מוצגות 31 תגובות – 1 עד 31 (מתוך 31 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • Yoni1492
    חבר
    מספר הפוסטים: 67

Does anyone know how admission officers view going over the word limit in an essay? I am not talking about a significant amount, for example, 30 additional words to a 1,000 word essay. Thanks

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: Yoni1492

Ask Gilam on the aringo thread for specific schools, as some really hate it and some don't mind if you go over by 5-10%. My essays were almost always 5-10% over the limit and it wasn't an issue at both INSEAD and LBS, but ymmv…
    Yoni1492
    חבר

To: epony

Thanks epony, I will.

I created this thread for people to raise questions and/or discuss issues that are relevant to the essays and recommendation letters. I hope that current students and alumni will contribute to help us go through this exhausting phase of our lives… :)

gileyal
    חבר
    מספר הפוסטים: 279

Great thread. I don't think a few words would make a difference but if you go overboard you will pay a price. In other words, they won't count, but if it's obvious you are way over the limit they will notice.

dvasht
    חבר
    מספר הפוסטים: 138

יוני,

לדעתי, אם אתה חורג רק ב-30 מילים בחיבור של 1000 מילים למה מלכתלחילה לקחת את הסיכון? אתה לא מסוגל לחתוך 3% מהחיבור?

בכל אופן, קצת תגובות מהעבר של גילעם לנושא (התגובות של גילעם בכחול):

1. לגבי חיבורים, מנסיונך

– האם כלל החריגה של 10% ממגבלת המילים, המקובל בארה"ב (האמנם?), תקף גם באינסאד? הדיאטה קשה לי…

תלוי מי קורא. בתוך אותה ועדת קבלה יכול להיות מצב בו אחד יחליק את זה ואחר יתעצבן קצת. ההמלצה שלי – לעשות את המאמץ ולשמור על מגבלת המילים.

2. שאלה שניה – המלצת לא לחרוג ממכסת המילים בחיבורים של HBS. אתה יכול להגדיר חריגה? כלומר, 408 מילים במקום 400 זה חריגה שאחריתה מי ישורנה?

סביר כי חריגה של מילים ספורות לא תפגע אסטרטגית במועמדותך. עם זאת, להערכתי התועלת שתקבל מהמילים הספורות הנוספות נמוכה בד"כ מהעלות הצפויה של החריגה.

3. שלום גלעם

עד כמה ניתן לחרוג ממכסת המילים המותרת בחיבורים, אם בכלל?

האם יש בתי ספר אשר יותר קפדנייים בנושא?

מעניינים אותי בעיקר וורטון, MIT, שיקגו, קלוג ומישיגן

בד"כ חריגה של עד 10% עוברת בשלום. אולם, הדבר משתנה משנה לשנה, מבי"ס לבי"ס ולעיתים אף בין בודק לבודק בתוך ביה"ס(!). עפ"י המידע האחרון שבידי, שיקגו, ו-וורטון יחיו בשלום עם חריגה של עד 10% (ולהערכתי גם קלוג), מישיגן עם חריגה של עד 5%, וב-MIT עדיף לא לחרוג מהמגבלה. ככלל אם אתה יכול לעמוד במגבלת המילים זה עדיף כי כאמור היחס לחריגות בד"כ "נזיל" למדי ולא תמיד עקבי.

בהצלחה עם האפליקיישנים והחיבורים!

תומר
    MBA class of 2010 UNC's Kenan-Flagler Business School
    Shaping Leaders | Driving Results

Yoni1492
    חבר

To: dvasht

וואו תומר- עשית עבודת מחקר! תודה :)

עוד שתי שאלות חמות שאני שומע גם מחברים נוספים שעובדים על האפליקיישנס:

1. עד כמה זה קריטי לצמצם את קורות החיים לעמוד אחד (באתר של הרווארד ראיתי, למשל, שמאפשרים להגיע לשני עמודים)

2. מישהו יכול להפנות אותי לטבלה "תרגום" מדויקת של ציוני 1-100 ל- GPA?

חן חן

dvasht
    חבר
    מספר הפוסטים: 138

יוני, לשאלותיך:

1. עד שני עמודים לקורות חיים של MBA זה בסדר גמור (אחריזה תצטרך כבר לצמצם לעמוד אחד אבל זה כבר לדיון אחר). קח בחשבון שהאמריקאי הממוצע יודע לכתוב קורות חיים הרבה יותר טוב ממך, והוא גם יודע לקשקש על כל ההישגים שלו הרבה יותר טוב ממך. מה זה אומר? תעזר במישהו שיודע איך קורות חיים אמורים להראות, ואיך אפשר לשים דגש על דברים חשובים (ואז בקלות תגיע לשני עמודים…).

