Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה PTE כתחליף ל-TOEFL

מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • emba
    חבר
    מספר הפוסטים: 21
    שלום חברים,

רציתי לשתף את הפורום בחווית מבחן האנגלית PTE, אליו ניגשתי החודש.
    אתחיל ואומר ש-PTE הוא מבחן חדש יחסית ולכן עדיין לא כל בתי הספר מקבלים אותו.
    אבל, LBS, INSEAD, ו-IE מקבלים, וכמו כן הרווארד וסטנפורד ורבים אחרים (תוכלו למצוא את הרשימה כאן http://pearsonpte.com/PTEAcademic/Recognizing/Pages/mbasearch.html ).

המבחן מבוצע על ידי PEARSON, אותה חברה שמבצעת את ה-GMAT, ובאותו מיקום (בסר 1 רמת גן).
    מי שכבר עשה GMAT כבר מכיר את המקום והתנאים, ומי שלא עשה עדיין יוכל לקבל מושג ותחושה לגבי המיקום והתנאים של ה-GMAT.

מחיר המבחן הוא 170$.
    התוצאות מתקבלות מהר מאוד (אני קיבלתי תוך 24 שעות מסיום המבחן, אך ההערכה שלהם היא של עד 5 ימי עבודה).
    התוצאות מתקבלות כהודעה למייל וקישור לחשבון של הנבחן, שמוביל אתכם לקובץ PDF עם פרוט הציונים, פרטי הנבחן, וכולל תמונה שצולמה ביום המבחן).

בגלל שהמבחן הזה יחסית חדש תדירות הבחינה היא אחת לחודש בערך, וכן מספר הנבחנים כנראה קטן מאוד (אני נבחנתי ביחד
    עם נבחן אחד בלבד!).
    אין בעיה של תנאים בכיתת הלימוד, ובהנחה שאני לא משכנע כאן המונים, תנאי המבחן יהיו אופטימליים (לפחות בהשוואה להודעות שקראתי כאן בפורום על ה-TOEFL).

ניתן לעשות סימולציה של המבחן באתר בחינם, או לשלם 20$ וגם לקבל תוצאות אמת (את שלי קיבלתי תוך שעה מסיום הסימולציה).

אני קיבלתי 80 (נסיון שני אחרי שקיבלתי 71 בראשון), שזה מקביל ל-116 ב-TOEFL,
    ורק בשביל לסבר את האוזן, INSEAD דורשים מינימום 72 (ולכן הנסיון הראשון לא הספיק…), סטנפורד דורשים 68.

תוכלו לקרוא על כל הפרטים כאן http://pearsonpte.com/Testme/Pages/home.aspx
    וכמובן אם למישהו יש שאלות, אשמח לענות.

איל

ari
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

To: emba

איל

המון תודה על האינפורמציה. האם יצא לך להיבחן גם בטופל? מה גרם לך להחליט בכיוון המבחן החדש

תודה רבה,

אריאל

emba
    חבר

To: ari

היי אריאל

שמעתי על המבחן בכנס MBA. הבנתי שהוא מבוצע על ידי PEARSON אשר מעבירים גם את ה-GMAT.

מכיוון שאני עובד בבניין בו הם נמצאים זה היה אופטימלי מבחינתי (יש לי חנייה פרטית…).

נוסף לכך, ראיתי יתרון בכך שאכיר מקרוב את מקום הבחינה של ה-GMAT. אני מאמין שכאשר אבוא להבחן
    ל-GMAT ארגיש יותר בנוח ובבטחון. (קיבלתי את הרעיון כאשר גיליתי ש-KAPLAN נותנים לתלמידי
    הקורס המקוון שלהם בארה"ב לעשות סימולציה של GMAT באחד ממרכזי PEARSON כדי "לקבל את התחושה"
    של מקום המבחן האמיתי. לדעת איפה כל דבר נמצא, איך מגיעים, איפה חונים, וכד'…).

לא עשיתי TOEFL, וההכרות שלי עם הפורמט מסתכמת ב"סדנאת TOEFL" שקיבלתי במסגרת הקורס "מועדון
    700" בקידום.

אני ממליץ לך לעשות את הסימולציה של PTE בחינם (אבל ללא קבלת ציון, או 20$ עם קבלת ציון
    מהיר מאוד) באתר שלהם ולגלות אם זה מתאים לך.

בשורה התחתונה, עד כמה שאפשר חווית מבחן ה-PTE שלי היתה חיובית, ובכל מקרה לא דומה לסיפורים
    שקראתי כאן על ה-TOEFL.

מחיר, מיקום, תנאים, מהירות ציון, מוכר ע"י רוב המוסדות (ובטח ע"י כולן בקרוב)…
    עדיין לא מצאתי חיסרון (האם טביעות האצבעות, המצלמות, והדודות של ה-GMAT נחשבים חיסרון?)

נראה לי שאני הולך לפנות אליהם ולהציע את עצמי בתור מנהל שיווק…;)

איל

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: All, emba, ari

ממליץ על ה-PTE בחום!

