מוצגות 16 תגובות – 1 עד 16 (מתוך 16 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • Roy29_
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

Hi,

i would like to raise an issue i am not sure was address here.

do you know whether schools look at your linkedIn or facebook profiles?

gileyal
    חבר
    מספר הפוסטים: 279

To: Roy29_

The way admission works in many of the schools is that students/professionals read your essays and decide whether to interview you or not. I don't think they're instructed to look at your profile but a lot of the time they "champion" a candidate. I doubt I would champion someone without at least taking a peak at his profile.

Also – once you get here, you start recruiting. I can guarantee recruiters for companies take a deep look into your profile.

Of course, you can just adjust your privacy settings so only friends can see.

Roy29_
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: gileyal

אין לי בעיה שיסתכלו לי בפרופיל העניין הוא שהפרופיל בלינקד-אין בנוי בצורה שיותר תואמת מהנדס וכן הוא גם לא ממש מעודכן היות ואני לא משתמש בו אז השאלה האם אני חייב לעדכן אותו ואם לא יורידו לי נקודות בסיכויי הקבלה?
    gileyal
    חבר
    מספר הפוסטים: 279

I don't know for sure but I would if I were you. They may look.
    epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

ממש לא חושב שיורידו לך נקודות בסיכויי הקבלה על פרופיל לינקד-אין לא מעודכן…

מה שכן, היה סמוך ובטוח שאתה תרצה לעדכן את הפרופיל הנ"ל קצת אחרי תחילת הלימודים

KFIRC
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

היי רועי
    אני לא בטוח אם הם מסתכלים על הפרופיל בפייסבוק אבל איך אומרים: "יש ספק אין ספק"
    עדיף שתוריד תמונות מביכות שלך (חצי ערום, שיכור במסיבות) כי יש סיכוי שהם מסתכלים.
    אני יודע שלכל חברי וועדת הקבלה בבית ספר שאני למדתי (CMU) יש פרופיל בפייסבוק והם חברים שלי שם
    ולכן גם אני בזמנו נמנעתי מלשים תמונות יותר מדי "נועזות"
    לגבי לינקאין- תמיד רצוי שתהיה לך תמונה מקצועית ופרופיל מקצועי שם. זה הרי אתר הרבה יותר רציני מפייסבוק….
    שמח לעזור. אנא צור איתי קשר לגבי כל שאלה שהיא…

כפיר

Avi
    חבר
    מספר הפוסטים: 41

To: All

קשה לי להאמין שהם בודקים. יש להם כל כך הרבה חומר לקרוא – אפליקיישן מלא, חיבורים, המלצות… כל זה אמור לתת תמונה מספיק שלמה של המועמד, ואני לא רואה אותם בודקים בנוסף פרופילים ברשתות חברתיות של אלפי מועמדים.
    אולי הם בודקים רק כאלה שהם מתכננים לקבל. בכל אופן אני מסכים שכדאי להיות זהירים :)
    gil7
    חבר
    מספר הפוסטים: 15

אם כבר, אני מאמין שמסתכלים יותר על לינקדאין כי זה יותר מקצועי, ואולי זו דרך לאמת חלק מהפרטים שמועמד כותב באפליקיישן שלו (לגבי לימודים, עבודה וכו').
    מצד שני, יש בתי ספר ששואלים בחיבורים שאלות יותר אישיות כדי להכיר צדדים נוספים של המועמד, ולשם כך דווקא יכול להיות שהם כן בודקים פרופיל בפייסבוק, כדי להכיר את המועמד בתור בן-אדם ו"יצור חברתי". חוץ מזה, תמונה אחת שווה אלף מילים!

מקווה שהם לא קוראים עברית…

razia
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

I thought the forum's members would find this article interesting
    MBA admissions and Facebook

Razi

Avi
    חבר
    מספר הפוסטים: 41

To: razia

מאמר מעניין, בהחלט טוב לדעת.
    במיוחד אהבתי את:
    "An applicant whose comments in a public forum for MBA applicants had openly disparaged students at two B-schools to which he was planning to apply"
    razia
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

To: Avi

כמאמר הפתגם הידוע: "אל תירק לבאר ממנה אתה שותה"…
    Gilad D
    חבר
    מספר הפוסטים: 1131

בהחלט כן, זו לא סתם פרנויה…
    מומלץ לקרוא: http://blog.aringo.co.il/2011/09/blog-post_20.html
    avivshl
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

שלום חברים,

אמנם הדיון כאן הוא מלפני הרבה מאוד זמן, אך לטובת אלה שיכנסו וייקראו אותו בעתיד רציתי להסב את תשומת ליבכם על כך שישנן תוכניות שמבקשות מכם בתהליך הגשת האפליקיישן למלא כתובת LinkedIn אם קיימת.

אני יודע שאני קיבלתי את השאלה הזו כאשר מילאתי פרטים אישיים ל-MIT Sloan.

כך שיכול בהחלט להיות שאת ה-LinkedIn הם בודקים (דיי בטוח אם אתה ממלא שיש לך ורושם את הלינק), לגבי פייסבוק, אינני בטוח אם הם בודקים או לא – יש אלפי מגישים ולא נשמע לי הגיוני שיחפשו כל אחד בפייסבוק, מה גם שאני בטוח שלרוב המגישים יש עוד לפחות 2-3 אנשים עם אותו שם פרטי ומשפחה איפהשהו מסביב לעולם. אז במקרה הזה פשוט הייתי משנה את הגדרות הפרטיות שלי בפייסבוק כדי שאחרים לא יוכלו לראות אותי, או אם אתם ממש בלחץ, אתם יכולים לעשות את אחד משתי ההצעות הבאות:

1. לשנות את השם הפרטי והמשפחה שלכם בפייסבוק – אני מכיר לא מעט אמריקאים שעושים את זה כשהם נכנסים לתהליך של ראיונות לעבודה חדשה.

2. לסגור זמנית את המשתמש שלכם בפייסבוק – inactive – ככה בטוח לא יכולים לחפש אתכם, כי אתם לא באמת שם.

meagain
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

למה להחביא את הרשת? אני מאוד גאה ברשת LinkedIn שיצרתי? האם יש קוצנסוס שכדאי לסגור את החשבון?

אשמח לדעתכם.

avivshl
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

To: All, meagain

חס וחלילה.
    אין צורך להיסחף לפי דעתי.
    כמובן שאם אתה נורא חושש, תהפוך את החשבונות שלך ל-Inactive (חבל לסגור את החשבון, ייקח זמן למצוא את כולם מחדש).
    בפייסבוק שים לב מה שאתה מאפשר לאחרים לראות (לפי מה שהגדרת ב-privacy שלך).
    וב-LinkedIn, אני כמובן יוצא מנקודת הנחה שכל התגובות שכתבת הן בטעם טוב ומסוגננות – שום דבר לא בעצבנות / קללות וכו'.

בהצלחה.

LiorB
    חבר
    מספר הפוסטים: 29

To: meagain

לא להגזים, לא רואה סיבה לסגור את כל הפרופילים. לגבי לינקדאין אולי כדאי לוודא שרשמת את כל מה שהכנסת לאפליקיישן, שלא תהיה אי התאמה ברקע האקדמי או בנסיון התעסוקתי, כי זה עלול לעורר חשד.
מוצגות 16 תגובות – 1 עד 16 (מתוך 16 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.