, אבל בהחלט יש לי חיבה לדיוק, מישיגן ו-NYU.

כרגע אני נמצא בשלב שבין אופוריה (ציון מדהים בפאוור פרפ2) לחרדה (90 נקודות פחות באחד המבחנים של קפלן שבוע אחרי) לעצבים (20 שיחות מלקוח בזמן שהייתי בבחינה):)

epony
    חבר

To: gileyal

אל תילחץ מהמבחנים של קפלן, הם ידועים לשמצה כבעלי ניקוד משמעותית יותר נמוך מהסימולציות הרשמיות (חשוב גם לזכור שה-GMATPrep יותר עדכני מה-POWERPrep).

בהצלחה במבחן!!

idanva
    חבר
    מספר הפוסטים: 119

hi gil,

don't give up of schools because of your gmat score.

some of my friends got accepted to top business schools with a gmat of 640 and 660 and even less.

the gmat is a very small part of the entire application (i know that i sounds lke all the presentations you are going to these days but it's realy true).

shoot me an email if you need further assitance regarding Ross or any other MBA school and i'll do my best to help.

good luck

idan

gileyal
    חבר

To: idanva

תודה לעידון ואיפוני – אני בטוח שאתם יודעים כמה התמיכה המורלית הזו חשובה ומעודדת! (הרי בטח הייתם במצבנו לא מזמן).

אני טיפוס הומני שעסק המון שנים בכתיבה… אז הGMAT מפחיד יותר מהחיבורים. עידן – אני שולח לך מייל!

razia
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

To: counsilliery

Hi counsilliery,

Since you're going to visit Duke and spend some time in the triangle area, I would realy encourage you to come and visit UNC too. We have a realy excellent program, and are located 10 minutes from Duke.

If you are interested or have any question shoot me an email.

Razi

droren
    חבר
    מספר הפוסטים: 42

אנחנו באותה סירה. אני מחכה לקבל ציון GMAT(מבחן נוסף) ואז להתקדם. נתראה בכנס ביום חמישי
    לגבי בתי ספר – אני לא סגור אבל יש לי כמה מועמדות. אני מדבר עם לפחות 2 סטודנטים כול שבוע וככה לומד.
    אני נוסע לבקר באוקטובר את MIT, TUCK,ROSS,KELLOGG, GSB,CMU
    gileyal
    חבר

To: droren

אגב, זה יהיה פתטי להציע לכל מי שמגיע לכנס לנצל את ההזדמנות כדי להפגש פנים מול פנים?

משהו בסגנון של "תזהו אותי לפי המכנס האלגנטי, החולצה המכופתרת והקעקוע של GMAC על המצח?"

droren
    חבר

לדעתי ממש לא, בסופו של יום אנחנו עם אחד :)
    מי שרוצה להחליף פרטי התקשורת מוזמן לפנות אלי למייל
    droren בגוגל מייל

rash733
    חבר

אני מגיע תשאלו את גיל מי אני
    rash733
    חבר

המסקנות שלי מכנס פולברייט (הייתי רק ביום שישי)

1. ההשתתפות בכנסים חשובה כי אילו עוד הזדמנויות יש לדברים עם אנשי הקבלה פנים אל פנים למעט אם נוסעים לביקור בביה"ס.

2. אני מניח שכולם הבחינו בזה אבל כשם שאנחנו בודקים ומקבלים מידע במסגרת הכנס על בתי הספר נציגי ביה"ס בודקים אותנו לי יצא לדבר עם מספר נציגים ששאלו שאלות שיכולות לאפיין ראיון ואני מניח שהם אח"כ זוכרים וערים לכך שהפונים אליהם היו בכנס ומסרו פרטים (האמת שיש לי איזה דימוי שיוצרים עליך איזה תיק כותבים את ההתרשמויות ומצליבים מידע ממקומות שונים אבל נראה לי שזה סתם החיבה שלי לתאוריות קונספירציה כי ממילא יש להם כל כך הרבה פונים אז למה לטרוח ולהשקיע משאבים)

3. כמו כן אני בהחלט חושב שהם מעריכים פונים שניגשים אליהם מביעים עניין ידע קודם על ביה"ס ומתמודדים עם פערי השפה תקשורת לחץ וכד'..

