Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 1,101 עד 1,150 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • guywt82
    חבר
    מספר הפוסטים: 24

To: aringo a

היי גלעם.

רציתי להתייעץ איתך בנושא הreapplicants: הגשתי אפליקיישן לספטמבר 10, סיבוב השני, באינסאד וקיבלתי תשובה שלילית, אחרי שעברתי את שלב שני הראיונות. אני מעוניין לנסות ולהגיש שוב, וכרגע אני מתלבט האם יש לי קייס להגיש שוב עוד כ-7 חודשים, לספטמבר 11 סיבוב ראשון. למען הגילות הנאות ולמקרה שזה עלול להשפיע על התשובה אציין שנעזרתי בחברת accepted בהגשת האפליקיישן האחרון והרגשתי שהוא חזק (השקעתי המון מעצמי בתהליך).

הפרופיל שלי מופיע בעמוד 147 (לא הצלחתי להדביק קישור) בשרשור זה, אבל אציין רק בקצרה:

אני בן 27, סיימתי בהצטיינות יתרה (top 3%) את התואר הראשון שלי בכלכלה ופסיכולוגיה מאוניברסיטת חיפה (ממוצע 93).

אני עובד שנתיים וחודשיים בחברת ספנות גלובלית בתור אנליסט בכיר שם אני פעיל בעיקר בפרוייקטים, יחסית גדולים (הערכות שווי, תכניות עסקיות, סקירות דירקטוריון, עבודה עם חברות ייעוץ חיצוניות ועוד). לאחר כ-10 חודשם קודמתי מתפקיד אנליסט לתפקיד אנליסט בכיר באגף. בנוסף יש לי ניסיו פיקודי בצבא בתור מש"ק בתותחנים (צוות של 10 אנשים).

ציון הGMAT שלי הוא 710 ויחסית מאוזן (Q49 V36 AWA 5)- בפעם שעברה שהתייעצתי איתך קיבלתי 650 והצלחתי לשפר.

פניתי לאינסאד בבקשה אישית לאיזשהו פידבק, אך הם התעקשו שהם שומרים על חשאיות מלאה בקפידה ולכן לא יכולים לספר לי פידבק כלשהו על ההחלטה ועל מועמדותי (קצת מרגיז בהתחשב בהשקעה הנפשית, הכספית ובזמן המוקדש). ניסיתי לחשוב בדיעבד מהם החולשות של האפליקיישן שלי ולדעתי זה היה בעיקר בניסיון הניהולי (מלבד הצבא) שאין לי, וב"ניסיון/שהות בינלאומית" (אשר כרגע כוללת תכנית עסקית של דרום אמריקה ונסיעה לשבועיים שם, והדרכה במחנה קיץ בארה"ב במשך חודשיים וחצי, מלבד טיולים כמובן).

ניסיון בינלאומי יהיה לי קצת קשה לשפר ב-7 חודשים. GMAT לצערי לא נראה לי שאוכל לשפר בקלות, לפחות לא לכיוון ה-740, 750, כך שזה לא שווה מבחינתי את המאמץ. מה שכן, כנראה ואוכל להתקדם לתפקיד של מנהל מחלקה (כ-4 אנשים) באגף שבו אני עובד, בעוד כ-3-4 חודשים – קידום שיתן לי את הניסיון הניהולי. 1) רציתי לשמוע את דעתך האם קידום כזה, בתזמון כזה (כלומר מספר חודשים לפני האפליקיישן), יהיה מספיק כדי לשים אותי בנקודה טובה להגיש שוב לאינסאד (כמובן שאצטרך לשפר גם את החיבורים)?

2) אשמח לשמוע את דעתך הכללית שנושא הגשה חוזרת לאינסאד. אני יודע שהם מצהירים כי הם לא מועדדים הגשה חוזרת, ורציתי לדעת האם מהסטטיסטיקות שלכם, סיכויי/אחוזי הקבלה בקרב המגישים שנית נמוכים יותר מבקרב אלו שהגישו פעם ראשונה? האם זה ריאלי להתקבל בהגשה חוזרת לאחר שנה בלבד?

3) בהקשר לשאלה 2, אשמח לשמוע מה דעתך בקשר לסיכויי הקבלה עבור מועמדים שלא קיבלו המלצה ספציפית להגיש שוב.

תודה רבה,

גיא

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: Tania

שלום גלעם,
    אני עוקבת אחר הפורום כבר מספר חודשים, ורציתי לאמר תודה רבה! האינפורמציה שאתם נותנים כאן תרמה לי המון.
    שמי טניה, אני בת 24 ואני מעוניינת להתקבל ל-MBA באחת התוכניות המובילות.
    כעת אני בסמסטר האחרון ללימודי כלכלה וניהול באוניברסיטת תל אביב. את התואר אני עומדת לסיים בהצטיינות עם ממוצע 92, כמו כן אני מצטיינת רקטור בחוג לניהול עבור שנת הלימודים הקודמת (2008-2009).
    טרם עשיתי את בחינת ה-GMAT, אני מתכוונת להתחיל את הקורס במועדון 700 של קידום בתחילת מאי.
    בצבא שירתתי במודיעין אלקטרוני ב-8200 ושובצתי בחיל הים. במסגרת התפקיד עסקתי באסוף ועיבוד אינפורמציה, ליוויתי מבצעים של חיל הים בהם עבדתי מול קצינים בכירים. בתור הסמכות המקצועית בתחום שלי, היה עלי לתת חוות דעת ולקבל החלטות בזמן אמת אשר השפיעו על מהלך המבצע. השתתפתי גם במספר הפלגות מבצעיות ובמלחמת לבנון השניה. כמו כן הייתי אחראית על הכשרתם המקצועית של חיילים צעירים ופיקוח על עבודתם.
    לאחר הצבא עבדתי חצי שנה בחדר כושר בתור עוזרת המנהלת. מכיוון שהמקום רק נפתח, הייתי שותפה לכל ההחלטות והאספקטים בניהולו: בניית לו"זים, פתיחת חוגים, מציאת עובדים ומדריכים, החלטות בנוגע להתרחבות המקום, שיווק ופרסום. הייתי אחראית על מכירת מנויים, על צוות המדריכים ועובדי התחזוקה ועל הפעילות השוטפת. בתקופה שבה עבדתי במקום, עמדנו ביעדים, מספר המנויים גדל בקצב גבוה והראנו תוצאות מרשימות.
    השנה שימשתי כעוזרת מחקר בפקולטה והרצתי ניסויים בתחום השיווק ותורת המשחקים.
    כעת אני בחיפושים אחר עבודה במשרת סטודנט והחל מאוגוסט אתפנה למשרה מלאה.
    אני מאוד מתלבטת לאיזו שנת לימודים כדאי לי להגיש מועמדות, האם בספטמבר 2011 או 2012. מתי היית ממליץ לי לנסות? האם לדעתך יש לי סיכוי להתקבל ב-2011?

שלום טניה,
    אני שמח לשמוע שאת מסתכלת קדימה כבר משלב מוקדם בקריירה שלך כדי לתכנן את ה-MBA. זו גישה מאוד נכונה, לדעתי. ההישגים המרשימים בלימודים, והנסיון הצבאי וזה שלפני הלימודים בהחלט יעזרו לך. יהיה מאוד קשה בשלב הזה לקבוע בדיוק את השנה שבה כדאי יהיה לך להגיש. ההמלצה באופן כללי היא להגיש כשיש לך את הנתונים שיבטיחו את הכניסה לאוניברסיטה שאת רוצה, בלי שתצטרכי להתפשר. עם זאת, אפשר לשקול להגיש ל-2011, ולהגיש שוב ל-2012 אם התוצאות של 2011 לא יהיו מספקות מבחינתך. בנוסף, מאוד יעזור לך לחשוב מנקודת המבט של ועדות הקבלה. גם כאן הסתכלות לטווח הארוך תהיה שימושית. מבחינת ועדת הקבלה, חשוב להם (בין השאר) שתהייה לך מועמדות אטרקטיבית גם לשלב הבא – המעסיקים. אלו (וגם ועדת הקבלה כמובן) ירצו לראות לרוב אדם עם נסיון תעסוקתי משמעותי ורלוונטי בנוסף ל-MBA, אבל זה כמובן תלוי בסוג העבודה שאת רוצה להשתלב בה אחרי. הייתי ממליץ לדבר עם סטודנטים או בוגרים שעובדים בסוג דומה של עבודה כדי לקבל מושג לגבי הדרישות.

בהנחה שאמצא עבודה בקרוב, האם תהיה זו בעיה שבזמן הגשת האפליקיישן בסיבוב הראשון אהיה רק מספר חודשים בעבודה?

לשאלתך, תמיד יש סיכוי להתקבל ללא ניסיון תעסוקתי, אבל הוא נמוך בצורה משמעותית מזה של אדם עם נסיון. עם זאת, הנסיון הצבאי שלך נחשב כנסיון עבודה לכל דבר. בנוסף, תתכנני את הקריירה גם מעבר ל-MBA, ותוכלי לגזור מזה את הדרישות לשלב שלפני.

אודה לך אם תוכל להעריך את סיכויי קבלתי לתוכניות המובילות.

עם חיבורים והמלצות חזקים, נסיון של שנתיים וציון GMAT של 700, תהיי להערכתי מועמדת חזקה בבתי ספר כמו Duke, Michigan ו- LBS, תחרותית ב-TUCK ו- Berkeley, וסטרץ' ב- Stanford ו- Harvard.

שאלה אחרונה לסיום: לגבי המלצות, האם המלצה מדיקן הפקולטה תתרום למועמדותי, למרות שהיכרותי איתו אינה עמוקה או ארוכת טווח?

לגבי ההמלצה מהדיקן (אם אני מבין נכון, זה בהקשר של פיקוח מקיף שלו על עבודתך כעוזרת מחקר), תמיד עדיף אדם שמכיר אותך טוב וראה את העבודה שלך מקרוב מאשר מישהו עם תואר מכובד אשר אינו מפגין בהמלצה שלו היכרות מעמיקה (למרות שגם למעמד יש משמעות לא מבוטלת). הייתי בהחלט ממליץ לשמור על קשר עם אנשים שיוכלו לכתוב לך המלצה בבוא היום. אני מניח שבתור עוזרת מחקר את עובדת עם פרופסורים בפקולטה שיוכלו להיות הממליצים שלך בעתיד.

