Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה עברת 700? תרום טיפ!

מוצגות 50 תגובות – 201 עד 250 (מתוך 332 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • gili4u
    חבר
    מספר הפוסטים: 78

To: All

לא, הם כותבים את זה בפלש כדי שיהיה קשה להדפיס ולשמור במחשב.

דרך אגב, אפשר להוריד חינם סטים של 1000 שאלות SC, RC, CR
    ויש דיון (פתרון) על כמעט כל שאלה.
    אלה שאלות אמיתיות מהעבר, אולם לא עדכניות … לדוגמא, לדעתי, שאלות SC שיש המון ארוכות וקשות יותר ומתמקדות בצורה ברורה יותא בidioms ומבנים מקבילים.

גילי.

asaf_sagy
    חבר
    מספר הפוסטים: 68

To: Causa Sui

שחר,

למרות שכבר עברה שנה מאז שעשיתי את הג'ימט, אני ממליץ בחום על הסטים של scoretop. הבעסה היחידה היא שבסטים עצמם יש בערך 10% של תשובות שגויות שבזמנו בעזרת המנוי לאתר יכולת לגלות.

שלח לי מייל ל- [email protected] ואני אמצא דרך לשלוח לך כמה סטים.

Causa Sui
    חבר
    מספר הפוסטים: 27

חברים

האם למישהו יש קובץ עם התשובות הנכונות לסטים בכמותי?

מסתבר שיש לא מעט טעויות בתשובות

תודה מראש

Causa Sui

whisky
    חבר
    מספר הפוסטים: 30

To: gili4u

Hi Gili,

The 1000SC and the other stuff are fine.

The question is how do you get the sets – those in flash format and probably the most updated ones?

Whisky

gili4u
    חבר
    מספר הפוסטים: 78

Those are in the VIP section and the access costs 30$ a month
    May_be
    חבר
    מספר הפוסטים: 34

To: gili4u

מתחילה ללמוד לחלק המילולי. אשמח לקבל כל טיפ אפשרי , כגון :)

1. איך בכלל כדאי להתחיל ללמוד.

2. חומר לימוד מומלץ (מהתנסות על ידכם)
    (נ.ב : האם מישהו מעוניין למכור חומר למילולי?)

3. תכנון אסטרטגיית זמן.

4. האם יש אוצר מילים מומלץ שכדאי ללמוד? האם השקעתם זמן בלימוד מילים?

לעונים, תודה!

nyaniv
    חבר
    מספר הפוסטים: 76

To: ShirleyB

Hi ShirleyB,

can you please tell me how long you studied for the exam?

are you working full time, and if you do, how did you study during the week (just weekends or weekdays also)?

thanks,

Anchor
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

To: May_be

היי,

לפני כשבועיים סיימתי עם ה- GMAT ואשמח לתת לך טיפ:

לדעתי, אחרי תרגול של כ- 50 קטעי קריאה ומספר מועט של שאלות critical reasoning, כדאי לנטוש נושאים אלו, מאחר ואינם ניתנים לשיפור מהותי בזמן קצר. על מנת להשתפר בנושאים אלו, כדאי לחזור לכיתה ג' וללמוד אנגלית מחדש, או להשקיע שנה בקריאה אינטנסיבית של אנגלית. מי שלא מצליח לקראת סוף הקורס, לא יצליח גם אם ילמד כל היום לנושאים אלו (שוב אני מדגיש – לעניות דעתי).

הנושא שיש לשים עליו דגש רב הוא ה- Sentence correction, שהינו טכני בבסיסו וניתן להשתפר בו פלאים. על ידי התמקדות בנושא זה בלבד, ניתן לחסוך זמן רב.

בעז גרנות
    חבר
    מספר הפוסטים: 16

הי may_be ואורנכו,

לצערי אני לא ממש מסכים עם הטענה כי לא ניתן להשתפר בתחומי ה CR וה RC.
    למרות שאינני מדריך של תחום המילולי (אלא כמותי), ראיתי כבר פעמים רבות תלמידים מזנקים ביכולות שלהם דווקא בתחום כמו RC.

כמו שכבר כתבתי בעבר – אין כזה דבר "לתרגל 50 קטעי קריאה". כל שאלה שעושים צריכה להיות בעלת משמעות, והדבר הכי גרוע שתלמיד יכול לעשות הוא "סתם" לפתור שאלות.
    כל שאלה שלא ישבת וחשבת כיצד ניתן היה לפתור טוב יותר – היא שאלה מבוזבזת, כל שאלה שלא תרמה להבנה יותר מעמיקה של החומר – חבל שפתרת אותה.
    בקיצור – ניתן "לתרגל" גם 1000 קטעי קריאה או 100000 שאלות CR, אם לא משפרים את הגישה לשאלות, ולא עובדים על הטכניקה – זה באמת יוצא בסוף כאילו לא ניתן להשתפר.

אני בטוח שכל מדריך מילולי ישמח לתת דוגמאות לשיפורים המדהימים שניתן לעשות בתחומים אלו – בשינוי גישה פשוט (ולא בלימוד אנגלית מחדש מכיתה ג').

הרמת ידיים מסוג זה היא בדיוק הסיבה שלא ניתן לגשת לבחינה הזו בלי קורס, כי אם היית עושה קורס – רק השמיים היו הגבול לציון שלך, ולא היית "מרים ידיים" מתחומים שניתן בהחלט להשתפר בהם.

ואורנכו – לא היתה כאן שום כוונה לפגוע בך, ויכול להיות שאפילו הוצאת ציון מדהים במילולי על סמך ההכנה שלך (נניח 47 מילולי), אבל ללא ספק יכולת להוציא יותר (אולי אפילו את ה 52 החמקמק – הציון הגבוה ביותר במילולי שקיים כרגע – ולפרטים נוספים היכנסו לחדשות GMAT מקידום).

שיהיה לכם המשך שבוע נפלא,
    ובלי קשר לאופן הלימודים (לבד או בקורס) – תמיד אפשר להשתפר. אין חיה כזו "תחום שלא ניתן לשפר".

May_be
    חבר

To: בעז גרנות

בועז שאלה,

אני מחפש חומר ברמה בסיסית יותר לתרגול ה sc, פר נושא

נראה לי שאני מפספסת לפעמים את מה לא בסדר במשפט המסובך, וצריכה יותר לתרגל את הטכניקות הבסיסיות – עפ"י נושאים.

(עפ"י ההגיון, בואו נשלוט בדברים הקלים ואח"כ נעבור לדברים הכבדים יותר)

יש לך הצעה לחומר כזה?

idanva
    חבר
    מספר הפוסטים: 119

שלום לכולם!

מעוניין לקנות את הגרסה האחרונה של הספר Manhattan SC.

ניסיתי באמזון אבל עד שזה יגיע זה מאוחר לי.

אם מישהו מעוניין למכור אשמח אם ייצור עמי קשר ב:[email protected]

תודה

עידן

tulkin
    חבר
    מספר הפוסטים: 14

To: בעז גרנות, All

אני חייב להביע תרעומת על הדברים של בעז, כאילו אי אפשר להצליח בGMAT בלי קורס. ראשית דוגמא אישית – מעולםלא עשיתי ואפילו לא התקרבתי לקורס GMAT או קורס פסיכומטרי מסוג כלשהו. ובכל אופן לפני קצת פחות משנה הוצאתי 780 בGMAT – ציון טוב לכל הדעות.

את המילולי שיפרתי מ איזור ה 30-35 במבחני ההכנה הראשונים ל 45 במבחן האמיתי – כאמור בלי קורס, ובלי ללמוד אנגלית מחדש.

להגיד שאי אפשר בלי קורס – זה לזלזל באינטיליגנציה של אנשים. זה לגרום להם לא להאמין בעצמם. זה לא להכיר בכך שאנשים שונים זקוקים לדברים שונים במהלך הלימוד. אין שיטה אחת נכונה כדי להצליח בGMAT, וסביר להניח שהשיטות שמלמדים בקורסים (אני קצת מכיר ויודע… בכל זאת) היו מכשילות אותי, או לפחות לא מקדמות אותי – כי אני יודע על עצמי שאני זקוק לדברים אחרים.

בעיני אולי ההיפך הוא הנכון – אי אפשר להוציא את המקסימום מעצמך בעזרת קורס. הקורס מכוון אל הצרכים הלימודיים של האדם הממוצע, ולאותם אנשים הוא ייתן פוש רציני ביותר. אבל כדי להגיע למקסימום של עצמך תזדקק לתוספת הקטנה שהיא אישית לך, הפטנט שידע לקחת אותך מאיפה שאתה נמצא לאן שצריך להגיע. זה אינדיבידואלי ואת זה לא נותנים בקורסים.

