Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 1,151 עד 1,200 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • danraveh
    חבר
    מספר הפוסטים: 51

To: מורן אביב

תודה רבה :)
    נשמע מעניין.
    friday
    חבר
    מספר הפוסטים: 26

To: All

שלום גלעם,

אני נרשם השנה למספר תכניות MBA. אני סגור לגבי 4 בתי ספר – קולומביה, NYU, LBS, UCLA ואני מתלבט בין 2 – וורטון ושיקגו.

רציתי לדעת בהינתן הנתונים שלי איפה יש לי סיכוי יותר טוב להתקבל – לוורטון או לשיקגו?

הנתונים שלי הם:

אני בן 28 בעל תואר במשפטים מהאוניברסיטה העברית, ממוצע 80. התמחיתי במשרד מסחרי גדול וכיום אני עובד במשרד בוטיק קטן מזה שנתיים בתחום המיסוי בינלאומי.

בצבא הייתי מ"כ בגדוד הנדסה.

עשיתי GMAT וקיבלתי 710 – 49,38.

estykash
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

היי לכולם, שמי אסתי ואני שוקלת הגשת מועמדות לתואר שני במנהל עסקים בארה"ב. אחרי שחרשתי את הרשת, מצאתי שלוש אוניברסיטאות סופר מעניינות, שמדורגות כולן בטופ 15, שיש בהן תוכניות ייחודיות, שדי מותאמות לרקע האקדמי והמקצועי שלי. הייתי שמחה לקבל המלצות, טיפים ובכלל מה שידוע לכם על: ROSS, Kelley, Booth. הייתי רוצה לדעת על סיכויי הקבלה שלי. אני בת 27, בוגרת תואר שני במדע המדינה מאוניברסיטת תל אביב ותואר ראשון בתקשורת ושיווק. כיום אני משמשת כיועצת תקשורת למגזר הפיננסים ושוק ההון. את התואר הראשון סיימתי בממוצע של 93, GPA תואר שני עומד על כ-90.

כרגע התחלתי את קורס ה-GMAT לכן בטח שלא אוכל לספק נתונים כאלו.

אשמח לשמוע הצעות על תהליך הבקשה, ממה כדאי להימנע, ובכלל מה אתם יודעים מניסיון אישי על האוני' הללו.

המון תודה :)

manymore
    חבר

To: gpixie

גילעם שלום,

אני בוגר אוניברסיטת תל אביב בהנדסת תעשייה.

במהלך התואר עבדתי במשרה מלאה ולכן ממוצע הציונים שלי הוא נמוך ועומד על 74.

לעומת זאת יש לי נסיון תעסוקתי עשיר הכולל שנתיים סמנכ"ל תפעול של חברת הייטק וניהול ישיר של 20 אנשים, התפקיד כלל גם 2 קידומים.

כיום אני גם כן סמנכ"ל תפעול בחברה אחרת וגם שם מנהל צוות של למעלה מ20 אנשים.

אני מעוניין להתקבל לNYU או Colombia.

בהנחה שאני מקבל 720-710 בGMAT מהם סיכויי הקבלה שלי?

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: menkesu

שלום גילעם,

שלום אודי.

שמי אודי ואני בן 22. אני עומד כרגע בפני בחירת המסלול לתואר ראשון שלי בארץ. כרגע אני מתלבט מאוד מה ללמוד, כשאני לוקח בחשבון את האפשרות הטובה שארצה ללמוד MBA באחת מהתכניות טופ 10 בארה"ב.
    אני לא יודע אם נתקלת בשאלה הזאת עד כה, ולא מצאתי משהו דומה בפורום, אבל רציתי לדעת מה לדעתך הכי כדאי ללמוד לתואר ראשון על מנת למקסם את פוטנציאל הסיכוי להתקבל לאחת מהתוכניות הללו.
    אני יודע שזאת שאלה קצת מורכבת אבל אני בטוח שיש לך מה להגיד בעניין :)
    כרגע אני שם עין על: הנדסת חשמל, הנדסת תעשייה וניהול או משפטים בשילוב כלכלה או חשבונאות.
    בנוסף אשמח אם תוכל להתייחס למעמדה של אוניברסיטת ת"א בתואר MBA לעומת לדוגמה הבינתחומי בהרצליה.
    קצת נתוני רקע עליי: אני אזרח אמריקאי וגרתי בארה"ב 8 שנים. בצבא שירתתי ביחידה 8200 (לא קצין אבל חצי שנת קבע)והובלתי מספר תחומים מודיעיניים עם הבנה גם בטכנולוגיה.

אני שמח לראות שאתה חושב לטווח הרחוק ומתכנן את צעדיך בהתאם. אם נשים לרגע בצד את השיקולים לבחירת קריירה בחיים שאינם קשורים לסיכויי הקבלה ל-MBA, אוכל להציע לך כמה כיווני מחשבה על מנת להחליט מה ללמוד. מנסיוננו, ועדות הקבלה של התכניות המובילות נוטות "לחבב" מועמדים עם סיפור רקע הוליסטי ועקבי. הן מחפשות, בין השאר, אנשים בעלי יכולת לתכנן מסלול חיים בצורה מובנית ושקולה. לכן, ככל שהתואר יתחבר חזק יותר עם העבודה שלך ב-8200 (ועם פעילויות אחרות שעשית עד היום) כך טוב יותר. דבר נוסף שיעלה את סיכויי הקבלה שלך הוא האחוזון בכיתה. לכן (מבחינת סיכויי הקבלה), עדיף לבחור מסלול שבו תסיים באחוזון כמה שיותר גבוה. בנוסף, אם תוכל כבר מעכשיו לסמן תכניות MBA שמעניינות אותך, תוכל להבין יותר מה הפרופיל המועדף בהן, ולשקלל זאת בקבלת ההחלטה. לכשעצמן, אינני רואה יתרון משמעותי לאחת משלוש האפשרויות שציינת על פני שתי האחרות בהקשר של סיכויי הקבלה ל-MBA.

לגבי הבחירה בין אוניברסיטת תל אביב לבינתחומי בהרצליה: ככל שישראלים מעורבים יותר בועדת הקבלה ובתהליך הקבלה של ישראלים (למשל: בקלוג) כך יהיה יתרון גדול יותר לשם של אוניברסיטת ת"א. מצד שני, אם האחוזון בבינתחומי יהיה גבוה יותר, יהיה לזה אפקט משמעותי, בייחוד על לא-ישראלים. בשורה התחתונה, בהנתן מעורבות "ממוצעת" של ישראלים בתוכניות שתפנה אליהם, להערכתי תואר בהצטיינות (למשל) בבינתחומי עולה משמעותית על תואר שלא בהצטיינות באוניברסיטת ת"א.

תודה מראש!
    אודי

מקווה שעזרתי, בהצלחה בלימודים!

aringo
    חבר

To: amit26

שלום גילעם,

שלום עמית וברוכים הבאים לפורום.

שמי עמית, סיימתי בימים אלו את שנת הלימודים השלישית שלי באוניברסיטה העברית. אני לומד מנהל עסקים (ממוצע 92) ומשפטים (ממוצע 87). במידת הצורך, אוכל לנמק את ציוניי בכך שאני עובד במקביל ומשרת שירות מילואים מרובה (מאוד) תוך כדי הלימודים.

לאחר סיום הלימודים (בעוד שנה) אתחיל התמחות באחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בארץ. כיום אני עובד במשרד טוב ומוכר במשרת טרום התמחות (מקווה שאצליח למצוא עבודה יותר כלכלית שתתרום יותר מבחינת קורות החיים שלי, אבל בינתיים זה מה שיש). מאוד הייתי רוצה להתחיל ללמוד MBA בשנה לאחר ההתמחות, אני מניח שהבעיה שלי היא הניסיון התעסוקתי. מלבד מה שציינתי למעלה, אין לי הרבה.

שירתתי בצבא במגוון תפקידי קצין, כיום אני משרת במילואים כסגן מפקד פלוגת חי"ר בדרגת סרן.
    אני מניח שחשוב לציין עבר של הדרכה בתנועת נוער, פעילות פוליטית, תרומה קהילתית בהתנדבות במהלך הלימודים, פעילות באגודת הסטודנטים, עבודה זמנית כעוזר מחקר לפרופ' באוניברסיטה, וכיום אני גם מתמחה בכנסת אצל אחד מחברי הכנסת.
    עדיין לא עשיתי מבחן GMAT, אני מתכנן לעשות בשנה הקרובה, ואני מקווה לקבל ציון גבוה, ברמת ה-700 (יש לי ציון 740 בפסיכומטרי).

אין לי עדיין בתי ספר מועדפים (זאת אומרת יש, אבל זה לא באמת מבוסס) ולכן אשמח לדעת את דעתך הכללית על המועמדות שלי כפי שהיא נראית כיום, בהינתן ציון GMAT גבוה ואפליקיישן מסודר ורציני בעזרת ארינגו.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של ציון GMAT 700 וחיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק ב-Carnegie Mellon (עם פוטנציאל למלגה משמעותית), IESE, IE, Washington ו-Toronto, תחרותי ב-UCLA, Darden, Cornell, Duke, LBS, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-Michigan ו-NYU, ובין סטרץ' לתחרותי ב-Berkeley, Tuck, INSEAD, MIT, ו-Yale.

בנוסף, הייתי רוצה לשאול אותך (או כל חבר בפורום שירצה להביע את דעתו) שתי שאלות. בשמחה.
    כמו שגם שמעתי אותך אומר בכנס MBA האחרון, ישנם בתי ספר מעולים שהם קצת פחות ידועים ומוכרים (כמו קרנגי-מלון). אני מניח שבארה"ב גם יודעים להעריך את בתי ספר אלו. השאלה היא מה עם מעסיקים בארץ? האם מנכ"ל או כל מי שמחליט על העסקת אדם יודע להעריך אדם שסיים MBA באחד מבתי הספר האלו? או שמבחינתם זה זהה לאדם שלמד MBA באוניברסיטת תל אביב?

להערכתי, היתרון המשמעותי של לימודים בחו"ל, גם בטופ 10 וגם בטופ 30 הוא בצבירת נסיון בינלאומי, שיפור האנגלית, יצירת קשרים (networking) עם צעירים מוכשרים מכל העולם וחשיפה לעולם העסקי בחו"ל. הפקטורים שמשפיעים על החלטה של מעסיק בארץ בעת קבלה לעבודה של בוגר התכניות המובילות יהיו שונים ומגוונים ותלויים, בין השאר, בהיכרות עם כל היתרונות הללו. אכן, באופן כללי, ההיכרות של מעסיקים בארץ עם השמות בעשיריה השלישית היא פחותה משמעותית מההיכרות של המעסיקים בארה"ב עם השמות האלה. במידה שהמעסיק הוא בוגר/ת של אחת התכניות המובילות, או שהוא בתחום כגון הון-סיכון, ניתן להניח שהוא ידע להבדיל בין בתי הספר השונים. כדאי גם שתדבר עם בוגרים (למשל של Carnegie Mellon) שהתמודדו כבר עם מציאת עבודה בארץ כדי להתרשם ממקור ראשון.

השאלה השנייה שלי עוסקת בדירוגים למיניהם. נתקלתי בפערים מאוד מאוד גדולים בבתי ספר מסוימים בין דירוגים שונים(כמובן שאני לא מדבר על בתי ספר כמו וורטון והרווארד שמובילים בכולם). על מה מסתכלים? לדוגמא, הסתכלתי על בית ספר ספרדי, IESE. בדירוג אחד (Financial times) הוא מופיע במקום ה-11, ובדירוג שונה (economist) הוא מופיע במקום הראשון. מה עושים עם פערים כאלו? איך מחליטים?

