Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 1,451 עד 1,500 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • razia
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

To: Itai Rikovitch, Serc, rtfact

זה לא 90 יום… 60 יום GRACE PERIOD
    omrih
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

To: aringo

קארין שלום,
    קודם כל תודה על הזמן שאת מקדישה לענות פה על שאלות!
    מכל התשובות שראיתי עד כה, התרשמתי שלגבי תואר ראשון אין חשיבות גבוהה למוסד הלימודי או לתואר הנלמד, אלא בעיקר לממוצע הציונים – האם זה באמת המצב?
    aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: omrih

קארין שלום,
    קודם כל תודה על הזמן שאת מקדישה לענות פה על שאלות!
    מכל התשובות שראיתי עד כה, התרשמתי שלגבי תואר ראשון אין חשיבות גבוהה למוסד הלימודי או לתואר הנלמד, אלא בעיקר לממוצע הציונים – האם זה באמת המצב?

לגבי זהות המוסד: בתוכניות בהן קורא האפליקיישן שלך יהיה ישראלי (מיעוטן של התוכניות המובילות) או שבהן תתראיין עם ישראלי (רוב התוכניות המובילות), סביר כי יוקרת המוסד בו אתה לומד תשפיע על סיכוייך במידה קטנה עד בינונית. במקרים בהם לא יהיה מעורב ישראלי בתהליך הקבלה שלך, סביר כי ההשפעה תהיה זניחה.
    בסיכומו של דבר, בממוצע (להבדיל מבמוסד ספציפי כזה או אחר) החשיבות של זהות המוסד במכלול שיקולי הקבלה לתוכניות המובילות היא נמוכה עד בינונית. לאורך השנים ראיתי מועמדים (לא רבים) שהתקבלו (עם ציונים טובים, אך לא חריגים) לתוכניות המובילות ועשו את התואר הראשון באוניברסיטה הפתוחה, במכללת רמת גן, וכדומה.

לגבי זהות התואר: אכן, במרבית המקרים החשיבות של התחום בו עשית את התואר נמוכה. הדבר נובע בעיקר מהרצון של התוכניות המובילות לגוון את הכיתה: שיהיו גם מהנדסים, גם כלכלנים, גם רואי חשבון, ואפילו גם כמה מוזיקאים, כמה רופאים וכדומה. דוגמה קיצונית כדי להמחיש את העניין: אם 70% מהפונים לתוכנית MBA מסויימת הם מהנדסי תוכנה, למשל, אז סביר שהעובדה שאתה מהנדס תוכנה תקשה על סיכוייך להתקבל. אם רק שניים מכל הפונים הם פסיכולוגים, אז סביר שהעובדה שאתה אחד מהם תקל במידת מה על סיכוייך להתקבל.

לגבי הציונים: הנתון החשוב יותר הוא האחוזון בו ממוקמים ציוניך ביחס לשאר הסטודנטים במחזור שלך. האם היית ב-10% העליונים? ב-20% העליונים? וכדומה.

בהצלחה!

קארין – 054-6329632

ארינגו

mastermind
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

שלום קארין,

אני עדיין מתלבט בין לימודים בארץ או בחו"ל, ורציתי לשאול בעצתך –
    לדעתך, מתי עדיף לבחור תוכנית MBA בארץ (למשל תל אביב) על פני תוכנית בחו"ל? כאשר התוכנית בחו"ל היא מחוץ ל-Top 20? ל-Top 50?

תודה מראש!

aringo
    חבר

To: mastermind

שלום קארין,

אני עדיין מתלבט בין לימודים בארץ או בחו"ל, ורציתי לשאול בעצתך –
    לדעתך, מתי עדיף לבחור תוכנית MBA בארץ (למשל תל אביב) על פני תוכנית בחו"ל? כאשר התוכנית בחו"ל היא מחוץ ל-Top 20? ל-Top 50?

תודה מראש!

ההתמחות שלנו היא תהליך הקבלה… אני מרגישה "מוסמכת" לענות בעיקר על שאלות הקשורות בתהליך הקבלה…
    השאלות שהעלית תלויות במידה רבה, לדעתי, בהעדפות אישיות: מצב כלכלי, תכניות לעתיד, מצב משפחתי, תחום הקריירה, מידת החשיבות שאתה מיייחס (הן מקצועית והן אישית) להתנסות בין-לאומית עמוקה, מידת הרצון/הצורך שלך לחזק את היכולת שלך לעבוד באנגלית ובתרבות אמריקאית/אירופאית, ועוד.
    עפ"י הרושם והנסיון שלי, בארץ המעסיקים שנותנים משקל כבד יחסית לתואר מתוכנית מובילה בחו"ל הם מנהלים בתחום ההון-סיכון, מנהלים בחברות שבבעלות אמריקאית או אירופאית (אם החברה גדולה, אז מדובר בעיקר בשלבים (אולי לאחר כמה שנים) בהם תתמודד על משרת המנכ"ל או על משרות הנהלה בכירות) – בייחוד אם מקבל ההחלטה הוא אמריקאי או אירופאי, מנהלים שלמדו בחו"ל (או, במידה מסויימת – שחבר שהם מעריכים למד בחו"ל, או שניסו להתקבל ולא הצליחו) ומנהלים בתחום הייעוץ האסטרטגי.
    מקווה שעזרתי במשהו…

בהצלחה!

קארין – 054-6329632

ארינגו

Avi
    חבר
    מספר הפוסטים: 41

קארין שלום,
    עקב עומס בעבודה יש מצב שלא אספיק להגיש בסיבוב הראשון, רציתי לשאול עד כמה יורדים סיכויי הקבלה אם מגישים בסיבוב שני לעומת ראשון?
    בתודה מראש!
    aringo
    חבר

To: Avi

קארין שלום,
    עקב עומס בעבודה יש מצב שלא אספיק להגיש בסיבוב הראשון, רציתי לשאול עד כמה יורדים סיכויי הקבלה אם מגישים בסיבוב שני לעומת ראשון?
    בתודה מראש!

על פי נסיון העבר, הגשה בסבב הראשון עדיפה בד"כ. אך כיום אין כמעט הבדל בין כמות המתקבלים בסיבוב ראשון לשני.

ישנן שנים בהם המצב מתהפך, וישנן תוכניות בהן המצב מתהפך. בשורה התחתונה, הרושם שלי הוא שבממוצע ההשפעה החיובית של פניה בסיבוב הראשון היא קטנה עד בינונית. מידת ההשפעה תלויה באיכות וכמות המועמדים הפונים בכל סבב ובמדיניות של ועדת הקבלה הספציפית באותה תוכנית באותה שנה. ההשפעה נעה לאורך השנים ב-"גלים" – ככל שיותר ישראלים פונים בסבב הראשון, כך היתרון של הסבב הראשון קטן (או של השני גדל), ואז יש פחות פונים בראשון, וחוזר חלילה. בית ספר כמו קולומביה למשל רצוי להגיש עד אוקטובר בשל שיטת ה"רולינג אדמישנס"- כל הקודם זוכה ובמיוחד הגשה לסיבוב ההחלטה המוקדמת שהתכנית מציעה.

יתרון קל של הסיבוב הראשון הוא שבמידה ולא התקבלת/ קיבלת ראיון לתכניות שהגשת אליהן, תוכל לשקול להגיש לבתי ספר נוספים לקראת סיבובי ההגשה השניים.אותו תרחיש בסיבוב שני יגרור אותך לסיבובי ההגשה השלישיים- פחות מומלץ.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

קארין – 054-6329632

ארינגו

Avi
    חבר
    מספר הפוסטים: 41

שלום קארין,
    המון תודה על התשובה הקודמת! עוד שאלה זריזה ברשותך:
    איזו חשיבות נותנים בתי הספר, אם בכלל, לשירות צבאי ביחידה קרבית?
    aringo
    חבר

To: Avi

שלום קארין,
    המון תודה על התשובה הקודמת! עוד שאלה זריזה ברשותך:
    איזו חשיבות נותנים בתי הספר, אם בכלל, לשירות צבאי ביחידה קרבית?

היחס לשירות צבאי הוא כאל ניסיון תעסוקתי לכל דבר. לכן, אם במסגרת השירות ביחידה קרבית תוכל לקדם admission drivers, הישגים מרשימים, נסיון בעבודת צוות, ובעיקר ניסיון ניהולי/פיקודי (קצינים), סביר כי הדבר יחזק את מועמדותך. עם זאת, רצוי להתייחס באפליקיישן בזהירות ל (או להמנע מ) נושאים "בעייתיים" כפגיעה באויב או באוכלוסיה. מעבר לכך, על פי ניסיוננו, תוכניות מסוימות (למשל Harvard ו-Kellogg) מעריכות שירות צבאי ומתייחסות אליו בחיוב יותר מאשר תוכניות אחרות (Berkeley ותוכניות אירופאיות, למשל).

בהצלחה!

קארין – 054-6329632

ארינגו

LiorB
    חבר
    מספר הפוסטים: 29

הי קארין,
    האם תוכלי להרחיב לגבי דרישות קבלה וסיכויים/נתונים נדרשים ע"מ להתקבל לתוכניות החד שנתיות הקיימות במס' אוניברסיטאות בארה"ב. מה דעתך על תוכניות אלה?
    aringo
    חבר

To: LiorB

הי קארין,
    האם תוכלי להרחיב לגבי דרישות קבלה וסיכויים/נתונים נדרשים ע"מ להתקבל לתוכניות החד שנתיות הקיימות במס' אוניברסיטאות בארה"ב. מה דעתך על תוכניות אלה?

תנאי הקבלה לתוכניות אלה דומים בד"כ (או זהים) לתנאי הקבלה של התוכניות הד-שנתיות. הרציונל לקבלה (השיקולים של ועדת הקבלה) בד"כ דומה גם כן. בתוכניות השנה לעיתים קל יותר להתקבל אם אתה חוזר לחברה משפחתית לאחר הלימודים או לחברה שמטעמה נשלחת ל-MBA (זהו המצב בקולומביה ובקורנל למשל) מכיוון שאין התמחות קיץ (או שהיא קצרה) והגישה היא שבמקרה שעליך למצוא מקום עבודה לאחר הלימודים, תוכנית שנתיים עם התמחות קיץ עשויה להתאים לך יותר. לעיתים (בקורנל למשל) נדרש כי יהיה כבר ברשותך תואר שני (טכנולוגי/מדעי במקרה של קורנל) על מנת להתקבל.
    מבחינת הקושי להתקבל – ככל שאני רואה, אחוזי הקבלה בתוכנית השנה דומים בד"כ לאלה של תוכנית השנתיים המוצעת באותו מוסד. התרשמותי היא כי היוקרה והערך התעסוקתי )שוב, להוציא את החוסר בהתמחות קיץ) של תוכניות אלה לאחר הלימודים דומה לזה של תוכנית ה-MBA המלאה המוצעת באותו מוסד.
    תוכל לראות רשימה של תוכניות כאלה כאן: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/1yPrograms.htm

בהצלחה!