אז כן – הרקורד של הקורסים מרשים – כי הם משפרים לכולם קצת, ולחלק אפילו יותר…אבל אף אחד לא מגיע למקסימום של עצמו ללא הבנה מעמיקה של עצמו. ואת זה כמובן לא יספר לכם אף מורה (או איש שיווק) של מכון הכנה.

אחד הגורמים החשובים ביותר להצלחה בGMAT הוא בטחון עצמי ואמונה ביכולת. מי שאומר לכם שתם לא יכולים להצליח לבד, ופוגע באמונה העצמית שלכם ביכולתכם – לא עוזר לכם בהכנה בGMAT.

סליחה ותודה ובהצלחה

tulkin
    חבר

To: May_be, All

מייבי – לשאלותייך:

1. הדרך הכי טובה להתחיל ללמוד – להוריד את התוכנה של GMATPREP. לעשות מספר שאלות לדוגמא מתוך מה שניתן שם ואז לעשות מבחן מלא לדוגמא. (כן! בלי הרבה הכנה מוקדמת!). המבחן הזה יראה לך בדיוק איפה את נמצאת. צריך לנתח את התוצאות שלו לעומק, לראות באיזה תחומים את חזקה ובאיזה את חלשה, ואז לבנות אסטרטגית לימוד שמתאימה לך שמנצלת את נקודות החוזק שלך על מנת לשפר את נקודות התורפה.

רק אחרי זה תוכלי לדעת האם מתאים לך קורס, או מספיק לעבוד עם ספרי לימוד ואיזה מהם, או שצריך שילוב של השניים.

2. החומר המומלץ ביותר אלה הספרים של הofficial guide. הם לא חומר לימוד במובן שלא מלמדים אותך אסטרטגיות ונוסחאות, אבל השאלות שם הם שאלות שהיו במבחני GMAT. אין בהן שגיאות וההסברים של התשובות מצויינים ולא מנסים to make a point. ספרי לימוד אחרים מכילים לעתים שגיאות, ומנסים להראות לך איך פותרים את השאלות "בשיטה שלהם". זה נחמד, ואפילו עוזר, אבל את צריכה למצוא את "השיטה שלך".

3. זו בעיני אחת מנקודות המפתח להצלחה במבחן. אבל אפשר לדבר עליה ברצינות רק אחרי שעשית את שלב 1. כל אחד עובד קצת אחרת, ולכן אין אסטרטגיית זמן גלובלית שטובה לכולם.

4. כן. את התרגום של המושגים המתמטיים שיופיעו בחלק הכמותי. אין צורך ללמוד אוצר מלים לחלק המילולי, אם כי אוצר מלים רחב יכול לעזור לך בחלק המילולי. אפשר אבל לעקוף את זה בד"כ

בעז גרנות
    חבר

אהלן טולקין (בהנחה שככה אתה כותב את השם בעברית) וכולם.

כמו כל פעם שאני כותב הודעה כזו – מישהו מוצא משפט אחד בה ומחליט להכריז על מרד.
    נתחיל מהעובדות היבשות – הוצאת 780 – כל הכבוד לך, חזק ואמץ, אתה גאון וכל התשבוחות שעולות על הדעת….
    להוציא 780 זה אומר אחוזון 99 – כלומר 99% מהאוכלוסיה נמצאת מתחתך, ומכאן – אתה לא דוגמה רלוונטית לדיון. צר לי. כל פעם יש מישהו שכותב – "למדתי שלושה ימים, אני בכלל לא יודע מתמטיקה ואנגלית, נשרתי מבית ספר בכיתה א' ותראו איפה אני היום". אז שוב – כל הכבוד, אבל זה לא רלוונטי.

כמו שכבר כתבתי בכל ההודעות עד היום, ניתן בהחלט להבחן ללא קורס. ניתן גם להוציא ציון מצויין ללא קורס. ניתן גם להבין את הבחינה לבורייה ללא קורס. ניתן. הכל שאלה מי אתה ומה עשית/תעשה כהכנה.

עכשיו תקרא שוב את ההודעה שלי.
    על רקע מה אמרתי שלא כדאי לגשת לבחינה ללא קורס?
    על רקע שמישהו אמר שלא ניתן להשתפר בתחום זה או אחר.
    הגישה הזו שגויה מיסודה – ואתה בעצמך כתבת את זה.
    לכן – הגישה הזו לא מספיקה כדי להצליח. במקרה כזה – לגשת בלי קורס זו טעות – ולא חשוב כמה נבחנים מבריקים יגיבו להודעה שלי שהם לא היו צריכים קורס – כולם (כולם) לא רלוונטיים לדיון.
    אז לגבי ה"תרעומת שלך" צר לי – תקרא הודעות לפני שאתה מגיב.

לגבי עניין הקורס…
    וואלה – לא ניסיתי לשכנע את העולם לעשות קורס. ולא כתבתי עד היום בשום הודעה שלא ניתן לגשת בלי קורס.
    אבל מנגד לבוא ולצאת בהצהרות ש "עם קורס לעולם לא תגיע לפוטנציאל" – זו הצהרה טיפשית. בדברי חכמים ממני "אין אמת אבסולוטית" ויכול להיות שאתה – על כל יכולותיך המגוונות – לא היית זקוק לקורס.
    העובדה היא שרבים זקוקים לקורס, ולא היו מגיעים לאן שהגיעו בלי קורס. לעדות – כל התודות שיש לכל חברה (שוב – כיוון שאני עובד קידום אני מכיר את שלנו, אך אין לי ספק שהן קיימות בכל מקום).
    ולסיום "אבל אף אחד לא מגיע למקסימום של עצמו ללא הבנה מעמיקה של עצמו. ואת זה כמובן לא יספר לכם אף מורה (או איש שיווק) של מכון הכנה" – תקרא את ההודעה שהגבת אליה (שלי) ותראה את זה כתוב – אז שוב – תקרא לפני שאתה מגיב, ותשתדל לא לסתור דברים שכבר נאמרו לפניך.

ומילה אחרונה אישית שלי.
    אני כותב כאן הודעות ותגובות לא כדי להכריח אנשים לגשת לקורס, ואני עושה מעט מאוד (אם בכלל) מכירות.
    התגובות שלי נועדו ליידע ולפתוח ראייה.
    אז כשאני כותב שניתן לשפר גם את החלקים "שלא ניתן לשפר" אם מתחקרים לעומק שאלות – אני לא כותב "ואם תבואו לקידום המדריכים שלנו ייתנו לכם את כל הכלים הנדרשים בכדי שתוכלו להעמיק את ההבנה שלכם על עצמיכם ועל המבחן" (שזה כמובן נכון לחלוטין) – כי בדיוק כמו שכתבתי – יש אנשים שיתקבלו לאן שרצו גם בלי קורס (והציון לא ממש מעניין ברגע שהתקבלת).

אז צר לי,
    אם אתה רוצה לומר למישהו מהיכן ניתן ללמוד – מצויין, אם אתה רוצה לתת טיפים איך למדת – מעולה – כולל לכתוב שלמדת לבד ושזה בהחלט בר ביצוע (וההודעה שכתבת ל may_be היא בדיוק כזו). אם כל מטרתך היא לכתוב "קורס זה זבל ואני גאון" – תהנה – אבל מבחינתי לא עזרת לאף אחד חוץ מלאגו שלך.

tulkin
    חבר

To: בעז גרנות, All

מודה ועוזב ירוחם….

רציתי להתנצל. אני מודה שקראתי את ההודעה שלך במנותק מההודעות הקודמות לה. אני יכול לנסות לתרץ למה – אבל עדיף פשוט להתנצל ולחזור בי מהטון הנוזף והמתרעם שלי – הוא לא היה במקום.

ברמה האישית – הלוואי והייתי גאון. אני לא. 780 זה רק ציון, הוא מעיד שהבנתי את דרישות הבחינה לעומק ושלמדתי באופן מאד ממוקד ומדוייק (ובהבנה לעומק של המבחן אני די מתגאה… אבל מכאן ועד להיות הגאון הדרך ארוכה מאד מאד).

אני כותב די הרבה בפורומים שנוגעים בGMAT (לאחרונה כבר פחות…אני כותב יותר על דברים אחרים במקומות אחרים) – וגיליתי שיש בפורומים כאלה שתי נטיות (או טרנדים):

1. לעשות את המבחן יותר ממה שהוא. להפוך אותו למפלצת מצד אחד, אבל הרבה יותר חמור מזה, לתת את התחושה כאילו הציון במבחן הוא חזות הכל בחיים בכלל, ובתהליך הקבלה לMBA בפרט. מיותר לציין שאף אחת מההגזמות האלה אינה נכונה, אבל זה לא מפריע לדיונים להגביר את התחושה הזו ולהזין אותה.