2. ברוב בתי הספר הם יגידו לך לרשום את הציון שלך בסולם מ-1 עד 100 והם כבר ידעו איך להתייחס אליו- אל תשכח שמדובר בבתי ספר שמגייסים למעלה מ-30% סטודנטים בינלאומיים בשנה (הכי טוב שתשלח מייל לבית הספר ותברר). לפעמים, בית הספר יצרף "ממיר" (נדמה לי שבקולומביה יש אחד כזה). ואם זה עדיין נתון לשיקול דעתך- תחפש בגוגל, אבל אני מזהיר אותך שקיימים ממירים שונים שיניבו תוצאות שונות (ולעיתים אף רחוקות אחת מהשנייה).

בהצלחה,

תומר
    MBA class of 2010 UNC's Kenan-Flagler Business School
    Shaping Leaders | Driving Results

Yoni1492
    חבר

To: dvasht

היי dvasht,

עזרת לי… המון תודה!

epony
    חבר

לעניות דעתי עדיף לצמצם את קורות החיים לעמוד אחד כי זה תרגיל טוב להמשך הדרך. מלבד זאת, צריך לזכור שבסה"כ למועמדים ל-MBA יש בד"כ 5-7 שנות קריירה מאחוריהם, כך שקשה להצטדק ולאמר שיש לך שני עמודים למלא, מה גם שזה זה יכול להיות תרגיל טוב בתמצות החיים שלך לעמוד אחד לקראת הראיונות ;-)

ככלל, קורות החיים הסטנדרטיים עלולים להיות קצת שונים מאלה שמקובלים בארץ מבחינת עיצוב ותוכן.

הנחיות כלליות:

• לוותר על פרטים אישיים מלבד טלפון וכתובת מייל (אפשר גם להוסיף כתובת רגילה).
    • היות ואתה מגיש מועמדות למוסד אקדמי, נהוג להתחיל בנסיון אקדמי, אבל אפשר גם להתחיל בנסיון מקצועי.
    • הגישה הקלאסית ל-CV בחו"ל מדברת על 4 חלקים: נסיון מקצועי, נסיון אקדמי (כולל שפות), נסיון אחר ותחומי עניין. הכותרות הלועזיות הנהוגות הן: Professional Experience, Education Experience, Other Experience, Personal Interests. יש שמוסיפים גם תקציר (Summary) בתחילת ה-CV (חלק זה יופיע כמעט תמיד ב-CV של שני עמודים). הכותרת הראשית של ה-CV צריכה להיות השם שלך, והפרטים האישיים (טלפון, מייל ואולי גם כתובת) יכולים להופיע ככותרת משנית.

אני אצרף עוד הודעה עם CV לדוגמה ;-)

gileyal
    חבר

אני קיבלתי אזהרה חמורה מהיועצת שלי – לא להעז לחרוג מעמוד אחד אלא אם כתוב במפורש שמותר לחרוג.

epony
    חבר

OK, here's my attempt at a sample CV
    To avoid invasion of privacy, some of this information is based on actual CVs and some of it is completely made up…

A few comments:
    • The top 2 lines should be centered, as possibly also the section headers (Professional/Education/Other Experience & Personal Interests)
    • When indicating dates, you can either use just years or months and years, just make sure that you are consistent…
    • Try to choose personal interests that highlight desirable skills like teamwork, leadership, etc.
    • Forgive the misalignment of location and year on the right margin, I'm afraid it's a bit difficult to format these elements in this forum
    • Don't put full stops at the end of any CV line!

