מוצגות 50 תגובות – 201 עד 250 (מתוך 265 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • David.Fogel
    חבר
    מספר הפוסטים: 31

To: All

שלום לכולם,

הגשתי השנה רה-אפליקיישן ב early decision לקולומביה (שנה שעברה הגשתי RD2 ולא הגעתי לשלב הראיון) .

השנה קיבלתי זימון לראיון והוא עבר ממש טוב (המראיין אפילו ציין שישמח להמליץ עליי בחום) אולם שבוע שעבר קיבלתי תשובה שלילית מקולומביה.

אני שוקל להגיש שוב לRD2 :-) כן אני יודע אני קצת עקשן. קולומביה היא עדיפות ראושנה שלי מאז ולתמיד לצערי זה לא הדדי.

בכל מקרה שאלתי היא האם מישהו מכיר מקרה של רה-אפליקיישן לאחר שכבר היית רה-אפליקינט? האם למישהו יש המלצות או מידע שיכול לעזור?

תודה

דוד

ehudger
    חבר
    מספר הפוסטים: 73

To: David.Fogel

היי דוד,
    אני אמנם קצת "פישר" בנושא ולא ממש סמכות כלשהי אבל אני חושב שהשיקול הכי חשוב כשמגישים רה-אפליקיישן הוא להציג מה שיפרת או מה שונה מהאפליקיישן הקודם שהגשת לזה הנוכחי. אם ה"טיעון" היחיד שלך הוא "כתבתי את האפליקיישן יותר טוב" אני מרגיש שזה קצת בעייתי. לעומת זאת אם תוכל להציג באופן ברור איך השתפרה המועמדות שלך מ ED ל RD2 אז אני חושב שכדאי לך להגיש שוב.

בכל מקרה אני מוריד את הכובע על ההתעקשות, בתור מי שקולומביה היא העדיפות הראשונה שלו וממתין כעת בקוצר רוח לתוצאות הסופיות אני יודע כמה זה לא פשוט.

שיהיה לך המון המון המון בהצלחה,

אהוד

Danielm
    חבר
    מספר הפוסטים: 14

אם הגשתי אפליקיישן ל-Regular Decision ב-7 לאוקטובר, מתי אני אמור לדעת אם הייתי אמור לקבל הזמנה לריאיון?

Yair
    חבר
    מספר הפוסטים: 59

To: JTyrrell, All

היי,

אני לא יודע אם יש להם בדיוק הגדרה לתקופת זמן עד שיודיעו לך שקיבלת הזמנה לראיון, אבל למיטב הבנתי זה עובד ככה:

– אם הגשת עד ל-7 באוקטובר, אתה עדיין נחשב ל-early decision ותקבל החלטה בתוך 10 שבועות.
    – אם הגשת אחרי ה-7 באוקטובר (כלומר מתישהו במהלך השבוע האחרון), פספסת את המועד של ה-early decision, ואז יעברו על האפליקיישן שלך רק החל מה-6 לינואר, ותקבל החלטה בתוך 12 שבועות מהתאריך הזה. בקולומביה הם עובדים בשיטה של rolling admission, כלומר קוראים את האפליקיישנים לפי סדר ההגעה, אבל אפילו אם הגשת ב-8 לאוקטובר הם לא יתחילו לקרוא את האפליקיישן שלך לפני ה-6 לינואר.

מקווה שעזרתי.

eliron_e
    חבר
    מספר הפוסטים: 23

To: Yair

שלום לכולם,

במסגרת עבודתי אשהה בניו יורק בסוף השבוע האחרון של אוקטובר (נוחת רק בחמישי 29/10 בלילה ועוזב בשבת 31/10 בערב).

כפי שניתן לראות בפרופיל שלי, הרקע שלי הוא מתחום התעשייה (כלכלה וניתוח עסקי), נונ-פרופיט ומודיעין. מעוניין להמשיך במסלול ניהול כללי, לאו דווקא בתחום ספציפי.

