Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 101 עד 150 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: Causa Sui

Hello Gilam,

I hope you are well and that your vacation was enjoyable.

Thanx to a link in the aringo site I was introduced to what seems like a really intriguing program – Thunderbird in Arizona.

My questions are as follows:

1. As I couldn't come to a clear understanding of their ranking, I would be grateful if you can enlighten tell me a where they stand in that respect. Is the Thunderbird program popular and perceived well among recruiters?

Thunderbird's reputation is probably stronger among recruiters than among students and alumni, though in any case Thunderbird is normally considered one of the top-30 programs in the US. As you can see from the Wall Street Journal rankings, which are mostly based on employer surveys, and from the US News rankings, Thunderbird is considered the strongest program in the US (#1) in international management / international business. Though it's exposure in the Israeli community is relatively low, Thunderbird is definitely considered a top program (say, top-1%) in the US, where there are over 3,000 MBA programs.

2. Is the fact that this program's focus is international management, somehow diminishes its appeal to American recruiters (I am interested in remaining in the US for a few years mainly in order to provide for a reasonable ROI).
    I believe that for most US recruiters the focus on international managment doesn't add to the appeal of the program and doesn't decrease from it. If the focus was, for example, on finance, it would have increased the appeal to financial companies. To the best of my knowledge, the focus on international management is not particulary appealing to most MBA recruiters. However, there are likely to be a few specific recruiters (or, even more likely, specific hiring managers), not necessarily in any specific industry, who are particularly excited about strength in international business and who specifically seek such people. This excitement may come from the fact that the hiring manager is a graduate of such program (like Lauder) or that the hiring manager/s came to the professional conclusion that in their particular case this is exactly what they now need.

3. Do you happen to know of any Israelis that completed Thunderbird's MBA program? I heard of such people, but don't know any of them personally.

Thanks in advance for the info.

Causa

Sure. Good luck Causa.

The aringo Team
    (Gilam)

aringo
    חבר

To: Limch

לימור, דרושים שניים לטנגו… כל כל הכבוד לך על הפוקוס, המאמץ, הכשרון, הפירגון, האמון, האמונה והדבקות במטרה שהביאו את התוצאה הזו.

צוות ארינגו

זה הזמן להודות…

לאנשים הכי מקצועניים, מומחים, מוכשרים מאורגנים ומקסימים שיצא לי לעבוד איתם בשנה האחרונה! שום דבר שאני אכתוב פה לא יצליח להביע את ההערכה הגדולה שיש לי לצוות ארינגו. מתהליך הכניסה לעבודה, ההכנה, האסטרטגיה, הלו"זים, החיבורים, הראיונות, הכל!

התקבלתי ל-LBS, INSEAD ו-HBS, בהתחלה לא הבנתי איך קיבלתי WL בטאק אבל בעזרתכם הבנתי שזה פשוט yield management (אין שום דבר שלחבר'ה האלו אין תשובה לגביו!) ואני בדרך להרווארד.

צוות ארינגו היקרים – המון תודה על העזרה, המהירות והיעילות וגם על החיוך שליווה כל שלב ושלב בתהליך.

ולאלו מכם שמתלבטים: אין על מה להתלבט, זה השלב הראשון של ההשקעה שלכם בעצמכם, לפני ההשקעה הגדולה באמת שנקראת MBA ב-TOP10. פשוט תעשו את זה.

לימור.

aringo
    חבר

To: aringo

Dear all,

To clarify the "rules of the game" for this thread:

1. We answer questions every Monday.

2. We use the following terminology for chances evaluation:

Stretch
    To the best of our experience, candidates with similar profiles rarely
    get accepted to this program.

Competitive
    To the best of our experience, the admission committee will hesitate before making a decision. The result will be greatly influenced by:
    a. Profiles of other applicants in the same round, and
    b. The identity (and mood!) of the admission committee members reviewing the application.

Strong
    To the best of our experience, there's a good chance that you will get in, possibly with a significant scholarship.

Hope this helps…

The aringo Team

aringo
    חבר

To: yanivd

Hi Gilam,

I'm exploring the possibility to start an MBA program in one of the top 10 business schools in USA. I know it's not the most important factor, but given my personal and professional history as described below, to which of the program do you think I have the best chance to get in (out of: GSB, HBS, Kellogg, MIT, Columbia, NYU, Wharton and London BS)?

GMAT: I'm having it on May, psychometric 738
    For this evaluation, we'll assum a GMAT of 720.

University:
    Tel-Aviv University (TAU) graduated 2004
    BSc in Electrical Engineering – 86/100

Employment:
    Current (started 10 months ago): USX Ltd. – High Tech startup in the cellular security business, located in Cyprus
    Title: System and Product manager
    Managing a group of engineers from all around Europe.
    Past:
    DSP Engineer at Intel (4 years, started as student).
    Army:
    Flying cadet, later served as Aircrew in cargo aircraft.

I've also had a private Entrepreneurship experience which lasted about a year during the period I was working at Intel.

I lived abroad for 2.5 years as a kid, and I'm currently living in Cyprus.
    Yaniv, based on the above data and assuming strong essays and recommendations, I believe that you'll be a competitive candidate at NYU, competitive-to-strong at LBS, competitive-to-stertch at Chicago, Columbia, Kellogg, Wharton and MIT. HBS is likely to be a stretch.
    I posted the "legend" for these terms in the above message.
    Thanks for your help,
    Yaniv

Sure, hope this helps.

alexpaster
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

הי גילעם

תודה על האתר הנהדר

רציתי לקבל את הערכתך לגביי סיכויי להתקבל להרווארד ,אינסייד ומנהל עסקים בלונדון

אני בן 34 סיימתי תואר ראשון ושני בהנדסה בהצטיינות, עתודאי

סרן במילואים – תפקיד טכנולוגי, תפקיד אחרון – מנכל חברת סטארט אפ קטנה, ניהלתי בעבר כ-10 אנשים

הובלתי פרויקטים רבים במהלך שנות עבודתי

גימאט עוד לא עשיתי אבל נניח שאקבל 680

תודה ויום טוב

אלכס

zebra
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

To: alexpaster

שלום גילעם

ראשית, כל הכבוד על העבודה שאתה עושה כאן (הייתי גם בהרצאה שהעברת בבין תחומי לפני כמה חודשים)

אשמח אם תוכל להעריך את סיכויי

בן 30

בוגר הנדסת חשמל מהטכניון ממוצע 85 (נחשב טופ 20%)

720 GMAT

כיום בעל נסיון של 5 שנים כמהנדס משרה מלאה (בחברות אמריקאיות גדולות)

ועוד שנה וחצי בתור סטודנט

בעל נסיון פיקודי מהצבא (צוות של עד 8 אנשים הייתי גם מפקד בטירונות) וגם נסיון ניהולי בעבודה (עד 5 אנשים- נ.ב התפקיד הרשמי שלי הוא לא ראש צוות בעבודה)

יכולות להיות לי המלצות חזקות ממעסיקים קודמים/נוכחים

אשמח לדעת את סיכויי ב:

mit, stanford, haas, kellog, tuck

אני מעונין במקומות שמתמחים בניהול כללי/טכנולוגי או consulting

תודה

gideonj
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

גלעם שלום,

תודה על התשובה.

סיימתי את הטכניון עם ממוצע 82.

לגבי הצבא – אני קצין חי"ר. שירתתי 4 שנים וחודשיים בחטיבת גולני. התפקיד האחרון שלי היה סגן מפקד הפלוגה הרובאית של הגדוד. הדרגה שלי היא סרן.

לגבי GMAT – 680-700 הוא טווח הציונים הסביר כפי שהדברים נראים כרגע. אני ניגש בשבוע הראשון של מרץ.

תודה, גדעון

robertok
    חבר
    מספר הפוסטים: 43

אלכס שלום,

לרוב אינני פונה ישירות למשתתפים בפורום, אך הפרופיל שלך הסב את תשומת ליבי.

לדעתי הרקע המקצועי שלך וגילך מציבים אותך כמועמד נכון לתוכנית של IMD. במידה ומעניין אותך לשמוע יותר הנך מוזמן לפנות אלי ב:

[email protected]

בברכה,

רוברטו

dannymigdal
    חבר
    מספר הפוסטים: 17

גילעם שלום

אודה לך מאוד אם תוכל לחוות דעתך על סיכויי הקבלה שלי ל 4-7 בתי הספר המובילים בארה"ב בהתמחויות השיווק/ניהול (אנא ציין מהם לדעתך). ראה נתונים בכרטיס האישי שלי בפורום (כמו כן אני בקשר עם דפנה מארינגו לגבי תחילת עבודה ויש ברשותכם קו"ח שלי) .

לגבי ה GMAT, אין לי הערכה כמה אצליח לקבל. בהינתן הנתונים שלי, אנא ציין מה לדעתך ה GMAT המינימלי אותו אני צריך על מנת להיות מועמד אותו תגדיר כ "strong".

אני מתלבט כרגע בין רישום לקורס בהיי קיו במחיר 2500 ש"ח (כיוון שכבר עשיתי שם קורס כמותי בעבר אני מקבל 50% הנחה) לבין רישום לקורס מועדון ה 700 של קידום בו אצתרך לשלם 5000 ש"ח. האם לדעתך קורס מועדון ה 700 מצדיק את ההפרש?

שאלה כללית לגבי המלצות: האם מכתב המלצה ממרצים שלי לשעבר אשר למדו או לימדו באונ' אליה אני פונה הנה המלצה כדאית? (קראתי כי באופן כללי המלצה ממרצים של התואר הראשון אינה מומלצת).

תודה מראש

דני

אייל
    חבר
    מספר הפוסטים: 210

To: yanivd

Hey gever!

How are you? I see that Oded pulled you in the MBA race as well.

