Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 1,401 עד 1,450 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • ndm1
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

To: usamba13

אף אחד לא מקבל את הציונים באופן אוטומטי, ולכל בית ספר נוהל משלו. לרוב תצטרך לספק איזשהו אישור רשמי מהאונ'. בNYU למשל אתה שולח את הגליון סרוק (או מכניס הכל לגליון אקסל, אבל אין טעם), ובמידה והם מזמנים אותך לראיון אתה צריך להגיע עם גליון ציונים במעטפה חתומה של האונ'. אני מניח שזה דומה במוסדות האחרים.
    aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: usamba13

שלום חברים,
    אני מתכוון להרשם בקרוב למספר (6-7) מוסדות ותהיתי האם הם מקבלים את ציוני התואר הראשון שלי
    אוטומטית מהאוניברסיטה בה למדתי (הטכניון במקרה שלי) בדומה להעברה האוטומטית של ציוני
    מבחן ה GMAT, או שאני צריך לשלוח לכל אחת מהאוניברסיטאות גיליון בנפרד?
    או אולי שליחה של גיליון סרוק (קובץ PDF) מספיקה ?
    מה בדיוק הנוהל?

תודה.

נראה ש-NDM1 ענה לה כבר תשובה די מלאה… אכן, אין העברה אוטומטית של הציונים, בד"כ תצטרך לבקש את הגליון מהאוניברסיטה ואז להעבירו לתוכנית ה-MBA אם לפני שהתקבלת (שזהו המקרה בד"כ) ואם אחרי.
    בהצלחה!
    קארין – 03-9708829

MOTTI
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: aringo

קודם כל תודה על התגובה הקודמת.

מאז קיבלתי 700 בGMAT. מצוין

ושכחתי לציין התנדבות של שנה בתוכנית פר"ח במהלך השנה הראשונה בלימודים.

יש לי כרגע כמה אפשרויות שניצבות בפני, אשמח אם תעזור לי לבחור באפשרות שתשפר את הסיכויים שלי להתקבל לתוכנית מובילה:

1.לעבור לעבוד במשרה מלאה בתפקיד מהנדס תוכנה באחת מחברות התוכנה המובילות כמו: אינטל, מייקרוסופט…

2.לעבור לעבוד בתפקיד מנהל פרוייקטים בסטארט אפ מבוסס.

3.ליזום חברת סטארט אפ ביחד עם שני חברים בתחם הWEB שאני לא יודע לאן היא תתפתח.

איזה מהאפשרויות עדיפה?

אם הסטארטאפ (אפשרות 3) יצליח (נניח, גיוס כמה מליונים או הכנסות של כמה מליונים) ואתה שם בתפקיד מנכ"ל או נשיא, סביר שזו האפשרות החזקה ביותר.
    אחרת, יש שאלה של מה יקרה (קידומים לתפקידי ניהול, הישגים) בכל אחת משתי האופציות הראשונות. אם נניח שהסטארטאפ ימשיך להיות במצב די טוב, על פניו הן די שקולות, עם יתרון קטן לאופציה השניה (שסביר שיהיו לה פנים ניהוליים יותר, והיא גם טיפה יותר מיוחדת בהשוואה לראשונה). הזהות המדויקת של החברות ושל התפקידים יכולה לשנות קצת את התשובה הזו.

לאחר השינוי בGMAT ובהנחה שאני אבחר באפשרות העדיפה ביותר, מהם הסיכויים שלי להתקבל לתוכנית מובילה בארה"ב בהנחה שאני מתחיל ללמוד בעוד שנתיים.(בגיל 28)
    אם נניח שתלך על אפשרות 2, ויהיה מסלול קידום סביר, תהיה להערכתי מועמד תחרותי בתוכניות כגון UCLA, וקורנל, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב מאוד לתחרותי) בתוכניות כגון מישיגן, דיוק, דארדן, טאק, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בקולומביה, וסטרצ' בוורטון וסטנפורד.

ראה דירוגים, מלגות ועוד לגבי התוכניות האלה ב: face=Times New Roman">http://www.aringo.co.il/programs

אני שוקל להתנדב בגרינפיס בתפקיד שטח, זה ישפר את הסיכויים שלי?
    תרומה קטנה להערכתי.

בהצלחה!

face=Times New Roman">צוות ארינגו
    (גילעם)

קודם כל תודה על התגובה הקודמת. יש כמה תוספות שהייתי רוצה שתיקח בבקשה בחשבון כשאתה מעריך את הסיכויים שלי:

· התחלתי ללמוד במכללה בגלל שקיבלתי מלגה מלאה על סמך ציון הפסיכומטרי הגבוה שלי – הנתון הזה תורם לסיכויים שלי?

· הציונים שלי בשנתיים האחרונות שלי גבוהים משמעותית (ממוצע 87) מהציון הממוצע שלי בשנה ראשונה – הנתון הזה תורם לסיכויים שלי?

· על ההתנדבות שלי בתוכנית פר"ח קיבלתי תעודת הצטיינות משר המדע התרבות והספורט.

· מתנדב שלוש שנים בבית ידידי איטליה כ-120 שעות בשנה.

· חבר מפלגת "קדימה". התפקדתי ב"קדימה" חודש אחרי שהיא נוסדה מאז אני משתתף פעיל בכנסים, בחירות ופעילויות נוספות. ההישג הגדול ביותר שלי ב"קדימה" הוא הקמה של צעירי "קדימה" ביחד עם עוד שני פעילים נוספים, באחד הכנסים שהשתתפתי בהם יזמתי פגישה עם ח"כ רונית תירוש (מנכ"לית משרד החינוך לשעבר) בישיבה איתה העלנו את הרעיון, היא התלהבה ממנו ומאז פעם בחודש מספר רב של פעילים נפגשים, מעלים רעיונות לשיפור ומדברים על ענייני המדינה. בכמה פגישות, בתקופת כהונת קדימה בראשות הממשלה נכח ראש הממשלה דאז אהוד אולמרט. איך עדיף להציג את הפעילות שלי ב"קדימה", בתור התנדבות?

· חבר טוב שלי פותח בחודש הבא חנות גדולה בקניון ברמת גן, הוא הציעה לי להיות מנהל שיווק ופרסום בחנות. בגלל שמדובר בסה"כ בחנות אני לא בטוח שזה יתרום לי משהו, אני צודק? או שמדובר בניסיון עסקי חשוב שיכול לתרום לסיכויים שלי.(לא מדובר במשרה מלאה אלא תוספת למשרה של מנהל פרויקטים הסטארט אפ מבוסס)

· לאור התוספות, מהם הסיכויים שלי להתקבל ל-INSEAD,TUCK,LBS,UNC,CAMBRIDGE,EMORY בהנחה שאני מתחיל ללמוד בעוד שנתיים.(בגיל 28).

שוב תודה.

eladn
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

גילעם שלום,

הייתי מעוניין לקבל הערכה אודות סיכויי הקבלה שלי:

אני בן 27, בוגר תואר בכלכלה (96, הצטיינות יתרה) וחשבונאות (94, הצטיינות) מאונ' ת"א. מצטיין דיקאן בכלכלה בשנה א' ובחשבונאות (עם מלגה) בשנים ב' ו-ג'. במהלך התואר עבדתי במשרד עו"ד (אחד מעשרת הגדולים בארץ) במשרות סטודנט שונות.

בצבא שירתתי ביחידה קרבית, שירות כמפקד צוות (7-10 חיילים) וכמפקד צוות בקורס מפקדים (12 חיילים). גם במילואים אני משרת כמפקד. לצערי אני לא יכול לציין התנדבות משמעותית בשנים האחרונות.

כעת אני באמצע ההתמחות בראיית חשבון במחלקה הכלכלית של אחד ממשרדי הביג 4. אני מעוניין להתחיל ללמוד בספטמבר 2013, כלומר עד תחילת הלימודים יהיה לי ניסיון של כמעט 3 שנים במשרד (בשנה הראשונה משרה חלקית בגלל בחינות מועצה) וככל הנראה 2 קידומי דרגות (אבל לא אספיק להגיע לדרגת מנהל).

בחודש הקרוב אני מתכנן להתחיל קורס GMAT ולהיבחן בתחילת חודש מאי (הציון פסיכומטרי שלי הוא 763 אם איכשהו זה יכול להעיד על הכיוון הכללי בציון הGMAT).

אני מתעניין בבתי הספר הבאים: קולומביה, NYU, ברקלי, סטנפורד וLBS.

תודה מראש,

אלעד

aringo
    חבר

To: MOTTI

קודם כל תודה על התגובה הקודמת. יש כמה תוספות שהייתי רוצה שתיקח בבקשה בחשבון כשאתה מעריך את הסיכויים שלי:

· התחלתי ללמוד במכללה בגלל שקיבלתי מלגה מלאה על סמך ציון הפסיכומטרי הגבוה שלי – הנתון הזה תורם לסיכויים שלי?
    תרומה קטנה להערכתי (אך עדיין, לא זניחה – כדאי לציין זאת באפליקיישן)

· הציונים שלי בשנתיים האחרונות שלי גבוהים משמעותית (ממוצע 87) מהציון הממוצע שלי בשנה ראשונה – הנתון הזה תורם לסיכויים שלי?
    גם כאן, תרומה קטנה (לכיוון הזניחה) להערכתי. אם הפער היה גדול יותר, התרומה היתה משמעותית יותר.

·
    על ההתנדבות שלי בתוכנית פר"ח קיבלתי תעודת הצטיינות משר המדע התרבות והספורט.
    יפה. תרומה קטנה פלוס…

· מתנדב שלוש שנים בבית ידידי איטליה כ-120 שעות בשנה.

· חבר מפלגת "קדימה". התפקדתי ב"קדימה" חודש אחרי שהיא נוסדה מאז אני משתתף פעיל בכנסים, בחירות ופעילויות נוספות. ההישג הגדול ביותר שלי ב"קדימה" הוא הקמה של צעירי "קדימה" ביחד עם עוד שני פעילים נוספים, באחד הכנסים שהשתתפתי בהם יזמתי פגישה עם ח"כ רונית תירוש (מנכ"לית משרד החינוך לשעבר) בישיבה איתה העלנו את הרעיון, היא התלהבה ממנו ומאז פעם בחודש מספר רב של פעילים נפגשים, מעלים רעיונות לשיפור ומדברים על ענייני המדינה. בכמה פגישות, בתקופת כהונת קדימה בראשות הממשלה נכח ראש הממשלה דאז אהוד אולמרט. איך עדיף להציג את הפעילות שלי ב"קדימה", בתור התנדבות?
    שילוב של התנדבות, יוזמה ופעילות ציבורית. כדאי בהחלט להשחיל לתיאור את ראש הממשלה ככל שניתן (האם אפשר לומר שהצגת בפניו משהו – presented ?). אם נבחרת למשהו במסגרת הזו, כדאי להדגיש את זה גם כן. חשוב לכמת את ההצלחה של היוזמה שלך (למשל – בכמות האנשים שנרשמו לצעירי קדימה תוך X זמן).

· חבר טוב שלי פותח בחודש הבא חנות גדולה בקניון ברמת גן, הוא הציעה לי להיות מנהל שיווק ופרסום בחנות. בגלל שמדובר בסה"כ בחנות אני לא בטוח שזה יתרום לי משהו, אני צודק? או שמדובר בניסיון עסקי חשוב שיכול לתרום לסיכויים שלי.(לא מדובר במשרה מלאה אלא תוספת למשרה של מנהל פרויקטים הסטארט אפ מבוסס)
    תרומה קטנה להערכתי. עם זאת, לא יזיק ולדעתי סביר שיועיל (זה שאתה עושה הרבה דברים במקביל), ואם במקרה ייצא משם איזה הישג עסקי מרשים, מה טוב.

· לאור התוספות, מהם הסיכויים שלי להתקבל ל-INSEAD,TUCK,LBS,UNC,CAMBRIDGE,EMORY בהנחה שאני מתחיל ללמוד בעוד שנתיים.(בגיל 28).
    ברכות על התפקיד בסטארט אפ. בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד תחרותי ב-LBS, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לחזק) ב-UNC, חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית באמורי, בין תחרותי לחזק (קרוב מאוד לתחרותי) בקיימברידג' ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב מאוד לתחרותי) בטאק ובאינסאד.

שוב תודה.
    בבקשה. בהצלחה מוטי!

aringo
    חבר

To: eladn

גילעם שלום,

הייתי מעוניין לקבל הערכה אודות סיכויי הקבלה שלי:

אני בן 27, בוגר תואר בכלכלה (96, הצטיינות יתרה) וחשבונאות (94, הצטיינות) מאונ' ת"א. כל הכבוד! מצטיין דיקאן בכלכלה בשנה א' ובחשבונאות (עם מלגה) בשנים ב' ו-ג'. במהלך התואר עבדתי במשרד עו"ד (אחד מעשרת הגדולים בארץ) במשרות סטודנט שונות.

בצבא שירתתי ביחידה קרבית, שירות כמפקד צוות (7-10 חיילים) וכמפקד צוות בקורס מפקדים (12 חיילים). גם במילואים אני משרת כמפקד. לצערי אני לא יכול לציין התנדבות משמעותית בשנים האחרונות.

כעת אני באמצע ההתמחות בראיית חשבון במחלקה הכלכלית של אחד ממשרדי הביג 4. אני מעוניין להתחיל ללמוד בספטמבר 2013, כלומר עד תחילת הלימודים יהיה לי ניסיון של כמעט 3 שנים במשרד (בשנה הראשונה משרה חלקית בגלל בחינות מועצה) וככל הנראה 2 קידומי דרגות (אבל לא אספיק להגיע לדרגת מנהל).

