Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה עברת 700? תרום טיפ!

מוצגות 32 תגובות – 301 עד 332 (מתוך 332 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • Yair
    חבר
    מספר הפוסטים: 59

To: epony, All

epony, תודה רבה על התשובה!

לגבי נתונים אקדמיים לא נראה לי שתהיה לי בעיה (סיום בהצטיינות).

לגבי שליטה באנגלית – למה בדיוק הכוונה שלך? כלומר האם יש להם כלים נוספים למדוד שליטה באנגלית למעט ציוני ה-GMAT וה-TOFEL?

בכל מקרה ב-GMAT מלבד החלק המילולי גם התבלבלתי ודפקתי קצת את אחד החיבורים ולכן הציון הסופי שלי בחיבורים הוא 4.5 (ראיתי שזה יחסית נמוך, באחוזון ה-45). לגבי TOEFL תהיה לי תשובה רק בעוד שבוע וחצי (כלומר אני ניגש בעוד שבוע וחצי, ולכן בעצם תשובה תהיה לי קצת אחרי…).

בהנחה שאני מצליח להוציא את ה-100 או קצת יותר ב-TOEFL אבל לא מבריק בו, היית אומר שיש לי סיבה לשקול לעשות שוב?

שוב תודה על העזרה!

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: Yair

לאור הציונים שלך בחלק המילולי ובחיבורים הייתי אומר שיש מקום לחשש קל לגבי היכולת שלך להתנהל באנגלית. ה-TOEFL בהחלט יכול לקזז את החשש הקל הזה.

המינימום של INSEAD ל-TOEFL הוא 105, כך שאם אתה רוצה להסיר ספק מליבך, הייתי ממליץ להשקיע ב-TOEFL וללכת על ציון של מעל 110. רק אם אתה מוציא 108 ומטה, הייתי ממליץ לך לשקול לעשות את ה-TOEFL או את ה-GMAT (אם אתה מאמין שאתה יכול לשפר גם את החיבורים וגם את המילולי) שוב.

חשוב לציין ש-INSEAD שם משקל הרבה יותר גדול על ציון ה-TOEFL מאשר על ציון ה-AWA!

בהצלחה!

ynet27
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

To: All

שלום לכולם,

אני רק רציתי לתרום קצת מידע על הקורס של MASTERGMAT. מאחר וכשאני ביררתי לא היה פה כמעט שום מידע. אני התחלתי את הקורס בפברואר, הקורס מתבצע דרך האינטרנט. מאחר ויש לי נסיעות רבות במסגרת העבודה לא רציתי להתחייב לקורס כמו קידום. מעבר לזה הקורס הרבה יותר זול.
    הקורס עצמו מאוד ידידותי למשתמש, זורם, והחוויה עצמה די נחמדה. כל באג שעולה מטופל מיד כשמדווחים וסך הכל היחס היה מעולה.
    עשיתי שתי בחינות סימולציה לפני הקורס שבהם הוצאתי 640, הזמן נטו שלמדתי בקורס עמד על 90 שעות. בנוסף עשיתי 5 מבחני סימולציה שקיבלתי חינם, שהממוצע שלי בהם היה 660. ובסוף עשיתי את הבחנים של GMATPREP שבהם קיבלתי 720. את המבחן עצמו עשיתי לפני שבוע (יצא הרבה זמן בגלל שהתחתנתי תוך כדי) בכל מקרה הציון הסופי הוא 740.
    סך הכל אני הייתי מאוד מרוצה גם מהממשק, דרך הלימוד והשירות וכמובן מהציון הסופי.

מקווה שעזרתי קצת

בהצלחה לכולם

itayle7
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

שלום לכולם,

אשמח לדעת אם מישהו מכיר את התהליך לקבלת הקלות בבחינת ה- GMAT בגלל הפרעות של קשב וריכוז (ADHD).

אני כרגע מנסה לבדוק מה צריך לעשות בדיוק כדי לקבל את ההקלות הללו ואשמח אם מישהו ישתף אותי בניסיון שלו בנושא.