[email protected]
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

To: aringo a

אהלן ,
    קוראים לי אלכס, אני בת 29.
    אני בוגרת טרייה של לימודי רפואה באונ' ת"א (לפני סטאז'), בממוצע 88.
    במהלך הלימודים עבדתי במשרה חלקית כבודקת תכנה באלביט בתחום הסימולטורים (מאמני טיסה) ולאחר מכן ניהלתי צוות של חמישה בודקים בחברת סטארט-אפ בתחום אבטחת המידע במשך כשנה.
    כמו כן במהלך הלימודים, התנדבתי במחלקת הילדים בשניידר (פעם בשבוע) ועסקתי בהדרכה של אוכלוסיות מוחלשות (נשים מוכות ומכורים נקיים) במסגרת פרויקט של האוניברסיטה במשך שנה.
    כמו כן ליוויתי קשיש במשך שנה.
    טרם עשיתי GMAT.
    בצבא הייתי קצינת סימולטורים, הקמתי מרכז הדרכה במסגרת צוות הקמה של טייסת חדשה וניהלתי צוות של כ 10 מדריכות.
    בקרוב אתחיל את הסטאז' שלי.
    הייתי רוצה להבין מהם סיכויי הקבלה שלי ולאילו אוניברסיטאות.
    כמו כן הייתי רוצה לדעת באילו אוניברסיטאות מתקיים סמסטר אביב (פברואר ולא ספטמבר)
    aringo
    חבר

To: [email protected]

שלום אלכס,
    גילעם בחופש ויוכל לענות על שאלתך רק בשבוע הבא.
    בינתיים את יכולה לראות כאן רשימה של תוכניות MBA שמתחילות בינואר: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/JanuaryPrograms.htm

בעניין סיכויי הקבלה, ממליץ לך להעיף מבט בכלי הערכת הסיכויים שלנו: http://aringo.co.il/ClientInfo/ChancesIndication54915.htm

את יכולה ללמוד עוד על התוכניות המובילות כאן: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-schools.htm

menkesu
    חבר
    מספר הפוסטים: 6
    ‫היי גלעם,
    שמי מורן ואני בת 23..מתחילה השנה תואר לימודי מזרח אסיה (בדגש על סינית) באוניברסיטת תל אביב, ותוהה לגבי הדו-חוגי שכדאי לצרף לתואר.
    כמובן שהמטרה הגדולה שלי היא ללמוד שיווק באחת מתכניות ה-MBA היוקרתיות בארה"ב.. אני ממש מתלבטת ומקווה שתוכל לעזור או לתת חוות דעת לגבי האם יש יתרון לשילוב מקצוע מסויים (כגון חשבונאות/כלכלה/משפטים) לטובת התמקצעות בשיווק או לשם הקניית מידת "בונוס" להמשך הדרך..‬

תודה מראש,
    מורן

aringo
    חבר

אהלן ,
    קוראים לי אלכס, אני בת 29.שלום אלכס. סליחה שלקח זמן לענות, הייתי בחופש.
    אני בוגרת טרייה של לימודי רפואה באונ' ת"א (לפני סטאז'), בממוצע 88.
    במהלך הלימודים עבדתי במשרה חלקית כבודקת תכנה באלביט בתחום הסימולטורים (מאמני טיסה) ולאחר מכן ניהלתי צוות של חמישה בודקים בחברת סטארט-אפ בתחום אבטחת המידע במשך כשנה.
    כמו כן במהלך הלימודים, התנדבתי במחלקת הילדים בשניידר (פעם בשבוע) ועסקתי בהדרכה של אוכלוסיות מוחלשות (נשים מוכות ומכורים נקיים) במסגרת פרויקט של האוניברסיטה במשך שנה.
    כמו כן ליוויתי קשיש במשך שנה.
    טרם עשיתי GMAT.
    בצבא הייתי קצינת סימולטורים, הקמתי מרכז הדרכה במסגרת צוות הקמה של טייסת חדשה וניהלתי צוות של כ 10 מדריכות.
    בקרוב אתחיל את הסטאז' שלי.
    הייתי רוצה להבין מהם סיכויי הקבלה שלי ולאילו אוניברסיטאות.
    כמו כן הייתי רוצה לדעת באילו אוניברסיטאות מתקיים סמסטר אביב (פברואר ולא ספטמבר)
    אלכס, לגבי השאלה הראשונה (אני מבין שעל השנייה כבר קיבלת תשובה) – בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל GMAT 700, אני מעריך שתהיי מועמדת תחרותית בתוכניות ה-MBA של הרוורד, וורטון, קולומביה ושיקגו, בין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותית) בסטנפורד, בין תחרותית לחזקה (קרוב יותר לתחרותית) ב-NYU, באינסאד וב-Kellogg, וחזקה עם פוטנציאל למלגה משמעותית בתוכניות כגון Darden, LBS, Duke, UCLA, Cornell.
    תוכלי ללמוד עוד על התוכניות האלה (מלגות עבר, דירוגים ועוד) ב-http://www.aringo.co.il/programs
    בהצלחה!
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: menkesu

היי גלעם,
    שמי מורן ואני בת 23..מתחילה השנה תואר לימודי מזרח אסיה (בדגש על סינית) באוניברסיטת תל אביב, ותוהה לגבי הדו-חוגי שכדאי לצרף לתואר.
    כמובן שהמטרה הגדולה שלי היא ללמוד שיווק באחת מתכניות ה-MBA היוקרתיות בארה"ב.. אני ממש מתלבטת ומקווה שתוכל לעזור או לתת חוות דעת לגבי האם יש יתרון לשילוב מקצוע מסויים (כגון חשבונאות/כלכלה/משפטים) לטובת התמקצעות בשיווק או לשם הקניית מידת "בונוס" להמשך הדרך..‬

מורן, על סמך נסיוני, תואר (חוג נוסף) בחשבונאות/כלכלה יהיה שקול (מבחינת סיכויי הקבלה) לתואר (חוג נוסף) במשהו נוסף שקשור למזרח אסיה, לסין, לסחר בינלאומי, לדיפלומטיה וכדומה. האופציה השניה אולי אף חזקה יותר, אם תציגי בחיבורי ההרשמה תוכנית קריירה מרשימה שמחברת היטב את שני החוגים (למשל, בהקשר של דיפלומטיה אולי?).
    תואר במשפטים (עם תוכנית קריירה שתשלב היטב את שני החוגים) אולי יעלה קצת על שתי האופציות האלה (כי בארה"ב תואר במשפטים "נחשב" במיוחד – הוא בד"כ תואר שני שמקביל ל-MBA ואין הרבה עו"ד שהולכים ללמוד אח"כ MBA).

תודה מראש,
    מורן

בבקשה. בהצלחה מורן!
    (גילעם)

roic
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: All

באתר של ברקלי כתוב:
    Minimum academic requirements for international applicants are a 4-year bachelor's degree or a master's degree (2 years after your bachelor's degree)

הם באמת לא מקבלים בוגרי תואר ראשון של שלוש שנים…?

aringo
    חבר

To: roic

באתר של ברקלי כתוב:
    Minimum academic requirements for international applicants are a 4-year bachelor's degree or a master's degree (2 years after your bachelor's degree)

הם באמת לא מקבלים בוגרי תואר ראשון של שלוש שנים…?

שלום,
    מנסיוננו ניתן גם להתקבל עם תואר ראשון ישראלי של 3 שנים, ומבדיקה קצרה שערכנו עולה כי בשנים האחרונות התקבלו כמה ישראלים עם תואר ראשון של 3 שנים לתוכנית ה-MBA בברקלי.
    גם מבירור שערכנו מול משרד הקבלה בברקלי עולה כי ניתן להתקבל עם תואר ראשון של 3 שנים, כל עוד יש הוכחה לקבלת התואר וגליון הציונים מעיד על סיום התואר.
    בכל מקרה, תמיד מומלץ לברר ישירות מול משרד הקבלה של התוכנית לגבי שאלות ספציפיות או מקרים חריגים.

בהצלחה!

קארין – 03-9708829 (אפשר גם בשעות הערב)
    ארינגו

rony
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: aringo a

היי גילעם,

שמי רון ואני עתודאי בן 23 שנמצא כרגע במהלך השירות הצבאי(התחלת השירות – נשארו לי עוד כ 5 שנים).
    1)אשמח לברר על סיכויי להתקבל לתוכניות בהרווארד, סטנפורד או וורטון בהנחה שאתחיל את לימודי בגיל 28-29.
    2) כיוון שהתחייבות שלי בצבא הינה קשיחה ונשארו לי עוד כ5 שנים עד תחילת הלימודים בחו"ל אשמח לעצות כיצד לשפר כבר מעכשיו את סיכויי קבלתי.

רקע עליי:
    בוגר הפקולטה למדעי המחשב בטכניון בהצטיינות במסלול להנדסת מערכות מידע.
    במהלך התואר עבדתי כמתרגל בפקולטה לתעשייה וניהול בטכניון. בנוסף במהלך התואר הייתי פעיל באגודת הסטודנטים תחילת כנציג סמסטר של המסלול (קיבלתי הצטיינות מטעם האגודה על תפקיד זה) ולאחר מכן כיו"ר ועד הסטונדטים של הפקולטה למדעי המחשב. כחלק מתפקידי באגודה גם כיהנתי כחבר במועצת מנהלים של חברה בבעלות אגודת הסטונדטים אשר מחזור המכירות של היה של כמה מליוני שקלים.
    בשלוש שנים הראשונות של התואר הייתי חלק מנבחרת הדיבייט של הטכניון וייצגתי את הטכניון בתחרויות ואף הגעתי לגמר אליפות הארץ לדוברים מתחילים.

בתחילת שירותי בצבא שובצתי כמאפיין מערכת מידע ולאחרונה קודמתי לראש צוות מנתחי מערכות מידע כאשר בתפקידי אני אחראי על ניהול עבודת הצוות ובאחריותי נמצאים קצין,חייל ואחריות על חלק יחסית גדול במערכת.