בחודש הקרוב אני מתכנן להתחיל קורס GMAT ולהיבחן בתחילת חודש מאי (הציון פסיכומטרי שלי הוא 763 אם איכשהו זה יכול להעיד על הכיוון הכללי בציון הGMAT). אכן יכול בד"כ.

אני מתעניין בבתי הספר הבאים: קולומביה, NYU, ברקלי, סטנפורד וLBS.

אלעד,בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל GMAT 720, תהיה להערכתי מועמד חזק ב-NYU (אם כי יש שם סכנה שישימו אותך ברשימת המתנה מתוך חשש שתלך לתוכנית אחרת גם אם תתקבל), בין חזק לתחרותי (קרוב יותר לחזק) ב-LBS, בין חזק לתחרותי בקולומביה ובברקלי, ותחרותי בסטנפורד.

תודה מראש,

אלעד

בהצלחה אלעד!

צוות ארינגו
    (גילעם)

oferm
    חבר

גילעם שלום,

ראשית, לאחר שיטוט ארוך בפורום זה, אני חייב לפרגן על התשובות והסיוע.

אני חושב על לימודי MBA בקולומביה או NYU והייתי שמח אם תוכל להעריך את סיכוי קבלתי והאם זה ריאלי בכלל:

גיל: בן 28 ואני חושב על הגשת מועמדויות לקראת ספטמבר-אוקטובר 2012 (עדיין אהיה בן 28) או שנה אח"כ – האם המתנה של שנה זו תהיה קריטית?

צבא – הדחה מקורס טיס, לאחר מכן מפקד טנק בשיריון. אני מניח שאני יכול לתאר את השנה+ האחרונה של שירותי כתקופה בה הייתי אחראי/ניהלתי במידה מסוימת כ- 15-20 חיילים.

לימודים – למדתי באוניברסיטת תל אביב – תואר ראשון במשפטים (92.4, שני בכיתה), תואר ראשון בפסיכולוגיה (94.44, הצטיינות היא מ-95). אין לי רקע התנדבותי, עם זאת בזמן התואר, כחלק מהדרישות שלו התנדבתי במשך שנה בבית חולים לחולי נפש (כחמש שעות שבועיות), המשכתי להתנדב שם כשלושה חודשים לאחר תום המחויבות שלי.[לא עשיתי Gmat עדיין [הפסיכומטרי שלי הוא 750).אני מאמין שאוכל לקבל המלצה מגורם בחוג לפסיכולוגיה. [בזמן לימודי עבדתי למחייתי ופרסנתי המלאה כמלצר – לכן אני מרגיש שקורות חיי מעט "דלים"].

תעסוקה – התמחתי במשרד עורכי דין מסחרי גדול מאוד ועובד בו כיום כעורך דין כבר כשנה.

אשמח אם תוכל להעריך האם קיים סיכוי סביר לקבלה לאחד מבתי הספר המובילים? האם יש לך המלצה על תוכנית אחרת שאתה ממליץ עליה ביחס לקורות חיי (אין לי אוריינטציה מסוימת עדיין לתחום מסוים)

בהנחה שאתחיל תהליך בחודש הקרוב, האם יש זמן מספיק להכין בקשות איכותיות ובעלות סיכוי סביר ריאלי עד אוקטובר 2012 (בהינתן שאני מעדיף לא לעשות את התהליך בלחץ), האם עדיף להמתין שנה (ולהגיש על סף גיל 30)?

תודה רבה מראש!

aringo
    חבר

To: oferm

גילעם שלום,

ראשית, לאחר שיטוט ארוך בפורום זה, אני חייב לפרגן על התשובות והסיוע.

אני חושב על לימודי MBA בקולומביה או NYU והייתי שמח אם תוכל להעריך את סיכוי קבלתי והאם זה ריאלי בכלל:

גיל: בן 28 ואני חושב על הגשת מועמדויות לקראת ספטמבר-אוקטובר 2012 (עדיין אהיה בן 28) או שנה אח"כ – האם המתנה של שנה זו תהיה קריטית?
    בתוכניות האלה, ובגיל הזה (אין שינוי קידומת) – השפעה שלילית נמוכה עד זניחה עפ"י נסיוננו. בהרוורד השפעה נמוכה עד בינונית. ברוב התוכניות השפעה נמוכה עד זניחה.

צבא – הדחה מקורס טיס, לאחר מכן מפקד טנק בשיריון. אני מניח שאני יכול לתאר את השנה+ האחרונה של שירותי כתקופה בה הייתי אחראי/ניהלתי במידה מסוימת כ- 15-20 חיילים.

לימודים – למדתי באוניברסיטת תל אביב – תואר ראשון במשפטים (92.4, שני בכיתה אניח שהתואר בהצטיינות (רגילה) – במשפטים בת"א זה בד"כ מתורגם כהצטיינות Magna Cum Laude), תואר ראשון בפסיכולוגיה (94.44, הצטיינות היא מ-95). אין לי רקע התנדבותי, עם זאת בזמן התואר, כחלק מהדרישות שלו התנדבתי במשך שנה בבית חולים לחולי נפש (כחמש שעות שבועיות), המשכתי להתנדב שם כשלושה חודשים לאחר תום המחויבות שלי.[לא עשיתי Gmat עדיין [הפסיכומטרי שלי הוא 750).אני מאמין שאוכל לקבל המלצה מגורם בחוג לפסיכולוגיה. [בזמן לימודי עבדתי למחייתי ופרסנתי המלאה כמלצר – לכן אני מרגיש שקורות חיי מעט "דלים"].

תעסוקה – התמחתי במשרד עורכי דין מסחרי גדול מאוד ועובד בו כיום כעורך דין כבר כשנה.

אשמח אם תוכל להעריך האם קיים סיכוי סביר לקבלה לאחד מבתי הספר המובילים? האם יש לך המלצה על תוכנית אחרת שאתה ממליץ עליה ביחס לקורות חיי (אין לי אוריינטציה מסוימת עדיין לתחום מסוים)

לפי מה שאתה מתאר, אני מעריך שתוכניות שחזקות ב-general management/strategy/consulting עשויות לעניין אותך (דרדן, קורנל, ייל, אינסאד, IMD, הרוורד, סטנפורד). עם זאת, אם וכאשר תהיה לך התעניינות בתחום מסויים (מימון? שיווק?) או בסוג בי"ס/מיקום מסויים, סביר שזה ישנה את התמונה של בתיה"ס…

בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל GMAT 720, תהיה להערכתי מועמד חזק בקורנל, תחרותי עד חזק בדרדן, תחרותי עד חזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-NYU וב-IMD, תחרותי בייל, בקולומביה ובאינסאד, בין תחרותי לסטרצ' בסטנפורד וסטרצ' בהרוורד.

תוכל ללמוד על התוכניות האלה (מלגות עבר, דירוגים וכו') ב-aringo.co.il/programs

בהנחה שאתחיל תהליך בחודש הקרוב, האם יש זמן מספיק להכין בקשות איכותיות ובעלות סיכוי סביר ריאלי עד אוקטובר 2012 (בהינתן שאני מעדיף לא לעשות את התהליך בלחץ), האם עדיף להמתין שנה (ולהגיש על סף גיל 30)?
    אכן כן, אם אתה מתחיל בחודש הקרוב (GMAT, אסטרטגיה) יש לך לו"ז מצוין להגשה באוקטובר הקרוב (ראה עוד על תהליך ההכנה ב: color=#0066cchttp://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm). בהנחה שבשנה שתמתין לא יהיו התפתחויות דרמטיות באפליקיישן (קידומים חזקים, הצטיינויות, תפקידים של ניהול אנשים, עבודה בחברות מרשימות כגון מקינזי), נשמע שיהיה טוב להגיש כבר באוקטובר הקרוב.

תודה רבה מראש!

בבקשה. בהצלחה עופר!

צוות ארינגו
    (גילעם)

אלמוני
    לא פעיל

שלום גלעם,
    בהמשך לרבים גם אני מרגיש צורך לפרגן על הסיוע כאן בפורום.
    אני חייב להגיד שאני רק בראשית הדרך, אני לא בטוח שMBA בארה"ב הוא המפתח למה שאני רוצה לעשות, אבל יכול להיות שהקשרים ישמשו כמקפצה.

אני חושב שאני מגיע מרקע קצת שונה, מקווה שלא שונה מדי.

אני בן 32 וכיום מחזיק בית השקעות עצמאי וקטן משלי שעושה עבודה יפה (הן בפן ההשקעתי והן בפן השיווקי).
    לימודים אקדמיים, כולם מהטכניון:
    מוסמך במתמטיקה שימושית (תואר 4 שנתי) – ממוצע 88
    בוגר בכלכלה וניהול (תלת שנתי) – ממוצע 92.
    לצערי ללא רקע התנדבותי משמעותי.

צבא: קצין בדרגת רב-סרן (מיל)
    השתחררתי בדרגת סרן.
    קצין ביחידה מובחרת, בית הספר ללוחמה בטרור ולאחר מכן תפקידי הדרכה בבית הספר לקצינים (בה"ד 1)

תעסוקה,
    למעשה מאז השרות הצבאי, לא הייתי "שכיר". לאחר השיחרור מקבע הלכתי ללמוד מתמטיקה שימושית. הבנתי שהשימושים המעניינים הם בעולם הכלכלה אז עשיתי גם תואר בכלכלה. אני חייב להגיד שלא היה קשה במיוחד. כבר במהלך לימודי המתמטיקה התחלתי יחד עם חבר לבנות מערכת אלגוריתמים למסחר. שהתחילה לקצור פירות אמיתיים כשנתיים אחרי. אנחנו שותפים בעסק כאשר אני מחזיק 75% והשותף 25%. רשומים כחברה והיקף תיקי הנכסים של בית ההשקעות עומד על כ 33 מיליון שקל.

GMAT, לצערי ניגשתי בשאננות לבחינה והוצאתי 680 (Q51, V29) אני מעריך שאם הכנה מתאימה אני יכול להגיע לכ730. עד כמה יש צורך לגשת שוב לבחינה?

כמובן שאני מעוניין בתוכניות ממוקדות מימון או ניהול כלכלי. המטרה הסופית היא למנף את התואר ואת החשיפה האישית לקידום בית ההשקעות. האם אני בכיוון?

אשמח לדעת מה דעתך על סיכויי ההצלחה שלי בקבלה לתוכניות השונות. הראשונות ברשימה שלי הן וורטון וטאק.

תודה מראש,
    אדם

aringo
    חבר

To: AdamV

שלום גלעם,
    בהמשך לרבים גם אני מרגיש צורך לפרגן על הסיוע כאן בפורום.
    אני חייב להגיד שאני רק בראשית הדרך, אני לא בטוח שMBA בארה"ב הוא המפתח למה שאני רוצה לעשות, אבל יכול להיות שהקשרים ישמשו כמקפצה.

אני חושב שאני מגיע מרקע קצת שונה, מקווה שלא שונה מדי.

אני בן 32 וכיום מחזיק בית השקעות עצמאי וקטן משלי שעושה עבודה יפה (הן בפן ההשקעתי והן בפן השיווקי).
    לימודים אקדמיים, כולם מהטכניון:
    מוסמך במתמטיקה שימושית (תואר 4 שנתי) – ממוצע 88
    בוגר בכלכלה וניהול (תלת שנתי) – ממוצע 92.
    לצערי ללא רקע התנדבותי משמעותי.

צבא: קצין בדרגת רב-סרן (מיל)
    השתחררתי בדרגת סרן.
    קצין ביחידה מובחרת, בית הספר ללוחמה בטרור ולאחר מכן תפקידי הדרכה בבית הספר לקצינים (בה"ד 1)

תעסוקה,
    למעשה מאז השרות הצבאי, לא הייתי "שכיר". לאחר השיחרור מקבע הלכתי ללמוד מתמטיקה שימושית. הבנתי שהשימושים המעניינים הם בעולם הכלכלה אז עשיתי גם תואר בכלכלה. אני חייב להגיד שלא היה קשה במיוחד. כבר במהלך לימודי המתמטיקה התחלתי יחד עם חבר לבנות מערכת אלגוריתמים למסחר. שהתחילה לקצור פירות אמיתיים כשנתיים אחרי. אנחנו שותפים בעסק כאשר אני מחזיק 75% והשותף 25%. רשומים כחברה והיקף תיקי הנכסים של בית ההשקעות עומד על כ 33 מיליון שקל.

GMAT, לצערי ניגשתי בשאננות לבחינה והוצאתי 680 (Q51, V29) אני מעריך שאם הכנה מתאימה אני יכול להגיע לכ730. עד כמה יש צורך לגשת שוב לבחינה?

שינוי מ-680 ל-730 יעשה הבדל משמעותי (גדול) בסיכויים שלך. לאור ההערכה שלך שיש סיכוי טוב לשפר, אני ממליץ שתיגש שוב.

כמובן שאני מעוניין בתוכניות ממוקדות מימון או ניהול כלכלי. המטרה הסופית היא למנף את התואר ואת החשיפה האישית לקידום בית ההשקעות. האם אני בכיוון?
    במקרה הזה, והיות ואתה עצמאי, הייתי שוקל אולי במקביל תוכניות של Master of Financial Engineering ודומיהן. אני מעריך שהידע בתוכניות כאלה יסייע לך יותר בהקשר של קידום בית ההשקעות. אני מעריך שהתרומה של MBA רגיל לקידום בית ההשקעות בהיבטים של הניהול והשיווק תהיה מוגבלת יחסית.

