מוצגות 43 תגובות – 301 עד 343 (מתוך 343 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • nivster
    חבר
    מספר הפוסטים: 41

To: epony

אני אוסיף את האלמנט העדכני מבחינה כספית –

הליסינג עדיין עולה 4500 יורו לשנה לרכב חדש מהניילונים (לי יש רנו לגונה דיזל מנוע 2000 סמ"ק כולל ג'יפיאס ברכב), עם קילומטראז' בלתי מוגבל וביטוח מקיף עם אפס השתתפות עצמית (כבר היה לי התענוג המפוקפק להשתמש בביטוח). אפשר לקנות רכב יד שניה אבל אני אישית לא ממליץ על זה היות וזה כרוך בלא מעט ביורוקרטיה (העברת בעלות, טסט, מוסכים, ביטוח וכו') וגם התמורה היא יחסית נמוכה מאד בהשוואה לליסינג, במיוחד בהתחשב בראש השקט שהליסינג נותן לך.

לגבי עלויות מחייה – זה משתנה מאד ותלוי מי אתה (רווק/נשוי/ילדים) ואיפה אתה רוצה לגור (בפונטי בדירה משלך/בפונטי בקומפלקס של תלמידים/מחוץ לפונטי וכו') ובאיזה רמה אתה מתכנן לחיות כאן. קח בחשבון שמעבר לעלויות המחייה יש הוצאות על נסיעות עם לפריז ולמקומות אחרים באירופה וזה חלק לא מבוטל מהחווייה (למרות שיש מספיק מה לעשות בפונטי בסופ"ש).

Niko
    חבר
    מספר הפוסטים: 18

To: nivster, epony

שלום,

שתי שאלות בנוגע לקבלה באינסיאד –

האם קשה יותר באופן משמעותי להתקבל לאינסיאד בסיבוב השלישי מאשר בשני הסיבובים הראשונים (בדומה לבתי-ספר מסויימים בארה"ב)?

האם יש הבדל כלשהו מבחינת אחוזי הקבלה בין התוכנית המתחילה בספטמבר והתוכנית המתחילה בינואר?

תודה,

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: Niko

Niko,

עקרונית, יותר קשה להתקבל ל-INSEAD בסיבוב השלישי לעומת שני הסיבובים הראשונים. הסיבה העיקרית היא לא בהכרח שסיכויי הקבלה נמוכים יותר מבחינת מספר המתקבלים הנבחרים מתוך המועמדים בסיבוב זה, אלא שאתה לא רק "מתחרה" באנשים שהגישו מועמדות יחד איתך בסיבוב השלישי, אלא גם בכל אלה "שנתקעו" ברשימת ההמתנה בסיבובים הקודמים – ואלה מועמדים שביה"ס כבר בעצם החליט שהם מספיק טובים כדי להתקבל (אחרת הם פשוט היו מקבלים מכתב דחייה…)

באשר לסיכויי הקבלה בין מחזור למחזור, המצב קצת יותר מסובך, מכיוון שלכל דבר ועניין לא אמור להיות שום הבדל. יחד עם זאת, לדעתי האישית יש יתרון קל למועמדים ישראלים המבקשים להתקבל לתכנית המתחילה בינואר מכיוון שבד"כ שיש פחות ישראלים שמגישים מועמדות למועד הזה. אפשר לראות את זה יחסית בקלות אם משווים את מספר הסטודנטים הישראלים בכל מחזור – למיטב ידיעתי יש בממוצע 50% יותר ישראלים במועדי ספטמבר לעומת מועדי ינואר!

בכל מקרה, מה שבטוח הוא שאם ההתלבטות היא האם להגיש בסיבוב שלישי למועד ספטמבר לעומת סיבוב ראשון למועד ינואר (הדדליין ל-R3 למועד ספטמבר הוא בד"כ בתחילת מרץ, והדדליין ל-R1 למועד ינואר הוא בד"כ סוף מרץ, אז הם בכל מקרה מאוד קרובים אחד לשני) אז ברור שעדיף להגיש לסיבוב הראשון – אם או בלי קשר לתיאוריה הפרטית שלי בנוגע לסיכויי הקבלה של ישראלים למועד ינואר (לצורך העניין, גם ההיפך הוא הנכון – כלומר עדיף להגיש ב-R1 של ספטמבר על להגיש ב-R3 של ינואר, למרות שבמקרה הזה יש בערך חודשיים בין שני המועדים…)!
    עוד משהו שצריך לשקול הוא שדחיית המועמדות ממועד אחד לשני מהווה הלכה למעשה דחיית הלימודים בכמה חודשים טובים…

בהצלחה!

אור

Niko
    חבר
    מספר הפוסטים: 18

epony, תודה על התשובה המעמיקה!