תודה,

איתי

yossipollak
    חבר
    מספר הפוסטים: 38

הי,

סיימתי את המבחן היום.
    אני רוצה לציין לרעה את החומר של קפלן; זה נראה לי חשוב, כי למרות שלא לקחתי קורס (אני מירושלים, ורק בתל אביב יש קורסים), הבנתי שקידום משתמשים בעיקר בחומר של קפלן.
    בשתי סימולציות של קפלן קיבלתי 610 ו- 630, ובמבחן האמיתי קיבלתי 750. לשם השוואה בסימולציות של מנהטן הוצאתי בין 710 ל- 770 (מומלץ!)
    אני מבין את הרצון לעשות סימולציות קשות מהמבחן האמיתי, אבל נראה לי שההפרש בין קפלן לאמיתי כל כך גדול, שהסימולציות לא עוזרות להשתפר (לדוגמא, לא הבנתי כלום בקטעי הבנת הנקרא בסימולציות של קפלן – וזה כמובן לא עוזר להתכונן על קטעים כאלה).

יוסי

dantonov
    חבר
    מספר הפוסטים: 36

Hi Guys,

I'm selling my Manhattan GMAT material. This package includes:

8 Manhattan GMAT Preparation Guides (5 Quantitative, 3 Verbal), the 3 Official Guides for GMAT Review (OG11), the Manhattan GMAT Test Simulation Booklet, and the Manhattan GMAT Stopwatch.

Online resources:

6 Computer Adaptive Practice Exams

8 Online Question Banks (1 for each guide, 25 questions per bank)

Foundations of Math Homework Banks (consists of over 400 extra practice questions)

The full details on the set: http://www.manhattangmat.com/storeitemshow.cfm?ItemID=229&catid=1

You can read about the difference between OG11 and OG12 here: http://www.manhattangmat.com/official-guide-12.cfm

The shipping from the US is $55 and the price of the set as new is $224. I sell it for $200 (the books are in nearly perfect condition, i didn't write word in them).

This set is perfect for students who wish to study on their own with the books or lightly brush up on the material on the exam.

I will be in Israel between the 11/12 to the 14/12 (you could pick it up from Rishon le zion).

My email is dan.antonov @ gmail.com (w/o the spaces).

Good Luck (thought i hope you won't need it) to you all.

Dan

תום
    חבר
    מספר הפוסטים: 35

אני חייב להסכים.
    המבחנים של קפלן היו פשוט מייאשים.

הם הרבה יותר קשים מהדוגמה הרשמית של מבחן GMAT, ואני אפילו לא מרגיש שהם העלו לי את הרמה. בעיקר הם גרמו לי לפקפק בעצמי.

על החלק של האנגלית יש לי עוד יותר ביקורת. הציון שלי באנגלית הוא הסיבה העיקרית ל 730 שלי, ואני מצאתי את המבחנים של קפלן מאוד קשים.

מהמבחן עצמו לא יצאתי סחוט כמו מהסימולציות של קפלן.

ברור לי שכל זה לא עוזר למי שעושים קורס בקידום (אני עשיתי קורס כמותי והיה די מוצלח) ומקבלים את קפלן כחלק מהחבילה, אבל אולי זה יתן סוג של פרספקטיבה.