4. מצד שני צרמו לי שני דברים מצד המועמדים הישראלים ביקשו לבוא בלבוש חצי רשמי ובכל זאת חלק מהאנשים זרקו ובאו בטישרט וג'ינס
    כמו כן ראיתי אנשים מדברים עם אנשי הקבלה תוך כדי אכילה מה שנראה לי חוסר נימוס גם ברמה הישראלית
    ונציגות גרועה לישראלים באשר הם

זהו ולהתראת בעוד 10 ימים בתיקווה שלא תהיה פדיחה עם הציון

רן

dvasht
    חבר
    מספר הפוסטים: 138

רן,

אתה לא יודע עד כמה אתה צודק.כל מפגש עם מישהו מבית הספר (אפילו עם בוגר ישראלי לצורך העניין) הוא סוג של ראיון. במפגשים גדולים, סביר להניח שלא תסגור עיסקה (דהיינו, לא תסגור את קבלתך לבית ספר זה או אחר מ-2 דקות שיחה עם מישהו מוועדת הקבלה), אבל יכול להיות מאוד שתדפוק עיסקה! איך? תבוא בלבוש מרושל, תאכל לנציג מול הפרצוף וכו'. וזה לא מתוך פלצנות, זה פשוט לא מקובל בארה"ב (יש מספר כללי התנהגות שצריך לנהוג לפיהם) ואם מישהו רוצה ללמוד בארה"ב לפעמים צריך ל"התיישר" עם דברים מסויימים (ותאמין לי שחלק מהם מפגרים ברמה שאתה לא מבין).

אגב, הרושם הכללי של כל המשתתפים בכנס משפיע עלייך באופן ספציפי במידה מסויימת- אם מגייס רואה קבוצה גדולה של אנשים מרושלים/חוצפנים שאוכלים לו מול הפרצוף, ביום שהוא יעבור על האפליקיישן של ישראלי זה או אחר, זאת התמונה הראשונה שתקפוץ לו מול הפרצוף. זאת התמונה שהיית רוצה שתקפוץ לו כשהוא יעבור על האפליקיישן שלך?

בכל אופן, אתה מוזמן לשאול שאלות נוספות בנושא, ספציפית לגבי KFBS ובכלל.

תומר

droren
    חבר

קודם כל אני רוצה להגיד כל הכבוד לפולברייט על אירגון הכנס. אף אירגון לא מסוגל להביא כמות כזאת של אונ' וגם נציגים של ועדות הקבלה ללא שום אינטרס :).

ההשתפות, כמו שאמר רן, היא חשובה מאד ומועילה מאד אם יודעים להוציא ממנה את המיטב. הזדעזעתי לראות אנשים שהגיעו עם כפכפכים, מכנסים קצרים ולא מגולחים, האמת? בושה…
    לפעמים היתה לי הרגשה שבאו לשם בשביל האוכל ולא בשביל לקבל את המקסימום.
    החדר של הפנאלים וההרצאות היה צר וארוך עם מערכת הגברה גרועה כך שמי שישב בסוף, בקושי שמע משהו – נקודה למחשבה בעתיד.

לגבי הסעיף השני של רן – אני חושב שהבוגרים "הזקנים" משפיעים הרבה פחות והם מגיעים לרוב כי ביקשו מהם אבל לא מדווחים חזרה אלא אם היה אירוע חריג.לעומת זאת, הסטודנטים עצמם יכולים לתת לך גם ראייה יותר מעודכנת על הבית ספר וגם לפעמים לתת לך טיפים.

5-6 אונ' הביאו נציגים רשמיים שזה מכובד ויפה מאד ואני יכול להגיד בצורה בטוחה שכל דיבור שלך עם נציג מהועדה הוא ראיון לכל דבר, הם רושמים עליך כל דבר (במיוחד עם נתת להם כרטיס ביקור) וזוכרים אותך לטובה(בתקווה שלא פישלת). ברור שלא מדובר בדבר שיכול לתת לך קבלה אוט' אבל יתן לך נקודות זכות במכלול כולו!.
    אני אישית יכול להגיד שאחד מה"ראיונות" שעשיתי היה מוצלח עד כדי כך שקיבלתי סוג של "מתנה" על מנת לשכנע אותי להגיש לאונ'. אז בהחלט הכל נרשם אבל! מי שלא בטוח, שלא ינסה סתם.. כי כל מילה חקוקה באבן.

