Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 1,601 עד 1,650 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • omers
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

היי קארין,

כיום אני מתמחה ב-BIG4, רציתי לדעת האם מעבר לאחת מחברות הייעוץ העסקי/אסטרטגי ישפיע על מועמדותי ואם כן האם יש הבדל באופן ההשפעה של חברות ישראליות (כגון שלדור, TASC וכו') לבין חברות בינלאומיות (BCG, מקינזי, Accenture).

תודה.

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

אהלן קארין,

במידה ויש לי ממוצע ציונים לא גבוה במיוחד בתואר הראושן, האם כדאי לי לנסות לתקן את הממוצע בהנחה שיש לי זמן?

למשל ע"י לקיחת קורסים באוניברסיטה הפתוחה?

המון תודה.

אם תסיים כמה קורסים בהצטיינות או בציונים גבוהים באוניברסיטה הפתוחה, בייחוד בתחום בו אתה אולי יכול להיתפס כחזק פחות (למשל: מתמטיקה?), הדבר יתרום למועמדותך במידה בינונית עד נמוכה (קרוב יותר לנמוכה) להערכתי.

עדיף שתשקיע בצבירת ניסיון תעסוקתי רלוונטי, התנדבויות חזקות וקבלת ציון גבוה ב-GMAT

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

03-9708829 (אפשר גם בשעות הערב המאוחרות)

aringo
    חבר

היי קארין,

כיום אני מתמחה ב-BIG4, רציתי לדעת האם מעבר לאחת מחברות הייעוץ העסקי/אסטרטגי ישפיע על מועמדותי ואם כן האם יש הבדל באופן ההשפעה של חברות ישראליות (כגון שלדור, TASC וכו') לבין חברות בינלאומיות (BCG, מקינזי, Accenture).

תודה.

אכן, יהיה הבדל בסיכויי הקבלה שלך, והבדל משמעותי – תלוי בזהותה של חברת הייעוץ.

היות וכבר יש לך את השם של אחד מה-Big 4 על הרזומה, ובהנחה שלא צפויים לך שם קידומים/הישגים בלתי צפויים, ובהנחה שאינך עוסק כרגע בייעוץ אסטרטגי כלל במסגרת ההתמחות, אזי להערכתי:

מעבר לשלדור/Tasc וכדומה יתרום למועמדותך במידה קטנה להערכתי (במידה דומה להישארות בפירמה הנוכחית שלך). אם תוכנית הקריירה שתציג לבתיה"ס תהיה בתחום הייעוץ, יש יותר תועלת במעבר כזה בהיבט של סיכויי הקבלה.

מעבר למקינזי / BCG יתרום למועמדותך במידה גבוהה להערכתי. מעבר ל-Accenture במידה בינונית.

מקווה שעזרתי… בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

cand14
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

היי קרין וגילעם,

אני מתכוון להגיש בקשה שנה הבאה (אוקטובר 2014) בשביל להתחיל ללמוד ב2015. אני חושב כרגע על הארוורד, וורטון, שיקגו, קלוג, וסלואון והייתי רוצה לדעת מה לדעתכם הסיכויים שלי (תחרותי? חזק? סיכוי נמוך?) לקבלה לבתי ספר האלה.

אני בן 27, שירתתי בצבא בחיל המודיעין בתפקיד ניתוח (מחקר) מודיעין (לא כקצין), בשנה שעברה סיימתי את הלימודים בטכניון בהצטיינות (הנדסת חשמל) ומאז אני עובד במייקרוסופט בתפקיד הנדסי.

במהלך האוניברסיטה ביצעתי במשך שנתיים פרוייקט פרח (חניכה אישית של תלמיד בי"ס יסודי) וייצגתי את הטכניון בתחרות ספורט בין אוניברסיטאית.

מה הם לדעתכם סיכויי הקבלה שלי? האם הייתם ממליצים להגיש לבי"ס שמדורג נמוך יותר (דיוק, קורנל, דרדן) – האם זה ישפר משמעותית את סיכויי קבלת המלגה?

תודה

aringo
    חבר

היי קרין וגילעם,

אני מתכוון להגיש בקשה שנה הבאה (אוקטובר 2014) בשביל להתחיל ללמוד ב2015. אני חושב כרגע על הארוורד, וורטון, שיקגו, קלוג, וסלואון והייתי רוצה לדעת מה לדעתכם הסיכויים שלי (תחרותי? חזק? סיכוי נמוך?) לקבלה לבתי ספר האלה.

אני בן 27, שירתתי בצבא בחיל המודיעין בתפקיד ניתוח (מחקר) מודיעין (לא כקצין), בשנה שעברה סיימתי את הלימודים בטכניון בהצטיינות (הנדסת חשמל) ומאז אני עובד במייקרוסופט בתפקיד הנדסי.

במהלך האוניברסיטה ביצעתי במשך שנתיים פרוייקט פרח (חניכה אישית של תלמיד בי"ס יסודי) וייצגתי את הטכניון בתחרות ספורט בין אוניברסיטאית.

מה הם לדעתכם סיכויי הקבלה שלי? האם הייתם ממליצים להגיש לבי"ס שמדורג נמוך יותר (דיוק, קורנל, דרדן) – האם זה ישפר משמעותית את סיכויי קבלת המלגה?

בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל מינימום 700 ב-GMAT, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית בקורנל, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-דיוק ובדרדן (ואולי תשקול גם את מישיגן – בין תחרותי לחזק), תחרותי (טיפה לכיוון החזק) בקלוג, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) בשיקגו, בין תחרותי לסטרצ' ב-MIT, בין תחרותי לסטרצ' בוורטון (קרוב יותר לסטרצ') וסטרצ' בהרוורד.

תודה

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

amiros
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

היי קארין,

רציתי לשאול עד כמה אם בכלל יכולה שליטה בשפה שלישית לשפר את סיכויי הקבלה שלי?

תודה רבה!

aringo
    חבר

היי קארין,

רציתי לשאול עד כמה אם בכלל יכולה שליטה בשפה שלישית לשפר את סיכויי הקבלה שלי?

תודה רבה!