mawolf
    חבר
    מספר הפוסטים: 37

היי תום, יוסי. מבחני קפלן הינם מבחנים יקרים מאוד (עלותם מסתכמת במאות דולרים) של חברת ההכנה הגדולה בעולם לבחינת הג'ימאט. הידע והניסיון שמשתקפים מהמבחנים האלה עצומים. מי שמשתמש בהם במסגרת קורס (יש גם בירושלים בקרוב, יוסי) יודע שהם משמשים בעיקר לניתוח כשלים והפקת לקחים, כחלק מתהליך שיפור ולמידה. הדבר האחרון שרלוונטי במהלך ביצוע מבחן תרגול הוא הציון, בשביל זה יש את הג'ימאטפרפ שעושים עבודה מעולה בחיזוי הציון, ובינינו, כל ניסיון אחר לחזות ציון הוא שרלטנות בשל סודיות המודל האדפטיבי ומורכבותו. בקיצור, מבחני קפלן מעולים למטרה שלשמה הם נועדו – יצירת תהליך לימודי איכותי אצל הלומד, בעזרת כלי תחקור פנטסטיים של פילוח אחוזי ההצלחה לפי נושאים (כמה הצלחתי בבעיות מתורת המספרים?) לפי רמת השאלות (מה אחוז ההצלחה שלי בשאלות קשות?) וכמובן אפשרות לראות בדיוק כמה זמן לקחה כל שאלה בכדי לתכנן נכון יותר את האסטרטגיה (אולי הדבר החשוב ביותר בבחינה הזו. לא סתם אנחנו מקדישים לה שני שיעורים שלמים בקורס) ופתרון מלא ומפורט. אז אני מסכים מאוד עם תום שחייבים לקחת את ציוני קפלן בפרופורציות הנכונות, הם בד"כ מזייפים לטובה בתחום הכמותי ולרעה במילולי, אבל לא לשם כך הם נועדו, בשביל זה יש את הג'ימאטפרפ והפאוורפרפ שנותנים חיזוי ציון ברמה טובה, אפילו מאוד. זאת אחת הסיבות שהמרתון אצלנו מורכב מ-24 בחינות רבות מחברות שונות, שנבחרו בקפידה מתוך ים החומר שקיים ברשת, כדי לתת לכל נבחן את כל הכלים ותמונה מלאה. אין הפתעות בבחינה!

אסף וולף – מנהל תחום הג'יאט בקידום

Avishay.A
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

שלום לכולם, האמת שאני רואה שהפורום פה די מת (הודעה אחרונה מנובמבר) אבל אני מקווה שיהיה מי שייעץ לי.
    מה שאני רוצה לדעת הוא לגבי מבחני סימולציה מומלצים.

אני לקראת, סוף הקורס בקידום, עשיתי פחות או יותר את כל שיעורי הבית שניתנו מה-Official Guide וכן מספר מבחני סימולציה.
    אחד מהרשמיים הישנים- PowerPrep, אחד מהרשמיים החדשים GMATprep, ושניים של קפלן בינתיים, ויש לי עוד 7 של קפלן לעשות.

הרושם שאני מקבל עד כה, שאני ממש לא מרוצה מהמבחנים של קפלן (וככה הרגשתי גם לגבי הספר שלהם) הם לא מרגישים לי אותו הדבר כמו השאלות ב-Official Guide.

הכמותי או קל מדי או קשה מדי. במבחן אחד הייתי באחוזון 99 והספקתי את כל השאלות, במבחן שני הייתי אחוזון 70, וניחשתי 10 אחרונות מחוסר זמן. וזאת כשהתחום המתמטי חזק מאוד אצלי.

באנגלית גם לא ברור, בפרט ה-CR שלהם מרגיש לי כמו שאלות עם הגיון עקום לחלוטין, כאילו מישהו ניסה להתחכם (שזה מתקבל על הדעת ב-GMAT) אבל הגזים ולקח את ההתחכמות כמה צעדים קדימה.
    בתיקון משפטים שלהם, אני לא מצליח למצוא טעויות מובהקות כמו שלמדתי בקורס וכמו שניתן לראות בספר הרשמי.

השאלה שלי,
    ראשית, האם אני היחיד שמרגיש כך? או שבאמת קפלן לא שווים הרבה. ושנית, האם יש משהו אחר פרט ל-4 מבחנים הרשמיים שמתקרב יותר לדבר האמיתי? ובכלל האם יש לכם המלצות נוספות בנושא.

dantonov
    חבר
    מספר הפוסטים: 36

To: Avishay.A

Hi Avishay,

I didn't use Kaplan (basically because i read everywhere not to use it) so i can't really compare. But i took Manhattan's exams and they represented very well my score on the actual exam (same as Gmat Prep). Check their site, you can buy 6 online adaptive exams with full explanations.

Good luck on the exam!!!

Avishay.A
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

To: dantonov

ואיך היה הרושם שלך לא רק בהשוואה בציונים, אלא גם בהשוואה לסגנון השאלות.
    האם הרגשת שסגנון השאלות של מנהטן דומה לסגנון של המדריך הרשמי ומבחני הסימולציה שהם מפרסמים?

