Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה green card לבת זוג של בעל אזרחות אמריקראי

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • ranhaimoff
    חבר
    מספר הפוסטים: 8
    שלום לכולם
    אני מחזיק באזרחות אמריקאית ומעוניין להוציא לאישתי גרין כארד לפני הנסיעה לארה"ב
    השגרירות ומשרד ההגירה האמריקאים עושים כל שביכולתם להפוך את התהליך ללא ידידותי למשתמש
    האם מישהו עבר את התהליך לאחרונה? או שאולי מכיר מישהו כזה?
    אשמח לחסוך את ה 1500 דולר שעורכי הדין מבקשים ממני כדי להכין את המסמכים בעצמם
    תודה רבה
    רן
    Jeff
    חבר
    מספר הפוסטים: 40

To: ranhaimoff

היי רן,

אני ועוד סטודנט בקלוג עם אזרחות אמריקאית ובנות זוג ישראליות עברנו את אותו תהליך לפני שנה ונשמח לסייע – אורי ממש טוב בטפסים :). אכן התהליך גורם לגעגועים לבירוקרטיה הישראלית, שבאופן מפתיע הרבה יותר ידידותית. ובכל זאת, החדשות הטובות הן שלא צריך עורך דין :). החדשות הרעות הן שאם אתה רוצה שאשתך תטוס איתך כבר בספטמבר, אז אתה חייב להתחיל עם זה עוד היום!

כמה טיפים לתחילת התהליך:

• תשקיע יום בלקרוא ולהתעמק באתר של הקונסוליה בירושלים ושל משרד ההגירה האמריקאי ותתחיל להתיידד עם שמות של טפסים כמו I-130 ו- משהו-G.
    • תחפש הודעות קשורות בתפוז בקומונה של ישראלים בארצות הברית. יש שם הנחיות די מפורטות.
    • Do your US taxes – מסתבר שכל אזרח אמריקאי, ולא משנה איפה גר, צריך כל שנה להגיש מיסים. בשביל לבקש גרין קארד לאשתך, אתה צריך להצהיר ש"עשית מיסים" בשלוש השנים האחרונות. בנוסף תצטרך להגיש עם הבקשה את המיסים של 2009. הדרך המהירה והבטוחה לסיים עם זה היא לקחת רו"ח אמריקאי. אני יכול להמליץ על אחד שגר ועובד מהארץ – הוא יעלה לך בערך 200 דולר לכל שנה – Welcome to America, פה זה עולה יותר… זה משהו שלוקח זמן ועשוי לעקב אותך, אז תתחיל מייד.
      אגב, המיסים של 2009 יהוו גם חלק חשוב מבקשת ההלוואה מבית הספר.
    • אלא אם כן צפויה לך משכורת בארצות הברית, תצטרך להביא "ערב" שגר ועובד בארצות הברית. כל אחד עם משכורת קצת יותר ממינימום יספיק. אותו ערב יצטרך לשלוח לך את החזרי המס שלו מ-2009 ועוד טופס מאד מעצבן שידרוש ממנו קצת השקעה נוספת. גם זה לוקח זמן, אז רצוי גם עם זה להתחיל מייד.
    • תעודת נישואין – אם התחנתם בארץ אז תוכלו לתרגם אותה לאנגלית בעצמכם וזה ממש לא סיפור. אם התחתנתם בפראג, למשל, אז תצטרכו למצוא מישהו שיתרגם לכם אותה לאנגלית…

אלה הדברים שאני נזכר בהם כרגע, אבל אשמח לסייע ככל שדברים יעלו.

הערת אגב שלא קשורה לגרין קארד, אבל כן קשורה לאזרחות: אם אתה לא יודע מה זה Selective Service, אז יש לך עוד תיק לטפל בו לפני שתוכל לקבל הלוואות או מלגות מבית הספר: http://www.sss.gov/. תחפש פה באתר שיחה ישנה בחלק של דארדן.

בהצלחה והרבה סבלנות!

ג'ף

edan
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

To: ranhaimoff, Jeff

שלום רן

אני נמצא באותו מצב כמוך רק שגם אשתי וגם אני התקבלנו ואנחנו מתלבטים בין האם להתחיל כבר מהארץ את התהליך של green card או לעשות f1 visa ואז כשנגיע לארה"ב לעשות green card

הטיפים שלי לבנתיים:

· עשיתי 3 tax return אצל רואה חשבון שמתמחה במיסים אמריקים והוא לקח לי 150 דולר לשנה, אך יצאה שאני אמור לקבל כ900 דולר. אשמח להפנות להביא לך את שמך.

· לגבי תעודת נישואין ניתן לבקש במשרד הדתות בירושלים שיביאו לך מדבקה שמאשרת רשמית את הנישואין. הם יכולים לשלוח לך את זה בדואר או שאתה יכול ללכת לשם בעצמך. זה לא עולה כסף וזה מקובל על שגרירות ארצות הברית. מכיוון שאני צריך אישור של תעודת הנישואין גם לצרפת פניתי למשרד החוץ בירושלים לקבל חותמת אפוסטריל (אישור רשמי של המדינה על כול מסמך) אני חושב שזה לא יזיק.

· ניתן לבקש ממשרד הפנים חינם תעודת לידה אם שני שפות אנגלית ועברית

אמשח לדעת האם התקדמת בשאר התהליך?

מה המסמכים הנוספים שצריך?

האם יש לך עוד טיפים שניתן לחלוק?

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.