2. שקורס הכנה הוא הכרחי להצלחה (כן אני יודע שאתה לא התכוונת להגיד את זה… אבל הרבה אחרים מזינים ומעימים את התחושה הזו). אין לי דבר וחצי דבר נגד קורסי הכנה. יש להם הרבה יתרונות מובנים, וגם לא מעט חסרונות – כמו לכל דבר בחיים. וכמו שאמרת אין אמת אבסולוטית. לדיונים על קורסי הכנה יש נטיה להדגיש את היתרונות ולעבוד על הנימוק הרגשי והתת מודע של "אתה עושה GMAT פעם בחיים, לא תעשה את המקסימום? תיקח את הסיכון של ללמוד לבד?". מה ששוכחים להדגיש שמדובר בהתאמה אישית. ושקורס הו לא תחליף לקביעת אסטרטגיה אישית של הכנה. הוא אמצעי בדרך לביצועה.

אין לי שום כוונה לנסות להראות לכולם שאני גאון ותקנאו בי (כי אני לא גאון, וחוץ מציון טוב אין לכם במה לקנא בי… וממילא מעולם לא התחריתי על מקום בלימודי MBA). יש לי הרבה מה לתת בנוגע להכנה לבחינה, ודעתי "נגד" קורסים, היא לא ממש דיעה נגד, אלא בעיקר נסיון להחזיר לפרופורציה ולהתמודד עם הטרנד המוגזם (לדעתי) של "בעד קורסים".

שוב…אני מתנצל על שהבנת לא נכון את התגובה הראשונה שלך ושהגבתי בתרעומת שהיתה מיותרת.

May_be
    חבר

To: tulkin, בעז גרנות

tulkin המון תודה על העזרה וההתייחסות. אני אקח את דבריך לצומת ליבי
    (ואולי סוף כל סוף אני אעשה את אחד המבחנים הנ"ל, למרות שרציתי לשמור אותם לסוף).

בועז, יש לי המון כבוד לקידום. המדריכים שם מצויינים ועוזרים המון, ובעבר אף לקחתי שם קורס (מועדון 700, שתרם לי מאוד ברמה האישית, אך לא תרם לי לציון).

מההיכרות שלי עם עצמי, בהתחשב בלוח הזמנים שאני נמצאית בו, ויחסית לקורסים המוצעים כרגע (אני צריכה רק את המילולי), לקיחת קורס אינה האופציה המועדפת.
    עם זאת, אני לא שוללת לקיחה של קורס בהמשך – על מנת לחדד נקודות ולהטמיע את החומר.

ולכן, אשמח לקבל מנסיונכם האישי טיפים נוספים, כגון :
    גישות שונות כיצד לגשת לקטע קריאה,
    ומהי חלוקת זמן אשר אתם הייתם ממליצים בחלק המילולי :)

tulkin
    חבר

יש שם שני מבחנים – תעשי אחד בהתחלה, אחד בסוף זאת ההמלצה שלי. שום מבחן אחר לא ייתן לך תמונה אמיתית איפה את נמצאת. למיטב נסיוני שום מבחן של שום חברה אחרת (קפלן, מנהטן ודומיהם) לא נותן הערכת ציון טובה ומדויקת כמו של GMATPREP – וזה הגיוני, כי רק GMATPREP משתמש באותו אלגוריתם חישוב ציון ובשאלות שהיו בפועל בGMAT. כל האחרים עושים "בערך" – ולמרות שמבחינת רמת השאלות ה"בערך" הזה הוא לא רע בד"כ. אלגוריתם הציון של GMAT הוא מורגב ומסובך וקשה לעשות בו "בערך".

כמו בכל בעיית ניווט – כדי להגיע למטרה חייבים לדעת איפה נמצאים בדיוק ולאן רוצים להגיע בדיוק – ושימוש מושכל בשני המבחנים האלה נותן בדיוק את זה. אחר כך אפשר לתכנן מה עושים בדרך.

בפורומים של GMATCLUB:

http://www.gmatclub.com/phpbb/index.php

יש קבוצת דיון מיוחדת לגבי החלק מילולי. יש שם לא מעט "זבל", אבל גם הרבה מאד עצות טובות – שווה להסתכל.

לגבי גישות של לקטעי קריאה ותכנון זמנים: יש 3 גישות עיקריות לקטעי קריאה:

א. לקרוא ברפרוף את הקטע כדי לקבל תמונה כללית, ואז לענות על השאלות תוך קריאה נוספת אם צריך

ב. לקרוא את השאלה קודם, ואז לחפש בקטע את האינפורמציה הרלוונטית

ג. לקרוא את הקטע בעיון ואז לענות על השאלות (לפעמים צריך להציץ שוב בקטע)

אין דרך נכונה. את צריכה למצוא מה עובד הכי טוב בשבילך על ידי נסיון וטעייה. הדרך השלישית נראית בדרך כלל הכי בזבזנית ואני לא מכיר ספר שממליץ עליה – אבל אחרי הרבה נסיונות גיליתי שזה מה שהכי טוב לי. ובעקבות זה הייתי צריך לשנות לחלוטין את אסטרטגיית תכנון הזמן שלי – כי קריאה של קטע שלם לוקחת זמן, וקשה לתזמן אותה במדוייק.

לגבי תכנון זמן: אני לא הייתי הולך על תכנון זמן "לפי שאלה", אלא תכנון זמן לפי מקום במבחן. כלומר לגמור את 13-14 השאלות הראשונות תוך X זמן, להגיע לשאלה 28 תוך Y זמן וכו'…

לי לקח קצת פחות מ 35 דקות בערך להגיע ל 14 שאלות (בשאלות הראשונות חשוב מאד להשקיע את הזמן הנדרש ולא לעשות טעויות טפשיות) ובערך 60 דקות להגיע לשאלה 28. (כלומר כך תכננתי, וביום המבחן עמדתי פחות או יותר בתוכנית).

לקטעי קריאה – בגלל מה שאמתי קודם תכננתי כ 3-5 דקות לקריאה נטו ועוד פחות מדקה בממוצע לכל שאלה. בקטע האחרון כבר לא היתה לי ברירה אלא לרפרף קצת, כי לא נשאר הרבה זמן.

לתיקון משפטים – בהתחלה אפילו 2 דקות לשאלה. בסוף – פחות מדקה.

ללוגיקה קצת יותר…

ה"באפר" (כלומר המקומות שבהם יכולתי לחסוך זמן כדי להרוויח במקום אחר) היה בקטעי הקריאה, שאפשר היה לקצר אותם בדקה אם עובדים בלחץ (תוך הסתכנות בתשובה לא נכונה), וגם תיקון משפטים – שם גיליתי שאחרי הרבה תרגול, אני יכול לפתח אינטואיציה טובה, ובלחץ זמן אני יכול לענות עליהם אפילו תוך חצי דקה או פחות בלי לפגוע יותר מדי בסיכויי ההצלחה שלי (וניצלתי את זה בעיקר בחלק האחרון של המבחן).

כאמור – כל הנ"ל התאימו לי. לא מתחייב על אנשים אחרים. גיליתי את זה תוך הרבה מאד נסיונות ואנליזה מעמיקה של תוצאות המבחנים שלי (הצלבה של מידע על זמן לשאלה, יחד עם איזה שאלות עשיתי נכון).

הדרך הנכונה היא להקשיב לעצמכם ולנתח מה מתאים לכם.

May_be
    חבר

To: tulkin

קודם כל, תודה על התשובה המקיפה [איקון עם אגודל למעלה].

כעת לשאלה נוספת בקשר לקטעי קריאה :

ב manhattan , הם ממליצים, לסכם את הקטע תוך כדי :
    כלומר :
    סיכם פיסקה ראשונה, משפט עיקרי של כל פסקה ונקודות עיקריות / מילות מפתח (כתלות אם זאת פסקה ארוכה או קצרה ).

א. האם מומלץ לסכם את הקטע תוך כדי?
    האם הספרים השונים ממליצים על כך? (בגישות השונות שיש)
    (אין ספק כי זה משפר את ההבנה אבל דורש התעסקות גוזלת זמן עם האנגלית)

ב. האם אתה סיכמת את הקטע תוך כדי קריאה? האם שירבטת הערות לקטע תוך כדי?

ג. כמה זמן יש על כל קטע קריאה, לערך?

sherlock
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

תכנון הזמן שלך בפרק המילולי, ויותר מכך התכנון כיצד להגיע לתכנון זה ללא ספק מעוררים השראה, לכן על אף שהעיניין אינדבידואלי, תוכל בבקשה גם לפרט את תכנון הזמן לפרק הכמותי.

המון תודה.

tulkin
    חבר

To: sherlock, All

קודם כל תודה על המחמאה… ואני שמח לשמוע שזה עוזר.