מקווה שעזרתי.

תודה מראש
    טניה

בבקשה טניה, בהצלחה!

aringo
    חבר

To: בתאל

גלעד תודה רבה!
    רציתי רק לשאול שאלה קטנה: מהם סיכויי ב NYU- עם ציון 650 (Q47 V33) ועם ציון 670-680?

תודה…
    בתאל

שלום בתאל,

תחת ההנחות של חיבורים והמלצות חזקים, ב-NYU אני מעריך שתהיי מועמדת חזקה עם 680, ותחרותית עם 650.

בהצלחה!

aringo
    חבר

To: astro

שלום,
    שמי מעין, סיימתי תואר במשפטים באונ' ת"א עם ממוצע 84.2, האם שיפור ל- 84.4 או 84.5 הוא קריטי? גם במחיר של דחיית בחינות הלשכה (בגלל דחייה בסגירת התואר) ותחילת עבודה כעו"ד? או שאין לכך ממש משמעות ועדיף להתמקד בעוד כמה נקודות בג'ימאט?
    פרטים נוספים: מעריכה שציון הג'ימאט יהיה בסביבות ה- 700, מתמחה בפרקליטות המדינה, קצינה בעבר באחת מיחידות דובר צה"ל ועבודה (לא פקידותית) במשרד ממשלתי במהלך הלימודים (שנתיים). האם יש לי סיכוי בכלל באונ' כמו קולומביה, NYU, הרווארד, ייל וקורנל (שהיא ברירת המחדל)?

תודה,
    מעין

שלום מעין,

אני מניח ששיפור של 0.2 נקודות לא יביא לשינוי בסטטוס הצטיינות, לכן הייתי ממליץ לוותר על השיפור הפוטנציאלי ולהרויח עוד חצי שנה של ניסיון בעבודה במקצוע שתקנה לך יותר נקודות זכות. בשלב הזה, במקרה שלך, נשמע שכדאי להתמקד בתכנון נכון של הקריירה בהסתכלות קדימה לעבר ה-MBA וגם לעבר העבודה שאחרי. שיפור של 20-30 נקודות בג'ימט יהיה יותר משמעותי מ-0.2 נקודות בממוצע (בהנחה שאין שינוי בסטטוס הצטיינות).

תחת הנחת ציון GMAT 700, שנתיים טובות (כולל קידום/ים) של ניסיון תעסוקתי במקצוע, וחיבורים והמלצות חזקים, אני מעריך שתהיי מועמדת תחרותית עד חזקה ב- Cornell ו-NYU, בין תחרותית לחזקה (קרוב יותר לתחרותית) ב- Yale, תחרותית ב- Columbia, וסטרץ' ב- Harvard. כמובן שזה מבוסס על ההנחות שלעיל, אבל לאופי הניסיון התעסוקתי במקצוע יהיה משקל רב. נסי לכוון את עצמך למשרות עם תחומי אחריות רחבים, השפעה רבה ככל האפשר ובשאיפה ניהול אנשים.

המון בהצלחה בקריירה,

aringo
    חבר

To: guywt82

היי גלעם.

שלום גיא,

רציתי להתייעץ איתך בנושא הreapplicants: הגשתי אפליקיישן לספטמבר 10, סיבוב השני, באינסאד וקיבלתי תשובה שלילית, אחרי שעברתי את שלב שני הראיונות. אני מעוניין לנסות ולהגיש שוב, וכרגע אני מתלבט האם יש לי קייס להגיש שוב עוד כ-7 חודשים, לספטמבר 11 סיבוב ראשון. למען הגילות הנאות ולמקרה שזה עלול להשפיע על התשובה אציין שנעזרתי בחברת accepted בהגשת האפליקיישן האחרון והרגשתי שהוא חזק (השקעתי המון מעצמי בתהליך).

הפרופיל שלי מופיע בעמוד 147 (לא הצלחתי להדביק קישור) בשרשור זה, אבל אציין רק בקצרה:
    אני בן 27, סיימתי בהצטיינות יתרה (top 3%) את התואר הראשון שלי בכלכלה ופסיכולוגיה מאוניברסיטת חיפה (ממוצע 93).
    אני עובד שנתיים וחודשיים בחברת ספנות גלובלית בתור אנליסט בכיר שם אני פעיל בעיקר בפרוייקטים, יחסית גדולים (הערכות שווי, תכניות עסקיות, סקירות דירקטוריון, עבודה עם חברות ייעוץ חיצוניות ועוד). לאחר כ-10 חודשם קודמתי מתפקיד אנליסט לתפקיד אנליסט בכיר באגף. בנוסף יש לי ניסיו פיקודי בצבא בתור מש"ק בתותחנים (צוות של 10 אנשים).
    ציון הGMAT שלי הוא 710 ויחסית מאוזן (Q49 V36 AWA 5)- בפעם שעברה שהתייעצתי איתך קיבלתי 650 והצלחתי לשפר.

פניתי לאינסאד בבקשה אישית לאיזשהו פידבק, אך הם התעקשו שהם שומרים על חשאיות מלאה בקפידה ולכן לא יכולים לספר לי פידבק כלשהו על ההחלטה ועל מועמדותי (קצת מרגיז בהתחשב בהשקעה הנפשית, הכספית ובזמן המוקדש). ניסיתי לחשוב בדיעבד מהם החולשות של האפליקיישן שלי ולדעתי זה היה בעיקר בניסיון הניהולי (מלבד הצבא) שאין לי, וב"ניסיון/שהות בינלאומית" (אשר כרגע כוללת תכנית עסקית של דרום אמריקה ונסיעה לשבועיים שם, והדרכה במחנה קיץ בארה"ב במשך חודשיים וחצי, מלבד טיולים כמובן).

ניסיון בינלאומי יהיה לי קצת קשה לשפר ב-7 חודשים. GMAT לצערי לא נראה לי שאוכל לשפר בקלות, לפחות לא לכיוון ה-740, 750, כך שזה לא שווה מבחינתי את המאמץ. מה שכן, כנראה ואוכל להתקדם לתפקיד של מנהל מחלקה (כ-4 אנשים) באגף שבו אני עובד, בעוד כ-3-4 חודשים – קידום שיתן לי את הניסיון הניהולי.

1) רציתי לשמוע את דעתך האם קידום כזה, בתזמון כזה (כלומר מספר חודשים לפני האפליקיישן), יהיה מספיק כדי לשים אותי בנקודה טובה להגיש שוב לאינסאד (כמובן שאצטרך לשפר גם את החיבורים)?

קידום למשרת ניהול של 4 אנשים בהחלט יתן לך נקודות זכות נוספות בעיניי הבי"ס, גם אם תחזיק בתפקיד בזמן קצר (סביר שעצם הקידום, והטייטל, יתנו לך נקודות). זה גם תלוי בדברים שתעשה בתור מנהל ולאילו הישגים תגיע. ספציפית לגבי INSEAD, קידום + גיל/נסיון יותר קרוב לממוצע של המתקבלים (29) + הבנה של שיפורים אפשריים בראיונות ישימו אותך בנקודה יותר טובה להגיש שוב. לאחר הקידום, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק ב- INSEAD.

הייתי גם ממליץ לשקול אוניברסיטאות נוספות שיכולות לעניין אותך. בסך הכל נשמע שיש לך מועמדות חזקה וסיכויים חזקים במספר בתי ספר באירופה ובארה"ב.

2) אשמח לשמוע את דעתך הכללית שנושא הגשה חוזרת לאינסאד. אני יודע שהם מצהירים כי הם לא מועדדים הגשה חוזרת, ורציתי לדעת האם מהסטטיסטיקות שלכם, סיכויי/אחוזי הקבלה בקרב המגישים שנית נמוכים יותר מבקרב אלו שהגישו פעם ראשונה? האם זה ריאלי להתקבל בהגשה חוזרת לאחר שנה בלבד?

באופן כללי הייתי ממליץ לא לותר על בי"ס שאתה מאוד רוצה להתקבל אליו על סמך הגשה אחת. מה שיעשה את ההבדל הוא השינוי בהישגים שלך לקראת ההגשה הבאה, ואולי שיפור בחיבורים ובראיונות. אם זה יהיה משמעותי, יש סיכוי טוב להחלטה יותר מעודדת. בנוסף, מבחינת הבי"ס אתה מוכיח שאתה באמת מחוייב אליו (למרות ההמלצה),דבר שקרוב לודאי ייתפס בצורה חיובית. כן, להערכתי עם שיפורים משמעותיים במקרה שלך זה יהיה ריאלי להתקבל בהגשה חוזרת לאחר שנה בלבד.

3) בהקשר לשאלה 2, אשמח לשמוע מה דעתך בקשר לסיכויי הקבלה עבור מועמדים שלא קיבלו המלצה ספציפית להגיש שוב.

מועמדים שמקבלים המלצה ספציפית להגיש שוב נמצאים כנראה קרוב לנקודת הרף של אותה שנה. מי שלא קיבל, כנראה לא נמצא באזור הזה, ויצטרך שיפור יותר חזק בנתונים. במקרה שלך, קידום למשרת מנהל ושאר השיפורים האפשריים שציינתי יתרמו מאוד.

תודה רבה,
    גיא

מקווה שעזרתי ושיהיה המון בהצלחה,

Tania
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

To: aringo

שלום גילעם,
    תודה רבה על התשובות המפורטות!
    לא הבנתי רק דבר אחד: כשהערכת את סיכויי קבלתי, הנחת נסיון של שנתיים. האם התכוונת לשנתיים צבא (כתבת שהן נחשבות כנסיון עבודה לכל דבר) שכבר יש לי או לשנתיים נסיון רלוונטי עתידי שעדיין אין לי?
    ברשותך, יש לי עוד 2 שאלות:
    1. מהם לדעתך הסיכויים שלי להתקבל לקולומביה, ל-NYU, לוורטון ולקלוג?
    2. ספציפית לגבי הרוורד: כרגע הערכת אותי כסטרצ' ורציתי לשאול מה היית ממליץ לי לעשות על מנת לשפר את סיכויי להתקבל להרוורד? והאם פרוייקט התנדבותי יזמי יכול לשפר משמעותית את הסיכויים?