כדי להבין מאיפה נובעים ההבדלים, כדאי שתקרא מהם המישקלים השונים שניתנים לפרמטרים שונים בדירוג. חלק מהדירוגים מתייחסים יותר לפן האקדמי, אחרים למשכורות ומעמד הבוגרים, אחרים לסקרי מעסיקים, וכו'. בנוסף ישנם דירוגים לפי תחומים שונים – פיננסים, ניהול כללי, יזמות וכו'. הייתי ממליץ ללמוד יותר לעומק על התכניות שמעניינות אותך ולקחת את הדירוג הרלוונטי כפרמטר נוסף בהחלטה. תוכל לראות את הדירוגים לפי תחום ב-aringo.co.il/programs (לחץ על שם התוכנית). באופן כללי, הייתי עושה איזה "ממוצע" בין הדירוגים השונים כדי לקבל תמונה יותר משקפת. בארה"ב הייתי מסתכל בעיקר על הדירוגים של Business Week ו-US News.

בהצלחה,

aringo
    חבר

To: wdavidw

שלום גלעם,

שלום דוד

אני נרשם השנה למספר תכניות MBA. אני סגור לגבי 4 בתי ספר – קולומביה, NYU, LBS, UCLA ואני מתלבט בין 2 – וורטון ושיקגו.
    רציתי לדעת בהינתן הנתונים שלי איפה יש לי סיכוי יותר טוב להתקבל – לוורטון או לשיקגו?
    הנתונים שלי הם:
    אני בן 28 בעל תואר במשפטים מהאוניברסיטה העברית, ממוצע 80. התמחיתי במשרד מסחרי גדול וכיום אני עובד במשרד בוטיק קטן מזה שנתיים בתחום המיסוי בינלאומי.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי הסיכויים שלך להתקבל ל-Wharton גבוהים מעט מאלו שב-Chicago. בין הסיבות לכך, עפ"י נסיוננו: וורטון שמה קצת פחות דגש על ציונים/מספרים, ופתוחה יותר למועמדים שמעל הגיל הממוצע. בשיקגו כמות הפונים הישראלים חריגה למדי בגלל ההסטוריה של נדיבות היחסית במילגות לישראלים (מלגת קרלטון).

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

aringo
    חבר

To: wdavidw

שלום גלעם,

שלום דוד

הנתונים שלי הם:

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי הסיכויים שלך להתקבל ל-Wharton גבוהים מעט מאלו שב-Chicago. בין הסיבות לכך, עפ"י נסיוננו: וורטון שמה קצת פחות דגש על ציונים/מספרים, ופתוחה יותר למועמדים שמעל הגיל הממוצע. בשיקגו כמות הפונים הישראלים חריגה למדי בגלל ההסטוריה של נדיבות היחסית במילגות לישראלים (מלגת קרלטון).

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

aringo
    חבר

To: estykash

היי לכולם,

הי אסתי.

שמי אסתי ואני שוקלת הגשת מועמדות לתואר שני במנהל עסקים בארה"ב. אחרי שחרשתי את הרשת, מצאתי שלוש אוניברסיטאות סופר מעניינות, שמדורגות כולן בטופ 15, שיש בהן תוכניות ייחודיות, שדי מותאמות לרקע האקדמי והמקצועי שלי. הייתי שמחה לקבל המלצות, טיפים ובכלל מה שידוע לכם על: ROSS, Kelley, Booth. הייתי רוצה לדעת על סיכויי הקבלה שלי. אני בת 27, בוגרת תואר שני במדע המדינה מאוניברסיטת תל אביב ותואר ראשון בתקשורת ושיווק. כיום אני משמשת כיועצת תקשורת למגזר הפיננסים ושוק ההון. את התואר הראשון סיימתי בממוצע של 93, GPA תואר שני עומד על כ-90.
    כרגע התחלתי את קורס ה-GMAT לכן בטח שלא אוכל לספק נתונים כאלו.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של ציון GMAT 700 וחיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיי מועמדת חזקה ב-Indiana, בין תחרותית לחזקה ב-Michigan ובין תחרותית לסטרץ' (קרוב יותר לתחרותית) ב-Chicago.

אשמח לשמוע הצעות על תהליך הבקשה, ממה כדאי להימנע, ובכלל מה אתם יודעים מניסיון אישי על האוני' הללו.

בלינקים שלמעלה תוכלי למצוא קצת מהנסיון של ארינגו עם התוכניות האלה (תחומי חוזק, רקע כללי, מלגות עבר, דירוגים, דרישות מיוחדות וכו'). בנוסף, תני מבט בתפריט באתר ארינגו בכפתור החמישי מלמטה ("עוד על MBA בטופ-10") – תוכלי למצוא שם מגוון טיפים ועצות על תהליך הקבלה.
    המון תודה :)

בבקשה,

Yok
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

To: aringo a

גילעם שלום,

לאור מספר התפתחויות בחברות שאני מעורב בהם יתכן שאאלץ לדחות את תחילת הלימודים בשנה, או לשקול את תוכנית ינואר של קולומביה (עד כמה משמעותי ההבדל בין התוכניות של קולומביה?). אשמח להבין את השפעת הדחייה כדי לשקלל את צעדיי. האם ההשפעה של דחיית הגשת המועמדות שלי בשנה תהיה משמעותית (בתחילת הלימודים אהיה בן 30). ממה שקראתי יש נטייה הולכת וגוברת להורדת גיל הסטודנטים.

האם הניסיון שאצבור בשנה הזאת (כמו שזה נראה עכשיו, אקזיט נוסף בחברת ההשקעות, ופעילות בינלאומית רחבה שלי בחברה שהשקענו בה שתכלול עבודה מול זכיינים ולקוחות במספר מדינות באירופה, אסיה וצפון אמריקה) יעזור לכפר על הגיל המבוגר יותר?

שוב תודה על התשובות והעזרה

estykash
    חבר

To: aringo

היי, המון המון תודה על התגובה המהירה והרלבנטית.

אני בודקת את הפורומים בנושאי האוניברסיטאות הללו באתר זה.

בנוסף, האם אתם מכירים את הפרופיל האידיאלי של מקבל מלגת קרלטון לבות' בשיקגו? אני בנוסף לזו אגיש למלגות נוספות. אשמח לקבל רעיונות למלגות, באם אתם מכירים, לקלי, רוס ובות'.

המון תודה, אסתי

aringo
    חבר

To: manymore

גילעם שלום,

שלום manymore.

אני בוגר אוניברסיטת תל אביב בהנדסת תעשייה.
    במהלך התואר עבדתי במשרה מלאה ולכן ממוצע הציונים שלי הוא נמוך ועומד על 74.
    לעומת זאת יש לי נסיון תעסוקתי עשיר הכולל שנתיים סמנכ"ל תפעול של חברת הייטק וניהול ישיר של 20 אנשים, התפקיד כלל גם 2 קידומים.
    כיום אני גם כן סמנכ"ל תפעול בחברה אחרת וגם שם מנהל צוות של למעלה מ20 אנשים.
    אני מעוניין להתקבל לNYU או Colombia.
    בהנחה שאני מקבל 720-710 בGMAT מהם סיכויי הקבלה שלי?

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של ציון GMAT 720, שגילך בעת ההגשה יהיה מתחת ל-30, ושהחיבורים וההמלצות יהיו חזקים, להערכתי תהיה מועמד בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-NYU ובין תחרותי לסטרץ' (קרוב יתר לתחרותי) ב-Columbia. בהנחה שגילך בעת ההגשה יהיה סביב 32: בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-NYU ובין תחרותי לסטרצ' ב-Columbia.

מקווה שעזרתי, ושיהיה המון בהצלחה.

aringo
    חבר

To: Yok

גילעם שלום,

שלום Yok.

לאור מספר התפתחויות בחברות שאני מעורב בהם יתכן שאאלץ לדחות את תחילת הלימודים בשנה, או לשקול את תוכנית ינואר של קולומביה (עד כמה משמעותי ההבדל בין התוכניות של קולומביה?). אשמח להבין את השפעת הדחייה כדי לשקלל את צעדיי. האם ההשפעה של דחיית הגשת המועמדות שלי בשנה תהיה משמעותית (בתחילת הלימודים אהיה בן 30). ממה שקראתי יש נטייה הולכת וגוברת להורדת גיל הסטודנטים.

האם הניסיון שאצבור בשנה הזאת (כמו שזה נראה עכשיו, אקזיט נוסף בחברת ההשקעות, ופעילות בינלאומית רחבה שלי בחברה שהשקענו בה שתכלול עבודה מול זכיינים ולקוחות במספר מדינות באירופה, אסיה וצפון אמריקה) יעזור לכפר על הגיל המבוגר יותר?

אם הדחיה בשנה תביא ל-"החלפת קידומת" ל-30, צריך שההתקדמות בקריירה תהיה משמעותית עד משמעותית מאוד על מנת שהדחיה בשנה תהיה משתלמת, בתוכנית טופ-10 ממוצעת, מבחינת סיכויי הקבלה.
    כפי שציינת, אכן בשנים האחרונות בתי הספר, במיוחד בארצות הברית, הורידו את הגיל הממוצע של המתקבלים. עם זאת, זוהי מגמה שלא כל בתי הספר שותפים לה, או לפחות לא במידה זהה. חשוב לשים לב לפיזור הגילאים בבתי הספר שבהם אתה מתעניין (ראה טווח גילאים וגיל ממוצע ב: aringo.co.il/programs). חשוב להבין בצורה כמה שיותר אובייקטיבית את הערך המוסף שיהיה לנסיון שתצבור בשנה הזאת על המועמדות שלך. אם כבר היית מעורב בפעילות דומה בעבר, ככל הנראה הערך המוסף יהיה נמוך יותר מאשר אם היה זה נסיון ייחודי המהווה התקדמות משמעותית בקריירה שלך. נסיון בינלאומי משמעותי, עם זאת, זוכה בדרך כלל לניקוד גבוה יותר בבתי ספר עם דגש בינלאומי. לכן, אם אתה מתעניין בבתי ספר אלו, וחסר לך נסיון בינלאומי, אזי נסיון שכזה ישפר את המועמדות שלך בבתי ספר אלו (אינסאד למשל).

לשאלתך בנושא התכנית החד-שנתית של קולומביה – כיוון שהתכנית חד שנתית, היא אינה כוללת התמחות קיץ שבדרך כלל עוזרת למצוא עבודה במשרה מלאה בסיום הלימודים, במיוחד לאנשים שמחליפים מסלול קריירה. מהתרשמותי, ההבדל בין התכנית החד-שנתית לדו-שנתית של קולומביההוא זניח מבחינת יוקרה וערך מקצועי (כאמור למעט ההתמחות). בהיבט של סיכויי הקבלה – אם אתה בא מחברה משפחתית או מחברה שסגור שתחזור אליה אחרי הלימודים, סיכויי קבלתך לתוכנית ינואר של קולומביה יגדלו (בגלל שהצורך שלך בהתמחות נמוך יותר).

שוב תודה על התשובות והעזרה

בבקשה ובהצלחה בכל מסלול שתבחר,

economics
    חבר
    מספר הפוסטים: 135

שלום רב,

שוב אני מיידע למען הגילוי הנאות שאני עובד עם ארינגו.

רציתי לשאול את מי שיודע,ותודה מראש על התרומה,איזה מבתי הספר הבאים מתאים יותר לזוגות,ואני מתכוון באופן כללי האווירה אך חשוב יותר אפשרות השתלבות של בת הזוג בעבודה באזור..בהנחה שהיא בוגרת כלכלה מהעברית אך חסרת נסיון בתחום התעסוקתי.לא יודע אם זה חשוב אך אחותה וגיסה מסיימים עכשיו 5 שנים של לימודים בבוסטון

סטנפורד

שיקגו

קולומביה

ברקלי

תודה מראש!

aletzu
    חבר
    מספר הפוסטים: 105

To: economics

הי,

מבחינת ויזת עבודה, בת הזוג תוכל לעבוד רק אם תוכל בארה"ב רק אם תוכל להשיג ויזת J1. בבריטניה ויזת העבודה ניתנת אוטומטית לבת זוג.

economics
    חבר

היי,תודה על התשובה!