מבחינת התנדבות: במהלך התואר חנכתי סטונדטים מתקשים במרכז לקידום סטודנטים וכעת במהלך הצבא יזמתי תוכנית התנדבות בה אני ועוד 8 קצינים חונכים פעם בשבוע תלמידי תיכון מתקשים במתמטיקה ואנגלית.

נקודות נוספות שיכולות להשפיע:
    1) לפני כ3 שנים התפרסמה במגזין פורבס ישראל כתבה שכתבתי.
    2) הייתי חניך בתוכנית למנהיגות מטעם התאחדות הסטונדטים הארצית.

כמה שאלות נוספות לאלו שבהתחלה :
    1) אני רוצה להתחיל ללמוד תואר שני במדעי המחשב או מערכות מידע בעוד כשנה. האם בסיכויי הקבלה לMBA יש חשיבות לתואר השני,מוסד הלימודים של התואר השני או לעובדה שהתואר כולל או אינו כולל תזה?
    2)אני לומד גרמנית במסגרת קורס פעם בשבוע במשך כ3 שנים. שליטה בשפה נוספת יכולה לעזור בקבלה?
    3) בזמן שנשאר לי עד תחילת התואר השני במדעי המחשב חשבתי לגשת לGMAT ואני יודע שהוא תקף ל5 שנים בלבד. האם יכול להיות יחס שונה בועדת הקבלה לGMAT שנעשה כ4-5 שנים לפני הגשת הבקשה?
    4) באילו תחומים לדעתך עליי לשפר את הרקע שלי על מנת לחזק את מועמדותי?

תודה מראש,
    רון

aringo
    חבר

To: rony

היי גילעם,

שמי רון ואני עתודאי בן 23 שנמצא כרגע במהלך השירות הצבאי(התחלת השירות – נשארו לי עוד כ 5 שנים).
    1)אשמח לברר על סיכויי להתקבל לתוכניות בהרווארד, סטנפורד או וורטון בהנחה שאתחיל את לימודי בגיל 28-29.
    2) כיוון שהתחייבות שלי בצבא הינה קשיחה ונשארו לי עוד כ5 שנים עד תחילת הלימודים בחו"ל אשמח לעצות כיצד לשפר כבר מעכשיו את סיכויי קבלתי.

רקע עליי:
    בוגר הפקולטה למדעי המחשב בטכניון בהצטיינות במסלול להנדסת מערכות מידע.
    במהלך התואר עבדתי כמתרגל בפקולטה לתעשייה וניהול בטכניון. בנוסף במהלך התואר הייתי פעיל באגודת הסטודנטים תחילת כנציג סמסטר של המסלול (קיבלתי הצטיינות מטעם האגודה על תפקיד זה) ולאחר מכן כיו"ר ועד הסטונדטים של הפקולטה למדעי המחשב. כחלק מתפקידי באגודה גם כיהנתי כחבר במועצת מנהלים של חברה בבעלות אגודת הסטונדטים אשר מחזור המכירות של היה של כמה מליוני שקלים.
    בשלוש שנים הראשונות של התואר הייתי חלק מנבחרת הדיבייט של הטכניון וייצגתי את הטכניון בתחרויות ואף הגעתי לגמר אליפות הארץ לדוברים מתחילים.

בתחילת שירותי בצבא שובצתי כמאפיין מערכת מידע ולאחרונה קודמתי לראש צוות מנתחי מערכות מידע כאשר בתפקידי אני אחראי על ניהול עבודת הצוות ובאחריותי נמצאים קצין,חייל ואחריות על חלק יחסית גדול במערכת.

מבחינת התנדבות: במהלך התואר חנכתי סטונדטים מתקשים במרכז לקידום סטודנטים וכעת במהלך הצבא יזמתי תוכנית התנדבות בה אני ועוד 8 קצינים חונכים פעם בשבוע תלמידי תיכון מתקשים במתמטיקה ואנגלית.

נקודות נוספות שיכולות להשפיע:
    1) לפני כ3 שנים התפרסמה במגזין פורבס ישראל כתבה שכתבתי.
    2) הייתי חניך בתוכנית למנהיגות מטעם התאחדות הסטונדטים הארצית.

שלום רון.
    בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, של התקדמות יפה בצבא ושל GMAT 700, תהיה להערכתי מועמד תחרותי ב-Wharton, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב לתחרותי) בהרוורד, ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב לתחרותי) בסטנפורד.
    הכי חשוב בשנים האלה – התקדמות חזקה בצבא: טייטלים, הישגים, הצטיינויות, קידומים מהירים. בנוסף – הדברים הרגילים… לחזק את הקשר עם ממליצים פוטנציאליים (לבנות ממליצים כמה שיותר בכירים וכמה שיותר נלהבים מהצבא), לבקר בקמפוסים אם יוצא לך, לבנות היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שאתה מתעניין בהן, לחשוב מהן מטרותיך המקצועיות בטווח הקצר והארוך לאחר הלימודים, לחשוב אם יש לך כרגע הזדמנות להקים משהו חדש שיצליח (ארגון, מחלקה וכדומה) – כמו שכבר עשית יפה עם ההתנדבות, להוציא GMAT טוב.
    ראה גם בעניין זה: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm
    כמה שאלות נוספות לאלו שבהתחלה :
    1) אני רוצה להתחיל ללמוד תואר שני במדעי המחשב או מערכות מידע בעוד כשנה. האם בסיכויי הקבלה לMBA יש חשיבות לתואר השני,מוסד הלימודים של התואר השני או לעובדה שהתואר כולל או אינו כולל תזה?
    החשיבות של התואר השני (בייחוד במקרה שלך בו הצטיינת בתואר הראשון) נמוכה. מבחינת התחום – עדיף תחום שמשתלב עם תוכנית הקריירה שתציג באפליקיישן. החשיבות של התזה בד"כ נמוכה מאוד עד זניחה.
    2)אני לומד גרמנית במסגרת קורס פעם בשבוע במשך כ3 שנים. שליטה בשפה נוספת יכולה לעזור בקבלה?
    כן, תרומה נמוכה לסיכויי הקבלה.
    3) בזמן שנשאר לי עד תחילת התואר השני במדעי המחשב חשבתי לגשת לGMAT ואני יודע שהוא תקף ל5 שנים בלבד. האם יכול להיות יחס שונה בועדת הקבלה לGMAT שנעשה כ4-5 שנים לפני הגשת הבקשה?
    השפעה זניחה (או אפס) עפ"י נסיוננו.
    4) באילו תחומים לדעתך עליי לשפר את הרקע שלי על מנת לחזק את מועמדותי?
    הרקע שלך בכיוון הנכון! כאמור, התקדמות חזקה בצבא: טייטלים, הישגים, הצטיינויות, קידומים מהירים, ולבנות ממליצים כמה שיותר בכירים וכמה שיותר נלהבים מהצבא. בנוסף, אם היוזמה ההתנדבותית שהקמת יכולה לשגשג ולהתפתח – מצוין!

תודה מראש,
    רון

בהצלחה רון!

גילעם
    צוות ארינגו

shmirill
    חבר

היי גילעם,

שמי קיריל ואני עוד שבועיים בן 26. המבחן GMAT שלי עוד שבוע,ציון מוערך נע בין 650-670.
    אני בוגר BA בכלכלה ומנהל עסקים מאוניברסטית חיפה עם ממוצע 75 (אני יודע שזה מאוד נמוך).
    הבנתי שלבעיה הזאת אפשר להתייחס בחיבורים, ולהסביר מה גרם לזה.
    בגלל שאני חולה סוכרת נעורים קיבלתי פתור משירות צבאי. האם אפשר להפוך גם את זה ליתרון? כי למרות המחלה, שיחקתי בנבחרת כדור מים של טכניון.
    נסיון תעסוקתי: שנה וחצי כבנקאי במחלקה עסקית בבנק לאומי. יצרתי קשר מאוד טוב עם מנהל המחלקה שבעצמו עשה MBA בברנדייס והוא אמר שהוא יכתוב כל מה שצריך בשביל הrecommendation letter או אפילו יתן לי לכתוב בעצמי מה שאני ארצה.
    בגלל שזה מקום העבודה הרציני היחידי שיש לי ראיתי שקיימת אופציה למכתב שני מהלקוח. יצרתי קשר מאוד טוב עם כמה לקוחות ולכן גם פה אני מאמין שאוכל לקבל מכתב המלצה חזק.
    בנוסף כדובר רוסית יחידי במחלקה הייתי יוצא לפגישות עם אחד הלקוחות הגדולים של הסניף,שגרירות רוסיה, בתור מתורגמן.
    יש לי ידע ב 4 שפות, 3 רמת שפת אם ושפה רביעית זה ספרדית שאני לומד כבר כשנה.( אולי זה יכול להוסיף באחד החיבורים שרצון ללמוד עוד שפה נוצר אחרי טיול של שנה בעולם,בעיקר בדרום אמריקה).
    מבחינה התנדבותית: השתתפתי בתוכנית התנדבותית של בנק לאומי חצי שנה, שחלק ממנה היה עזרה לילדים בסיכון וחלוקת מזון. עוזר בתחזוקת אתר אינטרנת לסוכרתיים שזה כולל חיפוש חדשות ומחקרים ופרסום שלהם בחלק של NEWS SECTION של האתר.
    הבתי ספר שאני מכוון אליהם נמצאים בין מקום 15 ל30. הם: mccombs, Olin, Goizueta,McDonough. כשהמקום הראשון מבחינתי זה Goizueta. עוד שבועיים אני טס לטקסס לבקר חבר טוב שכרגע התחיל ללמוד בMCCOMBS. הוא היה קצין בצבא,שנה נסיון תעסוקתי,GMAT 640 וממוצע תואר 83.
    אני כבר קבעתי פגישה עם נציג האוני כי הבנתי שזה בונוס כשמגיעים אישית לקמפוס.