What are your conatcts? I got some catching up to do with you.

you can conatct me as well: [email protected]

Eyal

ronrh200
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: אייל

changes in the GMAT exam

Hi,

does the change in the GMAT company imply harder GMAT exams as of 2007?

thanks

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: ronrh200

ronrh200,

The Exam isn't necessarily harder, but relying on old material (anything that's older than 1 year) won't deliver the same results as it had up until end 2005.

From my experience, the quantitative portion of the exam has undergone significant changes. I know that Meitav publish "hot questions" twice a month to keep up with these changes.

gidon_d
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

גילעם שלום,
    ראשית, רציתי להודות לך על הטיפים החשובים והתשובות המקיפות שנתת לנו בכנס בת"א לפני כחודש וחצי (בעיקר בכיתות הלימוד), וכן על הסובלנות במענה על השאלות גם בתום הדיון בכיתות.

ברצוני לשאול עוד שאלה פרטית, ארוכה ומציקה לגבי כיוון קריירה.

תחומי הלימוד המעניינים אותי הם: יזמות וניהול כללי
    יליד: דצמבר 1977 (29), אנגליה.
    שירות צבאי: לוחם בסיירת צנחנים. מתוקף תפקידי כמש"ק תצפיות ביחידה, הנחתי שבועות אימונים לצוותי היחידה (פיקוד על 10-14 לוחמים) בכל אימון.
    לימודים: כ-3 חודשים לפני סיום השירות התקבלתי ללימודי מדעי המחשב ומתמטיקה באוניברסיטה העברית, ובתיאום עם היחידה נהגתי לצאת ללימודים מס' פעמים בשבוע.
    ציון פסיכומטרי: 736 (150 במתמטיקה)
    ציון ממוצע תואר: 90.24
    לימודי התואר ארכו 5 שנים (לצערי) – בשל מס' סיבות: רצוני לסיים עם ציון ממוצע 90; פעילות באגודת הסטודנטים (בפועל הועסקתי רק 5 חודשים בתור רכז מילואימניקים אבל הייתי פעיל בערך כשנה); קורס יזמות וקורסי מבואות במנהל עסקים שבהם לקחתי חלק לשם העשרה (אך לא הייתי רשום פורמלית לרובם); הפסקה יזומה למשך מס' חודשים לטפל באחיין שלי שלגביו היה חשש של אוטיסם.

ניסיון עבודה: עם סיום התואר בחרתי לפנות דווקא לעבודות ניהול, ולא תכנות.

• התחלתי בסוכנות היהודית, ראשית כמסייע במשרד, אח"כ בתור מנהל אדמיניסטרטיבי – אחראי על תיאום בין 4 מנהלי מחלקות לוגיסטיות (סה"כ 8 חודשים).
    • בהמשך, נסעתי לאנגליה ועבדתי תחילה כאיש מכירות בדוכנים בקניונים, ואח"כ (באותה חברה) כמנהל מלאי וכן כאחראי על משכורות המוכרים. החברה נבחרה כאחת מ-5 החברות הקטנות המתפתחות ביותר באותה שנה באנגליה – משמשת כסיטונאית לשאר החברות שסחרו בדוכנים בקניונים (סה"כ 8 חודשים).
    • אח"כ פתחתי עסק של דוכנים בקניונים עם שותף, ובהמשך פתחתי עסק זהה לבדי. בשל אופי העבודה, עברו דרכי הרבה עובדים, אך, בזמן נתון הועסקו ע"י 10~ עובדים (סה"כ 1 שנה).
    • בשל הרצון לעשות משהו ברמה אחרת, החלטתי לחזור לארץ ואז נחשפתי לראשונה לאופציה של לימודי מנהל עסקים לתואר שני בחו"ל. מאז שחזרתי לארץ העברתי שיעורים פרטיים במתמטיקה, אנגלית, פיסיקה ומחשבים (סה"כ 4 חודשים).

בשקלול עם השירות הצבאי ואגודת הסטודנטים : סה"כ שש שנות ניסיון.

מכיוון שאינני בטוח לאיזה פרופיל לימודי יתאימו ביותר קורות החיים הנ"ל וכמובן, מכיוון שאינני בררן כשזה מגיע ל-top 10 (אבל, המטרה היא Harvard), אשמח אם תציין לאיזה תחום לימוד אתה מאמין שיתאימו ולפי זה אם תוכל לייעץ לי מה כדאי לי לעשות כרגע כדי להציל את סכויי להתקבל (נניח הנחה היפותטית שאקבל +730 ב-GMAT).

אשמח אם תוכל לייעץ לי מה הכיוון המועדף על האוניברסיטאות הבכירות כדי שאוכל למקד את עצמי בחיפוש משרה מתאימה:
    משרה פשוטה בארגון גדול / בחברת פיננסים / בחברה בינלאומית / intern במשרד החוץ / intern בחברת סטרטאפ / intern בתור מנהל בחברה קטנה / התנדבות בתור מנהל בכיר בארגון התנדבות קטן / פתיחה מחדש של דוכנים בקניונים באירופה (ניהול בעסק פרטי)

האם כדאי, אולי, שאתחיל עוד השנה לימודי ביוטכנולוגיה?

מחכה בקוצר רוח לתשובות, ושוב תודה על הסובלנות,
    גדעון.

ronnie11
    חבר
    מספר הפוסטים: 25

גלעם שלום,

תחילה אני חייב להצטרף לאלו שמברכים את האתר – אין ספק יוזמה ברוכה, אשר מתבצעת במקצועיות, סבלנות ואדיבות!

ביקרתי פה באתר, אך זה היה יחסית מזמן. עתה לאחר שסיימתי לקרוא את האתר במלואו (זה לא היה קל) אני בשל יותר לשאול שאלות מוכוונות.

אציג את עצמי שוב בטרם אגש לשאלות:

שמי רוני ואני רס"ן בצבא.

בן 28.

הרקע שלי הינו פיקודי קרבי. בין התפקידים הבולטים שלי בשנים האחרונות הינם מפקד פלוגה במשך כמעט שנתיים, במהלכן פיקדתי על כ – 120 אנשים. בתפקיד זה צברתי מס' לא מועט של הישגים ניהוליים/פיקודיים "מוכחים" (בין היתר קצין מצטיין מטעם קצין החיל, דירוג ראשון בקרב קצינים בדרגתי בחיל, פלוגה מצטיינת פעמיים ברציפות, שתי תעודות הערכה לפעילות הפלוגה מגורמים שונים וכו'). לפני כן מילאתי שורה של תפקידים פיקודיים עם קידומים משמעותיים בפרקי זמן קצרים.

בשנים האחרונות אני מלווה פרוייקט פיתוח אמל"ח גדול מאד כאשר הדרך הטובה (והנוחה) ביותר בשבילי להציג תקופה זו – כפרוייקט יזמות בתוך הצבא. במסגרת התפקיד אני אחראי החל מגיבוש התפיסה המבצעית של האמל"ח, תורת הלחימה וכתיבת הספרות המקצועית ואישורה בפני המפקדים הבכירים של הצבא, וכלה בתהליכי איתור ומיון כוח האדם ליחידה הקולטת, אמצעים, תקציב, לוגיסטיקה וכו'. בזמן הגשת האפלייקשיין אני אהיה מפקדה הראשון של המסגרת הקולטת את האמל"ח.

את לימודיי סיימתי בממוצע 89 באוניבריסטה העברית במדעי הרוח. למדתי ביצעתי במימון מלא של הצבא במסגרת תוכנית לימודים יוקרתית לקצינים קרביים מצטיינים.

אני כרגע מבצע קורס GMAT ומקוה לציון בסביבות ה – 700. אוכל לקבל המלצות חזקות מאד ממפקדיי הישירים וכן ממפקדים בכירים שמכירים את עבודתי מקרוב.

עד כאן להצגה, ועכשיו לשאלות:

1.איך אתה מעריך את סיכויי להתקבל לתוכניות הבאות: הרוורד, קולמביה, סטנפורד, ייל, משיגן, LBS, TUCK NYU?

2. כנראה שבשנה הראשונה של לימודי (בהנחה ואתקבל) אקבל מימון חלקי של הצבא כולל משכורת. אני מאמין שלכך מס' נקודות זכות בשימוש נכון בחיבורים. האם הדבר יפגע בסיכויים הנמוכים, כפי שאנ מבין מן האתר, לקבל מלגה? בטרייד אוף בין שני הדברים כיצד אתה ממליץ לנהוג ב"קלף" זה?

3. אני מתלבט לגבי שיטת האסטרטגיה שלי: האם להציג עצמי כמי שנמצא לפני שינוי קריירה, או כמי שעתידו בצבא לפניו? (אלו באמת גם שתי האפשרויות שלפני). אני מאמין שאוכל לתמוך את האפשרות השנייה באמצעות ההמלצות – מה גם שאני אמור להתמודד על קידום בסוף תפקידי (כלומר במידה ולא התקבלתי ללימודים).

4. מהו המינון המומלץ בין תוכניות בהם אהיה מועמד כסטרץ לעומת תוכניות בהם אהיה מועמד חזק? (זאת מתוך הנחה שאוכל להגיש עד 4 אפליקשיינים חזקים בסיבוב ראשון. שאיפותיי להתקבל הן לפי הסדר בהן רשמתי את התוכניות)

מודה לך מראש על התגובה,

רוני

aringo
    חבר

הי גילעם

תודה על האתר הנהדר

סרן במילואים – תפקיד טכנולוגי, תפקיד אחרון – מנכל חברת סטארט אפ קטנה, ניהלתי בעבר כ-10 אנשים

אלכס, על סמך הנתונים שלעיל ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתנו מועמד תחרותי (קצת לכיוון ה-stretch) ב-London Business School. באינסאד תהיה בין תחרותי לסטרצ' להערכתנו (קרוב יותר לסטרצ'). הרוורד יהיה סטרצ'.