אני אסביר למה בשלב הזה יותר חשוב לי אופי המבחן וסגנון השאלות מאשר השאלות עצמן.
    העניין הוא שאני מעריך שאני נבחן חזק מאוד מבחינה כמותית וסביר מבחינה מילולית. כמו כן לא חסר לי שאלות לתרגל מה-Official Guide
    ופתרתי מאות תרגילים עד היום (כמובן שעוד תרגול תמיד עוזר) אבל כרגע מה שהכי חשוב לי, הוא לתרגל אסטרטגיה תחת זמן. הווה אומר, אני מחפש מבחנים שישקפו כמה שיותר את הדבר האמיתי, כדי לקבל מושג על הרמה שלי ומכאן להסיק האם כדאי לנחש, כמה לנחש, ואיפה לנחש ועל אילו שאלות לוותר, ובד בבד לעבוד עם משמעת זמנים הדוקה.
    לדוגמא, כאמור אני חזק מאוד בכמותי, אבל בשלושה מבחנים שעשיתי – שני מבחנים שעשיתי ברשמיים ועוד אחד בקפלן – ראיתי שלא נורא אם אני מתעכב על שאלה קשה במיוחד, 3 ואפילו 4 דקות מכיוון שאת רוב השאלות אני פותר בערך בדקה ככה שזה מתקזז ואני עומד בזמנים, אבל פתאום במבחן השני שעשיתי של קפלן, כל האסטרטגיה הזו התרסקה וקיבלתי המון שאלות לאו דווקא קשות, אלא מנוסחות רע מאוד דבר שגזל ממני זמן. התחושה שלי היא שהמבחנים שלהם אינם מאוזנים, ולא דומים בנוסח לפורמט הרשמי.

(אגב, למה אתה עונה לי באנגלית? אתה כבר לומד בחו"ל ואין לך פונטים בעברית?)

omerabin
    חבר
    מספר הפוסטים: 47

To: gil7

נתקלתי רק עכשיו בדיון הזה – אבל אני זוכר שאני גם מאוד התלבטתי בנושא הזה לפני כחודש כשעמדתי לגשת לג'ימט והמסקנה שאני הגעתי אליה היא שפשוט צריך לנתח ולאבחן את היתרונות והחסרונות של כל אחד מכלי הלימוד

אין ספק שהאופישל גייד צריך לבוא ראשון ולצידו "טחינה" עיקשת של כל השאלות שאפשר מה-

GmatPrep

ובכל זאת – אני מצאתי את המבחנים של קפלן מאוד טובים בכל הנוגע לאיבחון זמן. נכון שבכמותי יש להם לא מעט שאלות שנראות "לא קשורות" ולא מתאימות למבנה המבחן וגם שבאנגלית בתיקוני המשפטים יש שם משפטים שלא היו עוברים בחיים סבבי פיילוט בבחינה – ובכל זאת, השילוב של 9 מבחני הקפלן מאפשר ליצור מבנה מאוד נכון ונוח של מרתון שמאפשר הכנה למבחן שבמרכזו התמודדות עיקשת פעם ביומיים עם מבחן ארוך ומתיש כמו הג'ימט וכאן היתרון בבחינות האלה.

אני אישית תרגלתי את הקפלן אחת ליומיים ובסופי שבוע פתרתי את הג'ימט פרפ או הפאוארפרפ כדי לקבל מושג קצת יותר אמין באשר לציונים.

הציונים של קפלן בכל הנוגע להערכת ציוני הפרקים לא מאוד אמינים (קיבלתי 53 בכמותי ו-51 במילולי באחת ההזדמנויות – ציונים שלא קיימים באף צורה שהיא במבחן), אבל הציון הסופי די אמין. הצלחתי בסופו של דבר כאמור לעבור את ה-700 למרות נתוני פתיחה לא מזהירים (לא עשיתי פסיכומטרי ואני מאוד צעיר בגיל), כך שאני מניח שמשהו בשיטה הזו עובד

בכל מקרה שיהיה המון בהצלחה לכולם!

