Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה מרכזי בחינה Toefl

מוצגות 19 תגובות – 1 עד 19 (מתוך 19 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • eranko
    חבר
    מספר הפוסטים: 5
    שלום לכולם,

אני מתכוון לגשת לבחינת ה- toefl בזמן הקרוב.
    הבנתי שלאחר שעשיתי את קורס הג'ימט אין יותר מדי צורך להתכונן אלא
    בעיקר על חלק הדיבור.
    בכל מקרה, מקריאה של צ'טים קודמים בנושא (שרובם מלפני שנתיים) הבנתי שיש
    כל מיני בעיות ארגון עם הבחינות ועם מרכזי הבחינות השונים.
    האם מישהו עשה לאחרונה מבחן באיזור תל אביב ויכול להסביר לי מה בדיוק
    הבעיות, לאיזה מרכז כדאי להירשם והאם יש לבצע הכנה מוקדמת למבחן מעבר לזו
    שציינתי?

תודה רבה,
    ערן

omerabin
    חבר
    מספר הפוסטים: 47

To: eranko

היי ערן, מה שלומך?
    אני בדיוק באותו מצב שאתה נמצא בו – נרשמתי למבחן בעוד כחודש, ב-14 במאי.
    שמעתי מהרבה מאוד אנשים שמאוד לא מומלץ ללכת למרכזי הבחינה שנמצאים בבתי ספר גם בגלל שיש לימודים במקביל בהרבה מהמקרים ולכן יש המון רעש וגם בגלל שלרוב רמת המחשבים שם מועדת לפורענות.

לכן נרשמתי למרכז הבחינה בפתח תקווה (GMAX או משהו כזה) שהוא כיתת מחשבים מיוחדת בתוך בניין הייטק. הבנתי שגם שם המצב הוא לא אולטימטיבי ובוודאי לא מזכיר את תנאי הבחינה המאוד מסודרים עד כדי-טירוף של פירסון היכן שנבחנים בג'ימט – אבל זה בבחינת "הרע במיעוטו".

מה שכן הבנתי מהרבה זה שחשוב להגיע קודם לבחינה, להתאזר בהרבה מאוד סבלנות ולא להילחץ מכל מיני לחצים ברקע. חשוב גם להביא אטמים לאזניים למקרה שאנשים מסביבך עברו כבר לחלק של הדיבור ואתה עדיין עמוק בתוך חלקים אחרים בבחינה.

בכל מקרה, אם אתה מחפש פרטנר לתרגול החלקים של הדיבור – צור איתי קשר
    omerabin at gmail dot com

בהצלחה!
    עומר

eranko
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

To: All

היי עומר,

קודם כל תודה על התשובה. אני אנסה אם כך גם כן להירשם למרכז בפתח תקווה.

לגבי התירגול אני עמוס קצת השבוע בעבודה אבל אנסה ליצור איתך קשר בהמשך לקראת המבחן

על מנת שננסה קצת לתרגל.

תודה רבה,

ערן

omerabin
    חבר

היי ערן, מה שלומך?

איך מתקדמות ההכנות לטופל? – ממליץ בחום על השאלות הכנה באתר שלהם שיכולות בהחלט לעזור וכן, במידה וכבר עשית את הג'ימט, קטעי הקריאה שם יכולים בהחלט לסייע בכל מה שקשור ל"להיכנס לראש" בחזרה

עדכן איך אתה מתקדם

שיהיה בהצלחה

עומר

idonibrasco
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

To: omerabin

שלום ,

אני ניגש ל – TOEFL בקרוב.
    יש למישהו לינקים למבחנים / המלצות על מבחנים לקניה ?

תודה.

omerabin
    חבר

To: idonibrasco

היי עידו,
    ההמלצה הכי טובה שלי היא קודם כל לנסות את ה iBt Sampler שאתה מקבל בחינם עם ההרשמה לבחינה כדי לקבל מושג על מה שאתה צריך לחזק והמקום שבו אתה עומד ביחס למבחן.
    לפי זה תחליט אם אתה בכלל זקוק לחיזוק בתחומים מסויימים

לאחר מכן – הכי מומלץ לקנות את הבחינות ממי שכותבים את הבחינה ולא מחברות כמו קפלן שמנסות "לחקות" אותם. תמורת 20 דולר תוכל לקבל סט נכבד של בחינות.
    לחילופין, מבלי חלילה לעודד פעילות לא חוקית, ניתן גם למצוא את הקובץ האמור ברשתות שיתוף קבצים.

אלה המבחנים האמינים ביותר והקרובים ביותר למבחן עצמו ותוכל למצוא אותם זמינים באר של ETS, החברה שמארגנת את המבחנים.