חג שמח

epony
    חבר

Some data points on the INSEAD class that started its MBA studies 3 months ago:

Class of July 2011

• 499 students
    • 73 nationalities
    • 33% women
    • Average Age of 28 years
    • Average work experience of 5 years
    • Average GMAT score – 706
    Avi
    חבר

To: All

לומדים בתוכנית אנשים מ-73 מדינות שונות? מדהים! זה יכול לפתוח כל כך הרבה אפשרויות לעתיד ולפתח קשרים בכל העולם.
    אני חושב שזה מספר שיא בין תוכניות ה-MBA, עוד לא ראיתי נתון כזה.
    jenjen
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

To: Avi

שלום לכולם
    רציתי לזרוק כמה טיפים שייקלו על החיים הסטודנטיאליים שלכם.
    1. באפליקיישן, אם הינכם דוברי שתי שפות אם, כמוני, למשל: רוסית ועברית, תרשמו בתור שפת האם את השפה שיותר קשה להוכיח, ובתור השפה השניה תרשמו את זו שההוכחה קלה. לדוגמה, אם נולדתם ברוסיה ועליתם לארץ בגיל 10, הרי ברור שאתם דוברי רוסית שוטפת, אבל אין לכם אפילו תעודה אחת להוכיח את זה => רוסית היא שפת האם שלכם, והשפה העברית, שאתם שולטים בה יותר טוב מרוסית אפילו, היא השפה השניה, כי למדתם בבי"ס בארץ, יש לכם דיפלומה וכו'. אחרת, תצטרכו לעשות מבחן (שעתיים של זמנכם) ולשלם (משהו כמו 100 יורו)

2. אם אתם לא באים מרקע פיננסי, כדאי לעשות את הטרום-קריאה, AKA PREREADING. הלימודים כאן אינטנסיביים מאוד, ואין זמן להתמהמה על חוסר הבנות. אז תשקיעו קצת זמן לפני הלימודים, ותראו כמה ההשקעה הזאת משתלמת.

זהו, זה כל מה שרציתי לחלוק, אם איזכר בעוד משהו, אשמח לרשום, ואם יש לכם שאלות, אל תהססו, אני יותר מאשמח לעזור.

ג'ניה

guywt82
    חבר
    מספר הפוסטים: 24

אהלן,
    אני מתכנן טיול לצרפת במהלך סוף אפריל ורציתי לבקר גם באינסאד לצורך התרשמותץ
    אין במהלך התאריכים הללו אירוע In-house אבל ראיתי שבכל יום שישי ביןם 14:00-15:30 יש מעין מפגש רשמי למידע בקמפוס.
    אני מקווה שזה גם זמן נוח להיפגש עם סטודנטים ישראלים שם – אשמח לתאם עם מי שיכול.
    guywt82
    חבר

To: guywt82

היי – אשמח ליצור קשר עם סטונדטים הלומדים כרגע באינסאד לצורך ביקור.
    המייל שלי הוא guywt82 ב- gmail.com
    Yakir
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

היי

אני אשמח לשמוע לגבי אפשרויות המימון באינסאד. ממי שכבר עבר את זה וממי שרק בירר על זה. הלוואות? מאיפה? מה הסיכויים למלגה?
    תודה.

epony
    חבר

To: Yakir

יקיר,

כדאי ליצור קשר עם ארגון הבוגרים הישראלי של INSEAD כי למיטב ידיעתי הם ניהלו מו"מ עם בנק לאומי על הלוואות בתנאים מועדפים למתקבלים ל-INSEAD…

הסיכויים למלגה אינם גבוהים לצערי, וגם המלגות עצמן כנראה לא יכסו את ההוצאות הצפויות…

בהצלחה!

אור

Yakir
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

אור,

תודה רבה, אני אפנה אליהם בהקדם.

ndm1
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

שלום חברים
    אני מתכוון להגיש מועמדות לשנה הבאה בINSEAD ואשמח ליצור קשר עם סטודנטים נוכחיים ובוגרים.

תודה רבה
    נדב

epony
    חבר

To: ndm1

ברוך הבא נדב!

אשמח לעזור לך ביצירת קשר עם סטודנטים ובוגרים – אתה מוזמן ליצור קשר ב-epony שטרודל הוטמייל נקודה קום.

בלי קשר, אם יש לך שאלות שיכולות להיות רלוונטיות לכלל הפורום, אתה מוזמן לפרסם אותן כאן…

בהצלחה!

אור

ndm1
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

תודה רבה. שחלתי לך אימייל
    epony
    חבר

INSEAD פירסמו לא מכבר את דו"ח התעסוקה השנתי לבוגרי שני המחזורים שסיימו ב-2010 (יולי ודצמבר).

קישור ישיר לדוח המלא בפורמט PDF – להלן מספר נתונים מעניינים:

כללי

• 93% מהבוגרים קיבלו לפחות הצעת עבודה אחת תוך 3 חודשים מתום הלימודים – זוהי חזרה לנתוני התעסוקה שלפני המשבר הכלכלי, המחוזקת ע"י מספר נתונים נוספים, כגון מספר האנשים שמבצעים שינוי קריירה, נתוני שכר ועוד…
    • כ-400 חברות ב-68 מדינות הציעו עבודה לבוגרי INSEAD ב-2010!
    • 81% מהבוגרים ביצעו שינוי קריירה בלפחות אחד משלושת המימדים – מיקום, מגזר ותפקיד – 22% ביצעו שינוי בכל שלושת המימדים בו-זמנית.