יש אוניברסיטאות שיותר מסייעות או פחות מסייעות בנושא מתוך אלו שלמשל הזכרתי?איך בכלל בנות זוג מסתדרות שם?..

dvasht
    חבר
    מספר הפוסטים: 138

"איך בכלל בנות הזוג מסתדרות שם?"
    נושא בת הזוג (או בן הזוג) הוא אחד הנושאים הכי קריטים בקבלת ההחלטה לעשות MBA בחו"ל בכלל ובבחירת התוכנית בפרט. ההקרבה של בת הזוג, ההשתלבות שלה באזור והעובדה שמרבית הזמן היא תצטרך להסתדר בעצמה כי אתה תהיה מאוד עסוק, מהווים רק רשימה חלקית להמחשת חשיבות הנושא. אם עברת את השלב שבו אתה מסביר לה בדיוק במה זה כרוך והיא מאשרת (כי ככה זה בחיים…) אז מתחיל שלב התכנון: מה היא רוצה לעשות? האם היא רוצה לעבוד בתחום שהיא למדה? כמה התוכנית עוזרת במציאת עבודה לבני זוג ותומכת בבני הזוג?

כמו שצויין בפוסט שלפני, בת הזוג יכולה לעבוד רק על ויזת J (ולא על ויזת F שהיא ברירת המחדל). ראה נושא דיון אחר לעוד אינפורמציה בנושא.

שתי נקודות נוספות למחשבה:
    1. קהילה ישראליתיהודית גדולה באזור תקל גם על ההשתלבות החברתית וגם על מציאת העבודה.
    2. תואר ראשון מאוניברסיטה זרה, אפס שנות ניסיון של עבודה או חיים בארה"ב, ויזת J (בעצם מאותת למעסיק שיתכן והעניין מאוד זמני), ומשבר כלכלי = יהיה לה מאוד קשה למצוא עבודה בתחום שהיא למדה… קח את זה בחשבון ושתף אותה בהכל.

בהצלחה!
    תומר

economics
    חבר

To: dvasht

היי,תודה רבה על התשובה!

אני אחפש באמת בט'רד הרלוונטי..

קודם כל אני לא מתכוון לנסוע לשנה שנתיים וגם לא לחמש אלא ליותר.היא יודעת הכל ואני לא מסתיר דבר,לדעתי מדובר בהזדמנות מצוינת לשנינו בטווח הארוך..

לקחתי את עניין הקהילה בחשבון..

shlomo ga
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

To: aletzu

שלום גילעם מה שלומך?
    אני שלמה, שוחחנו לפני מס חודשים בכנס ארינגו. התחלתי תהליך עם ארינגו מאוד מרוצה מהאדיטור שלי!
    יש לי שאלה לגבי ההמלצות. אני נדרש לשני המלצות. האחת תהיה מהמעסיק הנוכחי שלי והשניה יכולה להיות מכמה מקורות שונים . כל המקורות יתנו לי המלצה חזקה אבל אני מתלבט מה נחשב יותר חזק מבחינת הוועדה.
    כבעל עסק עצמאי בעבר, קייטרינג, אני יכול להביא המלצה האחד הלקוחות הגדולים שלי או מהיועץ העיסקי שלי שליווה אותי. האופציה השלישית שלי היא ללכת יותר אחורה לפני הקמת העסק ולפנות לאחד המנהלים שלי בסניף AMPA שניהלתי בעבר לפני 5 שנים. מה לפי דעתך עדיף?

שאלה נוספת הקשורה לקולומביה, יש לי אפשרות להרשם לרישום המוקדם שלהם באוגוסט. הבנתי שסיכויי הקבלה גבוהים יותר מהרישום הרגיל. העניין הוא שאני ניגש ל GMAT עוד מספר שבועות בפעם הראשונה ובמידה ולא אקבל ציון מספיק אשקול לגשת שוב. בהנחה של אפליקציה חזקה והמלצות חזקות, איזה ציון GMAT נחשב מספיק טוב כדי לעבוד איתו ואיזה ציון ייחשב ככזה שעדיף לגשת שוב ולפספס את הרישום המוקדם כדי להוציא ציון טוב יותר?
    תודה רבה!
    שלמה

Yarons
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

תודה רבה על התשובה המפורטת.
    אני כרגע מקבל ייעוץ מארינגו, כאשר מטרתי היא להתחיל ללמוד ב-2011. אשמח אם תוכל לענות לי על מספר שאלות המשך:
    1. האם תוכל לפרט מעט מדוע אתה מעריך שסיכויי הקבלה שלי לCOLUMBIA הם "רק" תחרותי ולא יותר מכך, בניגוד לסיכויי הגבוהים יותר להתקבל לNYU למשל?
    2. האם יש יתרון בכך שאני עובד בחברה אמריקאית ידועה?
    3. האם העובדה שניהלתי פרויקט לבניית אתר אינטרנט (ניהול מו"מ על כל תנאי ויעדי הפרויקט מול הלקוח וניהול 2 מתכנתים), אך עשיתי זאת לפני לימודי לתואר ראשון, תיחשב כנסיון תעסוקתי?
    4. האם העובדה שאני נמצא ברשימת מחברי מאמר מדעי מסוים, ושמי מוזכר בACKNOWLEDGEMENTS של מאמר מדעי אחר, מהווה חוזקה כלשהי? האם חשוב להזכיר זאת בקורות חיים?

תודה רבה,
    ירון

Yarons
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

אני כרגע מקבל ייעוץ מארינגו, כאשר מטרתי היא להתחיל ללמוד ב-2011. אשמח אם תוכל לענות לי על מספר שאלות המשך:
    1. האם תוכל לפרט מעט מדוע אתה מעריך שסיכויי הקבלה שלי לCOLUMBIA הם "רק" תחרותי ולא יותר מכך, בניגוד לסיכויי הגבוהים יותר להתקבל לNYU למשל?
    3. האם העובדה שניהלתי פרויקט לבניית אתר אינטרנט (ניהול מו"מ על כל תנאי ויעדי הפרויקט מול הלקוח וניהול 2 מתכנתים), אך עשיתי זאת לפני לימודי לתואר ראשון, תיחשב כנסיון תעסוקתי?
    4. האם העובדה שאני נמצא ברשימת מחברי מאמר מדעי מסוים, ושמי מוזכר בACKNOWLEDGEMENTS של מאמר מדעי אחר, מהווה חוזקה כלשהי? האם חשוב להזכיר זאת בקורות חיים?

תודה רבה,
    ירון

שלום גלעם,
    שמי ירון, אני בן 28 ואני מעוניין להתקבל ל-MBA באחת האוניברסיטאות המובילות.

שלום ירון וברוכים הבאים לפורום.

האוניברסיטאות בהן אני מתעניין במיוחד הן NYU, COLUMBIA, STANFORD, MIT, CHICAGO.

סיימתי הנדסת ביוטכנולוגיה עם ממוצע 89. ציון ה-GMAT שלי הינו 730.
    מאז סיום לימודי לפני כשנתיים אני עובד בניהול מוצר בחברת healthcare אמריקאית גדולה מאוד. התפקיד כולל נסיעות רבות לארהב, עבודה מול לקוחות, אפיון מוצרים ופיתוח עסקי.
    בצבא שירתתי ב8200 בתפקיד שכלל עבודה בסביבה טכנולוגית מורכבת, קבלת החלטות תחת לחץ, אפיון מערכות והדרכות.
    לאחר שירותי הצבאי הובלתי פרויקט של בניית אתר אינטרנט ללימוד תזונה נכונה עבור מכון ויצמן. תפקידי בפרויקט היה ניהולו ועבודה מול הלקוח (מכון ויצמן).
    במהלך לימודי עבדתי כשנה וחצי במשרת סטודנט במכון ויצמן במחלקה לביואינפורמטיקה בפיתוח אתר אינטרנט שהינו שילוב של אתר אקדמי עם אתר מסחרי.

אודה לך מאוד אם תוכל להעריך את סיכויי קבלתי לתוכניות המובילות.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק ב-NYU, תחרותי ב-MIT ו-Columbia, ובין סטרצ' לתחרותי ב-Chicago וב-Stanford. מעבר לזה, להערכתי תהיה מועמד חזק ב-Duke, Cornell, Darden ו-UCLA.

תודה,
    ירון

בבקשה ירון. בהצלחה!

aringo
    חבר

To: shlomo ga

שלום גילעם מה שלומך?

שלום שלמה,

אני שלמה, שוחחנו לפני מס חודשים בכנס ארינגו. התחלתי תהליך עם ארינגו מאוד מרוצה מהאדיטור שלי!
    יש לי שאלה לגבי ההמלצות. אני נדרש לשני המלצות. האחת תהיה מהמעסיק הנוכחי שלי והשניה יכולה להיות מכמה מקורות שונים . כל המקורות יתנו לי המלצה חזקה אבל אני מתלבט מה נחשב יותר חזק מבחינת הוועדה.

כבעל עסק עצמאי בעבר, קייטרינג, אני יכול להביא המלצה האחד הלקוחות הגדולים שלי או מהיועץ העיסקי שלי שליווה אותי. האופציה השלישית שלי היא ללכת יותר אחורה לפני הקמת העסק ולפנות לאחד המנהלים שלי בסניף AMPA אניח שהכוונה ל-AMPM שניהלתי בעבר לפני 5 שנים. מה לפי דעתך עדיף?

כמה שאלות שכדאי לשאול כאן כדי לקבל את ההחלטה:
    1. עד כמה העסק הצליח? ועד כמה ההישגים ב-AMPM מרשימים? ככל שיש לממליץ יותר הישגים והצלחות לספר עליהם, כך תעלה הנטיה להשתמש בו.
    2. האם גם העסק היה לפני 5 שנים? ככל שהפעילות קרובה יותר להווה, כך תעלה (במעט) הנטיה להשתמש בממליץ שלה.
    3. האם יש אפשרות להביא המלצה מהשותף שלך בעסק? זה עשוי להיות חזק יותר מאשר לקוח או יועץ (כי לקוח או יועץ אתה יכול יותר לבחור מבין כמה, וכי פעילות מול שותף היא לעיתים קרובות מאתגרת יותר מבחינת עבודת צוות ויחסי אנוש). או מיו"ר החברה/משקיע (מישהו שבמידה מסוימת פיקח על עבודתך).
    4. האם אחד מהממליצים האלה הוא בעל רקע מרשים במיוחד? ניהל המון אנשים (יכול לתת פרספקטיבה השוואתית)? בוגר MBA מתוכנית מובילה? ככל שהתשובה היא כן, כך תעלה הנטיה להשתמש בו.
    5. האם אחד הממליצים האלה ייתן לך "נקודות" על admission drivers שאינם מכוסים בחיבורים ובטפסי ההרשמה/קורות החיים שלך? (ניהול? מנהיגות? עבודת צוות? חשיפה בינלאומית? יוזמה? יכולת שכנוע? יכולת להציג בפני קהל? וכו'). ככל שהתשובה היא כן, כך תעלה הנטיה להשתמש בו. בייחוד אם יש לו דברים חזקים להגיד בנושא של ניהול ומנהיגות.
    מקווה שזה עוזר.

שאלה נוספת הקשורה לקולומביה, יש לי אפשרות להרשם לרישום המוקדם שלהם באוגוסט. הבנתי שסיכויי הקבלה גבוהים יותר מהרישום הרגיל. העניין הוא שאני ניגש ל GMAT עוד מספר שבועות בפעם הראשונה ובמידה ולא אקבל ציון מספיק אשקול לגשת שוב. בהנחה של אפליקציה חזקה והמלצות חזקות, איזה ציון GMAT נחשב מספיק טוב כדי לעבוד איתו ואיזה ציון ייחשב ככזה שעדיף לגשת שוב ולפספס את הרישום המוקדם כדי להוציא ציון טוב יותר?