May_be
    חבר
    מספר הפוסטים: 34

לא עשיתי את הקורס בקידום, אבל קניתי את הערכה של המבחנים און לין של קפלן.
    אני חושבת שהמבחנים של קפלן עזרו לי המון, כיוון שהם גרמו לי להתרגל לתרגל שאלות ברצף ותחת לחץ זמן.
    מעבר לכך, בניית הבחנים בהתאמה אישית – היו לי מעולים – כיוון שיכולתי לרכז את סוגי השאלות שאני מתקשה בהם ולתרגל אותן ברצף ברמת הקושי שמתאימה לי.

לא נעזרתי בתרגול הכמותי של קפלן (היה לי קל מדי – את המבחנים סיימתי עם בערך 20 דקות על השעון ובציון 55???),
    אבל הבחנים במילוליים וכן המבחנים המלאים היו לי מצויינים, ובמבחן התוצאה עשו עבורי את ההבדל.
    מומלץ בחום. מבחינתי הם היו שווים כל שקל.

Rafi
    חבר
    מספר הפוסטים: 29

קצת באיחור אבל למי שמעוניין בחווית ה-GMAT שלי יכול לקרוא כאן:
    http://gmatclub.com/forum/670-730-10-luck-20-skill-15-concentrated-power-of-will-104473.html
    Wolfy
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

To: daphnabb

היי דפנה,

אשמח לעזור. חזרתי עכשיו לארץ.

צרי אתי קשר ב

[email protected]

avivshl
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

שלום חברים,

אמנם הדיון הזה מאוד מאוד ישן, אבל אני אשמח לשתף אתכם קצת בהתרשמויות שלי.

אני למדתי בעזרת הספר של Princeton Review – הספר עצמו היה בסדר גמור, אין לי כל כך מה לחדש בו – אני דיי בטוח שרוב הספרים של החברות הגדולות דיי דומים אחד לשני, וכמובן עם ה-Official Guide.

אבל הדבר שעשה את ההבדל מבחינתי היו המבחנים של מנהטן ( http://www.manhattangmat.com) שהיו מעולים. יש מבחן אחד בחינם ועוד 5 בתשלום (70$ אם אתם רוצים גם בנקים של שאלות לפתרון, אני קניתי רק את המבחנים עצמם ב-39$).

הדבר הכי טוב שאני יכול לומר על המבחנים האלה, מלבד שהרמה שלהם הייתה דומה מאוד לשל ה-GMAT עצמו, זה מנגנון ניתוח התוצאות שלהם. הם פיתחו מנגנון שמנתח את השאלות לפי הרבה מאוד פרמטרים – נושא, תת נושא (אם קיים), כמות הזמן שלקח לענות ועניתם נכון, כמות הזמן שלקח לענות וטעיתם, תשובות שסימנתם כנכונות והחלפתם, תשובות שסימנתם כלא נכונות והחלפתם לנכונות / לא נכונות אחרות ועוד סוגים רבים של ניתוחים, והכי הכי חשוב – המנגנון יודע להתחשב בכמה מבחנים מבין ה-6 שאתם מעוניינים – ככה שאתם יכולים לנתח מבחנים שהרגשתם בסופם שהלך רע, מול מבחנים שהרגשתם שהלך טוב, או את כולם יחד וכו'.

המנגנון הזה עזר לי לשפר את התוצאות שלי מ-660~ ל-740~ תוך כשבוע. שמתי לב איפה הבעיות שלי, עברתי שוב על התיאוריה של הנקודות הבעייתיות, ולמדתי איפה אני "נסחף" בזמן וצריך לחתוך מוקדם יותר. בכל יום שעבר, ראיתי כיצד הציון שלי עלה, אחרי שתיקנתי את הדגשים שקיבלתי ביום שלפני.

אני בטוח שבלי המבחנים והמנגנון של מנהטן לא הייתי מקבל תוצאה כפי שקיבלתי (Q-49,V-41).

שיהיה בהצלחה לכולם!

אביב

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 4

To: avivshl

שלום לכולם,
    גם אני עברתי את ה700 וכל הטיפים שלי נוגעים לחלק המילולי.

1. תרגול …. בפעם ה10 קולטים את הפרנציפ וזה לוקח שניות (SC)
    2. תחליפו סביבה, החלטתי שאני לא נוגע בעברית עד הבחינה – למעט מה שחייבים. אפילו העובדים שלי התחילו לקבל מיילים באנגלית (אני הבוס אז הם חייבים).
    3. המבחנים של מנהטן – בשבוע המיועד בחינה בכל יום.