אשמח לדעת מה דעתך על סיכויי ההצלחה שלי בקבלה לתוכניות השונות. הראשונות ברשימה שלי הן וורטון וטאק.
    בהנחה של GMAT 730 ושל חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד בין תחרותי לחזק ב-NYU ובדרדן, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) בטאק, תחרותי בקולומביה, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) בשיקגו ובוורטון ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בהרוורד.

תוכל לקרוא על התוכניות האלה (דירוגים, מלגות עבר, תחומי חוזק) ב-aringo.co.il/programs
    תודה מראש,
    אדם
    בבקשה! בהצלחה אדם.

nahaddad
    חבר

To: All

אהלן
    שמי נאיל אני בן 35 ביולי הקרוב, מתכנן להגיש מועמדות ללימודי MBA לחורף 2013
    יש לי תואר ראשון בהנדסת חשמל מהטכניון cum laude
    תואר שני מהטכניון גם ממוצע 91
    ניסיון תעסוקתי עשיר של 9 שנים במהלכם קודמתי בכפחות 4 דרגות במקום עבודתי
    מאמין שיכול להוציא ציון של 720 בgmat
    שאלתי העיקרית פה האם יש סיכוי שאתרגם לאחת האוניברסיטאות למרות הגיל שלי ובהינתן הנתונים שרשמתי??
    נא לציין אוניברסיטאות אם בכלל ישנן שמקבלות מועמדים בגיל 35-36
    מאוד חשוב לי להבין מה סיכויי למרות הגילמחכה לשמוע מכם

ברכת סוף שבוע טוב

AL12
    חבר

To: oferm

שלום גלעם,

השאלה שלי לא נוגעת ללימודי MBA אלא דווקא ללימודי תואר ראשון, אשמח אם תוכל לעזור מנסיונך הרב בתחום.

המקרה המדובר הוא קצת שונה ממה שכותבים עליו פה בדרך כלל: חבר טוב שלי שהתקבל לתוכנית PPE באוקספורד (לשנת 2012) מחפש דרך לממן את התואר (האוניברסיטה מבקשת לקבל הוכחה על האפשרות לשלם על התואר, כרגע אין לו איך להוכיח להם), מדובר בבן אדם מבריק, חד, בכל מה שעסק בו אי פעם – הצטיין מעל ומעבר. מיותר לציין כי הוא בעל רזומה מרשים מאוד לאדם בן 22.

פרט להלוואה דרך האוניברסיטה, האם יש איזושהי דרך לקבל תמיכה כלכלית במהלך התואר? (פשוט כי גם הלוואת סטודנטים דרך האוניברסיטה ספק שיקבל, פשוט לא עומד בתנאים לקבל את ההלוואה) חשבתי בשבילו על האפשרות על תוכנית לסטודנטים מצטיינים בחברות ייעוץ / בתי השקעות גדולים / תאגידים אחרים שבמסגרת התוכנית מקבלים איזושהי תמיכה כלכלית (מדובר בסכום של 160 אלף ש'ח בשנה, אולי קצת יותר) תמורת התחייבות לעבוד במשך X שנים בתאגיד. האם אתם מכירים אפשרות כזאת?

כל עזרה תתקבל בברכה. מי שמעוניין ליצור עימי קשר באימייל: [email protected]

תודה!

aringo
    חבר

To: nahaddad

אהלן
    שמי נאיל אני בן 35 ביולי הקרוב, מתכנן להגיש מועמדות ללימודי MBA לחורף 2013
    יש לי תואר ראשון בהנדסת חשמל מהטכניון cum laude
    תואר שני מהטכניון גם ממוצע 91
    ניסיון תעסוקתי עשיר של 9 שנים במהלכם קודמתי בכפחות 4 דרגות במקום עבודתי
    מאמין שיכול להוציא ציון של 720 בgmat
    שאלתי העיקרית פה האם יש סיכוי שאתרגם לאחת האוניברסיטאות למרות הגיל שלי ובהינתן הנתונים שרשמתי??
    נא לציין אוניברסיטאות אם בכלל ישנן שמקבלות מועמדים בגיל 35-36
    מאוד חשוב לי להבין מה סיכויי למרות הגילמחכה לשמוע מכם

ברכת סוף שבוע טוב

שאלה טובה נאיל. ככל שאתה עולה מעבר לגיל 30, הסיכויים פוחתים בהדרגה, באופן די משמעותי, בייחוד בתוכניות כגון הרוורד וסטנפורד. פוחתים, אבל כלל לא נמחקים! אם שאר הנתונים שלך טובים (והם טובים, ואם אני מבינה נכון אתה גם בן מיעוטים? שזה יעזור גם כן) אפשר בהחלט להתקבל, גם לתוכניות המובילות. היה לנו לאחרונה לקוח שהתקבל לאינסאד בגיל 38, וזו דוגמא אחת מיני רבות שהיו לאורך השנים, כולל בשנים האחרונות (כולל זימונים לראיון בהרוורד מעל גיל 35…). ישנם בתי"ס שפתוחים יותר לנושא הגיל, במיוחד באירופה (IMD,IE,Cambridge), ועם זאת עם נתונים חזקים ואפליקיישן חזק אפשר להתקבל בגיל הזה לכל תוכנית בטופ-10. רק הרבה יותר קשה…
    בהצלחה!
    קארין – 03-9708829
    aringo
    חבר

To: nissanel

שלום גלעם,

השאלה שלי לא נוגעת ללימודי MBA אלא דווקא ללימודי תואר ראשון, אשמח אם תוכל לעזור מנסיונך הרב בתחום.

המקרה המדובר הוא קצת שונה ממה שכותבים עליו פה בדרך כלל: חבר טוב שלי שהתקבל לתוכנית PPE באוקספורד (לשנת 2012) מחפש דרך לממן את התואר (האוניברסיטה מבקשת לקבל הוכחה על האפשרות לשלם על התואר, כרגע אין לו איך להוכיח להם), מדובר בבן אדם מבריק, חד, בכל מה שעסק בו אי פעם – הצטיין מעל ומעבר. מיותר לציין כי הוא בעל רזומה מרשים מאוד לאדם בן 22.

פרט להלוואה דרך האוניברסיטה, האם יש איזושהי דרך לקבל תמיכה כלכלית במהלך התואר? (פשוט כי גם הלוואת סטודנטים דרך האוניברסיטה ספק שיקבל, פשוט לא עומד בתנאים לקבל את ההלוואה) חשבתי בשבילו על האפשרות על תוכנית לסטודנטים מצטיינים בחברות ייעוץ / בתי השקעות גדולים / תאגידים אחרים שבמסגרת התוכנית מקבלים איזושהי תמיכה כלכלית (מדובר בסכום של 160 אלף ש'ח בשנה, אולי קצת יותר) תמורת התחייבות לעבוד במשך X שנים בתאגיד. האם אתם מכירים אפשרות כזאת?

כל עזרה תתקבל בברכה. מי שמעוניין ליצור עימי קשר באימייל: [email protected]

שלום ניסן, רעיון מעניין….אתה חבר טוב. לא נתקלנו במקרה כזה (של חברה שמממנת למישהו בישראל חלק מהתואר לפני שהתחיל לעבוד באותה חברה), עם זאת המומחיות שלנו היא איך להתקבל לטופ-MBA כך שהנושא של מימון תואר ראשון הוא קצת מחוץ לתחום…. עם זאת, ישנן התמחויות בתחום הפיננסי- "פרה MBA" שהוא יכול לבדוק, בד"כ אצל הבנקים הגדולים, הם מממנים חלק מהתואר בסופו של דבר. קשה מאוד להתקבל אבל אולי שווה לו לנסות.

בנוסף, ישנם תמיד גופים פרטים שיכולים לעזור.

להלן מס' אתרים עם רשימות של מלגות והלוואות שונות המוענקות ע"י גופים חיצוניים:

color=#0066ccScholarshipexperts.com – International Search
    color=#0066ccInternational Education Financial Aid
    color=#0066ccFastweb Scholarship search
    color=#0066cceStudentLoan Loan Finder
    color=#0066ccInternational Education Finance Corporation
    color=#0066ccwww.mbaloans.com
    color=#0066ccwww.globalslc.com
    color=#0066cchttp://www.fastaid.com/
    color=#0066ccwww.internationalstudent.com/loans
    color=#0066cchttp://www.internationalstudentloan.com/
    color=#0066ccwww.scholarshipnet.info
    color=#0066cchttp://www.prodigyfinance.com/web/Prodigy_MBA_Finance.aspx
    color=#0066cchttp://www.edupass.org/finaid/loans.phtml

בבקשה ובהצלחה לו!
    קארין – 03-9708829

whisky
    חבר
    מספר הפוסטים: 30

To: nahaddad

Hi Nahaddad,

"Old" people sometime make it to a Top15 schools, the journey is different.

Yes, you might find room in HBS or GSB, the question is, will you feel comfortable for 2 years? – you might, not saying you will not!, it just that you'll probably be different than 98% of your classmates.

Shoot me an email to: eyal.gutkind [at] fuqua [dot] duke [dot] edu , if you'd like to talk.

Best,

Eyal

roic
    חבר

To: All, aringo

שלום גלעם
    שמי רועי, בן 26, גר ועובד בירושלים בתור מפתח אלגוריתמים בחברה שמתמחה במערכות מתקדמות בתחום הבינה המלאכותית. שוקל (לחיוב) לימודים בספט' 14 (אולי 15) בסטנפורד/MIT/INSEAD/ברקלי בעיקר – מתעניין בכיוון של ניהול בסביבה טכנולוגית (הון סיכון למשל), ניהול כללי וחשיפה בינלאומית.
    שוקל כיוונים שונים לשנתיים/שלוש הקרובות – תואר שני במדעי המחשב/ייעוץ/יזמות/התנדבות משמעותית (בשנתיים וחצי האחרונות התנדבתי בפר"ח ואחריי), וכמובן רוב הסיכויים שאשאר במקום העבודה הנוכחי שלי, שהוא מאוד מעניין ומאתגר אך בעל סיכויים נמוכים לניהול בשנתיים הקרובות, כאשר ייעוץ בקשר לאיזה מהצעדים יקדם אותי לכיוון קבלה למקומות הנ"ל ייכנס למערכת השיקולים.
    *מאמין שאוכל להשיג GMAT (לפי סימנים שונים) באיזור ה750 ואשמח לדעת איך אוכל לקדם את סיכויי הקבלה שלי (בעיקר לסטנפורד/אינסיאד)

בעבר עבדתי בתור סטודנט בתור מפתח תוכנה בקומברס

למדתי מדעי המחשב וכלכלה באוניברסיטה העברית וסיימתי בממוצע 88

עוד לא עשיתי GMAT, ציון פסיכומטרי 741

בצבא הייתי לוחם בפלחה"ן גולני, תפקידי פיקוד זוטרים.

אשמח לדעת איך אתה רואה את סיכויי הקבלה שלי כרגע, ואיך אוכל לקדם אותם בצורה משמעותית

תודה רבה!
    רועי.

cwan
    חבר

Hello Gilam/Aringo, this website and forum is a great service, I'm at my first steps and I'd like few advices before I know how to continue.
    Firstly, my age is 25, I have B.Sc in Computer Science from Tel Aviv University, graduated with honors.
    I'm working for 3 years for a startup company as a Software Engineer, I was elected as the "Excellent Employee" by the company, and I believe I can get great recommendations from VPs + should I choose to do so.
    I've yet to do a GMAT, but I assume I can get a good/great score.

I'm thinking abit long term, Sept 14 to begin my studies (I will be 27 by then), and before getting into the procedure of GMAT/Essays etc I wonder:
    1) What are my chances to get into a top school? I'm worried by my lack of mangment experience.
    I'm particulary interested in the real top schools, Harvard, Stanford and Wharton. (If the answer is 'slim chances' I'd like to hear it directly please :) ) I'd also like to know which programs have higher chances for scholarships.(Still in top 10), and ofcourse which ones I have good chances to get into.
    2) What are the chances / percent of candidates who get atleast partly scholarships?
    3) What are the chances of finding employment abroad upon graduation? particulary in tech companies / VC companies without having a Greencard or american citizenship?
    4)What can I do in the meantime to improve my chances?
    5)At which point is it recommended to actually meet you guys assuming I'm aiming for Sept 14?
    Thanks a lot in advance.

aringo
    חבר

To: roic

שלום גלעם
    שמי רועי, בן 26, גר ועובד בירושלים בתור מפתח אלגוריתמים בחברה שמתמחה במערכות מתקדמות בתחום הבינה המלאכותית. שוקל (לחיוב) לימודים בספט' 14 (אולי 15) בסטנפורד/MIT/INSEAD/ברקלי בעיקר – מתעניין בכיוון של ניהול בסביבה טכנולוגית (הון סיכון למשל), ניהול כללי וחשיפה בינלאומית.
    שוקל כיוונים שונים לשנתיים/שלוש הקרובות – תואר שני במדעי המחשב/ייעוץ/יזמות/התנדבות משמעותית (בשנתיים וחצי האחרונות התנדבתי בפר"ח ואחריי), וכמובן רוב הסיכויים שאשאר במקום העבודה הנוכחי שלי, שהוא מאוד מעניין ומאתגר אך בעל סיכויים נמוכים לניהול בשנתיים הקרובות, כאשר ייעוץ בקשר לאיזה מהצעדים יקדם אותי לכיוון קבלה למקומות הנ"ל ייכנס למערכת השיקולים.
    *מאמין שאוכל להשיג GMAT (לפי סימנים שונים) באיזור ה750 ואשמח לדעת איך אוכל לקדם את סיכויי הקבלה שלי (בעיקר לסטנפורד/אינסיאד)

בעבר עבדתי בתור סטודנט בתור מפתח תוכנה בקומברס

למדתי מדעי המחשב וכלכלה באוניברסיטה העברית וסיימתי בממוצע 88

עוד לא עשיתי GMAT, ציון פסיכומטרי 741

בצבא הייתי לוחם בפלחה"ן גולני, תפקידי פיקוד זוטרים.