הדבר תלוי בנתונים האחרים של המועמדות שלך, כמו ציוני תואר ראשון/שני, נסיון תעסוקתי, הייחודיות של המועמדות שלך, הגיל ופרמטרים נוספים. על פניו (ללא הנתונים האלה), כל ציון עם קידומת 7 לא יעורר concern אצל ועדת הקבלה. אם, לעומת זאת, בדחיה לסיבוב הבא תוכל לשפר, נניח, ב-40 נקודות, אז סביר להערכתי, במקרה של קולומביה, ששווה לחכות.

תודה רבה!
    שלמה

מקווה שעזרתי.

aringo
    חבר

To: Yarons

כמובן. נסיון העבר שלנו מראה שהרף ש-Columbia מציבה בפני המועמדים גבוה יותר מזה של NYU. בנוסף, ב-NYU שמים דגש גבוה יותר על ה-GMAT, וה-730 שלך יהיה משמעותי יותר שם (אם כי גם בקולומביה הוא יעזור כמובן).

כן, נסיוננו מראה שיש לכך יתרון. כן האדם שיקרא את קורות החיים שלך יראה מותג מוכר וידע להעריך בצורה יותר טובה את ההישגים שלך בקריירה. אגב, שיקללתי זאת בהערכת הסיכויים שלך.

על פניו נשמע שמדובר בנסיון עבודה לכל דבר. בהנחה שהיו שם הישגים סבירים, נשמע שהתרומה שלו למועמדות שלך תהיה קטנה עד בינונית (יותר לכיוון הקטנה).

אזכור השתתפות במחקר מדעי תוסיף מעט בשני רבדים – ייחודיות ורקע מחקרי, שייחזק את הצד האנליטי של המועמדות שלך (אגב, גם בהגשת מועמדות לעבודות בזמן/אחרי ה-MBA). התרומה של זה למעומדות שלך תהיה קטנה להערכתי.

תודה רבה,
    ירון
    בבקשה.

Avishay.A
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

היי גילעם,
    הייתי מעוניין לדעת באיזה אופן אתה מעריך את סיכויי הקבלה שלי וכמו כן איך ביכולתי למקסם אותם ע"י בחירה מתאימה של בתי הספר אליהם אגיש מועמדות. נתוני הם כדלהלן:

אני בן 31, למדתי הנדסת חשמל בטכניון, סיימתי בממוצע 85. ממוקם במקום ה-76 מתוך 188 במחזור בו סיימתי.
    עבדתי 3 שנים כסטודנט בתחום המקצועי שלי (האם זו נקודה לזכותי באפליקיישן, שעבדתי כבר כסטודנט?), כאשר אגיש את המועמדות, אהיה עם 3 שנות נסיון בעבודה לאחר הלימודים (ועוד שנה עד התחלת ה-MBA, סה"כ 4 שנות עבודה בתחילת הלימודים).
    כיום אני עובד כמהנדס אלקטרוניקה בחברת הייטק, אך לא בתפקיד ניהולי (האם הם מודעים לכך שהקידום בתחום זה הינו איטי יחסית?)
    ציון ה-GMAT שלי לא מדהים, אבל נראה לי שהוא סביר. הציון שלי הוא 670.
    49 בכמותי – אחוזון 87. 31 במילולי – אחוזון 58. 3.5 בשני החיבורים.
    ממה שאני קורא בכל מיני מקומות, רצוי להיות באיזור ה-80% ביחס לחציון, על מנת בכלל להשאר במשחק. ממה שבדקתי ברוב האוניברסטאות הגדולות, אני נמצא בטווח הזה. כאשר הבנתי עוד דבר (מה דעתך בנושא?) שאם כבר להיות חזק באחד התחומים עדיף להיות חזק בכמותי. כמו כן שמעתי טענות שאין כמעט משקל לחיבורים של ה-GMAT.

מספר שאלות נוספות:
    האם זה מהווה יתרון מבחינתי שלמדתי מקצוע יוקרתי במוסד המוביל ביותר בישראל בתחום זה?
    כלומר האם האוניברסיטאות בארה"ב מודעות להבדלים שבין מוסדות בתוך ישראל ועד כמה הן נותנות לי נקודות זכות שלמדתי בטכניון ולא תואר ראשון כלשהו באיזו מכללה (מבלי לזלזל באף אחד כמובן, אבל למי שלומד פה, ברור שההבדלים הם בסדרי גודל משמעותיים)
    האם ישנן אוניברסיטאות מסויימות שמייחסות יותר משמעות להבדלים הללו יותר מאחרות, גם להבדלים בין האוניברסיטאות בארץ וגם להבדלים בין מקצועות הלימוד?
    אני קורא שהרבה אנשים מציינים כל מיני השגים ניהוליים כאלה או אחרים. ואני תוהה עד כמה הם משקפים את ממוצע האנשים שמגישים מועמדות. בהתבוננות זריזה סביבי אני יכול לומר שלרוב מי שאני מכיר אין נסיון כזה בשלב זה של הקריירה שלו. האם לדעתך לרוב המועמדים יש נסיון כזה או שבאמת הרוב הם בעלי נסיון מקצועי בלבד.
    אני מתכנן להתחיל בקרוב להתנדב, עד כמה זה ישפר את מצבי לדעתך?
    האם ישנם עוד דברים שעליהם אתה ממליץ על מנת לשפר את הסיכויים שלי?

aringo
    חבר

To: Avishay.A

היי גילעם,

הי אבישי.

הייתי מעוניין לדעת באיזה אופן אתה מעריך את סיכויי הקבלה שלי וכמו כן איך ביכולתי למקסם אותם ע"י בחירה מתאימה של בתי הספר אליהם אגיש מועמדות. נתוני הם כדלהלן:

אני בן 31, למדתי הנדסת חשמל בטכניון, סיימתי בממוצע 85. ממוקם במקום ה-76 מתוך 188 במחזור בו סיימתי.
    עבדתי 3 שנים כסטודנט בתחום המקצועי שלי (האם זו נקודה לזכותי באפליקיישן, שעבדתי כבר כסטודנט? ראשית, זה ייתן לך עוד קצת נקודות על נסיון עבודה (במשרה חלקית). שנית, אם היו שם הישגים משמעותיים, אז כמובן שגם הם יוסיפו. ושלישית, זה יכול אולי לתת קצת תחושה שהציונים לא לגמרי משקפים את היכולות (כלומר, יכלו להיות גבוהים יותר). בנוסף ניתן (לא קריטי, אך אפשרי, לפי הצורך) להשתמש בעבודה תוך כדי הלימודים כדי להדגיש יכולת להתמודד עם מצבי לחץ ), כאשר אגיש את המועמדות, אהיה עם 3 שנות נסיון בעבודה לאחר הלימודים (ועוד שנה עד התחלת ה-MBA, סה"כ 4 שנות עבודה בתחילת הלימודים). כיום אני עובד כמהנדס אלקטרוניקה בחברת הייטק, אך לא בתפקיד ניהולי (האם הם מודעים לכך שהקידום בתחום זה הינו איטי יחסית?)

הדבר תלוי באנשים שקוראים את האפליקיישן שלך וההיכרות שלהם עם התעשייה. בכל מקרה, סביר שישוו את ההישגים שלך מול מועמדים עם רקע דומה.

ציון ה-GMAT שלי לא מדהים, אבל נראה לי שהוא סביר. הציון שלי הוא 670.
    49 בכמותי – אחוזון 87. 31 במילולי – אחוזון 58. 3.5 בשני החיבורים.
    ממה שאני קורא בכל מיני מקומות, רצוי להיות באיזור ה-80% ביחס לחציון, על מנת בכלל להשאר במשחק. ממה שבדקתי ברוב האוניברסטאות הגדולות, אני נמצא בטווח הזה. כאשר הבנתי עוד דבר (מה דעתך בנושא?) שאם כבר להיות חזק באחד התחומים עדיף להיות חזק בכמותי

הנסיון שלנו מלמד שהמשקול תלוי ברקע של המועמד – למשל אם מישהו מגיע מרקע אנליטי ויש לו ציון יחסית נמוך בחלק הכמותי, ייתכן שועדת הקבלה תתחשב ברקע ותייחס פחות חשיבות לציון הנמוך
    כמו כן שמעתי טענות שאין כמעט משקל לחיבורים של ה-GMAT.

נכון, המשקל קטן יחסית. אם עברת סף מסויים (בד"כ 3.5 או 4) המשקל נמוך מאוד. אבל אם הציון הוא 3, למשל, זה עלול לעורר concern והמשקל גדל.

החיבורים שהמועמדים נדרשים לכתוב במבחן ה-GMAT משמשים את בתי הספר, בין השאר, כדי להעריך את היכולת להביע דעה בצורה מנומקת ולהתמודד עם טענות אמביוולנטיות. לעתים ועדות הקבלה משוות את החיבורים הללו עם שאר חיבורי האפליקיישן כדי לוודא שאין הבדל מהותי ביכולות הכתיבה (עם הבנה שחיבורי ה- GMAT נכתבו תחת לחץ זמן).
    לגבי סיכויי הקבלה שלך, על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד תחרותי ב-Babson, Austin, USC, UNC ו-IE ובין תחרותי לסטרץ' ב-Carnegie Mellon, IESE ו-Toronto.

מספר שאלות נוספות:

האם זה מהווה יתרון מבחינתי שלמדתי מקצוע יוקרתי במוסד המוביל ביותר בישראל בתחום זה?
    כלומר האם האוניברסיטאות בארה"ב מודעות להבדלים שבין מוסדות בתוך ישראל ועד כמה הן נותנות לי נקודות זכות שלמדתי בטכניון ולא תואר ראשון כלשהו באיזו מכללה (מבלי לזלזל באף אחד כמובן, אבל למי שלומד פה, ברור שההבדלים הם בסדרי גודל משמעותיים) האם ישנן אוניברסיטאות מסויימות שמייחסות יותר משמעות להבדלים הללו יותר מאחרות, גם להבדלים בין האוניברסיטאות בארץ וגם להבדלים בין מקצועות הלימוד?

בהינתן שני מועמדים עם ציונים זהים, למועמד מהטכניון יהיה ככל הנראה ייתרון על פני מועמד ממכללה, אך לא על פני אוניברסיטאות מובילות אחרות (לכל הפחות כל עוד קורא הבקשה שלך הוא לא ישראלי, כמו שקורה ברוב המקרים). המראיין, לעומת זאת, יהיה ברוב המקרים ישראלי וסביר שיש לו דעה אישית כלשהי על הטכניון, והיתרון (או חסרון…) יהיה בהתאם לכך. ניתן להשתמש בחיבור הנוסף בנושא חופשי שרוב בתי הספר מאפשרים לצרף כדי, בין השאר, להסביר על הדרישות הגבוהות שהטכניון מציב לעומת מוסדות אחרים וכיצד זה משתקף בממוצע הציונים.

אני קורא שהרבה אנשים מציינים כל מיני השגים ניהוליים כאלה או אחרים. ואני תוהה עד כמה הם משקפים את ממוצע האנשים שמגישים מועמדות. בהתבוננות זריזה סביבי אני יכול לומר שלרוב מי שאני מכיר אין נסיון כזה בשלב זה של הקריירה שלו. האם לדעתך לרוב המועמדים יש נסיון כזה או שבאמת הרוב הם בעלי נסיון מקצועי בלבד.

עפ"י הנסיון שלנו, בערך לחמישית או רבע מהמועמדים הישראלים יש נסיון ניהולי (לא צבאי). לעוד בערך רבע עד שליש יש נסיון חצי-ניהולי (במסגרת פרויקט או בניהול מטריציוני).

אני מתכנן להתחיל בקרוב להתנדב, עד כמה זה ישפר את מצבי לדעתך?

לרוב בתי הספר, עצם התרומה לקהילה חשובה במידה מסויימת. אם חסר לך נסיון שכזה, לדעתי עדיף שיהיה נסיון כלשהו מאשר שלא יהיה כלום. עם זאת, אם בנסיבות שלך (עיתוי, רקע וכו') קורא הבקשה יחשוב שאתה עושה את זה רק כדי לחזק את המועמדות שלך, הדבר יכול להזיק יותר מאשר להועיל. חידוש של התנדבות שעשית בעבר יכול לפעמים להקל את הרושם הזה, אז שווה שתבדוק אפשרות של חידוש, אם יש כזו.