גדעון
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

To: AdamV, Kancho

איזה כיף לכם! כל הכבוד ותודה על הטיפים!
    מישהו יודע איך אמורים להיערך לשינוי בג'ימאט? זה כבר נכלל בחומרי ההכנה?
    שמעתי שהחלק החדש אמור להיות קשה. אם מישהו נבחן במבחן החדש אשמח לשמוע חוויות.
    zivkal
    חבר

To: גדעון

מאחר וקיבלתי את התוצאה של הפרק היום (עשיתי מבחן לפני שלושה שבועות) והופתעתי לטובה, אני אשמח לחלוק תובנות.
    השינוי הוא בסך הכל החלפת חיבור אחד (חיבור דעה) בintegrated reasoning , פרק הזמן הוא חצי שעה בדיוק כמו חיבור הדעה ז"ל.
    יצא לי לעשות שני מבחני gmat בהפרש של חודש וחצי- הראשון במתכונת הישנה והשני בחדשה.

אין ספק שהפרק החדש יותר מציק מכתיבת חיבור בו יש לך תבנית מוכנה ומעט מקום להפתעות, אבל הפרק החדש לא דורש ממך לפתח מיומנויות הרבה מעבר למה שכבר פיתחת לפרק המילולי והכמותי.
    אני חושב שאם אתה מתכוון לגשת לבתי ספר השנה (כלומר להתחיל ב 2013) השינוי הזה צריך להטריד אותך פחות מאחר ורוב בתי הספר אינם מתכוונים להתייחס בכובד ראש, אם בכלל, לציוני הפרק הזה מפאת מחסור בנתונים סטטיסטיים.insead אפילו הצהירו שהם לא מתכוונים להתייחס לזה השנה : http://mba.insead.edu/faq/MBA_FAQs_Admissions_New_GMAT.cfm

עם זאת, אף אחד לא יכול להרשות לעצמו פשוט ללחוץ סתם על next כי מדובר בציון שמופיע בדוח ציונים ואתה לא רוצה למצוא את עצמך מסביר בחיבור למה זלזלת בזה, אז ההמלצה שלי לקחת בפרופורציות את ההתכוננות. אם אתה מעל הממוצע בכמותי והמילולי סבירות גבוהה ששום דבר דרסטי לא יקרה לך בפרק החדש.

אני קניתי ופתרתי את כל 100 השאלות האפשריות מה gmac וקראתי את ההוראות של של ה official guide . ברגע שהתחלתי להבין את סוגי השאלות ואת גישות הפתרון הנוחות לכל סוג שאלה, מהירות הפתרון עלתה פלאים מ 5 דקות לשאלה ל2 דקות פלוס מינוס לשאלה, כי לא מתבזבז זמן על הבנת המטרה של כל שאלה.
    כל זה לקח לי שבוע עם עבודה במשרה מלאה וחיים מסביב.

מומלץ לפתור במקבצים של 12 שאלות/חצי שעה כדי להתרגל למסגרת הזמן ולא לפחד לטעות או לנחש, כי הפרק הזה לא מחפש שלמות.
    הפרק אינו אדפטיבי, ויש מספר קבוע מכל סוג שאלה בפרק, כך שאם אתה מרגיש שאתה חזק בסוג מסויים תכוון לשאלות האלה ותשקיע פחות בסוג שאתה חלש בו.

ההפתעה הנעימה היא שבסוף קיבלתי ציון של 8 בסולם של 1-8, כלומר הציון המקסימלי. קח בחשבון שאחוזי ההצלחה שלי בבית עמדו על %75-85 תשובות נכונות , כלומר 8-9 נכונות מתוך 12.

לסיכום, לאור נסיוני לא כדאי לדחות את מועד המבחן ביותר משבוע- שבועיים כדי להתכונן ל-IR. חשוב לזכור שזה באמת לא חשוב להצטיין פה, אלא יותר לא לבייש :)

בהצלחה.

זיו.

