Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה עדכוני Top MBA מאתר ארינגו

מוצגות 50 תגובות – 151 עד 200 (מתוך 1,023 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • Gilad D
    חבר
    מספר הפוסטים: 1131
    מבחן ה-GMAT יכלול חלק חדש החל מיוני 2012

החל מיוני 2012 יכלול מבחן ה-GMAT חלק של integrated reasoning שנועד לבדוק את היכולת של מועמדים ללימודי מנהל עסקים להעריך מידע ממספר מקורות. בחלק זה ידרשו הנבחנים לנתח מידע מכמה מקורות, כגון גרפים וטבלאות, כדי להסיק מסקנה שמתבססת על הקשרים בין הנתונים השונים.
    החלק החדש אמור לספק לבתי הספר למנהל עסקים מידע על היכולת של המועמדים לקבל החלטות ע"י הערכה וניתוח של מידע, ולהתמודד עם האתגרים איתם ידרשו להתמודד מאוחר יותר כשיהיו מנהלים בסביבת עבודה עתירת מידע.
    החלק החדש אמור להחליף חיבור אחד או שניים שכרגע נמצאים בחלק הכתיבה האנליטית.
    האורך הכולל של הבחינה לא צפוי להשתנות ויעמוד על שלוש שעות וחצי, כאשר לחלק החדש יוקצו 30 דקות. החלק המילולי והכמותי ישארו כפי שהם.

אסף וולף, מנהל תחום ה-GMAT בקידום, החברה המובילה בישראל בהכנה לבחינה, מספר שהחלק החדש מחדד היטב את מטרות הבחינה – בדיקת יכולות ניהול וחשיבה, ולא רק מיומנויות טכניות, וכן מחדד את הצורך בהכנה מקצועית ומסודרת לקראתה. אסף הוסיף כי עדכון הבחינה נובע גם מהצורך להגיב למהלכים האחרונים של השחקן השני במגרש – חברת ETS, שמנסה כבר שנים להיכנס לשוק ה-MBA ולשווק את מבחן ה-GRE כאלטרנטיבה ל-GMAT, בינתיים בהצלחה חלקית בלבד.

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-4/7/2010, 8:47
    הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד יותר משנה)
    הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד פחות משנה)

Gilad D
    חבר
    דדליינס של UCLA ל-2011

UCLA פרסמו את הדדליינס לתוכנית ה-MBA שמתחילה ב-2011:

סיבוב 1 – 20 באוקטובר, 2010
    סיבוב 2 – 5 בינואר, 2011
    סיבוב 3 – 13 באפריל, 2011

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-7/7/2010, 12:56

Gilad D
    חבר

Chicago Essay Questions for 2011

Chicago published the essay questions for the MBA program that starts in 2011:

1. The Admissions Committee is interested in learning more about you on both a personal and professional level. Please answer the following (maximum of 300 words for each section):

a. Why are you pursuing a full-time MBA at this point in your life?
    b. Define your short and long term career goals post MBA.
    c. What is it about Chicago Booth that is going to help you reach your goals?
    d. RE-APPLICANTS ONLY: Upon reflection, how has your thinking regarding your future, Chicago Booth, and/or getting an MBA changed since the time of your last application?

2. Chicago Booth is a place that challenges its students to stretch and take risks that they might not take elsewhere. Tell us about a time when you took a risk and what you learned from that experience (maximum of 750 words).

3. At Chicago Booth, we teach you HOW to think rather than what to think. With this in mind, we have provided you with “blank pages” in our application. Knowing that there is not a right or even a preferred answer allows you to demonstrate to the committee your ability to navigate ambiguity and provide information that you believe will support your candidacy for Chicago Booth.

Essay Question 3 Guidelines

* The content is completely up to you. Acceptable file formats are PowerPoint or PDF.
    * There is a strict maximum of four pages, though you can provide fewer if you choose.
    * The document will be printed in color and added to your file for review; therefore, flash, hyperlinks, embedded videos, music, etc. will not be viewed by the committee. You are limited to text and static images to convey your points.
    * The file will be evaluated on the quality of content and ability to convey your ideas, not on technical expertise or presentation.
    * Files need to be less than 9 megabytes in order to upload. If your file is too large you may save your file as a PDF and upload your essay.

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-11/7/2010, 15:27
    (
    הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד יותר משנה
    (
    הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד פחות משנה

Gilad D
    חבר

Michigan Essay Questions for 2011

Michigan published the essay questions for the MBA program that starts in 2011:

1. Introduce yourself in 100 words or less.

2. Describe your career goals. How will the Ross MBA help you to achieve your goals? (500 word maximum)

3. Describe a time in your career when you were frustrated or disappointed. What did you learn from that experience? (500 word maximum)

4. Select one of the following questions:

• What are you most passionate about and why? (300 word maximum)

• We expect that Ross MBAs will not only be effective leaders, but also effective teachers. How will you contribute to the learning experience of your peers at Ross? (300 word maximum)

5. Optional question: Is there anything else you think the Admissions Committee should know about you to evaluate your candidacy? (500 word maximum)

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-13/7/2010, 21:54
    (
    הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד יותר משנה
    (
    הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד פחות משנה

Gilad D
    חבר

סטנפורד מזהירים – טעויות אפליקיישן נפוצות

Stanford פתחו בשבוע שעבר את האפליקיישן לתוכנית ה-MBA של 2011, ולרגל המאורע הם פרסמו בבלוג של ועדת הקבלה כמה טיפים למועמדים לגבי טעויות מהן כדאי להימנע כאשר מגישים אפליקיישן לסטנפורד:

הטעויות הנפוצות הן הגשת חיבורים שנכתבו עבור בית ספר אחר או העתקת חלקים מהם. יש לכתוב חיבורים ספציפיים עבור סטנפורד שעונים על השאלות שביה"ס שואל באפליקיישן. טעות נוספת היא כתיבה על אירוע שלא קרה בשלוש השנים האחרונות עבור שאלה 3. יש להימנע גם מטעויות בפורמט של החיבורים, ולהיצמד להוראות הספציפיות של ביה"ס לגבי סוג פונט, גודל פונט וריווח שורות. והכי חשוב – לא לכתוב מה שאתם חושבים שועדת הקבלה רוצה לשמוע, אלא לספר בכנות על עצמכם…
    מבחינת המלצות, סטנפורד מדגישים כי לא מומלץ לבקש המלצת עמית לעבודה (peer) ממישהו שפיקח על המועמד או עבד תחתיו, אלא רק ממישהו מדרג שווה שעבד עם המועמד בצוות או בפרויקט. בנוסף, כדאי לתת לממליצים מספיק זמן לכתוב את ההמלצה ולא לבקש מהם בהתראה קצרה.
    ראו הוזהרתם!