שוב תודה רבה!
    טניה

aringo
    חבר

To: Tania

שלום גילעם,
    תודה רבה על התשובות המפורטות!
    שלום טניה,
    גילעם בחופשה השבוע אז אני אענה על השאלה שלך.

לא הבנתי רק דבר אחד: כשהערכת את סיכויי קבלתי, הנחת נסיון של שנתיים. האם התכוונת לשנתיים צבא (כתבת שהן נחשבות כנסיון עבודה לכל דבר) שכבר יש לי או לשנתיים נסיון רלוונטי עתידי שעדיין אין לי?
    הכוונה הייתה לשנתיים עבודה מעבר לניסיון הצבאי שלך, כשתלוי "באיכות הסיפור" מאחורי התפקיד בחדר הכושר התפקיד יכול להיחשב כחלק מהשנתיים.

ברשותך, יש לי עוד 2 שאלות:
    1. מהם לדעתך הסיכויים שלי להתקבל לקולומביה, ל-NYU, לוורטון ולקלוג?

בין תחרותית לחזקה ב-NYU, בין תחרותית לסטרץ' ב- Columbia ובין תחרותית לסטרץ' (קרוב יותר לסטרץ') ב- Wharton ו- Kellogg

2. ספציפית לגבי הרוורד: כרגע הערכת אותי כסטרצ' ורציתי לשאול מה היית ממליץ לי לעשות על מנת לשפר את סיכויי להתקבל להרוורד? והאם פרוייקט התנדבותי יזמי יכול לשפר משמעותית את הסיכויים?
    כדי לשפר את סיכויי הקבלה ל- Harvard (ובכלל) את יכולה להתחיל לחשוב על הדברים הבאים: ציון גבוה יותר מ-700 ב-GMAT (המדרגה הבאה תהיה באזור ה-730), להשיג הישגים מרשימים בעבודה (בעיקר מכווני-מנהיגות), להשיג משרה בה יש לך כפופים ישירים (או לפחות כפופים בפרויקט או מטריצה), לשפר את התרומה החברתית שלך (עדיף בתפקיד מנהיגותי), וכמו שהצעת להתחיל פרויקט התנדבותי יזמי מוצלח. פרויקט התנדבותי יזמי עם רכיב מנהיגותי מוצלח יכול לשפר את סיכוייך במידה קטנה עד בינונית.

שוב תודה רבה!

בהצלחה.

yossipollak
    חבר
    מספר הפוסטים: 38

To: All, aringo, epony

הי,

אני שואל בשביל חבר:
    גיל 32, 6 שנות ניסיון בחברת הייטק, מתוכן (כמהנדס אורח) שנה אחת בסימנס גרמניה, 3 שנים כמנהל.
    עבודה (וטיסות) מול ללקוחות מאסיה, אירופה וארה"ב.
    תואר ראשון מהעברית במחשבים-פיזיקה (89), שירות צבאי ביחידת איסוף מודיעין של חיל האויר. GMAT 750

-> מה סיכויי הקבלה לאינסאד (עד כמה הגיל פוגע?)

תודה,
    יוסי

Avishay.A
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

To: guyms

גיא שלום,
    תוכל לפרט עוד מידע לגבי האבחון שעשית על מנת לקבל את ההקלות ואצל איזה המאבחן/ת ביצעת את האבחון?

תודה.

aringo
    חבר

To: yossipollak

הי,
    שלום יוסי,

אני שואל בשביל חבר:
    גיל 32, 6 שנות ניסיון בחברת הייטק, מתוכן (כמהנדס אורח) שנה אחת בסימנס גרמניה, 3 שנים כמנהל (אניח שמדובר במנהל פרוייקט ולא בניהול ישיר של אנשים). עבודה (וטיסות) מול ללקוחות מאסיה, אירופה וארה"ב. תואר ראשון מהעברית במחשבים-פיזיקה (89), שירות צבאי ביחידת איסוף מודיעין של חיל האויר. GMAT 750

-> מה סיכויי הקבלה לאינסאד (עד כמה הגיל פוגע?)

תודה,
    יוסי

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי החבר יהיה בין סטרץ' לתחרותי, מאוד קרוב לתחרותי. הגיל הוא אכן פקטור שבתי הספר לוקחים בחשבון, ובמקרה הזה הגיל יהווה חולשה מסויימת. יחד עם זאת, ניתן לפצות על החולשה הזאת עם נסיון מרשים, פעילות התנדבותית ואלמנטים נוספים של המועמדות. דבר נוסף שכדאי לשים לב אליו הוא שבאינסאד הגיל הממוצע הוא יחסית גבוה לתכניות המובילות (29), ו-32 כלול בטווח הגילאים האופייני ל-80% מהמתקבלים, כך שבמקרה הספציפי הזה יש עוד פחות משמעות לגיל.

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

Gilad D
    חבר
    מספר הפוסטים: 1131

To: All

חברים,

מסיבת הנטוורקינג של ARINGO כבר כאן – הזדמנות יוצאת דופן ללמוד מפי בוגרים ומתקבלים על התכניות המובילות, לקבל המון מידע חיוני ולהרחיב את רשת ה-MBA שלכם כבר מעכשיו.

…So let the networking begin

מתי? ביום רביעי הבא (ה-5 למאי) בשעה 19:30 ב- הילדה, רחוב שונצינו 11 תל אביב

בתכנית:

· טיפים לתהליך הקבלה (ע"י גילעם לוי, מנכ"ל ארינגו)

· מסיבת קוקטייל עם עשרות מתקבלים, בוגרים, מועמדים ויועצי ARINGO

· בר חופשי ומתאבנים

להשתתפות באירוע לחצו כאן

אתם מוזמנים להעביר הזמנה זו למועמדים פוטנציאליים נוספים

נתראה בקרוב,

צוות ARINGO

Yarons
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

שלום גלעם,
    שמי ירון, אני בן 28 ואני מעוניין להתקבל ל-MBA באחת האוניברסיטאות המובילות.
    האוניברסיטאות בהן אני מתעניין במיוחד הן NYU, COLUMBIA, STANFORD, MIT, CHICAGO.

סיימתי הנדסת ביוטכנולוגיה עם ממוצע 89. ציון ה-GMAT שלי הינו 730.
    מאז סיום לימודי לפני כשנתיים אני עובד בניהול מוצר בחברת healthcare אמריקאית גדולה מאוד. התפקיד כולל נסיעות רבות לארהב, עבודה מול לקוחות, אפיון מוצרים ופיתוח עסקי.
    בצבא שירתתי ב8200 בתפקיד שכלל עבודה בסביבה טכנולוגית מורכבת, קבלת החלטות תחת לחץ, אפיון מערכות והדרכות.
    לאחר שירותי הצבאי הובלתי פרויקט של בניית אתר אינטרנט ללימוד תזונה נכונה עבור מכון ויצמן. תפקידי בפרויקט היה ניהולו ועבודה מול הלקוח (מכון ויצמן).
    במהלך לימודי עבדתי כשנה וחצי במשרת סטודנט במכון ויצמן במחלקה לביואינפורמטיקה בפיתוח אתר אינטרנט שהינו שילוב של אתר אקדמי עם אתר מסחרי.

אודה לך מאוד אם תוכל להעריך את סיכויי קבלתי לתוכניות המובילות.

תודה,
    ירון

aringo
    חבר

To: Yarons

שלום גלעם,
    שמי ירון, אני בן 28 ואני מעוניין להתקבל ל-MBA באחת האוניברסיטאות המובילות.

שלום ירון וברוכים הבאים לפורום.

האוניברסיטאות בהן אני מתעניין במיוחד הן NYU, COLUMBIA, STANFORD, MIT, CHICAGO.

סיימתי הנדסת ביוטכנולוגיה עם ממוצע 89. ציון ה-GMAT שלי הינו 730.
    מאז סיום לימודי לפני כשנתיים אני עובד בניהול מוצר בחברת healthcare אמריקאית גדולה מאוד. התפקיד כולל נסיעות רבות לארהב, עבודה מול לקוחות, אפיון מוצרים ופיתוח עסקי.
    בצבא שירתתי ב8200 בתפקיד שכלל עבודה בסביבה טכנולוגית מורכבת, קבלת החלטות תחת לחץ, אפיון מערכות והדרכות.
    לאחר שירותי הצבאי הובלתי פרויקט של בניית אתר אינטרנט ללימוד תזונה נכונה עבור מכון ויצמן. תפקידי בפרויקט היה ניהולו ועבודה מול הלקוח (מכון ויצמן).
    במהלך לימודי עבדתי כשנה וחצי במשרת סטודנט במכון ויצמן במחלקה לביואינפורמטיקה בפיתוח אתר אינטרנט שהינו שילוב של אתר אקדמי עם אתר מסחרי.

אודה לך מאוד אם תוכל להעריך את סיכויי קבלתי לתוכניות המובילות.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק ב-NYU, תחרותי ב-MIT ו-Columbia, ובין סטרצ' לתחרותי ב-Chicago וב-Stanford. מעבר לזה, להערכתי תהיה מועמד חזק ב-Duke, Cornell, Darden ו-UCLA.

תודה,
    ירון

בבקשה ירון. בהצלחה!

economics
    חבר
    מספר הפוסטים: 135

שלום לכולם,

התחלתי בימים אלו את התהליך ואני משתמש בשירותי ארינגו.אשמח לספר על חוויות..

וכמובן לשאול שאלות:

בתור התחלה שתי שאלות עקרוניות.

1.כמה חשוב שיהיה תיעוד לכל מה שנאי מצהיר שעשיתי?במקרה שלי מה שאני מצהיר זה אמת אבל חשבתי לעצמי שבעצם כל אחד יכול להמציא כל דבר וכל עוד אין לי אסמכתאות אז מה זה שווה בעצם?

עקרונית כשעשיתי דברים בחיים לא מיד רצתי אחר כך וביקשתי דיפלומה או פרס..למשל בהתנדבויות או עבודות בשנים מוקדמות יותר.מה עושים במקרה כזה?

