מוצגות 50 תגובות – 101 עד 150 (מתוך 265 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • danterner
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

To: ly-cbs

שלום לכולם,

שמי דן ואני לומד כרגע כלכלה ומתמטיקה באוניברסיטת תל אביב.

רציתי לשאול אתת דעתכם לגבי ועדות הקבלה. כרגע הממוצע שלי בכלכלה עומד על 95 בערך, אבל הממוצע שלי במתמטיקה עומד על סביבות ה70-75 .

אני מתלבט אם להפסיק ללמוד מתמטיקה ולהמשיך ללמוד כלכלה בלבד או להמשיך בתואר המשולב.

האם לדעתכם ועדות הקבלה תתרשם לחיוב מהציונים בלבד או ששילוב כזה של תארים יכול להרשים יותר?

תודה,

דן

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: danterner

שלום דן,

לעניות דעתי, יותר חשוב הציון של התואר מאשר השילוב. יחד עם זאת, צריך לשים לב שכלכלה הוא ככל הנראה התואר הראשון הכי נפוץ בין המועמדים ל-MBA, ולכן התחרות קשה יותר. אתה בהחלט צריך לשקול את הנושא בכובד ראש, אבל לעניות דעתי אסור לך לוותר על התואר במתמטיקה רק כדי לשפר את האפליקיישן שלך – אתה חייב לזכור שה-MBA הוא בסה"כ אמצעי לקידום הקריירה, ולא מטרה בפני עצמה!!

בסופו של דבר, חשוב מאוד לזכור שהציון בתואר הראשון הוא רק אלמנט אחד מתוך 7 עמודי התווך של האפליקיישן (ציון תואר ראשון, ציון GMAT, ציון TOEFL, קורות חיים, חיבורים, המלצות וראיון – מלבד מבחן ה-TOEFL בו צריך בד"כ רק לעבור מינימום כלשהו, לכל שאר האלמנטים יש משקל שווה פחות יותר בשיקולי הקבלה).

לסיכום, אני חושב שתואר ראשון בכלכלה בממוצע של 95 בערך יהיה משמעותי יותר מתואר ראשון בכלכלה ומתמטיקה בממוצע כולל של 85 בערך (ואפילו משמעותי הרבה יותר אם זה אומר שאתה נכנס לרשימת מצטייני דקאן). בסופו של דבר, בתיה"ס המובילים בעולם למנע"ס מעריכים מאוד הצטיינות, ומעריכים לא פחות גם עקביות, ואתה בהחלט תידרש להסביר את הפער המהותי בין הציונים בכלכלה לציונים במתמטיקה אם הוא יישמר בסיום התואר.

בכל אופן, אני ממליץ בחום שתפרסם את השאלה שלך גם בדיון שנקרא: "שאל את ארינגו: תהליך הקבלה" – אני מעריך שלגלעם מארינגו תהיה תשובה לשאלתך, המתבססת על נסיונו הרב בתחום הקבלה ל-MBA.

בהצלחה!

ly-cbs
    חבר
    מספר הפוסטים: 39

To: danterner

Hi Dan,

You may want to ask this on a different thread.

Lior

Ephod
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

To: ly-cbs

Hi all

I am currently in NY and would like to Columbia Campus and to meet with current or former Columbia Student.

Is there any Columbia student/Alumni participating in this forum that is currently in NY and can meet with me. Alternatively what will be my fastest way to find such students/alumni

Gilad

greenfeld
    חבר
    מספר הפוסטים: 282

To: Ephod

הי גלעד,

כפי שאתה יכול לראות בפורום הזה, יש כאן הרבה בוגרי קולומביה וסטודנטים של קולומביה.

הלימודים כמובן הסתיימו זה מכבר אבל אתה מוזמן לשלוח לנו אי מייל וננסה לעשות לך סיור בקמפוס.

בהצלחה,

אהד

greenfeld
    חבר

שלום תומר,

בימים אלה אנחנו בודקים תאריך מתאים על מנת לקיים את המפגש הבא.

ככל הנראה המפגש ייתקיים בשבוע האחרון של יוני ויישתתפו פה בוגרים שאינם ישראלים בנוסף לבוגרים ישראלים.