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-15/7/2010, 20:54

Gilad D
    חבר
    פרופיל המתקבלים לתוכנית ה-MBA של הרוורד

Harvard פרסמו בבלוג של ועדת הקבלה את פרופיל המתקבלים לתוכנית ה-MBA של 2010 שמתחילה בקרוב. הנה כמה נתונים מעניינים:
    מתוך 9524 שפנו לתוכנית, רק 910 התקבלו (11%). 36% מהסטודנטים הן נשים ו-34% הם סטודנטים זרים. טווח ציוני ה-GMAT של המתקבלים הוא 510-790, כאשר הממוצע הוא 724!
    רוב המתקבלים לתוכנית סיימו את התואר הראשון שלהם בין 2005-2007, ורק ארבעה סיימו אותו ב-2009.
    43% מהמתקבלים מחזיקים בתואר ראשון מתחום המקצועות ההומניים ומדעי החברה, ו-33% מתחומי ההנדסה והמדעים. תחום העיסוק הנפוץ בקרב המתקבלים לפני ה-MBA הוא יעוץ (22%).

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-18/7/2010, 15:01

Gilad D
    חבר

כדאי לעשות MBA?

סקר חדש של GMAC מגלה כי למרות המשבר הכלכלי בעולם, רוב בוגרי ה-MBA שסיימו את התואר בעשור האחרון מועסקים כיום, ורובם מייחסים ערך רב לתואר שלהם.
    מתוך 3387 בוגרים ממחזורי 2000-2009 שהשתתפו בסקר, 94% מועסקים (88% שכירים ו-6% עצמאים) ו- 89% מדרגים את ערך התואר שלהם בין טוב ליוצא מהכלל. רוב הבוגרים היו מאוד מרוצים מתרומתו של התואר לקריירה שלהם ולהשגת מטרותיהם, ו-96% מרוצים מהחלטתם לעשות את התואר.
    השכר החציוני של משתתפי הסקר הוא 94,829$, וכמחצית מאלה שלא עובדים אמרו שהם שוקלים להקים עסק משלהם.

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-26/7/2010, 15:08

Gilad D
    חבר

צור קשר: רוח חדשה בארינגו

משה צרפתי, בוגר תוכנית ה-MBA של שיקגו בהצטיינות, מונה לאחרונה כשותף-מנהל בארינגו.

משה היה חבר בועדת הקבלה של שיקגו. בנוסף, הוא שימש כיועץ קבלה וסייע למועמדים להתקבל לתוכניות ה-MBA של הרוורד, וורטון, שיקגו ועוד. הוא החל את דרכו בעולם ה-MBA כלקוח של ארינגו בשנת 2003.

עם הגעתו של משה יושמו מספר שינויים דרסטיים בשירות של ארינגו, ביניהם בחירת היועץ המתאים ביותר לאחר שיחת התאמה של משה עם הלקוח, ביטול מערכת המיילים האוטומטיים, התאמת הפגישה הראשונה אישית לצרכי כל לקוח, ועוד.
    ליצירת קשר עם משה

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-31/7/2010, 22:23

Gilad D
    חבר

דירוגי התוכניות המובילות – שינויים ומגמות

מאמר שהתפרסם בפיננשל טיימס מנתח את הדירוג העולמי של תוכניות ה-MBA המובילות בעולם ומזהה מספר מגמות ושינויים מעניינים.
    קודם כל, בעוד שב-1999 20 מתוך 25 תוכניות ה-MBA המובילות בעולם לפי דירוג הפיננשל טיימס היו בארה"ב והחמש הנותרות מאירופה, בדירוג של 2010 רק 11 תוכניות אמריקאיות נכללו בין 25 התוכניות המובילות, יחד עם 11 תוכניות אירופאיות ושלוש אסיאתיות.
    מגמה נוספת מלמדת על הירידה בתשואה להשקעה של לימודי MBA בארה"ב, מבחינת העלייה בשכר חמש שנים לאחר תחילת הלימודים. בעוד שבתחילת העשור נהנו בוגרי התוכניות המובילות מעלייה ממוצעת בשכר של כ- 150% בחמש השנים מאז תחילת הלימודים, כיום המספר לא עולה על 131%. הסיבות לכך הן העליה בגובה שכר הלימוד בתוכניות האמריקאיות, והעובדה כי השכר לפני התואר עלה בשיעור רב יותר מאשר השכר שאחרי התואר (שעלה בשיעור נמוך יותר או אפילו ירד). לדוגמא, ב-2003 בוגרי תוכניות אמריקאיות הרויחו בממוצע בארה"ב שכר של 125,000 דולר כ-3 שנים אחרי התואר, בעוד כיום השכר הממוצע הוא 121,532 דולר כ-3 שנים לאחר התואר.
    מגמות נוספות מראות כי בתי הספר למנהל עסקים בארה"ב משקיעים פחות במחקר מאשר אלה באירופה ואסיה, והנסיון הבינ"ל שצוברים הסטודנטים שלהם דל יותר.

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-8/8/2010, 11:46

Gilad D
    חבר

ברכות!

שני לקוחות ארינגו נוספים התקבלו ל-MBA) Columbia).