אשמח לדעת איך אתה רואה את סיכויי הקבלה שלי כרגע, ואיך אוכל לקדם אותם בצורה משמעותית

שלום רועי. בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל GMAT 750, ועל סמך ההתרשמות שלי ממה שכתבת למעלה, תהיה להערכתי מועמד תחרותי בסטנפורד (טיפה לכיוון הסטרצ'), בין תחרותי לחזק באינסאד, תחרותי ב-MIT, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) בברקלי. שווה אולי שתשקול גם את Tepper-Carnegie Mellon (תוכנית חזקה בתחום הניהול בסביבה טכנולוגית, שם אתה חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית). תוכל לקרוא עליה (דירוגים, מלגות עבר ועוד) ב:
    http://www.aringo.co.il/programs

תואר שני במדעי המחשב יחזק את מועמדותך במידה נמוכה להערכתי (אם הוא יהיה בהצטיינות אז במידה נמוכה עד בינונית, קרוב יותר לנמוכה). לגבי התנדבות – שווה שתמשיך להתנדב קצת בשנים האלה. לגבי התנדבות משמעותית – אם היא תערב ניהול, מנהיגות או הישגים/יוזמות מיוחדות אז היא עשויה לחזק את מועמדותך במידה משמעותית (מנמוכה עד גבוהה – תלוי במה מדובר, למשל, כמות המנוהלים והאם מדובר ביוזמה שלך או לא). בהעדר אפשרות לניהול בעבודה, שווה אולי שתשים את הדגש על יוזמות והישגים מיוחדים (עדיף כאלה שניתן לכמת)- הם יתרמו למועמדותך, אם כי סביר שניהול יתרום יותר. גם קידומים בטייטל יכולים לעזור.

תודה רבה!
    רועי.

בבקשה. מקווה שעזרתי קצת…

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: cwan

Firstly, my age is 25, I have B.Sc in Computer Science from Tel Aviv University, graduated with honors.
    I'm working for 3 years for a startup company as a Software Engineer, I was elected as the "Excellent Employee" by the company, and I believe I can get great recommendations from VPs + should I choose to do so.
    I've yet to do a GMAT, but I assume I can get a good/great score.

I'm thinking abit long term, Sept 14 to begin my studies (I will be 27 by then), and before getting into the procedure of GMAT/Essays etc I wonder:
    1) What are my chances to get into a top school? I'm worried by my lack of mangment experience.
    I'm particulary interested in the real top schools, Harvard, Stanford and Wharton. (If the answer is 'slim chances' I'd like to hear it directly please :) ) I'd also like to know which programs have higher chances for scholarships.(Still in top 10), and ofcourse which ones I have good chances to get into.

Under the assumption of strong essays and recommendations and a GMAT score of around 720, our experience shows that you will be a competitive-to-strong candidate (with potential for a significant scholarship) at Michigan, competitive-to-strong at Tuck, Darden, INSEAD and Duke, competitive to strong (closer to competitive) at Kellogg and Berkeley,
    competitive at Wharton, MIT and Chicago, competitive to stretch (closer to stretch) at Stanford, and stretch at Harvard.

2) What are the chances / percent of candidates who get atleast partly scholarships?

You may find past scholarship info for Israelis (Aringo clients) at these schools at:
    This will hopefully give you some good indication. In general, the scholarships that Israelis get are mostly merit based (not need based), and in the top-10 these scholarships are normally around 10-30K.
    3) What are the chances of finding employment abroad upon graduation? particulary in tech companies / VC companies without having a Greencard or american citizenship?
    As much as I hear, most Israelis have no problem finding employment after graduation. The challenge is normally in terms of the position, the company, the industry, etc. VC jobs are extremely hard to get normally. Tech jobs are sometimes (though not always) dependent on citizenship/green card, which makes them a bit harder to get…

4)What can I do in the meantime to improve my chances?
    Some ideas: it would be good to boost your relationship with potential recommenders, think about the possibility of renewing volunteer work you did in the past (makes it feel longer/more consistent) or starting new volunteer work, earn additional distinctions at work, and also promotion and achievements as much as possible, learn more about the various programs and focus on a few that interest you in particular, get to know students and graduates of programs you find interesting, think about your professional goals for the short and long term after your studies (and make sure your career choices connect with them), and see if you have an opportunity to initiate something new that will be successful (an organization, a department, etc.)
    5)At which point is it recommended to actually meet you guys assuming I'm aiming for Sept 14?
    Actual meeting – in early 2013. Phone conversation to initiate contact and get some pointers and tips – now (feel free to call me at 03-9708829, you can also call in the evening, I'm on New York time…)
    Thanks a lot in advance.
    You're welcome. Good luck!

MBAAM
    חבר

שלום שמי ירון,

אני מעוניין ללמוד באחת התוכניות המובילות – דגש על הרווארד, ברקלי, אחד מבתי הספר בניו-יורק, שיקאגו, לונדון וכו'

קצת על עצמי –

אני בן 29, לקראת 30. קצין בדרגן רב-סרן ביחידת מודיעין מובילה.
    במהלך הקריירה פיקדתי כבר בגיל 21 על 3 קצינים וכ – 30 חיילים. בהמשך דרך קידומים גם הגעתי לפקד על 11 קצינים וכ 90 חיילים. כעת אני מבצע תפקיד מקצועי יותר ומפקד על כ 10חיילי וקצינים. במהלך הקריירה (כ 10 שנים בצה"ל, מתוכם 8 כקצין) קודמתי מספר פעמים, ניהלתי פרויקטים בעלי תקציבים גדולים (עשרות מיליוני שקלים), התמודדתי עם סוגיות מקצועיות ופיקודיות רבות ועבדתי מול גורמים בכירים רבים. כמו כן, זכיתי בתעודת הצטיינות יחידתית אישית ומדורים/פרויקטים שפיקדתי עליהם זכו לתעודת הצטיינות והוכרה.

סיימתי לפני כ-3 שנים תואר ראשון באוניברסיטת תל-אביב, מדעי המדינה ופילוסופיה. מדעי המדינה ממוצע – 94 (מצטיין, בשנה הראשונה של התואר ממוצע 96.4 – הגבוהה בחוג כולו) ופילוסופיה ממוצע 90. אציין עוד כי ביצעתי את התואר בשנתיים ולא שלוש, מה שהפך את הלימודים לאינטנסיביים במיוחד.

במהלך חיי, כילד גרתי שנים רבות בחו"ל במדינות שונות באירופה ואסיה. השתתפתי במגוון פרויקטים (כתיבה במגאזין באנגלית עם נוער פלסטיני וירדני, תוכנית דיפלומטיה צעירה באוניברסיטה…), משלחות והתנדבויות (העברת שיעורי ערכים בתיכון הזדמנות אחרונה, ארגון פרויקטי התנדבות רבים לחיילי…). כמו כן, ייצגתי את ישראל באליפויות אירופה, ועולם (לנוער) במסגרת הנבחרת הלאומית בבייסבול.

GMAT – עוד לא ביצעתי. אני שואף לסביבות ה 720, אך אשמח גם לדעת מה יהיו סיכויי עם ציון סביב ה 680.

השאיפות שלי הן פוליטיות/ביטחוניות בסוף הדרך. אך לשם להרחיב אופקים ולהתפתח אישית ומקצועית אני רוצה ללמוד מנהל עסקים ולעבוד בחברת ייעוץ גדולה במטרה להתקדם משם, כנראה לתחום הייעוץ פוליטי/פוליטיקה עצמה.

תודה רבה רבה!

aringo
    חבר

To: MBAAM

שלום שמי ירון,

אני מעוניין ללמוד באחת התוכניות המובילות – דגש על הרווארד, ברקלי, אחד מבתי הספר בניו-יורק, שיקאגו, לונדון וכו'

קצת על עצמי –

אני בן 29, לקראת 30. קצין בדרגן רב-סרן ביחידת מודיעין מובילה.
    במהלך הקריירה פיקדתי כבר בגיל 21 על 3 קצינים וכ – 30 חיילים. בהמשך דרך קידומים גם הגעתי לפקד על 11 קצינים וכ 90 חיילים. כעת אני מבצע תפקיד מקצועי יותר ומפקד על כ 10חיילי וקצינים. במהלך הקריירה (כ 10 שנים בצה"ל, מתוכם 8 כקצין) קודמתי מספר פעמים, ניהלתי פרויקטים בעלי תקציבים גדולים (עשרות מיליוני שקלים), התמודדתי עם סוגיות מקצועיות ופיקודיות רבות ועבדתי מול גורמים בכירים רבים. כמו כן, זכיתי בתעודת הצטיינות יחידתית אישית ומדורים/פרויקטים שפיקדתי עליהם זכו לתעודת הצטיינות והוכרה.

סיימתי לפני כ-3 שנים תואר ראשון באוניברסיטת תל-אביב, מדעי המדינה ופילוסופיה. מדעי המדינה ממוצע – 94 (מצטיין, בשנה הראשונה של התואר ממוצע 96.4 – הגבוהה בחוג כולו) ופילוסופיה ממוצע 90. אציין עוד כי ביצעתי את התואר בשנתיים ולא שלוש, מה שהפך את הלימודים לאינטנסיביים במיוחד.

במהלך חיי, כילד גרתי שנים רבות בחו"ל במדינות שונות באירופה ואסיה. השתתפתי במגוון פרויקטים (כתיבה במגאזין באנגלית עם נוער פלסטיני וירדני, תוכנית דיפלומטיה צעירה באוניברסיטה…), משלחות והתנדבויות (העברת שיעורי ערכים בתיכון הזדמנות אחרונה, ארגון פרויקטי התנדבות רבים לחיילי…). כמו כן, ייצגתי את ישראל באליפויות אירופה, ועולם (לנוער) במסגרת הנבחרת הלאומית בבייסבול.

GMAT – עוד לא ביצעתי. אני שואף לסביבות ה 720, אך אשמח גם לדעת מה יהיו סיכויי עם ציון סביב ה 680.

השאיפות שלי הן פוליטיות/ביטחוניות בסוף הדרך. אך לשם להרחיב אופקים ולהתפתח אישית ומקצועית אני רוצה ללמוד מנהל עסקים ולעבוד בחברת ייעוץ גדולה במטרה להתקדם משם, כנראה לתחום הייעוץ פוליטי/פוליטיקה עצמה.

שלום ירון. בהנחה של GMAT 720 ושל חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד תחרותי בקולומביה, בשיקגו ובברקלי (קצת לכיוון החזק בברקלי), בין תחרותי לסטרצ' בהרוורד, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) באינסאד, ובין תחרותי לחזק ב-LBS וב-NYU.

עם GMAT של 680 וחיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד בין תחרותי לסטרצ' ב-NYU וב-LBS, בין תחרותי לסטרצ' (קרובי יותר לסטרצ') באינסאד ובברקלי, וסטרצ' בקולומביה, בשיקגו ובהרוורד.

תואר בהצטיינות, מגורים בחו"ל, משלחות, אליפות אירופה ובכלל, כל הפעילויות הקהילתיות שציינת (ואני בטוחה שיש עוד) בהחלט יפעלו לטובתך ויוסיפו לך גוון וצבע כמועמד ייחודי- זה מצויין!

אין ספק שהגיל הוא פקטור, במידה ואתה מתכון להגיש במהלך השנה הקרובה ל-2013 עליך לעשות את מבחן ה- GMAT בהקדם האפשרי (הדדליינס של סיבובי ההגשה הראשונים הם באזור ספטמבר-אוקטובר).

אם יהיו לך עוד שאלות, אל תהסס לפנות אלינו

תודה רבה רבה!

בבקשה. מקווה שעזרתי. בהצלחה!

קארין – 03-9708829 – (גם בשעות הערב :-)

nicole28
    חבר

שלום לכולם,

רציתי לשאול לגבי קבלת רופאים ל – MBA, בעיקר בהרווארד/NYU/קולומביה/לונדון ביסניס סקול/INSEAD;
    האם תואר ד"ר לרפואה פוטר מביצוע GMAT (למיטב ידיעתי בארץ כך הדבר)?
    כמו כן, האם תואר ד"ר לרפואה מקדם/מפחית את סיכויי הקבלה ל – MBA?

תודה,
    ניקול

igalif
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

שלום, אני רוצה לשאול אם יש סיכוי להתקבל לאוניברסיטאות הבכירות בארצות הברית עם תואר מהאוניברסיטה הפתוחה.
    עוד לא הוצאתי את התואר.

אני מאוד מעוניין ללמוד בCornell תואר שני ומעניין אותי אם מסתכלים בעיקר על הציונים או שחשוב
    להם בעקיר באיזו אוניברסיטה למדת תואר ראשון.

מדובר במקצוע מדעי (ביוכימיה)

תודה, יגאל

אלמוני
    לא פעיל

שלום גלעם,
    לאחר מחשבה עמוקה החלטתי כן ללכת לכיוון MBA בארה"ב ועשיתי את הGMAT בשנית. הציון המעודכן הוא 760 (Q51 V42).