היי,

להערכתי, שפה שלישית תתרום לסיכויי הקבלה שלך במידה קטנה (עד זניחה) בכך שהיא תחזק את ה-"רקע הבינלאומי" שלך, שהינו בד"כ אחד מה- admission drivers

אם אתה שולט בשפה השלישית זה יכול להוסיף לך גוון כמועמד ולהבדיל אותך ממישהו בעל פרופיל דומה אך מידת ההשפעה על סיכויי הקבלה לא גדולה.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

LiorB
    חבר
    מספר הפוסטים: 29

אהלן קארין,

שאלה קצרה לגבי התנדבות – בעבר לקחתי חלק בפעילות התנדבותית בתיכון. זה נחשב? יש טעם להזכיר באפליקיישן?

aringo
    חבר

אהלן קארין,

שאלה קצרה לגבי התנדבות – בעבר לקחתי חלק בפעילות התנדבותית בתיכון. זה נחשב? יש טעם להזכיר באפליקיישן?

בדרך כלל, האוניברסיטאות מתייחסות בעיקר לפעילות התנדבותית שנעשתה לאחר התיכון (אם כי ניתן לעיתים לצבור קצת נקודות מנהיגותיות או התנדבותיות ע"י הכנסת פעילות והישגים מתקופת התיכון במסגרת תשובה על אחד החיבורים).

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

omrih
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

שלום קארין,

השאלה שלי היא לגבי תוכניות של שנה – מהם היתרונות והחסרונות שלהן לעומת תוכניות פול טיים? מהן דרישות הקבלה וסיכויי הקבלה אליהן?

תודה!!

aringo
    חבר

שלום קארין,

השאלה שלי היא לגבי תוכניות של שנה – מהם היתרונות והחסרונות שלהן לעומת תוכניות פול טיים? מהן דרישות הקבלה וסיכויי הקבלה אליהן?

תודה!!

תנאי הקבלה לתוכניות אלה דומים בד"כ (או זהים) לתנאי הקבלה של התוכניות הדו-שנתיות. הרציונל לקבלה (השיקולים של ועדת הקבלה) בד"כ דומה גם כן. בתוכניות השנה לעיתים קל יותר להתקבל אם אתה חוזר לחברה משפחתית לאחר הלימודים או לחברה שמטעמה נשלחת ל-MBA (זהו המצב בקולומביה ובקורנל למשל) מכיוון שאין התמחות קיץ (או שהיא קצרה) והגישה היא שבמקרה שעליך למצוא מקום עבודה לאחר הלימודים, תוכנית שנתיים עם התמחות קיץ עשויה להתאים לך יותר. לעיתים (בקורנל למשל) נדרש כי יהיה כבר ברשותך תואר שני (טכנולוגי/מדעי במקרה של קורנל) על מנת להתקבל.
    מבחינת הקושי להתקבל – ככל שאני רואה, אחוזי הקבלה בתוכנית השנה דומים בד"כ לאלה של תוכנית השנתיים המוצעת באותו מוסד. התרשמותי היא כי היוקרה והערך התעסוקתי (שוב, להוציא את החוסר בהתמחות קיץ) של תוכניות אלה לאחר הלימודים דומה לזה של תוכנית ה-MBA המלאה המוצעת באותו מוסד.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

NIOZ
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

שלום קארין,

רציתי לשאול לגבי תואר שני:

אני לקראת סיום התואר הראשון בחשבונאות ומשפטים ואני מעוניין להמשיך לתואר שני לאחר הבחינות לשכה ומועצה (משהו כמו 3 שנים מעכשיו או תוך כדי ההתמחויות לעשות את התואר השני). אני מתעניין בתואר שני במשפטים (אותו אפשר לסיים בשנה וחצי בתוכנית למצטיינים) או באפשרות לעשות תואר בדיספלינה אחרת לגמרי (אפילו עברה לי המחשבה על פילוסופיה) כאשר מתישהו בעתיד (בגיל 30 בערך, 4 שנים אחרי שאכנס לשוק העבודה) אני מתעתד להגיש מועמדות לMBA בארה"ב. התואר השני שאני מעוניין לעשות הוא יותר בשביל 'הנשמה' וגם כי אני מעוניין להרחיב אופקים בתחומים אחרים. האם תהיה לו השפעה לטובה / לרעה על סיכויי הקבלה שלי לMBA בארה"ב? איך ועדת הקבלה תסתכל על התואר הנוסף (אם הוא בכלל בתחום אחר כמו פילוסופיה) ? תודה.

cand14
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

היי קרין וגילעם,

אני
    מתכוון להגיש בקשה שנה הבאה (אוקטובר 2014) בשביל להתחיל ללמוד ב2015. אני
    חושב כרגע על הארוורד, וורטון, שיקגו, קלוג, וסלואון והייתי רוצה לדעת מה
    לדעתכם הסיכויים שלי (תחרותי? חזק? סיכוי נמוך?) לקבלה לבתי ספר האלה.

במהלך
    האוניברסיטה ביצעתי במשך שנתיים פרוייקט פרח (חניכה אישית של תלמיד בי"ס
    יסודי) וייצגתי את הטכניון בתחרות ספורט בין אוניברסיטאית.

מה
    הם לדעתכם סיכויי הקבלה שלי? האם הייתם ממליצים להגיש לבי"ס שמדורג נמוך
    יותר (דיוק, קורנל, דרדן) – האם זה ישפר משמעותית את סיכויי קבלת המלגה?

בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל מינימום 700 ב-GMAT,
    להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית בקורנל,
    בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-דיוק ובדרדן (ואולי תשקול גם את
    מישיגן – בין תחרותי לחזק), תחרותי (טיפה לכיוון החזק) בקלוג, בין תחרותי
    לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) בשיקגו, בין תחרותי לסטרצ' ב-
    MIT, בין תחרותי לסטרצ' בוורטון (קרוב יותר לסטרצ') וסטרצ' בהרוורד.