מה לדעתך הסיכויים שלי? והאם תוכל להמליץ על בתי ספר שלא ציינתי שיש לי סיכוי להתקבל אליהם?
    המון תודה מראש

YoniV
    חבר

שלום,
    אני יוני, בן 32. אני מתעניין בתחום של general management, ב MIT, Tuck, Ross, Darden & Duke לשנת 2013.
    בצבא שירתתי כקצין טכני של 8200, בדרגת סרן (4 שנות קבע) – זכיתי בכמה ביקורות טכניות יחידתיות במקום הראשון, וכן בתעודות הצטיינות בקורסים שונים. לאחר מכן סיימתי תואר בהנדסת חשמל מאוניברסיטת בן גוריון בממוצע 88, מאז אני עובד כבר 3 שנים כמהנדס DSP בחברה גדולה, עם ביקורות של "above expectations".
    ניגשתי למבחן GMAT – הציון שקיבלתי הוא 680.
    אני אשמח להמלצות בקשר להמשך:

1. יש לי אפשרות לגשת למבחן נוסף – הוא לא יספיק להיכנס לסיבוב הראשון של Ross ו Darden, אבל לאחרים אולי כן – השאלה היא למי להגיש ומתי?
    2. האם ישנן עוד תוכניות שיכולות להתאים לי?
    3. מה סיכויי הקבלה שלי, להערכתכם? איך אפשר לשפר אותם?

המון המון תודה.

aringo
    חבר

To: shmirill

היי גילעם,

שמי קיריל ואני עוד שבועיים בן 26. המבחן GMAT שלי עוד שבוע,ציון מוערך נע בין 650-670.
    אני בוגר BA בכלכלה ומנהל עסקים מאוניברסטית חיפה עם ממוצע 75 (אני יודע שזה מאוד נמוך).
    הבנתי שלבעיה הזאת אפשר להתייחס בחיבורים, ולהסביר מה גרם לזה.
    בגלל שאני חולה סוכרת נעורים קיבלתי פתור משירות צבאי. האם אפשר להפוך גם את זה ליתרון? כי למרות המחלה, שיחקתי בנבחרת כדור מים של טכניון. יכול להיות שאפשר לבנות על זה חיבור מרגש שיסייע לכבוש את ליבם של חלק מחברי ועדות הקבלה. ההחלטה אם כן או לא תלויה בזהות בית הספר שאתה מגיש אליו (עד כמה הם אוהבים את הצד האנושי/רגשי), בשאלות החיבורים, ובאלטרנטיבות שיש לך לנושאים. אולי כדאי גם שאחד הממליצים יציין את זה (מה שיתרום למועמדותך בצורה נמוכה עד שולית להערכתי).

נסיון תעסוקתי: שנה וחצי כבנקאי במחלקה עסקית בבנק לאומי. יצרתי קשר מאוד טוב עם מנהל המחלקה שבעצמו עשה MBA בברנדייס והוא אמר שהוא יכתוב כל מה שצריך בשביל הrecommendation letter או אפילו יתן לי לכתוב בעצמי מה שאני ארצה.
    בגלל שזה מקום העבודה הרציני היחידי שיש לי ראיתי שקיימת אופציה למכתב שני מהלקוח. יצרתי קשר מאוד טוב עם כמה לקוחות ולכן גם פה אני מאמין שאוכל לקבל מכתב המלצה חזק.
    בנוסף כדובר רוסית יחידי במחלקה הייתי יוצא לפגישות עם אחד הלקוחות הגדולים של הסניף,שגרירות רוסיה, בתור מתורגמן.
    יש לי ידע ב 4 שפות, 3 רמת שפת אם ושפה רביעית זה ספרדית שאני לומד כבר כשנה.( אולי זה יכול להוסיף באחד החיבורים שרצון ללמוד עוד שפה נוצר אחרי טיול של שנה בעולם,בעיקר בדרום אמריקה).
    מבחינה התנדבותית: השתתפתי בתוכנית התנדבותית של בנק לאומי חצי שנה, שחלק ממנה היה עזרה לילדים בסיכון וחלוקת מזון. עוזר בתחזוקת אתר אינטרנת לסוכרתיים שזה כולל חיפוש חדשות ומחקרים ופרסום שלהם בחלק של NEWS SECTION של האתר.
    הבתי ספר שאני מכוון אליהם נמצאים בין מקום 15 ל30. הם: mccombs, Olin, Goizueta,McDonough. כשהמקום הראשון מבחינתי זה Goizueta. עוד שבועיים אני טס לטקסס לבקר חבר טוב שכרגע התחיל ללמוד בMCCOMBS. הוא היה קצין בצבא,שנה נסיון תעסוקתי,GMAT 640 וממוצע תואר 83.
    אני כבר קבעתי פגישה עם נציג האוני כי הבנתי שזה בונוס כשמגיעים אישית לקמפוס.

מה לדעתך הסיכויים שלי? והאם תוכל להמליץ על בתי ספר שלא ציינתי שיש לי סיכוי להתקבל אליהם?

קיריל, עם חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 660 תהיה להערכתי מועמד תחרותי בגויזואטה ובמקקומבס, ותחרותי עד חזק (קרוב יותר לתחרותי) באולין. כדאי אולי שתשקול גם את Simon ואת UNC (בשניהם אתה מועמד תחרותי עד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית).
    לגבי McDonough, ביה"ס דורש 16 שנות לימוד ואינו מסתפק בתואר ראשון בן 3 שנים. לגבי מועמדים עם תואר ראשון של 3 שנים, ביה"ס ידון בכל מקרה לגופו וישקול חריגה מהנוהל. כדאי שתיצור איתם קשר לגבי זה. בהתעלם מכך, אתה תחרותי שם להערכתי.
    המון תודה מראש

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין
    03-9708829 (אפשר גם בשעות הערב)

aringo
    חבר

To: YoniV

שלום,
    אני יוני, בן 32. אני מתעניין בתחום של general management, ב MIT, Tuck, Ross, Darden & Duke לשנת 2013.
    בצבא שירתתי כקצין טכני של 8200, בדרגת סרן (4 שנות קבע) – זכיתי בכמה ביקורות טכניות יחידתיות במקום הראשון, וכן בתעודות הצטיינות בקורסים שונים. לאחר מכן סיימתי תואר בהנדסת חשמל מאוניברסיטת בן גוריון בממוצע 88, מאז אני עובד כבר 3 שנים כמהנדס DSP בחברה גדולה, עם ביקורות של "above expectations".
    ניגשתי למבחן GMAT – הציון שקיבלתי הוא 680.
    אני אשמח להמלצות בקשר להמשך:

1. יש לי אפשרות לגשת למבחן נוסף – הוא לא יספיק להיכנס לסיבוב הראשון של Ross ו Darden, אבל לאחרים אולי כן – השאלה היא למי להגיש ומתי?
    2. האם ישנן עוד תוכניות שיכולות להתאים לי?
    3. מה סיכויי הקבלה שלי, להערכתכם? איך אפשר לשפר אותם?

עם חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 680, תהיה מועמדותך להערכתי בין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותית) ב- Duke, Darden, Ross, בין תחרותית לסטרצ' ב-Tuck ובין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-MIT.
    כדאי אולי שתשקול גם את IMD באירופה (בין תחרותי לסטרצ') את אינסאד (בין תחרותי לסטרצ', קרוב יותר לסטרצ'), את קורנל (בין תחרותי לסטרצ', קרוב יותר לתחרותי), ואת Kelley (די חזקים בניהול כללי. תהיה מועמד תחרותי עד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית).
    האם להערכתך יש סיכוי סביר שתשנה קידומת ב-GMAT? כלומר, תשפר ל-700 או יותר? אם כן, שווה אולי שתגיש בסיבוב השני. עפ"י נסיוננו, יש משמעות פסיכולוגית לשינוי הקידומת (למרות שרבים מחברי ועדות הקבלה לא יודו בכך…). עם חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 700, תהיה להערכתי מועמד בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) ב- Duke, Darden, תחרותי ב-Ross, בין תחרותי לסטרצ' ב-Tuck (קרוב יותר לתחרותי) ובין תחרותי לסטרצ' ב-MIT.
    המון המון תודה.
    בהצלחה יוני!

צוות ארינגו
    קארין

itayle7
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

היי קיריל,

זה אמנם לא המקום שלי בפורום להגיב, אבל אחרי שקראתי את תגובתה של קארין הרגשתי חייב.:)
    קרוב לודאי שקארין יודעת טוב ממני לגבי הסיכויים שלך להכנס לבתי ספר אחרים.
    אבל בכל הנוגע ל-UNC, אני מאמין שההערכות שלה לא כל כך מדויקות.
    בתור סטודנט שנה שנייה ב-UNC, ואחד שמעורב בתהליך הקבלה של סטודנטים לבית הספר, אני בהחלט חושב שאתה צריך להגיש ל- UNC. קודם כל, כי זה בית ספר מצוין ודבר שני כי עם GMAT של +660 יש לך סיכוי להתקבל.
    אבל לגבי זה שאתה "מועמד תחרותי עד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית", אני ממש לא בטוח.
    כאשר אני הגשתי ל-UNC, קורות החיים שלי היו חזקים יותר וה GMAT היה פחות או יותר באיזור שלך.
    אבל עד שאני התקבלתי… וואו.. "הקאתי דם".. "יצא לי המיץ".. ואתה יכול להוסיף עוד כמה קלישאות שאתה רוצה כדאי שלהבין שעבדתי ממש ממש קשה כדאי להכנס לבית הספר.
    זה ממש לא היה קל, ובהחלט שלא הייתי מועמד תחרותי או מועמד למלגה.
    אני עדיין מאמין שללא העזרה של הישראלים שהיו פה ועזרו לי להכנס, לא הייתי פה.
    דרך אגב, אתה יכול לקרוא על הסיפור האישי שלי פה בפורום. תחת UNC KFBS.

אני ממליץ לך בחום להגיש ל-UNC! אבל עם GAMT של 640-670, לא הייתי בונה על זה שתהיה תחרותי עד חזק ובטח שלא על מילגה.
    אם יש לך שאלות/התלבטויות/דאגות, שלח לי אימייל ואני אשמח לעזור.
    [email protected]

שיהיה המון בהצלחה ב- GMAT!

איתי

shmirill
    חבר

To: itayle7

היי איתי, שלחתי לך מייל.תודה
    amir
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

שלום לכולם! שמי אמיר ואני בן 29, גר בת"א

מהנדס תכנה בחברה גדולה ובינלאומית

בעל ממוצע 80 בהנדסת מחשבים באוניברסיטת תל אביב – תואר קשה מאוד עם תנאי קבלה מהגבוהים בקמפוס בכל שנה יש רק 40 בוגרים.