1. כיצד זה משנה את סיכויי הקבלה?
    2. האם ישנם דברים נוספים אותם ניתן לעשות כדי לשפר את מצבי?
    3. ממליצים – מאחר ואני עצמאי, אני מתקשה לחשוב על ממליצים שניהלו אותי – מה הפתרון עבור עצמאיים?

תודה,
    אדם

aringo
    חבר

To: nicole28

שלום לכולם,

רציתי לשאול לגבי קבלת רופאים ל – MBA, בעיקר בהרווארד/NYU/קולומביה/לונדון ביסניס סקול/INSEAD;
    האם תואר ד"ר לרפואה פוטר מביצוע GMAT (למיטב ידיעתי בארץ כך הדבר)?

ככל שידוע לי, לא, לא נתקלתי במצב של פטור כזה…

כמו כן, האם תואר ד"ר לרפואה מקדם/מפחית את סיכויי הקבלה ל – MBA?
    בד"כ מקדם… (לדוגמה, היה לנו עכשיו לקוח רופא שהתקבל להרוורד בגיל 35). הרוורד אוהבים רופאים במיוחד, בשאר המקומות שהזכרת זה גם כן יתרון משמעותי אם כי לא כמו בהרוורד… אחת הסיבות ליתרון הזה הוא הרצון לגוון את הכיתה.
    תודה,
    ניקול
    בבקשה ניקול. בהצלחה!

aringo
    חבר

To: igalif

שלום, אני רוצה לשאול אם יש סיכוי להתקבל לאוניברסיטאות הבכירות בארצות הברית עם תואר מהאוניברסיטה הפתוחה.
    עוד לא הוצאתי את התואר.
    בהחלט, היו לנו לא מעט לקוחות שהתקבלו לאוניברסיטאות המובילות עם תואר מהפתוחה.
    אני מאוד מעוניין ללמוד בCornell תואר שני ומעניין אותי אם מסתכלים בעיקר על הציונים או שחשוב
    להם בעקיר באיזו אוניברסיטה למדת תואר ראשון.

מדובר במקצוע מדעי (ביוכימיה)

עפ"י נסיוננו, בד"כ (אלא אם קורא האפליקיישן הוא ישראלי, שזה לא המצב בד"כ…) חשוב קודם כל האחוזון בכיתה, ובמידה פחותה (אם כי לא מבוטלת) זהות המוסד.
    תודה, יגאל

בבקשה. מקווה שעזרתי. בהצלחה!

aringo
    חבר

To: AdamV

שלום גלעם,
    לאחר מחשבה עמוקה החלטתי כן ללכת לכיוון MBA בארה"ב ועשיתי את הGMAT בשנית. הציון המעודכן הוא 760 (Q51 V42).
    וואו! כל הכבוד על השיפור המדהים!
    1. כיצד זה משנה את סיכויי הקבלה?
    אני מניח (מפוסט העבר שלך) שהתארים הראשונים בהצטיינות, ושיש בחברה שלך כ-40 עובדים. בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית בתוכניות כגון NYU ודרדן, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לחזק) בטאק, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) בקולומביה ובשיקגו, תחרותי בוורטון ובין תחרותי לסטרצ' בהרוורד ובסטנפורד. הרוורד לא לגמרי מחוץ לתמונה למרות נושא הגיל בזכות ההצלחה היזמית שלך.
    2. האם ישנם דברים נוספים אותם ניתן לעשות כדי לשפר את מצבי?
    בשלב הזה, התקדמות/גידול/הישגים משמעותיים של החברה שלך יעזרו. ובהנחה שאתה פונה השנה (וכדאי, בגלל נושא הגיל) – להתחיל להתקדם עם האפליקיישן – אסטרטגיה, בניית ממליצים (לעשות מה שאפשר כדי שכשתבקש המלצה עוד חודשיים היא תנתן בשמחה והתלהבות), ובקרוב החיבורים.
    3. ממליצים – מאחר ואני עצמאי, אני מתקשה לחשוב על ממליצים שניהלו אותי – מה הפתרון עבור עצמאיים?
    לא פשוט… יכול להיות ששווה שתביא מהשותף שלך המלצה שהיא המלצת אקסטרא (ראה הסברים באתר ארינגו, בחלק של "טופ MBA למקצוענים"), אך סביר שלא כהמלצה ראשית (ההחלטה הסופית תהיה תלויה באלטרנטיבות). כהמלצה ראשית הייתי שוקל את הצבא וצריך לחפור ולראות איזה עוד אפשרויות יש – אם בכל זאת יש עוד עבודה כלשהי שעשית (אפילו משהו כמו מתרגל באוניברסיטה) ויכולה לבוא משם המלצה טובה עם ממליץ טוב, או אולי עוד אחת מהצבא, או אולי משקיע/לקוח בחברה הנוכחית שלך…

תודה,
    אדם

בבקשה אדם. בהצלחה!
    NAVE
    חבר

גלעם שלום רב,

שמי נוה בן27, ואני מתעניין בלימודים בתוכניות האירופאיות במיוחד אינסאד, LBS וIESE

אשמח אם תוכל לעזור לי להעריך את סיכויי הקבלה לאחת מאלו

קצת על עצמי

צבא- מפקד מחלקה של כ30 חיילים, על תפקיד זה זכיתי בתעודת הצטיינות., מפקד צוות בקורס קצינים , ומפקד פלוגה( לזמן קצר) של 80 חיילים.

למדתי כלכלה ומנהל עסקים בבן גוריון וסיימתי בהצטיינות( אחוזון 90 ) ציון GMAT 690

במהלך הלימודים התנדבתי במספר פרוייקטים :פרח, עמותת "פעמונים" – יעוץ למשפחות בנוגע להתנהלותם הכלכלית,

בשנתיים האחרונות אני יוזם ומוביל פרוייקטים למען איכות סביבה עירונית בעיריית ראשון לציון.

כיום עובד כשנה כאנליסט בחברה העוסקת בתמחור נגזרים

בהתחשב שאני לא מתכנן לשפר את ציון הGMAT

מה יהווה את התרומה הרבה ביותר לחיזוק המועמדות שלי?

תודה מראש

נוה

aringo
    חבר

To: NAVE

גלעם שלום רב,

שמי נוה בן27, ואני מתעניין בלימודים בתוכניות האירופאיות במיוחד אינסאד, LBS וIESE

אשמח אם תוכל לעזור לי להעריך את סיכויי הקבלה לאחת מאלו

קצת על עצמי

צבא- מפקד מחלקה של כ30 חיילים, על תפקיד זה זכיתי בתעודת הצטיינות., מפקד צוות בקורס קצינים , ומפקד פלוגה( לזמן קצר) של 80 חיילים.

למדתי כלכלה ומנהל עסקים בבן גוריון וסיימתי בהצטיינות( אחוזון 90 ) ציון GMAT 690

במהלך הלימודים התנדבתי במספר פרוייקטים :פרח, עמותת "פעמונים" – יעוץ למשפחות בנוגע להתנהלותם הכלכלית,

בשנתיים האחרונות אני יוזם ומוביל פרוייקטים למען איכות סביבה עירונית בעיריית ראשון לציון.

כיום עובד כשנה כאנליסט בחברה העוסקת בתמחור נגזרים

בהתחשב שאני לא מתכנן לשפר את ציון הGMAT

מה יהווה את התרומה הרבה ביותר לחיזוק המועמדות שלי?

שלום נוה. בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד תחרותי (קצת לכיוון החזק) באינסאד, בין תחרותי לחזק ב- LBS וחזק ב-IESE, קיימברידג' ואוקספורד. זה שהתואר בהצטיינות וההצטיינות+פיקוד בצבא הם העוגנים כאן, חשוב שהנושאים האלה יודגשו באפליקיישן, שלא יפספסו אותם. הצטיינות ו/או הישגים חזקים בעבודה הנוכחית (כולל אנליטיים, כדי לתת קונטרה ל-GMAT) יכולים לעזור. גם חשיפה לחו"ל (עבודה עם חו"ל, מגורים בחו"ל וכו') יעזרו (במידה קטנה) במקרה שלך

תודה מראש

נוה

בבקשה, מקווה שעזרתי.

(גילעם)
    rachelw
    חבר

Hi,
    My name is Rachel, I am 28 years old.
    I am mainly interested in the top universities- LBS/Columbia/MIT/Chicago/Harvard or programs with extremely high chances for a grant.
    I was accepted to ESADE with a merit scholarship this year (of 15K). However, I turned it down.
    I have a BSC in Electrical Engineering from TAU, GPA 86. GMAT Score 710 (50 Q/35V/5AWA)
    I have about 4 years of experience as an electrical engineer in the chip industry (Design+Verification).
    This year I had a career change, and I am now a marketing account manager in one of Israel's most promising start-ups.

What do you think of my chances? (assuming that I will use the early admissions this October for degrees starting at 2013)

Thanks

Rachel

taltal
    חבר

To: NAVE

שלום,
    שמי מירב
    ואני מעוניינת לברר את סיכויי הקבלה שלי למסלולים המובילים בתחום ניהול טכנולוגי .

בצבא הייתי ב-8200 (לא קצינה) בתפקיד טכני.
    סיימתי תואר ראשון במתמטיקה וביולגיה באוניברסיטה העברית .

במהלך התואר הראשון ועד התואר השני הצטרפתי למעבדה בביולוגיה שלא עסקה כלל בביואינפורמטיקה ושם הקמתי (יחד עם הפרופסור) יחידה לביואינפורמטיקה ופרסמנו שני מאמרים בתחום בעיתונים בינלאומיים נחשבים שבהם אני חוקרת ראשית.
    כיום עם הידע שצברנו ואגרנו מתקבלים סטודנטים לתואר שני בביואינפומטיקה שממשיכים במחקר..

בנוסף בין התאר הראשון לשני עזרתי להקים מרכז למידה בגמנסיה העברית לתלמידים מתקשים שהצליח מאד ובעקבות כך קודמתי למורה למתמטיקה(לכ-40 תלמידים) ואף הוצע לי להיות מחנכת . (כל זה ללא תעודת הוראה)
    בנוסף במהלך התואר הראשון השתתפתי בפר"ח ובעזרה לתלמידי המכינה של האונ, בעברית במתמטיקה.

כיום אני בת 31 סטודנטית לתואר שני במדעי המחשב (כנראה שאסיים בהצטיינות), עובדת כסטודנטית (שנה וחצי ב-IBM) ומעוניינת להתחיל במשרה מלאה בעוד כחצי שנה ..
    בנוסף, אני מתנדבת ועובדת ביזמות של פרוייקטים בעריית ירושלים.

אני שוקלת מעבר לחו"ל (יש לי דרכון אירופאי) ולימודי מנהל עסקים במסלולים המבולים בניהול טכנולוגי על מנת שיעזרו לי ביזמות התחום הטכנולוגי .(באירופה ובארה"ב)
    רצתי לשאול:
    1) אני מודעת לכך שגילי יכול להוות חסרון, לכן אני מתלבטת אם להגיש את הקשה כמה שיותר מהר או לצבור ניסיון של שנה -3 במשרה מלאה בתחום.(בחברה בינלאומית עם קידום לתפקיד מנהלתי בחברה גדולה או קטנה ..?)
    2) מה סיכויי הקבלה שלי למסלולים הנחשבים בתחום ניהול טכנולוגי?
    3) כיצד אוכל לחזק את המעומדות שלי? את נתוני הקבלה שלי?
    תודה ,
    מירב.

taltal
    חבר

To: taltal

שוב שלום,
    רציתי לשאול, כיצד אוכל לאזן את נתון הגיל ?

האם כדאי לי ,בעוד כחצי שנה, לעבוד במשרה מלאה ,בחברה בינלאומית כגון מקינזי לצבור ניסיון ולהתקדם בה במשך שנה? שנתים? 3?, לעומת עבודה במשרה מלאה ב-IBM או בסטארט אפ? (על מנת להמשיך ולחזק את האופי היוזםעסקי שלי לעומת העדר השגים משמעותיים בעבודות בתחום הטכנולוגי) האם זה יכול לתרום לאפליקשיין(בתחום ניהול טכנולוגי) באיזה שהיא צורה או להזיק?

בנוסף רציתי לשאול ,לאור קורות החיים שלי, שבהם לא צברתי נסיון עבודה רב בתחום הטכנולוגי, האם אהיה מתאימה יותר למסלול, שאינו בניהול טכנולגי? אם כן, מה המסלוליםאוניברסטאות הטובות ביותר להמתחות זו , מה סיכויי הקבלה שלי והאם כדאי לי לצבור ניסיון בחברות כגון מקינזי לפני הגשת האפליקציה למסלולים אלו?

ושוב תודה,
    מירב.

aringo
    חבר

To: rachelw

Hi,
    My name is Rachel, I am 28 years old.
    I am mainly interested in the top universities- LBS/Columbia/MIT/Chicago/Harvard or programs with extremely high chances for a grant.
    I was accepted to ESADE with a merit scholarship this year (of 15K). However, I turned it down.
    I have a BSC in Electrical Engineering from TAU, GPA 86. GMAT Score 710 (50 Q/35V/5AWA)
    I have about 4 years of experience as an electrical engineer in the chip industry (Design+Verification).
    This year I had a career change, and I am now a marketing account manager in one of Israel's most promising start-ups.