Niro2012
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

To: zivkal

יש לי שאלה..היכן אני יכול למצוא חומרי רענון לכמותי לפני שאני עושה בחינה לאמוד את הרמה שלי?
    וגם, מה דעתכם על ללמוד עם איירין וצחי בנפרד (שזה יקר לעומת קורסים ואז אתה לומד חודשיים לבד) לעומת מסגרת של קורס?
    Tforward
    חבר

To: Rafi

וואו ! כל הכבוד לך !!
    האמת היא שמאוד הרגעת אותי בנושא הציון. ההשקעה שלך והציון הפנומנלי רק מראים שהכל אפשרי… יישר כוח !! :-)
    Tforward
    חבר

To: Zahi

היי צחי,
    אמנם הודעתך ישנה, אך אשמח אם תוכל להשיב לי…
    האם צחי ואיירין עובדים יחד כצמד בהכנות ל-GMAT ? או שהם עדיין חלק ממיטב ?
    Tforward
    חבר

To: Wolfy

שלום לכולם !

אני מאוד מתלבטת האם ללכת לקורס ב-GMAX או ללכת לאיירין בנפרד ולמורה אחר המתמחה בכמותי.
    חשוב לציין שאין לי רקע כמותי חזק, אני מאמינה שהאנגלית שלי ברמה מאוד טובה, אך אין לי את הידיעה לגבי החוקים.

ובכלל – מה אתם חושבים על GMAX ?
    אשמח לתשובה.

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 124

To: Tforward

מעולם לא למדתי עם או פגשתי את איירין, אך שמעתי עליה דברים נפלאים ממועמדים שהיו מרוצים. בהצלחה!
    Rafi
    חבר

תודה! תמיד שמח לעזור.
    Tforward
    חבר

To: All, Rafi

היי רפי !
    עוד שאלה אחת ברשותך…. :-)
    האם אתה מגדיר את עצמך כ-"חזק" בתחום המילולי/ כמותי ?
    אני שואלת משום שמידע זה אינו מצוין בפוסט שלך, ואני תוהה לגביי…

אני נמנעת מהצהרות עצמיות לגבי יכולותיי אך אנסה להגדיר זאת כאן על מנת להסביר את שאלתי :
    אני לא חזקה במתמטיקה ( אין לי ניסיון חזק בתחום, ורק לאחרונה החלמתי מטראומות עבר… :-)
    אני מאמינה שהאנגלית שלי כן חזקה ( אני מדברת שוטף, כותבת עם מעט שגיאות כתיב [טעון שיפור כמובן] קוראת טוב, ויש לי אוצר מילים עשיר) יחד עם זאת, אין לי ידיעה של חוקים – בסיס האנגלית שלי נוצר ע"י שיחות, קריאה, ניסוי וטעייה וכיו"ב.

האם לטעמך ולאור כל הרשום לעיל – על פניו יש לי סיכוי מופחת להוציא ציון מעל 700 ב-GMAT ?

אגב, כמה משקל יש לשגיאות כתיב בחיבור ?

תודה מראש על התשובה !
    אשמח לעוד תגובות של חבריי הפורום !

Rafi
    חבר

היי,

אני יכול להגיד שהייתי דיי חזק בתחום הכמותי מההתחלה. למדתי מדעי המחשב, וכחלק מזה הייתי חייב להיות חזק במתמטיקה. לגבי אנגלית, אני חושב שהייתי מגדיר את האנגלית שלי טובה מאוד, אבל עדיין הייתי צריך ללמוד המון לגבי דקדוק בשפה האנגלית. החלק של הSentence Correction ב-GMAT לדעתי הוא החלק הכי קשה למי שאנגלית זאת לא שפת האם שלו. אבל בסופו של דבר זה מאוד אישי. יש אנשים שחלקים אחרים יותר קשים להם.

השגיאות כתיב בחיבור לדעתי הם דיי מינוריות. בכלל הציון בחיבור נע בין 1 ל-5, כשרוב האנשים מקבלים יחסית בקלות 4 – שזה יותר ממספיק לועדות קבלה. תמיד אפשר לגבות את זה בציון TOEFL טוב.

