מוצגות 50 תגובות – 1 עד 50 (מתוך 65 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • Limch
    חבר
    מספר הפוסטים: 323

A very wise man advised me to open this thread, so here goes:

Limor Moshkovich, MBA class of 2009 @ HBS, would be happy to answer your questions about the process of getting in to HBS and to share from my experience of actually going to HBS (Because getting in is just the first step, I know it doesn't seem to be so while you're still in the application process :) )

I'm moving to Boston in 2 weeks! Feel free to ask whatever concerns you and whatever you want to know (Hebrew or English, it's all good).

Good luck to all of you!

Limor.

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: Limch

I'm so copying this to a new INSEAD thread…

P.S. Done!

Limch
    חבר

To: epony

With pleasure
    YuvalS
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

שלום לימור

קראתי כבר כמה וכמה מהפוסטים שלך פה ואני מקווה שתוכלי לעזור לי גם

בשלב זה אני מנסה להחליט לאן להגיש מועמדות, האם תוכלי קצת להסביר כיצד בחרת את התוכניות? בעיקר לפי מה החלטת להגיש להרווארד? ביקרת לפני? את ממליצה לבקר? כמה זה קריטי?

אני לא ממש איש של פורומים (אפשר להגיד שנרשמתי רק כדי לדבר איתך) אז אם אפשר לפנות אליך גם במייל אני מעדיף

מאחל לך הצלחה רבה ותודה מראש על העזרה

Limch
    חבר

To: YuvalS

היי יובל,

קודם כל תודה על הפרגון

אני חייבת להגיד שממש התקלת אותי פה בשאלה הזאת. למען האמת אני בקושי זוכרת (וגם די צוחקת על זה כל הזמן) את נקודת הזמן שבה אמרתי "אני אגיש מועמדות להרווארד". מה שכן – השלב של בחירת בתי הספר בא אחרי שהחלטתי כמה החלטות אסטרטגיות לעצמי כמו: אני רוצה תוכנית שהפוקוס שלה זה General Management (שבתרגום חופשי בראש שלי אומר לא יותר מדי ריאלי/פיננסי), אני רוצה לאירופה (תראה לאן זה הביא אותי) ואני רוצה להגיש בסיבוב ראשון לפחות ל-3 תוכניות מובילות ב-top10.

מכאן הגעתי ללהגיש להרווארד, אינסאד ולונדון ביזנס סקול, בחרתי גם safety אחד שכנראה עלה על האסטרטגיה שלי ושם אותי ב-WL מתוך ידיעה שאני ארד ממנו (כי גם להם יש אסטרטגיות…).

אני ביקרתי רק אחרי ההגשה של האפליקיישן, ולא לפני, במקרה שלי משתי סיבות: הראשונה שלא היה לי זמן ולא יכולתי לצאת לחופשה כזאת, השניה שמבחינתי אין באמת סביבה שבה אני חשבתי שאני ארצה יותר או פחות להיות, לפחות לא משהו שיכולתי להגדיר לעצמי בראש, ולכן לראות קמפוס זה או אחר, שיעור זה או אחר, אנשים אלו או אחרים לא הרגיש לי כמשהו שישפיע משמעותית על הבחירה שלי בין התוכניות. למעשה נסעתי לאינסאד אחרי שני ראיונות מאוד מוצלחים ונסעתי להרווארד כבר אחרי הקבלה (היה Admit Weekend של סיבוב ראשון) ולכן אפשר לומר שבמקרה שלי הביקורים בבתי הספר היו כבר רק בשלב שזה הפך ליותר ממשי ולא עמדתי בסקרנות לראות איך זה באמת. אז כמה זה קריטי? בדיוק באותה רמה שבה דברים שקשורים לסביבה, לאווירה, לאנשים וכד' של התוכנית הם קריטיים להחלטה שלך לגבי התוכניות. יש אנשים שאומרים: "איך שנכנסתי לקמפוס של X ידעתי שזה כן/לא בשבילי". אני ידעתי שאין סיכוי שאני אגיע למסקנה כזאת באופן כזה אז ויתרתי על הסיור מראש.

טוב, נראה לי שעניתי על הכל, הכתובת שלי מרוחה פה כבר בכל הפורומים אז תרגיש חופשי…

בהצלחה!

YuvalS
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

לימור תודה רבה הפירגונים מגיעים לך ללא ספק, אני אשלח לך מייל

AyeletA
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

לימורית! long time!!! חזרתי לעניינים קצת ושמחה לראות שאת עדיין מסתובבת באזור, מקווה להמשיך לשמוע ממך גם מהצד השני של הגלובוס ( בערך ) אני מניחה שהשאלות יגיעו בקרוב… בינתים בהצלחה !