לגבי התכנונים לחלק הכמותי – כל מה שעשיתי ממש לא רלוונטי לרוב האנשים בפורום. יש לי תואר ראשון במתמטיקה ולא היתה לי שום בעיה בחלק הזה גם בלי שום הכנה מיוחדת. כשהבנתי שהמלכודת שלי תהיה טעויות טפשיות של חוסר ריכוז ומהירות האסטרטגיה שלי היתה לעבוד הכי לאט (!!) שאני יכול. לפתור כל שאלה לפחות בשתי דרכים שונות. ולוודא שאני לא עושה אף שגיאה. ובאמת ביום המבחן סיימתי את החלק הזה 30 שניות לפני הסוף (בניגוד לכ 20 דקות לפני הסוף במבחני ההכנה)… בקיצור אין מה ללמוד ממני בהקשר הזה.

אני אשמח, לעומת זאת, לענות על שאלות בנושא תוכן של החלק הכמותי… שם דוורט אני אולי יכול לעזור.

tulkin
    חבר

לגבי קטעי הקריאה:

א. האם מומלץ? תבדקי את עצמך. תפתרי 3 קטעי קריאה תחת לחץ זמן בלי לסכם, ואז תעשי 3 קטעי קריאה אחרים עם לסכם. תשווי את התוצאות שלך, תשווי את הזמנים שהשקעת בעניין. ואז תדעי מה טוב לך (!). המלצות? כל ספר יתן לך המלצות אחרות. אין נכון ולא נכון.

ב. אני לא סיכמתי. מאז ומתמיד (גם בלימודים באוניברסיטה וגם בשיעורים בתיכון) אינני מסכם ומסתמך על זכרון די טוב שיש לי. זה לא מנע ממני להיכשל בלא מעט מבחנים בתיכון. אבל לGMAT זה הספיק. באופן כללי – לאורך כל הGMAT לא השתמשתי כלל בדפי טיוטה – ההערכה שלי שפעולת הכתיבה גוזלת זמן רב מיותר – אבל שוב – זה מתאים לי – כי יש לי זכרון טוב. את ציכה לבדוק מה מתאים לך.

ג. אין שום דבר אבסולוטי. זה תלוי כמה זמן את מקדישה לשאלות האחרות, כמה מהר את קוראת באנגלית, ומה האסטרטגיה שלך בגישה לשאלות מסוג זה. כמו שכתבתי – אני הקדשתי 3-5 דקות לקריאה נטו ואח"כ פחות מדקה לכל שאלה. אבל מאנשים שדיברתי איתם – האסטרגיה של שונה מאד מהמקובל. אם תתני יותר פרטים מה מצבך היום, איך את ניגשת לדברים עכשיו ואיפה עיקר הבעיות – אולי אוכל לתת עצה ספציפית יותר.

May_be
    חבר

אני מניחה שבאנגלית קצב הקריאה שלי הוא ממוצע מינוס (עובדת קשה על שיפור הקצב), ולוקח לי יותר זמן לנסח דברים.
    [ באוניברסיטה אף יש לי הארכת זמן על הדברים הנ"ל.
    כנראה שאנסה להוציא גם ל gmat אבל אני לא בונה על זה שיאשרו לי]

יחסית לאוצר המילים של ה gmat – כנראה שהאוצר מילים שלי לוקה בחסר.
    (בפסיכומטרי כל הטעויות שלי באנגלית היו על אוצר מילים).

אני לא מרגישה שיש לי עדין את ה feel ביחס ל sc, אם כי זה בתהליכי שיפור.
    cr – אני מניחה שיהיה בסדר (אם נשווה לזה של הפסיכומטרי), ו rc – כיוון שהקריאה שלי היא איטית, אני צריכה למצוא את הדרך להתמודד עם זה.

אני מעולם לא מסיימת מבחנים לפני הזמן.
    עשיתי את ה gmat הכמותי לפני שנה, לא הספקתי לענות על 2 שאלות (לא ברצף), ויצא 50. (מתמטיקה של ה gmat אין לי בעיה. תואר ראשון ושני במדעי המחשב).

אם נצא מנקודת הנחה שבמידה והיה לי את כל הזמן שבעולם הייתי עונה על הכל נכון, איך היית ממליץ לי לחלק את הזמן? (אסטרטגיית זמן).

tulkin
    חבר

אוקיי… נשמע שיש לך בסיס ממש טוב, והרקע שלך במדעי המחשב יכול להביא לך תועלת רבה בחלק המילולי – בעיקר בSC ובCR.

לפני כן הערה – יכול להיות שעדיף לך להשקיע מאמץ בלהעלות את הכמותי מ50 ל51 (שוב – הרקע שלך נשמע מבטיח בהקשר הזה). בתחום הזה של הציונים -הציון הכללי יושפע יותר מהשינוי בציון הכמותי מאשר מהמילולי. כלומר אם כרגע את נמצאת במצב של 50/X אז 51/X יתן לך ציון כללי יותר גבוה מאשר 50/X+1 (וזהה פחות או יותר ל 50/X+3 כל זה בהנחה זה X שלך עומד כרגע בסביבות ה 30+- קצת. אז ייתכן ששווה להשקיע קצת מאמץ גם בהיבט הזה של המבחן (וכנראה כל מה שאת צריכה לעשות זה להספיק את כל השאלות, עם אותה רמה של דיוק).

אם למדת מדעי המחשב, מושג הרקורסיה ומבנה היררכי של עץ לא זר לך… אולי אפילו עשית קורס בבלשנות חישובית שמראה בדיוק איך מיישמים את זה לדקדוק. אז נכון שהדקדוק האנגלי הוא יותר מורכב ממבנה פשוט של עץ – אבל לצרכי GMAT ההפשטה הזו תעשה לך את רוב העבודה.

כשאת קוראת משפט תנסי לבנות לך הפשטה שלו לבנה היררכי. אם יש פסוקית גדולה וארוכה (שזה בד"כ הדבר הכי מבלבל בSC) תחליפי אותה במילה אחת וכך תקבלי מבנה אבסטרקטי של המשפט. על המבנה הזה אפשר לבדוק את רובם המכריע של "טעויות הGMAT המקובלות". אם הכיוון הזה נראה לך (כלומר אם המונחים והיכולת לעבוד עם מבנים היררכיים זה משהו שזורם לך וקל לך) – אני יכול להראות לך על כמה דוגמאות ספציפיות….אבל הרעיון של לעשות רדוקציה של מבנה יכולה לעזור מאד

גם בCR רדוקציה יכולה לעזור מאד. הפעם זה לא רדוקציה דקדוקית, אלא רדוקציה של תוכן לוגי. וזה די בטוח משהו שעשית בקורסים באוניברסיטה. תנסי לעשות הצרנה של הטיעונים בCR ללוגיקה סימבולית פשוטה… תוכלי בקלות לפסול מלא תשובות, אפילו בלי לקרוא אותן לעומק. וגם לא תתבלבלי מאוצר מלים מתוחכם שהוא ממש לא רלוונטי למבנה הלוגי.

בקיצור אם מדעי המחשב זה החוזק שלך – תשתמשי בו בחלק המילולי.

May_be
    חבר

tulkin :
    "כשאת קוראת משפט תנסי לבנות לך הפשטה שלו לבנה היררכי. אם יש פסוקית גדולה וארוכה (שזה בד"כ הדבר הכי מבלבל בSC) תחליפי אותה במילה אחת וכך תקבלי מבנה אבסטרקטי של המשפט. על המבנה הזה אפשר לבדוק את רובם המכריע של "טעויות הGMAT המקובלות". אם הכיוון הזה נראה לך (כלומר אם המונחים והיכולת לעבוד עם מבנים היררכיים זה משהו שזורם לך וקל לך) – אני יכול להראות לך על כמה דוגמאות ספציפיות….אבל הרעיון של לעשות רדוקציה של מבנה יכולה לעזור מאד"

לא עשיתי קורס בבלשנות חישובית, אבל בכל זאת אשמח אם תראה לי את הרעיון של רדוקציה של מבנה.

tulkin:
    "גם בCR רדוקציה יכולה לעזור מאד. הפעם זה לא רדוקציה דקדוקית, אלא רדוקציה של תוכן לוגי. וזה די בטוח משהו שעשית בקורסים באוניברסיטה"

את זה אכן עשיתי, ואני מתכוונת להעזר בידע זה.