Here we go:

Israela Irsaeli
    [email protected] • 99 Dizengoff St., Tel-Aviv 69341, Israel • Tel. +972 501 234 567

PROFESSIONAL EXPERIENCE
    GOOGLE CA, USA
    World Leading Internet Search and Applications firm 2007-present
    Software Development Manager
    § Manage team of developers on Google’s next-generation search engine
    § Head development project of text-to-speech search for mobile devices
    § Steer innovation committee on search component of Google’s new mobile device platform
    § Launch a GPS knowledge center within firm, and contributed 41 articles to it

NOKIA Israel
    World’s largest mobile phone manufacturer 2002-2004
    GPS Application Developer
    § Developed core GPS software components now used in over 70 million phones worldwide
    § Analyzed and designed software solution for GPS component in existing mobile devices
    § Researched and published best practices for embedding of GPS in next-generation devices

ISRAEL DEFENCE FORCE Israel
    Military Intelligence Corps 2002- 2004
    Software Development Manager
    § Commanded 48 cadets during a 24-week software systems management course
    § Led software development projects with total budget of $12 million
    § Collaborated with army and civilian experts to improve system efficiency by 68%
    § Certified as an professional course instructor

EDUCATION EXPERIENCE
    TEL AVIV UNIVERSITY Israel
    Bachelor of Sciences, School of Physics and Astronomy 2004-2007
    § Specialized in astrophysics and applied physics
    § Represented school in research delegate to LHC in Switzerland, the largest scientific project in history
    § Awarded excellence scholarship in first and second years

ALON HIGH SCHOOL Israel
    Israel’s top art school 1999-2002
    Visual Arts Major
    § Obtained a secondary major in Computer Sciences
    § Received highest mark in senior year art exhibition

OTHER EXPERIENCE
    AMBASSADORS IN ISRAEL Israel
    Elite program empowering students with diplomatic and leadership skills 2006-2008
    Participant
    § Granted a certificate of achievement by the Israel Ministry of Foreign Affairs

TEL-AVIV UNIVERSITY'S DEBATE SOCIETY Israel
    One of the top debate societies in Europe 2006-present
    Chairwoman
    § Led Tel Aviv University delegate to 2006-2008 European debate championships
    § Created a website for the debate society, directly increasing new member turnout by 80%

“PERACH” TUTORING PROJECT Israel
    One of the largest tutoring projects in the world 2005-2006
    Teacher
    § Taught Earth Science at an elementary school for underprivileged children.

PERSONAL INTERESTS
    § Science Organized and taught astronomy courses in local community college
    § Art Featured in several exhibitions in some of Israel’s leading art galleries
    § Public Policy Minored in Economics and organized a first of its kind Middle-East Student Conference

rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274

בהנחה של ג'ימט חזק

המועמדת תהיה תחרותית באינסיאד

epony
    חבר

To: rash733

אתה צוחק? אני הולך לעבוד אצלה בגוגל…
    Yoni1492
    חבר

אפוני,

שיחקת אותה בן אדם…

gileyal
    חבר

קרעת אותי! עכשיו לך לישון:)
    KatzA09
    חבר
    מספר הפוסטים: 80

To: gileyal, Yoni1492, rash733

קורות חיים "אמריקאיים" יכולים להיראות קצת שונה. להלן קישור לקורות חיים שלי באתר של ארינגו. הן לא הכי מעודכנים, אבל טוב מספיק:

http://www.aringo.co.il/Schools/h-schools-darden-deep-req.htm

בהצלחה,

ארנון

rash733
    חבר

To: gileyal

קיבלתי את תוצאתה AWA

שלי אתמול 4 ימים אחרי המבחן

השבלונה אכן שירתה את מטרתה

gileyal
    חבר

אני לא מבין מה קורה ולמה אני לא מקבל. יכול להיות שהחיבור שלי כל כך טוב שהם לא יודעים איך לעכל אותו?

epony
    חבר

To: gileyal

4 ימים זה חריג מאוד – אני לא ידעתי מה הציון AWA שלי לפני שקיבלתי את המכתב הרשמי…
    rash733
    חבר

ברישום בחרתי באופציה של לראות את הציון הרשמי און ליין

וקיבלתי במייל קישור

שבו הייתי צריך להכניס איזה מספר שהופיע על תדפיס התוצאות מהמבחן

מה שמעניין הוא אם עושים מבחן נוסף וציון ה AWA

נמוך יותר אפשר להתיחס באפליקיישן לזה שקיבלת ציון גבוה יותר במבחן קודם ….

אם כי יש להניח שאותה שבלונה תעבוד גם בפעם הבאה

epony
    חבר

ה-AWA זה לא הדבר הכי קריטי בעולם – עוד לא שמעתי על מישהו שאמרו לו בשיחת משוב שהוא מועמד חזק, אבל ה-AWA שלו קצת מדאיג את ועדת הקבלה…

idanva
    חבר
    מספר הפוסטים: 119

as long as the grade is 4 or higher.

I know that a toefl of 100 or more and an AWA of 4 or more is almost a must.