קשה לי להעריך אם יש לך סיכוי מופחת לקבל ציון מעל 700, בלי להכיר קצת יותר טוב את הרמה שלך בכל חלק במבחן. באופן כללי, הייתי אומר שאם תעבדי קשה, אין סיבה שלא תקבלי מעל 700. את יכולה להתחיל בלנסות מבחן לדוגמא חינם שאפשר להוריד מ- MBA.com ולראות כמה עבודה יש לך.
    אחרי שתזהי מה החלקים שאת צריכה לעבוד עליהם, אני אשמח לעזור להכווין אותך לספרים/קורסים המתאימים.

בהצלחה!

djbenami
    חבר
    מספר הפוסטים: 17

היי

לכל מי שמעוניין העלתי את הסיכומים שלי מה-GMAT לאתר קטנטן שהקמתי לכבוד זה.
    ב-GMAT קיבלתי 720 – 48 בכמותי ו-41 בורבאלי. בפעם הראשונה שלקחתי את בחינת הדמה הרשמית שאפשר להוריד ב MBA.COM קיבלתי 530 (טוב אני מודה שלא ידעתי כלום על המבנה של המבחן, אבל זה עדיין הבדל משמעותי מהתוצאה הסופית).

כדי להגיע לאן שהגעתי עשיתי הרבה – הסיכום של החלק הורבאלי הוא אחד הדברים המשמעותיים ביותר שעשיתי ואני מקווה שהוא יעזור לרבים נוספים.

אפשר להוריד הכל פה: בלינק הזה (בלי הרשמות, פרסומות או אני לא יודע מה, זה רק בשביל סטטיסטיקה ופידבק :))

טיפים נוספים:
    – אחרי שעשיתי קצת סטטיסטיקה לבחינות דמה, הגעתי למסקנה שלחלק הקריאה יש משקל קצת יותר כבד בחלק הורבאלי – שווה להשקיע שם מאמץ מוגבר.
    – תשקיעו הרבה יותר זמן בתחקור. לכל שאלה שפתרתי בחלק התיקון משפטים, רשמתי לכל אופציה אמריקאית למה היא הייתה נכונה או לא נכונה – גם לשאלות שצדקתי בהן. השתמשתי בכל החוקים שאני מכיר כדי להסביר אלא אם כן זה היה באמת ברור מדי (אפשר לראות דוגמה באקסל שבאתר)
    – אל תשכחו את הכמותי. מצחיק אותי שבסוף החלק המילולי הציל אותי. כמעט בכל הבחינות דמה שעשיתי קיבלתי 49-51 ובבחינה האמיתית קיבלתי 48, אולי כי קצת הזנחתי את הכמותי לטובת המילולי…

שיהיה המון בהצלחה!

Schweb25
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

To: All, djbenami

אהלן,

כל הכבוד גם על הציון המרשים וגם על ההשקעה בהעלאת האתר!

רק תהייתי למה החלק הורבלי לא נמצא באתר?

בהצלחה בהמשך הדרך!

djbenami
    חבר
    מספר הפוסטים: 17

To: Schweb25

היי

אשמח לפרט בהודעה פרטית למה הורדתי את הסיכום לחלק הורבאלי, אבל אין לי מושג איך שולחים כאן הודעה פרטית

בכל אופן תרגיש חופשי לשלוח לי הודעה פרטית, או למייל daniel שטרודל aiiyah נקודה קום ואסביר הכל…

תודה ובהצלחה גם לך!

infinity4
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

שלום לכולם,

אני מתכוון להתחיל את מסע הג'ימאט שלי ורציתי לשאול אם יש למישהו (בעיקר כאלה עם ציונים גבוהים ) טיפים מועילים מעבר למה שכבר נרשם כאן?

האם יש המלצות על חומרי לימוד או קורסים? כמה שעות בערך אמורה לקחת ההכנה אם לומדים לבד ומשלבים את זה עם עבודה במשרה מלאה?

Gilad D
    חבר
    מספר הפוסטים: 1131
    מי שמתעניין בממוצע ציוני ה-GMAT של סטודנטים בתוכניות ה-MBA המובילות מוזמן לקרוא את הכתבה הזאת.

מוצגות 32 תגובות – 301 עד 332 (מתוך 332 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.