Gilad D
    חבר

כשהכלכלה מתאוששת, הביקוש ל-MBA יורד

כתבה שפורסמה בביזנסויק מדווחת על ירידה בכמות האפליקיישנס שהוגשו ב-2010 לכמה מבתי הספר המובילים ללימודי מנהל עסקים בארה"ב.
    לאחר שבתקופת המשבר הכלכלי בשנתיים האחרונות נרשמה עליה בביקוש ללימודי MBA, כעת עם התאוששות הכלכלה העליה נפסקה, כאשר 12 מהתוכניות המובילות בארה"ב, כולל וורטון וברקלי, דיווחו כי ב-2010 הן לא קיבלו יותר אפליקיישנס מאשר ב-2009.
    ע"פ נסיון העבר, בזמן מיתון בדרך כלל רואים עליה בביקוש ל-MBA, מאחר והמועמדים חושבים שזה זמן טוב להיעדר משוק העבודה הבעייתי ומחפשים מפלט מהכלכלה הקורסת, מתוך מחשבה שכשיסיימו את הלימודים המצב כבר יהיה יותר טוב.
    מבין 30 תוכניות full time MBA שנסקרו, 10 דיווחו על ירידה בשיעור ממוצע של 6.1% בכמות האפליקיישנס השנה, ו-11 דיווחו על עליה בשיעור ממוצע של 10.2%. 9 בתי ספר לא רצו לנדב מידע. בין בתי הספר שדיווחו על ירידה נמצאים Wharton עם 6819 אפליקיישנס (ירידה של 9%), Berkeley עם 3626 אפליקיישנס (ירידה של 11%) ו- Cornell עם 2002 אפליקיישנס (ירידה של 12%). בוורטון "מאשימים" את ההתאוששות הכלכלית, ומספרים שברגע שהכלכלה התייצבה חזרה כמות האפלקישיינס לרמה הרגילה של לפני המשבר.
    לעומתם, בכמה בתי ספר נרשמה השנה דווקא עליה בכמות האפליקיישנס, למשל Duke , MIT עם 3506 אפליקיישנס ( עליה של 21%) ו- Harvard עם 9524 אפליקיישנס (עליה של 5%).
    MIT ודיוק מסבירים את העליה שלהם בחיזוק הקשרים שלהם בחו"ל והמאמצים למשוך סטודנטים בינ"ל. דיוק אף מעניקים הנחה בדמי הגשת האפליקיישן למועמדים שנכחו במפגשי הסברה של ביה"ס.

גילעם לוי, מנכ"ל ארינגו, מוסר בתגובה כי המגמה עליה מדובר בכתבה לא ניכרת בישראל, ולא מורגשת ירידה בכמות הישראלים שמתעניינים בתוכניות המובילות בעולם. נראה שהסיבה העיקרית לכך היא שהמשבר הכלכלי העולמי פחות פגע בישראל.

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-17/8/2010, 10:55

Gilad D
    חבר

האם כדאי לבקר בהרוורד?

בבלוג ועדת הקבלה של הרוורד החליטו לענות על שאלות בנוגע לביקור בקמפוס, שחלק מהמועמדים תופסים כצעד חשוב בתהליך הקבלה שיכול לשפר את סיכוייהם.
    הרוורד מקדמים בברכה מבקרים בקמפוס, אך מדגישים כי הביקור אינו נדרש כדי לשלוח מסר לועדת הקבלה והוא אינו משפיע על הדרך שבה הועדה קוראת את האפליקיישן.
    עם זאת, הביקור יכול להעניק ערך מוסף למועמד ולאפליקיישן שלו מאחר והוא מדגיש את רצונו של המועמד ללמוד בביה"ס ואת המחוייבות שלו.
    בהרוורד ממליצים למועמד שמגיע לביקור להירשם ל- information session של ועדת הקבלה, אך מדגישים כי הם אינם משתמשים ברשימת הנרשמים כשהם קוראים את האפליקיישן והדבר לא משפיע על החלטתם (הרשימה משמשת אותם למחקר בלבד).
    לגבי מועד המתאים לביקור, ממליצים בהרוורד למגישי הסיבוב הראשון לא לבקר בקמפוס לפני ה-1 באוקטובר, מאחר ולא תינתן אפשרות להיכנס לשיעור.

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-30/8/2010, 12:17

Gilad D
    חבר
    טיפים משיקגו למגישי הסיבוב הראשון

שיקגו פרסמו בבלוג של ועדת הקבלה שלהם כמה טיפים למועמדים:
    ממליצים – אם עבר זמן רב מאז שביקשתם את ההמלצה מהממליצים שלכם, ודאו שהם זוכרים את הדדליין ויודעים איך להגיש את ההמלצה.
    ענו על השאלה – קראו את שאלות החיבורים בקפידה. למרות שהן נראות דומות לשאלות של בתי ספר אחרים, חשוב מאוד להקפיד לענות בדיוק על מה שנשאלתם.
    השתמשו במצגת כהזדמנות להביע את עצמכם – אם אתם תוהים מה בדיוק שיקגו מצפים לראות בחיבורים, אז התשובה היא מחשבות מאורגנות, כישורי תקשורת ויכולת להביע רעיונות בבהירות. מומלץ מאוד להסתכל על האפליקיישן כמכלול ולחשוב איזה מידע חסר בו ויכול לתרום למועמדות שלכם. המצגת היא אפשרות להביע את עצמכם ללא הנחיות והגבלות, וניתן להשתמש בה כדי להביא מידע חדש שלא הוצג במקום אחר באפליקיישן, או כדי להדגיש ולחזק צדדים שכבר קיבלו ביטוי במקום אחר. במקרה של המצגת אין תשובות נכונות או לא נכונות!
    השתמשו בחיבור האופציונלי בחוכמה – יש להפעיל שיקול דעת לגבי השימוש בחיבור האופציונלי, שיכול להיות הזדמנות נהדרת לספק הסברים על דברים חריגים באפליקיישן, אולם הוא לא אמור לשמש לכתיבת חיבור נוסף או לספק מידע נוסף על הנסיון התעסוקתי. מומלץ להשתמש בחיבור זה רק אם יש צורך להבהיר אספקטים שונים באפליקיישן.
    בצעו בדיקת איות – מומלץ מאוד לקרוא שוב את האפליקיישן ולתקן טעויות דקדוק ותחביר.
    תנו למישהו אחר לעבור על האפליקיישן – לאחר עבודה מאומצת שלכם על האפליקיישן קשה לכם להיות ביקורתיים ואוביקטיביים כלפיו, וקשה לחשוב על שיפורים שניתן להכניס. מומלץ לתת למישהו אחר לקרוא אותו כדי לוודא שהמסרים הועברו בצורה ברורה.
    בהצלחה לכולם!