תודה ויום טוב

אלכס

בהצלחה אלכס!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: zebra

שלום גילעם

ראשית, כל הכבוד על העבודה שאתה עושה כאן תודה! (הייתי גם בהרצאה שהעברת בבין תחומי לפני כמה חודשים)

אשמח אם תוכל להעריך את סיכויי

בן 30

בוגר הנדסת חשמל מהטכניון ממוצע 85 (נחשב טופ 20% נניח שזה לא נחשב Cum Laude במקרה שלך)

720 GMAT

כיום בעל נסיון של 5 שנים כמהנדס משרה מלאה (בחברות אמריקאיות גדולות)

ועוד שנה וחצי בתור סטודנט

בעל נסיון פיקודי מהצבא (צוות של עד 8 אנשים הייתי גם מפקד בטירונות) וגם נסיון ניהולי בעבודה (עד 5 אנשים- נ.ב התפקיד הרשמי שלי הוא לא ראש צוות בעבודה)

יכולות להיות לי המלצות חזקות ממעסיקים קודמים/נוכחים

אשמח לדעת את סיכויי ב:

mit, stanford, haas, kellog, tuck

אני מעונין במקומות שמתמחים בניהול כללי/טכנולוגי או consulting

עם חיבורים והמלצות חזקים תהיה להערכתנו תחרותי בטאק, תחרותי (קצת לכיוון הסטרצ') ב-Haas (ברקלי), בין תחרותי לסטרצ' ב-MIT ובקלוג, סטרצ' בסטנפורד.

תודה

בבקשה ובהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: gideonj

גלעם שלום,

תודה על התשובה.

סיימתי את הטכניון עם ממוצע 82.

לגבי הצבא – אני קצין חי"ר. שירתתי 4 שנים וחודשיים בחטיבת גולני. התפקיד האחרון שלי היה סגן מפקד הפלוגה הרובאית של הגדוד. הדרגה שלי היא סרן.

לגבי GMAT – 680-700 הוא טווח הציונים הסביר כפי שהדברים נראים כרגע. אני ניגש בשבוע הראשון של מרץ.

גדעון, בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים תהיה להערכתנו מועמד תחרותי ב-LBS. בנוסף, תחת ההנחה שהתוכניות שאתה מתעניין בהן בעיקר הן תוכניות שחזקות בתחום של ניהול בסביבה טכנולוגית, כדאי שתסתכל גם על קרנגי-מלון (שם אתה להערכתנו מועמד תחרותי עד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית), טקסס (אוסטין-מקקומבס, שם אתה להערכתנו מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית), MIT (בין תחרותי לסטרצ', יותר לכיוון הסטרצ') ואריזונה (אלר, חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית).

תוכל למצוא סיכום דירוגים על מרבית התוכניות האלה באתר ארינגו.

תודה, גדעון

בהצלחה גדעון!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: dannymigdal

גילעם שלום

אודה לך מאוד אם תוכל לחוות דעתך על סיכויי הקבלה שלי ל 4-7 בתי הספר המובילים בארה"ב בהתמחויות השיווק/ניהול (אנא ציין מהם לדעתך). ראה נתונים בכרטיס האישי שלי בפורום (כמו כן אני בקשר עם דפנה מארינגו לגבי תחילת עבודה ויש ברשותכם קו"ח שלי) .

לגבי ה GMAT, אין לי הערכה כמה אצליח לקבל. בהינתן הנתונים שלי, אנא ציין מה לדעתך ה GMAT המינימלי אותו אני צריך על מנת להיות מועמד אותו תגדיר כ "strong".

דני, עם חיבורים והמלצות חזקים ו- GMAT 750 תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק (קרוב יותר לחזק) בקלוג (הנחשבת בד"כ לתוכנית החזקה בארה"ב בשיווק) ובוורטון (הנחשבת בד"כ לטופ 5-6 בשיווק וטופ 7-8 בניהול) ומועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית בדרדן (הנחשבת בד"כ לאחת מ-5 התוכניות החזקות בניהול כללי בארה"ב) ובטאק (הנחשבת בד"כ לטופ-5 בניהול). תהיה מועמד תחרותי בסטנפורד (הנחשבת בד"כ טופ 5 בניהול) ובין תחרותי לסטרצ' (יותר לכיוון הסטרצ') בהרוורד (הנחשבת בד"כ ראשונה בניהול).

אני מתלבט כרגע בין רישום לקורס בהיי קיו במחיר 2500 ש"ח (כיוון שכבר עשיתי שם קורס כמותי בעבר אני מקבל 50% הנחה) לבין רישום לקורס מועדון ה 700 של קידום בו אצתרך לשלם 5000 ש"ח. האם לדעתך קורס מועדון ה 700 מצדיק את ההפרש?
    ממה שאני שומע מבוגרי שני הקורסים, הקורס של מועדון 700 חזק יותר. האם החוזק הזה שווה 2500 ש"ח? האם, נניח, עוד X נקודות ב-GMAT שוות 2500 ש"ח? שאלה סובייקטיבית (אני מניח שיש כאלה שיגידו שעבורם עוד 20 נקודות ב-GMAT שוות 5,000 ש"ח, ואחרים שיגידו שעבורם זה שווה הרבה פחות, או הרבה יותר…).

שאלה כללית לגבי המלצות: האם מכתב המלצה ממרצים שלי לשעבר אשר למדו או לימדו באונ' אליה אני פונה הנה המלצה כדאית? (קראתי כי באופן כללי המלצה ממרצים של התואר הראשון אינה מומלצת).
    אם הם לימדו באותה אוניברסיטה אך לא בביה"ס למנהל עסקים – התשובה היא בד"כ לא. אם הם לימדו בביה"ס למנהל עסקים, התשובה היא בד"כ שהם פחות מתאימים כממליץ חובה (במרבית המקרים עדיף שממליץ חובה יהיה מי שפיקח על עבודתך) אולם הם עשויים להתאים כ-extra recommender (המלצה מעבר להמלצות החובה) או כ-support email (כלומר, לשלוח אימייל תמיכה לוועדת הקבלה). ציינתי "בד"כ" כיוון שבמקרה ספציפי (בהנתן מרצה מסויים ואלטרנטיבות מסויימות לממליצי חובה אחרים) ייתכן שהתשובה ה"נכונה" תהיה שאותו מרצה כן מתאים כממליץ חובה.

תודה מראש

דני

בבקשה. הרבה הצלחה בתהליך דני!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: gidon_d

גילעם שלום,
    ראשית, רציתי להודות לך על הטיפים החשובים והתשובות המקיפות שנתת לנו בכנס בת"א לפני כחודש וחצי (בעיקר בכיתות הלימוד), וכן על הסובלנות במענה על השאלות גם בתום הדיון בכיתות.
    שמח לשמוע! תודה!

ברצוני לשאול עוד שאלה פרטית, ארוכה ומציקה לגבי כיוון קריירה.

תחומי הלימוד המעניינים אותי הם: יזמות וניהול כללי
    יליד: דצמבר 1977 (29), אנגליה.
    שירות צבאי: לוחם בסיירת צנחנים. מתוקף תפקידי כמש"ק תצפיות ביחידה, הנחתי שבועות אימונים לצוותי היחידה (פיקוד על 10-14 לוחמים) בכל אימון.
    לימודים: כ-3 חודשים לפני סיום השירות התקבלתי ללימודי מדעי המחשב ומתמטיקה באוניברסיטה העברית, ובתיאום עם היחידה נהגתי לצאת ללימודים מס' פעמים בשבוע.
    ציון פסיכומטרי: 736 (150 במתמטיקה)
    ציון ממוצע תואר: 90.24 אניח 20% עליונים, לא הצטיינות
    לימודי התואר ארכו 5 שנים (לצערי) – בשל מס' סיבות: רצוני לסיים עם ציון ממוצע 90; פעילות באגודת הסטודנטים (בפועל הועסקתי רק 5 חודשים בתור רכז מילואימניקים אבל הייתי פעיל בערך כשנה); קורס יזמות וקורסי מבואות במנהל עסקים שבהם לקחתי חלק לשם העשרה (אך לא הייתי רשום פורמלית לרובם); הפסקה יזומה למשך מס' חודשים לטפל באחיין שלי שלגביו היה חשש של אוטיסם.

ניסיון עבודה: עם סיום התואר בחרתי לפנות דווקא לעבודות ניהול, ולא תכנות.

• התחלתי בסוכנות היהודית, ראשית כמסייע במשרד, אח"כ בתור מנהל אדמיניסטרטיבי – אחראי על תיאום בין 4 מנהלי מחלקות לוגיסטיות (סה"כ 8 חודשים).
    • בהמשך, נסעתי לאנגליה ועבדתי תחילה כאיש מכירות בדוכנים בקניונים, ואח"כ (באותה חברה) כמנהל מלאי וכן כאחראי על משכורות המוכרים. החברה נבחרה כאחת מ-5 החברות הקטנות המתפתחות ביותר באותה שנה באנגליה – משמשת כסיטונאית לשאר החברות שסחרו בדוכנים בקניונים (סה"כ 8 חודשים).
    • אח"כ פתחתי עסק של דוכנים בקניונים עם שותף, ובהמשך פתחתי עסק זהה לבדי. בשל אופי העבודה, עברו דרכי הרבה עובדים, אך, בזמן נתון הועסקו ע"י 10~ עובדים (סה"כ 1 שנה).
    • בשל הרצון לעשות משהו ברמה אחרת, החלטתי לחזור לארץ ואז נחשפתי לראשונה לאופציה של לימודי מנהל עסקים לתואר שני בחו"ל. מאז שחזרתי לארץ העברתי שיעורים פרטיים במתמטיקה, אנגלית, פיסיקה ומחשבים (סה"כ 4 חודשים).

בשקלול עם השירות הצבאי ואגודת הסטודנטים : סה"כ שש שנות ניסיון.