תודה

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

היי קרין – עדכון –

אתמול עשיתי את הג'ימט וקיבלתי 740 (לא רשמית). איך זה משנה את הסיכויים שלי, במיוחד בבתי ספר החזקים יותר?

aringo
    חבר

שלום קארין,

רציתי לשאול לגבי תואר שני:

אני לקראת סיום התואר הראשון בחשבונאות ומשפטים ואני מעוניין להמשיך לתואר שני לאחר הבחינות לשכה ומועצה (משהו כמו 3 שנים מעכשיו או תוך כדי ההתמחויות לעשות את התואר השני). אני מתעניין בתואר שני במשפטים (אותו אפשר לסיים בשנה וחצי בתוכנית למצטיינים) או באפשרות לעשות תואר בדיספלינה אחרת לגמרי (אפילו עברה לי המחשבה על פילוסופיה) כאשר מתישהו בעתיד (בגיל 30 בערך, 4 שנים אחרי שאכנס לשוק העבודה) אני מתעתד להגיש מועמדות לMBA בארה"ב. התואר השני שאני מעוניין לעשות הוא יותר בשביל 'הנשמה' וגם כי אני מעוניין להרחיב אופקים בתחומים אחרים. האם תהיה לו השפעה לטובה / לרעה על סיכויי הקבלה שלי לMBA בארה"ב? איך ועדת הקבלה תסתכל על התואר הנוסף (אם הוא בכלל בתחום אחר כמו פילוסופיה) ? תודה.

בוא נניח לרגע שהתואר השני לא יעכב את ההגשה שלך ל-MBA בחו"ל (כלומר, שגם בלי התואר השני לא היית מגיש ל-MBA בגיל צעיר יותר). במצב כזה להערכתי התרומה של התואר השני לסיכויי הקבלה שלך ל-MBA בתוכנית מובילה בחו"ל תהיה נמוכה, בין אם מדובר בתואר במשפטים ובין אם בפילוסופיה. כמה סייגים:

1. אם התואר השני במשפטים ישתלב היטב עם תוכנית הקריירה שתציג באפליקיישן, התרומה שלו תהיה אולי קצת יותר מנמוכה.

2. אם התואר השני יהיה בציונים (יחסיים) הרבה יותר גבוהים מאשר הראשון (למשל, אם האחוזון שלך במחזור היה 30% עליונים בתואר הראשון ו-10% עליונים בתואר השני), התרומה שלו תהיה יותר לכיוון הבינונית להערכתי, כי הוא יחזק לך את ה-Admission Driver של Analytical Skills.

3. אם התואר השני יגרום לזה שהגשת המועמדות שלך ל-MBA תתעכב בשנתיים, אז התרומה של התואר הזה תרד משמעותית, ואולי הוא אף יקטין טיפה את סיכויי הקבלה שלך בגלל נושא הגיל. עיכוב של שנה יהיה כמובן פחות משמעותי, אבל אם הוא יגרום ל"שינוי קידומת" בגיל (מ-29 ל-30) יכולה להיות לזה משמעות גדולה יותר.

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

aringo
    חבר

היי קרין – עדכון –

אתמול עשיתי את הג'ימט וקיבלתי 740 (לא רשמית). איך זה משנה את הסיכויים שלי, במיוחד בבתי ספר החזקים יותר?

כל הכבוד! בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי זה הופך אותך למועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית בקורנל, ב-דיוק, בדרדן ובמישיגן, בין תחרותי לחזק בקלוג, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) בשיקגו, תחרותי ב-MIT, בין תחרותי לסטרצ' בוורטון (קרוב יותר לתחרותי) וסטרצ' בהרוורד (כשהאתגר שם יהיה נושא המנהיגות והניהול).

בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

infinity4
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

שלום קארין,
    אני שוקל להגיש לתוכניות באירופה, בדגש על ספרד ואולי IMD.
    רציתי לשאול אם תוכניות כאלו עלולות להוות חסרון אחר כך במציאת עבודה?

aringo
    חבר

שלום קארין,
    אני שוקל להגיש לתוכניות באירופה, בדגש על ספרד ואולי IMD.
    רציתי לשאול אם תוכניות כאלו עלולות להוות חסרון אחר כך במציאת עבודה?

לגבי החסרונות של IMD והתוכניות הספרדיות – החסרונות היחסיים העיקריים שאני שומעת עליהם הם:
    א. שם חלש יחסית בארה"ב (אם תהיה מעוניין לעבוד בארה"ב)
    ב. קושי יחסי למצוא עבודה באזור/בארץ בה למדת אם אינך דובר את שפת המקום.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

mastermind
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

היי קארין,
    מה עושים לגבי ממליצים שלא מסוגלים לנפק המלצה ראויה בשפה האנגלית? מותר לי לתרגם? יש איזה תהליך מקובל?

aringo
    חבר

היי קארין,
    מה עושים לגבי ממליצים שלא מסוגלים לנפק המלצה ראויה בשפה האנגלית? מותר לי לתרגם? יש איזה תהליך מקובל?

אם הממליץ אינו דובר אנגלית, הממליץ יכול לכתוב את ההמלצה בעברית ולבקש ממתרגם לתרגם אותה עבורו. במקרה כזה בד"כ ראוי לציין בראש ההמלצה כי היא תורגמה מעברית, ולצרף את המקור. בכל מקרה, הפתרון הזה לא אידאלי מבחינת הרושם, וכדאי אולי לשקול ממליץ אלטרנטיבי.
    אם האנגלית של הממליץ סבירה, עדיף אולי שהממליץ יכתוב את ההמלצה באנגלית וייעזר בעורך שיעבור לו על ההמלצה וישפר אותה. לחילופין, הוא יכול לכתוב את ההמלצה בעברית, לבקש שהיא תתורגם, ואז לעבור עליה בעצמו, לשפר, לתקן ולראות שהכל מקובל עליו ב-100%.
    אין חובה שההמלצה תהיה באנגלית מושלמת (ויתכן שאפילו עדיף כך, על מנת לשקף את האותנטיות) אם היא ברורה ומעבירה את רמת ההתלהבות והמסרים הרצויים לחיזוק מועמדותך.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

c0wb0y
    חבר

שלום קארין,

האם ניתן להגיש אפליקיישן תוך 3 שבועות? האם הגשה של מועמדות תוך 3 שבועות תוכל לפגוע לי בהגשת מועמדות בשנה הבאה?

nuphar
    חבר

היי,אני כרגע בתהליך לימודי משפטים ומנהל עסקים באוניברסיטה. אשמח לדעת עד כמה (אם בכלל) ישנה השפעה לכך שאנסה לגשת ללימודי תואר שני במנהל עסקים כאשר יש לי כבר תואר שני מאוניברסיטה בארץ (פשוט להתמחות שונה). בפקולטה כאן אמרו לי שהדבר לא משפיע אך זה נשמע לי מעט מוזר…

תודה מראש!

aringo
    חבר

שלום קארין,
    האם ניתן להגיש אפליקיישן תוך 3 שבועות? האם הגשה של מועמדות תוך 3 שבועות תוכל לפגוע לי בהגשת מועמדות בשנה הבאה?