בהצלחה!
    עומר

Silent_Thunder
    חבר
    מספר הפוסטים: 16

הי חברה,

נרשמתי ל-TOEFL ב-13 לאוגוסט – מקווה עד אז להיות עם ה-GMAT מאחורי.

תחזיקו מעמד…

Silent_Thunder

omerabin
    חבר

To: All, Silent_Thunder

אחרי שבוע של התכתבויות עם המרכז בהולנד שונה תאריך הלידה שלי שהיה לא מעודכן במערכת משום מה (כלומר השנה המעודכנת הייתה לא נכונה)
    ובמזל טוב אפילו יותר קיבלתי היום את הציון (118) שבהחלט עומד בקריטריונים.
    ירדה לי נקודה בחלק של הדיבור (כמו כל ישראלי טוב) ונקודה נוספת בחלק של החיבורים (כמו כל בן אדם עייף טוב שממש רצה כבר לסיים את המבחן שהחל בשעתיים איחור ונגרר עד שעות הצהרים המאוחרות של שישי)

המסקנה: בסוף הכל עובר.

בהצלחה לכולם

Ilan_g
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

שלום לכולם,

כיוון שיצא לי לעשות את מבחן הטופל בפעם השנייה, מתוך כוונה לשפר את הציון שיאפשר לי להגיש גם למספר בי"ס נוספים הדורשים ציון סף, אשמח לשתף בחוויה חיובית שהייתה לי ממרכז הבחינות.

לאחר לא מעט סיפורים, חלקם מעוררי אימה, על מרכזי בחינות בלתי ידידותיים בעליל באזור תל אביב, נתקלתי במרכז ברמה אחרת.

אני עשיתי את הבחינה במכללת רמת גן והיו שם תנאים אידיאלים. מסתבר שיש שם חברה בשם Prometric המעבירה את המבחן ואשר מספקת תנאי מבחן בסגנון ה-GMAT (כלומר, טובים מאוד). מדובר בחדר קטן יחסית של כ-10 מקומות, כולל מחיצות בין הנבחנים, אוזניות, אטמים, וכמובן המון מצלמות. המקום אמנם קטן, ועדיין שומעים נבחנים אחרים בזמן קטע הדיבור, אך מניסיון קודם מדובר ברעש זניח וחלש יחסית ובלתי מפריע, ונראה שטוב יותר מתנאים אלו לא יכול להיות. כמו כן, בניגוד לצוות המתפעל את בחינת ה-Gmat כאן הבוחנות נחמדות למדי.

עם זאת, אני צריך לציין שבאותו מקום, מכללת רמת גן, עורכים את הבחינות גם בעוד שתי כיתות מחשבים של המכללה, וכאשר אני הגעתי למקום, והגעתי תחילה לכיתות אלו, המתינו להיכנס כ-40-50 אנשים. אני לא יכול להעיד מה התנאים בכיתות אלו, אך התחושה שלי היא שהם לא אידיאליים כמו בכיתת הבחינות הייעודית ש-Prometric הקימה ובה אני נבחנתי.

אני לא בטוח איך אני "נפלתי" דווקא על כיתת הבחינה הייעודית, אך נראה לי שזה קשור לכך שבהרשמה למבחן היו שתי אפשרויות להירשם לבחינה במכללת רמת גן, אחת תחת המיקום "רמת גן", ואחת תחת המיקום "תל אביב". אני נרשמתי לבחינה עם הכותרת תל אביב והקידומת APCU ונראה לי שזה מה שניתב אותי לכיתה מבחנים זו.

בהצלחה לנבחנים הבאים,

אילן

Roman
    חבר
    מספר הפוסטים: 15

היי חברים,

ראשית מעודד את הפוסט של אילן – נבחנתי בכיתת Prometric במכללת רמת גן במבחן GRE, והתנאים שם מעולים. הכיתה ממוזגת, שקטה, נוחה, ישנם לוקרים לתיקים וחניה בשפע. בנוסף הבוחנת הקפידה על הנהלים והשקט מה שאפשר לכולנו להבחן בריכוז מקסימלי.

אבל הנה סיפור על מרכז אחד שכדאי להמנע ממנו.

נבחנתי לפני שבועיים בכיתת מחשבים של בי"ס עירוני ה' בתל אביב. התנאים הם ניגוד גמור לכיתה במכללת רמת גן.

חיכינו לבחינה שעתיים בגלל תקלות בציוד. בזמן ההמתנה עמדנו במסדרון בית הספר, ללא מיזוג, ואת הטפסים מילאנו בעמידה מול הקיר.