האם ישנם עוד דברים שעליהם אתה ממליץ על מנת לשפר את הסיכויים שלי?

על סמך הנתונים שלעיל, בשלב הזה המועמדות שלך תהיה יותר חזקה אם, בין השאר, תוכל לשפר את ה-GMAT, תצליח לקבל תפקיד הובלתי במקום העבודה שלך ובמסגרתו להגיע להישג משמעותי, תיזום פרוייקט משמעותי (אולי אפילו במקום העבודה ו/או בהקשר של תרומה לקהילה).

מקווה שעזרתי. בהצלחה אבישי!

orenindi
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

גילעם שלום,
    רציתי לדעת האם ועד כמה נפגעים סיכויי הקבלה ל טופ-10 אם מגישים אפליקיישן בסיבוב השני ולא בראשון.אם אכן הסיכויים יורדים, אשמח לדעת באילו אוניברסיטאות ועד כמה הדבר משמעותי?

aringo
    חבר
    גילעם שלום,

שלום אורן.

רציתי לדעת האם ועד כמה נפגעים סיכויי הקבלה ל טופ-10 אם מגישים אפליקיישן בסיבוב השני ולא בראשון.אם אכן הסיכויים יורדים, אשמח לדעת באילו אוניברסיטאות ועד כמה הדבר משמעותי?

על פי נסיון העבר, הגשה בסבב הראשון עדיפה בד"כ. ישנן שנים בהם המצב מתהפך, וישנן תוכניות בהן המצב מתהפך. למשל, מבחינת אחוזי הקבלה הרושם שלי הוא שב-Kellogg היו שנים שבהן היה יתרון לסבב השני, וכך גם ב-MIT, ב-Stanford, ב-NYU וב-Wharton, אולם כאמור אלה היו חריגים לכלל. ב-Columbia ההבדל הוא מובהק ומשמעותי לטובת הסיבוב הראשון, ולמעשה גם בתוך הסיבוב עצמו חשוב להגיש כמה שיותר מוקדם (בגלל שיטת ה-rolling admission שלהם).

בשורה התחתונה, הרושם שלי הוא שבממוצע ההשפעה החיובית של פניה בסבב הראשון היא קטנה עד בינונית, יותר לכיוון הבינונית. מידת ההשפעה תלויה באיכות וכמות המועמדים הפונים בכל סבב ובמדיניות של ועדת הקבלה הספציפית באותה תוכנית באותה שנה. ההשפעה נעה לאורך השנים ב-"גלים" – ככל שיותר ישראלים פונים בסבב הראשון, כך היתרון של הסבב הראשון קטן (או של השני גדל), ואז יש פחות פונים בראשון, וחוזר חלילה.

בהצלחה!

economics
    חבר

שלום לכולם,

אני כרגע נעזר בשירותי ארינגו,וחל שינוי בתוכניות,התקבלתי לעבודה במשרה מלאה במשרד האוצר והחלטתי לדחות בשנה את המועמדות.יש לי שתי שאלות ואודה לכל מי שיוכל לענות.

1.באוקטובר הקרוב אני בן 29 וחצי ובזמן הלימודים הייתי אמור להיות בן 30 וחצי.עד כמה דחיה של שנה הורסת לי?במצב הנוכחי דיברנו על קולומביה,ברקלי,ניו יורק,ייל,כמקומות רלוונטים.כל ההגיון בלעבוד שנה באוצר זה לקדם אותי..האם זה באמת מקדם אותי או שדווקא עניין הגיל אפילו מסיג אותי לאחור?

מהו למעשה הגבול העליון של הגיל?בהנחה שאין לי איזה הישג מטורף כמו הזיז את הר האברסט או משהו כזה אלא סתם מועמדות יציבה וחזקה.

אני מתייחס לבתי ספר האלו:קלוג,הווארד,סטנפורד,וורטון,שיקגו. נכון לעכשיו תכננתי להגיש לחמישיה השניה ולמעשה השאלה שלי האם השנה הזו שמעבר להמלצות מראש אגף באוצר תחזק את ההמלצות הנוכחיות שלי תצליח להביא אותי לחמישיה ראשונה או שמא עניין הגיל דווקא יפעל נגדי.

2.יכול להיות שארצה לעבוד מספר שנים ולהתקדם באוצר.ורק אז לצאת ללימודים בחול ולעבוד בחול לאחר מכן במשך שנים.הבנתי שיש תוכנית של אקזקוטיב מב"ע.מה החוזק שלה?האם מתוכנית כזו אפשר גם להמשיך למסלול קריירה בעסקים בארה"ב?עד כמה זה מקובל?

תודה מראש

aringo
    חבר

שלום לכולם,

שלום economics.

אני כרגע נעזר בשירותי ארינגו,וחל שינוי בתוכניות,התקבלתי לעבודה במשרה מלאה במשרד האוצר והחלטתי לדחות בשנה את המועמדות.יש לי שתי שאלות ואודה לכל מי שיוכל לענות.

1.באוקטובר הקרוב אני בן 29 וחצי ובזמן הלימודים הייתי אמור להיות בן 30 וחצי.עד כמה דחיה של שנה הורסת לי?במצב הנוכחי דיברנו על קולומביה,ברקלי,ניו יורק,ייל,כמקומות רלוונטים.כל ההגיון בלעבוד שנה באוצר זה לקדם אותי..האם זה באמת מקדם אותי או שדווקא עניין הגיל אפילו מסיג אותי לאחור?

מהו למעשה הגבול העליון של הגיל?בהנחה שאין לי איזה הישג מטורף כמו הזיז את הר האברסט או משהו כזה אלא סתם מועמדות יציבה וחזקה.

אני מתייחס לבתי ספר האלו:קלוג,הווארד,סטנפורד,וורטון,שיקגו. נכון לעכשיו תכננתי להגיש לחמישיה השניה ולמעשה השאלה שלי האם השנה הזו שמעבר להמלצות מראש אגף באוצר תחזק את ההמלצות הנוכחיות שלי תצליח להביא אותי לחמישיה ראשונה או שמא עניין הגיל דווקא יפעל נגדי.

מנסיוננו לשינוי הקידומת מ-2 ל-3 יש יותר משמעות מאשר עליה בגיל ללא שינוי קידומת. בהסתכלות הכוללת על המועמדות העלייה בגיל מ-29 ל-30 הינה בעלת משקל בינוני בהרוורד ובעלת משקל קטן עד בינוני (יותר לכיוון הקטן בוורטון, יותר לכיוון הבינוני בסטנפורד) ברוב התוכניות האחרות. מנגד, יש את השנה שתעשה במשרד האוצר. התרומה של השנה הזו למועמדות תכריע בשאלה אם שווה "לחכות" את השנה הזו. התרומה הזו תלויה, עפ"י נסיוננו, בעיקר בפרמטרים הבאים: הטייטל שלך במשרד האוצר, ההישגים שתצבור שם, הנסיון הניהולי שתצבור שם, בכירות הממליץ שיהיה לך שם (יש מצב להמלצה מהמנכ"ל, שתהיה נלהבת ומפורטת כמו ההמלצה מראש האגף?) ואיכות ההמלצה שלו, וכן עד כמה כל אלה הם חזקים בהשוואה למה שכבר יש לך ברזומה. כלומר, ככל שהרשומה הנוכחי שלך חזק יותר כך התרומה של השנה הזו למועמדות שלך תהיה נמוכה יותר (תפוקה שולית פוחתת…).

לשאלתך בנושא הגבול העליון שבו אפשר להתקבל לתכניות המובילות, בתי הספר לא מצהירים על גיל שכזה, כפי שאין גבול תחתון לציון ה-GMAT. אולם עם העלייה בגיל הסיכויים להתקבל קטנים. בנוסף, יש הבדל כללי בגישה לנושא הגיל בין התכניות בארה"ב מול התכניות האירופאיות, שבד"כ פתוחות יותר לגילאים המבוגרים יותר.

2.יכול להיות שארצה לעבוד מספר שנים ולהתקדם באוצר.ורק אז לצאת ללימודים בחול ולעבוד בחול לאחר מכן במשך שנים.הבנתי שיש תוכנית של אקזקוטיב מב"ע.מה החוזק שלה?האם מתוכנית כזו אפשר גם להמשיך למסלול קריירה בעסקים בארה"ב?עד כמה זה מקובל?

מסלולי האקזקיוטיב מיועדים בדרך כלל לכאלו שממונים על ידי החברה שבה הם עובדים, כאשר הם ממשיכים לעבוד תוך כדי הלימודים. הלימודים מתקיימים בדרך כלל בסופי שבוע. כן, גם זהו מסלול שבהחלט יכול להוביל לקריירה ניהולית בארה"ב.

תודה מראש
    בבקשה ובהצלחה.

Niko
    חבר
    מספר הפוסטים: 18

גלעם שלום,

להלן שאלה בנוגע לתוכניות HBS, INSEAD –

במידה ואגיש מועמדות כבר בסוף התואר הראשון, האם חוסר ניסיון תעסוקתי שהושג לאחר התואר יטריד את ועדות הקבלה שהוזכרו?
    זאת בהנחה ששאר המועמדות חזקה דיו (וכוללת גם ניסיון תעסוקתי משמעותי במשרה חלקית בזמן התואר + שירות צבאי משמעותי).

בהנחה ששנת עבודה נוספת לאחר התואר לא תוסיף משמעותית למועמדות, האם היתרון שבלהגיש מוקדם ב-HBS (גיל 26) גדול לדעתך
    מהחסרון שבלהגיש מועמדות ללא עבודה במשרה מלאה לאחר התואר?

בתודה מראש!
    ניקו

aringo
    חבר

To: Niko

גלעם שלום,

שלום ניקו.

להלן שאלה בנוגע לתוכניות HBS, INSEAD –

במידה ואגיש מועמדות כבר בסוף התואר הראשון, האם חוסר ניסיון תעסוקתי שהושג לאחר התואר יטריד את ועדות הקבלה שהוזכרו?
    זאת בהנחה ששאר המועמדות חזקה דיו (וכוללת גם ניסיון תעסוקתי משמעותי במשרה חלקית בזמן התואר + שירות צבאי משמעותי).

בהנחה ששנת עבודה נוספת לאחר התואר לא תוסיף משמעותית למועמדות, האם היתרון שבלהגיש מוקדם ב-HBS (גיל 26) גדול לדעתך מהחסרון שבלהגיש מועמדות ללא עבודה במשרה מלאה לאחר התואר?

המקרה שלך דומה קצת לשלי… אני פניתי ל-Harvard ו-INSEAD בגיל 26, מייד עם סיום התואר הראשון. נסיון העבודה שלי היה הצבא (4 שנים) ועבודות במשרה חלקית תוך כדי התואר. מהנסיון שלי (ושל אחרים שעבדו עם ארינגו לאורך השנים), זה עבד… אז התשובה לשאלתך, עפ"י נסיוננו, היא כן לגבי Harvard: בהנחה ששנת עבודה נוספת לאחר התואר לא תוסיף משמעותית למועמדות, היתרון שבלהגיש מוקדם גדול מהחסרון שבלהגיש מועמדות ללא עבודה במשרה מלאה לאחר התואר.

ב-INSEAD, שם הגיל הממוצע גבוה יחסית, התשובה היא יותר גבולית, אבל עדיין "כן" עפ"י נסיוננו.
    באופן כללי, ככל שנסיון העבודה שלך יורד מתחת ל-3 שנים של עבודה במשרה מלאה, כך קשה יותר (אם כי עדיין אפשרי בהחלט) להתקבל. נסיון לאחר לימודי התואר לכשעצמו אינו הכרחי, אם כי נסיון לאחר התואר בד"כ ייחשב ל"חזק" יותר בהשוואה לנסיון זהה שבוצע לפני התואר. כמו כן, ניסיון צבאי נחשב כניסיון עבודה לכל דבר.