פיזית זה אפשרי להכין אפליקיישן ב-3 שבועות. אולם, מרבית המועמדים מולם תתמודד (מהעולם כולו) השקיעו בתהליך של 2-10 חודשים בהכנת האפליקיישן שלהם: חשיבה, מחקר, אסטרטגיה, התלבטות, עיכול, כתיבה, עריכה, תיקון, נטוורקינג… ושוב חשיבה, ושוב שיפור…
    סביר להניח שלתהליך המזורז שאתה מתאר תהיה השפעה משמעותית על איכות האפליקיישן.
    במקרה הטוב (וזה ייתכן), אתה מועמד חזק מספיק כדי להתקבל למרות ההשפעה על איכות האפליקיישן. במקרה הכי פחות טוב (ודי נדיר), האפליקיישן שתגיש יהיה כה בעייתי עד כי הוא "ישרוף" את השם שלך, ברמה כזאת או אחרת, באותה תוכנית. במקרה כזה, גם שנה אח"כ, כשתפנה באופן מסודר, תתחיל מנקודת מוצא קשה יחסית. המקרה הסביר הוא כי אם לא תתקבל השנה הדבר לא יפגע משמעותית (או לא יפגע בכלל) בסיכויי הקבלה שלך בשנה הבאה. אם האפליקיישן שלך יהיה סביר ותוכנו לא "ישרוף" אותך אז ברבים מהמקומות (וורטון הוא הבולט שבהם) העובדה שאתה מתמיד ודבק בביה"ס שנה אחר שנה אף תעמוד לזכותך.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

aringo
    חבר

היי,אני כרגע בתהליך לימודי משפטים ומנהל עסקים באוניברסיטה. אשמח לדעת עד כמה (אם בכלל) ישנה השפעה לכך שאנסה לגשת ללימודי תואר שני במנהל עסקים כאשר יש לי כבר תואר שני מאוניברסיטה בארץ (פשוט להתמחות שונה). בפקולטה כאן אמרו לי שהדבר לא משפיע אך זה נשמע לי מעט מוזר…

תודה מראש!

שלום,
    מועמד שכבר מחזיק בתואר MBA אינו רשאי להגיש מועמדות לחלק מתוכניות ה-MBA המובילות בחו"ל, כגון קורנל וברקלי. הנה לדוגמא המדיניות של ברקלי בנושא:

"University policy prohibits awarding of duplicate degrees. If you have an MBA or comparable degree from an institute of higher education, your application will be ineligible for consideration"

גם בתוכניות שמקבלות מועמדים שכבר יש להם MBA, העובדה שיש לך MBA עלולה להקשות על קבלתך – יש לספק הסבר משכנע מדוע יש לך צורך ב-MBA נוסף.
    אם יש לך תואר שני שאינו MBA הדבר לא אמור להוות מכשול בקבלה לתוכנית MBA מובילה בחו"ל, ובמקרים מסוימים יכול אף להוות יתרון (במיוחד אם סיימת אותו בהצטיינות).

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

Gilad D
    חבר
    מספר הפוסטים: 1131

כנס MBA בתל אביב – מפגש עם התוכניות המובילות וחלוקת מלגות

World’s Leading Business Schools return to Tel Aviv
    QS World MBA Tour brings top business schools to your doorstep

The QS World MBA Tour, the world’s leading series of career and education events for aspiring MBAs, returns to Tel Aviv on Monday, 7th October, building on the great success of recent events. The fair gives prospective MBA candidates a fantastic opportunity to meet face-to-face with admissions officers from around the world.

Who? Meet the world’s top business schools including, Boston University, G.Washington, HULT, IE, INSEAD, Thunderbird, Wollongong and many more…
    When? Tel Aviv – Monday 7th October, 3:30 P.M – 9 P.M
    Where? Hilton, Independence Park, Tel Aviv
    Why? It is the best chance for candidates to meet with and ask questions of the Admissions Directors of leading international business schools.
    How? Register online at http://www.topmba.com/aringo for Free Entry

In addition, the QS World MBA Tour offers US$1.2 Million of Exclusive Scholarships every year. These scholarships for top business schools are available only to attendees of the fair.

For more information and a full schools list please contact Mihir Patel at [email protected].

amiros
    חבר

היי קארין,

לדעתך, מתי עדיף לבחור תוכנית MBA בארץ (למשל תל אביב) על פני תוכנית בחו"ל? כאשר התוכנית בחו"ל היא מחוץ ל-Top 20? ל-Top 50?

aringo
    חבר

היי קארין,
    לדעתך, מתי עדיף לבחור תוכנית MBA בארץ (למשל תל אביב) על פני תוכנית בחו"ל? כאשר התוכנית בחו"ל היא מחוץ ל-Top 20? ל-Top 50?

ההתמחות שלנו היא תהליך הקבלה… אני מרגישה "מוסמכת" לענות בעיקר על שאלות הקשורות בתהליך הקבלה…
    השאלות שהעלית תלויות במידה רבה, לדעתי, בהעדפות אישיות: מצב כלכלי, תכניות לעתיד, מצב משפחתי, תחום הקריירה, מידת החשיבות שאתה מיייחס (הן מקצועית והן אישית) להתנסות בין-לאומית עמוקה, מידת הרצון/הצורך שלך לחזק את היכולת שלך לעבוד באנגלית ובתרבות אמריקאית/אירופאית, ועוד.
    עפ"י הרושם והנסיון שלי, בארץ המעסיקים שנותנים משקל כבד יחסית לתואר מתוכנית מובילה בחו"ל הם מנהלים בתחום ההון-סיכון, מנהלים בחברות שבבעלות אמריקאית או אירופאית (אם החברה גדולה, אז מדובר בעיקר בשלבים (אולי לאחר כמה שנים) בהם תתמודד על משרת המנכ"ל או על משרות הנהלה בכירות) – בייחוד אם מקבל ההחלטה הוא אמריקאי או אירופאי, מנהלים שלמדו בחו"ל (או, במידה מסויימת – שחבר שהם מעריכים למד בחו"ל, או שניסו להתקבל ולא הצליחו) ומנהלים בתחום הייעוץ האסטרטגי.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

astronaut
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

שלום קארין,

רציתי לשאול עד כמה נפגעים סיכויי הקבלה אם אני מגיש בסבב השני לעומת הראשון?

aringo
    חבר

שלום קארין,
    רציתי לשאול עד כמה נפגעים סיכויי הקבלה אם אני מגיש בסבב השני לעומת הראשון?