אפילו לקחתי חלק בבדיקה של הבחינה ובתקנון של התוצאות והיא הייתה מאוד סימפטית (בהתחשב בעובדה שלא באמת היה עלי לחץ להצליח)…

אין מה לעשות Pearson הרבה יותר רציניים מ-ETS, ובפרט מבחינת איכות המתקנים שלהם בארץ.

בהתחשב בכל התלונות מהשנים האחרונות על ה-TOEFL, אני לא חושב שיש הרבה טעם לעשות את ה-TOEFL אלא אם אין ברירה (כלומר אם ביה"ס שאליו מגישים עדיין לא מכיר ב-PTE).

בהצלחה!

אור

Jeff
    חבר
    מספר הפוסטים: 40

To: epony

בתור אחד שנכווה מהניהול הכושל של ETS, ובעקבות ההתנסויות של epony ו-emba, אני מצטרף להמלצה להמנע מה- TOEFL בכל מחיר (כל עוד בתי הספר שאתם מעוניינים או שעשויים להיות מעוניינים בהם מקבלים את המבחן החדש.)

מי שחושש מלעבור את הבחינות, הייתי ממליץ לו להשוות את התכנים בכל גרסה לפני ההחלטה.

ari
    חבר

To: Jeff, emba, epony

המון תודה על התגובות

רציתי לשאול את דעתכם איך אני אמור להתמודד עם הסיטואציה הבאה:

ישנם בתי ספר שדורשים ציון טופל של 109, איפוני אם אני לא טועה אפילו נתת פעם סקירה של הדרישות

יצא לי לדבר עם נציגת ועדת הקבלה של הרווארד והיא אמרה שציון של 107 הוא ממש נמוך, אבל הם לא ידחו מועמדים עם ציון כזה, לא יודע כמה זה נכון

אני בחלק המילולי מתחיל מראש עם 6-7 נקודות פחות למרות שאני עובד עם חברות מארה"ב ואירופה ומדבר לא מעט באנגלית

השאלה האם הכנה טובה למבחן החדש תעמיד אותי בנקודת התחלה אחרת מהנוכחית

שוב המון תודה

אריאל

emba
    חבר

היי אריאל

לא הבנתי בדיוק מהן נקודות החולשה שלך.
    אני מציע לך לעבור על מבנה המבחן כאן http://pearsonpte.com/PTEAcademic/Pages/DynamicTutorial.html
    לקחת מבחן סימולציה כאן(20$ ויש שניים כאלה, כך שתוכל לשמור אחד לביקורת לפני המבחן)
    http://pearsonpte.com/PTEAcademic/practicetest/Pages/home.aspx
    לעשות מבחן (כשלוש שעות) ולחכות 20 דקות לתוצאות.
    אתה תקבל ציון כללי שהוא ממוצע של הציונים בכל תחום (מתוך 4 עיקריים – SPEAKING, WRITING, READING, LISTENING)
    מלבד 4 אלו תקבל פרוט על עוד כמה תת תחומים.
    התוצאות האלו יכוונו אותך לנקודות החולשה שלך.

אני שיפרתי את האנגלית שלי בצורה ניכרת בשנה האחרונה. עשיתי זאת בעיקר ע"י האזנה להרצאות של קורסים ב-ITUNES U.
    זהו עולם ומלואו של ידע אינסופי (וחינמי לחלוטין) שנמצא בתוך ITUNES. תוכל למצוא שם קורסים ממאות מוסדות בעולם, בכל נושא שרק תרצה. אני ממליץ במיוחד על קורסים של YALE, STANFORD, HARVARD, OXFORD , CAMBRIDGE, BERKLEY.
    אם יש לך אייפון או אייפוד תוכל להוריד הכל לשם ולקחת את זה לכל מקום.
    אני כבר שנה שומע בדרך לעבודה ובחזרה הרצאות באנגלית. זה גם מעניין, וזה גם משפר את האנגלית בטירוף.

אגב, במבחן ה-PTE שלי קיבלתי קטע האזנה מהרצאה על היסטוריה של הכלכלה האמריקאית שכבר שמעתי ב-ITUNES U…
    זה היה צירוף מקרים מפתיע…

דבר נוסף, אני קורא באנגלית כל הזמן. ספרים, כתבות באתרי אינטרנט:
    http://www.scientificamerican.com/
    http://www.nytimes.com/
    http://www.businessweek.com/

איל

ari
    חבר

הי איל,

במילולי התכוונתי לחלק של הדיבור בטופל… מוריד לי ישר מינימום 6 נקודות ואז להגיע ל-109 הופך להיות קשה מאוד , אני אעשה את הסימולציה כדי לראות איפה אני עומד