שכר

• השכר הממוצע לבוגר INSEAD בשנה החולפת היה 87,400 יורו (כ-$116,000 או כ-432,000 ש"ח) – זוהי כאמור חזרה לרמה שלפני המשבר הכלכלי, ובמקומות מסויימים יש אפילו שיפור לעומת השכר ב-2007!
    • כ-60% מהצעות העבודה כללו מרכיב של בונוס חתימה בגובה ממוצע של כ-15,400 יורו (כ-$20,500 או כ-76,000 ש"ח).
    • 80% מהבוגרים הישראלים קיבלו הצעת עבודה בחו"ל – זהו הנתון השני בגובהו בין כל 86 הלאומים המיוצגים ב-INSEAD (הממוצע הוא 56%)!!!
    • 40% מהבוגרים מצאו עבודה במערב אירופה (ועוד 13% בשאר מדינות אירופה), 25% באסיה ו-8% בארה"ב
    • 3% מהבוגרים הקימו חברה משלהם מייד עם סיום הלימודים…

השמה

• חברות הייעוץ האסטרטגי הגדולות (McKinsey, Bain, BCG & Booz) גייסו יחד 275 בוגרים (מהם כ-44% עבדו שם קודם לכן…)
    • בתחום הפיננסים בנקים אירופאיים גייסו יותר בוגרים מבנקים אמריקאים – המובילים הם Standard Chartered, HSBC, UBS & Barclays, והאמריקאים המובילים הם גולדמן סאקס ומורגן סטנלי…
    • המגייסות הגדולות בתחומים אחרים הן Google, Johnson & Johnson, Groupon Europe, LVMH (Louis Vuitton Moet Henessy), Eli Lilly & Loreal – שילוב לא רע של היי-טק, פארמה ומוצרי יוקרה

בהצלחה!

אור

rino
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

שלום לכולם,

יש לי מספר שאלות לבוגרים המכירים את עלויות המחיה העכשויות בסינגפור

. ,משיטוט באינטרנט יוצא שהשכירות החודשית בהריט'ג לדירת 3 חדרים (2 חדרי שינה) עומדת על משהו כמו 3.8 אלף דולר סינגפורי (יותר מ-2000 יורו). שאלתי, אם כן, האם אלה המחירים בפועל או שמדובר בלא יותר מנקודת פתיחה למשא ומתן.

כמו כן, הייתי מעוניין לדעת מה העלות של אופר לילדים, והאם צריך לקחת בחשבון שהיא גם תגור איתנו.

אני ניגש למועד ינואר 12, נשוי + 2 (בינואר 12 יהיו בני חצי שנה ושנתיים וחצי).

לסיום, הייתי רוצה גם לשאול האם יש מישהו מבינכם שלמד מנדרינית במסגרת לימודי השפה הנוספת של אינסאד- האם כדאי? מה הדרישות (נשמע לי קשה יחסית לשפות ארופאיות).

jenjen
    חבר

To: rino

קודם כל ברוך הבא!
    מה שאמרו לך על המחירים הוא לצערי, נכון. יש גם אפשרות לגור ב-ONE NORTH, שזה קונדו חדש בקרבת אינסיאד, והוא אף יותר יקר ומהריטג'. יש אנשים שבוחרים לחיות בדיור מוגן HDB, שזה נראה לי כמו לגור בעמידר, אבל אני לא ניסיתי אז אני לא יודעת איך זה באמת ועד כמה זה יותר גרוע.
    מה שכן, נראה לי HDB גם לא ממש רלוונטי לגביכם, כי לפי החוק הסינגפורי אסור לבעל הדירה המוגנת להשכיר את כולה ולא לגור בה, וקשה לי להאמין שזה מה שתרצו. אלא אם כן תצליחו להעסיק אותו בתור האומנת :)

אגב אומנת, החברים הנשואים שלי לא מסוגלים לעזוב עכשיו את סינגפור בגלל הפינוק הזה. המייד הזאת גרה בתוך הבית, ספציפית בתוך חדר קטנטן ליד המטבח, ומטפלת בילדים שלכם כל הזמן, מנקה את הבית, מכינה אוכל, בקיצור, מין עבד שכזה…..
    התענוג עולה בסביבות 800-900 דולר סינגפורי לחודש

בהצלחה!

rino
    חבר

To: jenjen

תודה….

אאווצ'- זה כ"כ יקר שזה הופך את סינגפור לכמעט לא רלוונטית.