What do you think of my chances? (assuming that I will use the early admissions this October for degrees starting at 2013)

Rachel, our experience shows that with strong essays and recommendations you will be a competitive-to-strong candidate at LBS (a bit closer to strong), competitive at Columbia, MIT and Chicago (a bit towards strong at Columbia) and stretch at Harvard.
    Thanks

Rachel

You're welcome. Good luck Rachel
    aringo
    חבר

שלום,
    שמי מירב
    ואני מעוניינת לברר את סיכויי הקבלה שלי למסלולים המובילים בתחום ניהול טכנולוגי .

בצבא הייתי ב-8200 (לא קצינה) בתפקיד טכני.
    סיימתי תואר ראשון במתמטיקה וביולגיה באוניברסיטה העברית . אניח שהתואר בציון טוב (20% עליונים), לא בהצטיינות.

במהלך התואר הראשון ועד התואר השני הצטרפתי למעבדה בביולוגיה שלא עסקה כלל בביואינפורמטיקה ושם הקמתי (יחד עם הפרופסור) יחידה לביואינפורמטיקה ופרסמנו שני מאמרים בתחום בעיתונים בינלאומיים נחשבים שבהם אני חוקרת ראשית.
    כיום עם הידע שצברנו ואגרנו מתקבלים סטודנטים לתואר שני בביואינפומטיקה שממשיכים במחקר..

בנוסף בין התאר הראשון לשני עזרתי להקים מרכז למידה בגמנסיה העברית לתלמידים מתקשים שהצליח מאד ובעקבות כך קודמתי למורה למתמטיקה(לכ-40 תלמידים) ואף הוצע לי להיות מחנכת . (כל זה ללא תעודת הוראה)
    בנוסף במהלך התואר הראשון השתתפתי בפר"ח ובעזרה לתלמידי המכינה של האונ, בעברית במתמטיקה.

כיום אני בת 31 סטודנטית לתואר שני במדעי המחשב (כנראה שאסיים בהצטיינות), עובדת כסטודנטית (שנה וחצי ב-IBM) ומעוניינת להתחיל במשרה מלאה בעוד כחצי שנה ..
    בנוסף, אני מתנדבת ועובדת ביזמות של פרוייקטים בעריית ירושלים.

אני שוקלת מעבר לחו"ל (יש לי דרכון אירופאי) ולימודי מנהל עסקים במסלולים המבולים בניהול טכנולוגי על מנת שיעזרו לי ביזמות התחום הטכנולוגי .(באירופה ובארה"ב)
    רצתי לשאול:
    1) אני מודעת לכך שגילי יכול להוות חסרון, לכן אני מתלבטת אם להגיש את הקשה כמה שיותר מהר או לצבור ניסיון של שנה -3 במשרה מלאה בתחום.(בחברה בינלאומית עם קידום לתפקיד מנהלתי בחברה גדולה או קטנה ..?)

בהנחה שמדובר בתוכניות MBA (ולא executive MBA) ושייקח לך משהו כמו שנתיים להתקדם לתפקיד ניהולי, להערכתי כדאי שתפני כבר השנה. במידת הצורך תוכלי לפנות שוב בעוד שנה-שנתיים עם הקידום לתפקיד ניהולי (ברוב התוכניות העובדה שאת re-applicant בד"כ אינה מחלישה את מועמדותך).
    2) מה סיכויי הקבלה שלי למסלולים הנחשבים בתחום ניהול טכנולוגי?
    בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל GMAT 700, תהיי להערכתי מועמדת חזקה בתוכניות כגון Tepper, IE ו- McCombs, חזקה עם פוטנציאל למלגה מלאה ב-Carlson, Smith, Eller, תחרותית בברקלי, בין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותית( ב-MIT וסטרצ' בסטנפורד.
    תוכלי ללמוד על התוכניות האלה (דירוגים, מלגות עבר) ב-www.aringo.co.il/programs
    3) כיצד אוכל לחזק את המעומדות שלי? את נתוני הקבלה שלי?
    GMAT כמה שיותר גבוה יעזור וכן הצטיינות בתואר השני, קידום/הישגים חזקים/הצטיינויות ב-IBM, הישגים ו/או ניהול אנשים במסגרת ההתנדבות/עבודה בעיריית ירושליים.
    שוב שלום,
    רציתי לשאול, כיצד אוכל לאזן את נתון הגיל ?
    בשונה מרוב הנתונים באפליקיישן (ציון GMAT, ציוני תואר, נסיון ניהולי וכדומה) את נושא הגיל קצת קשה לאזן (אי אפשר לאמר: "תביאי עובדות אחרות שיראו להם שאת צעירה למרות הגיל" :-) ). מה שיכול לעזור זה להגיע לתפקידים שתואמים קידום מהיר ביחס לגיל. למשל, מישהו שהוא בן 30 והוא כבר סמנכ"ל בחברה מכובדת – זה נותן איזון אפקטיבי לנושא הגיל.

האם כדאי לי ,בעוד כחצי שנה, לעבוד במשרה מלאה ,בחברה בינלאומית כגון מקינזי לצבור ניסיון ולהתקדם בה במשך שנה? שנתים? 3?, לעומת עבודה במשרה מלאה ב-IBM או בסטארט אפ? (על מנת להמשיך ולחזק את האופי היוזםעסקי שלי לעומת העדר השגים משמעותיים בעבודות בתחום הטכנולוגי) האם זה יכול לתרום לאפליקשיין(בתחום ניהול טכנולוגי) באיזה שהיא צורה או להזיק?

עבודה במקינזי (או BCG) תחזק במידה רבה את מועמדותך. בשביל זה שווה בהחלט לחכות. עבודה של כמה חודשים (בעת הגשת האפליקיישן) תספיק (אלא אם בהמשך את מקודמת לתפקידים ניהוליים, וגם אז אני בספק אם זה שווה את העיכוב). לעומת זאת, רוב העבודות האחרות בתפקידים טכניים/הנדסיים (שאינן ניהוליות) בחברות בינלאומיות (למשל: IBM) יחזקו את מועמדותך במידה זניחה עד קטנה (תלוי בסוג החברה והתפקיד) וסביר שאינן מצדיקות את הדחייה בהגשת המועמדות.
    בנוסף רציתי לשאול ,לאור קורות החיים שלי, שבהם לא צברתי נסיון עבודה רב בתחום הטכנולוגי, האם אהיה מתאימה יותר למסלול, שאינו בניהול טכנולגי? אם כן, מה המסלוליםאוניברסטאות הטובות ביותר להמתחות זו , מה סיכויי הקבלה שלי והאם כדאי לי לצבור ניסיון בחברות כגון מקינזי לפני הגשת האפליקציה למסלולים אלו?
    בהיבט של תוכנית הקריירה שתציגי באפליקיישן – היות ובתחום הטכנולוגי יש לך יותר נסיון מאשר בכל תחום אחר, סביר שתוכנית קריירה בתחום הזה תהיה האלטרנטיבה החזקה ביותר שלך (אם כי צריך להכיר יותר את הפרטים של ההתנדבויות/יוזמות האחרות בשביל להחליט).
    בהיבט של התוכניות אליהן תגישי מועמדות – להערכתי סיכוייך להתקבל לתוכניות שאינן חזקות במיוחד בתחום הטכנולוגי דומים לסיכוייך להתקבל לתוכניות (בעלות יוקרה דומה) שכן חזקות בתחום הטכנולוגי (בין השאר בגלל הרצון של התוכניות לגוון את הכיתה מבחינת הרקע של המועמדים).
    בכל מקרה ובכל תוכנית, עבודה במקינזי (ספציפית – זה שם חזק מאוד) תחזק את מועמדותך במידה רבה.
    תודה ,
    מירב.
    בבקשה מירב. בהצלחה!

קארין – 03-9708829 (אפשר גם בשעות הערב)
    צוות ארינגו

quicksilver
    חבר

שלום,
    שמי טל, בן 32.
    בעל תואר ראשון במדעי המחשב וביולוגיה (ממוצע 88) מאוניברסיטה. שתי מלגות הצטיינות במהלך הלימודים.
    רקע של כמה שנים בתפקידים ניהוליים, לרבות ניהול צוותים של 30-40 מדריכי פסיכומטרי וניהול קבוצה של כמאה וחמישים איש (חמישה ראשי צוותים).
    כיום מנהל צוות גלובאלי (ישראל, הודו, אנגליה וארה"ב) של כ 12 איש (בתחומי ה Services) בחברת הייטק גדולה הנסחרת בבורסות השונות.
    1. מעוניין לעשות GMAT בקרוב (פסיכומטרי 770, מעריך שאקבל ב GMAT באזור ה 710) ולהתחיל ללמוד בעוד שנה.
    בשל הגיל, שוקל לכוון לתואר של שנה ואשמח לקבל הערכת סיכויים (INSEAD, IMD + ארה"ב), גם הערכה לסיכויי קבלה למסלולים מובילים של שנתיים בארה"ב תתקבל בברכה (טופ 10).
    2. מה ניתן לעשות ע"מ לשפר סיכויים?
    3. אני מעוניין להתפתח לאזורים של ניהול גלובאלי ומיזוגים ורכישות – היכן יתאים יותר ללמוד לשם כך?
    4. האם שינוי של טייטל מ Team Leader ל Manager במהלך השנה הקרובה יסייע באופן כלשהו (גם אם תחומי האחריות ישארו זהים)?
    תודה!
    aringo
    חבר

To: quicksilver

שלום,
    שמי טל, בן 32.
    בעל תואר ראשון במדעי המחשב וביולוגיה (ממוצע 88) מאוניברסיטה. שתי מלגות הצטיינות במהלך הלימודים. אעריך שסיימת את התואר בהצטיינות
    רקע של כמה שנים בתפקידים ניהוליים, לרבות ניהול צוותים של 30-40 מדריכי פסיכומטרי וניהול קבוצה של כמאה וחמישים איש (חמישה ראשי צוותים).
    כיום מנהל צוות גלובאלי (ישראל, הודו, אנגליה וארה"ב) של כ 12 איש (בתחומי ה Services) בחברת הייטק גדולה הנסחרת בבורסות השונות.
    1. מעוניין לעשות GMAT בקרוב (פסיכומטרי 770, מעריך שאקבל ב GMAT באזור ה 710) ולהתחיל ללמוד בעוד שנה.
    בשל הגיל, שוקל לכוון לתואר של שנה ואשמח לקבל הערכת סיכויים (INSEAD, IMD + ארה"ב), גם הערכה לסיכויי קבלה למסלולים מובילים של שנתיים בארה"ב תתקבל בברכה (טופ 10).
    שלום טל. בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, וציון GMAT של 700, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק ב-IMD וב-INSEAD (קרוב יותר לחזק ב-IMD). בתוכניות של שנה בארה"ב תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק בקולומביה (התוכנית המקוצרת – 16 חודשים) ובקלוג (קרוב יותר לתחרותי בקלוג). בתוכניות טופ 20 של שנה כמו קורנל תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית.

לגבי תוכניות מובילות של שנתיים בארה"ב, תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית בתוכניות כגון דיוק ומישיגן, בין תחרותי לחזק בתוכניות כגון ברקלי ו-MIT, תחרותי בתוכניות כגון וורטון ושיקגו, ובין תחרותי לסטרצ' בהרווארד ובסטנפורד.

2. מה ניתן לעשות ע"מ לשפר סיכויים?
    יהיה טוב לחזק את הקשר עם ממליצים פוטנציאליים, לחשוב על אפשרות לחדש התנדבות שעשית בעבר (אם יש כזו. להתחיל כרגע התנדבות חדשה יכול לסייע אך יכול גם לפגוע אם זה ייראה "תפור" לצורך האפליקיישן), לבקר בקמפוסים אם יוצא לך, לצבור כמה שיותר הישגים ניהוליים והצטיינויות בעבודה, להמשיך לעקוב אחרי וללמוד מאתר זה, ללמוד עוד על התוכניות השונות ולהתמקד בכמה שמעניינות אותך במיוחד, לבנות היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שאתה מתעניין בהן, לחשוב מהן מטרותיך המקצועיות בטווח הקצר והארוך לאחר הלימודים, לחשוב אם יש לך כרגע הזדמנות להקים משהו חדש שיצליח (ארגון, מחלקה וכדומה), להוציא GMAT טוב, לכתוב חיבורים, המלצות וקורות חיים כמה שיותר חזקים.
    ראה גם בעניין זה: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm

3. אני מעוניין להתפתח לאזורים של ניהול גלובאלי ומיזוגים ורכישות – היכן יתאים יותר ללמוד לשם כך?
    שני בתי ספר שנחשבים לחזקים מאוד בתחום הניהול הבינלאומי ואינם בטופ 10 הם Thunderbird ו-Moore (האוניברסיטה של דרום קרוליינה). תוכניות מובילות בטופ 10 שנחשבות לחזקות בתחום כוללת את וורטון, קולומביה, INSEAD, דיוק ומישיגן.

4. האם שינוי של טייטל מ Team Leader ל Manager במהלך השנה הקרובה יסייע באופן כלשהו (גם אם תחומי האחריות ישארו זהים)?
    להערכתי, במידה ותחומי האחריות ישארו זהים התרומה למועמדותך תהיה זניחה. לעומת זאת, אם בכל זאת תוכל להראות שינוי כלשהו בתחומי האחריות ולהציג את השינוי כקידום, התרומה למועמדותך תהיה גדולה יותר (קטנה עד בינונית, סביר יותר שקטנה, להערכתי).

תודה!

בבקשה טל. בהצלחה!

orizeli
    חבר

שלום גילעם,

אני בן 26, סטודנט שנה ג' לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון ושוקל להמשיך בסיום הלימודים לתואר MBA באחת התוכניות המובילות בארה"ב.