תודה רבה על ההמלצה בנוגע לציון בכמותי, לקחתי לתשומת ליבי :)

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: May_be, tulkin

May_be,

אני מצטרף ל-tulkin בהמלצתו "לשרוף" את אחד מהמבחנים שבתוכמת ה-GMATPrep כבר בתחילת הדרך – גם אני התלבטתי בעניין ובסוף, בהמלצתם של שני מדריכי GMAT (אחד מהם הוא צחי ממיטב), עשיתי מבחן עוד בשלב הגישושים הראשונים, ושמחתי מאוד על כך (בדיעבד זה חסך לי המון זמן וכסף, ואם תלכי אחורה בדיון "עברת 700?" תוכלי למצוא את כל הסיפור…

באשר להמלצות בכל הנוגע לקטע המילולי קשה לי לעזור, כי האנגלית שלי ברמה די גבוהה ולמעשה חוץ מתרגול SC (עשיתי את כל הספר של איירין אורלאנסקי ממיטב) לא התכוננתי כלל לחלק זה… מה שכן, אין לי ספק שהדרך הטובה ביותר לשפר את הגישה לקטעי קריאה ואת חלוקת הזמן היא תרגול רב, רצוי תחת לחץ זמן כדי לקבל הרגשה קרובה יותר ללחץ שכופה המבחן האמיתי.

דבר אחרון בנוגע לאסטרטגיית זמן באופן כללי – אני חסיד גדול של הגישה שאומרת שצריך להשקיע 50% מהזמן בפתרון 10-15 השאלות הראשונות גם בחלק הכמותי וגם בחלק המילולי (כלל אצבע: להשקיע חצי מהזמן בשליש הראשון של השאלות בכל חלק). האלגוריתם האדפטיבי של הבחינה מעניק משקל הולך ופוחת לשאלות ככל שמתקדמים, ולכן חשוב מאוד להימנע מטעויות ב-10-15 השאלות הראשונות בכל אחד מחלקי הבחינה.

בהצלחה!

May_be
    חבר

To: epony

תודה רבה על ההתיחסות,

ואחרי שפישפתי בפורום – מצאתי וקראתי את ההודעה הרלוונטית בפורום, נשאלת השאלה –

איך אפשר להשיג את הספר של מיטב?

(מבלי לקחת קורס…)

epony
    חבר

To: May_be, All

הממ… תנסי לשאול אנשים שאת מכירה שעשו GMAT במיטב?

למיטב ידיעתי הספר מיועד רק למי שעושה שם קורס, אבל מהיכרותי עם הנפשות הפועלות, לכל דבר יש מחיר, רק שהוא יהיה יותר זול אם תקני אותו יד שנייה…

אולי שווה אפילו לקפוץ למרכז שלהם ברמת החייל ולנסות לשדל את התלמידים הנוכחיים או לבדוק אם יש להם איזה לוח קח-תן או משהו…

May_be
    חבר

איזה באסה שאין להם פורום :) …

האם יש כאן מישהו שמוכר / מאפשר לצלם את הספר של מיטב?
    (מוכנה בתמורה לספק חומר שווה אחר…;) )

[email protected]

(נ.ב : איפה הקמפוס של מיטב נמצא? (זה לא מופיע באתר שלהם…))

epony
    חבר

חשוב לציין שהספר של איירין/מיטב מתייחס אך ורק ל-SC – הוא ספר מצויין לתחום הזה לדעתי, אבל הוא ממוקד רק ב-SC ולא מתייחס בכלל ל-CR ו-RC.

אלטרנטיבה מעולה לספר לימוד בנושא ה-SC היא הספר של Manhattan, שגם הוא קצת קשה להשגה בארץ, אבל תמיד אפשר להזמין אותו מ-Amazon למשל…

דרך נוספת להשיג את הספר של איירין – לשלוח מייל ל[email protected].

הכתובת והטלפון של מיטב GMAT: ולנברג 24 ת"א (רמת החייל), 03-6499927.

Causa Sui
    חבר

Hi everybody,

I plan to retake the GMAT in about 20 days, after I took it in late July.

Can any of you offer any tips or insights as to how to prepare again after I pretty much exhausted most of the available practice sources in my last try (OG, Kaplan, sets, scoretop)?

Any recommended preparation strategy? I feel that my key weakness is the Q section, but my V section skills probably need some polishing too, in order to make a decent overall score possible.

I thought I'd do OG again, from scratch, and afterwards, reinstall and retake GMAT Prep. What do you think?

BTW: I'd be happy to read any opinion on the VIP verbal section offered by scoretop. Is it any good, or is it like the Q section, i.e. much more difficult than the real thing, with a tendency to present questions that are altogether different in style, wording and emphasis from the ones that appear on the GMAT.

Needless to say, dear instructors, that your input on the matter will also be greatly appreciated.

Thanx in advance,

Causa Sui

epony
    חבר

Causa Sui,

I'm not a big fan of ScoreTop, so I won't comment on them at all (suffice it to say that they charge money for material that can most likely be found for free elsewhere).

I think you might want to consult with a private GMAT tutor – try and meet someone (I don't have any contact details, but I know these folks are out there somewhere) – maybe someone like that could give you the guidance and focus you need to optimize your efforts…

As for doing OG and GMATPrep again – I agree as these are the best prep materials in my humble opinion. Also, try getting your hands on so-called "Hot Qs" – I know Meitav used to publish about 100 quant Qs (collected from students who just took the GMAT and internet sources) every couple of weeks, complete with solutions and explanations.

Subsequently, I'd focus on SC and timed Quant sets (i.e. 37 auestions in 75 minutes, just like in the real exam). These are usually the areas that offer the highest potential for improving one's score. Moreover, when doing timed sets, invest half of the allotted time in solving the first third of each section – the GMAT's adaptive algorithm assigns lesser weights to questions as you progress in each section, thus making the first 12-15 questions in each section much more important than the following ones!

Last but not least, aim for a balanced score that surpasses the 75th percentile in both sections (i.e. 44+ in quant and 34+ in verbal and a total score of 690 or more) – the top schools look for candidates who can display above average abilities in both quantitative and verbal fields…

Good luck!!

Causa Sui
    חבר

epony,

First, let me thank you for your prompt reply.

I appreciate your kind advice.

I'll definitely take your words on the GMAT algorithm into consideration, even though I am not sure I have the luxury of investing so much time on the first questions. I am afraid I won't have enough time to answer too many questions.

I guess it's a common problem to all of us who are not "natural born [Q part] killers". :)

Causa Sui

P.S. – Good luck at INSEAD and enjoy your Alpha. [ smiley].

Causa Sui
    חבר

Epony,

As you probably figured out, I meant "Alfa", earlier on. Sorry for the typo.

I must be hearing too much about Philadelphia lately :)

Causa Sui

בעז גרנות
    חבר

הי לכולם בכללי (ול casua sui ו may be ספציפית)

כפי שכבר כתבתי – אני מדריך של תחום הכמותי ולא המילולי – לכן בתחום המילולי קשה לי לתת עצות מועילות (ואני מעדיף שלא לתת עצות שאין להן ביסוס).

מה שכן רציתי לכתוב – זה שאני לא בטוח שאני מסכים עם הגישה של אפוני (לגבי 1/2 מהזמן לשליש שאלות ראשון).
    המודל האדפטיבי של הבחינה חסוי – ולכן כל מה שמישהו כותב (כמובן כולל אותי) הוא ניחוש לגבי איך הוא עובד.
    ממה שראינו (וכאן אני כן מנצל את כל התלמידים שעברו בקידום – וזב לא אחד או שניים מן הסתם), המודל האדפטיבי מכיר את הרעיון שעומד מאחורי מה שכתב אפוני – ומתוכנן להתמודד מול זה.
    ההמלצה שאנחנו נותנים לתלמידים היא שניתן להשקיע מעט יותר ב 10 השאלות הראשונות (מעט יותר הכוונה עד 10% יותר – נניח 22 דקות ל 10 שאלות בכמותי במקום 20 דקות).
    הסיבה היא שבסופו של דבר גם שאלות מאוחרות יכולות להיות שאלות רחבות – למרות שהן פחות שכיחות מאשר בהתחלה.
    שלחנו מדריכים כדי לבדוק את הגישות השונות – והם עשו 3 טעויות במכוון (אנו יוצאים מנקודת ההנחה שהם לא טועים אם הם לא מתכוונים לטעות). 3 טעויות בעשירייה הראשונה, 3 באמצע ושלוש בסוף.
    הנזק הגדול ביותר היה אם טעו בשלוש שאלות בסוף – לא היה "זמן" לתקן את הרושם שנוצר למודל – ולכן הציון צנח (מדובר על ירידה של 2-3 נקודות מהציון "האמיתי".
    3 טעויות בהתחלה – גם אם היו ברצף – תוקנו על ידי עבודה קפדנית בהמשך – והורידו 1-2 נקודות מהציון.
    3 טעויות באמצע (מפוזרות) כמובן היתה הגישה הטובה ביותר אם שינוי של נקודה בציון (ולפעמים אפילו לא זה).