לאור קוצר הזמן (וגם לאור העובדה כי העדיפות הראשונה שלי היא בתי ספר באירופה), אני מתכנן לעשות את הביקור באמת על קצה המזלג, עם שעתיים-שלוש בכל אחת מהתוכניות.

כפי שהבנתי, סוף השבוע אינו זמן מוצלח מבחינת סשנים מודרכים בשתי התוכניות הרלוונטיות (NYU, Columbia), אך תהיתי אם מישהו מהסטודנטים הישראלים יהיה בסביבה לסיבוב קצר ואולי אף צפיה בשיעור?

תודה רבה מראש,

אלירון

Yair
    חבר
    מספר הפוסטים: 59

To: All, ehudger

שלום לכולם,

לפני מספר שעות קיבלתי מייל מקולומביה שסטטוס האפליקיישן שלי השתנה. האמת שבאותה שנייה קצת התאכזבתי כי חשבתי שמייל בלבד אומר שלא התקבלתי, אבל אחרי שנכנסתי לאתר גיליתי שקיבלתי זימון לראיון! :)

השמחה רבה אבל יש עוד הרבה עבודה. מקווה שהראיון יהיה מוצלח.

אהוד, אני אשמח לדבר איתך במייל או בטלפון (מה שיותר נוח לך) כדי לשמוע קצת על הראיון שהיה לך. איך אני יכול להשיג אותך?

יאיר

ehudger
    חבר

היי יאיר,

מזל טוב על הזימון. האמת שאני בניו יורק עד אמצע נובמבר, אם תרצה תוכל לשלוח לי מייל ל [email protected] ונראה מה אפשר לתאם.
    בינתיים מחר אמור להיות היום האחרון של ה 10 שבועות מאז ההגשה שלי ועדיין לא שמעתי שום דבר :)

בהצלחה,

אהוד

ehudger
    חבר

טוב אז עדכון קטן, לכל המגישים ל ED.
    בגלל שלא קיבלתי תשובה מקולומביה עד המועד שבו ציפיתי לקבל (עשרה שבועות מרגע ההגשה) עשיתי קצת מחקר לברר בדיוק מה משמעות ה 10 שבועות האלה. מסתבר שהזמן נספר מרגע שבו האפליקיישן עובר לסטטוס "UNDER REVIEW" שזה לצערי גם העדכון היחיד שעליו לא מקבלים מייל, אז אין לי ממש מושג מתי זה קרה :)
    בכל מקרה אני עדיין מחכה לתשובה, תהיו בטוחים שאעדכן כשאקבל אותה.

בהצלחה לכל שאר הממתינים (אם נשארו לכם אצבעות ספייר, תחזיקו אותן בשבילי:)),

אהוד

yaniv_h
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

To: ehudger

אני מחזיק לך אצבעות.

בהצלחה,

יניב

ehudger
    חבר

אחרי 5 שבועות של המתנה מורטת עצבים סוף סוף קיבלתי תשובה מקולומביה. אני שמח לבשר שכנראה שלפחות חלק ממה שאמרתי הוא לא שטויות כי התקבלתי!!!!! :)

קשה לי להסביר מה אני מרגיש עכשיו כי אני נורא מתרגש עדיין, זה היה תהליך מורט עצבים שהתחיל מזמן והוא הגיע לסוף הכי טוב שרק יכלתי לדמיין.

אני ממשיך להחזיק אצבעות לכל מי שרק ממתין לתשובה כלשהי וכרגיל אשמח לעזור.

אהוד

edan
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

אוהד המון מזל טוב

אני קיבלתי זימון היום לראיון בקולמביה ואשמח לשמוע ממך בטלפון או מייל איך היה

edan @ ayalim .org .il

תודה רבה

ובהצלחה

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 17

Hi all,

I'm applying to Columbia for the RD deadline and considering a campus visit next week before the term ends.

Do you think that it is a good time to drop by? Will I be able to attend CBS classes (and possibly information sessions) or will they already be out of session because of the upcoming final exams?

Naturally I'd be more than happy to meet any Israeli students "out there" for a cup of joe.