האם יש דירות 3 חדרים סבירות (לא הלוקסוס של הריטג') וקרובות יחסית לקמפוס בעלויות שמגיעות עד ל-2700 דולר סינגפורי?

jenjen
    חבר

יש, בטוח
    אבל זה יהיה במרחק מה מהקמפוס, מה שמצריך נסיעה
    וגם לא תהיה איפה שכולם גרים, מה שטיפה יקשה על חיי החברה
    זה נתון לשיקולך, יש לנו סטודנטים שבחרו לכאן ולכאן
    epony
    חבר

רינו,

ג'ני צודקת לגבי האומנת – יש לי חבר ישראלי שלמד איתי ב-INSEAD, הגיע לשם נשוי+1 ונולדה לו עוד ילדה שם. הוא חזר לארץ אחרי הלימודים, ותוך שנתיים התארגן על רילוקיישן חזרה לסינגפור, עם אישתו והילדות (כבר יש לו 3!), כשהסיבות העיקריות היו רמת ואיכות החיים.

מה שכן, כל זה בא במחיר לא נמוך של שכירות ועלויות נילוות – פעם סינגפור הייתה יותר זולה מצרפת, והיום בגלל עליות מחירים בסינגפור וירידה משמעותית בערך היורו היא משתווה לה ואפילו עולה עליה מבחינת יוקר מחיה (אני גרתי עם אישתי בווילה 5.5 חדרים עם גינה גדולה בכפר ליד פונטי ב-1,000 יורו לחודש)!

מבחינת מגורים מחוץ ללוקסוס של דובר והריטג', יש את הולנד פארק למיטב זכרוני וגם HDB כאמור זו אופציה. שווה להיכנס ל-https://mbaconnect.insead.edu ולהתחיל ללמוד את הנושא יותר לעומק מתוך החומרים ששם ומדיונים בפורום שיש שם שפתוח גם למתקבלים וגם לסטודנטים… בגדול, בתור איש משפחה אתה יכול ואפילו צריך לחשוב טיפה אחרת על החיים בסינגפור, אפילו אם זה אומר שלא תגור באותו מגדל יוקרה עם רוב הסטודנטים האחרים, ושלא תגור במרחק 10 דקות הליכה מהקמפוס – בינינו, אלא לא הקורבנות הכי גדולים שתעשה עבור המשפחה שלך…

בהצלחה!

אור

נ.ב. אני יכול לקשר אותך עם החבר הנ"ל אם תשלח לי מייל ל-epony ב-hotmail נקודה קום.

rino
    חבר

היי אור,

הפלוס העיקרי של סינגפור מבחינתי הוא האפשרות הנפתחת לבת הזוג (בהנחה שיש ילדים) לעבוד תוך כדי הלימודים (מיקום, עלויות מטפלת וכו')י.

לגבי פונטי- האם אתה מכיר מקרים שבנות זוג אמהות לילדים עבדו בפריס? מהם עלויות גנים או מטפלות בפונטי?

רב תודות,

אורן

nivster
    חבר

היי אורן,

זה לא פרקטי לגור בפונטי ולעבוד בפריס בתור אמא ובמחזור שלי לא היה אפילו מקרה אחד כזה. פריס (GARE DE LYON) היא 40 דקות ברכבת מפונטי ומשם צריך עוד להגיע למקום העבודה בתוך פריס עם מטרו. במקרה הטוב מדובר על שעתיים -שלוש של נסיעה ביום.

בתור רווק זה פשוט יותר מדי נסיעות, שלא לדבר על לעשות את זה בתור אמא עם ילדים.

כמו כן אל תחשוב שזה פשוט וקל למצוא עבודה לבת הזוג בסינגפור… אל תשכח שמדובר על תקופה קצרה והרבה מעסיקים יירתעו מלהעסיק מישהי שבאה לעשרה חודשים בסה"כ. מה גם שלוקח כמה חודשים להוציא את אישור העבודה שם.

ניב.

epony
    חבר

To: nivster, rino

תרשה לי לחלוק על חברי המלומד ניב

הבעיה העיקרית עם עבודה בפריז היא מציאת עבודה… היו כמה וכמה בנות זוג במחזור שלי שעבדו בעיר הגדולה, אבל למיטב ידיעתי כולן היו בעל דרכון אירופאי ולפיכך בעלות רשיון עבודה אוטומטי בצרפת (בלי צורך באשרות וקומבינות שונות ומשונות). היו גם לא מעט אנשים שעבדו בקמפוס, כך שלא בהכרח צריך "להיגרר" עד פריז על מנת לעבוד במהלך השנה (למרות שגם כאן בחלט יכולה להיות מגבלה למישהו שאין לו דרכון אירופאי בכל הנוגע לפונטי…)

למעשה, אחת מהן היא אישתי… ולמרות שעוד לא היו לנו ילדים בזמנו, ושהיא עבדה בקצה השני של פריז ביחס לפונטי (רובע La Defense בצפון העיר, אם אתה מכיר…), היא הצליחה להתמודד בלי יותר מדי בעיות עם הנסיעות (משהו כמו שעה ורבע בכל כיוון, אבל במונחים אירופאיים זה ממש לא סוף העולם, והאמת שזה פחות או יותר כמה שלוקח לי היום להגיע בבוקר מהוד השרון להרצליה פיתוח..!)

בהצלחה!