חדר הבחינה היה ממוזג אבל המגזנים חלשים ורועשים. מסכי המחשבים היו ישנים במיוחד – עד כדי ריצוד מורגש וטקסט מטושטש.

מיותר לציין שתנאים כאלה לא עוזרים להוציא את המיטב מהנבחן.

הישיבה בכיתה היא צמודה – להבדיל מהמחיצות במרכז ברמת גן – ושומעים אנשים אחרים מדברים תוך כדי המבחן.

האוזניות עושות עבודה טובה אבל לא מושלמת בסינון רעשי חוץ. החוויה האישית שלי היא שהרעש לא מפריע.

אני ממליץ בחום להרשם לכיתה במכללת רמת גן, ולהמנע מהכיתה בעירוני ה' בתל אביב.

בהצלחה,

רומן

Rafi
    חבר
    מספר הפוסטים: 29

היי ערן,
    לגבי המרכזי בחינה בתל אביב, אני לא יכול לעזור לך יותר מדי כי אני נבחנתי בחיפה.
    אבל נראה לי שקיבלת מספיק אינפורמציה מהחברים האחרים.
    בכל מקרה אני עשיתי את המבחן לפני שבועיים (היום קיבלתי תוצאות – 109) רשמתי קצת על החוויה בפורום של GMAT-Club אתה מוזמן לקרוא – לינק לפוסט .
    הכיתה בחיפה הייתה דיי נוחה ממוזגת ושקטה. אני מניח שחלק מזה נבע מהעובדה שזאת תקופת בחינות באוניברסיטה.
    בכל מקרה אחת המסקנות שלי היא להביא אטמי אוזניים, עדיין יש רעש מהאנשים שסובבים אותך במיוחד אם קיבלת לעשות יותר קטעי קריאה. אני תירגלתי בעיקר דיבור אבל קח בחשבון שהדוגמה שנתנו לי הייתה עם קטעי קריאה/הקשבה קלים יחסית לבחינה עצמה.
    אם יש לך עוד שאלות מאחר והכל עדיין טרי אצלי אתה מוזמן לשאול.
    Ilan_g
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

היי,

לאחר תגובות שונות ורבות שעלו כאן לא רק בזמן האחרון, אלא בכלל לאורך השנים, נראה די ברור שהתנאים לבחינה בעירוני ה' הם מהירודים ביותר שקיימים. כולל תנאי הבחינה, צפיפות, רעש, וכן מקרים של עיקובים דחיות, בעיות ברישום וכדומה.

לאור חוויתו של רומן גם כן, מומלץ בחום לנסות להיבחן בכיתה של prometric למי שחשובים לו תנאי בחינה אידיאלים.

אילן

liatportal
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

To: Roman

האם חייבים את הציון במעמד הגשת בקשה לאוניברסיטה ? או שניתן לשלוח את הציון אחרי?
    המבחן הקרוב ביותר הוא ב 15 בינואר ואני מתכוונת להגיש בקשות בתחילת ינואר – האם זה בכלל אפשרי? או שלא אוכל להגיש ללא הציון?
    Roman
    חבר
    מספר הפוסטים: 15

To: liatportal

היי ליאת,

אינני יודע את התשובה לשאלתך, אבל אציע לך פתרון אלטרנטיבי.

קיימים שלושה מבחני אנגלית שאמורים להיות די דומים: TOEFL, IELTS, PTE.

תוכלי לראות איזה מבחנים מקובלים על בית הספר שמעניין אותך באתר האדמישנס של בית הספר.

המבחנים נערכים ע"י גופים שונים ולכן זה אמור לפתוח לך תאריכים נוספים.

במידה ואת מחליטה לעשות את ה-TOEFL בכל זאת, תשקלי לעשות אותו בחו"ל. זו עלות נוספת, הפתרון הכי זול יהיה להיבחן בירדן או באחת מהערים הגדולות באירופה.

בהצלחה,

רומן

OK
    חבר
    מספר הפוסטים: 51

קראתי את ה- thread ואמרתי שאוסיף גם את הדיווח שלי, ולו למען הדורות הבאים של מבקרים בפורום.

נרשמתי ל- TOEFL ברגע האחרון האפשרי (אני פונה גם ל- LLM, והסתבר לי ש- NYU רוצים שהמועמד ייגש (לא בהכרח יקבל ציון) עד הדד-ליין, שהיה ב- 1 לדצמבר (זה לא בהכרח המצב באוניברסיטאות אחרות (למשל, בשיקגו)). שילמתי 35 דולר "קנס" על האיחור, ובין האופציות שהועמדו לרשותי באזור הגיאוגרפי הקרוב (עזה, תל-אביב, או רמאללה; טוב, נו, גם חיפה), בחרתי בעירוני ה'. לא קראתי חווית קודמות על המקום, אבל לא בטוח שיכולתי לבחור אחרת.