על פי נסיון העבר, הגשה בסבבים מוקדמים עדיפה בד"כ. ישנן שנים בהם המצב מתהפך, וישנן תוכניות בהן המצב מתהפך. למשל, מבחינת אחוזי הקבלה ב-MIT לפני כמה שנים היה יתרון לסבב השני. בשורה התחתונה, הרושם שלי הוא שבממוצע ההשפעה החיובית של פניה בסיבוב הראשון היא קטנה. מידת ההשפעה תלויה באיכות וכמות המועמדים הפונים בכל סבב ובמדיניות של ועדת הקבלה הספציפית באותה תוכנית באותה שנה. ההשפעה נעה לאורך השנים ב-"גלים" – ככל שיותר ישראלים פונים בסבב הראשון, כך היתרון של הסבב הראשון קטן (או של השני גדל), ואז יש פחות פונים בראשון, וחוזר חלילה.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

LiorB
    חבר
    מספר הפוסטים: 29

הי קארין,

כיצד להתייחס באפליקיישן לשנת ההשלמה בחשבונאות, שאינה חלק מהתואר הראשון ושהציונים בה מאוד נמוכים?

aringo
    חבר

הי קארין,

כיצד להתייחס באפליקיישן לשנת ההשלמה בחשבונאות, שאינה חלק מהתואר הראשון ושהציונים בה מאוד נמוכים?

כדאי לבדוק אם עפ"י הדרישות המדוייקות שמציבה התוכנית שאתה פונה אליה יש צורך לכלול את השנה הזו בגליון הציונים. אם כן, כדאי אולי להוסיף note, מבוסס כמה שיותר על עובדות וסטטיסטיקות חד-משמעיות, שמסביר את מהות השנה הזו ואת בעיית הציונים.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

omrih
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

קארין שלום,

האם מכתב המלצה ממרצים שלי לשעבר אשר למדו או לימדו באונ' אליה אני פונה הינה המלצה כדאית?

Or.R
    חבר
    מספר הפוסטים: 45

אני לא צירפתי את לימודי ההשלמה לשום בית ספר שאליו הגשתי מועמדות.

לימודי שנת ההשלמה הם לא לימודים "לתואר" אלא לימודיים
    מקצועיים נטו שנועדו להכין למבחני המועצה וכדי לעמוד בדרישות המועצה. הסיבה שאתה
    משלם עליהם יותר משנה אקדמית רגילה היא שאלו לא לימודים לתואר והם אינם מסובסדים
    ע"י המדינה כמו לימודים לתואר הראשון.

כמו שאתה לא מכליל את לימודי ההכנה לג'ימאט או איזה קורס צלילה לשם
    רישיון, אין שום סיבה לצרף את שנת ההשלמה. זה בדיוק כמו שאתה לא תכליל את ציוני
    מבחני המועצה כי הדבר היחיד שמשנה זה עם אתה זכאי או לא זכאי לקבל רישיון
    רו"ח. בקיצור, תכליל רק את הלימודים לתואר ולא את הלימודים המקצועיים
    החוץ-אקדמיים.

כמו כן, לרוב בתי הספר אין שום מושג איך עובד תהליך השגת רישיון
    רו"ח בישראל, ההצגה של עצמך בתור "מתמחה" למשך שנתיים יכולה לעשות
    לך נזק עצום באפליקיישן. בארה"ב יש חובת ניסיון מקצועי לצורך השגת רישיון
    רו"ח אולם אף אחד לא קורא לזה או מציג את זה בתור "התמחות".
    בהנחה שאתה עובד בפירמה מוכרת ובינלאומית, תשתמש בדרגות האמריקאיות של התפקיד שלך:
    junior auditor/analyst, auditor/analyst, senior
    auditor/analyst, audit associate, senior audit associate

aringo
    חבר

קארין שלום,
    האם מכתב המלצה ממרצים שלי לשעבר אשר למדו או לימדו באונ' אליה אני פונה הינה המלצה כדאית?

אם הם לימדו באותה אוניברסיטה אך לא בביה"ס למנהל עסקים – התשובה היא בד"כ לא. אם הם לימדו בביה"ס למנהל עסקים, התשובה היא בד"כ שהם פחות מתאימים כממליץ חובה (במרבית המקרים עדיף שממליץ חובה יהיה מי שפיקח על עבודתך) אולם הם עשויים להתאים כ-extra recommender (המלצה מעבר להמלצות החובה) או כ-support email (כלומר, לשלוח אימייל תמיכה לוועדת הקבלה). ציינתי "בד"כ" כיוון שבמקרה ספציפי (בהנתן מרצה מסויים ואלטרנטיבות מסויימות לממליצי חובה אחרים) ייתכן שהתשובה ה"נכונה" תהיה שאותו מרצה כן מתאים כממליץ חובה.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

עלמה
    חבר

שלום קארין,

.אני עלמה, אני בת 22, ברצוני לפנות לאחת מהאוניברסיטאות הטובות – הרווארד, סטנפורד, ייל

בצבא שירתתי במחנה, ועשיתי תואר ראשון בעברית ומדעי המחשב וסיימתי בממוצע של 96.

הgmat שלי הוא 730

בשנתיים האחרונות עבדתי בחברה המשפחתית בתפקיד ניהולי , הייתי אחראית על אחד עשר אנשים.

אני מתנדבת 4 שנים בעמותה לנפגעות תקיפה מינית ובכנפיים של קרמבו.

חשוב לי להדגיש שלא משנה מה יהיה צריך, אני אעשה הכל בקביל להתקבל לאחד מבתי הספר האלו, זה מה שאני מכוונת אליו כבר שנים.

יש לי המלצות טובות מאוד.

אם זה עוזר, אני דוברת חמש שפות.