אור

נ.ב. לגבי עלויות גנים ומטפלות בפונטי לצערי קצרה ידי מלהושיע, היות ולא נחשפתי למידע הזה בזמנו כי לא היו לי ילדים אז, וגם אם כן כבר עברו כמה שנים… אם כבר התקבלת כאמור, אמורה להיות לך גישה ל-https://mbaconnect.insead.edu שם צריכה להיות לא מעט אינפורמציה בנושא זה בקובץ של ה-Partner's Guide.

rino
    חבר

To: epony, nivster

תודה אור וניב,

אגב, עוד לא התקבלתי- אני מתכוון להגיש בימים אקרובים את האפליקיישן לסבב 3 ינואר 12- נקווה לטוב…..

אני נוטה להסכים עם אור לגבי זמני הנסיעה- שעה ועשרים לכל כיוון זה לא סוף העולם. כמו כן, במידה ואשתי תעבוד זה יהיה באחת מהשגרירויות של ישראל, וזו אפשרות די ריאלית.

השאלה הרלוונטית היא איפה זול יותר לחיות (סינגפור או פונטי) כשמביאים בחשבון גם את עלויות הטיפול בילדים. ברור לי שיש עוד שיקולים, אבל לרגע נניח אותם בצד.

ממה שהבנתי פונטי כשלוקחים בחשבון את עלויות המגורים והתחבורה בלבד סינגפור יקרה בכ-500-600 יורו לחודש, אבל כשמתחשבים גם בעלויות הטיפול בילדים זה כנראה סיפור אחר.

האם אתם מכירים מישהו שיכול לסגור לי את הפינה הזו?

תודה מראש, אורן

epony
    חבר

שתף אותנו במייל שלך ובטוח שנוכל למצוא ישראלי שכבר היה ב-INSEAD ובסיטואציה שלך בשנה-שנתיים האחרונות…

אני כאמור מכיר מישהו שלמד איתי ב-2008 והיה עם אישתו ושתי בנותיו גם בסינגי וגם בפונטי, והאמת שהוא עכשיו ברילוקיישן בסינגפור אז יש לו תפיסה לא רעה בסה"כ של פערי המחירים בין שתי המדינות – שלח לי מייל ל-epony בהוטמייל נקודה קום ואני אקשר ביניכם.

בהצלחה!

אור

rino
    חבר

בהתאם להצעתו של אור אפרסם את המייל שלי (******************) למקרה ומי מכם מכיר מישהו שיודע מהם עלויות הטיפול בילדים בפונטי לשעות היום (גן או נני)י.

בינואר 12 הגדול יהיה בן כמעט 3 והקטנה בת חצי שנה.

הקונטקסט הוא התלבטות בין פונטי לסינגפור סביב השאלה איפה משתלם יותר לגור בהנתן שנשכור מטפלת לילדים (או אופר בסינגפור) אם אשתי תצא לעבוד.

תודה מראש, אורן

broadreach
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

אורן

אני רוצה לתקן מה שנאמר לגבי סינגפור. יש בהחלט אופציה לגור יותר בזול בHDB בסינגפור. זה נכון שרמת החיים לא תהיה מקבילה לקונדומיניום יוקרתי עם בריכות שחיה ומגרשי טניס (כמו דובר הריטג') אבל אפשר למצוא דירות צנועות במחירים יחסית נורמליים. אני גרתי בדירה כזאת בצ'יינה טאון קרוב לרכבת ושילמתי 1400 דולר סינגפורי (סוף 2007 ותחילת 2008) לחודש עבור שני חדרי שינה מטבחון פיצפון וסלון. כולם כולל זרים וסטודנטים רשאים לשכור דירת HDB מבעל הנכס. אין שום מגבלה בעניין ההגבלה היחידה של HDB היא ברכישת הנכס שם יש הרבה הטבות למקומיים.

עוד שני שיקולים שכדאי להוסיף הוא לחישוב העלויות הם עניין התחבורה והוצאות אוכל.

תחבורה:
    בפונטי כמעט בלתי אפשרי להסתדר בלי רכב. אלא אם תמצא משהו ממש בתוך פונטי. וגם אז תתקשה להגיע לכל מיני אירועים חברתיים מחוץ לעיר.
    בסינגפור אפשר:
    1. לקחת מוניות -לא יקר אבל מצטבר: מתחיל ב2.80 ועולה ב20 סנט כל 350 מטר בערך
    2. לנסוע ברכבתאוטובוס – זול אבל פחות נוח כי הרכבת לא מגיעה ממש עד איניסיאד. מצד שני באוקטובר 2011 אמורה להפתח תחנת רכבת חדשה ממש ליד אינסיאד.
    3. לקנות טוסטוס או אופנוע קטן – רעיון מצוין אבל צריך להגיע עם רשיון נהיגה מתאים. וכמובן לא מאפשר נסיעה משפחתית.