Thanks,

Yotam.

yaniv_h
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

To: yotamki

Hi Yotam,

I am a first year student at CBS and will be happy to try and help out.

When exactly do u plan to come next week? Last day of school is Thursday, December 10, so if you can't make it till that date, you won't be able to attend a class. Regarding meeting people, I will be happy to meet you.

You can also contact me directly at [email protected]

Bye and good luck,

Yaniv

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 17

To: yaniv_h

Hi Yaniv,

I'm planning to visit on the 9th or 10th. I understood that there's an information session on Thursday the 10th so I'll probably be there on Thursday.

E-mailing you…

Thanks!

Yotam.

Nimrod33
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

Hey,

Congrats on Columbia!

I'm a first year student here and would be happy to help. Email me if you need anything at [email protected]

pita_monster
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

Hi,

I am interested in entrepreneurship and was hoping to get information regarding the entrepreneurial spirit of Columbia's program and what resources are available for those pursing the field (e.g. courses, center, network, staff, …).

Thanks in advance!

-Amit 

rtfact
    חבר
    מספר הפוסטים: 5
    pita_monster
    חבר

To: rtfact

thanks!
    friday
    חבר
    מספר הפוסטים: 26

I have a question regarding CBS application deadlines.

I am aware that there are only 2 application deadlines – the Early Decision application deadline in october and the Regular Decision application deadline in April.

My question is how much of an advantage is submitting an application by the Early Decision deadline, and how does the Regular Decision application deadline compare to say a 2nd or 3rd round deadline at other business schools?

friday
    חבר

I am aware that there are only 2 application deadlines – the Early Decision application deadline in october and the Regular Decision application deadline in April.

My question is how much of an advantage is submitting an application by the Early Decision deadline, and how does the Regular Decision application deadline compare to say a 2nd or 3rd round deadline at other business schools?

friday
    חבר

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: wdavidw

wdavidw,

Submitting an application for the Early Decision round (ED) definitely has an advantage in terms of getting into Columbia – some people even say that the chances of getting in from ED are 3 times as high as those of getting in afterwards..!
    Just remember that this is a relative measure not an absolute one, i.e. you still need to present a strong application to be considered ;-)

Columbia's Regular Decision round (RD) is based on rolling admission, i.e. applications are reviewed on a first come, first served basis.
    As such, the earlier you apply in RD, the better your chances of getting admitted (again, this is relative to applying later, not in absolute terms).

It's also worth noting that part of the large advantage that ED has over RD stems from the fact that RD is essentially equivalent to the 3 application rounds most other schools employ, so the admission rate in RD naturally diminishes over time, making it less likely to get admitted on average when compared with ED…

The bottom line is that the main factor to consider when contemplating applying in ED is whether or not Columbia is your first choice.
    When you apply in ED, you sign an honor pledge that ethically binds you to both withdraw all your other MBA applications and pay a non-refundable $6,000 deposit if you're admitted.

Therefore, it is my humble opinion that you should only apply to Columbia in ED if Columbia is indeed your number 1 school choice for an MBA degree. Otherwise, just apply as early as possible in RD – it puts you in less of a risk to either default on your ethical standards, on $6,000 or on both…

All the best,

Or

ehudger
    חבר

Columbia Business School invites all interested potential applicants in its 2-year MBA program to attend an information session.

Current students and alumni will share their experiences and offer insights into the admissions process.

Details:

Date: Thursday, May 20th, 2010

Time: 6:00pm – 8:00pm

Place: IDC Herzliya (Economics Building Room E401)

Please RSVP to:

[email protected]

or visit our facebook event page at:

color=#000080http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=125735134109074

Silent_Thunder
    חבר
    מספר הפוסטים: 16

Hi guys,

Unfortunatly I couldn't attend the Columbia's event last week, but after reading a lot about this tremendous school

I decided to start working on the essays for the Early decision.