Limch
    חבר

To: AyeletA

פשששש איזה אורחת ברוכים השבים

אני כאן אם את צריכה משהו בהצלחה!

hbs09
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

To: All

Hi all,

I'm one of the (other) Israeli admits to HBS class of '09. I've started a blog about HBS and MBA in general; so far it contains advice, tips and resources for MBA applicants, based on my experience. Feel free to browse around, I'd be happy to get your feedback and help with any questions you may have about HBS.

Blog address: http://www.computersexy.com/blog

Good luck to everyone applying!

ofir cohen
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

היי לימור,

ראשית, אודה על רצונך הטוב ועזרתך.

שאלתי קצת מוזרה – האם יש איזשהו סיכוי ולו הקטן ביותר להתקבל להרווארד עם GMAT של 520.

בהנחה של רקע מאוד חזק מבחינת ניסיון מנהיגותי ועסקי והמלצות מאוד טובות.

לאור היכרותך, יש תקדימים כאלה?

תודה מראש,

אופיר

Joy
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: ofir cohen

אופיר

תמיד תוכל לשנות את המין ולצבוע את עצמך בשחור

ואז תיכנס בדלת האחורית, על DIVERSITY שמעת?

:)

קצת הומור בפורום הרציני הזה

אבל בניינו, תמיד יש סיכוי גם עם GMAT 520 במיוחד בHBS.

בהצלחה

Limch
    חבר

היי אופיר
    ראשית אתחיל בזה שאני ממש לא יכולה לדעת במאה אחוז מה עובר על ועדת הקבלה ומתי משהו מפריע להם מאוד ומתי רק קצת. 520 זה קצת נמוך במונחים של טופ-10, אז השאלה היא מה יעלה לך יותר, במונחים של זמן וכסף כמובן אבל גם במונחים של סיכויים והשקעה – כיוון שרקע מנהיגותי חזק והמלצות מעולות הן דרך מצוינת להתחיל אפליקיישן, לטעמי יהיה חבל לבזבז את החיבור האופציונלי בלהסביר מה קרה שבחור כל כך מוצלח מוציא רק 520, וחלילה שלא תבין אותי לא נכון, אני למשל הסברתי למה הוצאתי 68 בתורת המחירים ב' פשוט מכיוון שבאופן כללי דברים "קטנים" שכאלו לעיתים מטרידים את ועדת הקבלה.
    אם להיות יותר ספציפית – מכיוון שאין לך מושג מול מי אתה עומד בתחרות )כלומר, מישהו שיכול להיות עם רקע מאוד דומה לשלך אבל בלי שום דבר חריג להסביר, ואז יכול להיות שדווקא אותו יחליטו לראיין ויפספסו אותך…
    ובמילים אחרות – לעניות דעתי כאב הראש של לעשות שוב את המבחן קטן בהרבה מהתסכול ותחושת ה-"מה אם" שתלווה אותך לאורך תהליך האפליקיישן…

אם יש לך שאלות נוספות או שאתה רוצה להוסיף מידע יותר ספציפי למשוואה – אני כאן!

שיהיה המון המון בהצלחה!!!
    לימור.

Davey2008
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

Limor hi,

First, congratulations for being accepted to HBS!

I'm highly interested in HBS's MBA and would like to get some additional information regrading the application process. If you have some time, I'd like to contact you directly through email for some questions I have.

Thanks, good luck and regards,
    Davey

Limch
    חבר

To: Davey2008

Hey Davey!

Thanks!!

Feel free to contact me at:

limor.moshkovich -at- gmail.com

If you have general questions please post them here so that other people can see my answers, and if you have more specific/personal questions I'd be happy to answer by mail!

Good luck :)

Limor.

Yuval.R
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

שלום לכל הסטודנטים והבוגרים.

אני וחברתי לחיים מתכננים לבקר בהרווארד בין התאריכים 1-2 לאוקטובר.

האם למישהו מכם יש טיפים על איך לתכנן את הזמן (מעבר למפגשים עם ה admission), איפה מומלץ לבלות את הלילה (במלון ליד הקמפוס / בעיר).

והאם למישהו מכם יהיה זמן קצת לענות על שאלות.

תודה רבה

Limch
    חבר

To: Yuval.R

היי יובל!