בהצלחה!

droren
    חבר

אגב, אני חייב להוסיף עוד 2 הערות

הגישו לכל הנציגים אוכל לשולחנות (מסכנים לא אכלו כל היום) אבל שמתי לך שהנציגים מחו"ל לא נגעו באוכל בגלל נימוס.

בנוסף, כאשר הגעתי לשיחות איתם, הם תמיד קמו ולחצו יד ועד שאני לא ישבתי הם לא ישבו גם. ככה בהתחלה היה מצחיק לדבר 3 דקות בעמידה בעוד שאני מחכה שהנציגה תשב עד שהבנתי שאני זה שדפוק :)

rash733
    חבר

טוב אז זה נותן משמעות נוספת לכמה דברים שנראו לי די טיבעיים
    כמו שביקשו ממני כרטיס ביקור (הדפסתי מבעוד מועד מהדורה מיוחדת באנגלית )
    במתנות לא נתקלתי בכנס הזה אלא במפגש אחר
    אבל אולי זה רעיון טוב לבתי הספר
    שחדו אותנו
    droren
    חבר

כרטיס ביקור לטעמי היה הדבר החשוב ביותר למועמד המיועד :)
    אם ביקוש ממך כרטיס ביקור זה מראה שאתה בכיון הנכון.
    מתנות היתה הגדרה קצת גסה, לא מדובר במתנה(לא סטייל DISKONKEY עם סמל האונ') אלא בסוג של הטבה לצורך דירבון הגשת בקשה.

בתי הספר בהחלט רוצים "לשחד" מועמדים טובים שעושים עליהם רושם טוב. אחת מהנציגות אמרה לי בתשובה לשאלה האם הם מחפשים להעלות את כמות הסטודנטים ההישראלים : "לא באתי בשביל לדבר, אלא בשביל להביא".

gileyal
    חבר

To: droren

אני חושב שהיה כנס פנומנלי. בערך בעשר רמות מעל מה שציפיתי. ההרצאות היו ממוקדות ומעניינות והעמדות שבהן ישבו הנציגים היו מקור מידע מעולה.

פגשתי נציגים של כמה אוניברסיטאות שלא חשבתי עליהן קודם – והבנתי שיש להן המון מה להציע. יש לפחות אוניברסיטה אחת שהיתה בסימן שאלה ועכשיו קפצה לראש הדירוג.

אני מסכים אתכם שמי שהגיע בלבוש מרושל עשה לעצמו, וכנראה גם לאחרים בושות. מצד שני, בסופו של יום, אני מאמין שהם יודעים לבחון כל אחד על סמך מי שהוא. הרי לא כל אמריקאי הוא אותו דבר והם אנשים שהמקצוע שלהם הוא לבחור את הקומץ המוצלח ביותר מתוך קבוצה.

בכל מקרה, עכשיו הלחץ לקראת הג'ט מט רק גדל… מישהו יכול להגיד משהו על הקורלציה בין ג'י מט פרפ לג'י מט האמיתי? כמה זה דומה?

epony
    חבר

לעניות דעתי הסימולציה הרשמית והמבחן האמיתי די דומים מבחינת הציון הסופי, רק שבדיוק מישהו פתח פה דיון על זה שיש שמועות עקשניות שנפתח לאחרונה פער משמעותי בין הסימולציה לבחינה בציוני החלק המילולי.

אתה מוזמן לבדוק את הדיון החדש: http://mbachances.co.il/forum/display_topic_threads.asp?ForumID=1&TopicID=941&PagePosition=1&get=last#25228.

כמו-כן, שווה לדפדף אחורה בדיון על חוויות GMAT של אחרים – יש שם כמה תובנות שיכולות בהחלט לעזור לך: http://mbachances.co.il/forum/display_topic_threads.asp?ForumID=1&TopicID=253&PagePosition=1&get=last#25239.

בהצלחה!

SB
    חבר

שלום לכולם,

למי שלא קרא מתחילת הדיון, אני סטודנט שנה ראשונה בברקלי.
    רציתי לשאול, איך ברקלי יוצגה בכנס?
    האם עשינו רושם טוב, או לא?
    כשאני הייתי בתהליך ההרשמה, לא היה הרבה רעש סביב ברקלי, וכמעט ו"פספסתי" אותה. מן הסתם, אני מאושר מהבחירה שעשיתי, ורוצה שאחרים לא יפספסו את ביה"ס המדהים הזה.