So, I have several questions:

1. What is the strongest subject in CBS – is it the Finance or the Strategic-Managment or the Marketing?

2. What are the most popular profesions of the Israelis who graduate the CBS?

3. What is the CBS looking for in its candidates? is there a certain caracter or achievement?

Thanks

Silent_Thunder

ehudger
    חבר

To: Silent_Thunder

Hey,

Too bad you couldn't make it to the event. I'll try and answer your questions:

1. While it's hard pointing out a single strength of the program, CBS is known for it's Finance and Strategy and those are the two areas most graduates work in post-MBA. That being said, CBS offers excellent courses in a variety of subjects ranging from media to real-estate as well as opportunities for employment in about any field an MBA graduate would strive for.

2. Israeli graduates work in a variety of industries the most common being(though not limited to): Finance, Consulting and General Management.

3. I think my best answer to this question would be that there is no specific profile CBS is looking for. The most important thing a candidate can do to optimize his chances is to really know himself well and be able to portray his "true" self through the essays. Don't try to portray what you think the admission's committee is looking for. What I can definitely recommend is applying for Early Decision.

Hope I helped. Good Luck,

Ehud

Silent_Thunder
    חבר

thanks Ehud.

Silent_Thunder
    חבר

Hey,

What are my options in financing my MBA at Columbia? Does the school have a loan-program? I heard something about loans from Bank Hapoalim (here in Israel) – does someone know anything about it? What about private-loans without a cosigner?

Thanks,

Silent_Thunder

Silent_Thunder
    חבר

הי חבר'ה,

אני מאוד אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי על שתי מגמות הקיימות בביה"ס:

1. The Master Classes

2.The Program on Social Intelligence – PSI

מה מגמות אלו כוללות? מה המיקוד מבחינת הקורסים באותן מגמות? האם יש אוכלוסיה ספציפית שלוקחת את מגמות אלו?

תודה,

Silent_Thunder

Ilan_g
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

To: Silent_Thunder

היי Silent_Thunder,

ראשית, אציין שאני מועמד כמוך והמידע שאני מוסר הוא על בסיס מחקר ושיחות שניהלתי עם סטודנטים ובוגרים מקולומביה, ולכן עוד מידע יותר ספציפי ומהימן יש לשמוע מאנשי קולומביה.

בהתייחס לשיעורי המאסטר – למיטב הבנתי מדובר על שיעורים בהם מגיעים מומחים "בעלי שם", אנשים בולטים מתחומים שונים "מהשטח", ולא דווקא מהאקדמיה. אותם קורסים מציעים שילוב של תובנות וניסיון של אנשי מקצוע מחברות מובילות והתנסות פרקטית, מתוך תפיסה שלימודי ה-MBA יתרמו לך גם ניסיון מעשי. כלומר, בקורסים אלו עוסקים בפרוייקטים וקייסים אמיתיים של חברות שונות.

מהתרשמותי קורסי המאסטר מוצעים במגוון רחב של תחומי ההתמחות בקולומביה, כיזמות, ייעוץ אסטרטגי וכו'.

יחד עם זאת, יהיה בהחלט מעניין לשמוע סטודנטים או בוגרים שעשו קורסים כאלו, ויוכלו לתאר את תוכנם ואת תרומתם.

אילן

danraveh
    חבר
    מספר הפוסטים: 51

שלום,

אני רוצה ללמוד בקולומביה ב-2012. אשמח לדעת על דגשים מיוחדים שיש לבי"ס מבחינת המועמדים.
    האם הם מחפשים מצוינות אקדמית, מנהיגות. ברור שכדאי הכל מהכל, אבל הייתי שמח להבין על מה לשים דגש
    באפליקיישן.