אתה מוזמן ליצור עימי קשר בדוא"ל.

אהד

nyaniv
    חבר
    מספר הפוסטים: 76

To: greenfeld

Hi,

I am going to visit NY in September…

is your offer to help with the Columbia visit still stands?

it will sure help a lot to have an Israeli student as a guide when i visit the campus.

thanks

greenfeld
    חבר

To: nyaniv

מאד אשמח לעזור לך.

ליאור ואני סיימנו את לימודינו, ואני אף לא אהיה בניו יורק בספטמבר.

אך חברי פורום זה: אורי (שנה שנייה) הדר ( Hadar Granit מתחילה בקרוב את השנה הראשונה) ועמרי ( OmryBD שנה ראשונה), מאד ישמחו לארח אותך. כדאי שתיצור עימם קשר כדי להפיק את המירב מביקורך. אנא אל תהסס לפנות אלי אם אתה צריך עזרה כלשהי.

אני משוכנע שתיהנה,

בהצלחה,

אהד

Nir CBS
    חבר

Hi all,
    My name is Nir, and I’m about to start the full time MBA program at Columbia Business School (class of 2009).
    I will be happy answer any question regarding the admission process, the program, Columbia University, life in NYC and so forth. You can reach me at face=Times New Roman [email protected] (and of course here at the MBA Chances forum).

Good luck to all the Israelis who are about to start their new adventure, and to all future prospective students.

Nir
    nyaniv
    חבר

Hi again,

i couldn't help but ask…. you just graduated from Columbia, so i wanted to

ask if after you have your MBA, are you pleased with the results in terms of your career? is it what you anticipated? i am asking becasue an MBA is a great way to have huge debt of about 160k $ and for that to be logical it should give a solid return after graduation (thats my opinion), so i am always looking to hear what Israeli grads are thinking about the MBA now that they have all the facts (it gives me confidence that i too can take up the loans and know that i will have a good job upon graduation).

i know its personal, so if its too forward, please ignore the question (-:

thanks for your help

Yaniv

amitk
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

To: All

לכל מי שמתכון להרשם לקולומביה בסיבוב המוקדם, התפרסם (סוף סוף) האפליקיישן לספטמבר 2008.

בהצלחה לכולם,

עמית

OriL
    חבר

Hi,

My name is Ori and I am a second year student at Columbia.

if you want to visit campus or just chat a little about school and the city, feel free to write me and I will do my best to help with answers/people etc.

Ori.

Hadar Granit
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

יניב,

אגיע לניו יורק בשבוע הבא וכפי שגרינפלד ציין נשמח לארח אותך .
    צור איתי קשר בשבוע שלפני הגעתך ב-
    hgranit09 @gsb. columbia. edu

ZoharK
    חבר

To: Hadar Granit

הדר שלום

אני בתהליך הרשמה לסיבוב המוקדם בקולומביה בעוד חודש.

יש לי הרבה שאלות באופן מפתיע :)

אשמח לקבל אימייל לצורך יצירת קשר. האם האימייל של קולומביה כבר בשימוש על ידך?

תודה רבה,

זוהר

OriL
    חבר

שלום לכולם,

אני סטודנט שנה שניה בקולומביה. אשמח לעזור בכל דרך אפשרית.

אורי

[email protected]

greenfeld
    חבר

האם MBA בחו"ל זוהי השקעה נבונה?

שאלה טובה ולגיטימית ביותר.

אני חושב שעדיף שנשוחח על כך באופן אישי כדי לשמוע את שאיפותיך וחלומותיך.

אבל…

התשובה מבחינתי היא שעזיבת הארץ לאותן שנתיים בניו יורק לתואר שני בקולומביה הייתה בדיעבד אחת ההחלטות הטובות שקיבלתי בחיי.