בתודה מראש!
    ניקו

בבקשה.

צוות ארינגו
    (גילעם)
    friday
    חבר
    מספר הפוסטים: 26

גלעם שלום,

השאלה שלי היא לגבי LBS, CHICAGO, UCLA ו- NYU:

האם ישנה חשיבות למועד הגשת האפליקיישן בתוך הסיבוב הראשון? כלומר, האם יש הבדל בין להגיש אפליקיישן ביום של הדדליין לבין חודש לפני הדדליין מחבינת סיכויי הקבלה?

תודה מראש,

דיויד

aringo
    חבר

To: davidw

גלעם שלום,

שלום דיויד.

השאלה שלי היא לגבי LBS, CHICAGO, UCLA ו- NYU:
    האם ישנה חשיבות למועד הגשת האפליקיישן בתוך הסיבוב הראשון? כלומר, האם יש הבדל בין להגיש אפליקיישן ביום של הדדליין לבין חודש לפני הדדליין מחבינת סיכויי הקבלה?
    תודה מראש,
    דיויד

בבתי ספר שמקבלים אפליקיישנס בסיבובים ולא בשיטת rolling admission (שיטה שמקובלת בין השאר ב-HEC – Paris, IE, IMD, Columbia, Texas) אין בד"כ חשיבות למועד הגשת האפליקיישן בתוך אותו סיבוב מבחינת סיכויי קבלה (כלומר לא משנה אם תגיש חודש לפני הדדליין של סיבוב 1 או יום לפני הדדליין), כי הם קוראים את כל האפליקיישנס מאותו סיבוב ביחד, לאחר תום הסיבוב. מנסיון העבר, אנחנו ממליצים לא להגיש ממש ברגע האחרון כי לעיתים יש עומס על השרת שגורם לבעיות טכניות.

בהצלחה,

tamir
    חבר

To: davidw

שלום רב,

סיימתי לפני כשנה B.A במנע"ס בהצטיינות ואני מתכנן להגיש מועמדותי לתכניות הMBA המובילות בחו"ל בעוד כשנתיים, שאלותיי:

1. תחילה חשבתי על MBA בארץ וניגשתי 3 פעמים רק לחלק הכמותי עד שהוצאתי ציון גבוה (49), מעוניין לגשת שוב לבחינה אך הפעם המלאה, האם יש בכלל סיכוי שייקבלו אותי גם אם אוציא ציון גבוה ?

2. אני מתפרנס מניהול עצמי של תיקי השקעות, עצם העובדה שאני עוסק בניהול כעצמאי עשוי לפגוע בסיכויי הקבלה שלי ?

3. יש לי כרגע שתי הצעות עבודה, האחת בבית השקעות מקומי עם פוטנציאל קידום מהיר והשניה בבנק זר (תאגיד ענק גלובלי) בתפקיד עם פוטנציאל קידום איטי, אלו מבין במקומות עשוי לעזור לי בסיכויי הקבלה ?

תודה רבה !

aringo
    חבר

To: tamir

שלום רב,

שלום תמיר.

סיימתי לפני כשנה B.A במנע"ס בהצטיינות ואני מתכנן להגיש מועמדותי לתכניות הMBA המובילות בחו"ל בעוד כשנתיים, שאלותיי:

1. תחילה חשבתי על MBA בארץ וניגשתי 3 פעמים רק לחלק הכמותי עד שהוצאתי ציון גבוה (49), מעוניין לגשת שוב לבחינה אך הפעם המלאה, האם יש בכלל סיכוי שייקבלו אותי גם אם אוציא ציון גבוה ?

בהחלט. ברוב המקרים (אלא אם כן בית הספר מצהיר אחרת), ועדות הקבלה של תוכניות ה-MBA המובילות בעולם מסתכלות בעיקר (או רק) על הציון הגבוה ביותר, ולציונים הנמוכים יותר יש השפעה נמוכה עד זניחה. רוב התכניות המובילות מאפשרות לרשום note או להוסיף בחיבור האופציונלי/הנוסף של האפליקיישן הסברים לגבי המועמדות שלך. כדאי לשקול להוסיף הסבר שכזה לגבי הציונים ב-3 הפעמים הראשונות (על פניו התחושה שלי במקרה שלך היא שהסבר כזה, ברוב בתי הספר, "יוציא את הדובים מהיער" – יפנה את תשומת הלב לדבר שרוב בתי הספר לא היו שמים אליו לב).

2. אני מתפרנס מניהול עצמי של תיקי השקעות, עצם העובדה שאני עוסק בניהול כעצמאי עשוי לפגוע בסיכויי הקבלה שלי ?

יש פלוסים ויש מינוסים לנסיון הזה – מצד אחד, רבים מבתי הספר יעריכו את היזמות, את החשיבה היצירתית, את המשמעת העצמית, ואת הניסיון בתחום הפיננסי. מצד שני, הנסיון הזה לא ייתן לך נקודות על admission drivers כגון עבודת צוות, מנהיגות וניהול.

3. יש לי כרגע שתי הצעות עבודה, האחת בבית השקעות מקומי עם פוטנציאל קידום מהיר והשניה בבנק זר (תאגיד ענק גלובלי) בתפקיד עם פוטנציאל קידום איטי, אלו מבין במקומות עשוי לעזור לי בסיכויי הקבלה ?

לשתי ההצעות, כך נשמע, יש צדדים שיחזקו את המועמדות שלך. התשובה תלויה בבתי הספר שאליהם אתה מתכוון להגיש מועמדות ובפרטים הספציפיים של כל הצעה (טייטל, שם המעסיק, הקידומים שייקרו בפועל והמועד שלהם, וכו'). בהנחה של תשובות "ממוצעות" לשאלות האלה, הנטייה שלי היא לומר שהאופציה השניה (תאגיד ענק גלובלי) תחזק מעט יותר את מועמדותך, בשל ה-brand recognition שסביר שיש למעסיק הזה בקרב ועדות הקבלה של התוכניות המובילות.

תודה רבה !

בבקשה,

yuxal
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

שלום גלעם

אני בן 24, עוד מעט מתחיל שנה שנייה באוניברסיטת חיפה (כרגע ממוצע 88), בצבא הייתי סמל מחלקה עם אחריות על כ20 חיילים בצנחנים, וגם סמל מחלקה בקורס מ"כים חיר בביסל"ח (כ30 חיילים)
    התנדבתי הרבה שנים בארגון c.i.s.v המקדם שלום עולמי על ידי אירגון מפגשים בין נוער מכל העולם.
    אני מתאמן לקראת טריאתלון בסוף הקיץ (לא יודע למה זה רלוונטי, אבל אמרו לי שזה טוב)
    מתחיל התנדבות בפר"ח בקרוב
    ואני אמור להתחיל לעבוד בבנק הפועלים בתור בנקאי טלפוני בעוד כמה ימים

השאלה שלי היא כזאת:
    העבודה בבנק הפועלים היא עבודת סטודנט עם אפשרות דיי נמוכה לקידום, ממה שהבנתי כדי להגיע לניהול צוות קטן של כ10 אנשים דרוש מינימום של שנתיים וכנראה שיותר. ומכיוון שאני לוקח את העבודה בעיקר בשביל המטרה של MBA איכותי, רציתי לשאול אם היא אכן תעזור לי או שעדיף לי לחפש משהו יותר רציני (אם כי מאד קשה לסטודנט בלי ניסיון למצוא דברים רציניים כרגע)
    כמו כן אם תוכל לתת לי עצות לעוד דברים שאוכל לעשות במהלך השנים שנשארו לי עד הגשת הבקשה כדי לשפר את המועמדות שלי, אני מתכנן להשקיע את כל זמני בשנים הקרובות לעשות כל מה שידרש…

בתודה מראש
    יובל

aringo
    חבר

To: yuxal

שלום גלעם

שלום יובל.

אני בן 24, עוד מעט מתחיל שנה שנייה באוניברסיטת חיפה אניח לצורך התשובה שאתה לומד משהו באזור של מדעי החברה/כלכלה/ניהול (כרגע ממוצע 88), בצבא הייתי סמל מחלקה עם אחריות על כ20 חיילים בצנחנים, וגם סמל מחלקה בקורס מ"כים חיר בביסל"ח (כ30 חיילים). התנדבתי הרבה שנים בארגון c.i.s.v המקדם שלום עולמי על ידי אירגון מפגשים בין נוער מכל העולם. אני מתאמן לקראת טריאתלון בסוף הקיץ (לא יודע למה זה רלוונטי, אבל אמרו לי שזה טוב)מתחיל התנדבות בפר"ח בקרוב ואני אמור להתחיל לעבוד בבנק הפועלים בתור בנקאי טלפוני בעוד כמה ימים.

השאלה שלי היא כזאת:
    העבודה בבנק הפועלים היא עבודת סטודנט עם אפשרות דיי נמוכה לקידום, ממה שהבנתי כדי להגיע לניהול צוות קטן של כ10 אנשים דרוש מינימום של שנתיים וכנראה שיותר. ומכיוון שאני לוקח את העבודה בעיקר בשביל המטרה של MBA איכותי, רציתי לשאול אם היא אכן תעזור לי או שעדיף לי לחפש משהו יותר רציני (אם כי מאד קשה לסטודנט בלי ניסיון למצוא דברים רציניים כרגע)
    כמו כן אם תוכל לתת לי עצות לעוד דברים שאוכל לעשות במהלך השנים שנשארו לי עד הגשת הבקשה כדי לשפר את המועמדות שלי, אני מתכנן להשקיע את כל זמני בשנים הקרובות לעשות כל מה שידרש…

כל הכבוד על החשיבה לטווח הרחוק. סביר שהעבודה בבנק תוכל לתת לך קצת "נקודות" על Admission Drivers כגון עבודה בצוות ונסיון בסביבה עסקית. מידת התרומה של העבודה בבנק תלויה במידה רבה בכמות ואיכות ההישגים שתיצבור, בקידומים ובהצטיינויות (ביכולתך להתבלט יחסית לאנשים אחרים באותו תפקיד). העובדה שמדובר בבנק הגדול בישראל תסייע (ועדות הקבלה מעריכות בד"כ "מותגים"). בנוסף, עבודה במהלך הלימודים תדגיש את היכולת שלך להתמודד עם מצבים קשים וניהול זמן. מצד שני, אם העבודה עלולה לפגוע בצורה משמעותית בממוצע הציונים שלך (נניח, לעשות את ההבדל בין הצטיינות לאי-הצטיינות בתואר), תהיה גם לכך השפעה משמעותית על המועמדות.

לגבי אפשרויות אחרות, שווה לחפש ולראות אם תוכל למצוא משהו שיתרום למועמדותך אף יותר. מכיוון שמנהיגות היא אחד מה-admission drivers הבולטים בכל האוניברסיטאות המובילות, בהחלט הייתי ממליץ לך לחפש אפשרויות לצבור ניסיון מנהיגותי וניהולי, בין אם מדובר במסגרת הבנק, במסגרת עבודה אחרת או במסגרת התנדבותית למשל. במקרים בהם היית boss של אנשים, הדבר נחשב לנסיון ניהולי לכל דבר וייתן לך "נקודות" על נסיון מנהיגותי וניהולי. גם הישגים הקשורים ביזמות ויוזמה (במסגרת הבנק, או במסגרות אחרות, או באופן עצמאי) יסייעו למועמדותך.