תודה,

דן.

ehudger
    חבר

To: danraveh

היי דן,

קצת קשה לענות על השאלה הזו כי אין איזו תבנית שאליה צריכים לנסות להכנס.
    מה שחשוב באופן כללי לגבי אפליקציה ולאו דווקא רק כזו לקולומביה היא לגעת בכל הנקודות החשובות במסגרת האפליקיישן.
    כלומר לא לכתוב 4 חיבורים שמדגימים מנהיגות, אלא "לפזר" תכונות שאתה רוצה להדגיש על פני כל האפליקיישן ולוודא שאתה נוגע בכל הדברים החשובים (מנהיגות, יוזמה, התנדבות, מצוינות אקדמית, הצלחה תעסוקתית וכו….)
    בכל מקרה לדעתי העצה הכי טובה שאני יכול לתת לגבי אפליקיישן היא לא לנסות להבין מה בית הספר הספציפי רוצה לשמוע אלא להציג את עצמך בצורה הכי נכונה, טובה ואמיתית.

מקווה שעזרתי. בהצלחה,

אהוד

danraveh
    חבר
    מספר הפוסטים: 51

הי אהוד,

תודה רבה על הטיפים, אני אקח את זה בחשבון. יש דגשים מיוחדים של הבי"ס שהוא שם עליהם דגש
    ובבתי ספר אחרים פחות?

אני אשמח לקבל ממך טיפים בהמשך הדרך – אני מתכנן להתחיל את הלימודים ב-2012.

תודה,
    דן.

ehudger
    חבר

To: danraveh

דן,

אין איזה דגש מיוחד שהבית ספר שם עליו דגש, לפחות לא משהו ששונה משאר בתי הספר.
    כמו עם כל בית ספר אחר, הייתי ממליץ לעשות מחקר מקיף על הבית ספר, שכולל ביקור באתר של התכנית, הגעה ל INFO SESSION ביקור בקמפוס (אם מתאפשר) ושיחות עם סטודנטים ובוגרים.

מעבר לזה אשמח לעזור בכל שאלה ספציפית שעלולה לעלות.

בהצלחה,

אהוד

pita_monster
    חבר

Hi,

I was wondering if any current columbia candidate/alumni know and recommend any profs/lecturers/… that
    serve as mentors for aspiring entrepreneurs
    (e.g. through one of the entreprenuership programs/clubs)?

Thanks in advance for any helps or references.

All the best,
    -Amit

pita_monster
    חבר

Hi,

I was wondering if any current columbia candidate/alumni know and recommend any profs/lecturers/… that
    serve as mentors for aspiring entrepreneurs
    (e.g. through one of the entreprenuership programs/clubs)?

Thanks in advance for any helps or references.

All the best,
    -Amit

Ilan_g
    חבר

שלום,

בטפסי ההרשמה של קולומביה ישנו חלק בו נדרשים לכתוב עד 600 תווים על תחומי האחריות (Duties/Responsibilities) שהיו לך בתפקידים השונים שמילאת במהלך הקריירה.

שאלתי היא ראשית, מה החשיבות של "מיני חיבורים" אלו וכמה זמן ומחשבה יש להקדיש להם?

שנית, כיצד מומלץ לכתוב אותם. כלומר, שמעתי גרסאות שונות בקשר לכך, חלק גורסים שיש לכתוב ממש רשימה של תחומי האחריות שנטלת (Responsibilities), אפילו במעין רשימת מכולת של שמות תואר. מצד שני, חלק גורסים שיש להתמקד ולהדגיש דווקא בהישגים (Achievements), בסגנון הדומה לכתיבת הרזומה, על אף שההגדרה מתייחסת לתחומי אחריות.

אשמח (ובוודאי גם נרשמים אחרים) לשמוע כל דעה לכאן ולכאן בעניין, ובוודאי גם הצעות וגישות אחרות לסוגיות אלו.

אילן

PatsFan
    חבר
    מספר הפוסטים: 27

אחרי הרבה (הרבה) זמן – טלפון קבלה היום מקולומביה ל J-Term.
    friday
    חבר

To: Ilan_g

Hi Ilan,

Has anyone replied to you regarding Duties/Responsibilities in the CBS online application form? because I have the exact same query.

If you have received any information concerning the Duties/Responsibilities section in the CBS online application, I would be very greatful for your input.