מכיוון שאינני בטוח לאיזה פרופיל לימודי יתאימו ביותר קורות החיים הנ"ל וכמובן, מכיוון שאינני בררן כשזה מגיע ל-top 10 (אבל, המטרה היא Harvard), אשמח אם תציין לאיזה תחום לימוד אתה מאמין שיתאימו ולפי זה אם תוכל לייעץ לי מה כדאי לי לעשות כרגע כדי להציל את סכויי להתקבל (נניח הנחה היפותטית שאקבל +730 ב-GMAT).

אשמח אם תוכל לייעץ לי מה הכיוון המועדף על האוניברסיטאות הבכירות כדי שאוכל למקד את עצמי בחיפוש משרה מתאימה:
    משרה פשוטה בארגון גדול / בחברת פיננסים / בחברה בינלאומית / intern במשרד החוץ / intern בחברת סטרטאפ / intern בתור מנהל בחברה קטנה / התנדבות בתור מנהל בכיר בארגון התנדבות קטן / פתיחה מחדש של דוכנים בקניונים באירופה (ניהול בעסק פרטי)

האם כדאי, אולי, שאתחיל עוד השנה לימודי ביוטכנולוגיה?

גדעון, הרושם שלי ממה שתיארת הוא שעל עצם תחום הלימוד בו אתה מתעניין (להבדיל מתוכניותיך לקריירה שלאחר הלימודים) תהיה השפעה נמוכה יחסית על סיכויי הקבלה שלך. כדאי שתחום הלימוד יתאים לתוכנית הקריירה הזו. בנוסף, סביר כי אם ההתעניינות שלך תהיה בתחום הניהול או בתחום השיווק יהיה "קל" יותר לעכל את המועמדות שלך. מנגד, לתחום הלימוד בו אתה מתעניין (אם יש כזה) תהיה (או צריכה להיות) השפעה משמעותית על זהות בתי הספר ששמת לך למטרה.

הרושם הראשוני שלי, על סמך המידע שבידי כרגע, הוא ש (אם בסיכויי קבלה בלבד עסקינן) כדאי שתחזור בהקדם לשוק העבודה במשרה מלאה. מבין האופציות שציינת, סביר כי ניהול דוכנים בקניונים באירופה היא האופציה החזקה ביותר. היא בונה טוב למדי על הרקע הקיים שלך ונשמע סביר כי דרכה תתקדם מהר יחיסת לניהול מספר משמעותי של אנשים ולהצלחות עסקיות. התנדבות בתור מנהל בכיר יכולה להוות השלמה טובה לפעילות הקניונים, אם קיימת אופציה כזו. מבין האופציות האחרות שציינת לא זיהיתי אחת שהייתי שם אותה במקום שני מעל האחרות (ולאחר אופציית הקניונים). ייתכן כי אם תבוא עם תפקיד ספציפי שיציעו לך שלא בתחום הקניונים ואשר יכלול ניהול ואפשרויות קידום מהירות התפקיד הזה יעלה למקום ראשון. כרגע, בהנתן האופציות הכלליות שציינת, זהו הרושם הראשוני שלי.

מחכה בקוצר רוח לתשובות, ושוב תודה על הסובלנות,
    גדעון.

בבקשה, ובתקווה שזה עזר…

גילעם

dannymigdal
    חבר

הי גילעם

תודה על התשובות (על אף שקצת הבהלת אותי לגבי ה 750 ב GMAT…קשה לי להאמין שאצליח להגיע לציון כזה).

ברשותך, מספר שאלות נוספות:

כמה ממליצי חובה צריך? כמה נוספים ניתן להוסיף? האם בתי הספר יוצרים קשר עם כל הממליצים ומשוחחים איתם טלפונית או האם הם מסתפקים במכתבי ההמלצה?

האם כל בתי הספר מקיימים ראיונות בארץ (למי שמעוניין להתראיין בארץ) או שבחלקם נדרש לטוס לארה"ב לראיון?

לפי מה שאני יודע, בארה"ב הציונים ו GPA הם לפי סולם ערכים שונה, ולא בין 0-100 כמו בארץ. מהי נוסחת ההמרה? לדוגמא, ממוצע התואר שלי הנו 91, מה הציון המקביל האמריקאי?

בין מועדון 700 בקידום למועדון 700 במיטב? המלצתך?

האם המלצה טובה ועמוקה מקולגה שהיה באותו תפקיד שלי (כלומר לצידי ולא מעלי) יש לה ערך נמוך יותר מאשר המלצה יותר שטחית ופחות "מהלב" של המנהל שלי?

האם המ"פ או המג"ד שלי במילואים מהווים ממליצים טובים?

תודה מראש

דני

alexpaster
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

הי גילעם, תודה ע תשובתך

צירפתי בהמשך את שאלתי הקודמת ותשובתך. רציתי לשאול מה לדעתך הופך אותי בכל אחד מהמוסדות לסטרץ. האם זה הגיל? ציון הגימאט? הניסיון

להבנתי הניסיון מכובד ולכן הייתי שמח לדעת במה אוכל להשתפר או למה כפי ששאלתי אתה לא רואה פה מועמדות חזקה – חשוב לי לדעת על סמך מה הגעת למסקנה זו כדי שאדע מה לשפר זה אפשרי

בתודה רבה מראש

אלכס

הי גילעם

תודה על האתר הנהדר

אלכס, על סמך הנתונים שלעיל ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתנו מועמד תחרותי (קצת לכיוון ה-stretch) ב-London Business School. באינסאד תהיה בין תחרותי לסטרצ' להערכתנו (קרוב יותר לסטרצ'). הרוורד יהיה סטרצ'.

תודה ויום טוב

אלכס

בהצלחה אלכס!

צוות ארינגו
    (גילעם)

Jonathan99
    חבר
    מספר הפוסטים: 22

To: All

I wanted to comment on the messages on the Ask Aringo forum. The feedback is usually helpful, but I have some concerns:

People sometimes get carried away with trying to get Gilam's "Gushpanka" approval. Gilam is the most experienced admissions consultant in Israel, but his feedback in the forum is only one person's opinion. There's a danger in reading too much into it.

Sometimes the interactions are akin to Tarot card readings or like asking your best friend in high school, "Am I pretty?" In particular the ranking of candidates as "Competitive" or "Stretch" is VERY subjective. My fear is that some viable candidates might be scared off by the assessments and forego applying to Harvard, Wharton, INSEAD etc. just because one person discouraged them.

Itair
    חבר
    מספר הפוסטים: 193

דני,

גלעם יסלח לי, אך אשתדל לעזור ממה שאני יודע.

לאוניברסיטאות שאתה מדבר עליהן דרושות שתי המלצות (אם אני לא טועה הרוורד ואו סטנפורד שלוש) כאשר הדרישה ברוב במקומות ממישהו שהיה מנהל שלך. כמו כן, לדעתי המלצה ממישהו שעובד איתך (peer) היא חסרת משמעות.

לגבי ה- GPA: אין נוסחא פשוטה, אלא המרה משוקללת ומורכבת. 91 זה מעל 3.5.

לגבי GMAT – לך על מיטב, אפילו אל תחשוב פעמיים.

ראיונות: על מנת להתראיין ברוב ה TOP10 (אם לא כולם) לא תצטרך לצאת מהארץ (טלפוני או בוגר או admission officer שמגיע לארץ)

מקווה שעזרתי (ושלא הטעתי….)

איתי

dannymigdal
    חבר

To: Itair

איתי

מעולה! עזרת לי מאוד.

BTW, אתה סטודנט כיום? היכן?

אם כן, אשמח אם תיצור איתי קשר במייל :[email protected]

תודה

דני

y_s11
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

To: All

גלעם שלום,

אני נמצא בתחילת דרכי לתחילת לימודי ה MBA בארה"ב.אשמח אם תוכל להעריך את סיכויי לאור הנתונים המצורפים.

כיום אני סטודנט שנה רביעית בהנדסת תעשייה וניהול ממוצע ציונים כ 80.(באוניברסיטה הפתוחה – הציון נכלל בין הטופ 30% ).נכון להיום אני עובד בתעשייה אווירית בניהול פרויקטים – התפקיד כולל עבודה צמודה עם ראשי הפרויקטים השונים בנושאי תכנון לוחות זמנים, ניהול סיכונים, תקציב ועוד.

בנוסף אני מריץ שנה שנייה של מחנה קיץ למשפחות מכל העולם. שנה שעברה המייזם התרומם לאחר נסיעת שיווק לירידים ברחבי ארה"ב, הצגת הפרויקט למשפחות שונות, במהלך שנת 2006 יצרתי קשר עם משפחות וסוכנויות מכל העולם, אך עקב פרוץ המלחמה כל המשפחות ביטלו את הגעתם. כרגע אני עובד על קיץ 2007 בתקווה כי ההענות תהיה זהה.

את הרפתקאותיי כמנהל התחלתי עוד בצבא כקצין ביחידה מובחרת. מפקד צוות של כ16 לוחמים, בניית אימונים לפלוגות וחניכה הם חלק מתפקידיי הניהול אותם ביצעתי בעת שירותי.

כיום אני מתחיל את קורס הGMAT ומעוניין לדעת את סיכויי להתקבל לטופ 10 (בייחוד רוס וקלוג). בנוסף אשמח לדעת מהו ציון רף תחתון אותו אסור לי לעבור.

בנוסף אני מעוניין להעזר בשרותיי ARINGO במהלך ההכנות להרשמה.

לסיום אני מצטרף לרבים אחרים בתודות על הפורום הנהדר אשר מסייע לכל אחד לצאת אל העולם הגדול.

yaden
    חבר

Good Luck

ronnie11
    חבר
    מספר הפוסטים: 25

To: yaden

(משום מה, אני לא רואה את ההודעה שפרסמתי פה שבוע שעבר….)

ולכן, הנה ניסיון נוסף:

גלעם – דבר ראשון אני חייב להצטרף לכל המילים החמות על האתר. אני אחרי קריאה רצופה שלו מפתיחתו (זה היה קשה…) ומעל לכל בולטת הסבלנות, המקצועיות והאדיבות!