לבחינה ניגשתי ב- 28.11.2010. את הציון ets.org דיווחו, אגב, מוקדם יותר מהשבועיים שעליהם דובר באתר: כעבור 10 ימים כבר המתינה לי במייל הודעה שהציון נמצא באתר.

מכל מקום, to make the long story short: קיבלתי 114 בציון הסופי.
    30 קריאה, 30 הבנת הנשמע, 26 דיבור, 28 חיבור.

המקום (עירוני ה') באמת לא משהו, אבל הייתי ממוקד מטרה, כך שמחלתי להם על הכל. כיסאות עקומים, מסכי המחשב משנת תג'מ"ט – שלי היה קצת עקום ובגוון ורדרד מוזר כזה, עם רזולוציה של טלוויזיה משנות ה-"אנטי-מחיקון", והייתי צריך לשבת ממש קרוב כדי להבין מה כתוב. המפקחת אפילו הרשתה לי לנסות ולסדר את ההגדרות (לא שזה עזר), אבל ויתרתי בסוף על הרזולוציה, ועל הקרינה, והתמקדתי רק בלגמור עם התענוג כמה שיותר מהר ולעזוב.

עוד דבר שכולם כנראה מתלוננים עליו – זו החוויה המוזרה בחדר שבו לפתע אנשים מתחילים
    לדבר לעצמם, בזמן שהאחרים מתרכזים בהקשבה או בכתיבה. הטיפ שלי (שיצא לא באופן מתוכנן): אפשר לאחר קצת, ואז עיתוי הדיבור שלכם לא נופל בעיתוי הדיבור של רוב האחרים – for what it's worth.

ידעתי שהדיבור שלי זה הקטע החלש יותר (תרתי-משמע), ולכן החזקתי את המיקרופון קרוב לשפתיים (היה אמור להיות מקובע עם האוזניות, אבל גם האוזניות כנראה נרכשו יחד עם המסכים, וראו שימוש-מה מאז…). דיברתי חלש ופחדתי שהדברים לא ייקלטו (גם נורא מביך – ולא נעים – היה להפריע לאחרים עם השטויות שקישקשתי שם לבוחנים) – אבל כנראה שזה עבד לבסוף (יחסית – 26 זו לא מציאה, חשבתי אולי לערער, אבל כיוון שזה ציון עובר לכל האוניברסיטאות (למעט אולי LLM בלונדון, אבל הם נדמה לי יחידים כאלה על פני הגלובוס), החלטתי לא להתקטנן ולהתרכז בדברים אחרים – אם כי זו באמת הרמה להנחתה למי שיחווה את הדברים כמוני).ה

לטובה אציין יחס מאוד סימפטי של המדריכות: אחת מהן אפילו הסכימה לשלוח עבורי SMS להארכת חנייה (הם הרי לוקחים את הטלפונים) כאשר 3 שעות של חניה הסתיימו באמצע החלק השני של המבחן. עוד דבר חשוב: איחרתי במשהו כמו חצי שעה – 40 דקות, והייתי כבר מוכן נפשית לנסוע לרמאללה למועד הקרוב הבא, אבל הכניסו אותי והכל היה בסדר. כיוון שכך, לא הייתי מסונכרן עם יתר התלמידים בדיבור (לטוב ולרע), וסיימתי גם אחרי כולם – אבל המפקחות המתינו עד שאסיים בחיוך והכל היה מאוד נחמד בסה"כ.

באופן כללי, לא היו הרבה תלמידים בכיתה (לפי העין – משהו כמו 15), כיתה מרווחת יחסית – ולמרות התנאים הלבנטיניים – כיסואות עקומים, מחשבים ישנים, שולחנות קטנים – אפשר להתרכז ב"מלחמה" ולהצליח. חילקו אטמי אוזניים on the house ויחד עם האוזניות שבאמצעותן מועבר המבחן – אפשר בהחלט לשקוע בעולם פנימי של שקט, שבו רק קול הבוחנים והמטלות המרגיזות של הקריין מפריעות את השלווה.

הבחינה עצמה: אני לא התכוננתי בכלל (למעט שיעורים פרטיים בדיבור עם מורה שהיא native speaker – אבל זה היה ללא קשר ל- TOEFL, כי אני חש שבדיבור אני כן חלש), כי יצאתי מנקודת הנחה שכנבחן מבוגר יותר (עברתי את ה- 30, בעוונותיי), רכשתי מספיק שליטה באנגלית לאורך השנים.