Thanks

David

Ilan_g
    חבר

To: davidw

היי דוד,

האמת היא שלא זכיתי לתגובות בפורום, ונשארתי עדיין עם השאלה פתוחה יחסית.

בכל אופן, המקום המוקדש לפירוט אותם תחומי אחריות, או הישגים הוא מוגבל מאוד, ולכן לא מאפשר פירוט רב. הייעוץ שקיבלתי היה כן להתמקד בהישגים באפן דומה לסגנון הרזומה. מצד שני, אני כן מחפש עוד דיעות בנושא, היות והניסוח בטופס ההרשמה מבקש דווקא לדבר באופן די מפורש על תחומי האחריות.

אם שמעת או תשמע עוד דיעות בנושא אשמח לשמוע גם כן.

אילן

rtfact
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

היי. אני כתבתי בשדות האלו את ההישגים, ושילבתי קצת פרוט על תחומי אחריות, למשל – יזמתי פרוייקט… שתוצאותיו כך וכך, על ידי הובלת צוות…
    נהוג להשתמש בתבנית CAR:
    Circumstance Action Result
    אז מתחילים עם הרקע, ממשיכים במעשים שיזמתם ומה הייתה התוצאה.
    Ilan_g
    חבר

הי rtfact,

תודה על התגובה. אכן מחזק את הכיוון של מיקוד בהישגים.

joker
    חבר

Hi David,

I disagree with rtfact. The place for the achievements is in the Resume. no need to repeat twice. I would focus on the 'sexy' parts of the job description which are not described anywhere else.

remember that the adcom will be annoyed if you repeat the things.

Ilan_g
    חבר

היי ג'וקר,

זו בדיוק הנקודה שהעלתי מלכתחילה. כלומר, שיש גישות שונות כיצד להתייחס לחלק זה של האפליקיישן, וטוב לשמוע אותן.

נראה ברור מילולית שיש לספר על התפקיד ותחומי האחריות שאתה מבצע וביצעת בעבר. השאלה המרכזית כאן לטעמי היא איך עושים זאת.

האם בצורה יותר תיאורית ואף 'סקסית' הממוקדת בתחומי האחריות, או תוך שילוב של הישגים שלך בתפקידים אלו הממחישים על מה היית אחראי, מה יזמת וכו'. אני לא חושב שתיאור הישגים משמעותו דווקא חזרה על מה שנכתב ברזומה. ניתן גם להציג הישגים אחרים שאין להם מקום ברזומה.

אף על פי כן, אני גם כן מאמין שכדאי ורצוי ביותר לענות על השאלות ששאלו אותך באפליקיישן ולא להיסחף לתשובות/חיבורים שיכולים להיות מרשימים למדי אך לא רלוונטים לשאלה, ולכן לא כל כך מועילים.

PatsFan
    חבר

היי אילן,

גם אני נקטתי בשיטת ה CAR, שלמען האמת די חזרה על עצמה מה CV. אני חושב שבמידה ויש לך מעט נסיון עבודה יחסית, זהו מקום נהדר להרחיב מעט (בצורה "סקסית" כפי שנאמר כאן) על מה שכן עשית. במידה ויש לך נסיון עשיר ומגוון, עדיף לדעתי לנצל את המקום להיי לייטים שיתמצתו וידגישו את השגיך כך שהקורא לא "ילך לאיבוד" בתוך כל הנסיון שלך.

My 5 cents to be taken with a grain of salt

בהצלחה

talmba
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

Columbia MBA Information Session in Tel Aviv

Columbia Business School is happy to invite you to its information session is Tel Aviv!
    Current students will talk about the Full-Time MBA program, share their experiences and offer insights into the admissions process.

The event requires pre-registration. Space is limited so sign up early!
    Date: Monday, May 23rd, 2011
    Time: 18:30-21:00
    Place: Shibolet & Co., Museum Tower (8th floor), 4 Berkowitz Street, Tel-Aviv
    Paid parking is available in the building's parking lot

Registration:
    1) Open a VIP account at Columbia Business School:
    https://gsbcolumbia.askadmissions.net/emtinterestpage.aspx?ip=accountcreation
    2) Register for the event (the registration link will be available under "upcoming events"):
    http://www4.gsb.columbia.edu/mba

shayshay
    חבר

שלום לכולם,

שמי שי ואני פונה בימים אלו לתוכנית המואצת של ינואר 2012.