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-3/9/2010, 12:17

Gilad D
    חבר

ראש ועדת הקבלה של קלוג מספרת על תהליך הקבלה

בראיון לביזנסוויק נותנת בת' פליי, ראש ועדת הקבלה של Kellogg, כמה טיפים למועמדים המנסים להתקבל לתוכנית ה-MBA של ביה"ס ומספרת על תהליך הקבלה.
    באופן כללי מספרת פליי שהיא מתעניינת בסיפור החיים של המועמד, בחוויות ובהתנסויות שלו, ולא רק בנתונים היבשים. קלוג מחפשים מועמדים מגוונים, מעניינים בעלי מימדים רבים, וכמובן בעלי נסיון תעסוקתי ורקע אקדמי מרשימים.
    בקלוג לא דורשים מינימום מסוים של נסיון תעסוקתי, אבל נדרש נסיון כלשהו במשרה מלאה ויש חשיבות לאיכות הרקע התעסוקתי. פליי ממליצה להסתכל על הנתונים הממוצעים של הסטודנטים בתוכנית כדי לקבל מושג על מה שנדרש מהמועמד, אבל לזכור שזהו רק ממוצע שמשקף טווח מסוים.
    לשאלה איך מעריכים מועמדים, משיבה פליי שבקלוג מסתכלים על המועמד כמכלול ומחפשת בו תכונות כגון מנהיגות, שיתופיות, "שחקן קבוצתי". ביה"ס מחפש מועמדים מוכשרים ומגוונים, ומתעניין בסיפורים ובחוויות שלהם.
    לגבי שאלות החיבורים המאתגרות, ממליצה פליי למועמד לדבר מהלב ולספר על עצמו במילים שלו. אין תשובות נכונות או תבנית קבועה.
    בנוגע לראיונות הקבלה, מספרת פליי שבחלק הראשון של האפליקיישן המועמד צריך לבקש ראיון בקמפוס או מחוץ לקמפוס. רוב הראיונות של קלוג מתקיימים פנים אל פנים (בקמפוס עם חברי ועדת הקבלה או ברחבי העולם עם בוגרי התוכנית) אבל בחלק מהמקרים ניתן לארגן ראיון טלפוני. פליי ממליצה למועמד שמגיע לראיון פשוט להכיר את עצמו היטב, וגם לשאול שאלות במהלך הראיון.
    לגבי המלצות, אומרת פליי שהמלצה טובה חייבת לכלול דוגמאות ספציפיות ומפורטות ולא רק לענות על השאלות באופן כללי. חשוב מאוד לבחור ממליץ שמכיר את המועמד היטב ומבין מדוע הוא פונה לתוכנית.
    בנוגע לאפיון של קלוג כתוכנית שממוקדת בשיווק, מסבירה פליי שהתוכנית אכן חזקה בתחום השיווק, אבל יש גם תחומים נוספים – מימון, אסטרטגיה, יזמות.
    פליי מתגאה במאמצים של ביה"ס לסייע לסטודנטים במציאת עבודה, החל מהקניית כלים מתאימים במהלך הלימודים, דרך הדרכתם במציאת עבודה וסיוע לכאלה שרוצים לשנות קריירה, ועד שימוש בבוגרי התוכנית שמסייעים לדורות הבאים.

לסיום, אתם מוזמנים להיזכר בטיפים שנתנה לנו בת' פליי בשיחה עם יועצי ארינגו לפני כמה חודשים:
    http://blog.aringo.co.il/2010/06/blog-post_27.html

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-13/9/2010, 23:58

Gilad D
    חבר
    מנהל חדש ל-QA על מסמכי לקוחות בארינגו

מנהל חדש לבקרת האיכות הפנימית בארינגו: ריצ'רד וילמוט מונה לאחרונה כאחראי על תחום ה-QA של מסמכי לקוחות בארינגו. ריצ'רד בא עם נסיון רב בתחום, הן כמי שהתקבל בעבר לשלוש מתוכניות ה-MBA המובילות (קלוג, מישיגן, MIT), והן כבעל נסיון של שנים בתחום הייעוץ. בהצלחה!

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-17/9/2010, 11:34

Gilad D
    חבר
    התפרסם דירוג תוכניות ה-MBA של ה-Economist

ה-Economist פרסם את הדירוג השנתי של תוכניות ה-Full-Time MBA הטובות בעולם.
    הדירוג השנה מסמן את חזרתן של התוכניות האמריקאיות למרכז הבמה, לעומת נפילה יחסית של התוכניות האירופאיות. הסיבה לכך היא שהדירוג של ה-Economist מתבסס בעיקר על נתוני תעסוקה ושכר של בוגרי התוכניות לשנת 2009, שהיתה שנה בעייתית עבור בוגרי MBA. הנתונים העיקריים שמשוקללים כאן הם השכר ההתחלתי של בוגרי התוכניות ואחוז הבוגרים שמצאו עבודה 3 חודשים לאחר סיום התואר, ובנתונים אלו הורגשה ירידה משמעותית בעיקר באירופה וקצת פחות בארה"ב. הנפילות הגדולות הן של IESE, ממקום ראשון בשנה שעברה למקום חמישי השנה, ושל LBS, ממקום שמיני בשנה שעברה למקום 19 השנה!
    להלן צמרת הדירוג העולמי:
    Chicago
    Tuck
    Berkeley
    Harvard
    IESE
    IMD
    Stanford
    Wharton
    HEC – Paris
    Schulich
    Darden
    Columbia
    MIT

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-23/9/2010, 10:55

Gilad D
    חבר

הרוורד יחזירו תשובות למועמדים מהר יותר

הרוורד פרסמו בבלוג של ועדת הקבלה עדכון למועמדים לגבי אופן בדיקת האפליקיישנס של הסיבוב הראשון ופרסום התוצאות:
    1 באוקטובר – הדדליין של הסיבוב הראשון.
    15 באוקטובר עד 3 בנובמבר – שליחת זימונים לראיונות באימייל.
    3 בנובמבר – כל המועמדים שלא זומנו לראיון יקבלו הודעת דחיה או הזמנה להצטרף לרשימת ההמתנה.
    1-21 בנובמבר – קיום הראיונות בקמפוס ומחוץ לקמפוס.
    14 בדצמבר – הודעת התוצאות (קבלה, דחיה או רשימת המתנה) לכל המועמדים שהתראיינו.
    החידוש השנה הוא שההחלטות יתקבלו מהר יותר, וכך תצטמצם תקופת חוסר הודאות מורטת העצבים. למרות זאת, ההחלטות לא יתקבלו בפזיזות וכל אפליקיישן ייקרא לפחות פעמיים. מועמדי הסיבוב הראשון שיוכנסו לרשימת ההמתנה הם מועמדים שועדת הקבלה מעוניינת לשקול שוב את מועמדותם בסיבוב השני, והם יקבלו תשובה סופית בתאריך ההחלטה של הסיבוב השני בסוף מרץ.