מסתבר אכן שדי צדקתי – ציוני הקריאה והקשבה היו, כאמור, 30 מתוך 30. לילה לפני (גם לא ישנתי לילה לפני, אבל פה אני ממש לא דוגמה) עברתי על המבנה של הבחינה באתרים באינטרנט (לאחר ששמעתי סיפור זוועה על דובר אנגלית מלידה שקיבל 0 בחלק המילולי כי חשב שצריך לדבר אחרי ה- beep ולא לפני, או הפוך). מסתבר, שהאתרים לא היו מעודכנים, והשאלות היו מסוג אחר לחלוטין – אין יותר שום זכר ל- sentence correction (הכי קרוב זה 2-3 שאלות אחרי טקסט לבחירת המילה הקרובה ביותר במשמעות לזו המוצגת); יש הרבה יותר דגש כעת על הקשבה במבחן, חלק ממהחומרים גם בחלק של דיבור מועברים בצורת הרצאה ולא בכיתוב על המסך.

בנוסף, גם הטקסטים היו קשים, ועושה רושם שהם בהחלט אדפטיביים ליכולת של הנבחן, כמו ב- GMAT: אני קורא המון אנגלית, אבל הטקסטים האחרונים היו ממש ברמה גבוהה (משהו שבחיים לא ראיתי על biannual desert plants ועל התפתחות כישורי הזמירה בציפורי-שיר בצפון אמריקה (גנטי או נרכש?). פרופ' לספרות אנגלית שאני מכיר אמר לי, שבניגוד למה שנהוג להודות בו, אם בחיים לא קראת טקסט מסוג מסוים – הוא ייראה לך כמו סינית. לדבריו, You are what you read.

אני נוטה להסכים. לאור זאת, לא יודע אם יש דרך אמיתית להתכונן, זולת קריאה של אנגלית, בשביל הכיף (ובשביל העתיד, למען האמת).

עם כל זאת, כאמור, עם ריכוז מתאים ורצון לסיים את הסבל הארבע-שעתי הזה – אפשר לעבור את הבחינה בשלום, למרות התנאים הירודים ולמרות האדפטיביות העולה שלה. בסה"כ, הרגשתי שהבחינה היא די הוגנת, ובמידה מסוימת אפילו "סלחנית", מעבר לציפיות (הציון הסופי מתורגם מסקאלה די "רחבת-ידיים"; כך שגם אם את/ה לא ברמה הכי גבוהה, עדיין הציון הסופי יכול להיות גבוה).

בהצלחה לכולם, ואל תתנו למסכים הדהויים של לעירוני ה' להרתיע אתכם מלהגיע ל- 120 ב- iBT.

danraveh
    חבר
    מספר הפוסטים: 51

הי,

האם מישהו יודע איך המרכז באוניברסית תל אביב?
    אני מתכנן לגשת שם.

חוץ מזה, עשיתי אתמול את הGMAT המלא, ואני רוצה לעשות בקברוב את הטופל,
    יש המלצות איך ללמוד?

דן.

shemesh
    חבר
    מספר הפוסטים: 22
    כיצד מומלץ להתכונן למבחן הTOFEL? מה ההבדל בינו לבין המבחנים הנוספים?
    guybenja
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

To: danraveh

אני עשיתי את המבחן במכללת לוינסקי.

כיתה צפופה, יושבים בגדול אחד בתוך השני ושמים קרטון להפריד בין הנבחנים.
    בנוסף, לא התחילו בזמן והיה עיכוב של חצי שעה כי לקח להם המון זמן לבדוק את האוזניות.
    מה שכן, מי שאחראים שם על המקום הם נחמדים ואדיבים.

שורה תחתונה – תשתיות על הפנים, הייתי ממליץ למצוא מקום אחר.

לגבי האוניברסיטה, רק שמעתי שכדאי לבוא מוקדם כי למצוא את המקום זה לא פשוט, אני ממליץ על סיור מקדים…

בהצלחה

גיא

economics
    חבר
    מספר הפוסטים: 135

אהלן גיא

אני ניגש כדי לשפר את הטופל והמקום היחיד שהיה פנוי זה בלוינסקי..זה כזה נורא? גם באוניברסיטת תל אביב ישבנו צפוף אבל בעיקרון היו באמת אחה תנאים..השתמשתי באטמי אוזניים מהבית ולא שמעתי כלום מסביב..כעיקרון כמה זה היה נורא בלוינסקי?

מוצגות 19 תגובות – 1 עד 19 (מתוך 19 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.