עוד לא עשיתי GMAT, אבל מאמין שאצליח להגיע לGMAT של 680+ (עוד לא עשיתי, אבל הוצאתי 700 בפסיכומטרי עם 100% בכמותי)

קצין ביחידה קרבית, מפקד מחלקה ומפקד קורס

נשיא אגודת הסטודנטים לשעבר

מה סיכויי הקבלה שלי לMBA באחת המוסדות הגדולים?

amir

aringo
    חבר

To: friday

שלום לכולם! שמי אמיר ואני בן 29, גר בת"א

מהנדס תכנה בחברה גדולה ובינלאומית

בעל ממוצע 80 בהנדסת מחשבים באוניברסיטת תל אביב – תואר קשה מאוד עם תנאי קבלה מהגבוהים בקמפוס בכל שנה יש רק 40 בוגרים.

עוד לא עשיתי GMAT, אבל מאמין שאצליח להגיע לGMAT של 680+ (עוד לא עשיתי, אבל הוצאתי 700 בפסיכומטרי עם 100% בכמותי)

קצין ביחידה קרבית, מפקד מחלקה ומפקד קורס

נשיא אגודת הסטודנטים לשעבר באוניברסיטת ת"א אני מניחה… יתרום משמעותית למועמדותך.

מה סיכויי הקבלה שלי לMBA באחת המוסדות הגדולים?

עם חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 680, תהיה להערכתי מועמד תחרותי בתוכניות כגון קורנל ו-UCLA, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) בתוכניות כגון מישיגן ו-Duke, בין תחרותי לסטרצ' בקלוג, בשיקגו (קצת יותר לכיוון הסטרצ') וב-NYU, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בוורטון, בקולומביה ובהרוורד (הנושא של נשיא האגודה יעזור במיוחד בהרוורד), וסטרצ' בסטנפורד.

תוכל לקרוא על התוכניות האלה (מלגות עבר לישראלים, תחומי חוזק, דירוגים) ב-http://www.aringo.co.il/programs.

amir
    בהצלחה אמיר!

צוות ארינגו
    קארין

amir
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

תודה רבה על העזרה…
    רציתילדעת, באיזה מוסדות יש יותר אוריינטציה לאנשי היי-טק לעומת חשבונאים ועורכי דין לדוגמא.
    וכמו כן, אני אשמח לשמוע עוד פרטים בנוגע להודעה הקודמת שלי אם יש מה להוסיף…
    תודה מראש
    aringo
    חבר

To: friday

תודה רבה על העזרה…
    רציתי לדעת, באיזה מוסדות יש יותר אוריינטציה לאנשי היי-טק לעומת חשבונאים ועורכי דין לדוגמא.
    וכמו כן, אני אשמח לשמוע עוד פרטים בנוגע להודעה הקודמת שלי אם יש מה להוסיף…
    תודה מראש
    בין השאר: MIT, סטנפורד, ברקלי, IE (בספרד), קרנגי-מלון (Tepper), טקסס (McCombs), מינסוטה (קרלסון), אריזונה (Eller), מרילנד (Smith).
    תחת ההנחות של תשובתי הקודמת, תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית בשלוש התוכניות האחרונות, בין תחרותי לחזק בטקסס, ובין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-Tepper.
    ראה פרטים על רוב התוכניות האלה ב- http://www.aringo.co.il/programs.
    לגבי ה-GMAT, יהיה טוב (די משמעותי) אם תגיע לקידומת 7 (כלומר, ציון 700 ומעלה). חשוב בכל מקרה שתדגיש באפליקיישן את הנושא של נשיא האגודה. למרות שזה ייצא לחוץ (מאוד, אם עוד לא התחלת לעבוד על ה-GMAT), הייתי ממליצה שתשקול (בין השאר תלוי כמה זמן פנוי יש בידיך כרגע) לפנות כבר השנה (בסיבובים השניים) לפחות לכמה תוכניות, בגלל הנושא של שינוי הקידומת הקרב בגיל שלך (ובכלל, בגלל שגילך מעל הממוצע של המתקבלים לתוכניות המובילות).
    בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

גדעון
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

שלום ארינגו/קארין,
    אני עדיין מתלבט לגבי MBA בחו"ל ובחירת תוכנית, ורציתי לשאול האם כדאי ללכת ל-MBA מחוץ ל-Top 30 רק מאחר ואתה מקבל מילגה?
    aringo
    חבר

To: גדעון

שלום ארינגו/קארין,
    אני עדיין מתלבט לגבי MBA בחו"ל ובחירת תוכנית, ורציתי לשאול האם כדאי ללכת ל-MBA מחוץ ל-Top 30 רק מאחר ואתה מקבל מילגה?

התשובה לשאלה הזו תלויה בנסיבות/רקע/העדפות שלך, בזהות המוסד, ובגובה המילגה… אתה תמיד יכול להתקשר ואנסה לעזור ולהסביר יותר לעומק.

בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

mishkes
    חבר

שלום רב,

שמי מיכאל, ואני מתעניין בלימודים בקנדה (טורונטו) או בארה"ב.

קצת על עצמי:

אני בן 28, סיימתי בהצטיינות תואר ראשון בכלכלה וניהול (עם ממוצע 94.7, Magna Cum Laude, מקום 2 מ-318 סטודנטים
    שסיימו באותו מחזור) במסלול האקמי המכללה למנהל.

במהלך הלימודים התקבלתי לתכנית מצטייני נשיא (2 סטודנתים מכל בית הספר). המתרה העיקרית של התוכנית היתה כתיבת עבודה מחקרית מורחבת.

כמו כן במהלך הלימודים עבדתי כעוזר מחקר בבית הספר למנהל עסקים.

*יש לי גם 2 מכתבי המלצה מאקדמיה.

בשנתיים האחרונות אני עובד בתור כלכלן בחברת דלק.

עשיתי את ה-GMAT לפני כשבוע וקיבלתי 640 (Q49, V27).

אשמח אם תוכל לעזור לי להעריך את סיכויי הקבלה שלי.

תודה רבה

Goon3333
    חבר

שלום רב,

שמי אלון, אני בן 25 כיום ואני מתעניין בלימודי MBA באחת מהתוכניות הבאות: HBS – General management, Stanford – General management, MIT – Likewise או באחת מתוכניות ה-Finance בשיקגו, קולומביה, וורטון או NYU.

קצת רקע

הנני בוגר תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים בהצטיינות יתרה (שני במחזור) מאוניברסיטת בן גוריון. במהלך השנה השלישית ללימודיי התחלתי תואר שני בכלכלה במסגרת תוכנית מצטיינים שבמסגרתה הייתי עוזר הוראה במספר קורסים שונים.
    לאחר סיום התואר הראשון (ולאחר סיום שנה אחת של תואר שני בכלכלה) גוייסתי לתפקיד קצין תקציבים באגף התקציבים של משרד הביטחון שם שירתתי במשך 3 וחצי שנים (שוחררתי בראשית 2012 בדרגת סרן), כאשר בתפקיד הראשון הייתי קצין תקציבים במדור שעבד מול משרד האוצר וועדת חוץ וביטחון, ובתפקיד השני קודמתי לעוזר ראש מדור שפיקח על תקציבים בהיקף של 1.5 מיליארד ש"ח. אני מאמין שאוכל להשיג מכתב המלצה מאחד ממפקדיי בדרגת סגן אלוף.

במקביל לתפקידי השני, התחלתי בשנת 2010 לימודי חשבונאות במסלול מיוחד לבוגרי תואר ראשון באוניברסיטת תל אביב, וכיום נותר לי סמסטר להשלמתם של לימודים אלו (ולאחר מכן, אני מתכנן לגשת לבחינות ההסמכה מבלי ללמוד במסגרת אוניברסיטאית).

כמו כן, בשנת 2012 הייתי עוזר מחקר באוניברסיטת תל אביב (להערכתי אוכל לקבל מכתב המלצה מהחוקר עימו עבדתי).

בשבועות הקרובים אני צפוי להתחיל לעבוד בתור Financial Analyst בצוות מיזוגים ורכישות של חברת טכנולוגיה בינלאומית שנסחרת בארה"ב. אני מקווה שגם במסגרת תפקיד זה אוכל להשיג מכתב המלצה מסמנכ"ל הכספים או מאחד מה-VPs שעובדים בצמוד לצוות זה.

בשנים 2006-2008 התנדבתי במסגרת פרויקט שמקדם תלמידים להישגים גבוהים בלימודי מתמטיקה 5 יח"ל (התנדבות להערכתי היא נקודה חלשה שעליי לשפר).

אני מעוניין לנסות להתקבל בעוד 3 שנים לערך לאחת מהתוכניות האמורות לעיל (קרי: אוקטובר 2015).

בהסתמך על פסיכומטרי של 701 וציון של 142 בכמותי ו-143 באנגלית, אני מאמין שאוכל לקבל ציון העולה על 700 ב-GMAT.

לאור האמור לעיל, הייתי שמח לדעת מה דעתכם על סיכויי הקבלה לאחד מהמוסדות שצויינו, וכן האם ישנן פעילויות נוספות שעליי לנקוט כדי לשפר את סיכויי הקבלה שלי בעוד 3 שנים.
    כמו כן, אודה לכם מאוד אם תוכלו לציין מהם להערכתם סיכויי לקבלת מלגה.

המון תודה מראש,

אלון

D1986
    חבר

שלום רב,

אני מתעניינת בלימודי MBA בחו"ל ואשמח לקבל מעט מידע בנושא.

אני בת 26, סטודנטית שנה שנייה לתואר שני מחקרי ביחסים בינלאומיים.
    את התואר הראשון עשיתי במנהל עסקים ויחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית. הופעתי שנתיים ברציפות ברשימת מצטייני דיקן של בית הספר למנהל עסקים, וגם סיימתי את התואר כמצטיינת (Manga Cum Laude) בממוצע 90.
    על עבודת הסמינר שלי ביחסים בינלאומיים קיבלתי פרס הצטיינות מהמחלקה ליחסים בינלאומיים. עבודת הסמינר במנהל עסקים נבחרה כעבודה לדוגמה לסטודנטים בבית הספר למנהל עסקים.
    מעבר לכך, במהלך התואר השתתפתי במספר מלגות התנדבות לסטודנטים, על אחת מהן גם זכיתי בתעודת הצטיינות (על חונכות יוצאת דופן).