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-27/9/2010, 17:00

Gilad D
    חבר
    פרופיל מחזור 2012 בסטנפורד

סטנפורד פרסמו נתונים על הסטודנטים במחזור 2012 שהחלו זה עתה את לימודיהם:
    במחזור הנוכחי לומדים 389 סטודנטים חדשים (מתוך 7204 אפליקיישנס שהוגשו, 332 פחות מבשנה שעברה), מתוכם 39% נשים ו-37% סטודנטים זרים. הסטודנטים במחזור זה מגיעים מ-53 מדינות שונות.
    טווח ציוני ה-GMAT של הסטודנטים שהתקבלו נע בין 580-790, כאשר החציון הוא 730 (כמו בשנה שעברה). טווח ציוני ה-TOEFL נע בין 101-119 והציון החציוני הוא 113.
    טווח שנות הנסיון התעסוקתי נע בין 0-13 כאשר החציון הוא 4 שנים (כמו בשנה שעברה). מבחינת תעשיות קודמות מהן מגיעים הסטודנטים, 32% מגיעים מרקע של Consumer Products ו- 26% מרקע של Investment Management. לגבי התפלגות תחומי התואר הראשון, ל-50% מהסטודנטים במחזור הנוכחי תואר ראשון מהתחומים ההומניים ומדעי החברה, ו-31% מתחומי ההנדסה, מתמטיקה ומדעי הטבע.

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-1/10/2010, 10:06

Gilad D
    חבר

שיקגו מסבירים את תהליך הראיון

ועדת הקבלה של Chicago החליטה לשפוך אור על ראיונות הקבלה לתוכנית.
    לאחר שהמועמד מגיש את האפליקיישן שלו, ועדת הקבלה עוברת עליו כדי לוודא שהוא שלם ומכיל את כל החלקים הדרושים. במידה והאפליקיישן שלם קוראים אותו כדי להחליט אם לזמן את המועמד לראיון קבלה. בכל שנה מזמנים בערך חצי מהמועמדים לראיון.
    הראיונות מתקיימים בקמפוס, ע"י חברי ועדת הקבלה (סטודנטים שנה ב' שמסייעים לועדת הקבלה בסינון מועמדים), או מחוץ לקמפוס (בארצו של המועמד), ע"י בוגרי התוכנית באותה מדינה. ועדת הקבלה מבינה שיש מועמדים שלא יכולים לבוא להתראיין בקמפוס ואין לה כל העדפה לגבי מיקום הראיון. לכן היא מסתמכת על רשת הבוגרים הרחבה של ביה"ס בכל העולם ומאפשרת קיום ראיונות קבלה בערים שונות.

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-7/10/2010, 11:49

Gilad D
    חבר

ראש ועדת הקבלה של MIT נותן טיפים לתהליך הקבלה

בראיון לביזנסוויק מספר רוד גרסיה על תוכנית ה-MBA של MIT Sloan ועל תהליך הקבלה.
    קודם כל גרסיה חולק על הדעה הרווחת שביה"ס מתאים רק למדענים ומתמטיקאים, וטוען שהתוכנית לא בהכרח שמה דגש על הצד הכמותי יותר מתוכניות אחרות. גרסיה מתייחס לתחרותיות בקבלה לתוכנית (כ-12 מועמדים מתחרים על כל מקום פנוי) ומספר שהם נאלצים לדחות מועמדים מצויינים רק בגלל חוסר מקום.
    לגבי התאמה של מועמדים לתוכנית, טוען גרסיה שגם מועמדים ללא רקע כמותי פונים לתוכנית אם הם מרגישים שהיא מתאימה להם, אבל בכל זאת יש בתוכנית אחוז גבוה של מועמדים עם רקע כמותי.
    ביה"ס מקבל בין 4000-5000 אפליקיישנס בכל שנה, וגרסיה מסביר שמועמד שרוצה לבלוט צריך להראות יכולות מוכחות והצלחה – ציוני תואר ו-GMAT, נסיון תעסוקתי, מוניטין בחברה, תואר ראשון איכותי ממוסד איכותי. אולם ישנן תכונות נוספות שקצת יותר קשה לגלות במועמדים, כגון כישורים בבניית אמון ומערכות יחסים טובות. ביה"ס מחפש מועמדים הישגיים, שלא רק חושבים אלא גם יודעים לבצע.
    גרסיה מסביר שאין ציון GMAT מינימלי שנדרש כדי להתקבל לתוכנית, או מספר מינימלי של שנות נסיון תעסוקתי, מאחר וביה"ס מסתכל על כל מועמד כמכלול ומחפש איזון בין המרכיבים השונים באפליקיישן.
    לגבי טעויות נפוצות באפליקיישן, גרסיה מספר שאחת הטעויות הנפוצות של מועמדים היא מיחזור חיבורים שכתבו לבי"ס אחר, דבר שקל לגלות. טעות נוספת היא ניהול לא נכון של הממליצים כדי למנוע איחור בהגשת ההמלצות. בעיה נוספת היא שיש מועמדים רבים שלא יודעים לכתוב cover letter.
    בנושא של בחירת ממליצים, גרסיה אומר שכדאי לבחור בממליץ שמכיר היטב את המועמד (רצוי מישהו שעבד איתו) כדי שיוכל לספר עליו סיפורים ולספק מידע רב.
    גרסיה ממליץ למועמדים בינ"ל להגיש בסיבוב הראשון ולא לחכות לסיבוב השני, אז יהיה להם יותר קשה להתקבל.
    לגבי מועמדים שנדחים מהתוכנית, גרסיה מסביר שחלק מהם פשוט לא טובים מספיק, בעוד אחרים נדחים מחוסר מקום. מועמדים שנדחו ומעוניינים לנסות שוב צריכים לחשוב מה הם יכולים לשפר במועמדות שלהם (ציון GMAT, נסיון תעסוקתי). בנוסף, מומלץ לעבור שוב על האפליקיישן או לתת למישהו אחר לקרוא אותו. בכל אופן, ועדת הקבלה לא נותנת פידבק למועמדים שנדחו.
    גרסיה מספר על 2 מסלולי חדשים בתוכנית – מימון ויזמות. לגבי מציאת עבודה בסיום התואר, גרסיה מדגיש את היתרון במיקומו של ביה"ס בקרבת בוסטון, בה נמצאות חברות רבות מכל התחומים, ומספר שביה"ס מנסה לעזור לסטודנטים במציאת עבודה ולשווק אותם לחברות המגייסות כדי להתגבר על המצב הקשה בשוק העבודה.

לסיום, אתם מוזמנים להיזכר בדברים שאמר רוד גרסיה בשיחת ועידה עם יועצי ארינגו לפני כמה חודשים:
    http://blog.aringo.co.il/2010/05/mit.html

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-11/10/2010, 9:47

Gilad D
    חבר

QS Israel MBA Tour – November 4th

The QS World MBA Tour, the world’s series of career and education events for aspiring MBAs, returns to Tel Aviv on Thursday the 4th of November. The fair provides those wanting to get ahead in their business careers with a chance to start short-listing international business schools that are right for them. It gives prospective MBA candidates an opportunity to meet face-to-face with admissions officers from around the world.