אשמח אם תוכל לעזור לי בנוגע לכמה שאלות:
    1. ככלל – האם תואר M.D ברפואה, הוא רקע אקדמי טוב מבחינת סיכויי קבלה ל-MBA? ברור לי שיש לו יתרון כיוון שהוא ייחודי יחסית, אבל מנגד הוא מחייב אותי הרשמה רק בגיל יחסית מאוחר (29-30) וכן הצגת ניסיון תעסוקתי דל בשל הלימודים הארוכים. איך אתה רואה את היתרונות מול החסרונות?

הרקע שלי:
    1. רקע אקדמי: לימודי רפואה באוניברסיטת בן-גוריון. ממוצע נוכחי – 86.5 (לא ידוע לי מיקום בכיתה). כיוון שיש עוד כ-3 שנים לתואר, הממוצע יכול להשתנות די משמעותית לטוב או לרע – זאת בהנחה שהם יסתכלו על ממוצע כל התואר ולא על ממוצע התואר הראשון שאקבל עוד כמה חודשים במדעי הרפואה. (האם אכן כך הדבר?)

2. קיימת אפשרות שעד סיום הלימודים אשלים גם תואר שני בהנדסה ביו-רפואית מהטכניון, האם אתה רואה בתואר כזה יתרון, בהתחשב בכך שאולי ביצוע עוד תואר במקביל יוריד לי מעט את הממוצע?

3. ציון פסיכומטרי: 746

4. שירות צבאי: בוגר פרויקט חמ"ן שחקים (תלפיות). שירות 4 שנים ביחידה 8200 (קבע, לא קצונה). שלוש שנים שירות בבסיס בדרום הארץ בתפקיד ליבה של היחידה שכלל ריכוז וניהול איסוף מודיעין זירתי, פיתוח וליווי פרויקטים מודיעיניים וטכנולוגיים, הדרכת חיילים חדשים בבסיס, ניהול קשר עם גורמי צבא ומודיעין. בנוסף, ביצוע משמרות מודיעיניות הכוללות ניהול (לא פיקוד) של כ-40 חיילים במערך האיסוף, אחריות על תוצרים מודיעיניים, ניהול משאבים טכנולוגיים, קבלת החלטות תחת לחץ וקשר עם מגוון רחב של גורמים בכירים. קבלת פרס מצטיין מרחב דרום. הערכה אישית של ראמ"ן מספר פעמים על פעילות מודיעינית (לא משהו שניתן להראות). כמו כן, תפקיד של שנה במפקדת היחידה במרכז הארץ, שכלל הקמת דסק מודיעיני חדש, הגדרת יעדים אסטרטגיים, ניהול פרויקטים מודיעיניים, פיתוח כלים מודיעיניים וטכניים, ריכוז הידע המודיעיני בתחום וריכוז הקשר עם שותפי תפקיד ועוד. בתור חייל בשירות קבע קיבלתי בשאלון סוציומטרי את הציון הכי גבוה ביחידה 8200 (ציון 100).

5. ניסיון של כמה חודשים כמהנדס QA בחברה בינ"ל המפתחת תוכנה לעריכה והפקה של מדיה דיגיטלית עבור חברות טלוויזיה ורדיו.

6. פעילות חברתית – מדריך השכבה הבוגרת בתנועת נוער במשך שנתיים (בנאלי או בעל ערך?). הדרכת חניכים, פעילות חינוכית והתנדבותית. במסגרת התנועה יזמתי פעילות התנדבותית של חלוקת מזון למשפחות נזקקות בת"א. בהמשך, התנדבתי כ-4-5 שנים על בסיס שבועי בליווי של משפחה נזקקת, שכלל תמיכה נפשית, אספקת מזון ובגדים וקישור לגורמים סוציאליים ומשפטיים סביב בעיות כלכליות. כיום לצערי, לא מתנדב על בסיס קבוע, מקווה לעשות זאת בהמשך.

7. דברים נוספים: עוסק במוזיקה כתחביב – יוצר, מקליט ומופיע מדי פעם כגיטריסט. כותב בוויקיפדיה העברית, כותב ומתרגם ערכים בתחומי מדע, מוזיקה ועוד (לא כמות גדולה של ערכים).

אשמח אם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה שלי ל-Harvard, Stanford, MIT, Wharton, Columbia, Duke.

כיוון שיש לי עוד לא מעט זמן להתכונן לכך, אשמח אם תוכל לתת לי עצות לפעילויות שיעלו את סיכויי הקבלה שלי לתוכניות הנ"ל ויאפשרו לי קבלה בסבירות טובה.

המון תודה!

orizeli
    חבר

תודה רבה!
    jckbnd
    חבר

שלום,

אני לומד כיום משפטים וחשבונאות באוניברסיטת ת"א.
    ומעוניין ללמוד MBA בארה"ב בהמשך.
    הציונים שלי כרגע הינם 85 במשפטים ו- 88 בחשבונאות.

עד כמה הציונים הם פקטור משמעותי?
    מהקישור הזה:
    http://aringo.co.il/ClientInfo/ChancesIndication54915.htm
    נראה ששיפור עצום בציונים יכול לתרום 2 נקודות. בדיוק כמו התנדבות או השתתפות במועצה של החוג.
    האם כך באמת הדבר?

בנוסף, האם יבצעו שיקלול בין ציוני שני החוגים? יסתכלו רק על אחד מהם?

שאלה נוספת, בקישור שבהודעה רשום הביטוי הזה:
    "85 or over / top 15%"
    במידה ואסיים מעל 85 אך לא באחוזון ה- 15, כיצד הבדיקה מתבצעת?
    האם מספיק שאני נכנס לאחת הקטגוריות?
    במשפטים למשל, ציון של 85 זה אפילו לא ב- 25% העליונים…

דבר אחרון: ברשותי אזרחות אירופאית.
    האם הדבר מקל על הקבלה בארה"ב/אירופה?
    האם הדבר מסייע במימון הלימודים בארה"ב/אירופה?

תודה רבה.

aringo
    חבר

To: jckbnd

שלום,

אני לומד כיום משפטים וחשבונאות באוניברסיטת ת"א.
    ומעוניין ללמוד MBA בארה"ב בהמשך.
    הציונים שלי כרגע הינם 85 במשפטים ו- 88 בחשבונאות.

עד כמה הציונים הם פקטור משמעותי?
    מהקישור הזה:
    http://aringo.co.il/ClientInfo/ChancesIndication54915.htm
    נראה ששיפור עצום בציונים יכול לתרום 2 נקודות. בדיוק כמו התנדבות או השתתפות במועצה של החוג.
    האם כך באמת הדבר?

הדבר תלוי באופי השיפור. לשיפור של ממוצע התואר, נניח מ-80 ל-86, תהיה השפעה קטנה על סיכויי הקבלה שלך. לעומת זאת, לשיפור מציונים טובים להצטיינות או מהצטיינות להצטיינות יתרה (או מ-20 אחוז עליונים לעשרה אחוז עליונים) תהיה תרומה משמעותית למועמדותך.

בנוסף, האם יבצעו שיקלול בין ציוני שני החוגים? יסתכלו רק על אחד מהם?

סביר שיסתכלו על שניהם (כל אחד בנפרד). עם זאת, זה תלוי גם באופן בו תציג את הדברים – כדאי שתדגיש (דרך החיבורים, קורות החיים וגם דרך טפסי ההרשמה אם אפשרי) את האספקטים המרשימים יותר – סביר שזה ישפיע על מה שיראו ומה שיזכרו (למשל – הצטיינויות דקאן, הצטיינות באחד החוגים וכדומה).

שאלה נוספת, בקישור שבהודעה רשום הביטוי הזה:
    "85 or over / top 15%"
    במידה ואסיים מעל 85 אך לא באחוזון ה- 15, כיצד הבדיקה מתבצעת?
    האם מספיק שאני נכנס לאחת הקטגוריות?
    במשפטים למשל, ציון של 85 זה אפילו לא ב- 25% העליונים…
    אכן כן. עם זאת, נגעת יפה במגבלות של "כלים אוטומטיים" להערכת מועמדות. הפתרון למגבלות האלה הוא מצד אחד לשחק קצת עם הניקוד תוך שאתה עובר על הכלי (למשל, אם אתה עונה על שניהם, להוסיף לעצמך חצי נקודה) ומצד שני לקבל הערכת סיכויים "אנושית" (אתה מוזמן להתקשר אלי).

דבר אחרון: ברשותי אזרחות אירופאית.
    האם הדבר מקל על הקבלה בארה"ב/אירופה?
    לגבי ארה"ב – תרומה קטנה עד זניחה (תתכן תרומה מסויימת כי סביר שזה יקל עליך במציאת עבודה טובה לאחר הלימודים). לגבי אירופה – תרומה קטנה עד בינונית.

האם הדבר מסייע במימון הלימודים בארה"ב/אירופה?
    לגבי ארה"ב – סביר שלא. לגבי אירופה – סיכוי טוב שזה יעזור במשהו.
    תודה רבה.

בבקשה. בהצלחה!

ארינגו

Serc
    חבר

היי,
    יש לי מספר שאלות בנוגע ל-MBA בארה"ב.

קודם כל קצת על עצמי:
    אני בן 25, בוגר תואר ראשון במדמ"ח מאוני' ת"א בהצטיינות (ממוצע 91, Magna Cum-Laude), פסיכומטרי 752, עבדתי במקביל לתואר בחצי משרה כמתכנת בחברה גדולה, ומאז סיום התואר אני עובד כשנה בסטארט-אפ קטנטן כ-Co-founder (בפועל בעיקר מתכנת). בצבא הייתי בתפקיד טכנולוגי ביחידה טכנולוגית, ללא קבע או קצונה.
    החלטתי לפני כחודש שאני מעוניין ללמוד מנה"ס, אז נרשמתי ועשיתי את ה-GMAT וקיבלתי 750 (Q48, V45, AWA 5.5).
    אין לי ניסיון ניהולי, ומעולם לא התנדבתי בכלום (אלא אם כן צבא נחשב למשהו).

וכעת למספר רב של שאלות:
    1) כיצד אתם מעריכים את סיכויי הקבלה שלי לאוני' שמחשיבות את עצמן ב-Top 5?
    2) האם יעזור אם אני אעשה שוב את ה-GMAT? למרות הציון הגבוה, בסה"כ הלך לי די רע בחלק המתמטי, ואני די בטוח שאני אוכל להוציא 770-780, אבל לא ברור לי אם זה בכלל רלוונטי (והאם זה ייתפס לטובה כפרפקציוניזם או לרעה כשחצנות?).
    3) באיזה שנה הייתם ממליצים לי לנסות להירשם? האם ניסיון הרשמה לספט' 2013 שנדחה יפגע בסיכויי בשנה לאחר מכן?
    4) אילו דברים אחרים אני יכול לעשות בשביל לשפר את הסיכויים שלי להתקבל/למלגות בבתי הספר הללו (בין אם אני מכוון ל-2013 או 2014)?
    5) האם אני חייב לעשות את מבחן ה-TOEFL בשביל להתקבל למשל להרווארד? אי אפשר לעקוף את זה בצורה כלשהי עם הציון בחלק הורבאלי ב-GMAT?
    6) לאיזו רמת פירוט אני אצטרך לרדת בראיונות/essays – האם יעניין אותם למשל תעודות הצטיינות שנתיות באוניברסיטה (כלומר פר-שנה ללא קשר לסך כל התואר)? יעניין אותם שהייתי ברוב ילדותי בתוכניות כאלה ואחרות לילדים מחוננים? יעניין אותם שלפסיכומטרי/GMAT למדתי עצמאית בשבוע-שבועיים? או שמא הדברים הללו הם יחסית חסרי משמעות, ורק עלולים לפגוע בי אם יתפסו כשחצנות?
    7) כמה זה ממוצע 91 וקצת לפי סקאלת GPA? ראיתי כמה סוגי המרות שונים באינטרנט כך שאין לי מושג מה נכון.
    8) לפי מיטב הבנתי, בסיום הלימודים ניתן לקבל גרין קארד – האם ניתן לקבל אחד גם עבור בת זוג (ללא נישואים)?

תודה רבה!

aringo
    חבר

To: Serc

היי,
    יש לי מספר שאלות בנוגע ל-MBA בארה"ב.

קודם כל קצת על עצמי:
    אני בן 25, בוגר תואר ראשון במדמ"ח מאוני' ת"א בהצטיינות (ממוצע 91, Magna Cum-Laude), פסיכומטרי 752, עבדתי במקביל לתואר בחצי משרה כמתכנת בחברה גדולה, ומאז סיום התואר אני עובד כשנה בסטארט-אפ קטנטן כ-Co-founder (בפועל בעיקר מתכנת). בצבא הייתי בתפקיד טכנולוגי ביחידה טכנולוגית, ללא קבע או קצונה.
    החלטתי לפני כחודש שאני מעוניין ללמוד מנה"ס, אז נרשמתי ועשיתי את ה-GMAT וקיבלתי 750 (Q48, V45, AWA 5.5) כל הכבוד!.
    אין לי ניסיון ניהולי, ומעולם לא התנדבתי בכלום (אלא אם כן צבא נחשב למשהו).

וכעת למספר רב של שאלות:
    1) כיצד אתם מעריכים את סיכויי הקבלה שלי לאוני' שמחשיבות את עצמן ב-Top 5?
    תחת ההנחות של חיבורים והמלצות חזקים, הגשה בסיבוב ראשון השנה, ושהסטארפ אפ שלך לא ישנה סטאטוס (לטובה או לרעה) בחודשים הקרובים, תהיה להערכתי מועמד תחרותי בוורטון ובסטנפורד, בין תחרותי לחזק בקלוג ובקולומביה, בין תחרותי לחזק בשיקגו וב-MIT (קרוב יותר לתחרותי בשניהם) ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בהרוורד.