הוצאות אוכל:
    מי שאוהב אוכל אסייתי יכול לאכול בגרושים בסינגפור אוכל טעים, זמין וטרי. מי שתלוי באוכל מערבי לעומת זאת ימצא שהמחירים יקרים יותר למוצרי חלב, דגני בוקר וכדומה.
    בפונטי המסעדות הפשוטות יקרות יותר ממקבילותיהן בסינגפור. יש חנות קארפור ענקית ליד פונטי – אבל חייבים רכב בשביל להגיע לשם והמחירים בכל זאת אירופאים.

יש כמובן עוד הרבה הבדלים בין סינגפור לפונטי: עיר אסייתית מודרנית לעומת איזור ישנוני יחסית בצרפת, מזג אויר חם ודביק כל השנה לעומת עונות משתנות וחורף אירופאי קר, נגישות לטיולים בסביבה באסיה לעומת אירופה, אופציה לעשות קניות בכל יום בשנה עד שעות מאוחרות בסינגפור לעומת חנויות נעולות בימי ראשון בצרפת, קמפוס יותר קטן ואינטימי לעומת קמפוס גדול הרבה יותר וכו'

rino
    חבר

To: broadreach

תודה broadreach על המידע המפורט והחשוב.

ארצה לשתף אתכם באתר מצויין שמצאתי לחיפוש מטפלות לילדים (au pair או נני)- .http://www.greataupair.com

מסתבר שיש שוק אדיר למטפלות, והמחירים סבירים גם באירופה- כ-200 דולר לשבוע (לא כולל ביטוח רפואי והוצאות נלוות)

שוב תודה למי שעזר וייעץ.

בברכה, אורן

epony
    חבר

מה לצפות מהראיונות של INSEAD:

color=#0066cchttp://mba.insead.edu/newsletter/interviews.cfm

emba
    חבר

ראיתי פעם קובץ שמכיל בתוכו המון מידע רלוונטי לסטודנטים ומשפחות בפונטנבלו.
    האם מישהו יכול להפנות אותי אליו?

תודה!

epony
    חבר

To: emba

http://www.scribd.com/doc/61482352/INSEAD-Fontainebleau-Handbook-2011

עקרונית הקובץ הזה זמין רק למתקבלים, אבל האמת שאין סיבה שלא לחלוק אותו עם כל מי שרוצה ללמוד קצת יותר על פונטי…

בהצלחה!

אור

penny
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

שלום לכולם,

רציתי לשאול לגבי אפשרויות התעסוקה לאחר התואר באינסיאד, ספציפית בתחום הפיננסים והייעוץ לגביהם אני מתלבט..

האם מרבית הצעות העבודה הןן רלוונטיות לעבודה בתוך צרפת? או ניתן להשיג עבודה גם בלונדון ומקומות אחרים באירופה?

בפרט, אם ברצוני לעבוד בלונדון, האם יש יתרון לבי"ס מאנגליה- כמו אוקספורד,קמבריג' או לונדון ביזנס סקול על פני אינסיאד?

כמו כן, אשמח אם מישהו מהבוגרים יכול לעדכן לגבי מצב השוק באירופה. ממה שאני מבין, השוק לא במיטבו

ונראה כי המצב רק ילך ויחמיר.

האם בהתחשב בכך, עדיין ריאלי לצפות למשכורות כי שמתפרסם בדו"ח התעסוקה של אינסיאד – משכורות בתחום של 100 אלף דולר ואף יותר (כולל בונוס)?

תודה רבה

epony
    חבר

To: penny

שלום penny,

INSEAD הוא אחד מבתיה"ס הבודדים באירופה אליהם מגיעים כל הבנקים וחברות הייעוץ המובילים בעולם לגייס בוגרים באופן מובנה.

באשר להצעות עבודה, הרוב המכריע שלהן אינו בצרפת – למעשה, 60% מהצעות העבודה כלל אינן באירופה המערבית…
    אתה מוזמן לעיין בדו"ח הרשמי של ביה"ס לגבי נתוני השמה לבוגרי 2010 (PDF) בשביל לקבל מושג יותר טוב לגבי האפשרויות שלך לאחר הלימודים ב-INSEAD.

לגבי מצב השוק באירופה, אין ספק שהוא חטף מהלומה רצינית בשנים האחרונות בעקבות המשבר הכלכלי הגלובאלי, אך הייתי אומר שבסה"כ אין הבדל בין השוק האירופאי לזה האמריקאי… יתר על כן, בזכות החשיפה הבינ"ל הגובהה מאוד של INSEAD ושל התלמידים בביה"ס, יש הרבה יותר אופציות לתעסוקה גם מחוץ לאירופה (למשל במזרח הרחוק…) –

ספציפית לגבי לונדון, המצב אכן בעייתי אבל לא בגלל שוק העבודה אלא בגלל השינויים (מאוד לרעה!) במדיניות ההגירה של הממלכה המאוחדת. הרבה יותר קשה היום למי שאין לו דרכון אירופאי להשיג אשרת עבודה באנגליה. יחד עם זאת, עדיין כ-20% מכלל בוגרי INSEAD ב-2010 הגיעו לאנגליה לאחר הלימודים, ונהנו מעלייה כ-8% בשכר הממוצע (כ-70,000 פאונד שכר בסיס לשנה, לפני הטבות, בונוסים וכיו"ב…) לעומת 2009.
    מצד שני, ייתכן ויש יתרון ללימודים בבי"ס אנגלי מכיוון שאם אני לא טועה (ובהחלט ייתכן שאני טועה כי זה נושא מאוד מורכב שמשתנה כל הזמן!), בוגרים של מוסדות לימוד בריטיים יכולים להגיש בקשה בתנאים מועדפים לאשרת עבודה במדינה לאחר תום הלימודים (post-study work visa)…