בקיצור – שווה להשקיע קצת יותר בעשירייה הראשונה – אך לא ברמה כזו שתגרום לנו לנסות לפתור שאלות קשות בזמן לא סביר…
    שוב – זוהי הדעה שגיבשנו בקידום לגבי המודל האדפטיבי. סביר להניח שבמודל יש עוד פרמטרים שלא ניתן לבדוק – אך ממה שראינו הגישה של אפוני לא תעבוד למרבית האנשים.

לגבי הנושא של ניהול זמנים במילולי (שוב – לא בדיוק התחום שלי…) – הייתי פועל באותה הגישה, בגדול לוודא שאני לא נסחף בזמנים בשאלות הראשונות.
    ממה ששמעתי מתלמידי וממדריכות מילוליות אצלנו – אין ממש חובה לסכם את RC – אלא קריאה מרפרפת. יש כל מיני גישות (נראה לי שכולן הוצגו על ידי טולקין) – והייתי ממליץ לנסות את כולן עד שמוצאים את הטובה ביותר (לאדם המסויים…).

מבחינת חומרי לימוד:
    may be – את עשית את הקורס בקידום – אז אמור להיות לך את ספר הקורס שלנו ומחברת (בתקווה מסודרת). אם זה נכון – תעשי חזרה יסודית על מבנה הפרק המילולי ועל הגישה לשאלות. היתרון בספר הקורס זה שהשאלות בו הן שאלות עם המון דגשים – וכולם עדכניים לבחינה (כמובן החיסרון הוא שאין תשובות – כלומר כל מי שלא עשה את הקורס – ספר הקורס די מיותר).
    אצטרף להמלצה הגורפת לעבור טוב על החומרים המקוריים – OG ו gmatprep. ב OG מדובר בשאלות ישנות (מתקופת הנייר ועפרון – לפני 97) וב GMATprep מדובר בשאלות חדשות שנכתבו על ידי ACT (אני מתייחס למהדורה האחרונה של ה GMATprep – נדמה לי גירסה 1.2 – לפני כן היו שאלות ישנות יותר).
    לגבי scoretop- ממה שראיתי על החלק הכמותי שלהם – הוא לא מאוד לעניין. יש המון שגיאות בשאלות ובתשובות, והשאלות הקשות לא מייצגות את הבחינה (יש שם כמה שאלות שפשוט נראות כאילו מישהו ניסה לדחוף את כל רעיונות הבחינה לתוך שאלה אחת – ואז עוד להביא את זה לרמת חישוב שלא ישים בשתי דקות). אני לא מכיר את החומר המילולי שלהם מספיק טוב, אך שמעתי בפורום זה ואחרים דברים טובים על ה SC שלהם – אז אולי זה כן טוב…
    הספרים של קפלן הם טובים (וכן – אני משוחד לאור העובדה שקידום בבעלות קפלן ואנו משתמשים בספרים בקורס ההכנה) – אבל מה שבאמת חשוב בהם אלו הפתרונות. החסרון הכי גדול של ה OG זה שאין שם התייחסות לגישות חלופיות לפתרון. ואז או שהתלמיד לא מחפש גישה חלופית (מה שכבר כתבתי שזה רעיון רע מאוד), או שהוא מבזבז המון זמן על זה… קפלן לעומת זאת מציג מספר גישות כמעט לכל שאלה – ולכן יכול לשמש כתזכורת/חידוש לנבחן החזק שמעוניין להוסיף עוד כלים לארסנל.

לגבי החלק הכמותי (בעיקר ל causa sui לבקשתו):
    אני מסכים עם אפוני שאולי שיעורים פרטיים יעזרו. לצערי אני לא מכיר אנשים שמלמדים פרטי (לעובדי קידום מן הסתם אסור לפי חוזה).
    מה שהייתי עושה הוא:
    1. עובר על עמודי הקריאה בספר של ה OG.
    2. מנסה להשיג ממישהו טבלת פילוח של השאלות ב OG לנושאים ופותר נושא נושא.
    3. מחפש נקודות כשל או עוצמה עיקריות לשימוש בעת הבחינה (וכמובן בעת הלימוד).
    4. משקיע במיוחד בנושא של מספרים שלמים – ובאופן ספציפי בתחום של שאריות חלוקה (זה כרגע התחום שנחשב הכי מתקדם בבחינה, ותלמיד חזק צפוי לראות לפחות 2 שאלות שאריות חלוקה ו 10 שאלות שלמים).
    5. משקיע בשאלות הסתברות וצירופים – הן הרבה פעמים קובעות את ההבדל בין ציון 49 ומעלה לציון מתחת. אין הרבה מאוד שאלות כאלו – אבל כדאי לפתור נכון את אלו שמופיעות.
    6. חוזר יסודית על כל שאלות ה Data sufficiency – תלמידים חזקים מדווחים כי יש לעיתים גם 20 שאלות DS ויותר (זה מאפיין בעיקר ציונים גבוהים כי שאלות DS נחשבות יותר קשות מעצם היותן DS).

אני אנסה להוסיף בפורום של "חדשות קידום" עוד עדכונים לגבי מה חשוב בבחינה היום – כנראה בתחילת שבוע הבא – אז שווה להכנס ולקרוא.

זהו בערך, מקווה שזה קצת עוזר (ולא שזה עושה סתם ברדק).

Causa Sui
    חבר

בועז,

תודה רבה על התשובה המפורטת.

ברור לי לגמרי שבמבחן יש דגש רב על שאלות שלמים ושארית (וגם, מנסיוני הצנוע, על שאלות ציר המספרים) וששאלות צירופים והסתברות הינן המפתח לציון גבוה.

הבעיה היא שבחומרים הרשמיים (OG + GMAT PREP) יש כמות מאוד מוגבלת של שאלות לתרגול בנושאים אלה.

אגב, שכחתי לציין שגם אני בוגר קידום, כך שיש בידי את החומרים שמחלקים בקורס.

לאור זאת, יש לך במקרה רעיונות לחומרים נוספים שיכולים לתת מענה ראוי לכיסוי הנושאים שלעיל, ואחרים?

Causa Sui

tulkin
    חבר

בועז – הנסיון שאתה מתאר עם המדריכים מעניין מאד. והייתי שמח לשמוע עוד אינפורמציה עליו. אסור גם לשכוח שבערך רבע מהשאלות בכל חלק הם שאלות נסיון שבכלל לא משפיעות על הציון – אז צריך להיזהר ממסקנות חפוזות אם מדובר בנסיון שכלל מעט חזרות על כל אסטרטגיה.

למרות שפרטי האלגוריתם של ציון הGMAT חסויים, הסכימה והתאוריה עליו הם מתבססים גלויה לכל ונקראת בסטטיסטיקה: item-response theory. לפי המודל הזה, לכל שאלה יש מאפיינים סטטיסטיים שונים (שנקבעים לאורך הזמן בתקופה שהשאלה ניתנה כשאלת נסיון). וגם הציון של כל אדם מיוצג על ידי מאפיינים סטטיסטים (משתנה מקרי מפולג נורמלית למי שזה אומר משהו). במהלך המבחן הציון שלך מראה אי וודאות מקסימלית ( נניח ממוצע 500 וסטית תקן גדולה) – כל שאלה שעונים עליה מעדכנת את האינפורמציה הזו לפי נוסחת בייז (למי שמכיר…), זה בד"כ מעלה או מוריד את ממוצע הציון, ומקטין את סטיית התקן (סטיית התקן מייצגת את רמת הוודאות לגבי הציון). בסוף המבחן – סטיית התקן הופכת להיות קטנה מאד – כי כבר יש הרבה אינפורמציה לגבי הציון.

מכיוון שקביעת הציון מבוססת על אלגוריתם למידה סטטיסטי כזה – זה נכון (באופן מתמטי -תחת הנחות מסויימות) שטעויות בהתחלה משפיעות על הציון יותר מטעויות בסוף המבחן. ולכן כלל האצבע שאומר להשתדל יותר בהתחלה הוא נכון. הוא לא תמיד עובד כי אותן "הנחות מסויימות" לא תמיד מתקיימות: הציון מושפע לא רק ממיקומה של השאלה במבחן אלא גם ובעיקר מהמאפיינים הסטטיסטיים שלה – ואת אלה אנחנו לא יודעים.

