Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה MBA בעזרת תואר של האוניברסיטה הפתוחה

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • ashibud
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

גילעם שלום רב.

אני בן 22, לקראת סיום שירות חובה בתפקיד פיקודי, ולומד מזה כשנה וחצי כלכלה ומדעי-המחשב באוניברסיטה הפתוחה.

אני אמנם בראשית הדרך, אך כבר מעכשיו אני מתכוונן ברצינות על לימודי המשך MBA באחת התכניות הנחשבות בארהב אירופה.

בגלל השלב המוקדם בו אני נמצא, לא אבקש ממך הערכה לגבי סיכויי קבלה מדויקים, עדיין אין לי GMAT וכו'.

חשוב לי מאד לדעת האם להיותי בוגר של האוניברסיטה הפתוחה תהיה השפעה כלשהיא על סיכויי הקבלה שלי בעתיד ואם כן מהי (חיוביתשלילית)?

מצאתי דעות לכאן ולכאן בנושא, מכיוון שלפתוחה יש חסרונות אך גם יתרונות שבאים לידי ביטוי בצורה חזקה יותר מאשר לימודים באונ' רגילה כגון משמעת עצמית גבוהה מאד, למידה עצמאית וכו'. תכונות שאולי יכולות להוות יתרון

בעמדות ותפקידי ניהול.

בכל מקרה, מצבי בלימודים הוא כזה: סיימתי כרגע קורסים בהיקף של שנת לימודים אקדמאית מלאה, עם ממוצע של 98 בינתיים (הצטיינות נשיא שנתית).

יש באפשרותי לאחר השחרור לעבור באפיק מעבר אותו השלמתי לכל אונ' אחרת בארץ כתלמיד שנה ב'. מבחינתי אני מעדיף להישאר בפתוחה מ-2 סיבות מרכזיות:

1. עם המעבר לאונ' סגורה אחרת אמנם אהיה פטור מכל הקורסים שלמדתי, אך הציונים שהשגתי בהם לא ייחשבו לממוצע התואר, קריטריון שלהבנתי די חשוב בקבלה לMBA בעתיד. כלומר, סביר להניח שאסיים בפתוחה עם ממוצע טוב יותר מאשר אסיים באונ' סגורה אחרת, משום שהקורסים הולכים ונהיים קשים יותר ושליש תואר בממוצע גבוה כזה יכול להשפיע על ממוצע התואר כולו.

2. אני מאד אוהב את הלימודים בפתוחה ומסתדר היטב עם צורת הלימוד.

בקיצור, מה דעתך? האם כדאי להישאר בפתוחה ולנסות להמשיך לשמור על אותה רמת ציונים? או שההבדל בין המוסדות הוא גדול ועדיף בכל מחיר תואר אחר?

אודה מאד לתשובתך! תודה רבה!

razia
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

To: ashibud

In my opinion (and experience), the identity of the institution has relatively small influence in comparison to the GPA (and graduating with some sort of honors). Most Americans don’t know any of the Israeli universities anyway. I think the question you need to ask yourself is which university will help increase your chances of finding a good job after graduation. Your work experience will be as important (and I would say even more important) as the identity and the GPA of your undergraduate institution in determining the strength of your future application. So, if you believe that studying at the Open university will maximize your chances of securing the best job possible (given your talent, skills and past experiences), then go ahead and finish your degree there. Otherwise, look for the place that will do it.

If you have more questions, feel free to contact me at [email protected]
    Razi

pdima
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

Definitely agree with Razi.

If you feel that the OPENU will allow you to get a higher GPA and better work experience, go for it. I know quite a few people who got into MBA programmes with a degree from the Open U (myself for example). Many also end up with good jobs – big consulting firms, banks etc. I wouldn't worry too much about it.

Dima

ashibud
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

To: pdima

היי דימה, תודה רבה!

תוכל לציין מה למדת בפתוחה, באיזה ציון סיימת ולאיזו תכנית התקבלת?

אשמח מאד לשמוע.

תודה רבה!

pdima
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

feel free to email me (dimitripo at gmail.com)
מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.