מבחינת ניסיון תעסוקתי/צבא – שירתתי שנתיים ביחידת מודיעין עם תפקיד משמעותי. יש לי ניסיון של כשנה במכירות ושימור לקוחות בחברה בינלאומית. בשנה האחרונה הייתי עוזרת הוראה באוניברסיטה (וגם ממשיכה השנה) עם צפי להתקבל לעבודה נוספת כאנליסטית בשוק העסקי.

בנוסף, יש לי אזרחות צרפתית ודיבור שוטף של השפה.

מבחינת המלצות – לא חושבת שתהיה בעיה. GMAT – עדיין לא עשיתי.

אני מתעניינת בצד הניהולי/אסטרטגי של העולם העסקי כמו גם בנושא של מסחר וניהול בינלאומי.

אשמח לקבל מעט מידע על סיכויי קבלה כמו גם תוכניות שעוסקות בנושאים הרלוונטיים לי.

המון תודה,
    עדי.

Ron
    חבר

היי קארין / גלעם

אני מתעניין בלימודי MBA בשנתיים-שלוש הקרובות.

אני בן 26, סטודנט לתואר ראשון במשפטים ולתואר ראשון בממשל במרכז הבינתחומי (ממוצע 86). במסגרת הלימודים למדתי סמסטר בצרפת במסגרת חילופי סטודנטים. בשנה הבאה אקח חלק בתוכנית לימודים אקדמית למצטיינים (ממוצע 85+), בתחום המנהיגות, שמקיים המרכז הבינתחומי ושנמשכת לאורך כל השנה. כמו כן בשנים עברו השתתפתי באופן התנדבותי בקליניקה לחקיקה חברתית למצטיינים (85+) וכן בסדנה ליזמות חברתית-עסקית, שתיהן במרכז הבינתחומי.

כרגע אני עובד כסטודנט בחברה קטנה שמבצעת שיווק ופיתוח עסקי למשרדי עריכת דין ("Legal marketing"), ובמסגרת תפקידי נפגש עם ראשי משרדי עו"ד, מקדם יוזמות עסקיות מסוגים שונים ועובד לעתים גם מול לקוחות מחו"ל. לפני כן עבדתי בעבודה ביטחונית כסטודנט במטה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה, שם אני גם עתיד לעשות את הסטאז' המשפטי.

בצבא הייתי אלחוטן ערבית ביחידה 8200 במודיעין, כולל שנת קבע. ביצעתי תפקיד של מפקד כיתה במשך שנה (פיקדתי על כ-15 חיילים), ולאחר מכן שנה בקבע כמפקד קורס (פיקדתי על כ-10 מדריכים ועד 80 חניכים). גם ביצעתי קורס מקצועי למצטיינים תוך כדי. מבחינת התנדבויות – מעבר להתנדבויות האקדמיות, קיימתי הרצאות כסטודנט לתלמידי תיכון, העברתי אוכל לבתי תמחוי והתנדבתי עם ניצולי שואה, התנדבויות לא ארוכות של עד חצי שנה כ"א.

מבחינת שפות זרות- אנגלית שוטף, ערבית טובה, ספרדית וצרפתית בסיסית.

השאיפה שלי היא להתברג בחברת ייעוץ אסטרטגי בתום התואר. רציתי לשאול, ראשית, לאילו בתי ספר אתם ממליצים לי לכוון בהתאם לשאיפה זו, ושנית, מה להערכתם סיכויי הקבלה שלי אליהם.

רוב תודות,

רון

aringo
    חבר

To: Ron

היי קארין / גלעם

אני מתעניין בלימודי MBA בשנתיים-שלוש הקרובות.

אני בן 26, סטודנט לתואר ראשון במשפטים ולתואר ראשון בממשל במרכז הבינתחומי (ממוצע 86). במסגרת הלימודים למדתי סמסטר בצרפת במסגרת חילופי סטודנטים. בשנה הבאה אקח חלק בתוכנית לימודים אקדמית למצטיינים (ממוצע 85+), בתחום המנהיגות, שמקיים המרכז הבינתחומי ושנמשכת לאורך כל השנה. כמו כן בשנים עברו השתתפתי באופן התנדבותי בקליניקה לחקיקה חברתית למצטיינים (85+) וכן בסדנה ליזמות חברתית-עסקית, שתיהן במרכז הבינתחומי.

כרגע אני עובד כסטודנט בחברה קטנה שמבצעת שיווק ופיתוח עסקי למשרדי עריכת דין ("Legal marketing"), ובמסגרת תפקידי נפגש עם ראשי משרדי עו"ד, מקדם יוזמות עסקיות מסוגים שונים ועובד לעתים גם מול לקוחות מחו"ל. לפני כן עבדתי בעבודה ביטחונית כסטודנט במטה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה, שם אני גם עתיד לעשות את הסטאז' המשפטי.

בצבא הייתי אלחוטן ערבית ביחידה 8200 במודיעין, כולל שנת קבע. ביצעתי תפקיד של מפקד כיתה במשך שנה (פיקדתי על כ-15 חיילים), ולאחר מכן שנה בקבע כמפקד קורס (פיקדתי על כ-10 מדריכים ועד 80 חניכים). גם ביצעתי קורס מקצועי למצטיינים תוך כדי. מבחינת התנדבויות – מעבר להתנדבויות האקדמיות, קיימתי הרצאות כסטודנט לתלמידי תיכון, העברתי אוכל לבתי תמחוי והתנדבתי עם ניצולי שואה, התנדבויות לא ארוכות של עד חצי שנה כ"א.

מבחינת שפות זרות- אנגלית שוטף, ערבית טובה, ספרדית וצרפתית בסיסית.

השאיפה שלי היא להתברג בחברת ייעוץ אסטרטגי בתום התואר. רציתי לשאול, ראשית, לאילו בתי ספר אתם ממליצים לי לכוון בהתאם לשאיפה זו, ושנית, מה להערכתם סיכויי הקבלה שלי אליהם.

רוב תודות,

רון

שלום רון,

לצורך הערכת הסיכויים אניח שתסיים את התואר בהצטיינות (אגב, הלימודים בצרפת יעזרו לך בהיבט של נסיון בינ"ל ומומלץ להזכיר זאת באפליקיישן) וכי תשיג ציון ג'ימאט של 700.

מבחינת נסיון תעסוקתי, השירות הצבאי נחשב כמובן כנסיון תעסוקתי לכל דבר ועניין (הרקע הפיקודי שלך חשוב ומחזק את הפרופיל שלך), והעבודה הנוכחית יכולה גם היא לחזק את הפרופיל שלך בעיקר אם תהפוך למשרה מלאה ואם תוכל לצבור דרכה הישגים בעבודה, נסיון ניהולי וקידומים.

באופן כללי, חברות היעוץ האסטרטגי הגדולות מגייסות בקביעות מתוכניות ה-MBA המובילות, ראה פרטים נוספים בעמודי התוכניות באתר ארינגו וגם כאן: face=Calibrihttp://blog.aringo.co.il/search/label/MBA%20career

לפי הצרכים/נתונים שציינת, כדאי שתשקול את Chicago, MIT (בהן להערכתנו תוכל להיות מועמד בין תחרותי לסטרצ', קרוב יותר לסטרצ'), Berkeley (בין תחרותי לסטרצ'), Yale, Tuck, Michigan, INSEAD (תחרותי) את Darden, LBS (בין תחרותי לחזק, קרוב יותר לתחרותי) ואת UNC (מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית).

בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

aringo
    חבר

To: mishkes

שלום רב,

שמי מיכאל, ואני מתעניין בלימודים בקנדה (טורונטו) או בארה"ב.

קצת על עצמי:

אני בן 28, סיימתי בהצטיינות תואר ראשון בכלכלה וניהול (עם ממוצע 94.7, Magna Cum Laude, מקום 2 מ-318 סטודנטים
    שסיימו באותו מחזור) במסלול האקמי המכללה למנהל.

במהלך הלימודים התקבלתי לתכנית מצטייני נשיא (2 סטודנתים מכל בית הספר). המתרה העיקרית של התוכנית היתה כתיבת עבודה מחקרית מורחבת.

כמו כן במהלך הלימודים עבדתי כעוזר מחקר בבית הספר למנהל עסקים.

*יש לי גם 2 מכתבי המלצה מאקדמיה.

בשנתיים האחרונות אני עובד בתור כלכלן בחברת דלק.

עשיתי את ה-GMAT לפני כשבוע וקיבלתי 640 (Q49, V27).

אשמח אם תוכל לעזור לי להעריך את סיכויי הקבלה שלי.

תודה רבה

שלום מיכאל,

התואר הראשון בהצטיינות ותוכנית המצטיינים מוסיפים רבות לפרופיל שלך! לעומת זאת, הנסיון התעסוקתי עלול שלא להספיק עבור התוכניות המובילות, אלא אם ישנם פרטים נוספים שלא כתבת – הישגים מרשימים בעבודה, קידומים, ניהול עובדים? צבא?

בנוגע לג'ימאט, האם אתה מתכנן להיבחן שוב? שיפור לכיוון ה-700 יכול לחזק את המועמדות שלך ולשפר את סיכויי קבלתך לתוכניות המובילות.

לגבי ההמלצות אקדמיות, קח בחשבון שרוב התוכניות מעדיפות לקבל המלצה ממקום העבודה (בעיקר הנוכחי) ופחות מהאקדמיה.

ע"פ הנתונים שציינת, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק בתוכניות הקנדיות המובילות – Ivey, Queens, Schulich, Toronto.

לגבי ארה"ב, תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק בתוכניות כגון Texas, Emory, Babson, Indiana, UNC ותחרותי בתוכניות כגון Cornell ו-Tepper.

בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

aringo
    חבר

To: Goon3333

שלום רב,

שמי אלון, אני בן 25 כיום ואני מתעניין בלימודי MBA באחת מהתוכניות הבאות: HBS – General management, Stanford – General management, MIT – Likewise או באחת מתוכניות ה-Finance בשיקגו, קולומביה, וורטון או NYU.