בעניינים אחרים:

– אסטרטגיית למידה שעזרה לי מאד ואני ממליץ עליה לכולם – לא להתפרס על יותר מדי חומרי לימוד, במיחד לא בשלבים האחרונים של ההכנה. לקראת הסוף, עדיף לעשות שוב שאלות שכבר עשית (אני עשיתי את הOG המילולי 3 פעמים בסה"כ, בהפרשים של יום-יומיים אחד מהשני). לחזרה הזאת יש כמה יתרונות. קודם כל זה פידבק לעצמך, לראות שבאמת הבנת את הטעויות שלך שאת/ה לא חוזר עליהן שוב ושוב. לוודא שמה שהצלחת, לא היה במקרה (זה נורא חשוב… הרבה פעמים יש לנו אשליה שהבנו משהו לעומק כי הצלחנו לפתור שאלה… וזה לא תמיד נכון… אבל אם פתרנו שאלה שוב ושוב ולא טעינו – אז כנראה שבאמת הבנו). כשפותרי שוב ושוב את אותן שאלות מגיעים למצב שכבר במהלך הפתרון, תחת לחץ של זמן, אתם כבר מספיק רגועים שאתם יכולים להסביר לעצמכם כל פתרון, לפי איזה כלל הוא נעשה וכו'…. זה מאד חשוב(!!!). זה מלמד אותכם להיות בסטייט אוף מינד רגוע במהלך הפתרון, וזה מעמיק את ההבנה שלכם בכללים השונים. בסופו של דבר זה משפר את הבטחון העצמי שלכם בהכנה למבחן.

ובטחון עצמי זה הגורם היחיד הכי חשוב להצלחה שלכם בGMAT (!!!!)

ואל תדאגו… אם עשיתם סט של 50 שאלות, ואז חזרתם עליו שוב – אתם כבר לא תזכרו את כל התשובות (חלק כן תזכרו וזה בסדר. זה מראה שלמדתם משהו)

– לגבי שיעורים פרטיים בכמותי.. אני לימדתי באופן פרטי את החלק הזה של המבחן, אבל כרגע לא יכול לעשות את זה כי אני בעצמי עבור לפילדלפיה עוד שבוע (וכרגע נמצא בלונדון). אבל אשמח לעזור אונליין. אני שוב ממליץ על הפורום הכמותי של gmatclub. הדיונים שם בשאלות מאד מעמיקים לפעמים, ואני זוכר את עצמי כותב תשובות ברמה של ספר לימוד. מה שיפה בפורום שם זה שאנשים לא מפחדים להגיד במה הם טעו ואיזה כיווני מחשבה הם ניסו ואיפה הם נתקעו…וזאת אינפורמציה מאד חשובה אם רוצים לתת תשובה ספציפית שעוזרת לך ולא הסבר כללי. ואני אשמח מאד לעזור באימייל עד כמה שאני יכול.

– מייבי: לא שכחתי אותך (מבנים היררכיים בSC). אני קצת עסוק בהתכוננות למעבר לארץ חדשה, וספרי הGMAT שלי עם דוגמאות כבר לא זמינים לי… אני אנסה להגיע לזה ביום יומיים הקרובים. מאד יעזור לי אם תשלחי לי (כאן, או באימייל) שתיים שלוש שאלות שהתקשית בהן או שגזלו לך הרבה זמן – ואז אני אנסה להראות לך אם ואיך לפתור אותן בדרך היררכית (לא תמיד זה עובד… כלומר תמיד אפשר לעשות את זה, לא תמיד זו הדרך הקצרה ביותר לפתרון).

האימייל שלי מופיע בפרופיל….

זהו…

May_be
    חבר

בועז, תודה על ההתייחסות.

אגב, אני רוצה לתקן אותך – עשיתי את קידום (מועדון 700) – אבל בפסיכומטרי.

אמנם ניגשתי לכמותי (לימוד עצמי) שנה שעברה, מתוך מחשבה ללמוד בת"א,
    אבל זאת פעם ראשונה שאני נגשת למילולי .
    כיוון שאני מתקשה יותר בחלק זה, עקב קריאה איטית / בעיות ניסוח / וחוסר באוצר מילים,
    אני מתעניינת בגישות השונות ובאסטרטגיות זמן מאנשים שמנוסים בנושא יותר ממני (כמוך למשל… :) .

נ.ב : תגידו מה ההמלצות לגבי הספר של barron (מילולי בלבד)?
    (אני יודעת שבעבר השתמשו בו בקידום)

ncas
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

שלום May_Be,

קראתי את הודעותייך האחרונות בפורום. אני שוקל לגשת שוב לבחינה ואודה לך אם תוכלי לספר באיזה חומרים מילוליים החלטת לבסוף להשתמש.

המון תודה ובהצלחה !

May_be
    חבר

To: ncas

בסופו של דבר (ואחרי סקירה באמת מעמיקה של החומר המילולי ):

מילולי :

1. official guide 11 .

2. verbal review , math review
    (ה math review הגיע תמורת תוספת של 5 דולר…)

3. manhattan sc guide.

4. 1000 sc, cr, rc (הקבצים שמסתובבים ברשת בפורום של score top)

5. כל מיני notes באינטרנט של אנשים שעשו את הבחינה,
    ביניהם spidey's notes, psahil, an amateur approach to sc, gmat flash cards
    (כל מסמך כזה מכיל כל מני נקודות בקשר ל sc בעיקר).

5. מבחנים – אני משתמשת בדיסק של kaplan (הוא לא רע, אם כי לא מדייק בציון, אבל הוא נותן סקירה ראשונה לא רעה של החומר), gmat prep (חובה), ולתרגול נוסף אולי גם ב 800 score.

בנוסף יש גם לmanhattan ספר של cr+rc. הוא לא רע, אם כי אני לא יודעת כמה השיטות בו יהיו יעילות לי.

את 2+3 הזמנתי מ amazon. לוקח להם בערך חודש להגיע, אבל אם שולחים לכתובת בארה"ב זה יוצא 3-5 ימי עבודה, ולקוות שמישהו יגיע לארץ ויקח את הספר איתו…

כמותי : פחות התעניינתי כרגע, במידה ואתה מתעניין אוכל לפרט עם מה למדתי בעבר.

May_be
    חבר

ועוד גילוי נאות אחד :
    את הספר של אירין (מיטב) לא הצלחתי להשיג – אבל עפ"י הפורום הזה הבנתי שהוא טוב, ושההתמחות שלה זה sc (שזה בהחלט התחום החלש אצלי).

צילצלתי אל אירין וביקשתי פרטים נוספים.
    לטענתה, ה manhattan sc מכיל בערך 5% מהחומר של הספר שלה.
    לא ראיתי את הספר שלה, ולכן…
    כדי לא להנות מהספק, וכיוון שיש לה איזשהו קורס מילולי בלבד שמתחיל שבוע הבא –
    נרשמתי…

smiley
    חבר
    מספר הפוסטים: 51

Perhaps some of you will find this interesting… Pearson offers $75 for taking an English language pilot test. Best way to get some of that money you paid for the GMAT.. :)

PEARSON LAUNCHES PILOT PROGRAM FOR NEW ENGLISH LANGUAGE TEST FOR COLLEGE AND UNIVERSITY STUDENTS

London, UK – Pearson, the international education and information company, will launch a pilot program in August for a new computer-based English language test for both college and university students.
    The test is being developed and will be offered to students in collaboration with the Graduate Management Admission Council® (GMAC®), which owns the Graduate Management Admission Test® (GMAT®). The GMAT is the world's leading predictor of success in graduate management studies, taken by more than 200,000 students each year in 94 countries.
    Designed to help colleges and universities better predict the ability of candidates to function in an academic environment where English is the language of instruction, the test will be piloted with approximately 5,000 students in about 30 locations around the world. Approximately ninety percent of those students will be non-English speaking. A formal launch of the new test is anticipated in 2008.
    "As higher education becomes a worldwide industry, there is a growing demand for English language assessment and instruction. English language skills are often essential to academic success – including for many students who are proficient in other aspects of the curriculum. This test will meet the needs of the many colleges and universities that require an accurate measure of speaking, listening, reading and writing skills." said Marjorie Scardino, Pearson's chief executive.
    Dave Wilson, president and CEO, GMAC, comments,
    "What makes this test distinctive is its focus on the needs of both schools and test-takers. Schools will have much more comprehensive and robust information about the actual language skills of applicants when they make admission decisions. At the same time, once roll out is complete, students will enjoy the ability to take the test by appointment, up to six days a week, through secure Pearson VUE test delivery centers."
    For more information on the pilot program, contact Pearson Language Assessments via email at
    plaenquiries@pearson.com
    NOTE!
    – The Field Test for the new Pearson English test will take place August to October 2007. The test centre availability in Tel Aviv has places:

*
    August: 14th, 21st, 28th
    *
    September: 4th, 11th, 18th, 25th
    *
    October: 2nd, 9th, 15th, 24th

– Eligible candidates must be over 17 years old, non native speakers of English and have Intermediate to Advanced English skills .
    – Candidate will register their details and book their test online or via the helpdesk. The tests will take place at the Pearson Test Centre in Ramat Gan.
    – The test is just over 3 hours long and once the test is complete, candidates will receive information on how to claim their incentive of 75 US dollars.
    For more information, contact:
    plaenquiries@pearson.com

At http://www.pearsonlanguageassessments.com/fieldtest you can find out all of the information about the test. If you would like to book a place, click on the register option and you will be directed to a site where you need to create a web account. Once you have been sent your user name and password, you can log in to the site http://www.pearsonvue.com/pla and schedule a test at the centre most convenient to you, providing there are appointments available.

whisky
    חבר
    מספר הפוסטים: 30

H May Be,

Amazon are slow , try barnes and nobel – much faster (cost 1$ more than Amazon).