I know someone with a 3.5 taht was not accepted and on the feedback session he was told that this was on of the main reasons

Yoni1492
    חבר

To: idanva

למישהו יש מושג מה כותבים באפליקיישן בסלוט של ה- TOEFL אם אין לך את הציונים במועד ההגשה (כלומר, אם עשיתי את המבחן ופשוט לא קיבלתי תוצאה עד מועד ההגשה)?

תודה

KatzA09
    חבר

תלוי בבית ספר. ברוב המקרים משום שאין לך את הציון לא רושמים אותו או רושמים NA (או בסגנון).

תשאל את בית הספר הרלבטי.

ארנון

rash733
    חבר

To: All

איך בדיוק מגדירים מקבץ של 20 נקודות בחוג אחר במסגרת התואר

בתעודה זה רשום כמקבץ

האם "באמריקאית" זה נחשב ל Major

?

חיפשתי בויקיפדיה ללא הצלחה של ממש

ועוד ענייין למדתי 4 שנים אבל כמובן שהזכאות והתעודה מגיעים לאחר חצי שנה ושנה בהתאמה אחרי אז מה משך הלימודים לצורך העניין 4 4.5 או 5 ?

תודה מראש

KatzA09
    חבר

המקצוע העיקרי שלך נקרא MAJOR. המשני נקרא MINOR. אז אם לדוגמא למדת משפטים אבל עשית X נקודות (משמעותי) בחשבונאות, אז ה- MAJOR שלך זה משפטים וה- MINOR שלך הוא בחשבונאות.

לגבי ה- 4 שנים – בקורות חיים תרשום את השנה בה קיבלת את התואר (מה שרשום על התואר), ואם שואלים אותך כמה למדת אז 4 שנים (כי זה באמת מה שלמדת…).

gal523
    חבר
    מספר הפוסטים: 40

To: KatzA09

שאלה שוודאי מעסיקה רבים היא כמה ללכת לכיוון יצירתי יותר בחיבורים , אך לאבד admission drivers או ללכת לכיוונים קלרסיים יותר שבאמת מדגישים את התכונות שאתה רוצה להדגיש, אך לא נשמעים יותר מידי שונים מהחיבורים של שאר המגישים לתוכנית. שאלתי היא, האם לרוב עושים קומבינציה של השניים בין החיבורים השונים? כלומר להגיש חיבור אחד שהוא מאוד יצירתי וייחודי ומראה תוכן אישי, וכן חיבור נוסף מתוך חיבורי החובה שהוא הרבה יותר קלאסי ?

KatzA09
    חבר

To: gal523

גל,

אני לא יודע מה זה Admissions Drivers, אבל יכול לייעץ בגדול. שים לב שכל האפליקציה זה סיפור אחד, שמורכב מהרבה חלקים – הציונים שלך בתואר הראשון, קורות החיים, המאמרים, ה- GMAT, ההתנדבות לקהילה, ההצלחה שלך עד כמה בחיים, הפוטנציאל שלך הלאה.

המאמרים צריכים להשתלב כחלק מהסיפור וצריכים לוודא שועדות הקבלה רואות אותך כבן אדם שלם (וול ראונדד) עם פוטנציאל רב להיות מנהל מוצלח בעתיד (הם לא רוצים כשלונות מן הסתם). ז"א, אתה רוצה שכל חיבור ידגיש נקודה או שתיים, או יותר, שלדעתך לא ברורות מספיק מהמספרים ומקורות החיים.

בנוסף, אנשי הועדות קוראים אלפי אפליקציות בחודשיים-שלושה והם עייפים בטירוף מהמאמר הסטנדרטי, ולכן כדאי מאוד למשוך את תשומת ליבם בסיפורים מרגשים, הומור (קשה להכניס אבל ראיתי אנשים עושים זאת באפקטיביות) ושימוש נכון בדרמה ומתח.

אז הפתרון, לדעתי, הוא להגיש מאמרים יצירתיים וייחודיתיים שמדגישים את הנקודות אותם אתה רוצה להדגיש. ז"א, גם וגם :) בגלל זה כל כך קשה לעבוד על המאמרים ולוקח שבוע-שבועיים לפני שמאמר מגיע לרמה שאתה רוצה להגיש אותו.