בכל אופן, לגבי השכר, הוא בהחלט ריאלי, וזה לא רק בזכות הסטטיסטיקות לטווח הארוך של INSEAD, אלא גם מנסיון אישי של מישהו שעבד באנגליה בעצמו אחרי הלימודים (ומנסיונם של חברים, קולגות, וכן בוגרים שסיימו זה לא מכבר ומצאו את עצמם בלונדון).

בהצלחה!

אור

penny
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

היי אור,
    תודה רבה על התשובה המנומקת.

אכן הסתכלתי על הדו"ח, אך עדיין זה מעלה באמת כמה נקודות.
    אם 20% הגיעו בסופו של דבר לעבוד בלונדון, זה לא יהיה בלתי סביר להניח, שרובם המוחלט אכן מחזיק
    בדרכון אירופאי – מה שלי אין..
    עוד הנחה , ותקן אותי אם אני טועה, שרוב הבוגרים שהתקבלו לעבוד במדינות אחרות באירופה, דוברים את השפה המקומית – שוב, דבר שלי אין.

באמת צריך להתעמק האם התוכניות באנגליה מעניקות לך את אשרת העבודה לאחר התואר. והאם מבחינת השמת בוגרים הם נותנים ערך שווה לההשמה של הבוגרים באינסיאד. האם נעשה גיוס אקטיבי של החברות הגדולות באוניברסיטאות כמו קימבריג'??

באם אכן כך הדבר, ואם אני רואה את עצמי עובד באירופה לאחר התואר, אולי כדאי לשקול תוכניות באנגליה שמדורגות נמוך יותר מאינסיאד, אך יכולות להביא אותי לאותו מקום בו אני חפץ, ואף ביתר קלות

דבר אחר שאני פחות מסכים, הוא לגבי ההשוואה בין אירופה לארה"ב. היום פורסם בדה-מרקר, כי במהלך אוגוסט פוטרו 40,000 איש מהבנקים הגדולים באירופה – מה שכונה כ"מרחץ דמים", רובם ממחחלקת בנקאות ההשקעות, וכי קצב הפיטורים באירופה הוא פי 6 מבארה"ב.. כך שאני לא יודע היכן יותר טוב.

אם אני מסתכל על החצי המלא של הכוס, אולי לקראת 2013 – המועד בו אני רוצה להתחיל ללמוד, ויותר נכון לקראת אוקטובר 14' – המועד בו אני אסיים את הלימודים – אז יש לקחת בחשבון שהשוק מחזורי ואולי הגלגל יתהפך, ונחזור לצמיחה הן באירופה והן בארה"ב

epony
    חבר
    INSEAD MASTER CLASS & MBA INFORMATION SESSION

Monday 31 October 2011, from 18.45pm to 22.00pm
    At Crowne Plaza Tel Aviv City, Azrieli Towers
    136 Menachem Begin Road, 67021 Tel Aviv

REGISTRATION: http://mba.insead.edu/form/attend_event.cfm?clicked=mail&event_id=1201987&on_campus=N

This special event is organised by INSEAD to present the INSEAD MBA Programme to potential candidates.

The agenda for the evening is as follows:

18:45 Arrival and registration, welcome drinks & snacks

19:00 Welcome and introduction

19:15 Master Class: “Using Financial Information”
    Introduction to financial statement analysis: summary measures of operating performance, profitability, efficiency,
    liquidity and solvency
    by Benjamin Segal, Assistant Professor of Accounting & Control, INSEAD

20:00 Presentation of the INSEAD MBA Programme
    by Andrew Bueno, Assistant Director of Marketing, MBA Programme, INSEAD

20:30 INSEAD MBA Alumni Panel Discussion followed by questions & answers

21:00 Networking Reception

22:00 Closing

nivster
    חבר

היי penny

סיימתי את הלימודים באינסאד לפני ארבעה חודשים. במחזור שלי יש כמה וכמה ישראלים שהתקבלו לעבודה בלונדון בלי דרכון אירופאי ולמרות השינויים במדיניות. מדובר כמובן באנשים שהתקבלו לחברות גדולות – לסטארטאפים אין את הכח (וכנראה גם לא הרצון) לסדר לך ויזה. אבל לחברות יעוץ גדולות ולבנקים אין שום בעיה ואם אתה מועמד טוב – הויזה לא תהיה מה שיפריע להן, נכון לאמצע 2011. יכול להיות שהשנה זה ישתנה אבל כפי שהזכרת – השוק הוא מחזורי. למחזור שלפני אכן הייתה בעיה עם עבודות ו-ויזות לאנגליה.