קצת רקע

הנני בוגר תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים בהצטיינות יתרה (שני במחזור) מאוניברסיטת בן גוריון. במהלך השנה השלישית ללימודיי התחלתי תואר שני בכלכלה במסגרת תוכנית מצטיינים שבמסגרתה הייתי עוזר הוראה במספר קורסים שונים.
    לאחר סיום התואר הראשון (ולאחר סיום שנה אחת של תואר שני בכלכלה) גוייסתי לתפקיד קצין תקציבים באגף התקציבים של משרד הביטחון שם שירתתי במשך 3 וחצי שנים (שוחררתי בראשית 2012 בדרגת סרן), כאשר בתפקיד הראשון הייתי קצין תקציבים במדור שעבד מול משרד האוצר וועדת חוץ וביטחון, ובתפקיד השני קודמתי לעוזר ראש מדור שפיקח על תקציבים בהיקף של 1.5 מיליארד ש"ח. אני מאמין שאוכל להשיג מכתב המלצה מאחד ממפקדיי בדרגת סגן אלוף.
    מתוך הפרטים האלה ועל סמך נסיוננו, אני "מריחה" שאפשר יהיה אולי למצוא ממליץ חזק יותר… (מבחינת הבכירות, עם המלצה באותה איכות/עומק).

במקביל לתפקידי השני, התחלתי בשנת 2010 לימודי חשבונאות במסלול מיוחד לבוגרי תואר ראשון באוניברסיטת תל אביב, וכיום נותר לי סמסטר להשלמתם של לימודים אלו (ולאחר מכן, אני מתכנן לגשת לבחינות ההסמכה מבלי ללמוד במסגרת אוניברסיטאית).

כמו כן, בשנת 2012 הייתי עוזר מחקר באוניברסיטת תל אביב (להערכתי אוכל לקבל מכתב המלצה מהחוקר עימו עבדתי).

בשבועות הקרובים אני צפוי להתחיל לעבוד בתור Financial Analyst בצוות מיזוגים ורכישות של חברת טכנולוגיה בינלאומית שנסחרת בארה"ב. אני מקווה שגם במסגרת תפקיד זה אוכל להשיג מכתב המלצה מסמנכ"ל הכספים או מאחד מה-VPs שעובדים בצמוד לצוות זה.

בשנים 2006-2008 התנדבתי במסגרת פרויקט שמקדם תלמידים להישגים גבוהים בלימודי מתמטיקה 5 יח"ל (התנדבות להערכתי היא נקודה חלשה שעליי לשפר).
    תשקול אולי לחדש את ההתנדבות הזו (חזק יותר מאשר להתחיל חדשה מבחינת תחושת הרצף).

אני מעוניין לנסות להתקבל בעוד 3 שנים לערך לאחת מהתוכניות האמורות לעיל (קרי: אוקטובר 2015).

בהסתמך על פסיכומטרי של 701 וציון של 142 בכמותי ו-143 באנגלית, אני מאמין שאוכל לקבל ציון העולה על 700 ב-GMAT.

לאור האמור לעיל, הייתי שמח לדעת מה דעתכם על סיכויי הקבלה לאחד מהמוסדות שצויינו, וכן האם ישנן פעילויות נוספות שעליי לנקוט כדי לשפר את סיכויי הקבלה שלי בעוד 3 שנים.
    כמו כן, אודה לכם מאוד אם תוכלו לציין מהם להערכתם סיכויי לקבלת מלגה.

אלון,

הפרופיל שלך די מרשים ולפי התוכניות שלך הוא יהיה מרשים עוד יותר בעוד כמה שנים כשתגיש את המועמדות. ציון של 700+ בג'ימאט בהחלט יכול להשלים יפה את הפרופיל ולהפוך אותך למועמד חזק בתוכניות שציינת.

מה שיכול מאוד להוסיף הוא התפקיד אותו אתה עומד להתחיל (שיהיה בהצלחה!), ובפרט אם תצבור במסגרתו נסיון בינ"ל, נסיון ניהולי, קידומים והישגים מרשימים עליהם תוכל לספר באפליקיישן.

מבחינת המלצות – מעולה שאתה שם את זה על הכוונת, חשוב להמשיך לפתח יחסים טובים עם ממליצים פוטנציאליים.

אם יהיה לך זמן להעשיר ולחזק את הרקע ההתנדבותי – מה טוב, במיוחד אם תוכל לשלב פה ניהול אנשים או יוזמה של פרויקט קהילתי כלשהו (אפילו במסגרת העבודה).

לגבי סיכויי מלגה – המלגות הן בדרך כלל על בסיס חוזק המועמדות (מוצעות למועמדים חזקים ע"י ביה"ס), כך שלמעשה אם המועמדות שלך חזקה זה מגדיל גם את הסיכויים לקבל מלגה ולא רק את סיכויי הקבלה. בעקרון, ככל שהתוכנית מדורגת גבוה יותר כך הסיכויים לקבל מלגה נמוכים יותר.

תשקול להגיש שנה מוקדם יותר – הגיל הוא פקטור בסיכויי הקבלה, ואפשר להגיש שוב בשנה שאח"כ (בד"כ לא יפגע בסיכויים, חוץ מבהרוורד אולי).

על סמך הנתונים שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל GMAT 720, תהיה להערכתי מועמד חזק ב-NYU (סיכוי סביר שישימו אותך ב-waitlist כדי לראות באיזה בי"ס אתה בוחר), תחרותי עד חזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-MIT ובקולומביה, תחרותי בסטנפורד, בוורטון ובשיקגו (סידרתי את השלושה האלה מהקשה לקל), ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) בהרוורד.

המון תודה מראש

,

אלון

מקווה שעזרתי. בהצלחה אלון!

צוות ארינגו
    קארין

aringo
    חבר

To: D1986

שלום רב,

אני מתעניינת בלימודי MBA בחו"ל ואשמח לקבל מעט מידע בנושא.

אני בת 26, סטודנטית שנה שנייה לתואר שני מחקרי ביחסים בינלאומיים.
    את התואר הראשון עשיתי במנהל עסקים ויחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית. הופעתי שנתיים ברציפות ברשימת מצטייני דיקן של בית הספר למנהל עסקים, וגם סיימתי את התואר כמצטיינת (Manga Cum Laude) בממוצע 90.
    על עבודת הסמינר שלי ביחסים בינלאומיים קיבלתי פרס הצטיינות מהמחלקה ליחסים בינלאומיים. עבודת הסמינר במנהל עסקים נבחרה כעבודה לדוגמה לסטודנטים בבית הספר למנהל עסקים.
    מעבר לכך, במהלך התואר השתתפתי במספר מלגות התנדבות לסטודנטים, על אחת מהן גם זכיתי בתעודת הצטיינות (על חונכות יוצאת דופן).

מבחינת ניסיון תעסוקתי/צבא – שירתתי שנתיים ביחידת מודיעין עם תפקיד משמעותי. יש לי ניסיון של כשנה במכירות ושימור לקוחות בחברה בינלאומית. בשנה האחרונה הייתי עוזרת הוראה באוניברסיטה (וגם ממשיכה השנה) עם צפי להתקבל לעבודה נוספת כאנליסטית בשוק העסקי.

בנוסף, יש לי אזרחות צרפתית ודיבור שוטף של השפה.

מבחינת המלצות – לא חושבת שתהיה בעיה. GMAT – עדיין לא עשיתי.

אני מתעניינת בצד הניהולי/אסטרטגי של העולם העסקי כמו גם בנושא של מסחר וניהול בינלאומי.

אשמח לקבל מעט מידע על סיכויי קבלה כמו גם תוכניות שעוסקות בנושאים הרלוונטיים לי.

המון תודה,
    עדי.

שלום עדי,

הרקע האקדמי שלך עשיר ומרשים, ומומלץ כמובן לציינו באפליקיישן תוך מתן דגש לפרסים ולהצטיינויות. לא מעט תלוי בציון הג'ימאט איתו תגישי, כשהעדיפות כמובן היא לאיזור ה-700.

מבחינת נסיון תעסוקתי, השירות הצבאי נחשב כמובן כנסיון תעסוקתי לכל דבר ועניין, והעבודה הצפויה כאנליסטית עשויה לחזק את הפרופיל שלך, במיוחד אם תוכלי לצבור דרכה הישגים בעבודה, נסיון ניהולי וקידומים.

לגבי התוכניות שחזקות בתחומי העניין שהזכרת, התוכניות המובילות בתחום הניהול הכללי הן Harvard, Stanford, Wharton, Kellogg (בראשונה ובשניה תהיי להערכתי בין תחרותית לסטרצ', בשלישית תחרותית וברביעית בין תחרותית לחזקה, קרוב יותר לתחרותית – בהנחה של GMAT 700), וכן Darden, Michigan, Duke, IMD (בהן תוכלי להיות מועמדת תחרותית עד חזקה בהנחה של GMAT 700).

בתחום הניהול הבינ"ל התוכניות המובילות הן , INSEAD, Wharton, Columbia, NYU (תחרותית בקולומביה ובאינסאד, ובין תחרותית לחזקה ב-NYU), וכן Thunderbird, South Carolina (Moore), South California Marshall (בהן תהיי מועמדת חזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית).

מקווה שעזרתי. בהצלחה עדי!

צוות ארינגו
    קארין

LiorB
    חבר
    מספר הפוסטים: 29

שלום קארין,
    רציתי לשאול האם כדאי לי לנסות לתקן את ממוצע ציוני התואר הראשון, למשל בקורסים באוניברסיטה הפתוחה? האם יתחשבו בזה?
    תודה!
    aringo
    חבר

To: LiorB

שלום קארין,
    רציתי לשאול האם כדאי לי לנסות לתקן את ממוצע ציוני התואר הראשון, למשל בקורסים באוניברסיטה הפתוחה? האם יתחשבו בזה?
    תודה!

אם תסיים כמה קורסים בהצטיינות או בציונים גבוהים באוניברסיטה הפתוחה, בייחוד בתחום בו אתה אולי יכול להתפס כחזק פחות (למשל: מתמטיקה?), הדבר יתרום למועמדותך במידה בינונית עד נמוכה (קרוב יותר לנמוכה) להערכתי.
    מקווה שעזרתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

omrih
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

שלום רב,

בחלק מהאוניברסיטאות, מבקשים מהממליץ לדרג את המועמד בטבלה (GRID) לפי יכולות ומיקום ביחס ליתר העובדים. אחד הממליצים שלי אמר לי שמבחינתו הוא ימקם אותי בכל הקטגוריות ברמה הגבוהה ביותר (truly exceptional – 1%). למרות שזה מחמיא, האם זה לא מוגזם? אני יודע שהמטרה היא להציג תמונה חיובית ככל האפשר, אבל אולי כדאי לאזן דירוג כזה עם כמה דירוגים נמוכים יותר כדי לתת יותר אמינות?