לבד מכך ואגב אורחא אציין שהרוב המוחלט מסיים את התואר עם חוב קטן בהרבה מהשערותיך. מדוע? קצת מלגות, קצת עבודה בתרגול בבית הספר, עבודת הקיץ מכניסה, בונוס החתימה משלם, למעשה, כמעט על כל שכר הלימוד של השנה השנייה וכו' וכו'

אתה מוזמן לכתוב לי מייל וננסה לשוחח. כתובת הדוא"ל שלי מופיעה כאן פעמים רבות. שלך, אהד

nyaniv
    חבר

thanks a lot for your help!

i will be in touch as we approach the calendar date..

thanks again

Yaniv

nyaniv
    חבר

To: OriL

Hi Ori,

can you post your email here so i could mail you ?

thanks for your help

Yaniv

nyaniv
    חבר

good to hear it from some one who is already out there (-:

i will contact you after i conduct more research to ask more questions.

thanks for your help

Yaniv

OriL
    חבר

my email is [email protected]

feel free to contact me with any questions, thoughts, and anything else that comes to mind,

Ciao,

Ori.

gets
    חבר
    מספר הפוסטים: 67

Hi guys,
    I am looking for someone who brought their family, including a kid, to Columbia. Till now I was able to contact only one such family – thanks to Ohad – and now look for other perspectives.
    Please leave your e-mail here or contact me at
    ge_ts
    at
    yahoo
    dot
    com
    Thanks,
    gets
    alonbarel
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

Hi,
    I am graduating this July Electrical Engineering in Tel Aviv University, My average is 81 and I have work experience of 5 years in the Defense systems industry.
    I wanted to know what are the demands of Colombia University and what I need to do in order to start the process.

Alon

OriL
    חבר

To: alonbarel

Hi Alon,

Send me an email and I will help you get all the information you need about Columbia.

Ori.

[email protected]

YuvalB
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

שלום לכולם,

אני כרגע בתהליך כתיבת האפליקיישן לסבב המוקדם בקולומביה.

קצת עלי – עורך דין, התמחתי בגורניצקי, ג'ימאט 740, מ"פ בצבא, יו"ר אגודת הסטודנטים למשפטים באוניברסיטה העברית.

אשמח לכל עזרה בנוגע לכתיבת החיבורים ואיזה דגשים כדאי להגיד לממליצים שיכתבו בהמלצות.

תודה לכל העוזרים!

יובל בר-סלע

gbiron
    חבר
    מספר הפוסטים: 213

To: YuvalB

Yuval,

I was ordered, by the powers that be, to hunt you down and make sure you are aware of the strong Alumni of Gornitzky's and Jerusalem U LLB people at the Chicago GSB. Not that Columbia is not a good school (don't get me started…sorry Greeni). At the Chicago GSB you have 3 Gornitzky Alum's (2 are starting their second year and myself) and one recent Jerusalem U. LLB Alum (who is the forces that be…).

Seriously, I would be happy to discuss why I think you should consider thinking outside the apple and the strengths of Chicago GSB. let me know if you wish to take this offline.

Take care,

gbiron

Chicago GSB Class of 2006

YuvalB
    חבר

To: gbiron

hey gbiron

I'd love to take this offline. :)

my mail – [email protected]

greenfeld
    חבר

To: YuvalB, gbiron

הי יובל,

מאד ממליץ לך להיעזר בגור ובשני הישראלים בשיקגו (שנה ב') שהם בוגרי גורניצקי. גור מאד סייע לי בהליך הקבלה ואני משוכנע שהוא יכול לסייע גם לך . אני מניח שאתה יודע שבשלושת השנים האחרונות יש ארבעה בוגרי גורניצקי מקולומביה.

כמובן שאשמח לסייע לך. מאד חשוב שאתה מגיש בסיבוב המוקדם. למי שיודע שקולומביה היא הבחירה הראשונה שלו, הסיבוב המוקדם מגדיל משמעותית את סיכויי הקבלה.

בהצלחה,

אהד

YuvalB
    חבר

הי אהד

לא ידעתי שיש כל כך הרבה בוגרי גורניצקי בקולומביה. האמת היא, שידעתי רק עליך.

אשמח לכל עצה בנוגע לאפליקיישן

תודה!!!