2) האם יעזור אם אני אעשה שוב את ה-GMAT? למרות הציון הגבוה, בסה"כ הלך לי די רע בחלק המתמטי, ואני די בטוח שאני אוכל להוציא 770-780, אבל לא ברור לי אם זה בכלל רלוונטי (והאם זה ייתפס לטובה כפרפקציוניזם או לרעה כשחצנות?).
    אם יתנו על זה את הדעת, סביר שזה ייתפס לטובה כפרפקציוניזם/דבקות במטרה/מוטיבציה גבוהה (וסביר יותר שלא יתנו את הדעת לעובדה שזו פעם שניה). שיפור של הציון ל-780 יתרום למועמדותך במידה בינונית להערכתי (כלומר, תרומה די משמעותית).
    3) באיזה שנה הייתם ממליצים לי לנסות להירשם? האם ניסיון הרשמה לספט' 2013 שנדחה יפגע בסיכויי בשנה לאחר מכן?
    הגיל הצעיר שלך מרשים והוא נקודת יתרון. השאלה העיקרית היא מה יקרה עם הקריירה שלך (והסטארט אפ שלך) בשנים הקרובות אם לא תגיש השנה. על פניו (ובהנחה שאתה לא צופה בסבירות גבוהה התקדמות מטאורית בקריירה/בסטארט-אפ בשנה/שנתיים הקרובות), נשמע לי שכדאי שתגיש השנה, ובמידת הצורך תגיש שוב בשנה הבאה/עוד שנתיים. ברוב התוכניות העובדה שאתה reapplicant לא פוגעת במועמדות, ולעיתים אף תורמת (מראה על רצינות ומוטיבציה).
    4) אילו דברים אחרים אני יכול לעשות בשביל לשפר את הסיכויים שלי להתקבל/למלגות בבתי הספר הללו (בין אם אני מכוון ל-2013 או 2014)?
    הכי חשוב – שהסטארט אפ שלך יצליח, ושתרכוש נסיון ניהולי. מעבר לכך, יהיה טוב אם "תשים את הכוונת" על ממליצים פוטנציאליים (סביר שאחד לפחות מהצבא במקרה שלך) ותבנה איתם יחסים מעולים, תשקול פעילות ציבורית/חברתית/התנדבותית/פוליטית (אם היא בהקשר המנהיגותי/הבחרותי/יזמי זה טוב במיוחד), תבנה היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שאתה מתעניין בהן.
    5) האם אני חייב לעשות את מבחן ה-TOEFL בשביל להתקבל למשל להרווארד? אי אפשר לעקוף את זה בצורה כלשהי עם הציון בחלק הורבאלי ב-GMAT?

לא נתקלתי באפשרות לפטור מה-TOEFL על סמך החלק המילולי בג'ימאט. ספציפית לגבי הרוורד, ראה:

שים לב ש-MIT לא דורשים את המבחן. תוכל לראות לגבי כל תוכנית דרישות שקשורות ל-TOEFL ב- color=#0066cchttp://aringo.co.il/HebrewSite/h-schools.htm.
    6) לאיזו רמת פירוט אני אצטרך לרדת בראיונות/essays – האם יעניין אותם למשל תעודות הצטיינות שנתיות באוניברסיטה (כלומר פר-שנה ללא קשר לסך כל התואר)? יעניין מאוד! יתרום עוד קצת למועמדותך. יעניין אותם שהייתי ברוב ילדותי בתוכניות כאלה ואחרות לילדים מחוננים? אם תצליח לשלב את זה בחיבורים בצורה שמרגישה טבעית/קשורה לעניין, ואם זה לא יבוא על חשבון תוכן חזק אחר בחיבורים (המקום מוגבל…) אז התשובה היא כן. יעניין אותם שלפסיכומטרי/GMAT למדתי עצמאית בשבוע-שבועיים? כנ"ל כמו לגבי תוכנות המחוננים. או שמא הדברים הללו הם יחסית חסרי משמעות, ורק עלולים לפגוע בי אם יתפסו כשחצנות? כל עוד אתה דבק בכתיבה עובדתית, הסיכון לתחושת שחצנות הוא קטן. חשוב להדגיש/לציין את העובדות המרשימות לגביך – התהליך הוא המוני ויש סיכוי שיפספסו אותך אם לא תדגיש/תציין…
    7) כמה זה ממוצע 91 וקצת לפי סקאלת GPA? ראיתי כמה סוגי המרות שונים באינטרנט כך שאין לי מושג מה נכון.

ההמרה הרגילה של 91 היא באיזור 3.5, אבל יש בתי ספר שמבקשים להכניס באפליקיישן את הציון כפי שהוא ללא המרה, ולציין מהי הסקאלה הנהוגה במדינה או במוסד בו למדת. למשל, בהרוורד:

If your institution does not use a 4.00 Grade Point Average (GPA) scale, please do not convert your grades to a 4.00 GPA scale. Use the scoring system relevant to your degree.

8) לפי מיטב הבנתי, בסיום הלימודים ניתן לקבל גרין קארד – האם ניתן לקבל אחד גם עבור בת זוג (ללא נישואים)?
    בארה"ב – ניתן לקבל רשיון עבודה לתקופה של אחרי התואר- רק לך, אישתך לא תקבל ויזת עבודה. ויזת העבודה שלך תלויה במעסיק ובד"כ אחרי שנה-שנה וחצי ניתן להתחיל את תהליך הגרין כארד שיכול להמשך בין חצי שנה לכמה שנים. ככל הידוע לי בד"כ (אלא אם יש לך ויזה מיוחדת כגון J-1) אשתך לא תקבל ויזת עבודה, וגם על J סוג העבודות שהיא תוכל לעבוד בהן מוגבלות.
    **בכל מצב- לבת זוג לא בנישואין אין שום זכויות והיא תצטרך כל חצי שנה לצאת מארה"ב כי היא תהיה על ויזת תייר.

בהצלחה!

ארינגו

גדעון
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

שלום גילעם,
    האם תוכל להרחיב לגבי דרישות קבלה וסיכויים/נתונים נדרשים ע"מ להתקבל לתוכניות החד שנתיות הקיימות במס' אוניברסיטאות בארה"ב?
    מה דעתך על תוכניות אלה?

aringo
    חבר

To: גדעון

שלום גילעם,
    האם תוכל להרחיב לגבי דרישות קבלה וסיכויים/נתונים נדרשים ע"מ להתקבל לתוכניות החד שנתיות הקיימות במס' אוניברסיטאות בארה"ב?
    מה דעתך על תוכניות אלה?

תנאי הקבלה לתוכניות אלה דומים בד"כ (או זהים) לתנאי הקבלה של התוכניות הדו-שנתיות. הרציונל לקבלה (השיקולים של ועדת הקבלה) בד"כ דומה גם כן. בתוכניות השנה לעיתים קל יותר להתקבל אם אתה חוזר לחברה משפחתית לאחר הלימודים או לחברה שמטעמה נשלחת ל-MBA (זהו המצב בקולומביה ובקורנל למשל) מכיוון שאין התמחות קיץ (או שהיא קצרה) והגישה היא שבמקרה שעליך למצוא מקום עבודה לאחר הלימודים, תוכנית שנתיים עם התמחות קיץ עשויה להתאים לך יותר. לעיתים (בקורנל למשל) נדרש כי יהיה כבר ברשותך תואר שני (טכנולוגי/מדעי במקרה של קורנל) על מנת להתקבל.
    מבחינת הקושי להתקבל – ככל שאני רואה, אחוזי הקבלה בתוכנית השנה דומים בד"כ לאלה של תוכנית השנתיים המוצעת באותו מוסד. התרשמותי היא כי היוקרה והערך התעסוקתי(שוב, להוציא את החוסר בהתמחות קיץ) של תוכניות אלה לאחר הלימודים דומה לזה של תוכנית ה-MBA המלאה המוצעת באותו מוסד.

rtfact
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

כשתתחיל את הלימודים תקבל ויזה f-1.
    בסיומם יהיו לך 90 ימים בלבד להתחיל לעבוד. אתה מחויב לפי הויזה להתחיל לעבוד תוך 90 ימים, ואז אתה רשאי לקבל סטטוס של f-1 OPT לשנה. אם אתה לא מוצא עבודה אז הויזה פגה. כל עוד אתה על הויזה הזאת, אישתך תהיה על f-2 ואינה רשאית לעבוד. J-1 לא ישנה כמעט, כי היא עדיין לא תוכל לעבוד (למעט אולי 4 שעות בשבוע או משהו כזה באוניברסיטה). הכלל הוא שאסור לך להיות מובטל במשך יותר מ 90 יום במצטבר באותה שנה. בשנת ה OPT, המעביד צריך להגיש עבורך בקשה ל H1B. עם H1B עדיין לאשתך אסור לעבוד. בשביל זה תצטרך לעבור ל L1.
    J-1 לא תוכל כנראה ב MBA. ובדרך כלל זו לא ויזה כזאת טובה, כי הקונסוליה מוסיפה תנאי שכעבור שנתיים אתה חייב לחזור לארץ ולא תוכל להחליף לויזת עבודה. יש חריגים לתנאי, אבל נדירים. וגם אם תשיג פטור מהשנתיים, עדיין יש מגבלה על J-1 שאחרי שנתיים צריך להחליך לויזה אחרת.
    כל מה שכתבתי לעיל תקף לזוג נשוי. חברתך תוכל לקבל רק ויזת תיירים.
    LiorB
    חבר
    מספר הפוסטים: 29

שלום קארין,
    רציתי לשאול מה אפשר לעשות כדי להתמודד עם ממוצע ציונים נמוך בתואר (למדתי תוך כדי עבודה)?

תודה מראש.

aringo
    חבר

To: LiorB

שלום קארין,
    רציתי לשאול מה אפשר לעשות כדי להתמודד עם ממוצע ציונים נמוך בתואר (למדתי תוך כדי עבודה)?
    תודה מראש.

תוכל לתקוף את העניין משתי זוויות:
    1. מתן "קונטרה" לציונים האלה. כלומר, הבאת אינדיקציות אחרות אשר יעידו במידת מה כי הציונים אינם משקפים את יכולותיך האנליטיות. למשל, התייחסות של ממליצים לחוזקים האנליטיים שלך תסייע, וכן יסייעו אינדיקציות אובייקטיביות כגון ציון GMAT, ציון IQ, ציון פסיכומטרי, ציוני תואר שני, ציונים של קורסים שעשית מחוץ לתואר, וכדומה.
    לדוגמא, אם תסיים כמה קורסים בהצטיינות או בציונים גבוהים באוניברסיטה הפתוחה, בייחוד בתחום בו אתה אולי יכול להתפס כחזק פחות (למשל: מתמטיקה?), הדבר ייתן "קונטרה" מסויימת לציוני התואר.
    2. מתן הסברים עובדתיים לגבי אופי התואר ומעשיך בתקופת התואר אשר יעידו כי הציונים אינם משקפים נכונה את יכולותיך האנליטיות. למשל – העובדה כי עבדת X שעות בשבוע במהלך התואר, שירות מילואים במהלך התואר וכדומה.

בהצלחה!

ארינגו

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 124

Serc

לעניין הויזה/סטטוס הגירה: עברתי מספר ויזות בארצות הברית בחמש השנים האחרונות והתשובות שקיבלת כאן לגבי ויזת j-1 לא מדויקות (לא לגביך ולא לגבי בת הזוג). הכי מומלץ, כשיגיע הרגע, לדבר עם עו"ד הגירה, אבל אם תרצה עוד מידע אתה מוזמן להשאיר כתובת דואל ואשמח להרחיב.

בהצלחה!

razia
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

אני מסכים לחלוטין עם AARON לגבי אי הדיוקים הרבים שהיו בהודעות האחרונות (בתור אחד שהיה בויזה F ועכשיו על J).
    יחד עם זאת, ויזה J היא די פשוטה שלפי דעתי חבל לבזבז כסף על עו"ד.

ישנו מידע מדוייק יותר בכל מה שקשור לויזות תחת השיחה "ויזה בארה’’ב (ויזת F, ויזת J ועוד)"

אתה מוזמן לשלוח לי אימייל עם כל שאלה (תוכל למצוא את האימייל בהודעות קודמות שלי)

רזי

Itai Rikovitch
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

To: rtfact

לאחר מעבר על האתר של department of state, לתכנית MBA – לסטודנטים ישראלים – שעונים לכל הדרישות – לא חלה חובת החזרה לישראל לשנתיים בתום התקופה (זה בדרך כלל למדינות מתפתחות ולמקצועות נדרשים)

באתר של אוניברסיטת שיקגו – הם פירסמו תרשימי זרימה ופירוט מאוד מדוקדק לגבי F1 מול J1 – יתרונות חסרונות וכיוב.
    http://internationalaffairs.uchicago.edu/page/choosing-between-f-1-and-j-1-status

ההבדלים העיקרים – למיטב הבנתי:
    1) נדרש ספונסר בתחילת הדרך בJ
    2) בן/בת הזוג רשאים לעבוד בJ
    3) יש 30 יום למצוא עבודה בתום הלימודים (בJ) לעומת 90 יום בF

איתי ריקוביץ'
    [email protected]

מוצגות 50 תגובות – 1,401 עד 1,450 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.