אשמח להתיחסותכם, בתודה מראש.

djbenami
    חבר
    מספר הפוסטים: 17

בהתייחס להמלצות,
    לדעתי, זה בהחלט קיצוני וחלק מבתי הספר אפילו רושמים את זה על גבי טופס ההמלצה (למשל ברקלי). לדעתי שילוב של 1%, 5% ואולי אפילו 10% עליונים (אם בית הספר מציין שגם 5% זה קיצוני), הם שילוב טוב. רצוי שהכל יהיה מגובה בדוגמאות שהממליץ מביא דרך מענה על השאלות, בייחוד מה שסומן כ-1% עליונים…

כמובן עדיף לחכות שהמומחים מארינגו יגיבו :)

aringo
    חבר

שלום רב,

בחלק מהאוניברסיטאות, מבקשים מהממליץ לדרג את המועמד בטבלה (GRID) לפי יכולות ומיקום ביחס ליתר העובדים. אחד הממליצים שלי אמר לי שמבחינתו הוא ימקם אותי בכל הקטגוריות ברמה הגבוהה ביותר (truly exceptional – 1%). למרות שזה מחמיא, האם זה לא מוגזם? אני יודע שהמטרה היא להציג תמונה חיובית ככל האפשר, אבל אולי כדאי לאזן דירוג כזה עם כמה דירוגים נמוכים יותר כדי לתת יותר אמינות?

אשמח להתיחסותכם, בתודה מראש.

ועדות הקבלה בטופ-10 די רגילות לראות דירוגים כאלה. אם תוכן ההמלצה משתלב היטב עם דירוג כזה, ואם שאר הנתונים באפליקיישן שלך משתלבים באופן סביר עם דירוג כזה, להערכתי במרבית המקרים הדירוג יתרום למועמדותך (כלומר, ייתכן כי "תיפול" על חבר ועדת קבלה שיפקפק באמינות ההמלצה, אולם להערכתי ברובם המכריע של המקרים חברי ועדות הקבלה יחשבו כי הממליץ חש שאכן מגיע לך הדירוג הגבוה ביותר).

אם נתונים באפליקיישן שלך (או בגוף ההמלצה) לא משתלבים הגיונית עם הדירוג הזה (למשל – הוא מדרג אותך ב-1% על יכולות אנליטיות, ואילו הציונים שלך נמוכים למדי) יהיו רבים יותר שיפקפקו באמינות ההמלצה הזו, מה שלהערכתי יפגע במידה קטנה עד בינונית במועמדותך.

חשיבותו היחסית של כל ציון וציון בטבלה הזו נמוכה ביחס לתמונה הכוללת (המלצות, חיבורים, קורות חיים, אפליקיישן פורמס, ראיון). לכן, אם נתוניך האחרים לא משקפים "טופ 1% בכל הקטגוריות" אך כן משקפים אדם מוכשר מאוד, כדאי אולי לבקש מהממליץ לאזן מעט (מעט, לדעתי) את הדירוג – בייחוד בתחומים בהם ברור ממילא שאתה חזק, ושאליהם הממליץ לא היה חשוף במיוחד.

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

קארין

astronaut
    חבר

שלום רב,
    רציתי לשאול לגבי אפשרות של הגשה עם בת הזוג – האם בתי ספר פתוחים יותר לגבי זוגות המגישים בקשה יחד?
    האם סיכויי הקבלה של זוג גבוהים יותר מאשר כל אחד בנפרד?

תודה!

menkesu
    חבר
    מספר הפוסטים: 6
    היי קארין,
    קוראים לי אודי, בן 24, ואני מתעניין בלימודי MBA בטופ 10 בארה"ב. לאחרונה תהיתי לגבי סוגיית זמן הגשת הapplication וספציפית האם ניתן להגיש מועמדות עוד בזמן התואר הראשון בשנה רביעית במטרה להתחיל MBA יחסית מיד אחרי התואר הראשון.
    מצד אחד הבנתי שהצבא הוא ניסיון לכל דבר ואם אני אוסיף את העבודה שלי אחרי הצבא ובתור סטודנט (תחילת שנה שנייה בהנדסת תעשייה וניהול באונ' ת"א) אז יש לי כ-6 שנות ניסיון (4 שנים ביחידה 8200 + שנתיים בחברת היי טק). בנוסף גם הבנתי שיש נטייה להעדיף גילאים צעירים יותר. מצד שני אם אני מגיש מועמדות בתחילת שנה רביעית לתחילת לימודים אחרי התואר אז אין לי עדיין ממוצע תואר סופי.
    אז רציתי לדעת:
    1. האם זה בכלל אפשרי להגיש עוד במהלך התואר הראשון מועמדות?
    2. מהניסיון שלך באיזה אור ועדות הקבלה רואות דבר כזה? (כי מבחינת ניסיון אני עומד בדרישות, הגיל ישחק לטובתי אבל אפשר לטעון שאין לי ניסיון אחרי התואר)
    3. שאלה בנושא אחר – בהנחה ומגיעים עם בת זוג האם האוניברסיטאות עוזרות במציאת עבודה לבת הזוג?

תודה מראש,
    אודי

Hagaren
    חבר

קארין/ גילעם שלום,

אני מתעניין בלימודי MBA בטופ 10 בדגש על LBS, Chicago, Wharton, HBS, MIT.
    אני קצין בקבע בן 23, בוגר תואר ראשון בהצטיינות (ממוצע 93) מאוניברסיטת חיפה אותו סיימתי במהלך שירות החובה בחצי מהזמן הרגיל. במהלך שירותי הצבאי קודמתי במהירות מספר פעמים וביצעתי מגוון תפקידים פיקודיים וטכנולוגיים שכללו ניהול צוותי פיתוח, הנדסת מערכת וניהול פרויקטים עתירי תקציב וטכנולוגיה הן בפיתוח עצמי פנימי והן בשיתוף עם חברות גדולות.
    במהלך השירות קידמתי מספר יוזמות טכנולוגיות שנשאו פרי והינן בעלות תרומה מבצעית.
    אני לא יודע אם יש לפרט זה משקל או לא, אבל אני היחיד במערך שאינו בעל תואר ראשון או שני בהנדסה. כמו כן קיבלתי מספר פרסים ותעודות הוקרה על שירותי והישגי.
    מבחינת התנדבות – כבר כמה שנים (עוד מלפני הגיוס) שאני מתנדב במסגרות שונות חינוכיות בנוסף לקידום פעילויות התנדבות קהילתיות ביחידה.

עדין לא עשיתי מבחן GMAT ואין לי ציון פסיכומטרי, אך לפי מבחני סימולציה אני מעריך שאוכל להוציא ציון GMAT באיזור ה 700.
    כרגע אני מתלבט בין ביצוע תואר ראשון נוסף בהנדסה לבין לימודי MBA בתום השירות.
    כמה משמעותי מקצוע הלימוד של התואר הראשון לקבלה לתוכניות ולהשתלבות בעבודה לאחר MBA?
    בנוסף אשמח אם תוכלו להעריך את סיכויי הקבלה שלי לתוכניות המובילות.

תודה!

aringo
    חבר
    aringo
    חבר

To: menkesu

היי קארין,
    קוראים לי אודי, בן 24, ואני מתעניין בלימודי MBA בטופ 10 בארה"ב. לאחרונה תהיתי לגבי סוגיית זמן הגשת הapplication וספציפית האם ניתן להגיש מועמדות עוד בזמן התואר הראשון בשנה רביעית במטרה להתחיל MBA יחסית מיד אחרי התואר הראשון.
    מצד אחד הבנתי שהצבא הוא ניסיון לכל דבר ואם אני אוסיף את העבודה שלי אחרי הצבא ובתור סטודנט (תחילת שנה שנייה בהנדסת תעשייה וניהול באונ' ת"א) אז יש לי כ-6 שנות ניסיון (4 שנים ביחידה 8200 + שנתיים בחברת היי טק). בנוסף גם הבנתי שיש נטייה להעדיף גילאים צעירים יותר. מצד שני אם אני מגיש מועמדות בתחילת שנה רביעית לתחילת לימודים אחרי התואר אז אין לי עדיין ממוצע תואר סופי.
    אז רציתי לדעת:
    1. האם זה בכלל אפשרי להגיש עוד במהלך התואר הראשון מועמדות?
    אכן אפשרי. לאורך השנים היו כמה וכמה ישראלים שהתקבלו כך לתוכניות המובילות. המדיניות בנושא הזה משתנה מתוכנית לתוכנית, ולעיתים גם משנה לשנה לפי הלכי הרוח והנפשות הפועלות בועדת הקבלה באותה שנה. כמה חודשים לפני שתגיש את האפליקיישן, כדאי שתפנה במייל אל כל אחת מהתוכניות המובילות (יועץ של ארינגו יכול לעזור לך במידת הצורך), תציג את הנסיבות המיוחדות שמצדיקות את זה לדעתך (כמה שיותר נסיבות, כמה שיותר חזקות, כולל אלה שציינת למעלה), תראה את תגובתם, ולפי זה תחליט לאן לפנות. בכל שנה נתונה יש לא מעט תוכניות מובילות שישקלו ברצינות את מועמדותך.

2. מהניסיון שלך באיזה אור ועדות הקבלה רואות דבר כזה? (כי מבחינת ניסיון אני עומד בדרישות, הגיל ישחק לטובתי אבל אפשר לטעון שאין לי ניסיון אחרי התואר)
    עפ"י נסיוננו, הדבר מקשה משמעותית (עד משמעותית מאוד) על סיכויי הקבלה. בתקווה הנסיבות שציינת (נסיון העבודה, וכל נסיבה אחרת שתוכל להציג), בשילוב עם נתוני אפליקיישן חזקים (ציוני תואר, GMAT, חיבורים, המלצות וכו') יטו את הכף למרות שאתה מתחיל "צעד אחד אחורה" מרוב הפונים. אחד הקשיים שיהיו הוא סימן השאלה לגבי הממוצע איתו תסיים את התואר (והאם תהיה הצטיינות, ואיזו). כל עובדה שתוכל לספק ושתפיג את הערפל מעל הנושא הזה, תעזור…

3. שאלה בנושא אחר – בהנחה ומגיעים עם בת זוג האם האוניברסיטאות עוזרות במציאת עבודה לבת הזוג?
    למיטב ידיעתי, ברוב התוכניות המובילות יש עזרה מסוימת, אם כי מוגבלת למדי, בנושא הזה.

תודה מראש,
    אודי

בבקשה אודי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

מוצגות 50 תגובות – 1,451 עד 1,500 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.