פרסמתי פה בעבר את הרקע שלי אך הנה הוא שוב בקצרה לטובת השאלות שבדרך:

שמי רוני ואני רס"ן בצבא. אהיה בן 28 בזמן הגשת האפלייקשיינים (2008).

רקע תעסוקתי:

תפקידיי הבולטים בשנים האחרונות בצבא היו מפקד פלוגה במשך כמעט ושנתיים (פיקוד על 120 לוחמים). בתקופה זו צברתי לא מעט הישגים מנהיגותיים/פיקודיים "מוכחים": קצין מצטיין מטעם קצין החיל הראשי, דירוג ראשון בקרב דירוגי הקצונה החיילית, פלוגה מצטיינת פעמיים ברציפות, תעודות הערכה (הן למסגרת והן אישיות), החזקה במס' "שיאים" רלוונטים בתחום ניהול כוח האדם, אחוזי נשר, הצלחות מבצעיות וכו'.

בסיום התפקיד הוצעו לי מס' רב של תפקידי קידום שבסופו של תהליך בחרתי בתפקיד שאני מבצע כיום.

הדרך הטובה ביותר (והנוחה) בשבילי להציג תפקיד ייחודי זה כמעין פרוייקט יזמות בתוך הצבא. אני מלווה של פרוייקט פיתוח אמל"ח גדול מאד בצבא. בתפקיד זה אני אחראי החל מגיבוש תפיסת ההפעלה, כתיבת הספרות, התורה וטכניקות – כל זאת למול אישור הבכירים ביותר בצבא – דרך הקמת יחידה חדשה לקליטת האמל"ח: מיסוד מנגון איתור מיון וגיוס כוח האדם, איפיון וקליטת האמצעים ליחידה הקולטת, ניהול תקציבים וכו'.

בחודשים הקרובים אני אמור להתמנות למפקדה הראשון של המסגרת הקולטת אמל"ח זה.

רקע לימודים:

את לימודי למדתי באוניברסיטה העברית במדעי הרוח. סיימתי בממוצע 89. הלימודים בוצעו במסגרת תוכנית יוקרתית לקצינים קרביים מצטיינים ובמימון מלא של הצבא.

אני כרגע מתחיל את קורס ה – GMAT שלי ומצפה לציון בסביבות ה – 700.

יש לי יכולת להביא המלצות חזקות מאד הן ממפקדי הישירים והן מבכירים בצבא שמכירים את עבודתי מקרוב.

ועכשיו לשלב השאלות:

1. כיצד אתה מעריך את סיכויי בתוכניות הבאות: הרוורד, קולומביה, סטנפורד, ייל, משיגן, LBS,TUCK, NYU ?

2. אני מתלבט לגבי האסטרטגיה שעלי לנקוט בהגשת האפליקישיינים: האם להציג עצמי כמישהו שבדרך לשינוי קריירה, או כמי שעתידו בצבא לפניו – שכן אני אמור להתמודד על קידום במידה ואני מחליט להשאר בצבא? (אני אוכל לתמוך את האסטרטגיה השנייה באמצעות ההמלצות). דרך אגב אלו באמת שתי האופציות שיש לי…

3. לפחות את השנה הראשונה אני אלמד במימון חלקי של הצבא כולל משכורת. אני מאמין שנתון זה יקנה לי נקודות זכות מסוימות באזכור נכון בחיבורים (האם כך?). האם הדבר יפגע בסיכויים (הקטנים יחסית ממה שהבנתי פה באתר) לקבל מלגה? איך אתה רואה את הטרייד אוף בין היתרון לחסרון של שימוש "בקלף" זה?

4. אני מתכנן להגיש כ – 4 אפלייקשינים בסיבוב ראשון. מהו המינון המומלץ להגשת בין התוכניות בטופ 5 לשאר (בהנחה שלתוכניות אלו קשה יותר להתקבל)? שאיפותיי ללימודים הן לפי הסדר שהן רשומות.

תודה מראש על התשובה,

רוני

Yoto
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

Dear Gilam,

I must first join all congratulations for how wonderful and useful this site is.

I actually already initiated contact with aringo and looking forward towards my first appointment.But, I kinda wanted to get your general impression of my candidacy before I begin.

26.5 years old. graduated as B.Sc in Computer Science (majored in Bioinformatics) from Ben Gurion University with GPA 89 (Magna cum -laude).

I worked as a Psychometric insturctor for almost 3 years as a student and currently employed as a software engineer in a Hi tech firm (will have a year and 3-4 months of employment there once I hand in the October applications).

don't hold a managerial position at the moment but I am a leutennant (platoon leader) in my reserve army batallion and I did command approximately 30 troops on my Military service (was a company leader).

I'm thinking about Harvard, Stanford, Columbia, Tuck, Duke, Berkley or Ross (but basically others among top 10 and 20 are also an option).

Can you tell what my chances are? Should I be aiming towards different programs where I might have better chances?

Thanks in advance.

Yotam.

Yoto
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

To: yotam.oren

BTW – I forgot to mention I didn't attend the GMAT just yet. planning to do it soon… (I got 752 on my psychometric – hope to high as well).
    VanceHammersly
    חבר

שלום,

אני לומד קולנוע באוניברסיטת תל אביב ומסיים השנה את התואר בהצטיינות. אני מעוניין ללמוד או בצרפת או בספרד (עם עדיפות למדריד). הבנתי שהתואר בקולנוע יכול לשחק לטובתי אך גם לרעתי משום שמקצים מספר מקומות קטן לאנשים בעלי תואר מתחום האומנות. כמו כן, אין לי כמעט נסיון תעסוקתי.

בהנחה שאקבל ציון gmat

מספק ואכתוב חיבורים טובים, מה לדעתכם סיכויי הקבלה שלי?

nireli
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

To: aringo, gideonj, gidon_d

שלום גלעם,
    יש לי שאלה בנוגע לקבלה לתכניות MBA מובילות.

אני בן 32, למדתי באוניב' ת"א תארים ראשונים בחשבונאות ומשפטים וגם MBA. למדתי גם תואר שני במשפטים באירופה (לצערי בתכנית לא כ"כ מוכרת). סיימתי את כל תארי בהצטיינות או הצטיינות יתרה. ציון הג'ימאט שלי 710 ופסיכומטרי 732. יש לי רקע תעסוקתי מגוון בתחומי מחשבים, משפטים, וייעוץ פיננסי כשכיר וכיזם, אך כל אלו אינם מספיקים (מניסיון) ע"מ להתקבל לאחת מחברות הייעוץ האסטרטגי / הבנקים להשקעות או כל אחת מהחברות הבינ"ל המובילות האחרות. על מנת להצליח לחברות אלו אני מעוניין לעשות תואר שני באחת מהטופ-10. מהם לדעתך סיכויי הקבלה שלי בכל אחת מהאוני'? האם גילי מהווה בעייה ? האם עדיף באירופה או בארה"ב ? עקב גילי אני מעוניין להתחיל כמה שיותר מהר את התוכנית הקצרה ביותר האפשרית, מהן האופציות ? מהו הזמן המינימלי הנדרש להגשת בקשה מלאה בהנחה שאני מקדיש את כל זמני רק לבקשה?

תודה רבה.

zebra
    חבר

תודה על התשובה

האם תוכל להמליץ לי על תוכניות שבהן אהיה תחרותי או חזק?

מתשובתך אני מבין שאין לי ממש מה לחפש בעשיריה הראשונה :-(

אשמח אם יש תוכניות בעשיריה השנייה שבהן אהיה חזק…

הייתי מעונין בתוכניות ששמות דגש על ניהול כללי או בסביבה טכנולוגית או ייעוץ

בהתאם להמלצתך אוכל לעשות מחקר יותר רציני בעניין ולקבל כיוון

תודה

zebra
    חבר

כדרך אגב, עשיתי reply להודעה המקורית, אני מקווה שתוכל למצוא אותה

תודה

omry25
    חבר

שלום גלעם!

קודם כל, כמו כולם- אני חייב להודות לך, ולאתר הזה, שבאמת מספק מידע עצום וחשוב, שכמעט ובלתי אפשרי למצוא (לפחות בעברית..) במקומות אחרים.

אני אודה לך אם תנתח את סיכויי להתקבל לאחת מהתכניות המובילות. בין היתר חשבתי על

UCLA, Yale, Duke, Cornell.

אני עומד לסיים תואר כפול באוניברסיטת חיפה, משפטים (ממוצע 88, משהו כמו 20% עליונים) וכלכלה (זה היה המקצוע המשני, והציונים בהתאם נמוכים יותר- סביב ה- 75). אני מתחיל בספטמבר התמחות במשרד מסחרי בת"א, ואני מעוניין להמשיך למסלול של תואר שני במנהל עסקים מיד לאחר הסטאז', או אחרי עוד שנה.

עוד נקודות חזקות (לדעתי) שראוי לציין- הייתי חבר בכתב עת משפטי במסגרת הפקולטה, וגם כתבתי בעצמי (בניגוד לרוב כתבי העת בו עורכים מאמרים של אחרים..) מספר מאמרים ארוכים שהתפרסמו. אני לא יודע כמה חשובה יכולת ביטוי בכתב (לפחות בעברית) לוועדות הקבלה, אבל לפחות בעניין זה יש לי "קבלות" (ואני גם אוכל לקבל המלצה מהעורך, שהוא מרצה באוניברסיטה, וגם בארה"ב, במקומות כמו ברקלי). בנוסף- התנדבתי במסגרת סיוע משפטי לאוכלוסיות חלשות במשך כשנה.