אשמח לשמוע מבוגרי ביה"ס על החיבור של קולומביה לעולם הפארמה/ביוטק ועל הפעילות במועדונים, במיוחד מועדוני הפארמה והיזמות, מעבר למצוין באתר התוכנית.

תודה,
    שי

yar2
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

שלום לכולם,

יכול להיות שהשאלה היא לא במקום כאן, אבל אולי מישהו יודע את התשובה.

אני מגיש מועמדות השבוע לקולומביה להרשמה מוקדמת לספטמבר 2012, בעיקר כי כבר הכנתי את כל החיבורים.

אבל התפתחויות מהשבוע האחרון (מבחינת קריירה) גורמות לי לחשוב שגם אם אני אתקבל, אני אולי ארצה לדחות את הלימודים בשנה (ל-2013)

מישהו יודע אם זה אפשרי? מישהו מכיר מישהו שעשה את זה?

תודה מראש…

shayshay
    חבר

To: yar2

אומנם לא מניסיוני האישי, אך באתר התוכנית כתוב:

After admission, can I request a deferral to a future term?

As a matter of policy, Columbia Business School does not defer admitted students to a future term

שיהיה בהצלחה!

שי

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: yar2

לצערי, בכמעט כל בתיה"ס, דחיית הלימודים היא קשה מאוד עד בלתי אפשרית, ובד"כ אם היא ניתנת אז זה רק בשל סיבות רפואיות מהותיות. היה איתי מישהו ב-INSEAD שקיבל דחיית לימודים של שנה כי חודש לפני תחילת הלימודים הוא שבר את הברך והיה צריך לעבור 6 חודשי פיזיותרפיה לפני שנתנו לו ללכת (עם מקל).

אין סיבה לחשוש מלבקש הבהרה בעניין, אבל סביר להניח שהתשובה תהיה שלילית – התפתחויות מבחינת קריירה הן לא עילה מספקת לדחיית לימודים באף בי"ס שאני מכיר.

מה שכן, אם יש שינוי מהותי על הפרק אז לא יקרה שום דבר אם לךא תגיש את המועמדות – זה יראה הרבה יותר טוב אם לא תגיש מועמדות בסיבוב המוקדם ולא תבקש דחייה בדיעבד, מאשר אם תגיש בסיבוב הראשון (כשהעניינים יהיו קצת יותר ברורים). עדיף גם לא להגיש בכלל מכיוון שהנסיבות השתנו באופן מהותי, ולהגיש רק בעוד שנה-שנתיים אם זה עוד רלוונטי.

אני מכיר מישהו שביקש דחייה מ-INSEAD בגלל שהוא קיבל קידום מטורף בעבודה (וגם אישתו נכנסה להריון אם אני זוכר נכון) והם אמרו לו שאין דחיות במקרים כאלה, ושיש כל שנה זוגות שמגיעים לביה"ס כשהאישה בהריון או עם תינוק או נכנסת להריון במהלך שנת הלימודים (כולל מקרים שבהם האישה היא התלמידה, אבל אז כן שוקלים בחיוב מתן דחייה בלימודים מן הסתם). בסוף הוא ויתר על המקום שלו והגיש מחדש שנה וחצי אח"כ (והתקבל שוב…)

בכל מקרה, הייתי מפנה את השאלה הזאת גם לגילעם בדיון שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

בהצלחה!

אור

PatsFan
    חבר

To: epony, yar2

To the best of my knowledge (and I heard this answer many times in the Info Session I participate in with our Admissions representatives), CBS, like almost any other top school, does not grant deferrals. The very rare exception I heard of was an unforeseen severe medical condition.

מוצגות 50 תגובות – 201 עד 250 (מתוך 265 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.