מה את חושבת שיהיו הסיכויים שלי להקבל?

סליחה על הבלאגן שבכתב, יש לי בעיות במחשב.

תודה רבה!

Flak
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

שלום, אחד השיקולים המהותיים בבחירת תוכנית עבורי הוא רשת הבוגרים שיש בארץ.

רציתי לדעת מה היכרותכם עם רשת הבוגרים שיש בארץ לברקלי, ל-Duke, ול-Ross, מבחינת מספר בוגרים שעובדים וחיים כאן. תודה.

aringo
    חבר

שלום קארין,

.אני עלמה, אני בת 22, ברצוני לפנות לאחת מהאוניברסיטאות הטובות – הרווארד, סטנפורד, ייל

בצבא שירתתי במחנה, ועשיתי תואר ראשון בעברית ומדעי המחשב וסיימתי בממוצע של 96. אניח שסיימת בהצטיינות בשניהם.

הgmat שלי הוא 730

בשנתיים האחרונות עבדתי בחברה המשפחתית בתפקיד ניהולי , הייתי אחראית על אחד עשר אנשים. אניח שמדובר בחברה קטנה למדי. אם גדולה, זה יעזור לסיכויים שלך (בייחוד אם תוכנית הקריירה שלך תשתלב עם החברה, ואם לחברה יש קשר למחשבים).

אני מתנדבת 4 שנים בעמותה לנפגעות תקיפה מינית ובכנפיים של קרמבו.

חשוב לי להדגיש שלא משנה מה יהיה צריך, אני אעשה הכל בקביל להתקבל לאחד מבתי הספר האלו, זה מה שאני מכוונת אליו כבר שנים.

יש לי המלצות טובות מאוד.

אם זה עוזר, אני דוברת חמש שפות. כן, עוזר, תרומה קטנה עד בינונית (יותר קרוב לקטנה ברוב בתיה"ס) למועמדותך.

מה את חושבת שיהיו הסיכויים שלי להקבל?

סליחה על הבלאגן שבכתב, יש לי בעיות במחשב.

תודה רבה!

שלום עלמה. ההישגים והפוקוס שלך, יחסית לגיל 22 ויחסית לנשים אחרות שפונות, חריגים. עם חיבורים והמלצות חזקים תהיי להערכתי מועמדת בין תחרותית לחזקה בהרוורד (קרוב יותר לתחרותית, ושאלה מרכזית תהיה איזה "מטעמים" אפשר לעשות מהחברה המשפחתית), בין תחרותית לחזקה (קרוב יותר לתחרותית) בסטנפורד, ובין תחרותית לחזקה (קרוב יותר לחזקה) ב-ייל. מתי את מתכננת להגיש? אני מניחה שבשנתיים/ שלוש הקרובות, גילך הצעיר יכול לפגוע באפליקיישן בשלב זה, אני לא יודעת מה גודל החברה המשפחתית והיקף תחומי האחריות אבל כנראה שעדיף לך לצבור עוד ניסיון, הגיל הממוצע של מועמדים ישראלים ל-MBA הוא 28/29 וזה התואר היחידי שבו לגיל יש השפעה ישירה על סיכויי הקבלה. בתי הספר רוצים מועמדים "בשלים" עם ניסיון תעסוקתי "חזק" של כמה שנים לפני ההגשה.ויכול להיות שהחיסרון היחידי שלך כרגע הוא הגיל שלך… אשמח להרחיב בטלפון אם תרצי.

אני אציין גם כמה תוכניות שלא הזכרת אבל אולי הן רלוונטיות (תלוי בין השאר מה תחומי העניין שלך לעתיד. אחד הדברים שמשותפים לתוכניות שציינת למעלה הוא חוזק בניהול כללי ובניהול מלכ"רים), תוכלי ללמוד עוד על התוכניות האלה (דירוגים, מלגות עבר לישראלים וכדומה) ב: http://www.aringo.co.il/programs:
    להערכתי
    תהיי מועמדת תחרותית עד חזקה (קרוב יותר לחזקה) בקלוג, תחרותית עד חזקה (קרוב יותר לתחרותית) בוורטון ובשיקגו, חזקה בקולומביה וחזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית/מלאה ב-דרדן.

בהצלחה עלמה!

צוות ארינגו
    קארין

aringo
    חבר

רציתי לדעת מה היכרותכם עם רשת הבוגרים שיש בארץ לברקלי, ל-Duke, ול-Ross, מבחינת מספר בוגרים שעובדים וחיים כאן. תודה.

שלום,

שאלה טובה, אתחיל בזה שרשת בוגרים של כל בית ספר בחו"ל חזקה הרבה יותר בחו"ל מאשר בארץ. אין נתונים רשמיים על מספר בוגרים מבתי הספר שציינת החיים ועובדים בארץ, אנחנו יודעים על כמה באופן פרטני אך לא מדובר בכמות גדולה יחסית. אני מניחה שלרשת אין השפעה מאוד גדולה בשוק העבודה בארץ בשלב זה אך כל שנה חוזרים לארץ עוד בוגרים ובמקבי,ל כמות הישראלים היוצאים ללמוד בחו"ל גדלה כל שנה ולכן אני מאמינה שבעוד מספר שנים הרשתות יהיו גדולות וחזקות יותר. בוגרי התכניות בד"כ לא חוזרים לארץ בסיום התואר, הם נשארים לעבוד בחו"ל לפחות עוד שלוש שנים (בממוצע), בד"כ 5 שנים ולכן כשהם חוזרים לארץ, הזהות שלהם נשענת יותר על הניסיון התעסוקתי שצברו ופחות על ההשכלה.

סיבה נוספת (לדעתי) היא שאחוז יחסית גבוה מבוגרי התכניות המובילות שנמצאים בארץ, לא מצאו עבודה בחו"ל והיו חייבים לחזור ולכן, קצת מאוכזבים מהתהליך ולא מעוניין לחזק את זהותם כבוגרי תכנית מסויימת.

מקווה שעזרתי,

צוות ארינגו
    קארין

גדעון
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

שלום קארין,

רציתי לשאול האם שנת סטאג' במשרד עורכי דין נחשבת כניסיון תעסוקתי אשר ישפר את סיכויי הקבלה שלי לתוכניות המובילות?

aringo
    חבר

שלום קארין,
    רציתי לשאול האם שנת סטאג' במשרד עורכי דין נחשבת כניסיון תעסוקתי אשר ישפר את סיכויי הקבלה שלי לתוכניות המובילות?