2.אילו בתי ספר הם טובים יותר בניהול כללי,אסטרטגיה?אני שואף להשתלב בשוק האנרגיה

תודה!

aringo
    חבר
    שלום לכולם,

שלום וברוכים הבאים.

התחלתי בימים אלו את התהליך ואני משתמש בשירותי ארינגו.אשמח לספר על חוויות..
    וכמובן לשאול שאלות:
    בתור התחלה שתי שאלות עקרוניות.
    1.כמה חשוב שיהיה תיעוד לכל מה שנאי מצהיר שעשיתי?במקרה שלי מה שאני מצהיר זה אמת אבל חשבתי לעצמי שבעצם כל אחד יכול להמציא כל דבר וכל עוד אין לי אסמכתאות אז מה זה שווה בעצם?
    עקרונית כשעשיתי דברים בחיים לא מיד רצתי אחר כך וביקשתי דיפלומה או פרס..למשל בהתנדבויות או עבודות בשנים מוקדמות יותר.מה עושים במקרה כזה?

שאלה מצויינת! תהליך הקבלה לבתי הספר המובילים דורש מהמועמד/ת לפרט הרבה פרטים מהעבר. בתי הספר בד"כ לא דורשים ולא מצפים להוכחה או אסמכתא לפרטים שאתה מספק. עם זאת, אם ישנם פרטים מרשימים/חריגים במיוחד ברקע שלך, זה בד"כ עוזר שהממליצים יגבו/יציינו גם הם את הפרטים האלה, כדי לתת משנה תוקף לאמינות של הפרטים.

רבים מבתי הספר מבצעים בשנים האחרונות בדיקות אמינות (background check) מדגמיות למתקבלים (ולעיתים גם לסטודנטים קיימים), כדי לאמת נתונים שנמסרו בתהליך הקבלה. בקישור הבא תוכל למצוא דוגמא למקרה של סטודנט שגורש מ-Wharton, לאחר שהתגלה כי מסר פרטים שקריים באפליקיישן. עפ"י נסיוננו, המקרים האלה נדירים למדי.

בנוסף, לכשתגיע לשלב הראיון, ייתכן שהמראיין יתמקד בפרטים מסויימים בנתונים שלך, ובמקרה של זיהוי חלקים רופפים הדבר יפגע במועמדותך.

2.אילו בתי ספר הם טובים יותר בניהול כללי,אסטרטגיה?אני שואף להשתלב בשוק האנרגיה

בתי הספר שנחשבים לחזקים בתחומים האלה הם, בין השאר Darden ,Harvard ,Tuck ,IMD ,INSEAD ,Michigan ,Stanford ,Ivey ,UCLA ,USC
    ,Cornell, Goizueta. בנוסף, בהקשר הספציפי של אנרגיה, כדאי שתיתן גם מבט על McCombs (שחזק בתחום הטכנולוגיה וגם, במידה מסוימת בתחום האנרגיה) ועל תוכנית האנרגיה של Warwick.

תודה!

בבקשה ובהצלחה,

economics
    חבר

תודה רבה!

ועל השאר אעבוד עם המדריך שלי בארינגו..

applicant007
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

To: economics

שלום גלעם,

אני מעוניין בלימודי mba ב2012.

1. אני בוגר פקולטה להנדסת חשמל בטכניון בממוצע 82.6. כיצד ציון זה יתורגם לסולם GPA? בפרט בבתי ספר NYU, UCLA?
    אציין כי מצטיין דיקן עומד על 89 בפקולטה מצטיין נשיא על 92.5 במחזור שלי.

2. האם יש יתרון לכך שסיימתי את הלימודים בטכניון לעומת אונברסטאות אחרות בישראל?

3. מהן האונברסיטאות הקושורות יותר לתוחום טכנולוגי – הייטק מבין ה top20 הן מבחינת התכנית לימודים והן מבחינת אפשרויות תעסוקה לאחר התואר?

4. מהן האונברסיטאות הקושורות יותר לתוחום היזמות מבין ה top20 הן מבחינת התכנית לימודים והן מבחינת אפשרויות תעסוקה לאחר התואר?

תודה רבה!!!!

aringo
    חבר

To: applicant007

שלום גילעם,

שלום וברוכים הבאים לפורום.

אני מעוניין בלימודי mba ב2012.

1. אני בוגר פקולטה להנדסת חשמל בטכניון בממוצע 82.6. כיצד ציון זה יתורגם לסולם GPA? בפרט בבתי ספר NYU, UCLA?אציין כי מצטיין דיקן עומד על 89 בפקולטה מצטיין נשיא על 92.5 במחזור שלי.

UCLA ו-NYU דורשים מהמועמדים לדווח את הציונים כפי שהם רשומים בתדפיס הציונים. גישה זו מקובלת גם בהרבה בתי ספר אחרים. בד"כ יש הוראה ספציפית בנושא הזה וכדאי לקרוא אותה במסגרת הוראות האפליקיישן של בית הספר.

2. האם יש יתרון לכך שסיימתי את הלימודים בטכניון לעומת אונברסטאות אחרות בישראל?

ברוב המקרים הקורא של הבקשה שלך לא יהיה ישראלי, והמראיין יהיה ישראלי. כשמדובר בלא-ישראלי, בוגרי האוניברסיטאות הגדולות בישראל מקבלים לרוב יחס דומה בתהליך הקבלה. בהקשר של המראיין הישראלי, סביר שיש לו דעה אישית כלשהי על הטכניון, והיתרון (או חסרון…) יהיה בהתאם לכך.ניתן להשתמש בחיבור הנוסף בנושא חופשי שרוב בתי הספר מאפשרים לצרף כדי, בין השאר, להסביר על הדרישות הגבוהות שהטכניון מציב לעומת מוסדות אחרים וכיצד זה משתקף בממוצע הציונים.

בנושא המלגות, לעומת זאת, דווקא יש דוגמא להעדפה שבוגרי הטכניון מקבלים. ביה"ס אולין באוניברסיטת וושינגטון מעניק בכל שנה מלגה מלאה אחת לבוגרי הטכניון (מלגת בוהם) . תוכל לקרוא על הנושא בקישור הבא.

3. מהן האונברסיטאות הקושורות יותר לתחום טכנולוגי – הייטק מבין ה top20 הן מבחינת התכנית לימודים והן מבחינת אפשרויות תעסוקה לאחר התואר?

בתי הספר שנחשבים לחזקים בתחום הטכנולוגי הם, בין השאר MIT, Carnegie Mellon, Berkeley, Stanford ו-Texas

4. מהן האונברסיטאות הקושורות יותר לתוחום היזמות מבין ה top20 הן מבחינת התכנית לימודים והן מבחינת אפשרויות תעסוקה לאחר התואר?

בתי הספר שנחשבים לחזקים בתחום היזמות הם, בין השאר Babson, Stanford, Harvard, Berkeley ו-MIT.

תודה רבה!!!!

בבקשה והמון בהצלחה.

economics
    חבר

שלום רב לכולם,

איפה כדאי לעשות קורס טופל?מעדיף לא בידע פלוסג'ימאקס..

בנוסף לגבי ג'ימאט,נרשמתי לקידום אבל לא כל כך אהבתי את הגישה של המוכרנית,מהרגע שאמרתי שאני לוקח רק את המילולי..מה דעתכם?קידום טובים או לא?

תודה!

Silent_Thunder
    חבר
    מספר הפוסטים: 16

הי גבר,

המלצה חמה על קורס קידום מלא של 700. אלא אם קיבלת 51 בבחינות הסימולציה של ה-GMAT אז נותר לי רק להוריד את הכובע בפניך.

יש לי מספר חבר'ה שהתחילו לפני כשנה בארה"ב ואחד שמתחיל את הלימודים בעוד כחודשיים – כולם לקחו את קידום.

בהצלחה,

Silent_Thunder

economics
    חבר

To: Silent_Thunder

אהלן,

תודה על התשובה!

לא קיבלתי 51 בסימולציה אבל מצד שני אני סטודנט כבר כמה שנים רצוף בתחום מתמטי,אז נראה לי סביר לחשוב שאני אוכל להצליח בחלק המתמטי רק מתרגול של החומר שהם יתנו לי.כי פשוט לא קל עבורי להגיע פעמיים בשבוע לתל אביב ועוד בשעות של הקורס.

אתה חושב אחרת?אם צריך אעשה גם את הכמותי..

Silent_Thunder
    חבר
    מספר הפוסטים: 16

To: All, economics

הי,

אני לא יועץ GMAT מקצועי – אבל גם לי יש רקע מתמטי חזק (אומנם לא סטודנט כבר כמה שנים). אולם, ישנה אפשרות ש-5 טיפים מתוך מאות הטיפים נותנים בקורס הכמותי יופיעו בבחינה ואם לא אדע אותם יש סיכוי שאפסיד נקודה או שתיים.

אישית, גם-כן חשבתי על קורס מילולי בלבד אולם אותו חשש שמה הקורס יוכל לתת לי את הנקודה הנוספת ואם לא אקח אותו אז אפסיד גרם לי להגיע פעמיים בשבוע (באמצע השבוע) לת"א – ואני צריך לנסוע לכלכיוון כשלוש שעות – לקורס המלא.

אם תתעקש לא לקחת את הקורס המלא אז הינה מספר טיפים שלי (אני לא מחשיב עצמי כמומחה גדול!):

1. נסה לשבת אם משהו שעשה את הקורס ע"מ שיתן לך בצורה מרוכזת תובנות של הנושא הכמותי.

2. אם אתה מקבל את הספרים המלאים של קידום – עבוד בצורה שיטתית על הכמותי במקביל למילולי.

3. חודש וחצי לפני הבחינה התחל בסימולציות מלאות של כמותי (ללא קשר למילולי) פעם בשבוע לפחות ע"מ למצוא את נקודות התורפה שלך ולעבוד עליהן.

מקווה שזה יעזור לך להגיע להחלטה הנכונה מבחינתך.