Who? Meet some of the world’s leading business schools, including INSEAD, Duke, UCLA, Boston, IE, Manchester, Hult, and many more.
    When? Tel Aviv – Thursday 4th of November 2010, 5-9pm
    Where? The Carlton Tel Aviv, Eliezer Peri Street
    How? Register at http://www.topmba.com/mba-tour/Tel-Aviv?partnerid=3148 for free entry

Gilad D
    חבר
    Stanford's 2010 Employment Report

Stanford פרסמו את דוח התעסוקה של מחזור 2010 שסיים את לימודיו לפני כמה חודשים. הנה כמה נתונים מעניינים:
    79% מהבוגרים קיבלו הצעות עבודה מיד עם סיום הלימודים, ו-93% מהבוגרים קיבלו הצעות עבודה 3 חודשים לאחר סיום הלימודים.
    82% מהבוגרים דיווחו על שינוי בתעשיה בה הם מועסקים לעומת מצבם לפני הלימודים, ו- 70% דיווח על שינוי בתפקיד.
    11% מהבוגרים דיווחו כי הם פונים לכיוון היזמות ומתכוונים להקים עסק, ורק 2% אמורים לחזור לחברה בה עבדו לפני הלימודים.
    הבוגרים זכו למשכורת התחלתית ממוצעת של $118,793 ומענק חתימה ממוצע של $23,301.
    התחום בו המשכורת ההתחלתית הממוצעת היא הגבוהה ביותר הוא Private Equity/LBO, כאשר גם יתר תחומי המימון זוכים למשכורות נאות.
    לגבי עבודות הקיץ וההתמחויות של מחזור 2011, השכר החודשי הממוצע היה $6592, כאשר המשכורות הגבוהות נרשמו בתחומי היעוץ והמימון.
    החברות שהצטיינו בגיוס סטודנטים ממחזור 2010 היו Eli Lilly and Company, J.P. Morgan, Target Corporation.

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-20/10/2010, 9:47

Gilad D
    חבר
    השנה קל יותר להתקבל לתוכניות המובילות

כתבה שפורסמה בביזנסויק מדווחת כי שליש מ-30 התוכניות המובילות בעולם נהיו פחות סלקטיביות בקבלת סטודנטים לתוכניות Full Time MBA ב-2010.
    למרות שחלק מבתי הספר, כגון Chicago, Harvard ו- Kellogg, לא הפכו לפחות סלקטיביים, ישנם בתי ספר אחרים כגון מישיגן, UCLA, אינדיאנה ומרילנד שקיבלו אחוז גבוה יותר של מועמדים ב-2010 לעומת 2008, אז נרשם שיא בכמות האפליקיישנס. הסיבה העיקרית לירידה בסלקטיביות היא הירידה בכמות האפליקיישנס השנה.
    ב- Michigan, למשל, קיבלו ב-2010 25% מהמועמדים לתוכנית, לעומת 20% ב-2008, וזה בעיקר הודות לבניין החדש שנבנה בקמפוס והגדיל את כמות הסטודנטים בתוכנית מ-430 ל-500.
    ב- Cornell קיבלו 23% מהמועמדים לתוכנית ב-2010 לעומת 19% ב-2008, ושם חושבים שהמועמדים בוחרים יותר בחכמה את התוכניות אליהם הם פונים ומעדיפים לפנות רק לתוכניות שאליהן הם מתאימים.

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-24/10/2010, 11:57

Gilad D
    חבר
    עליה בביקוש לבוגרי MBA בשוק העבודה העולמי

סקר שנערך לאחרונה והתפרסם בניו יורק טיימס חושף כי הביקוש בשוק העבודה בעולם לבוגרי MBA עלה ב-24% בשנת 2010. הנתון בולט לאור ההתאוששות האיטית של הכלכלה העולמית ועל רקע הירידה של 5% בביקוש לבוגרי MBA בשנת 2009.
    העליה המשמעותית ביותר בביקוש לבוגרי MBA היא במדינות מתפתחות כמו סין והודו, כאשר נרשמה עליה של 32% באסיה, לעומת עליה של 9% בצפון אמריקה ו-3% באירופה, שם הקטינו החברות את הגיוס בתגובה למיתון.
    ישנו קשר הדוק בין חוזק הכלכלה העולמית לבין הביקוש לבוגרי MBA, ובשנים האחרונות מעדיפות חברות רבות בעולם לגייס בוגרי MBA מהתוכניות המובילות לתפקידים ניהוליים.
    הסקר מגלה מספר נתונים מעניינים: בוגרי MBA שגויסו ע"י חברות תרופות מרויחים הכי הרבה ($92,274 בממוצע), ואחריהם המועסקים בשירותים פיננסיים ($90,926 בממוצע). ממוצע השכר הכללי של בוגרי MBA ב-2010 הוא $87,500.
    מבין 10 בתי הספר שבוגריהם מרויחים הכי הרבה, 8 הם בתי ספר אירופאיים, כאשר Duke הוא ביה"ס האמריקאי היחיד שהתברג בעשיריה הראשונה. הסיבה לכך היא שלבוגרי התוכניות האירופאיות יש בדרך כלל נסיון תעסוקתי רב יותר, ולכן הם משתכרים יותר בסיום התואר.
    מבחינת העדפות המגייסים, מגלה הסקר שהחברות המגייסות מעדיפות לגייס בוגרי MBA מ- Harvard, Wharton, INSEAD ו- LBS.

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-27/10/2010, 10:08

Gilad D
    חבר
    מחזיקים אצבעות! לקוח ארינגו נוסף זומן לראיון בסטנפורד (MBA).

Gilad D
    חבר
    מחזיקים אצבעות! שני לקוחות ארינגו נוספים זומנו לראיון בקולומביה (MBA).
    Gilad D
    חבר
    מחזיקים אצבעות! שלושה לקוחות ארינגו נוספים זומנו לראיון ב- MBA) INSEAD).
    Gilad D
    חבר
    דדליינס מאוחרים לתוכניות המובילות

חברים,

יש אופציה שהרבה ישראלים לא מודעים לה אז חשבתי שיהיה טוב אם איידע אתכם:

החל מאמצע ינואר ישנם כ-40 תאריכי הרשמה (שאינם הסבב האחרון) לתוכניות ה-MBA המובילות בעולם (טופ-25).
    מדובר על תוכניות שמתחילות בספטמבר 2011 או בתחילת 2012.
    בחלקן ישראלים קיבלו מילגות גבוהות או מלאות.
    לא מדובר בסבב ההרשמה האחרון (שבו בד"כ משמעותית קשה יותר להתקבל).