תודה, ובהצלחה!
    שגיא.

gileyal
    חבר

To: SB

אני לא נכנס להשוואות כי אני חושב שכל בתי הספר, בלי יוצא מן הכלל, יוצגו בצורה מצוינת.

ברקלי שלחה נציג בכיר מהאדמישן וכן השתתפה בוגרת מאד נחמדה של בית הספר. שניהם סיפרו דברים מרתקים על בית הספר והיו נחמדים מאד.

המצגת היתה בהחלט לעניין והבליטה בצורה ברורה את היתרונות של ברקלי על מקומות אחרים. ממה שהתרשמתי היתה התעניינות רבה בקרב הישראלים.

אני יכול לציין שהכנס שינה אצלי כמה סדרי עדיפויות , ובכללן הכנסת ברקלי לרשימת בתי הספר שאני מתכוון לגשת אליהם (אם ציון ה-GMAT יאפשר).

האם אפשר לפנות אליך באי מייל בנושא בית הספר?

תודה!

SB
    חבר

אני שמח לשמוע שיש שיפור בייצוג שלנו בארץ.
    שנה שעברה הייתה הפעם הראשונה שהיה דוכן שלנו בכנס של קידום בדצמבר.
    אני עדיין עובד בתוך בית הספר בשביל להמשיך ולהגדיל את המודעות של הישראלים לברקלי.
    דוגמה אחת, הרבה ישראלים חושבים שברקלי היא אנטי-ישראלית, ולא כדאי לדבר על ניסיון צבאי באפליקיישן. זה ממש לא נכון, ואני יכול להעיד כמישהו שיש לו נסיון צבאי יחסית עשיר (6 שנים) ורוב הניסיון המקצועי שלי היה במהלך הצבא, שזה ממש לא נכון.
    גיל, אתה יכול לפנות אלי למייל – sagy_burshtein ב- mba.berkeley.edu
    ובהצלחה ב-GMAT.. אל תשכח שהציון הוא רק אחד מהמדדים הנבחנים בתהליך ההערכה שלך.
    אולי הנתון הבא יעודד אותך (ורבים אחרים) – מתוך האנשים בעלי ציון GMAT של מעל ל-750 שהגישו בקשה לברקלי, רק 20% התקבלו.. (אלה לא מספרים מדוייקים, אלא סדרי גודל) הסיבה היא שהם באמת מסתכלים על כל התמונה שאתה מציג באפליקיישן, ולא רק על הציונים היבשים.
    gileyal
    חבר

הי. אני אכתוב לך אחרי ה-GMAT.

הנתון שציינת לא כל כך מעודד… אני מניח שזה אומר שמבין אלו שיש להם פחות מ-700 התקבלו חמישה אחוזים לכל היותר:)

תודה ונשתמע בקרוב,

SB
    חבר

לא בהכרח.
    תבדוק את עמוד ה-Class Profile באתר.
    אמנם הנתונים שיש שם הם של שנה שעברה, והשנה הממוצעים גבוהים יותר, אבל זה עדיין ייתן לך הערכה גסה.
    epony
    חבר

To: gileyal, All

קצת יותר ברצינות, ציון ה-GMAT הממוצע בברקלי הוא 710, כך של-50% מהתלמידים ציון קטן או שווה ל-710…

בכלל, אולי זה בגלל שציון ה-GMAT הוא יותר מוחשי ובר השוואה מחלקים אחרים באפליקיישן, אבל אני סבור באמת ובתמים שמרבית המועמדים שמים דגש גדול מדי על ה-GMAT…

זה מזכיר לי שבדיוק דיברתי עם מישהי שקיבלה 700 ב-GMAT והייתה מאוכזבת מהציון – לעניות דעתי, כמעט כל מי שיש לו ציון של 700 ומעלה לא צריך לדאוג בכלל מה-GMAT, אלא להתרכז בשאר חלקי האפליקיישן: חיבורים, המלצות וכד'…

המצב היחיד בו הייתי שוקל לעשות את ה-GMAT שוב למרות ציון של 700 ומעלה הוא אם הציונים בתואר הראשון הם מתחת ל-80, ויש אינדיקציה טובה לכך שאפשר לשפר את הציון ב-GMAT (אם הציון המילולי הוא מתחת ל-35 למשל).