Silent_Thunder

economics
    חבר

To: Silent_Thunder

תודה!

einchi
    חבר

שלום גילעם,
    אני בת 26 ושוקלת ללמוד באחת האוני' בארה"ב או בקנדה בתחום החשבונאות (בעיקר) או בתחום הבנקאות/מימון.
    סיימתי תואר ראשון בכלכלה ובחשבונאות מהאוני' העברית בממוצע של 88.
    כיום אני מתמחה במשרד רו"ח בינ"ל גדול.
    בצבא שיררתי בנח"ל כמש"קית חינוך ונבחרתי לחיילת מצטיינת (האם רלוונטי לציין זאת?)
    במהלך התואר הראשון עבדתי כמוכרת וקופאית בחנות הבגדים "זארה" ולאחר מכן כשנתיים וחצי עבדתי במשרד האוצר בחשכ"ל עד לתחילת ההתמחות.
    טרם עשיתי GMAT אך אני מאמינה ומכוונת לכך שהציון יהיה בסביבות ה-700 (האם זה מספיק?)
    כמו כן, לגבי ה-TOFEL אני חושבת שלא תהיה בעיה (בעבודה אני עובדת לרוב בשפה האנגלית).
    יש לציין שאני יכולה לקבל ממקום העבודה המלצות טובות מאוד.
    אילו אוניברסיטאות בטופ 30 לדעתך עשויות להתאים לנתונים?
    האם הניסיון התעסוקתי מספיק?
    מה ה-GMAT המומלץ במקרה זה?
    האם העובדה שאני נשואה (ללא ילדים) יכולים להקטין את סיכויי הקבלה? 
    האם יש סיכוי לקבל מלגה?

תודה רבה על העזרה

עינת

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 124

To: einchi

Hi Einat,

This is not the relevant thread however I could not reply to your other message in the blog because of technical issues.
    Your profile sounds interesting and competitive to Wharton. Actually, there is an individual who was admitted to the class of 2012 with quite a similar background.

If you'd like to learn more you're welcome to leave your email in the Wharton thread.

Good luck,
    Aaron 

einchi
    חבר

To: Aaron

Hi Aaron,

Wharton is definitely one of my leading options.

I will leave my email.

Thanks!

Einat

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

einchi,

השאלה שלך מעט כללית מדי מכיוון שלא ברור מה את רוצה לעשות אחרי הלימודים ואיזה תחומים מעניינים אותך בלימודים עצמם.

שווה לעשות היכרות עם התכניות המובילות בארה"ב עפ"י הדירוגים של ה-US News כדי להבין מי טוב במה…

דרך אגב, אם אירופה מעניינת אותך בכלל, אז כדאי שתדעי שבשנתיים האחרונות למדו שני רו"חים ישראלים עם רקע מאוד קרוב לשלך ב-INSEAD

בהצלחה!

אור

einchi
    חבר

To: epony

היי אור,
    תודה על הקישור :-) מועיל מאוד.
    בהחלט ייתכן שאני כללית מדי, בשלב זה קצת קשה למקד את התכניות שלי לעתיד, אך ברור לי שתחומים שמעניינים אותי הם חשבונאות ופיננסים. לאחר התואר אולי ארצה להשתלב באחת מחברות הייעוץ או בבנק, אבל באמת שהאופק פתוח…
    בכל אופן, ארה"ב קצת יותר מושכת אותי, בעיקר בגלל התחשבות בבן הזוג שלי (בארה"ב יהיה לו יותר קל למצוא עבודה).

תודה רבה ובהצלחה
    עינת

tomerb
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

שלום גילעם,

קוראים לי תומר ואני כרגע מקבל ייעוץ מארינגו ללימודים ב2011. הייתי שמח לקבל חו"ד על סיכויי הקבלה שלי, ועוד שאלה חשובה לגבי הג'ימאט שלא הצלחתי בינתיים לקבל תשובה מספקת לגביה.

אני שוקל להגיש מועמדות לאוניברסיטאות הבאות: ברקלי, סטנפורד, מישיגן, MIT, UCLA, בבסון
    בנוסף, אשמח לשמוע על אוניברסיטאות אחרות חזקות בתחום היזמות ו/או הטכנולוגיה.

אני בן 29, בוגר תואר במדעי המחשב באוניברסיטת בן גוריון עם ממוצע 94.
    עובד בתחום שלוש שנים (4 במועד תחילת הלימודים), שנה וחצי בתור סטודנט ושנה וחצי משרה מלאה בתור ראש צוות שמנהל 4 עובדים, קודמתי בסיום הלימודים.

בGMAT קיבלתי 760 (51 בכמותי) אבל יש פה קאטצ' וזו השאלה שלי בנושא – כשעשיתי GMAT חשבתי על תואר בארץ ולכן לא עשיתי את חלק הAWA. השאלה אם כדאי לעשות את המבחן שוב ולקחת סיכון שהציון יהיה נמוך יותר, או שכדאי להשקיע יותר מאמצים בחיבורים? שאלתי את השאלה הזו מישהי מהADMISSIONS במישיגן והיא אמרה שהמועמדות שלי לא תיפסל בגלל החוסר בAWA אבל היא ממליצה לעשות את המבחן שוב אם אני רוצה ללמוד בחו"ל.

בצבא שירתתי כקצין בחיל האוויר, שנתיים וחצי שרות קבע. במהלך השרות פיקדתי על מקסימום ארבעה חיילים, התפקידים שלי היו יותר מקצועיים וניהוליים (השתתפות והובלת פרויקטים, לא פיקוד ישיר על אנשים).

תודה רבה מראש!

razia
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

עינת,
    בהנחה שתקבלי ציון GMAT באזור ה 700 הנתונים שלך ממצבים אותך כמועמדת תחרותית ברוב התכניות המובילות.
    באם באמת החשבונאות היא מה שמעניין אותך וזמינות מלגות משמעותיות הייתי מציע לך לבדוק את UNC.
    המחלקה לחשבונאות ב UNC נחשבת לאחת החזקות בארה"ב ומגוון קורסי החשבונאות שניתו ללמוד הוא גדול.
    יחד איתי במחזור למד ישראלי נוסף שכמותך הינו רו"ח ועבד בביג 4 ואני אישית ממשיך לדוקטורט בחשבונאות ב UNC כך שבמידה ותרצי ללמוד ולדעת יותר (כולל על אפשרויות מלגה) נשמח לעזור.

רזי

aringo
    חבר

שלום גילעם,

שלום עינת.

אני בת 26 ושוקלת ללמוד באחת האוני' בארה"ב או בקנדה בתחום החשבונאות (בעיקר) או בתחום הבנקאות/מימון אניח שכוונתך לתואר MBA עם התמחות באחד משני התחומים האלה . סיימתי תואר ראשון בכלכלה ובחשבונאות מהאוני' העברית בממוצע של 88.

כיום אני מתמחה במשרד רו"ח בינ"ל גדול.

בצבא שיררתי בנח"ל כמש"קית חינוך ונבחרתי לחיילת מצטיינת (האם רלוונטי לציין זאת?) בהחלט, רלוונטי ורצוי לציין את ההצטיינות.

במהלך התואר הראשון עבדתי כמוכרת וקופאית בחנות הבגדים "זארה" ולאחר מכן כשנתיים וחצי עבדתי במשרד האוצר בחשכ"ל עד לתחילת ההתמחות.

טרם עשיתי GMAT אך אני מאמינה ומכוונת לכך שהציון יהיה בסביבות ה-700 (האם זה מספיק?)
    כמו כן, לגבי ה-TOFEL אני חושבת שלא תהיה בעיה (בעבודה אני עובדת לרוב בשפה האנגלית).
    יש לציין שאני יכולה לקבל ממקום העבודה המלצות טובות מאוד.

אילו אוניברסיטאות בטופ 30 לדעתך עשויות להתאים לנתונים? האם הניסיון התעסוקתי מספיק?
    מה ה-GMAT המומלץ במקרה זה? האם העובדה שאני נשואה (ללא ילדים) יכולים להקטין את סיכויי הקבלה? האם יש סיכוי לקבל מלגה?

על בסיס המידע שלעיל, בהנחה של ציון 700 ב-GMAT, שנתיים נסיון (במקצוע) בעת תחילת הלימודים וחיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמדת חזקה בין השאר ב-Texas ו-UCLA, תחרותית עד חזקה ב- NYU, Cornell, Michigan ו-LBS, ובין תחרותית לסטרצ' ב-Wharton , Kellogg, MIT, Chicago, Berkeley, ו-Columbia. (התמקדתי בתוכניות שנחשבות לחזקות יחסית בתחומים שציינת)

מנסיוננו, השפעת העובדה שאת נשואה על סיכויי הקבלה שלך תהיה זניחה. סיכוייך לקבל מלגה תלויים בעיקר בחוזק המועמדות שלך בבית הספר הרלוונטי. ככל שהמועמדות חזקה יותר כך גדלים סיכוייך לקבל מלגה. בנוסף ישנן מלגות מעטות יחסית שניתנות על סמך נתונים אחרים של המועמד. בקישור הבא תוכלי לקבל הסבר מקיף יותר על נושא המלגות.

לגבי כמות הנסיון התעסוקתי שלך – הכמות (משך, היקף) נראית מספיקה, וסביר שהיא לא תעורר concern בועדת הקבלה.

תודה רבה על העזרה

עינת

בבקשה ובהצלחה.

aringo
    חבר

To: tomerb

שלום גילעם,

שלום תומר.

קוראים לי תומר ואני כרגע מקבל ייעוץ מארינגו ללימודים ב2011. הייתי שמח לקבל חו"ד על סיכויי הקבלה שלי, ועוד שאלה חשובה לגבי הג'ימאט שלא הצלחתי בינתיים לקבל תשובה מספקת לגביה.

אני שוקל להגיש מועמדות לאוניברסיטאות הבאות: ברקלי, סטנפורד, מישיגן, MIT, UCLA, בבסון
    בנוסף, אשמח לשמוע על אוניברסיטאות אחרות חזקות בתחום היזמות ו/או הטכנולוגיה.

כדאי שתיתן מבט גם על Carnegie Mellon ו-Texas (McCombs) – שתיהן חזקות יחסית בתחום הטכנולוגיה.