נסיון תעסוקתי- 3 שנים שירות קרבי, בין היתר בתור מפקד על כ- 15 טירונים, ותפקיד הדרכתי שבמסגרתו הייתי אחראי על 3-4 אנשים. שנה בסלקום בתור נציג שירות, ושלוש שנים בתפקיד אבטחה (שכלל הרבה יותר אחריות מאשר מאבטח פשוט..) בבנק במהלך לימודיי. כאמור, תהיינה לי עוד שנה או שנתיים נסיון במשרד עו"ד.

לגבי ג'ימאט- אני מתכנן לגשת בחודשים הקרובים. בוא נצא משתי נקודות הנחה חלופיות- 700, 730.

אני חושב שיש לי שתי בעיות עיקריות בנתונים- ראשית, אני לא בטוח שהנסיון התעסוקתי שלי מרשים מספיק, במיוחד מבחינה ניהולית. שנית, הציונים הנמוכים בתואר המשני שלי. את מיטב ההשקעה ניתבתי למשפטים, והשגתי ציונים לא רעים, אבל בכלכלה הציונים נמוכים יחסית.

בכל מקרה, אשמח לדעת מה דעתך על הסיכויים, והאם בכלל כדאי לכוון את המרץ לעניין, ואיך אפשר לעקר את החסרונות. במידה והסיכויים נמוכים, האם כדאי ללכת על מקומות של טופ 20 ולא טופ 10 (ואם כן- האם יש לך המלצה מסויימת?)

תודה מראש,

עומרי

Itair
    חבר
    מספר הפוסטים: 193

To: omry25

עומרי, מהכרות עם המסלול של משפטים וכלכלה באוניברסיטת חיפה, אתה יכול לשקול אופציה לא "לדווח" על התואר הזה בכלל. לא בטוח מה יותר טוב…..

JoeCool
    חבר
    מספר הפוסטים: 267

Omry,

From experience I can tell you that preparing a strong application during staj is very hard. It can, and has been done, but it is not simple, especially if you are working at a busy firm in Tel Aviv.

I would recommend waiting another year, getting some more WE and appling after you pass the bar.

AZ

EyalKl
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

שלום גילעם,

אני בן 27 ומעוניין בלחימודי מנהל עסקים בחו"ל ב- top 10 והייתי שמח לקבל ממך הערכבה לגבי סיכויי קבלה ל- stanford columbia HBS MIT Wharton.

רקע לימודי:

תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מאוניברסיטת ת"א סיום בממוצע 93 (10 אחוז עליונים במחזור) (CUM LUDA)

GMAT טרם עשיתי אבל אני מעריך ציון 700-710 לפי מבחני הכנה.

רקע תעסוקתי:

5 שנים בתור קצין בצה"ל במרכז הטכנולוגי של חיל המודיעין דרגת סרן(עתודאי).

כיום אני ראש צוות פיתוח במרכז (ניהול 10 עובדים)

כמו כן יש לי ניסיון בהובלה של צוות בניסוים בשטח במסגרת השירות.

לפני כן עבדתי בתור סטודנט שנתיים (גיל 20-22) בחברת סארטאפ בתחום התקשרות בצוות עיבוד אותות.

האם אתה חושב שיש לי סיכוי טוב להתקבל ל-top10 כיום? אם לא האם להישאר תפקיד נוסף בצבא 3 שנים ולצבור עוד ניסיון ניהולי ישפרו את הסיכוי? (אז אני אשתחרר בגיל 31)

ואם אני לא יכול להתאים לתוכניות שציינתי האם תוכל לציין תוכניות שיש לי סיכוי טוב להתקבל אליהם.

תודה, אייל

EyalKl
    חבר

שלום גילעם,

אני בן 27 ומעוניין בלחימודי מנהל עסקים בחו"ל ב- top 10 והייתי שמח לקבל ממך הערכבה לגבי סיכויי קבלה ל- stanford columbia HBS MIT Wharton.

רקע לימודי:

תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מאוניברסיטת ת"א סיום בממוצע 93 (10 אחוז עליונים במחזור) (CUM LUDA)

רקע תעסוקתי:

לפני כן עבדתי בתור סטודנט שנתיים (גיל 20-22) בחברת סארטאפ בתחום התקשרות בצוות עיבוד אותות.

האם אתה חושב שיש לי סיכוי טוב להתקבל ל-top10 כיום? אם לא האם להישאר תפקיד נוסף בצבא 3 שנים ולצבור עוד ניסיון ניהולי ישפרו את הסיכוי? (אז אני אשתחרר בגיל 31)

ואם אני לא יכול להתאים לתוכניות שציינתי האם תוכל לציין תוכניות שיש לי סיכוי טוב להתקבל אליהם.

תודה, אייל

aringo
    חבר

To: y_s11

גלעם שלום,

אני נמצא בתחילת דרכי לתחילת לימודי ה MBA בארה"ב.אשמח אם תוכל להעריך את סיכויי לאור הנתונים המצורפים.

כיום אני סטודנט שנה רביעית בהנדסת תעשייה וניהול ממוצע ציונים כ 80.(באוניברסיטה הפתוחה – הציון נכלל בין הטופ 30% ).נכון להיום אני עובד בתעשייה אווירית בניהול פרויקטים – התפקיד כולל עבודה צמודה עם ראשי הפרויקטים השונים בנושאי תכנון לוחות זמנים, ניהול סיכונים, תקציב ועוד.

בנוסף אני מריץ שנה שנייה של מחנה קיץ למשפחות מכל העולם. שנה שעברה המייזם התרומם לאחר נסיעת שיווק לירידים ברחבי ארה"ב, הצגת הפרויקט למשפחות שונות, במהלך שנת 2006 יצרתי קשר עם משפחות וסוכנויות מכל העולם, אך עקב פרוץ המלחמה כל המשפחות ביטלו את הגעתם. כרגע אני עובד על קיץ 2007 בתקווה כי ההענות תהיה זהה.

את הרפתקאותיי כמנהל התחלתי עוד בצבא כקצין ביחידה מובחרת. מפקד צוות של כ16 לוחמים, בניית אימונים לפלוגות וחניכה הם חלק מתפקידיי הניהול אותם ביצעתי בעת שירותי.

כיום אני מתחיל את קורס הGMAT ומעוניין לדעת את סיכויי להתקבל לטופ 10 (בייחוד רוס וקלוג). בנוסף אשמח לדעת מהו ציון רף תחתון אותו אסור לי לעבור.

בנוסף אני מעוניין להעזר בשרותיי ARINGO במהלך ההכנות להרשמה.

לסיום אני מצטרף לרבים אחרים בתודות על הפורום הנהדר אשר מסייע לכל אחד לצאת אל העולם הגדול. תודה!

לגבי GMAT מינימלי – ב-5 השנים האחרונות לא נתקלתי במועמד ישראלי שהתקבל לבי"ס טופ-10 עם פחות מ-580. זה קורה בכל שנה שמעטים בעולם מתקבלים עם פחות, אך נדיר יחסית. עם זאת, הממוצע של המתקבלים הוא בד"כ סביב 700-710, וככל שתתרחק כלפי מטה מממוצע זה כך יהיה קשה יותר להתקבל.

אם נניח חיבורים והמלצות חזקים ו-GMAT 680, תהיה להערכתי בין תחרותי לסטרצ' ברוס (יותר לכיוון התחרותי) ובטאק. קלוג, וורטון, קולומביה, MIT יהיו סטרצ' להערכתי.

בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: ronnie11

(משום מה, אני לא רואה את ההודעה שפרסמתי פה שבוע שעבר….)

ולכן, הנה ניסיון נוסף:

גלעם – דבר ראשון אני חייב להצטרף לכל המילים החמות על האתר. אני אחרי קריאה רצופה שלו מפתיחתו (זה היה קשה…) ומעל לכל בולטת הסבלנות, המקצועיות והאדיבות! תודה רבה רוני! שמח לשמוע.

פרסמתי פה בעבר את הרקע שלי אך הנה הוא שוב בקצרה לטובת השאלות שבדרך:

שמי רוני ואני רס"ן בצבא. אהיה בן 28 בזמן הגשת האפלייקשיינים (2008).

רקע תעסוקתי:

תפקידיי הבולטים בשנים האחרונות בצבא היו מפקד פלוגה במשך כמעט ושנתיים (פיקוד על 120 לוחמים). בתקופה זו צברתי לא מעט הישגים מנהיגותיים/פיקודיים "מוכחים": קצין מצטיין מטעם קצין החיל הראשי, דירוג ראשון בקרב דירוגי הקצונה החיילית, פלוגה מצטיינת פעמיים ברציפות, תעודות הערכה (הן למסגרת והן אישיות), החזקה במס' "שיאים" רלוונטים בתחום ניהול כוח האדם, אחוזי נשר, הצלחות מבצעיות וכו'. כל הכבוד רוני!

בסיום התפקיד הוצעו לי מס' רב של תפקידי קידום שבסופו של תהליך בחרתי בתפקיד שאני מבצע כיום.

הדרך הטובה ביותר (והנוחה) בשבילי להציג תפקיד ייחודי זה כמעין פרוייקט יזמות בתוך הצבא. אני מלווה של פרוייקט פיתוח אמל"ח גדול מאד בצבא. בתפקיד זה אני אחראי החל מגיבוש תפיסת ההפעלה, כתיבת הספרות, התורה וטכניקות – כל זאת למול אישור הבכירים ביותר בצבא – דרך הקמת יחידה חדשה לקליטת האמל"ח: מיסוד מנגון איתור מיון וגיוס כוח האדם, איפיון וקליטת האמצעים ליחידה הקולטת, ניהול תקציבים וכו'.

בחודשים הקרובים אני אמור להתמנות למפקדה הראשון של המסגרת הקולטת אמל"ח זה.

רקע לימודים:

את לימודי למדתי באוניברסיטה העברית במדעי הרוח. סיימתי בממוצע 89. הלימודים בוצעו במסגרת תוכנית יוקרתית לקצינים קרביים מצטיינים ובמימון מלא של הצבא.