הרבה אנשים לא מודעים לאופציה הזו, אז חשבתי שאולי זה יעניין חלק מכם.

תאריכי ההרשמה האלה מפורטים כאן:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/ApplicationMaterials.htm
    (לחצו על הלינק השני)

מקווה שזה יהיה לכם לעזר.
    בהצלחה!

גלעד דובובסקי
    אחראי מחקר – דרישות פורמליות
    ארינגו

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-14/11/2010, 18:30

Gilad D
    חבר
    מחזיקים אצבעות! שני לקוחות ארינגו נוספים זומנו לראיון בשיקגו (MBA).

Gilad D
    חבר
    מחזיקים אצבעות! שני לקוחות ארינגו נוספים זומנו לראיון בקולומביה (MBA).

Gilad D
    חבר
    שיקגו שוב במקום הראשון בדירוג ביזנסויק

ביזנסויק פרסמו את דירוג תוכניות ה-MBA הדו-שנתי שלהם, שלא כלל יותר מדי הפתעות או שינויים לעומת הדירוג של 2008.
    שיקגו נשארו במקום הראשון והרוורד בשני, וורטון וקלוג התחלפו ביניהם במקומות 3-4 וסטנפורד עלו ממקום 6 ל-5.
    להלן עשר התוכניות המובילות בארה"ב ע"פ הדירוג:
    Chicago
    Harvard
    Wharton
    Kellogg
    Stanford
    Duke Fuqua
    Michigan Ross
    Berkeley Haas
    Columbia
    MIT Sloan

בדירוג הבינ"ל של תוכניות מחוץ לארה"ב, תפס אינסאד את המקום הראשון:
    INSEAD
    Queens
    IE
    ESADE
    LBS
    Ivey
    IMD
    Toronto Rotman
    York Schulich
    Cambridge Judge

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-16/11/2010, 17:06

Gilad D
    חבר
    מחזיקים אצבעות! שני לקוחות ארינגו נוספים זומנו לראיון ב- MBA) LBS).
    Gilad D
    חבר
    מחזיקים אצבעות! לקוח ארינגו נוסף זומן לראיון במישיגן (MBA).
    Gilad D
    חבר
    ירידה קלה בכמות נבחני ה-GMAT השנה בעולם

נתונים חדשים שהתפרסמו ע"י GMAC מגלים כי לאחר 4 שנים של צמיחה עומדת כמות מבחני ה-GMAT שנעשו השנה על 263,979. מדובר בירידה של פחות מאחוז לעומת השיא שנרשם בשנה שעברה (265,613) אבל עדיין המספר גבוה יותר ביחס לשנים האחרונות.
    למעשה, זהו ממוצע של יותר ממבחן אחד שנעשה בכל שתי דקות במקום כלשהו בעולם!
    נתון מעניין נוסף הוא כמות הנשים שנבחנו השנה – 105,900. מדובר בעליה לעומת השנה שעברה, וזו הפעם הראשונה שנשים עברו את ה-40% מתוך סך הבחינות בעולם. המגמה בולטת בעיקר בסין, שם 63% מכלל נבחני ה-GMAT היו נשים.
    מבחינת חלוקה למדינות, ארה"ב מובילה בכמות נבחני ה-GMAT, ואחריה סין (שרשמה גידול מרשים בשנים האחרונות, עם 30,264 נבחנים השנה) והודו (26,937). 52% מסך הנבחנים השנה אינם אמריקאיים.
    מבחינת גילאים, ממוצע הגיל של הנבחנים השנה עלה ל-27, עם עליה של 3% בגילאי 25-30 ועליה של 7% בקרב הנבחנים בני 31 ומעלה.
    והכי חשוב – ממוצע הציונים העולמי של הנבחנים השנה עומד על 555 לגברים ו-526 לנשים.

אסף וולף, מנהל תחום ה-GMAT בקבוצת קידום, מעדכן שמדובר בהפתעה, שכן בעשור האחרון כמות נבחני הג'ימאט בעולם גדלה באופן דרמטי. למעשה, בישראל כמות הבחינות גדלה בעשור האחרון בלמעלה מ-120%, וזו כמובן רק דוגמא אחת. גם כמות הנבחנים שאינם אמריקאים עולה בהדרגה בשנים האחרונות, והנתון המעניין ביותר הוא שישראל הינה במקום הראשון בעולם בכמות נבחני הג'ימאט ביחס לאוכלוסייה.

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-22/11/2010, 11:48

Gilad D
    חבר
    ברכות! שני לקוחות ארינגו נוספים התקבלו לקולומביה (MBA).
    Gilad D
    חבר
    וורטון עוברים לראיון התנהגותי

עדכון חשוב למועמדים לתוכנית ה-MBA של וורטון – נראה כי ביה"ס מכניס שינויים במבנה ראיונות הקבלה ועובר לראיון שמבוסס על שאלות התנהגותיות.
    הראיון ההתנהגותי יהיה שונה מהראיון המסורתי, אשר חזר במידה מסוימת על הפרטים שסיפק המועמד באפליקיישן, ויכלול שאלות על מצבים ספציפיים מעברו האישי והתעסוקתי של המועמד בהם נדרש לעבוד בצוות, לתקשר עם אנשים אחרים, לפתור חילוקי דעות, לשכנע ולהפגין מנהיגות.
    מטרת השינוי היא לבדוק בצורה טובה יותר את התאמתו של המועמד לתוכנית ה-MBA וללמוד על יכולתו להתמודד עם מצבים מעולם ה-MBA, וכן לקבל מידע משמעותי על המועמד מעבר למה שכבר נכתב באפליקיישן.
    ביה"ס עצמו פרסם בבלוג של ועדת הקבלה בתחילת החודש מספר טיפים עבור מרואייני הסיבוב הראשון, ועדכן כי הראיונות יכללו שאלות התנהגותיות שיתמקדו בדוגמאות ספציפיות ותיאורים מפורטים של סיטואציות מחיי המועמד, כיצד התמודד איתן ומה למד מהן.
    אז היו מוכנים, ובהצלחה בראיונות!