קודם כל דבר איתי קצת לפני שאתה מגיע על מנת שתוכלו להשתתף בשיעור ולראות איך זה באמת. שיחה עם האדמישן זה חשוב אבל לפעמים אפשר ללמוד הרבה יותר ממפגשים פחות פורמאליים ופחות מאורגנים (אני למשל כשהתקבלתי, באתי לכאן שבוע לפני ה-admit weekend כי רציתי לראות איך זה באמת ולא איך זה בהצגה של הסופ"ש… :) ) כמו כן יתכן שיהיו פעילויות נוספות בזמן שבו תהיו כאן, אנחנו עדיין לא יודעים את כל הלו"זים (הלימודים מתחילים בשבוע הבא) אבל אני אעדכן אותך ברגע שנדע יותר (תשלח לי מייל..)

מעבר לזה זה תלוי במה חשוב לכם – אם יותר חשוב לכם לדעת איך הסביבה והמגורים אז תכננו שעה להסתובב ואני בטוחה שאני וחבריי כאן נשמח להראות לכם את הדירות שלנו. אם חשוב לכם להכיר את העיר ולדעת מה יש כאן באזור תכננו כמה שעות בקיימברידג' ובעיר עצמה, וכו' וכו'…

יש מלון שהרבה חבר'ה היו בו כשהם באו לסופ"ש מתקבלים שנמצא ממש 5 דקות הליכה מהקמפוס וממה ששמעתי הוא מאוד נוח ויפה, זה ה-double tree ב-soldiers field, שנמצא דרומה מהקמפוס. יש עוד מלון מערבה מהקמפוס שנקרא days inn ב-western avenue, לא יודעת עליו יותר מדי, ומי שכן יודע חוזר לכאן עוד כמה ימים אז אני אברר בשבילך :)

אני בטוחה שכולנו נמצא זמן להיפגש אתכם אם רק תגידו מה הלו"ז שלכם, ונשמח לענות על שאלות!

לימור.

Yuval.R
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

הי לימור,

תודה רבה על כל המידע.

ברמת העיקרון אנחנו מגיעים רק ע"מ לראות את הרווארד ונשמח להפגש עם מי שרק יהיה לו זמן. אנחנו מגיעים ב- 1.10 בסביבות הצהריים ונשמח להפגש עם אנשים מאותו רגע. ב- 2.10 אנחנו נהיה ב info session בין 3 ל- 5 אחה"צ ונעזוב את הרווארד ב- 3.10 בבוקר.

מעניין אותנו מאד לראות את הרווארד, לדבר עם סטודנטים ובני / בנות זוג של סטודנטים, להכיר קצת את בוסטון, להפגש עם ישראלים מה Finance Club, Investment Club וה- Management Consulting Club ואנחנו באים עם ראש מאד פתוח יחסית.

ברשותך, אני אשלח לך מייל עם טיפה יותר פרטים ושאלות.

שוב המון תודה,

יובל

kotuk
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: erezbe

Hey,
    About the hotel in Boston.
    When I was there I rented a car, so I was able to rent a hotel in Bedford (about 20 minutes driving from the school). Tell me if this is interesting.
    Limch
    חבר

אהלן ארז

תשלח מייל ואני אשמח לענות על שאלות לגבי השנה הראשונה

בהצלחה!

לימור

limor.moshkovich -at- gmail.com

erezbe
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

To: kotuk

Thanks a lot kotuk, but I already got me a nice hotel in a walking distance from the university :)

Erez

erezbe
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

Thanks a lot Limch, I'll do that
    Yoni1492
    חבר
    מספר הפוסטים: 67

הודעה זו מיועדת בעיקר לסטודנטים הישראלים הנוכחיים בהרווארד.

אני מתכנן ביקור בכמה בתי ספר בארה"ב, ביניהם הרווארד, בחצי השני של חודש אוקטובר. מאחר ואין לי יותר משבועיים, לו"ז הביקור יהיה מעט לחוץ.

לפני תכנון הלו"ז, רציתי לשמוע את דעתכם בנושא תאריכים אידאליים לביקור, זמן שהיה מומלץ, פעילויות שאתם רואים בגדר חובה לקליטת ה"חוויה" (השתתפות בשיעורים, ביקור במתקנים, יציאה לבר השכונתי וכדו') ופרוצדורות נדרשות מול משרד האדמיניסטריישן. אשמח גם להיפגש עם כולכם!

תודה מראש!

יוני

itayle7
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

שלום לכולם,

באתר של HBS מופיעה ההודעה הבאה:

• The MBA Admissions Board discourages any candidate with a TOEFL score lower than 267 on the CBT or 109 on the IBT from applying.
  • האם מישהו יודע משהו לגבי ה-PBT?

האם HBS מקבלים אותו ומה הציון שהם דורשים בו?