אני כרגע מתחיל את קורס ה – GMAT שלי ומצפה לציון בסביבות ה – 700.

יש לי יכולת להביא המלצות חזקות מאד הן ממפקדי הישירים והן מבכירים בצבא שמכירים את עבודתי מקרוב.

ועכשיו לשלב השאלות:

1. כיצד אתה מעריך את סיכויי בתוכניות הבאות: הרוורד, קולומביה, סטנפורד, ייל, משיגן, LBS,TUCK, NYU ?
    בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים תהיה להערכתי בין תחרותי לסטרצ' בהרוורד וב-ייל, סטרצ' בסטנפורד ותחרותי במישיגן, בטאק, ב-LBS וב-NYU (מבין אלה NYU קצת לכיוון הסטרצ' ו-LBS קצת לכיוון ה-"חזק").

2. אני מתלבט לגבי האסטרטגיה שעלי לנקוט בהגשת האפליקישיינים: האם להציג עצמי כמישהו שבדרך לשינוי קריירה, או כמי שעתידו בצבא לפניו – שכן אני אמור להתמודד על קידום במידה ואני מחליט להשאר בצבא? (אני אוכל לתמוך את האסטרטגיה השנייה באמצעות ההמלצות). דרך אגב אלו באמת שתי האופציות שיש לי…
    על סמך הנתונים (המוגבלים) שבידי כרגע, ובהסתכלות על סיכויי קבלה בלבד, הערכתי (הסובייקטיבית!) היא כי האופציה השניה תהיה חזקה יותר בקרב מרבית ועדות הקבלה.

3. לפחות את השנה הראשונה אני אלמד במימון חלקי של הצבא כולל משכורת. אני מאמין שנתון זה יקנה לי נקודות זכות מסוימות באזכור נכון בחיבורים (האם כך? להערכתי אכן כן). האם הדבר יפגע בסיכויים (הקטנים יחסית ממה שהבנתי פה באתר) לקבל מלגה? איך אתה רואה את הטרייד אוף בין היתרון לחסרון של שימוש "בקלף" זה? במרבית המקרים השיקולים למתן מילגה לישראלים הם שיקולי merit. כלומר – הנה מועמד שאנחנו מאוד רוצים שיבוא, בואו נציע לו מילגה. לכן, המימון הצבאי לא ישפיע על השיקול הזה. ייתכן שהמימון הצבאי ישפיע אם, נניח, יתלבטו בינך לבין אחר ושניכם תהיו דומים מבחינת merit. בנוסף הוא ישפיע אם כן יתקיימו שיקולי need בתוכנית מסויימת ל-2008. כאמור, הטרייד אוף שציינת אכן קיים, ועל סמך הנתונים שבידי כרגע הנטייה שלי, מתוך הערכה שהקלף יסייע לקבלה, היא להשתמש בקלף הזה.

4. אני מתכנן להגיש כ – 4 אפלייקשינים בסיבוב ראשון. מהו המינון המומלץ להגשת בין התוכניות בטופ 5 לשאר (בהנחה שלתוכניות אלו קשה יותר להתקבל)? שאיפותיי ללימודים הן לפי הסדר שהן רשומות.
    מהי רמת הסיכון שאתה מעוניין בה? עד כמה אתה רוצה להבטיח את קבלתך? עד כמה חשובים לך הסיכויים למילגה משמעותית?התשובה משתנה מאדם לאדם. למועמד ה"ממוצע" הייתי ממליץ לפנות ל-5-7 מקומות (בשני הסיבובים) ולכלול בהם 1-2 בתי"ס בהם הוא מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית, 1-3 בתי"ס בהם הוא מועמד תחרותי, ו-1-2 בתי"ס בהם הוא בסטרצ'.

תודה מראש על התשובה,

רוני

בבקשה רוני. מקווה שעזרתי.

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

Dear Gilam,

I must first join all congratulations for how wonderful and useful this site is.

I actually already initiated contact with aringo and looking forward towards my first appointment.But, I kinda wanted to get your general impression of my candidacy before I begin.

26.5 years old. graduated as B.Sc in Computer Science (majored in Bioinformatics) from Ben Gurion University with GPA 89 (Magna cum -laude).

I worked as a Psychometric insturctor for almost 3 years as a student and currently employed as a software engineer in a Hi tech firm (will have a year and 3-4 months of employment there once I hand in the October applications).

don't hold a managerial position at the moment but I am a leutennant (platoon leader) in my reserve army batallion and I did command approximately 30 troops on my Military service (was a company leader).

I'm thinking about Harvard, Stanford, Columbia, Tuck, Duke, Berkley or Ross (but basically others among top 10 and 20 are also an option).

Can you tell what my chances are? Should I be aiming towards different programs where I might have better chances?

Yotam, assuming strong essays and recommendations and a GMAT of, say, 700-720 (sounds attainable based on your level of English in this message + the CS Magna Cum Ladue), my impression is that you'll be a competitive-to-strong candidate at Tuck, a strong candidate with potential for a significant scholarship at Duke and a competitive candidate at Berkeley and Ross. My impression that you'll be competitive-to-stretch at Harvard and Stanford. So, looks like you have a fairly well-diversified and balanced list of schools here.

Thanks in advance.

Yotam.

You're welcome. Good luck Yotam!

The aringo Team
    (Gilam)

aringo
    חבר

To: VanceHammersly

שלום,

אני לומד קולנוע באוניברסיטת תל אביב ומסיים השנה את התואר בהצטיינות. אני מעוניין ללמוד או בצרפת או בספרד (עם עדיפות למדריד). הבנתי שהתואר בקולנוע יכול לשחק לטובתי אך גם לרעתי משום שמקצים מספר מקומות קטן לאנשים בעלי תואר מתחום האומנות. כמו כן, אין לי כמעט נסיון תעסוקתי.

בהנחה שאקבל ציון gmat מספק ואכתוב חיבורים טובים, מה לדעתכם סיכויי הקבלה שלי?

תחת ההנחה כי אתה פונה לתוכניות MBA וכי יהיו לך חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של, נניח, 670, תהיה להערכתנו מועמד חזק ב-IESE, ב-Empresa וב-HEC (פריז). ב-INSEAD תהיה בין תחרותי לסטרצ' להערכתנו.

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: nireli

שלום גלעם,
    יש לי שאלה בנוגע לקבלה לתכניות MBA מובילות.

אני בן 32, למדתי באוניב' ת"א תארים ראשונים בחשבונאות ומשפטים וגם MBA. למדתי גם תואר שני במשפטים באירופה (לצערי בתכנית לא כ"כ מוכרת). סיימתי את כל תארי בהצטיינות או הצטיינות יתרה. ציון הג'ימאט שלי 710 ופסיכומטרי 732. יש לי רקע תעסוקתי מגוון בתחומי מחשבים, משפטים, וייעוץ פיננסי כשכיר וכיזם, אך כל אלו אינם מספיקים (מניסיון) ע"מ להתקבל לאחת מחברות הייעוץ האסטרטגי / הבנקים להשקעות או כל אחת מהחברות הבינ"ל המובילות האחרות. על מנת להצליח לחברות אלו אני מעוניין לעשות תואר שני באחת מהטופ-10. מהם לדעתך סיכויי הקבלה שלי בכל אחת מהאוני'? האם גילי מהווה בעייה ? האם עדיף באירופה או בארה"ב ? עקב גילי אני מעוניין להתחיל כמה שיותר מהר את התוכנית הקצרה ביותר האפשרית, מהן האופציות ? מהו הזמן המינימלי הנדרש להגשת בקשה מלאה בהנחה שאני מקדיש את כל זמני רק לבקשה?

ניר, לגבי הגיל – גילך יקשה מעט על סיכויי הקבלה שלך למרבית התוכניות המובילות. לא מדובר ב-deal breaker אלא בחסרון (קטן יחסית ב-וורטון למשל, וגדול יחסית בהרוורד למשל) אשר ניתן לאזנו ע"י נתונים חזקים אחרים.

העובדה שיש לך MBA תקשה על קבלתך – תצטרך לספק הסבר משכנע מדוע יש לך צורך ב-MBA נוסף. ישנן תוכניות (ברקלי למשל) בהן לא תוכל להתקבל בגלל שיש לך כבר MBA.

להערכתי עם חיבורים והמלצות חזקים תהיה בין תחרותי לסטרצ' בוורטון, ב-MIT, באינסאד, בשיקגו (לכיוון התחרותי), בקלוג, ב-NYU (לכיוון התחרותי) ובקולומביה, סטרצ' בהרוורד ובסטנפורד, תחרותי בטאק ובמישיגן. היות ואתה ממוקד על תוכניות קצרות, כדאי שתסתכל ספציפית על קולומביה (the accelerated program) ואינסאד, וכן על IMD שבשוייץ (שבה הגיל שלך מהווה concern קטן מאוד, אם בכלל). תוכל לראות רשימה של תוכניות בנות כשנה כאן.

לגבי הזמן המינימלי להגשת בקשה – ניתן להכין בקשה תוך ימים ספורים. מדובר בכלי שיווקי, כך שאפשר להמשיל את זה לטקסט של מודעת פרסומת של 5 מילים על שלט חוצות – ניתן להכינו תוך שעה, נכון? אך לעיתים מקדישים לכך תהליך צוותי של כמה חודשים. בדומה לכך, בד"כ יש יחס הפוך בין מהירות הכנת הבקשה לבין סיכויי הקבלה. מרבית המועמדים עוברים תהליך של 4-10 חודשים (ברוטו, תוך כדי עבודה) על מנת להכין כ-5 בקשות באיכות גבוהה.

תודה רבה.

בבקשה והרבה הצלחה בתהליך.

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

תודה על התשובה

האם תוכל להמליץ לי על תוכניות שבהן אהיה תחרותי או חזק?