דברים נוספים שתוכל לעשות בשנים הקרובות – לחזק את הקשר עם ממליצים פוטנציאליים, לחשוב על אפשרות לבצע התנדבות/פעילות קהילתית/פעילת פוליטית כלשהי (חידוש של התנדבות שעשית בעבר עשוי להיות מוצלח במיוחד), לבקר בקמפוסים אם יוצא לך, ליצור קשר עם ארינגו לשיחת ייעוץ/אסטרטגיה מקדמית, להמשיך לעקוב אחרי וללמוד מאתר זה, ללמוד עוד על התוכניות השונות ולהתמקד בכמה שמעניינות אותך במיוחד, לבנות היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שאתה מתעניין בהן, לחשוב מהן מטרותיך המקצועיות בטווח הקצר והארוך לאחר הלימודים, להוציא GMAT כמה שיותר חזק.
    ראה גם בעניין זה: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm

בתודה מראש
    יובל

בבקשה ובהצלחה,

s26
    חבר

שלום לצוות ארינגו,

ברשותכם הייתי רוצה לשאול מספר שאלות כלליות,

א. האם פעילות התנדבותית תמורת מלגה מורידה מההשפעה של פעילות זו? כלומר האם העובדה שיש תגמול עבור ההתנדבות מהווה בעיה.

ב. חודש הבא אני עתיד לבקר בכמה אוניברסיטאות על מנת לקבל רושם לפני שאני מתחיל את הליך הקבלה, מנסיונכם מה הדגשים אותם צריך לבדוק? ומה עליי לעשותת בזמן הביקור על מנת למצות אותו בצורה הטובה ביותר. לציין שאני הולך לבקר ב ניו יורק מישגן ופנסילבניה.

ג. עד כמה יש ההבדל בין תואר הומני לריאלי? ובנוסף עד כמה ממוצע הציונים חשוב האם יש הבדל ניכר בין 82 ל86 לדוגמא?

אודה לתשובתכם ושנה טובה לכם

aringo
    חבר

שלום לצוות ארינגו,

שלום רב.

ברשותכם הייתי רוצה לשאול מספר שאלות כלליות,
    א. האם פעילות התנדבותית תמורת מלגה מורידה מההשפעה של פעילות זו? כלומר האם העובדה שיש תגמול עבור ההתנדבות מהווה בעיה.

העובדה שיש תגמול של מילגה עבור ההתנדבות מורידה במידה רבה את האלמנט "ההתנדבותי" של הפעילות, והמשמעות (בהיבט של סיכויי הקבלה) של "הירידה ברמת ההתנדבות" תיגזר להערכתי משני פרמטרים עיקריים: 1. זהות התוכניות שאתה פונה אליהן. 2. האם יש ברזומה שלך התנדבות משמעותית אחרת.

לגבי הסעיף הראשון – רמת החשיבות שהתוכניות מייחסות לעצם העובדה שיש התנדבות משמעותית ברזומה שלך משתנה מתוכנית לתוכנית. בחלק מהתוכניות (כמו סטנפורד, ייל, ו-וורטון) מייחסים לכך יותר חשיבות ובאחרות (הרוורד בראשן) מייחסים לכך פחות חשיבות. בממוצע, רמת החשיבות שמיוחסת לעצם ההתנדבות היא נמוכה (עד בינונית). אופי ההתנדבות הוא בד"כ החשוב יותר, ויכול לתרום למועמדותך בפרמטרים כגון מנהיגות, עבודה בצוות, יוזמה וכדומה.

ב. חודש הבא אני עתיד לבקר בכמה אוניברסיטאות על מנת לקבל רושם לפני שאני מתחיל את הליך הקבלה, מנסיונכם מה הדגשים אותם צריך לבדוק? ומה עליי לעשות בזמן הביקור על מנת למצות אותו בצורה הטובה ביותר. לציין שאני הולך לבקר ב ניו יורק מישגן ופנסילבניה.

תוכל למצוא בקישור הבא דגשים, שיקולים וטיפים בנושא של ביקור בקמפוסים: http://aringo.co.il/HebrewSite/CampusVisit.htm

ג. עד כמה יש ההבדל בין תואר הומני לריאלי? ובנוסף עד כמה ממוצע הציונים חשוב האם יש הבדל ניכר בין 82 ל86 לדוגמא?

במרבית המקרים החשיבות של התחום בו עשית את התואר נמוכה. הדבר נובע בעיקר מהרצון של התוכניות המובילות לגוון את הכיתה: שיהיו גם מהנדסים, גם כלכלנים, גם רואי חשבון, ואפילו גם כמה מוזיקאים, כמה רופאים וכדומה. דוגמה קיצונית כדי להמחיש את העניין: אם 70% מהפונים לתוכנית MBA מסוימת הם מהנדסי תוכנה, למשל, אז סביר שהעובדה שאתה מהנדס תוכנה תקשה על סיכוייך להתקבל. אם רק שניים מכל הפונים הם פסיכולוגים, אז סביר שהעובדה שאתה אחד מהם תקל במידת מה על סיכוייך להתקבל.

לגבי הציונים: הנתון החשוב יותר הוא האחוזון בו ממוקמים ציוניך ביחס לשאר הסטודנטים במחזור שלך. האם היית ב-10% העליונים? ב-20% העליונים? וכדומה. החשיבות של המספר עצמו (82 מול 86) בד"כ נמוכה למדי.

אודה לתשובתכם ושנה טובה לכם

בבקשה ושנה טובה גם לך.

אליאב
    חבר

צוות ארינגו שלום,

אני כרגע מסיים את הלימודים לתואר ראשון במתמטיקה באוניברסיטת בר-אילן לנוער (כרגע בן 18.5 בשנה השלישית), עם ממוצע 85-90. אני צפוי לשרת בצה"ל בתפקיד מאוד יוקרתי, באחד מהמסלולים הנחשבים (שחקים/גאמא), שכנראה יכלול גם קבע לשנה-שנה וחצי וקרוב לודאי שגם קצונה. רציתי לדעת, מהי המלצתכם להמשך לימודים בארה"ב (MSC במדמ"ח? MBA?), ובכל מקרה, מהם סיכויי הקבלה שלי לפקולטות הנחשבות של (למשל במנהל עסקים): Harvard, Yale, MIT, Cambridge, Stanford, Wharton, NYU?

תודה רבה!

aringo
    חבר

To: אליאב

צוות ארינגו שלום,

שלום אליאב.

אני כרגע מסיים את הלימודים לתואר ראשון במתמטיקה באוניברסיטת בר-אילן לנוער (כרגע בן 18.5 בשנה השלישית), עם ממוצע 85-90. אני צפוי לשרת בצה"ל בתפקיד מאוד יוקרתי, באחד מהמסלולים הנחשבים (שחקים/גאמא), שכנראה יכלול גם קבע לשנה-שנה וחצי וקרוב לודאי שגם קצונה. רציתי לדעת, מהי המלצתכם להמשך לימודים בארה"ב (MSC במדמ"ח? MBA?), ובכל מקרה, מהם סיכויי הקבלה שלי לפקולטות הנחשבות של (למשל במנהל עסקים): Harvard, Yale, MIT, Cambridge, Stanford, Wharton, NYU?

המומחיות שלנו היא תואר שני במינהל עסקים. על סמך הנתונים (המוגבלים, היות ויש עוד כמה שנים לפנינו…) שלעיל, ובהנחה של GMAT 700, סביר שתהיה מועמד תחרותי בתוכניות כגון Cambridge , Yale ו-NYU, ובין תחרותי לסטרצ' בשאר התוכניות שציינת. כפי שתוכל לראות בקישור הבא: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm , דרישות הקבלה לתכניות המובילות הן בד"כ הרבה מעבר לציונים, ולכן הסיכויים תלויים במידה רבה בהישגים ובנסיון שתצבור בשנים הקרובות.

מכיוון שמנהיגות היא אחד מה-admission drivers הבולטים בכל האוניברסיטאות המובילות, בהחלט הייתי ממליץ לך לחפש אפשרויות לצבור ניסיון מנהיגותי וניהולי, בין אם במסגרת השירות הצבאי או במסגרת התנדבותית למשל. במקרים בהם היית boss של אנשים, הדבר נחשב לנסיון ניהולי לכל דבר וייתן לך "נקודות" על נסיון מנהיגותי וניהולי. גם הישגים הקשורים ביזמות ויוזמה (במסגרת הצבא, או במסגרות אחרות, או באופן עצמאי) יסייעו למועמדותך.

דברים נוספים שתוכל לעשות בשנים הקרובות – לבנות ו/או לחזק את הקשר עם ממליצים פוטנציאליים, לחשוב על אפשרות לבצע התנדבות/פעילות קהילתית/פעילת פוליטית כלשהי (חידוש של התנדבות שעשית בעבר עשוי להיות מוצלח במיוחד), לבקר בקמפוסים אם יוצא לך, ליצור עמנו קשר לשיחת ייעוץ/אסטרטגיה מקדמית, להמשיך לעקוב אחרי וללמוד מאתר זה, ללמוד עוד על התוכניות השונות ולהתמקד בכמה שמעניינות אותך במיוחד, לבנות היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שאתה מתעניין בהן, לחשוב מהן מטרותיך המקצועיות בטווח הקצר והארוך לאחר הלימודים, ולהוציא GMAT כמה שיותר חזק.

תודה רבה!

בבקשה ושיהיה שירות קל ומהנה,

nov79
    חבר

גלעם וצוות ארינגו שלום.

אני שוקל להגיש מועמדות לאוניברסיטאות הבאות ב 2012: Booth, Yale, Wharton, Duke, Tuck.

רציתי לדעת עד כמה המועמדות שלי יכולה להיות חזקה.

אני בן 24, קצין בקבע בדרגת סרן. תחום העיסוק העיקרי שלי בצבא הוא ניהול תקציבים (כיום אני מנהל מעל 300 מש"ח). בכל תפקידי בצבא עד כה (2) קיבלתי תעודות הצטיינות והערכה. אני צפוי להחליף תפקיד בעוד כחצי שנה לתפקיד לא ידוע. בעברי פיקדתי על כ-30 חיילים.

כיום אני לומד למבחן ה-GMAT ומקווה לקבל מעל 700. את התואר הראשון שלי סיימתי בכלכלה ולוגיסטיקה ממכללת ספיר בממוצע 86. לאחרונה סיימתי תואר שני בלוגיסטיקה מבר אילן בממוצע 91 (5% עליונים) –האם התואר השני עוזר לאפל יקישן שלי או לא?

ההמלצות שלי צפויות להיות מאנשי צבא בדרגת סא"ל והחיבורים לדעתי יהיו חזקים. בנוסף עלי לציין שיש לי רקע התנדבותי די טוב- כיום מתנדב כבר שנה בצער בעלי חיים ובעבר התנדבתי במשך 3 שנים במשמר האזרחי (כולל פיקוד על תחנת מתנדבים).

תודה מראש.

מיכאל.

aringo
    חבר

To: nov79

גילעם וצוות ארינגו שלום.

שלום מיכאל.

אני שוקל להגיש מועמדות לאוניברסיטאות הבאות ב 2012: Booth, Yale, Wharton, Duke, Tuck.
    רציתי לדעת עד כמה המועמדות שלי יכולה להיות חזקה.
    אני בן 24, קצין בקבע בדרגת סרן. תחום העיסוק העיקרי שלי בצבא הוא ניהול תקציבים (כיום אני מנהל מעל 300 מש"ח). בכל תפקידי בצבא עד כה (2) קיבלתי תעודות הצטיינות והערכה. אני צפוי להחליף תפקיד בעוד כחצי שנה לתפקיד לא ידוע. בעברי פיקדתי על כ-30 חיילים.
    כיום אני לומד למבחן ה-GMAT ומקווה לקבל מעל 700. את התואר הראשון שלי סיימתי בכלכלה ולוגיסטיקה ממכללת ספיר בממוצע 86. לאחרונה סיימתי תואר שני בלוגיסטיקה מבר אילן בממוצע 91 (5% עליונים) –האם התואר השני עוזר לאפל יקישן שלי או לא?

להערכתי התואר השני יתרום למועמדותך במידה קטנה עד בינונית (בד"כ התרומה היא קטנה, אך במקרה שלך נשמע שמיקומך בכיתה בתואר השני גבוה משמעותית מאשר בתואר הראשון. לכן, סביר להניח שהתואר השני יוסיף לך עוד קצת "נקודות" בנושא של analytical skills).