יובל

gbiron
    חבר
    מספר הפוסטים: 213

You couldn't bite the bullet, could you… ;)

do you want to value the quality of the Alums as well, just kidding. Are you already in London?

gbiron

greenfeld
    חבר

To: YuvalB

אשמח לעזור!

שלח לי מייל או תרים טלפון. מופיע פעמים רבות כאן וגם במשרד…

gets
    חבר

To: greenfeld, All, ly-cbs, Nir CBS, OriL, Hadar Granit

Guys,
    Does anyone know what is Columbia's policy regarding word limit?
    Does online application automatically cut anything beyond the specified limit?
    gets
    Nir CBS
    חבר

To: gets

I have exceeded 5% in some essays to Columbia. It was OK.
    gets
    חבר

To: Nir CBS

Thanks, Nir.
    Nir CBS
    חבר

To: gets

Not a problem. If you have any question, don't hesitate to email me [email protected].

Good luck!

ayeletr
    חבר

To: All, Hadar Granit

Hi,

I'm working on my Columbia application and I’d love any tips anyone could give me about what are they looking for?

Do you remember from your own applications or interviews subjects that were emphasized by the school or are the issues always personal and directly relating to what the applicant brings to the table?

Thanks a lot, any help would be appreciated,

Ayelet

Yuval.R
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

שלום לכל הסטודנטים והבוגרים.

אני וחברתי לחיים מתכננים לבקר בקולומביה בין התאריכים 26-29 לספטמבר.

האם למישהו מכם יש טיפים על איך לתכנן את הזמן (מעבר למפגשים עם ה admission).

והאם למישהו מכם יהיה זמן קצת לענות על שאלות.

תודה רבה

Nir CBS
    חבר

To: Yuval.R

Hi Yuval,
    My name is Nir, and I’m a first year student at Columbia.
    It will be great to meet you and your spouse and show you around. I can take you to several classes and introduce you to other students. I can also introduce you to several admission officers, which I think will credit you in some way.

Keep in mind that recruiting starts on Sep 24th (at least at Columbia, I believe it’s a bit later at other schools), so first year students will be quite busy.

Shoot me an email ( face=Times New Roman [email protected]) if you have any specific questions regarding your school tour in general and Columbia in particular.

Good luck,
    Nir

Hadar Granit
    חבר

היי יובל,

בהמשך לתגובתו של ניר, נשמח לראותך בקמפוס ולהיות לך לעזר בתהליך האפליקשיין.

המייל שלי כבר הופיע בפורום בעבר ואתה מוזמן ליצור עמי קשר בהקדם, עדיף טרם הגעתך.

המון בהצלחה !

Hadar Granit
    חבר

איילת היקרה,

לעניות דעתי, לועדת הקבלה של קולוביה אין נוסחא קבועה ואו פרמטרים אחידים לכל המועמדים.

בכיתה שלי לומדים זה לצד זה בנקאים, מהנדסים, יזמים, אנשי תקשורת ואפילו אנשים מתעשיית האופנה.. וזו רק קבוצת הלימוד שלי שמונה 5 אנשים.

ולאחר שאמרתי את זה, כמובן שהרקע שלך וציונים לסוגיהם הם חלק לא מבוטל.

בכל מקרה, אשמח להמשיך לדסקס איתך- בדקי את המייל שלך.

בהצלחה,

הדר.

amit100
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

היי אהד

תודה על התשובה המפורטת. אכן, אחת המטרות שלי היא מציאת עבודה טובה לאחר התואר

אהבתי את הרעיון שלך לניצול קשרים עם הבוגרים – מעל 60 פגישות – אתה באמת רציני

אחד הדגשים שהבנתי מהאתר של האוניבריסיטה הוא על פרקטיקה – אשמח לדעת איך דגש זה מתבטא במהלך הלימודים

אם אתה מכיר את התוכניות של נדל"ן או יזמות, זה יהיה נהדר אם תוכל להרחיב בתחום

תודה רבה מראש

עמית

greenfeld
    חבר

To: amit100

הי עמית,

ראשית, אתה מוזמן לפנות אלי במייל ישירות.