B.T.W. If you do get Irin Book, I'd be happy to have it too ;).

email me at [email protected]

Regards,

Whisky

ncas
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

היי May_Be,

תודה על התשובה המפורטת. יש לי כמה שאלות נוספות (גם בקשר לחלק הכמותי). אשמח אם תצרי קשר במייל

[email protected]

epony
    חבר

To: smiley

Did it a couple of weeks ago – I'm still waiting for Pearson to wire me those 55 Euros they promised I'd get…
    rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274

To: Yoni1492

עוד לא נבחנתי והנסיון שלי הוא רק מהתרגול לפני המבחן

בגדול מלמדים את שיטת הקריאה המלאה גם בקידום כשיטת מפלט

לדעתי הזמן ש"מבזבזים" בקריאה מלאה נחסך במתן תשובות מהירות

אחוזי ההצלחה לפחות אצלי בשיטה הזאת הם 100%

כאשר בשיטה הרגילה של קידום זה משתנה מאוד בהתאם לרמת הריכוז ונושא הקטע

כמובן גם קריאה מלאה יכול להתחלק למס' רמות עומק

אני קורא את הרעיון המרכזי בכל פיסקה לעומק ומתקצר ואת היתר אני קורא באופן זריז יותר ורושם פה ושם דברים

לא בטוח שהייתי ממליץ לאנשים לתקצר את כל הקטע

בהצלחה לכולם

רן

Romiel
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

שלום לכולם,

אני עברתי את המבחן בהצלחה ביום שני שבוע שעבר – רציתי לשתף כמה טיפים משלי:

לגבי התכוננות:

1. אני מצאתי שלי היה הכי טוב לעבוד הרבה על התאוריה לפני שהתחלתי לתרגל ברצינות – במבחן עצמו תמיד מצליחים להפתיע אותך ולכן התאוריה חשובה (לא רק התרגילים)

2. אני מרגיש שפתרון תרגילים בתפזורת ולא לפי נושאים עדיף – כך גם המבחן בנוי ועדיף להתרגל לקפוץ מנושא לנושא כמה שיותר

3. אני פתרתי 5 מבחנים של קפלן ואז ניגשתי לג'ימט פרפ – אני יכולתי להרגיש בשוני של הניסוח. אני ממליץ שלא משנה מה, יש להשקיע את השבוע-שבוע וחצי אחרונים – רק על הג'ימט פרפ והאופישל גייד. כך אפשר להרגיל אפילו את התת מודע לניסוחים וניאנסים של המבחן האמיתי

4. בכל מבחן לדוגמא צריך לעשות את החיבורים במלואם – גם בשביל לתרגל, אך גם בשביל להתרגל לעומס

5. חשוב לא לתרגל יותר מדי (כן, יש דבר כזה) לקראת המבחן. העייפות משפיעה והיא לא בריאה. תתמודדו עם זה שכנראה שמה שאתם יודעים יומיים לפני – זה מספיק.

לגבי המבחן עצמו:

1. קודם כל כמה ימים לפני המבחן – אני ניסיתי לחיות את שגרת יום המבחן בדיוק. קמתי בדיוק באותה שעה. אכלתי בדיוק באותה שעה. בעצם הפנתתי את הגוף שלי – כך שביום המבחן הרגשתי בדיוק כמו בעוד יום.

2. אוכל – הגוף ומוח צריכים אוכל!!! לא לזלזל!!! אני הכרחתי את עצמי לאכול סנדוויץ בדיוק לפני המבחן וגם עוד עוגה קטנה בכל הפסקה. זה משפר פלאים את החשיבה. אני אישית שגם מכור לקפאין, שתיתי רד בול בכל הפסקה

לגבי הציון:

ממש אין צורך לספור טעויות!!! תזכרו שהמבחן אדפטיבי!! אם קשה לכם במהלך המבחן, כנראה שהולך לכם טוב ואתם בשאלות הקשות. תזכרו: קשה זה טוב

רק לצורך הסטטיסטיקות וההשערות: אני יודע בודאות על 4 טעויות בכמותי ואולי יש יותר (כן, אני מהדפוקים שממשיכים לחשוב על השאלות בזמן ההפסקה) ועדיין קיבלתי 50 בכמותי. מה זה אומר? לא יודע

בכל אופן – מקווה שעזרתי במשהו למישהו

בהצלחה לכל הנבחנים בקרוב

רומי

LBS_hopeful
    חבר
    מספר הפוסטים: 142

To: Romiel

עשיתי את המבחן לפני כחצי שנה ופעלתי בדיוק כמו שאתה מתאר. כל הטיפים מצויינים…

הייתי מוסיף עוד נקודה (בעקבות סיפור של חבר שניגש לאחרונה):

לא להגיע למצב שבו אין לך זמן לשאלות האחרונות!!!

כמו שאומרים בקורסים, המודל האדפטיבי קונס נבחנים שטועים במספר רב של שאלות ברציפות – ובד"כ המשמעות של ניחושים רצופים היא טעויות רצופות.

מי שנוהג להתעמק יתר על המידה בשאלות קשות ובסימולציות לא מספיק 3-4 שאלות,יהיה במצב גרוע בהרבה במבחן!! הלחץ של המבחן והרצון להצליח ייגרמו לו "להתקע" על שאלות יותר זמן, ובסוף הזמן ישארו פי שתיים מכמות השאלות אותן הוא בד"כ משאיר בלתי פתורות.

כבר אמרתי את זה בעבר (והיו כאן אפילו ויכוחים בנדון) אבל לאור סיפורו של החבר, חשבתי שכדאי לחזור על הנקודה. הקנס במקרה שלו היה גדול במיוחד – כמאה נקודות בציון הסופי.

אלעד.

rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274

מאחר ובקידום למעשה לא מלמדים אותך להתמודד עם סוגיית הזמנים למעט כמה הערות כלליות בנושא ואיזה דף עם טבלאות זמנים
    הייתי שמח לקבל יעוץ מבעלי נסיון לגבי עמידה בזמנים בבחינה
    epony
    חבר

To: rash733

לעניות דעתי הדרך הכי טובה להתמודד עם סוגיית העמידה בזמנים היא לתרגל "סטים" של שאלות תחת לחץ זמן.

במילים אחרות, תתארגן על שעון שולחני או סטופר עם ספרות גדולות, ותתחיל לפתור קבוצות שאלות תחת אותם תנאי לחץ הזמן שעמם תצטרך להתמודד במהלך הבחינה (37 שאלות כמותיות ב-75 דקות, 41 מילוליות ב-75 דקות וכד'…)

עוד משהו שחשוב להתאמן עליו, ושנזכר בדיון זה לאחרונה, הוא החשיבות של כתיבת החיבורים במהלך הסימולציות על מנת להתנסות הן בכתיבת חיבורים תחת לחץ זמן והן בעומס המנטלי של כתיבת החיבורים בנוסף לפתרון החלק הכמותי והחלק המילולי של ה-GMAT.

בהצלחה!

avim
    חבר
    מספר הפוסטים: 48

To: rash733

בנוסף למה שאמר איפוני, אני ממליץ לתרגל הפרעות ברקע.

בשבועיים שלושה האחרונים לפני הבחינה תירגלתי סטים של שאלות וביקשתי מחברה שלי להכנס לחדר ולעשות קצת רעש, להזיז דברים, להשתעל. רעשים שיכולים בהחלט להיות בחדר שבו נבחנים עוד מספר אנשים חוץ ממך.

ביום המבחן גיליתי ל"שמחתי" שמול מרכז הבחינות יש בניין בשיפוצים, כולל פטיש אוויר וצעקות של פועלים. גם עם האטמים שקיבלתי עדיין שמעתי רעש כמעט לאורך כל הבחינה. למזלי אני יכול להתרכז גם כשיש רעש אבל אני בטוח שהסימולציות שעשיתי עזרו גם כן.

עוד עצה לגבי תרגול בלחץ זמן – תנו ספרינטים של שאלות. נניח 10 שאלות כמותיות ב-8 דקות. הרעיון הוא לתרגל טכניקות לפתרון מהיר (אלימינציה, ניחוש מושכל, אינטואיציה לגבי תשובות שבטוח לא נכונות) .

מוצגות 50 תגובות – 201 עד 250 (מתוך 332 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.