בהצלחה,

ארנון

KatzA09
    חבר

To: gal523

גל,

אני לא יודע מה זה Admissions Drivers, אבל יכול לייעץ בגדול. שים לב שכל האפליקציה זה סיפור אחד, שמורכב מהרבה חלקים – הציונים שלך בתואר הראשון, קורות החיים, המאמרים, ה- GMAT, ההתנדבות לקהילה, ההצלחה שלך עד כמה בחיים, הפוטנציאל שלך הלאה.

המאמרים צריכים להשתלב כחלק מהסיפור וצריכים לוודא שועדות הקבלה רואות אותך כבן אדם שלם (וול ראונדד) עם פוטנציאל רב להיות מנהל מוצלח בעתיד (הם לא רוצים כשלונות מן הסתם). ז"א, אתה רוצה שכל חיבור ידגיש נקודה או שתיים, או יותר, שלדעתך לא ברורות מספיק מהמספרים ומקורות החיים.

בנוסף, אנשי הועדות קוראים אלפי אפליקציות בחודשיים-שלושה והם עייפים בטירוף מהמאמר הסטנדרטי, ולכן כדאי מאוד למשוך את תשומת ליבם בסיפורים מרגשים, הומור (קשה להכניס אבל ראיתי אנשים עושים זאת באפקטיביות) ושימוש נכון בדרמה ומתח.

אז הפתרון, לדעתי, הוא להגיש מאמרים יצירתיים וייחודיתיים שמדגישים את הנקודות אותם אתה רוצה להדגיש. ז"א, גם וגם :) בגלל זה כל כך קשה לעבוד על המאמרים ולוקח שבוע-שבועיים לפני שמאמר מגיע לרמה שאתה רוצה להגיש אותו.

בהצלחה,

ארנון

ehudger
    חבר
    מספר הפוסטים: 73

גל,

אני אמנם במצב דומה לשלך אז קבל את ההמלצה שלי בערבון מוגבל..:)

הגישה שלי לגבי החיבורים היא שכנראה יש די הרבה אנשים בעלי סיפור דומה לשלי (באופן כללי אלא אם כן באמת עשית משהו חריג לדעתי נכון להניח שהסיפור שלך הוא לא ייחודי) ולכן מטרת החיבורים מצד אחד היא לציין ולהדגיש את התכונות החיוביות שלך ולהשתמש בתכונות בהן אתה פחות חזק כדי למנף את הצורך ב MBA. (אין ספק שהחיבור צריך להיות "עגול" ולנסות ולגעת בכל ה Admission drivers הרלוונטיים (מנהיגות, יוזמה, אתיקה, ניהול וכו'…)). מצד שני, בגלל שהרבה מאוד אנשים מגיעים עם סיפורים דומים, החיבורים הם המקום לשקף את השוני ולבלוט, להראות למה אתה שונה ממישהו אחר עם רקע דומה ופה יצירתיות היא כלי טוב לדעתי להשיג את זה.

לדעתי חשוב לא להפריז, אף אחד לא רוצה מישהו "מוזר" ויצירתיות יתר עלולה ליצור רושם מוטעה.

שורה תחתונה, לדעתי החיבורים צריכים לייחד אותך, אם אתה מוצא דרך יצירתית להגיד את מה שאתה רוצה להגיד תנסה להציג אותה בפני אנשים שאתה יודע שיתנו לך דיעה כנה ותראה איך היא יכולה להתקבל על ידי מישהו שהוא לא אתה (אנחנו נוטים להתאהב בחיבורים שלנו, במיוחד אם השקענו בהם מחשבה ויצירתיות).

בכל מקרה שיהיה לך המון בהצלחה, אם תרצה חוות דעה/נקודת מבט נוספת של מישהו בסטטוס שלך על איזה חיבור תרגיש חפשי :)

אהוד

Ross
    חבר
    מספר הפוסטים: 24

הי, חבר'ה!
    אני כותב re-application לMIT ורציתי לשאול האם למישהו יש מושג איך צריך להיראות COVER LETTER בתור אחד של re-applicant.
    האם לכתוב פחות או יותר אותו דבר כמו בשנה שעברה עם איזכור קל של העובדה שאתה REAPPLICANT (נגיד, פסוק אחד בו אתה מפרט את מה השגת בשנה האחרונה ואיך התקדמת)
    או
    לכתוב פסוק אחד כללי על הקריירה שלך עד לפני שנה שעברה ואז כל שאר החיבור – על מה עשית בשנה האחרונה ואיך התקדמת?

תודה!

מוצגות 31 תגובות – 1 עד 31 (מתוך 31 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.