שנית, בשנה השנייה בקולומביה לומדת הדר. היא פעילה גם בפורום זה. היא מתמחה בנדל"ן ואף עבדה בתחום בקיץ האחרון.

נסה לפנות אליה. היא כנראה מאד עסוקה כרגע כי היום התחילו הלימודים אך אני ממליץ לך לפנות אליה בכל זאת היא תמיד שמחה לעזור.

israelig
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום

שמי גיא ובימים אלו עובד במרץ על האפלקיישן

בתור בן אדם נשוי ההחלטה על הלימודים מן הסתם היא זוגית

אומנם יש המון מידע באתר האוניברסיטה על האופציות וההתמודדות של בניבנות זוג, אך אשמח לשמוע מידע ממקור ראשון בנושא זה

אשמח ליצור קשר או להתכתב פה

המייל שלי בכל אופן הינו

[email protected]

המון תודה

danbarak
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

אהלן,

אני עובד עכשיו על האפליקיישן לקולומביה.

אשמח מאוד לדבר עם סטודנטים בעבר ובהווה כדי לקבל קצת מידע, גם על הלימודים וגם על המסביב.

אם יש למישהו זמן, אני במייל danbarak27 at gmail dot com .

תודה,

דן

Yoni1492
    חבר

To: danbarak

אני מפנה את השאלה לגרינפלד (כל פעם שאנחנו נפגשים זה באיזה בר אפל אחר… אי אפשר כל כך לדבר…) ולשאר הסטודנטים/בוגרים של קולומביה הפעילים באתר.

אני שוקל אם להגיש את האפליקיישן בשלב הארלי דסיז'ן. מאוד יעזור לי לדעת האם זה משפר את סיכויי הקבלה לתכנית באופן משמעותי.

תודה!

Yoni1492
    חבר

To: Yoni1492

הודעה זו מכוונת בעיקר לסטודנטים הישראלים הנוכחיים בקולומביה.

אני מתכנן ביקור בכמה בתי ספר בארה"ב, ביניהם קולומביה, בחצי השני של חודש אוקטובר. מאחר ואין לי יותר משבועיים, לו"ז הביקור יהיה מעט לחוץ.

לפני תכנון הלו"ז, רציתי לשמוע את דעתכם בנושא תאריכים אידאליים לביקור, זמן שהיה מומלץ, פעילויות שאתם רואים בגדר חובה לקליטת ה"חוויה" (השתתפות בשיעורים, ביקור במתקנים, יציאה לבר השכונתי וכדו') ופרוצדורות נדרשות מול משרד האדמיניסטריישן. אשמח גם להיפגש עם כולכם!

תודה מראש!

יוני

nir
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

I am planning to visit Columbia University on October 7th (indeed, in a few days from now).

I will be thankful if someone could show me around.

My email address is [email protected]

Thanks in advance,

Nir

Yoni1492
    חבר

To: nir

חברים,

אני עובד כרגע על האפליקיישן לקולומביה ונתקל שוב בנושא המעצבן של המרת ציונים ל- GPA. בקולומביה הנושא מעצבן במיוחד מאחר והם פרסמו טבלה לא ברורה בעליל. מישהו יכול לעזור לי להבין איך מתרגמים ציונים של 86.5 בתואר הראשון ו- 90.7 בתואר השני ל- GPA על פי הטבלה?

http://www4.gsb.columbia.edu/mba/learnmore/applynow/start#GPA

תודה!

rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274

לא ברור לי לפי איזה מפתח קולמביה עובדים אבל למיטב ידיעתי

ה GPA

הוא לפי מפתח של 4

כלומר

85 =3.5

90 ומעלה = 4

(אני לא כזה חכם זה מידע שקיבלתי מהיועצים שלי )

gileyal
    חבר
    מספר הפוסטים: 279

אני יודע שזו בדיחה צפויה לחלוטין אבל לא יכולתי להתאפק: "בואנה, צריך MBA כדי להבין את הטבלה הזו".

אם זה בכל זאת הצחיק אתכם תנו קול:)

Yoni1492
    חבר

To: gileyal

קיבלת :)
מוצגות 50 תגובות – 101 עד 150 (מתוך 265 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.