שנת סטאג' נחשבת כניסיון תעסוקתי לכל דבר. בדומה לטרום-סטאג', מידת ההשפעה של ניסיון כזה תלויה בכמות ואיכות ההישגים שתיצבור, וביכולתך להתבלט ולהצטיין.
    ככלל, ככל שהנסיון התעסוקתי רלוונטי יותר לעבודה שתחפש אחרי הלימודים כך הוא יסייע יותר במציאתה.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

infinity4
    חבר

הי קארין,

רציתי לשאול האם עדיף למחוק/לבטל את ציון ה-GMAT אם אני לא משוכנע שהוצאתי ציון טוב מספיק? או שציון נמוך לא יפגע בי למקרה שאקבל ציון גבוה הרבה יותר אחר כך?

aringo
    חבר

הי קארין,

רציתי לשאול האם עדיף למחוק/לבטל את ציון ה-GMAT אם אני לא משוכנע שהוצאתי ציון טוב מספיק? או שציון נמוך לא יפגע בי למקרה שאקבל ציון גבוה הרבה יותר אחר כך?

רוב בתי הספר מסתכלים רק על התוצאה הגבוהה ביותר, אך קיימים בתי ספר (כגון INSEAD) שאכן בוחנים גם את הציונים הנמוכים יותר. לכן, כן, במידה ואתה משוכנע שהתוצאה נמוכה ואתה יכול להשיג תוצאה טובה יותר (או שכבר הוצאת תוצאה טובה יותר) הימנעות מדיווח על התוצאה עשויה לחזק את מועמדותך.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו

קארין

amiros
    חבר

קארין שלום,

השאלה שלי נוגעת להמלצות – האם עדיפות המלצות מהעבודה או מהאוניברסיטה?

aringo
    חבר

קארין שלום,

השאלה שלי נוגעת להמלצות – האם עדיפות המלצות מהעבודה או מהאוניברסיטה?

ככלל, המלצות מהעבודה (בדגש על ממליצים שפיקחו על עבודתך) עדיפות על המלצות של מרצים (אשר הקשר שלך איתם היה קשר של הוראה בלבד). לעומת זאת, אם מדובר במרצה שפיקח על עבודתך – שעבדת כעוזר הוראה שלו למשל – אזי ייתכן שהמלצת המרצה עדיפה (מדובר בהמלצת עבודה) – תלוי בנסיבות.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו

קארין

ronaran
    חבר

שלום,

סיימתי לפני כחודשיים תואר ראשון דו חוגי בפסיכולוגיה וכלכלה באונ' עם ממוצע שהוא בדיוק גבולי להצטיינות,

ואני יכול לשפר בסימסטר הנוכחי קורס אחד אשר בוודאות יביא להצטיינות, אבל מצד שני יביא להערכת התואר מ-3 שנים ל-4 שנים (רק בגלל הקורס הנ"ל).

אני יודע שיש עוד הרבה דברים חשובים בנוסף, אך שאלתי היא האם יש משמעות למשך התואר – כלומר האם מסתכלים על זה בכלל ואם כן – למה לדעתכם תינתן יותר משמעות לעצם ההצטיינות (השינוי בציון עצמו הוא כ1.5 נקודות בסה"כ) או למשך התואר.

אני צריך להחליט אם לחזור על הקורס, כך שתשובה תעזור לי מאוד :)

תודה רבה.

aringo
    חבר

שלום,

סיימתי לפני כחודשיים תואר ראשון דו חוגי בפסיכולוגיה וכלכלה באונ' עם ממוצע שהוא בדיוק גבולי להצטיינות,

ואני יכול לשפר בסימסטר הנוכחי קורס אחד אשר בוודאות יביא להצטיינות, אבל מצד שני יביא להערכת התואר מ-3 שנים ל-4 שנים (רק בגלל הקורס הנ"ל).

אני יודע שיש עוד הרבה דברים חשובים בנוסף, אך שאלתי היא האם יש משמעות למשך התואר – כלומר האם מסתכלים על זה בכלל ואם כן – למה לדעתכם תינתן יותר משמעות לעצם ההצטיינות (השינוי בציון עצמו הוא כ1.5 נקודות בסה"כ) או למשך התואר.

אני צריך להחליט אם לחזור על הקורס, כך שתשובה תעזור לי מאוד :)

עפ"י נסיוננו, הצטיינות בתואר הראשון תתרום משמעותית למועמדותך לתוכניות ה-MBA המובילות (בהשוואה לציון שהוא על גבול ההצטיינות אבל לא הצטיינות). ההשפעה של הארכת משך התואר על מועמדותך תהיה זניחה להערכתי. לכן, אם חזרה על הקורס לא תפגע משמעותית בדברים אחרים (למשל – בנסיון התעסוקתי שלך), אז בהיבט של סיכויי הקבלה לתוכניות ה-MBA המובילות בחו"ל היא מומלצת בהחלט…

תודה רבה.

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

noam
    חבר

,שלום לכם צוות ארינגו

.קודם כל, רציתי להודות לכם על השירות הנהדר והעזרה הגדולה

אני נועם. אני בת עשרים ושלוש אני רוצה להגיש בקשה אל הרווארד ייל וסטנפורד לשנת 2015

השכלה

למדתי באוניברסיטה העברית תואר ראשון במשפטים ומדעי המחשב, אותו סיימתי בהצטיינות (ממוצע 97) בתחילת שנה שעברה

צבא

שירתתי בצהל בגלגלצ שנתיים ובאותו הזמן ועשיתי שנת שירות בבית חולים

קריירה

אני עובדת כבר שלוש שנים בחברת נדל"ן וייבוא מכוניות ואוטובוסים מהגדולות בארץ אני ממונה על עשרים ואחד עובדים