חשוב לציין שאנגליה היא המדינה היחידה באירופה שעושה "צרות" עם ויזות – בשום מדינה אחרת באירופה אין בעיה למעסיקים להשיג ויזת עבודה לבוגרי תואר שני במנע"ס. הבעיה שם היא אחרת – שפה. אבל מעסיקים מוכנים להתפשר על השפה בשביל להשיג מועמדים טובים. אני חי ועובד היום בברלין בלי לדעת מילה בגרמנית והמון בוגרים מהמחזור שלי חיים בגרמניה, שוייץ והולנד בלי לדבר את השפה. יש מדינות שבהן שפה היא עניין יותר בעייתי – צרפת, ספרד ואיטליה.

המשכורות הן אותן משכורות פחות או יותר, פלוס מינוס כמה אלפי יורו לכאן או לכאן, כמובן מלבד בנקאים שמרוויחים יותר בממוצע אבל גם עובדים הרבה יותר קשה.

היתרון של אינסאד הוא בזה שאתה "מפזר את הביצים" ביותר מסל אחד – כשאתה מסיים אינסאד כל העולם פתוח בפניך מבחינת הזדמנויות עבודה – למרות שאם פניך מועדות לארה"ב ואין לך דרכון אמריקאי אז חד משמעית – לך ללמוד בבי"ס אמריקאי.

nivster
    חבר

אגב חברות יעוץ – אינסאד הוא באופן קבוע בין שלושת בתי הספר עם מספר המתקבלים הגבוה ביותר לחברות היעוץ הגדולות, בדרך כלל במקום הראשון.
    orenzweig
    חבר

To: nivster

היי nivster,

קראתי את התשובה שלך ל penny והיא היתה מאוד שימושית.
    בתור מישהו שמתכוון להגיש לInsead במחזור הקרוב ומעוניין אחר כך לעבוד בגרמניה, רצוי ברלין הייתי שמח לשמוע עוד קצת על התפקידים שישנם שם לבוגרי MBA, איזה תחומים ובאיזה תפקידים השפה היא פחות מכשול. לדוגמא דיברתי עם אחראי ההשמה של ESMT (בי"ס למנע"ס בברלין) והוא אמר שבייעוץ אסטרטגי גרמנית ברמת שפת אם היא חובה.

תודה,
    אורן

nivster
    חבר

To: orenzweig

היי,

לגבי גרמניה (נכון גם לגבי שוויץ) – כל התכניות לבוגרי MBA של הקונצרנים הגדולים (אדידס, באייר, סימנס וכו') לא דורשות גרמנית מכיוון שאלו תכניות רוטציה ורק חלק מהרוטציה הוא בגרמניה עצמה.

ליעוץ אתה אכן חייב גרמנית ברמת שפת אם. באופן כללי ידיעת השפה המקומית זו דרישת סף בכל חברות היעוץ לכל המדינות בעולם למרות שיש יוצאי דופן כמו הולנד, מדינות סקנדינביה וסינגפור/הונג-קונג שם אין חובה לדעת את השפה המקומית אבל למי שכן יודע יש יתרון משמעותי.

בברלין עצמה יש מעט מאד משרות MBA – בעיקר נדל"ן ותפקידי טכנולוגיה.

תרגיש חופשי לכתוב לי הודעה פרטית אם יש לך שאלות ספציפיות.

nivster at gmail

ניב

epony
    חבר

INSEAD השיק השבוע אתר בלוגים מאוד מקיף שכולל מספר לא מבוטל של בלוגים שכותבים מרצי INSEAD בעבר ובהווה העוסקים בתחומים המשיקים ל-MBA: אסטרטגיה, שיווק, מימון, כלכלה וכיו"ב…

הנה דוגמה לבלוג שכלול באתר החדש, מאת ניראג' דאוואר, פרופסור לשיווק ב-Ivey הקנדי, שבעברו בילה כעשור ב-INSEAD – הנושא קשור לפרסום הדירוגים החדשים של ה-FT השבוע, והוא תמיד קרוב לליבם של אלה שנמצאים בשלבים המוקדמים של הגשת המועמדות: איזה ערך יש לדירוגים של תכניות MBA?

קריאה מהנה!

אור

guywt82
    חבר

היי,

עבר המון זמן מאז הפוסט האחרון פה – ואני מקווה שזה סתם נמנום חורף (-:
    אז לקראת עונת ההגשות הקרבה…אני סטודנט נוכחי באינסאד ואשמח לעזור במה שניתן למי שמעוניין ובכלל לענות על כל שאלה.

AviadT621
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

Hi Guys,

I`m considering qpplying to INSEAD for the 2015 class. I`m now in Paris untill the end of this week and was hoping to visit the Fontainebleau campus and meet with Israeli students.

If somone can help and connect me to somone overthere it would be highly appreciqted
    Please send meemail to Aviad.tamir AT Gmail.com

מוצגות 43 תגובות – 301 עד 343 (מתוך 343 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.