אני בן 29, בוגר תואר במדעי המחשב באוניברסיטת בן גוריון עם ממוצע 94. אניח שהתואר בהצטיינות. עובד בתחום שלוש שנים (4 במועד תחילת הלימודים), שנה וחצי בתור סטודנט ושנה וחצי משרה מלאה בתור ראש צוות שמנהל 4 עובדים, קודמתי בסיום הלימודים.

בGMAT קיבלתי 760 (51 בכמותי) אבל יש פה קאטצ' וזו השאלה שלי בנושא – כשעשיתי GMAT חשבתי על תואר בארץ ולכן לא עשיתי את חלק הAWA. השאלה אם כדאי לעשות את המבחן שוב ולקחת סיכון שהציון יהיה נמוך יותר, או שכדאי להשקיע יותר מאמצים בחיבורים? שאלתי את השאלה הזו מישהי מהADMISSIONS במישיגן והיא אמרה שהמועמדות שלי לא תיפסל בגלל החוסר בAWA אבל היא ממליצה לעשות את המבחן שוב אם אני רוצה ללמוד בחו"ל.

החיבורים שהמועמדים נדרשים לכתוב במבחן ה-GMAT משמשים את בתי הספר, בין השאר, כדי להעריך את היכולת להביע דעה בצורה מנומקת ולהתמודד עם טענות אמביוולנטיות. לעתים ועדות הקבלה משוות את החיבורים הללו עם שאר חיבורי האפליקיישן כדי לוודא שאין הבדל מהותי ביכולות הכתיבה (עם הבנה שחיבורי ה-GMAT נכתבו תחת לחץ זמן). עפ"י נסיון העבר שלנו, רוב בתי הספר יענו תשובה דומה לזו של מישיגן. לגופו של עניין, כיוון שמדובר במקרה נדיר יחסית, הייתי ממליץ לך לפנות ישירות לבתי הספר שציינת כדי לשמוע את החלטתם המעודכנת והספציפית בעניין.

בצבא שירתתי כקצין בחיל האוויר, שנתיים וחצי שרות קבע. במהלך השרות פיקדתי על מקסימום ארבעה חיילים, התפקידים שלי היו יותר מקצועיים וניהוליים (השתתפות והובלת פרויקטים, לא פיקוד ישיר על אנשים).

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב-Michigan, UCLA, Carnegie Mellon, Texas ו- Babson, תחרותי עד חזק ב-Berkeley ו- MIT (קרוב יותר לתחרותי ב-MIT), ותחרותי ב-Stanford ו-Wharton.

תודה רבה מראש!

בהצלחה!

Akiva
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום גילעם,

קוראים לי עקיבא ואני כרגע מקבל ייעוץ מארינגו ללימודים ב2011. הייתי שמח לקבל חו"ד על סיכויי הקבלה שלי.

אני שוקל להגיש מועמדות לאוניברסיטאות הבאות: NYU,Cornell,Darden,Toronto,Georgetown

אני בן 24, שנה שנייה באוניברסיטת בר-אילן (אני מסיים את התואר חודש-חודשיים לפני מתי שאני רוצה להתחיל ללמוד) לומד כלכלה-מנהל עסקים וכרגע יש לי ממוצע 86. (עם תקווה גדולה להעלות את הממוצע במיוחד בשנה השלישית שידועה אצלנו כשנה הכי קלה)

אני עדיין לא עשיתי GMAT אבל קיבלתי 694 בפסיכומטרי ואני עושה עכשו תואר שאני בטוח שיעזור לי לחשוב בצורה נכונה וחדה בחלק הכמותי, כמו כן אני במקור מארה"ב אז אני מצפה שילך לי גם בסדר בחלק המילולי – את הקורס ומבחן ה GMAT אני עושה בקיץ וחושב (ומקווה) שאקבל לפחות 700.

בצבא שירתתי בתור אנליסט באגף כח-אדם, אנליסט הוא תפקיד שכולל בתוכו ניהול פרויקטים מורכבים, ובפרט ניתוח נתונים והפקת לקחים-דומה לסוג הייעוץ שחברת מקנזי עושה מבחינת התייעלות הן מבחינת מיצוי הכח-אדם והן מבחינת התייעלות כלכלית.
    שנה וחצי מתוך השלוש שנים הייתי מפקד המשרד (תפקיד של קצין) כאשר היו מתחתיי עד 4 חיילים.

הבעייה העיקרית שלי היא שאין לי מספיק ניסיון עבודה או לפחות לא מספיק ניסיון בצורה שהאוניברסיטאיות ירצו.
    אני מנהל עסק מסחרי (הכולל מכירה, אספקה והפצה) תקופתי כבר 9 שנים (מאז שאני בן 15) הוא מתאים רק לעונת החגים וספציפית לחג הסוכות מה שבעצם אומר שאני עובד רק כ- 3 חודשים בשנה(אוגוסט-אוקטובר) אך את העסק אני הקמתי וכרגע מספר העובדים מתחתיי הם 25 איש, וכל שנה (ב"ה) הרווח שלי גדל- ולכן אף פעם לא היה לי צורך כלכלי לעבוד חוץ מהזמן ההוא.(הרווח בשנים האחרונות כבר גדול מאוד.)
    כרגע ברור שאני מצטער על זה שאין לי עוד מה לרשום על הרזומה חוץ מהשירות הצבאי והעסק העונתי שלי.

אם זה עוזר גם כן יש לי מאות שעות של שירות קהילתי שביצעתי.

אני ער לבעיה הגדולה של חוסר הניסיון/סיכויים הלא מזהירים שלי ולכן מלכתחילה אני שוקל לאוניברסיטאיות שלא מהטופ-10 (למעט אולי NYU) אני גם כן ער לעובדה שאם אני אמתין שנתיים-שלוש ואתחיל לעבוד אז הצ'אנסים שלי יעלו בהרבה – אך אין ברצוני להמתין.

אני מבקש שתוכל אולי להגיד לי מה אתה חושב על הבחירות שלי והסיכויים שלי להתקבל לכל אחד מהם? (ואולי מה אני יכול לעשות בשביל שהצ'אנסים שלי יעלו – כל עוד זה כמובן אפשרי מבחינת הלו"ז שכן הרבה First Rounds הן באוקטובר הקרוב)

תודה רבה,
    ממש מודה לך,

עקיבא

danraveh
    חבר
    מספר הפוסטים: 51

To: All, aringo

שלום גלעם,

שמי דן רווה, והתחלתי לקבל ייעוץ מארינגו לקראת לימודים ב-2012, אשמח לקבל חו"ד על סיכויי הקבלה שלי באוניברסיטאות השונות.

אני מתכנן להגיש מועמדעות לאוניברסיטאות: Harvard, Columbia, Wharton, Stanford, NYU, MIT.

אני בן 27, אהיה בן 29 בתחילת הלימודים. סיימתי לימודי כלכלה וחטיבה בפילוסופיה באוניברסיטת תל אביב בממוצע 87 (כמה זה ב-GPA?).
    לקחתי גם קורסים במימון (90), ספרדית (95) ועוד קורסי העשרה בהיסטוריה, קולנוע, ואומנות.

עשיתי GMAT לפני שנה, עם דגש חלק כמותי קיבלתי 48. אני מתכנן לעשות את הגימט עם לימודים אינטנסיבים על החלק המילולי ומקווה לשפר לאיזור 700. בפסיכומטרי קיבלתי 723.

שירות צבאי כקצין מחקר מודיעין ביחידת עלית. שחרור בדרגת סגן. 4.5 שנות שירות. יזמתי והובלתי פרויקט שזכה בפרס ביטחון ישראל. ביצעתי הובלה ניהולית ומקצועית של צוותים לביצוע תהליכי מחקר מלאים: הגדרת צורך, איסוף, ניתוח והפקת תוצרי מחקר. ביצעתי מיפוי מגמות טכנולוגיות עתידיות של מדינות אויב רב-שנתיות והצבעה על אתגרים עתידיים תוך עבודה צמודה עם בכירי המהנדסים של חיל המודיעין.
    פקדתי על תחום הספורט בקורס קצינים. והגעתי למקום ה-1 במבחני הכושר (בר-אור).

תעסוקה: במקביל ללימודים עשיתי התמחות כאנליסט באלרון (3 חודשים), עבדתי שנה בפועלים ונצ'רס פרטנרס כאנליסט.
    כיום אני אנליסט בקרן ויולה פריווט אקוויטי: בה אני בוחן חברות להשקעה, נפגש עם החברה, בונה מודלים פיננסים, בוחן את התוכנית העסקית, את המוצר ואת התחרות בשוק – ומציג את התוצרים לועדות ההשקעה. אני מלווה את תהליך ההשקעה הכולל גם DD חשבונאי ומשפטי. המנהלים הישירים שלי הם בוגרי MIT, Wharton ואני עובד ישירות עם השותפים בקרן שיש להם עבר מקצועי עשיר מאוד בניהול והנפקה של חברות, כמו כן אחד השותפים בוגר MIT. (כל צוות ההשקעה כולל 6 איש בנוסף אלי).

פעילות חברתית: הייתי יו"ר מועצת התלמידים בתיכון ליד"ה. וראש הלובי של מגמה ירוקה באוניברסיטת תל אביב.
    הייתי פעיל בלתת. הייתי שחיין מקצועי בהפועל ירושלים ובנבחרת השחיה של אוניברסיטת תל אביב, ובנבחרת YWCA של NYC. הדרכתי בחוגי סיור.

אני חושב שבהיבט ניסיון תעסוקתי (+צבא) והמלצות יש לי רקע חזק. אני צריך לחזק את הנושא האנליטי – GMAT. כמובן שאני מקווה לחיבורים חזקים בשל הרקע שלי והעזרה שאוכל לקבל מארינגו. התקבלתי לתואר MA במימון באוניברסיטת תל אביב, כך שאוכל לקחת קורסים שיחזקו את המועמדות שלי אם אתה חושב שזה יכול לעזור.

אשמח לשמוע איפה החולשות שלי, באיזה בתי ספר אהיה מועמד חזק? אולי ישנם בתי ספר שמתאימים לי שלא חשבתי עליהם.