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-25/11/2010, 12:42

Gilad D
    חבר
    מחזיקים אצבעות! לקוח ארינגו נוסף זומן לראיון בטאק (MBA).
    Gilad D
    חבר
    מחזיקים אצבעות! לקוח ארינגו נוסף זומן לראיון בייל (MBA).
    Gilad D
    חבר
    ברכות! לקוח ארינגו נוסף התקבל לקולומביה (MBA).
    Gilad D
    חבר

נכנסתם לרשימת ההמתנה? הנה כמה טיפים

בימים אלה, רבים ממגישי הסיבוב הראשון מקבלים הודעה שהם נכנסו ל- waitlist, מה שאומר כי מועמדותם תישקל מול מועמדים מהסיבובים הבאים. עבור חלק מהמועמדים מדובר בהודעה מאכזבת, שמובילה לתקופה של המתנה מורטת עצבים. מה תעשו במהלך התקופה הזו כדי לשפר את סיכוייכם ולחזק את מועמדותכם? הנה כמה טיפים:

1. עשו שוב את מבחן ה-GMAT, אם אתם חושבים שתוכלו להשיג שיפור משמעותי בציון.
    2. בקרו בקמפוס, ונסו לקבוע מראש ראיון (שני) עם נציג של ועדת הקבלה.
    3. נסו להשיג עוד כמה מכתבי תמיכה מסטודנטים או בוגרים, ושלחו אותם באימייל למשרד הקבלה.
    4. נסחו cover letter המפרט את ההתפתחויות החיוביות האחרונות בקריירה או בחיים (כגון קידום בעבודה או ציון GMAT משופר) ושלחו אותו לראש ועדת הקבלה.
    5. אם ביה"ס מוכן לקבל מכתב המלצה נוסף, נסו להשיג כזה, במיוחד אם ניתן להשתמש בו כדי ליידע את ועדת הקבלה על התפתחות חיובית בקריירה שלכם.
    6. אם ביה"ס מוכן לקבל חיבור נוסף, בחרו נושא שיוסיף אינפורמציה מעבר לזו שסיפקתם אפליקיישן וכתבו חיבור נוסף.

בהצלחה לכל הממתינים!

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-1/12/2010, 11:30

Gilad D
    חבר
    מחזיקים אצבעות! לקוח ארינגו נוסף זומן לראיון ב- MBA) Darden).
    Gilad D
    חבר
    ברכות! לקוח ארינגו נוסף התקבל ל- MBA) Kellogg).
    Gilad D
    חבר
    GMAT או GRE?

סקר שנערך לאחרונה ע"י קפלן מגלה כי כמות בתי הספר למנהל עסקים שמקבלים את ה-GRE כתחליף ל-GMAT גדלה השנה, אולם שליש מבתי הספר מדווחים כי למועמדים שמגישים ציון GMAT יש יתרון על פני אלה שעשו את ה-GRE.
    39% מבתי הספר שהשתתפו בסקר מקבלים את מבחן ה-GRE, לעומת 24% בשנה שעברה. מבין בתי הספר שמקבלים רק את ה-GMAT, כ- 75% אמרו שאין להם כוונה לקבל את ה-GRE. מבין בתי הספר שמקבלים את ה-GRE, 69% דיווחו כי פחות מ- 10% מהמועמדים הגישו ציון GRE במקום GMAT בסיבוב ההגשות האחרון.
    חשוב לציין כי ע"פ הסקר נראה שבקרב ועדות הקבלה ישנה העדפה ל-GMAT! מבין בתי הספר שמקבלים את שני המבחנים, 65% אמרו שאין יתרון למועמדים שעשו מבחן מסוים לעומת האחר, אולם 32% אמרו שהם נותנים עדיפות למועמדים שעשו את ה- GMAT. יכול להיות שזו הסיבה לכך שרוב המועמדים מעדיפים לעשות את ה- GMAT על פני ה-GRE.
    אחד ההסברים לכך שישנם בתי ספר שמעדיפים מועמדים שעשו את ה-GMAT הוא שועדות הקבלה סומכות יותר על יכולתו לנבא הצלחה בלימודי מנהל עסקים, לעומת ה-GRE שהוא חדש יחסית ועוד לא הוכיח את עצמו.
    הסקר נערך בחודשים יולי-אוגוסט 2010 וכלל 288 בתי ספר למנהל עסקים.

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-13/12/2010, 9:11

Gilad D
    חבר
    מחזיקים אצבעות! לקוח ארינגו נוסף זומן לראיון ב- MBA) NYU Stern).
    Gilad D
    חבר
    ברכות! לקוח ארינגו נוסף התקבל ל- MBA) Stanford).
    Gilad D
    חבר
    מבט אופטימי על שוק התעסוקה לבוגרי MBA לקראת 2011

שוק התעסוקה לבוגרי בתי ספר למנהל עסקים משתפר כשהמעסיקים מתאוששים מהמיתון, ובמקום להתמקד בהישרדות הם עוברים להתעסק בצמיחה.
    לקראת סוף שנת 2010, סקר התעסוקה של GMAC מגלה שחל שיפור בהעסקת בוגרי MBA בשנה החולפת ומספק מבט אופטימי לקראת המגמות בשוק העבודה בשנת 2011.
    64% מבין 210 מעסיקים שהשתתפו בסקר אמרו שהם מתכוונים לקבל לעבודה בוגרי MBA בשנת 2011 (בשנת 2010 רק 60% אמרו כך). ממצא נוסף הוא שאחד מכל ארבעה מעסיקים מתכנן להעלות את המשכורות ההתחלתיות של בוגרי MBA בשנת 2011, כאשר האחרים ישאירו אותה ברמה של 2010.
    לגבי המעסיקים עצמם, 78% אמרו שהעדיפות שלהם לקראת 2011 היא לשפר את הביצועים והפרודוקטיביות, ורק 40% יתמקדו בהתמודדות עם אתגרים כלכליים.
    בקיצור, הכלכלה מתאוששת וישנה אופטימיות זהירה, כפי שאמר אחד הנסקרים: "הקיצוצים בכח האדם שהתרחשו במהלך המשבר נפסקו, וכעת העסקים מתאוששים ושואפים ליציבות וצמיחה".

נכתב ע"י גלעד דובובסקי ב-21/12/2010, 21:57

Gilad D
    חבר
    ברכות! לקוח ארינגו נוסף התקבל ל- MBA) Yale).
    Gilad D
    חבר
    מחזיקים אצבעות! לקוח ארינגו נוסף זומן לראיון ב- MBA) Cornell).
    Gilad D
    חבר
    מחזיקים אצבעות! לקוח ארינגו נוסף זומן לראיון ב- MBA) Cambridge).
    Gilad D
    חבר
    ברכות! לקוח ארינגו נוסף התקבל ל- MBA) INSEAD).
מוצגות 50 תגובות – 151 עד 200 (מתוך 1,023 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.