התחלתי גם לקרוא המון ואאמץ את העצה שלך לשמיעת הרצאות באיפאד

שוב תודה רבה וגמר חתימה טובה

אריאל

emba
    חבר

אריאל,

החשש העיקרי שלי בבחינה היה מהחלק של הדיבור. בדיעבד קיבלתי 90 (הציון המקסימלי) בחלק הזה.
    החשש נבע מתחושת האנגלית החלודה שלעיתים חוויתי בשיחת עבודה או חולין אחרי זמן מה שלא תירגלתי את דיבור האנגלית.
    אבל אני מאמין שאחרי כמה דקות שיחה זה לרוב משתפר אצל רוב מי שמרגיש כך.
    לעומת זאת, המבחן בודק את יכולת הדיבור בצורה אחרת לגמרי. מבנה החלק של הדיבור מורכב מכמה סוגי שאלות:
    1. משפט כתוב שעליך להתכונן כמה שניות ואז לקרוא בקול. זהו לחלוטין תחום שניתן לתרגל ולשפר בקלות (למשל לקרוא בקול משפטי SC מה-GMAT).
    2. גרף או טבלה שאתה מקבל כדקה לתאר במילים שלך. לחלק הזה הייתי מייעץ להכין "ארסנל" של מילים המשמשות לתיאור התרשים (עלייה, ירידה, חלוקה, מגמה, השוואה, וכד'…)
    3. האזנה לכמה דקות מהרצאה ותיאור במילים שלך את מה ששמעת. כאן ההרצאות ב-ITUNES יכולות להיות מועילות לתרגול עצמי.

לדעתי מכיוון שתוכנת מחשב בודקת את הקלטת הדיבור הפקטור המשמעותי ביותר הוא שטף הדיבור ולאו דווקא התחביר וניסוח המשפט אותו אתה מקליט.

אני אמנם לא מכיר את רמת הדיבור שלך, אבל אני באמת לא מאמין שכדי לקבל ציון גבוה בחלק הדיבור אתה צריך אנגלית אוקספורדית שוטפת ועשירה. וכאמור, תדע יותר לאחר שתבחן את עצמך.

עצה אחרונה, תרגל את האנגלית שלך עם החברה או החברים, זה קצת מביך בהתחלה, אבל מועיל ביותר.

גמר חתימה טובה.

איל

MaxMan
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: All, emba

,שלום לכולם

אני מחפש חומרי לימוד לקראת PTE-A

אשמח לרכוש תוכנות תרגול וספרי עזר

בתודה

מקס

emba
    חבר

To: MaxMan

היי מקס,

בשעתו פניתי ל-PEARSON באותה שאלה והם נתנו לי שם של איזשהו ספק באזור השרון שמוכר את הספר הרשמי שלהם.

אינני זוכר את שמו, אך תוכל לפנות אליהם (לפירסון) ולבקש אותו 036133664.

קיבלתי את הרושם שהספק הנ"ל לא מחזיק את הספרים במלאי ושלוקח לו זמן מה להביא אותם.במקרה הזה הייתי מציע לך לקנות אותם ברשת.

אחרי שכתבתי את זה, אני חייב לומר שהדודות מ-PEARSON הופתעו כאשר ביקשתי חומר לימוד ושאלו אותי האם עשיתי את הבחינה באתר.

בדיעבד אחרי שעשיתי את בחינת הסימולציה הבנתי למה. הבחינה ממצה את מה שאתה צריך לדעת וכמו כן תוכל בעזרתה לגלות את נקודות התורפה שלך.

שים לב שאתה יכול לקחת יותר מבחינת סימולציה אחת.

את רוב המבחן תוכל לתרגל לבד ללא עזרים רשמיים. קרא את מה שכתבתי לאריאל. וכתוב לי אם יש לך שאלות נוספות.

אשתף מנסיוני האישי שכדאי להיות ערניים במבחן לשעון ולזמן שנותר לכל חלק. בנסיון הראשון שלי השעון נעצר לפני שהספקתי לסיים את הפרק האחרון.

בנסיון השני (לא למדתי שום דבר חדש בתקופת הביניים) הקדשתי תשומת לב להספיק את כל השאלות בזמן הנתון והתוצאה היתה בהתאם.

בהצלחה וחג שמח

איל

MaxMan
    חבר

היי

,רב תודות על התשובה המהירה

אני מבין שעשית את סימולציית החינם ובנוסף קנית את המבחנים עם הבדיקה ?

מועדים לשמחה

מקס

MaxMan
    חבר

היי

,רב תודות על התשובה המהירה

אני מבין שעשית את סימולציית החינם ובנוסף קנית את המבחנים עם הבדיקה ?

מועדים לשמחה

מקס

emba
    חבר

To: MaxMan

עשיתי את הסימולציה עם הבדיקה בלבד (20$). לצערי היו לי בעיות טכניות עם המיקרופון שלי ולכן רוב החלק של הדיבור
    נדפק לי ולא קיבלתי עליו פידבק אמיתי. למחרת עשיתי את המבחן עצמו וקיבלתי 71. חודשיים אחר כך ניגשתי שוב וקיבלתי 80.

איל

מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.