חשוב לי ללמוד בבי"ס חזק בפיננסים, TOP10, שמוכר גם בארץ (לאחר התואר ותפקיד אחד או שניים אני מתכנן לחזור לישראל).
    האם ישנם בתי ספר שיש לי סיכוי טוב יותר לקבל בהם מלגה?
    אני מתכנן לעשות ביקור בארה"ב לפני הגשת האפליקיישין בסבב ראשון.

תודה רבה,

דן רווה.

aringo
    חבר

To: Akiva

שלום גילעם,

קוראים לי עקיבא ואני כרגע מקבל ייעוץ מארינגו ללימודים ב2011. הייתי שמח לקבל חו"ד על סיכויי הקבלה שלי.

שלום עקיבא.

אני שוקל להגיש מועמדות לאוניברסיטאות הבאות: NYU ,Cornell ,Darden ,Toronto, Georgetown

אני בן 24, שנה שנייה באוניברסיטת בר-אילן (אני מסיים את התואר חודש-חודשיים לפני מתי שאני רוצה להתחיל ללמוד) לומד כלכלה-מנהל עסקים וכרגע יש לי ממוצע 86 (עם תקווה גדולה להעלות את הממוצע במיוחד בשנה השלישית שידועה אצלנו כשנה הכי קלה).

אני עדיין לא עשיתי GMAT אבל קיבלתי 694 בפסיכומטרי ואני עושה עכשו תואר שאני בטוח שיעזור לי לחשוב בצורה נכונה וחדה בחלק הכמותי, כמו כן אני במקור מארה"ב אז אני מצפה שילך לי גם בסדר בחלק המילולי – את הקורס ומבחן ה GMAT אני עושה בקיץ וחושב (ומקווה) שאקבל לפחות 700.

בצבא שירתתי בתור אנליסט באגף כח-אדם, אנליסט הוא תפקיד שכולל בתוכו ניהול פרויקטים מורכבים, ובפרט ניתוח נתונים והפקת לקחים-דומה לסוג הייעוץ שחברת מקנזי עושה מבחינת התייעלות הן מבחינת מיצוי הכח-אדם והן מבחינת התייעלות כלכלית.שנה וחצי מתוך השלוש שנים הייתי מפקד המשרד (תפקיד של קצין) כאשר היו מתחתיי עד 4 חיילים.

הבעייה העיקרית שלי היא שאין לי מספיק ניסיון עבודה או לפחות לא מספיק ניסיון בצורה שהאוניברסיטאיות ירצו.
    אני מנהל עסק מסחרי (הכולל מכירה, אספקה והפצה) תקופתי כבר 9 שנים (מאז שאני בן 15) הוא מתאים רק לעונת החגים וספציפית לחג הסוכות מה שבעצם אומר שאני עובד רק כ- 3 חודשים בשנה(אוגוסט-אוקטובר) אך את העסק אני הקמתי וכרגע מספר העובדים מתחתיי הם 25 איש, וכל שנה (ב"ה) הרווח שלי גדל- ולכן אף פעם לא היה לי צורך כלכלי לעבוד חוץ מהזמן ההוא.(הרווח בשנים האחרונות כבר גדול מאוד).
    כרגע ברור שאני מצטער על זה שאין לי עוד מה לרשום על הרזומה חוץ מהשירות הצבאי והעסק העונתי שלי.

אם זה עוזר גם כן יש לי מאות שעות של שירות קהילתי שביצעתי. אניח שמדובר בעבודה קהילתית שנמשכת גם כיום מדי פעם.

אני ער לבעיה הגדולה של חוסר הניסיון/סיכויים הלא מזהירים שלי ולכן מלכתחילה אני שוקל לאוניברסיטאיות שלא מהטופ-10 (למעט אולי NYU) אני גם כן ער לעובדה שאם אני אמתין שנתיים-שלוש ואתחיל לעבוד אז הצ'אנסים שלי יעלו בהרבה – אך אין ברצוני להמתין.

אני מבקש שתוכל אולי להגיד לי מה אתה חושב על הבחירות שלי והסיכויים שלי להתקבל לכל אחד מהם? (ואולי מה אני יכול לעשות בשביל שהצ'אנסים שלי יעלו – כל עוד זה כמובן אפשרי מבחינת הלו"ז שכן הרבהFirst Rounds הן באוקטובר הקרוב).

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של ציון GMAT 700 וחיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק ב-Georgetown ו-Babson (שהייתי ממליץ לשקול לאור הנסיון היזמי שלך), תחרותי עד חזק ב-Toronto (קרוב יותר לתחרותי), תחרותי ב-Darden ו-Cornell ובין סטרץ' לתחרותי ב-NYU – קרוב יותר לתחרותי.
    בהינתן הנסיון הצבאי שלך (שנחשב לנסיון לכל דבר ברוב האוניברסיטאות) והרקע היזמי החריג והמרשים (כמות מנוהלים, רווחיות), להערכתי ה-concern בעניין כמות הנסיון שלך יהיה קטן למדי ברוב ועדות הקבלה. בנוגע לשיפור המועמדות שלך בזמן שנותר עד הסיבוב הראשון, הייתי ממליץ להתרכז ב-GMAT, ולחדש במידת הצורך קשר עם ממליצים חזקים פוטנציאליים.

תודה רבה,
    ממש מודה לך,
    עקיבא

בבקשה והמון בהצלחה,

aringo
    חבר

To: danraveh

שלום גלעם,

שמי דן רווה, והתחלתי לקבל ייעוץ מארינגו לקראת לימודים ב-2012, אשמח לקבל חו"ד על סיכויי הקבלה שלי באוניברסיטאות השונות.

שלום דן וברוכים הבאים לפורום.

אני מתכנן להגיש מועמדעות לאוניברסיטאות: Harvard, Columbia, Wharton, Stanford, NYU, MIT.

אני בן 27, אהיה בן 29 בתחילת הלימודים. סיימתי לימודי כלכלה וחטיבה בפילוסופיה באוניברסיטת תל אביב בממוצע 87 (כמה זה ב-GPA?) קיימות מספר שיטות להמיר ל-GPA, כל אוניברסיטה והדרישה שלה… רוב בתי הספר יבקשו ממך לדווח את הממוצע בסקאלה המקורית, חלקם יבקשו שתחלק ב-25, ומיעוטם לפי סקאלה משלהם.

לקחתי גם קורסים במימון (90), ספרדית (95) ועוד קורסי העשרה בהיסטוריה, קולנוע, ואומנות.

עשיתי GMAT לפני שנה, עם דגש חלק כמותי קיבלתי 48, וציון כולל של 640. אך אני מתכנן לעשות את הגימט עם לימודים אינטנסיבים על החלק המילולי ומקווה לשפר לאיזור 700. בפסיכומטרי קיבלתי 723.

שירות צבאי כקצין מחקר מודיעין ביחידת עלית. שחרור בדרגת סגן. 4.5 שנות שירות. יזמתי והובלתי פרויקט שזכה בפרס ביטחון ישראל. ביצעתי הובלה ניהולית ומקצועית של צוותים לביצוע תהליכי מחקר מלאים: הגדרת צורך, איסוף, ניתוח והפקת תוצרי מחקר. ביצעתי מיפוי מגמות טכנולוגיות עתידיות של מדינות אויב רב-שנתיות והצבעה על אתגרים עתידיים תוך עבודה צמודה עם בכירי המהנדסים של חיל המודיעין.
    פקדתי על תחום הספורט בקורס קצינים. והגעתי למקום ה-1 במבחני הכושר (בר-אור).

תעסוקה: במקביל ללימודים עשיתי התמחות כאנליסט באלרון (3 חודשים), עבדתי שנה בפועלים ונצ'רס פרטנרס כאנליסט.
    כיום אני אנליסט בקרן ויולה פריווט אקוויטי: בה אני בוחן חברות להשקעה, נפגש עם החברה, בונה מודלים פיננסים, בוחן את התוכנית העסקית, את המוצר ואת התחרות בשוק – ומציג את התוצרים לועדות ההשקעה. אני מלווה את תהליך ההשקעה הכולל גם DD חשבונאי ומשפטי. המנהלים הישירים שלי הם בוגרי MIT, Wharton ואני עובד ישירות עם השותפים בקרן שיש להם עבר מקצועי עשיר מאוד בניהול והנפקה של חברות, כמו כן אחד השותפים בוגר MIT. (כל צוות ההשקעה כולל 6 איש בנוסף אלי).

פעילות חברתית: הייתי יו"ר מועצת התלמידים בתיכון ליד"ה. וראש הלובי של מגמה ירוקה באוניברסיטת תל אביב.
    הייתי פעיל בלתת. הייתי שחיין מקצועי בהפועל ירושלים ובנבחרת השחיה של אוניברסיטת תל אביב, ובנבחרת YWCA של NYC. הדרכתי בחוגי סיור.

אני חושב שבהיבט ניסיון תעסוקתי (+צבא) והמלצות יש לי רקע חזק. אני צריך לחזק את הנושא האנליטי – GMAT. כמובן שאני מקווה לחיבורים חזקים בשל הרקע שלי והעזרה שאוכל לקבל מארינגו. התקבלתי לתואר MA במימון באוניברסיטת תל אביב, כך שאוכל לקחת קורסים שיחזקו את המועמדות שלי אם אתה חושב שזה יכול לעזור. סביר שהתרומה של הקורסים תהיה נמוכה יחסית.

אשמח לשמוע איפה החולשות שלי, באיזה בתי ספר אהיה מועמד חזק? אולי ישנם בתי ספר שמתאימים לי שלא חשבתי עליהם.