בהצלחה!

gileyal
    חבר

To: epony

זו עשויה להיות הסיטואציה שלי… ציוני תואר ראשון 80.1. לכן כל ציון מתחת ל-700 יחייב אותי לגשת שוב.

morgen
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

ייצוג מצויין של ברקלי לדעתי. פיטר ג'ונסון נתן אחלה פרזנטציה וענה לי על כמה שאלות ובהחלט הכניס את ברקלי לתמונה מבחינתי.

גם הוא הדגיש את העניין ש-80% מהבקשות של מועמדים מעל ציון 750 נדחו ואני זוכר שהמחשבה הראשונה שלי הייתה שזה אומר שבעצם 20% מהם התקבלו וזה אומר שהמשקל של הציון הוא דווקא לא נמוך בכלל.. (סוג של שאלת GMAT).

אני ואשתי תפסנו אותו מאוחר יותר לשיחה על מדיניות בית הספר כלפי בני זוג וכו' והוא ענה תשובות ישירות ומעניינות לגבי ויזה, עבודה וכו'.

SB
    חבר

Morgen,

אם יש לך שאלות לגבי בנות זוג, ויזות וכו', אני יכול לנסות לענות. אני נשוי, ללא ילדים.
    אנחנו על ויזה J, ומחכים לאישור עבודה עבור אישתי.

שגיא.

morgen
    חבר

מעולה, בדיוק שלחתי הודעה לאלעד גנות שאמור להיות סטודנט בברקלי גם כן..

אשלח לך מייל דומה מיד. תודה לך (ולכל השאר) שמשקיעים זמן ומאמץ במענה לשאלות

Romiel
    חבר

שלום,

אני מתכוון להגיש מועמדות בסיבוב הראשון לוורטון, הרווארד וסטנפורד.

עקב שביתת המרצים בתחילת השנה, כל הלו"ז נדחה וכרגע אני מוצא את עצמי עדיין ללא תואר ראשון. מה שחסר לי זה סמינר אחד שעליו גם ככה יש לי ציון בינארי. כלומר הממוצע של התואר סגור וכל הקורסים סופיים, חוץ מהסמינר. כמו כן גם הדירוג היחסי שלי במחזור סגור.

רציתי לשאול האם מישהו מכיר את הנהלים במקרה כזה? האם מותר לי להגיש מועמדות למוסדות האלה ללא תואר סגור? האם הם יבינו שזה רק קורס אחד ושאפילו אין לו השפעה על הממוצע? אם מותר – האם הדבר מחליש לי את מועמדות או שזה זניח?

אני ממש לא רוצה לדחות לסבב שני. מה אתם ממליצים?

רומי

ehudal
    חבר

את אף אחד כאן זה מלחיץ טיפה כל הטירוף שקורה עכשיו בארה"ב?
    בוא נסתכל על זה בצורה אובייקטיבית…אנחנו מכניסים את עצמנו להתחייבות כספיות לא קטנות, כאשר אחד מהסקטורים המגייסים הגדולים ביותר של התעשיה הזאת(40%), הסקטור הפיננסי, פחות או יותר התרסק.(וגם אם כל אחד מאיתנו לאו דווקא מתעניין בסקטור הפיננסי….פחות עבודה בתחום אחד-> יותר מועמדים לשאר העבודות).
    כמו שמישהו אמר כאן:
    "Its not whether you get in, its whether you get a job"

gileyal
    חבר

To: ehudal

האמת היא שזה מאד מטריד.

אני מנחם את עצמי שהכוונה שלי היא ללכת לכיוון של יזמות ושבעוד שלוש שנים המצב ישתפר. אבל לך תדע…

ehudal
    חבר

בדיוק, אני רוצה להגיד לעצמי שיהיה טוב, אלוהים גדול ועוד שלוש שנים המצב יהיה בטח שונה. אבל אני מתחיל להרגיש שהנושא הופך להיות הרבה יותר הימור ממה שרציתי בהתחלה.(במיוחד אחרי שקראתי על מה שהולך עם ויזת H1B בארה"ב…).