מתשובתך אני מבין שאין לי ממש מה לחפש בעשיריה הראשונה :-(

אשמח אם יש תוכניות בעשיריה השנייה שבהן אהיה חזק…

הייתי מעונין בתוכניות ששמות דגש על ניהול כללי או בסביבה טכנולוגית או ייעוץ

בהתאם להמלצתך אוכל לעשות מחקר יותר רציני בעניין ולקבל כיוון

תודה

בהחלט… תן בין השאר מבט על קרנגי מלון (תחרותי עד חזק, קרוב יותר לחזק, פוטנציאל למילגה), טקסס (חזק, פוטנציאל למילגה משמעותית), דרדן (תחרותי), קורנל (תחרותי עד חזק), טאק (תחרותי), מישיגן (תחרותי).

בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

שלום גלעם!

קודם כל, כמו כולם- אני חייב להודות לך, ולאתר הזה, שבאמת מספק מידע עצום וחשוב, שכמעט ובלתי אפשרי למצוא (לפחות בעברית..) במקומות אחרים.

אני אודה לך אם תנתח את סיכויי להתקבל לאחת מהתכניות המובילות. בין היתר חשבתי על

UCLA, Yale, Duke, Cornell.

אני עומד לסיים תואר כפול באוניברסיטת חיפה, משפטים (ממוצע 88, משהו כמו 20% עליונים) וכלכלה (זה היה המקצוע המשני, והציונים בהתאם נמוכים יותר- סביב ה- 75). אני מתחיל בספטמבר התמחות במשרד מסחרי בת"א, ואני מעוניין להמשיך למסלול של תואר שני במנהל עסקים מיד לאחר הסטאז', או אחרי עוד שנה.

עוד נקודות חזקות (לדעתי) שראוי לציין- הייתי חבר בכתב עת משפטי במסגרת הפקולטה, וגם כתבתי בעצמי (בניגוד לרוב כתבי העת בו עורכים מאמרים של אחרים..) מספר מאמרים ארוכים שהתפרסמו. אני לא יודע כמה חשובה יכולת ביטוי בכתב (לפחות בעברית) לוועדות הקבלה, אבל לפחות בעניין זה יש לי "קבלות" (ואני גם אוכל לקבל המלצה מהעורך, שהוא מרצה באוניברסיטה, וגם בארה"ב, במקומות כמו ברקלי). בנוסף- התנדבתי במסגרת סיוע משפטי לאוכלוסיות חלשות במשך כשנה.

נסיון תעסוקתי- 3 שנים שירות קרבי, בין היתר בתור מפקד על כ- 15 טירונים, ותפקיד הדרכתי שבמסגרתו הייתי אחראי על 3-4 אנשים. שנה בסלקום בתור נציג שירות, ושלוש שנים בתפקיד אבטחה (שכלל הרבה יותר אחריות מאשר מאבטח פשוט..) בבנק במהלך לימודיי. כאמור, תהיינה לי עוד שנה או שנתיים נסיון במשרד עו"ד.

לגבי ג'ימאט- אני מתכנן לגשת בחודשים הקרובים. בוא נצא משתי נקודות הנחה חלופיות- 700, 730.

אני חושב שיש לי שתי בעיות עיקריות בנתונים- ראשית, אני לא בטוח שהנסיון התעסוקתי שלי מרשים מספיק, במיוחד מבחינה ניהולית. שנית, הציונים הנמוכים בתואר המשני שלי. את מיטב ההשקעה ניתבתי למשפטים, והשגתי ציונים לא רעים, אבל בכלכלה הציונים נמוכים יחסית.

בכל מקרה, אשמח לדעת מה דעתך על הסיכויים, והאם בכלל כדאי לכוון את המרץ לעניין, ואיך אפשר לעקר את החסרונות. במידה והסיכויים נמוכים, האם כדאי ללכת על מקומות של טופ 20 ולא טופ 10 (ואם כן- האם יש לך המלצה מסויימת?)

עומרי, עם חיבורים והמלצות חזקים ו-GMAT 730 תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק בקורנל וב-דיוק, תחרותי ב-UCLA ובין תחרותי לסטרצ' ב-ייל. עם 700 תהיה להערכתי תחרותי בקורנל, בדיוק וב-UCLA (קצת לכיוון הסטרצ' באחרון). ייל יהיה סטרצ'. נגעת נכון בחסרונות (וביתרונות). קצת קשה לי לענות תשובות בעלות בסיס סביר על שאלותיך האחרות בהעדר נתונים (העדפות בבחירת בתי ספר – רמת/פרופיל סיכון, אזור, תחומי חוזק, school culture וכן מהן האלטרנטיבות והשיקולים האישיים בבואך להחליט אם להשקיע בכיוון של ה-MBA בתוכניות המובילות).

תודה מראש,

עומרי

בהצלחה עומרי!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: EyalKl

שלום גילעם,

רקע לימודי:

רקע תעסוקתי:

אייל, בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ותחת הנתונים וההערכות שציינת, להערכתי תהיה מועמד תחרותי ב-וורטון (מעט לכיוון הסטרצ'), ב-MIT ובקולומביה. תהיה בין תחרותי לסטרצ' בהרוורד (קרוב יותר לסטרצ') ובסטרצ' בסטנפורד. להערכתי 3 שנים נוספות לא ישנו משמעותית את תמונת הסיכויים – התועלת שבאחריות הנוספת (נניח, אם תנהל 30 איש) תאוזן ע"י ה"עלות" המסויימת של פניה בגיל 31+. אם היה מדובר בשנה, סביר שהיה שווה לחכות. כבר עכשיו תהיה להערכתי מועמד חזק בתוכניות כגון קורנל ו- UCLA ומועמד תחרותי עד חזק בטאק ובמישיגן.

תודה, אייל

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

EyalKl
    חבר

האם יש דרך לשפר את סיכויי הקבלה ב- HBS stanford whaton?

או שזה אבוד כעת?

ofer1
    חבר

שלום גלעם

קודם כל ברצוני להודות לך על האינפורמציה הרבה והחשובה שהעברת בכנס לפני חודשיים

אני בוגר רפואה בן 30 ומתחיל השנה סטאג. בצבא הייתי חובש קרבי בחיל אוויר והעברתי הדרכות למילואימניקים,עבדתי כשנתיים במכירות ברשת אלקטרוניקהבמהלך לימודי,בשיעורים פרטיים דרך משרד המדע , והייתי שותף לפרוייקטים התנדבותיים-אך לא בתפקיד ניהולי …רציתי להתנדב לאורך שנת הסטאג על מנת לשדרג את קורות החיים והוצעו לי מספר אופציות שבינהן אני מתלבט

איזו אופצייה לדעתך עדיפה על מנת לשפר את סיכויי הקבלה להרווארד או אוניברסיטה אחרת מהטופ 10 ?

1. מגייס כספים מחברות גדולות במשק לפרוייקט של הסוכנות היהודית

2.רכז סניף בארגון "לתת" במסגרת התפקיד אני אחראי על מספר מתנדבים ותפעול שוטף של איסוף המזון בסניף

3.פרוייקט קהילתי בו אני מנהל 4 סטודנטים בהפעלה והקמת מרכז לימודי בשכונת מצוקה בירושלים

אשמח אם תדרג לי את 3 האופציות

האם בכלל תהיה להתנדבות זו משמעות לדעתך?

אני חושב שעיקר הבעייה אצלי זה שלא ניהלתי אנשים תחתי למרות שהייתי שותף בפרוייקטים שונים-האם יש דרך אחרת לתקן את הנתון החסר-האם התנדבות זו היא הדרך הנכונה -או שעלי למצוא עבודה כלשהי במשרה חלקית?

שוב המון תודה על כל העזרה פה בפורום

benr
    חבר

שלום לגלעם ולחברי הפורום המצויין הזה,

כמו רבים בפורום זה, אני מתלבט לגבי המשך לימודי בתחום המקצועי או הניהולי.

קצת רקע:

• בן 26. עדיין בצבא (עתודאי). עוד שנה משתחרר
    • תואר 1 במדעי המחשב מהטכניון בממוצע 90
    • תואר 2 במדעי המחשב מאוניברסיטת תא בממוצע 92
    • נסיון תעסוקתי רב בתחום המחשבים (שנתיים לפני צבא וכמובן בצבא) – כרגע 7 שנות נסיון טכני
    • ניהול – הובלתי פרוייקט של 3-5 אנשים למשך שנה וחצי, ניהלתי צוות של 12 אנשים למשך שנה וחצי וכעת אני מוביל מדור של 25 איש (בסהכ אעשה זאת לתקופה של שנה וחצי)
    • נסיון (4 שנים) בהובלת פרוייקטים מורכבים ואפילו מספר כאלו במקביל
    • המלצות אופציונליות: מנחה לתואר השני, מפקדים מהצבא..
    • פסיכומטרי דיי טוב, אז אני משער שגם הGMAT יהיה סביר

מכיוון ואני מתלבט האם להתחיל MBA בארץ או בחו"ל, כרגיל, מה שיקבע בסוף זה רמת האוניברסיטאות והסיכוי למלגה.

מהן האפשרויות העומדות בפני בTOP10 ?

מה עוד כדי לי לעשות בשנה הקרובה כדי לשפר סיכויי?

תודה מראש!

ido chen
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

Hi Gilam!

I am 26 years old. I finished my bachlor degree in economics and acounting in Bar ilan university with a 85 GPA. For the past year I am employed as an intern at PWC Israel, in an audit team. I will take the december 2007 CPA bar exam. I would like to begin the MBA program in September 2009 at one of the top ten schools.

During university, i was employed as an personal assitant to vice presidant of marketing in an investment company.

I did a four year military service in an elite field unit, the last two years i served as a commander in top secret missons.

I plan to take a GMAT course after the CPA bar and estimate the i will get about 700 and more.

I would appreciate it very much if you could estimate my chances on acceptance to the top ten schools.

Thanks again,

Ido

מוצגות 50 תגובות – 101 עד 150 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.