חשוב לי ללמוד בבי"ס חזק בפיננסים, TOP10, שמוכר גם בארץ (לאחר התואר ותפקיד אחד או שניים אני מתכנן לחזור לישראל).
    האם ישנם בתי ספר שיש לי סיכוי טוב יותר לקבל בהם מלגה?
    אני מתכנן לעשות ביקור בארה"ב לפני הגשת האפליקיישין בסבב ראשון.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של ציון GMAT 700 וחיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב-Cornell ו-Darden, חזק עד תחרותי ב- LBS ו-NYU, תחרותי ב-Berkeley, תחרותי עד סטרץ' ב-MIT, Wharton ו-Columbia וסטרץ' ב- Stanford ו- Harvard.
    הרקע התעסוקתי מרשים מאוד. זיהית נכון את העניין האנליטי (ציונים) בתור האתגר העיקרי. בסך הכל יש לך יש לך מועמדות טובה וכדאי להשקיע כעת ב-GMAT כדי להביא את המועמדות לנקודה טובה אף יותר. בנוסף כדאי שהממליצים ידברו על החוזקים האנליטיים שלך, ולחשוב על כל דרך אחרת בה תוכל לתת "קונטרה" לעניין האנליטי (למשל: ציון IQ? הצטיינות חריגה בתיכון? האחוזון בפסיכומטרי? נסיבות מקילות עובדתיות לציוני התואר (מילואים חריגים? עבודה?) וכדומה).

תודה רבה,
    דן רווה.

בהצלחה!

economics
    חבר

שלום לכולם,

רציתי לשאול את מביני העניין,מה הסיטואציה בפניה למעשה ניצבים ישראלים לאחר סיום התואר.בהנחה שדווקא לא מעוניינים לחזור לארץ,אלא להישאר ולחיות בחול.האם גרין קארד הוא אפיק ריאלי?האם התואר הופך את הישראלים שאין להם גרין קארד למתחרים שווים או שעדיין יש נחיתות בהקשר של מעסיקים אמריקאים?

pdima
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

היי אקונומיקס,

אמנם אינני מכיר את המציאות בארה"ב, יש לי היכרות טובה עם המצב באירופה, ובפרט בבריטניה.
    המשתנה המשמעותי ביותר הוא אופי וגודל החברה אליה מנסים להתקבל. חברות בינ"ל גדולות (כמו חברות ייעוץ, בנקים, וחברות ענק בתעשיה, כמו גוגל, וודפון, ביפי) נוטות להתייחס למועמדים בלא קשר למעמד שלהם. מניסיוני האישי ומניסיון חבריי – ברגע שמקבלים הצעה מוצמד לך עורך דין שאחראי על הסדרת הסטטוס שלך.

לעומת זאת, חברות קטנות יותר (למשל, סטרט אפים ובתי השקעות קטנים), נוטים שלא להתעסק עם ענייני הגירה ויעדיפו אנשים עם סטטוס מוסדר לפני הראיונות. במקרים כאלה כדאי למצוא אפיקים אחרים להסדרת הסטטוס לפני הגשת המסמכים.
    למיטב הבנתי – המצב בארה"ב מאוד דומה.

מקווה שעזרתי.

דימה

economics
    חבר

כך שלמעשה בהנחה שהולכים לתואר שני בתוכנית חזקה – היעדר גרין לא יהווה חסרון?
    pdima
    חבר
    מספר הפוסטים: 33
    בהנחנה שמעוניינים לעבוד בחברה יחסית גדולה, אז ממש לא. כמובן שקרן גידור עם 10 עובדים כנראה לא תשקיע מאמצים בהסדרת את הסטטוס שלך – וזה עשוי להיות חיסרון אם רוצים לעבוד שם.

למיטב הבנתי, לרוב הישראלים שהולכים ללמוד בארה"ב ובאירופה (כמוני, למשל), אין סטטוס מקומי. עם הקבלה לעבודה, העניין מוסדר על ידי המעסיק. רבים וטובים עברו וממשיכים לעבור את התהליך בהצלחה. לא הייתי מודאג מזה יותר מדי.

דימה

menkesu
    חבר
    מספר הפוסטים: 6
    שלום גילעם,
    שמי אודי ואני בן 22. אני עומד כרגע בפני בחירת המסלול לתואר ראשון שלי בארץ. כרגע אני מתלבט מאוד מה ללמוד, כשאני לוקח בחשבון את האפשרות הטובה שארצה ללמוד MBA באחת מהתכניות טופ 10 בארה"ב.
    אני לא יודע אם נתקלת בשאלה הזאת עד כה, ולא מצאתי משהו דומה בפורום, אבל רציתי לדעת מה לדעתך הכי כדאי ללמוד לתואר ראשון על מנת למקסם את פוטנציאל הסיכוי להתקבל לאחת מהתוכניות הללו.
    אני יודע שזאת שאלה קצת מורכבת אבל אני בטוח שיש לך מה להגיד בעניין :)
    כרגע אני שם עין על: הנדסת חשמל, הנדסת תעשייה וניהול או משפטים בשילוב כלכלה או חשבונאות.
    בנוסף אשמח אם תוכל להתייחס למעמדה של אוניברסיטת ת"א בתואר MBA לעומת לדוגמה הבינתחומי בהרצליה.

קצת נתוני רקע עליי: אני אזרח אמריקאי וגרתי בארה"ב 8 שנים. בצבא שירתתי ביחידה 8200 (לא קצין אבל חצי שנת קבע)והובלתי מספר תחומים מודיעיניים עם הבנה גם בטכנולוגיה.

תודה מראש!
    אודי

מורן אביב
    חבר

הי ,

חייבת מידע מסוים בדחיפות! אני סיימתי תואר ראשון במדעי החברה

באוניברסיטת בר אילן, בנוסף לקחתי גם כמה קורסים בשלטון מקומי ובשרות הציבורי

הייתי ממש רוצה להצטרף כנציגה בקונסוליה הישראלית בלוס אנג'לס, אך אני לא בדיוק יודעת

למי פונים? למי שולחים את קורות החיים? איך בעצם ליצור איתם קשר

אודה מאוד על העזרה

מורן

joker
    חבר
    מספר הפוסטים: 9
    מורן – חזק ביותר… אהבתי.
    Roman
    חבר
    מספר הפוסטים: 15

To: מורן אביב

מורן שלום,

המייל של הקונסוליה הוא [email protected], והאתר הינו http://www.israeliconsulatela.org

פורום זה עוסק בקבלה ללימודי מנהל עסקים, אם יש לך שאלות נוספות בנוגע לקונסוליה אנא פני אלי למייל romanba כרוכית bgu.ac.il

בהצלחה,

רומן

מורן אביב
    חבר

To: joker

תודה על הפירגון :) ודרך אגב…ה "קצת על עצמי" שלך גם חזק ביותר…אהבתי

:)

מורן אביב
    חבר

הי דן , אהבתי את מה שסיפרת על עצמך אתה נשמע מאוד לעניין

יש לי הרגשה שעוד תגיע רחוק

מורן

danraveh
    חבר
    מספר הפוסטים: 51

To: מורן אביב

תודה רבה :) מאוד מחמיא.
    חבל שלא רשמת קצת יותר פרטים עליך.

דן.

amit26
    חבר

שלום גילעם,

שמי עמית, סיימתי בימים אלו את שנת הלימודים השלישית שלי באוניברסיטה העברית. אני לומד מנהל עסקים (ממוצע 92) ומשפטים (ממוצע 87). במידת הצורך, אוכל לנמק את ציוניי בכך שאני עובד במקביל ומשרת שירות מילואים מרובה (מאוד) תוך כדי הלימודים.

לאחר סיום הלימודים (בעוד שנה) אתחיל התמחות באחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בארץ. כיום אני עובד במשרד טוב ומוכר במשרת טרום התמחות (מקווה שאצליח למצוא עבודה יותר כלכלית שתתרום יותר מבחינת קורות החיים שלי, אבל בינתיים זה מה שיש). מאוד הייתי רוצה להתחיל ללמוד MBA בשנה לאחר ההתמחות, אני מניח שהבעיה שלי היא הניסיון התעסוקתי. מלבד מה שציינתי למעלה, אין לי הרבה.
    שירתתי בצבא במגוון תפקידי קצין, כיום אני משרת במילואים כסגן מפקד פלוגת חי"ר בדרגת סרן.
    אני מניח שחשוב לציין עבר של הדרכה בתנועת נוער, פעילות פוליטית, תרומה קהילתית בהתנדבות במהלך הלימודים, פעילות באגודת הסטודנטים, עבודה זמנית כעוזר מחקר לפרופ' באוניברסיטה, וכיום אני גם מתמחה בכנסת אצל אחד מחברי הכנסת.
    עדיין לא עשיתי מבחן GMAT, אני מתכנן לעשות בשנה הקרובה, ואני מקווה לקבל ציון גבוה, ברמת ה-700 (יש לי ציון 740 בפסיכומטרי).
    אין לי עדיין בתי ספר מועדפים (זאת אומרת יש, אבל זה לא באמת מבוסס) ולכן אשמח לדעת את דעתך הכללית על המועמדות שלי כפי שהיא נראית כיום, בהינתן ציון GMAT גבוה ואפליקיישן מסודר ורציני בעזרת ארינגו.

בנוסף, הייתי רוצה לשאול אותך (או כל חבר בפורום שירצה להביע את דעתו) שתי שאלות.
    כמו שגם שמעתי אותך אומר בכנס MBA האחרון, ישנם בתי ספר מעולים שהם קצת פחות ידועים ומוכרים (כמו קרנגי-מלון). אני מניח שבארה"ב גם יודעים להעריך את בתי ספר אלו. השאלה היא מה עם מעסיקים בארץ? האם מנכ"ל או כל מי שמחליט על העסקת אדם יודע להעריך אדם שסיים MBA באחד מבתי הספר האלו? או שמבחינתם זה זהה לאדם שלמד MBA באוניברסיטת תל אביב?

השאלה השנייה שלי עוסקת בדירוגים למיניהם. נתקלתי בפערים מאוד מאוד גדולים בבתי ספר מסוימים בין דירוגים שונים(כמובן שאני לא מדבר על בתי ספר כמו וורטון והרווארד שמובילים בכולם). על מה מסתכלים? לדוגמא, הסתכלתי על בית ספר ספרדי, IESE. בדירוג אחד (Financial times) הוא מופיע במקום ה-11, ובדירוג שונה (economist) הוא מופיע במקום הראשון. מה עושים עם פערים כאלו? איך מחליטים?

amit26
    חבר

To: amit26

שכחתי להודות לך מראש על העזרה :)

אז תודה!

עמית

מורן אביב
    חבר

במיוחד בשבילך דן, רשמתי ככה כמה פרטים

מוצגות 50 תגובות – 1,101 עד 1,150 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.