אני צריך להחליט עם עצמי(ואני מניח שהרוב כאן גם) האם אנחנו ממשיכים עם התהליך בגלל שהתחלנו(הכי טוב מומנטום) ולוקחים את הסיכון או שדוחים…

חבר'ה שנמצאים כרגע במהלך התואר שלהם, אחרי/תוך כדי התמחות ו/או חיפוש עבודה… תוכלו להגיד לנו מה המצב? איך ההרגשה בקמפוסים?

epony
    חבר

To: ehudal, gileyal

משיחות שערכתי עם חברים שנמצאים עכשיו בתכניות MBA בארה"ב ואירופה עושה רושם שיש ניחוח מאוד לא נעים של פאניקה באוויר.

מעסיקים שמגיעים היום לקמפוסים כבר לא מתביישים להגיד שהם בעצם לא מגייסים בכלל, או שהם מחפשים רק בנאדם אחד או שניים.

מתמחי קיץ בלימן ומריל איבדו כל תקווה לקבל הצעת עבודה אחרי שהם הקיזו דם להיכנס להתמחות מלכתחילה ואז עברו שבעה מדורי גיהנום במהלך ההתמחות (3 שעות שינה, 20 שעות עבודה במשך ימים רצופים וכד'…)

דיקנים מכנסים את הכל הסטודנטים לשיחות הרגעה, ומשרדי פיתוח הקריירה בקמפוסים עושים הרצאות וגם שיחות אחד-על-אחד עם כל הסטודנטים כדי לנסות למצוא לכולם פתרון יצירתי שלא כולל את המגזר הפיננסי.

יחד עם זאת, כל האנשים שדיברתי איתם נשמעו מאוד רגועים – ברור להם שהמצב מאוד רחוק מלהיות אידיאלי, אבל גם ברור להם שהם אנשים מוכשרים שמקבלים חותמת איכות מהמוסדות המובחרים ביותר בעולם, ובמקרה הרע הם פשוט יצטרכו לעבוד קשה יותר ו/או לחכות יותר זמן עד שהם יגיעו לג'וב חלומותיהם.

בסופו של דבר, עושה רושם שהפגיעה באחוזי הגיוס תהיה קטנה יותר ממה שנדמה – הבנקים הגדולים לא באמת מעסיקים 30-40% מבוגרי תכניות ה-MBA כפי שנאמר במקומות שונים בפורום, והרבה אנשים מתפשרים על מקום העבודה שלהם אם הם לא מוצאים את ג'וב חלומותיהם (חוזרים למעביד הקודם, חוזרים ישר לארץ בלי להישאר קצת בארה"ב, חוזרים לעסק המשפחתי במקום לגלות עולם וכיו"ב…) – אבל בהחלט מרגישים שהתחרות על מקומות עבודה יותר קשה.

בסופו של דבר, אני אישית גם נוטה להיות אופטימי, במיוחד בכל הנוגע לאלה מכם המתעתדים להירשם עכשיו או לקראת שנה הבאה – עושה רושם שלא יכול להיות יותר גרוע מעכשיו, ולשוק העבודה שאליו בוגרי MBA מובחרים מכוונים יש נטייה להתאושש יחסית מהר ממשברים שכאלה, ככה שעוד שלוש שנים די סביר שיהיה הרבה יותר טוב…

אנקדוטה מרגיעה לסיום: לפני כמה חודשים פגשתי בוגרי MBA שבאו לפגישת מחזור 5 שנים לאחר שסיימו את הלימודים ב-INSEAD. כולם דיברו על כמה קשה היה למצוא עבודה ב-2003, כששווקי העולם סבלו קשות מההשלכות של משבר ההיי-טק המתמשך, וכולם הזדרזו להרגיע את הסטודנטים הנוכחיים ש-5 שנים אח"כ, קשה להבין על מה היה כל הרעש, ושבסוף מוצאים עבודה ומתקדמים, ומי ששורד תקופות קשות יוצא מחוזק לקראת תקופות טובות יותר.

בהצלחה!

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

To: epony

I agree with your last point. A couple of months ago I had dinner with some MBA2000 alumni. It looks like those who graduated in 2000 and in 2007 (my class) faced very similar situation . A very good market on graduation, and a very bad situation a year down the road (it was just after a few consulting firms, big ones, managed out some of my classmates)… They said that the graduates of 2001 got the main hit (just as the 2008 grads will probably face), but actually those who started in 2002, and graduated in 2004 were very lucky, because they returned to the market just when it recovered.