ההמלצות שלי צפויות להיות מאנשי צבא בדרגת סא"ל והחיבורים לדעתי יהיו חזקים. בנוסף עלי לציין שיש לי רקע התנדבותי די טוב- כיום מתנדב כבר שנה בצער בעלי חיים ובעבר התנדבתי במשך 3 שנים במשמר האזרחי (כולל פיקוד על תחנת מתנדבים).

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של ציון GMAT 700, וחיבורים וההמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק ב-Duke, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לחזק) ב-Tuck, תחרותי ב-Yale, ובין תחרותי לסטרץ' ב-Chicago ו-Wharton.

תודה מראש.
    מיכאל.

בבקשה ובהצלחה.

menkesu
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

שלום גילעם,
    תודה רבה על התשובה.
    אז למעשה אתה אומר שכדאי ללכת על התואר שבו אני חושב שאצליח להתברג באחוזון הגבוה ביותר בכיתה?
    כי במשפטים לדוגמה, קיים נרמול. אז השאלה היא האם ציון ממוצע של 90 בהנדסה מעלה את סיכויי הקבלה יותר מאשר ציון של 85 במשפטים (אחרי נרמול)? או שיש נתון של אחוזון בסיום התואר ואז המספר של הציון שלעצמו אינו מהווה גורם אלא רק האחוזון?

תודה מראש,
    אודי

aringoadmin
    חבר
    מספר הפוסטים: 183

To: menkesu

שלום גילעם,
    תודה רבה על התשובה.
    אז למעשה אתה אומר שכדאי ללכת על התואר שבו אני חושב שאצליח להתברג באחוזון הגבוה ביותר בכיתה?
    כי במשפטים לדוגמה, קיים נרמול. אז השאלה היא האם ציון ממוצע של 90 בהנדסה מעלה את סיכויי הקבלה יותר מאשר ציון של 85 במשפטים (אחרי נרמול)? או שיש נתון של אחוזון בסיום התואר ואז המספר של הציון שלעצמו אינו מהווה גורם אלא רק האחוזון?

שאלה טובה. נכון. החשיבות של הציון האבסולוטי (85 לדוגמה) בד"כ הרבה יותר נמוכה מאשר החשיבות של האחוזון. עפ"י נסיוננו עדיף, למשל, תואר בממוצע 84 ב-15% עליונים על תואר בממוצע 89 ב-25% עליונים (בהנתן שמדובר באותו מוסד. יש חשיבות גם למוסד שבו למדת). עד כמה עדיף? זו שאלה של דקויות. למשל, יש משמעות ל"החלפת קידומת". ההבדל בין 88 ל-90 בד"כ קצת גדול יותר (פסיכולוגית) מההבדל בין 86 ל-88. ההבדל בין אחוזון 17 ללא הצטיינות לבין אחוזון 15 עם הצטיינות הוא בד"כ משמעותית גדול יותר מההבדל בין אחוזון 17 לאחוזון 19. בנוסף, ברוב המקרים החשיבות של זהות התואר (הנדסה, משפטים וכו') נמוכה משמעותית מהחשיבות של האחוזון בכיתה.

תודה מראש,
    אודי

בבקשה אודי. מקווה שעזרתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

ronz
    חבר

To: nov79

גלעם וצוות ארינגו שלום.
    אני בשלבים הראשונים של להתגבש ולהחליט על הרעיון של לימודי MBA בחו"ל במסלולים המדוברים (בדגש על מסלולים בארה"ב אבל אין הכרח).
    אשמח לקבל התייחסויות לכמה נושאים סביב תכנון קדימה וסיכוים.

אני בן 28 לומד תואר ראשון בפיסיקה ופילוסופיה (שנה 2), עד כה ציונים סביב ה 90 בשני המקצועות.
    לאחרונה השתחררתי מהצבא (החלטתי להפסיק תוכנית שרות) לאחר 7 שנים כטייס.
    מתוך השנים הללו, עסקתי בתפקידי פיקוד בטייסת במשך כשנתיים.

בכוונתי להתחיל ללמוד בעוד כשלוש שנים לערך, משום שחברתי צריכה לסיים את לימודי הרפואה בטרם נוכל לעזוב.
    אשמח לקבל פרטים לגבי מה בערך הזמן שתהליך הרשמה כזה לוקח וכמה זמן מראש ממולץ להתחיל להתעסק ב GMAT ושאר המבחנים.
    בנוסף יש לי דילמה לגבי החלפת מסלול הלימוד למסלול פיסיקה מחשבים במקום פילוסופיה, האם לדעתכם זה יתן לי יתרון באיזה שהוא אופן, או שמה עדיף להשאר בתחומים מגוונים יותר?
    שאלה נוספת היא נושא הגיל – בהנחה שאני אשלח את הטפסים ממש כשאני אהיה בן 30 האם יש לזה השפעה מכרעת על סיכויי להתקבל והאם ניתן להרשם שנתיים מראש לתוכנית ובכך לנצל את הגיל לפני המעבר המטריד לגיל 30?
    ושאלה אחרונה – אותי מעניין דוקא ניהול בתחומי HI TECH יותר ממימון. איזה תוכניות ממולצות לכיון זה?
    בתודה מראש
    רון

asfsms
    חבר

To: ronz

שלום גלעם!!

אני סטודנט שנה רביעית מצטיין מהטכניון.
    אינני רוצה להעריך את סיכויי כי כבר עשית זאת עבורי בעבר ואני כרגע עובד על שיפור התיק שלי
    בכדי שאוכל להתחיל אתכם את האפליקציה בשנה הבאה.
    כחלק מ"מקצה השיפורים" החלטתי לנסוע לשנת חילופי סטודנטים באוניברסיטת טורונטו ואני שולח לך את הפוסט הזה משם.

על אף המאמצים אני סבור שלא אוכל לשמור על אותו רמת ציונים מהטכניון.
    למזלי הציונים שאשיג כאן לא יחושבו במומצע הסופי שבגליון הרשמי שלי מהטכניון (הקורסים מופיעים כעוברלא עובר).

שאלתי מאוד חשובה לי והיא:
    האם אתה חושב שאצטרך להמציא גליון ציונים מאוניברסיטת טורונטו כחלק מהאפליקציה שלי (עלול לפגוע בי) או שהגליון מהטכניון שכולל גם את הקורסים מטורונטו אך בלי פירוט הציונים מספיק לכך.

ד"א, המטרה שלי היא טופ10 עם דגש על ניו יורק.

אני מודה לך מאוד!!

aringoadmin
    חבר

To: ronz

גלעם וצוות ארינגו שלום.
    אני בשלבים הראשונים של להתגבש ולהחליט על הרעיון של לימודי MBA בחו"ל במסלולים המדוברים (בדגש על מסלולים בארה"ב אבל אין הכרח).
    אשמח לקבל התייחסויות לכמה נושאים סביב תכנון קדימה וסיכוים.

אני בן 28 לומד תואר ראשון בפיסיקה ופילוסופיה (שנה 2), עד כה ציונים סביב ה 90 בשני המקצועות.
    לאחרונה השתחררתי מהצבא (החלטתי להפסיק תוכנית שרות) לאחר 7 שנים כטייס.

מתוך השנים הללו, עסקתי בתפקידי פיקוד בטייסת במשך כשנתיים.

בכוונתי להתחיל ללמוד בעוד כשלוש שנים לערך, משום שחברתי צריכה לסיים את לימודי הרפואה בטרם נוכל לעזוב.
    אשמח לקבל פרטים לגבי מה בערך הזמן שתהליך הרשמה כזה לוקח וכמה זמן מראש ממולץ להתחיל להתעסק ב GMAT ושאר המבחנים.

תוכל למצוא את הפרטים האלה כאן: color=#000080http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm
    בנוסף יש לי דילמה לגבי החלפת מסלול הלימוד למסלול פיסיקה מחשבים במקום פילוסופיה, האם לדעתכם זה יתן לי יתרון באיזה שהוא אופן, או שמה עדיף להשאר בתחומים מגוונים יותר?
    בהיבט של סיכויי הקבלה, אני חושב שהנקודה שתשפיע כאן בעיקר היא האחוזון שלך בכיתה בסיום התואר. אם יהיה הבדל משמעותי למעלה או למטה, או אם למשל את התואר הנוכחי תסיים בהצטיינות ואת התואר החלופי לא, אז תהיה לך השפעה (סדר גודל של בינונית להערכתי) על סיכויי הקבלה.
    שאלה נוספת היא נושא הגיל – בהנחה שאני אשלח את הטפסים ממש כשאני אהיה בן 30 האם יש לזה השפעה מכרעת על סיכויי להתקבל והאם ניתן להרשם שנתיים מראש לתוכנית ובכך לנצל את הגיל לפני המעבר המטריד לגיל 30?
    לשינוי הקידומת יש אכן משמעות "פסיכולוגית" לעיתים. ברוח הדברים היום בחלק מהמקומות (הרוורד, סטנפורד למשל), ההבדל בין 28 ל-29 הוא קטן עד זניח. ההבדל בין 29 ל-30 הוא קטן עד בינוני. הרקע הטייסי שלך יעזור מאוד בהקשר הזה, הם רגילים שטייסים קצת יותר מבוגרים.
    בנושא של הרשמה מראש – אם תתקבל, תצטרך לבקש דחיה (deferral). רוב בתיה"ס לא מעניקים אותה בקלות וחלקם (כגון הרוורד) קשים במיוחד בעניין…
    ושאלה אחרונה – אותי מעניין דוקא ניהול בתחומי HI TECH יותר ממימון. איזה תוכניות ממולצות לכיון זה?
    תן מבט על Carnegie Mellon, Berkeley, MIT, Texas.
    בתודה מראש
    רון
    בבקשה. מקווה שעזרתי.
    (גילעם)
    aringoadmin
    חבר

To: asfsms

שלום גלעם!!
    אהלן.
    אני סטודנט שנה רביעית מצטיין מהטכניון.
    אינני רוצה להעריך את סיכויי כי כבר עשית זאת עבורי בעבר ואני כרגע עובד על שיפור התיק שלי
    בכדי שאוכל להתחיל אתכם את האפליקציה בשנה הבאה.
    כחלק מ"מקצה השיפורים" החלטתי לנסוע לשנת חילופי סטודנטים באוניברסיטת טורונטו ואני שולח לך את הפוסט הזה משם.

על אף המאמצים אני סבור שלא אוכל לשמור על אותו רמת ציונים מהטכניון.
    למזלי הציונים שאשיג כאן לא יחושבו במומצע הסופי שבגליון הרשמי שלי מהטכניון (הקורסים מופיעים כעוברלא עובר).

שאלתי מאוד חשובה לי והיא:
    האם אתה חושב שאצטרך להמציא גליון ציונים מאוניברסיטת טורונטו כחלק מהאפליקציה שלי (עלול לפגוע בי) או שהגליון מהטכניון שכולל גם את הקורסים מטורונטו אך בלי פירוט הציונים מספיק לכך.

ד"א, המטרה שלי היא טופ10 עם דגש על ניו יורק.

כל בית ספר והדרישות שלו… בדגש על ניו יורק: בקולומביה ידרשו שתביא את גליון הציונים גם מאוניברסיטת טורונטו (אם כי יתכן שתוכל לעשות את זה רק לאחר שהתקבלת – אתה יכול לוודא מולם במייל). ב-NYU יסתפקו לדעתי, לפחות עד קבלתך ואולי בכלל, בגליון של הטכניון.
    אני מודה לך מאוד!!
    בבקשה. מקווה שעזר.
    (גילעם)
    liatportal
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

To: aringo a

האם חייבים את הציון במעמד הגשת בקשה לאוניברסיטה ? או שניתן לשלוח את הציון אחרי?
    המבחן הקרוב ביותר הוא ב 15 בינואר ואני מתכוונת להגיש בקשות בתחילת ינואר – האם זה בכלל אפשרי? או שלא אוכל להגיש ללא הציון?
מוצגות 50 תגובות – 1,151 עד 1,200 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.