נתונים

ציון הפסיכומטרי שלי הוא 730

הג'מאט שלי הוא 726

.אני מתנדבת כבר שלוש וחצי שנים בפנימייה לנוער בסיכון

.אני דוברת אנגלית עברית ומדברת צרפתית

סיכום

אשמח אם תגידי לי מה סיכויי הקבלה שלי בהתחשב בעובדה שאתקדם בעבודתי בשניים הבאות

!תודה רבה ושבת שלום

.נועם ציפורי

aringo
    חבר

שלום לכם צוות ארינגו

.קודם כל, רציתי להודות לכם על השירות הנהדר והעזרה הגדולה

אני נועם. אני בת עשרים ושלוש אני רוצה להגיש בקשה אל הרווארד ייל וסטנפורד לשנת 2015

השכלה

למדתי באוניברסיטה העברית תואר ראשון במשפטים ומדעי המחשב, אותו סיימתי בהצטיינות (ממוצע 97) בתחילת שנה שעברה

צבא

שירתתי בצהל בגלגלצ שנתיים ובאותו הזמן ועשיתי שנת שירות בבית חולים

קריירה

אני עובדת כבר שלוש שנים בחברת נדל"ן וייבוא מכוניות ואוטובוסים מהגדולות בארץ אני ממונה על עשרים ואחד עובדים

נתונים

ציון הפסיכומטרי שלי הוא 730

הג'מאט שלי הוא 726

ציוני ה-GMAT עגולים… אניח שמדובר ב-730.

.אני מתנדבת כבר שלוש וחצי שנים בפנימייה לנוער בסיכון

.אני דוברת אנגלית עברית ומדברת צרפתית

סיכום

אשמח אם תגידי לי מה סיכויי הקבלה שלי בהתחשב בעובדה שאתקדם בעבודתי בשניים הבאות

נועם, הנתונים שלך מרשימים ביותר… בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיי להערכתי מועמדת חזקה ב-ייל ובין תחרותית לחזקה (קרוב יותר לתחרותית) בסטנפורד ובהרוורד. כמו שציינת, המשך קידום בעבודה בשנים הקרובות (ובייחוד ניהול של יותר אנשים) יחזק אפילו עוד יותר את מועמדותך. העובדה שאת מנהלת 21 עובדים תעשה רושם חזק בהרוורד, ובשילוב עם טייטל חזק וממליץ בכיר ונלהב שפיקח על עבודתך בדרך כלשהי ויראה בקיאות בהשגייך – את מסוג המועמדות הנדירות שמתקבלות להרוורד…

!תודה רבה ושבת שלום

.נועם ציפורי

בבקשה. בהצלחה נועם!

צוות ארינגו
    קארין

h_h
    חבר

שלום!! קודם כל תודה על הפורום המצוין הזה!!

אני בן 27 בוגר תואר ראשון בפכ"מ (תכנית משולבת ללימודי פילוסופיה כלכלה ומדעי המדינה) באוניברסיטה העברית- אני עדיין לא יודע אם אני מצטיין בתואר אבל הממוצע הכללי שלי הוא 90 ואני מצטיין דיקן לשנה ג'.

אני עובד כאגף תקציבים במשרד ממשלתי גדול כתקציבן- ואני בצמוד למנכ"ל המשרד(בסה"כ שנתיים וחצי מתוכן שנתיים בתור סטודנט). אני מתנדב בעל"ם כבר שנתיים, הייתי מ"כ בצבא (בשירות קרבי) והדרכתי בפנימיה לבני נוער במשך שנה.

בנוסף עשיתי שליחות של הסוכנות היהודית במשך שנה.

ציון GMAT שלי הוא 700

אני בוגר של מספר תוכניות מנהיגות סטודנטים- ולתקופה מסויימת הייתי פעיל פוליטית מאוד במפלגה משפיעה.

מה הסיכויים שלי?

מה כדאי לי לשפר?

תודה רבה!

aringo
    חבר

שלום!! קודם כל תודה על הפורום המצוין הזה!!

אני בן 27 בוגר תואר ראשון בפכ"מ (תכנית משולבת ללימודי פילוסופיה כלכלה ומדעי המדינה) באוניברסיטה העברית- אני עדיין לא יודע אם אני מצטיין בתואר אבל הממוצע הכללי שלי הוא 90 ואני מצטיין דיקן לשנה ג'.
    לצורך העניין נניח הצטיינות בתואר
    אני עובד כאגף תקציבים במשרד ממשלתי גדול כתקציבן- ואני בצמוד למנכ"ל המשרד(בסה"כ שנתיים וחצי מתוכן שנתיים בתור סטודנט). אני מתנדב בעל"ם כבר שנתיים, הייתי מ"כ בצבא (בשירות קרבי) והדרכתי בפנימיה לבני נוער במשך שנה.

בנוסף עשיתי שליחות של הסוכנות היהודית במשך שנה.

ציון GMAT שלי הוא 700

אני בוגר של מספר תוכניות מנהיגות סטודנטים- ולתקופה מסויימת הייתי פעיל פוליטית מאוד במפלגה משפיעה.

מה הסיכויים שלי?
    מה כדאי לי לשפר?
    תודה רבה!

שלום,
    קודם כל, הפרופיל שלך נראה די מרשים! תואר ראשון בהצטיינות, ציון ג'ימאט גבוה, נסיון תעסוקתי טוב ופעילות התנדבותית ופוליטית עניפה.
    להערכתנו, בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תוכל להיות מועמד תחרותי בתוכניות כגון קולומביה, קלוג, טאק, אינסאד, ברקלי, MIT, ומועמד בין תחרותי לחזק בתוכניות כגון מישיגן, דיוק, ייל, דרדן, קורנל, קרנגי מלון, NYU, UCLA.

מבחינת מה ניתן לשפר – אם יש לך אפשרות לשפר קצת את ציון הג'ימאט, מה טוב. המשך צבירת נסיון תעסוקתי כמה שיותר מרשים (קידומים, הישגים בעבודה, ניהול אנשים) לצד המשך בפעילות ההתנדבותית יכולים לחזק את הפרופיל שלך אפילו יותר. חשוב גם לשים על הכוונת ממליצים אפשריים (למשל מנכ"ל המשרד שציינת) ולתחזק את היחסים איתם כדי שתוכל בבוא העת לקבל מהם המלצות חזקות שיתרמו למועמדותך.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

c0wb0y
    חבר

שלום,

רציתי לשאול מה ההבדל בסיכויי הקבלה ל-MBA בסיבוב השני לעומת הראשון?

מוצגות 50 תגובות – 1,601 עד 1,650 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.