Having said that, I think that getting into b school now will be much harder, as the demand will go up (think about all those Lehman analysts that found themselves without a job just when the application season starts… it is probably their best option at the moment).

anyway, best of luck to everyone – my classmates, the fresh graduates, and applicants. It's not an easy time…

gileyal
    חבר

To: dalit

אני סקרן לדעת אם אנחנו באמת מתחרים עם כל מפוטרי הבנקים על מקומות בבתי הספר – האם אנחנו לא יושבים על משבצת שונה?

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

define "we"?
    rash733
    חבר

מאחר ומפוטרי הבנקים אשמים אישית או או מיניסטריאלית למשבר
    מצבנו טוב יותר
    1 אנחנו לא הרסנו את הכלכלה האמריקאית כלומר אנחנו חכמים יותר אחראים יותר ואולי גם מבינים יותר את מסתרי עולם הכספים
    2 לא פיטרו אותנו… (עדיין)
    3 אנחנו נרשמים למרות שיש לנו ברירות אחרות ולא בלית ברירה כי אין לנו מה לעשות
    Yoni1492
    חבר
    מספר הפוסטים: 67

אני חושב שה"אנחנו" של גיל מתייחס לכלל המועמדים הישראלים (גיל, תקן אותי אם אני טועה).

לטעמי, "אנחנו" לא בתחרות ישירה עם מפוטרי להמן ברת'רס ודומיהם האמריקאים. הסיבה לכך היא כי לבתי הספר המובילים יש אינטרס להישאר בינלאומיים ככל האפשר (הרי זוהי אחת הסיבות שהופכת אותם למובילים). אם תעקבו אחרי אחוז הסטודנטים הבינלאומיים מכלל הסטודנטים בתכניות אלה תגלו שיש שהוא במגמת עליה קלה מדי שנה. ברוב התכניות המובילות אחוז הסטודנטים הבינלאומיים מתקרב ל- 40%. לעניות דעתי (והיא באמת עניה בעניין זה…), המשבר הכלכלי בארה"ב לא ישנה מגמה זו, כלומר: מי שירגיש בעיקר את התגברות התחרות כתוצאה מהמשבר הם המועמדים האמריקאים.

התחרות האמיתי שלנו היא מול הסטודנטים הזרים האחרים. משיחות שניהלתי עם לא מעט חבר'ה שלומדים כרגע או שסיימו בשנה האחרונה את לימודיהם בתכניות המובילות עולה שרוב התכניות האלה מאוד מרוצות מהסטודנטים הישראלים (כמעט תמיד מסיימים בשליש העליון של הכיתה, מתקבלים למשרות נחשקות לאחר סיום הלימודים, שולטים באנגלית טוב יותר מרוב הסטודנטים הזרים האחרים ומביאים איתם נסיון חיים מגוון ואיכויות שתורמות רבות לתכנית) ושואפות להגדיל את מכסת הישראלים שגם היום אינה פרופוציונלית באופן משמעותי מחלקנו באוכלוסית העולם (לעומת זאת, שאיפות אלה נתקלות בהתנגדויות לא קלות). לכן, לטעמי, התחרות שלנו היא יותר בינינו לבין עצמנו כי המספרים של הסטודנטים הישראלים בתכניות המובילות ישארו אותו דבר (אולי אפילו יעלו קצת) בשנים הקרובות.

אשמח לשמוע דעות מבוססות יותר של סטודנטים בהווה ובעבר.

gileyal
    חבר

To: Yoni1492

צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים:)

היה לי פעם בוס שהיה אומר את זה… ואז נותן לי טונה של עבודה.

epony
    חבר

To: Yoni1492

אני מסכים עקרונית שאנחנו לא מתחרים באמריקאים, אלא ב-"זרים" ובעיקר אחד בשני (מה לעשות, די ברור שיש מכסות על כל מדינה…)

הסיבה העיקרית לדעתי שאין מה להילחץ מכל המפוטרים הטריים היא שלכולם יש את אותו הפרופיל… אתם מכירים בי"ס אחד ברמה הגבוהה שיקבל כ"כ הרבה אנשים עם אותו פרופיל?? מעבר לזה, צריך לסנן את כל אלה שלא רוצים ללמוד MBA ואת כל אלה שגם אם הם רוצים אין להם סיכוי להתקבל כי הם חרא של אנשים – צריך בכל זאת לזכור שהם הביאו על עצמם את הקטסטרופה הזאת ;-)

מוצגות 50 תגובות – 1 עד 50 (מתוך 137 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.